D. Tamošiūnaitė: megzdami vienam ankstukui remiame visą bendruomenę

Antradienio vakarą mažiausių Lietuvos kūdikių - ankstukų - ambasadorė Daiva Tamošiūnaitė ir neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas" pirmininkė Asta Speičytė-Radzevičienė subūrė neišnešiotumo problemai neabejingus žmones į neįprastą mezgimo vakarienę. Vakaro svečiai mokėsi megzti ankstukų simboliu jau tapusias itin mažas kojinytes ir kitus drabužius.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Mezgimo vakarienė suorganizuota kaip pirmojo Lietuvoje neišnešiotiems naujagimiams skirto paramos projekto „Ankstukai" dalis. Pasak vienos iš projekto iniciatorių A. Speičytės-Radzevičienės, mezginiai ankstukams jau tapo gražia socialinės iniciatyvos tradicija.

„Prieš metus projekto partneriai ir visi geros valios žmonės noriai mezgė ankstukams kojinytes, kurios vėliau buvo perduotos Vilniaus Vaikų ligoninės Neonatologijos skyriui. Tai gražus ir prasmingas simbolis - ankstukai pasaulį išvysta anksčiau nei planuota, todėl jiems būtina ypatinga priežiūra ir globa. Tokie šilti ir patogūs drabužėliai prisideda prie mažiausių kūdikių greitesnio vystymosi", - teigia asociacijos „Neišnešiotukas" pirmininkė.

Projekto ambasadorė D. Tamošiūnaitė sako, kad mezgimo vakarienė žvarbų rudens vakarą buvo suorganizuota neatsitiktinai.

„Tai, kad megzti ankstukams norinčius žmones subūrėme būtent dabar - simboliška. Artėjant žiemai kiekvienam reikalinga šiluma ir užuovėja, o anksčiau laiko gimusiems kūdikiams tai gyvybiškai svarbu. Norime paskatinti visus ankstukams draugiškus žmones pačius prisijungti prie šios itin mažų drabužėlių mezgimo iniciatyvos ir paraginti tai padaryti draugus. Ankstukų drabužėlių mezgimas - ne tik smagus užsiėmimas, bet ir palaikymo ženklas, be galo svarbus visai ankstukų šeimų bendruomenei", - sako D. Tamošiūnaitė.

Mindaugo Galecko nuotraukose – mezgimo vakarienės akimirkos:

Projekto ambasadorei pritaria ir prie mezgimo iniciatyvos prisijungusio Vilniaus I-ojo Soroptimisčių klubo narė bei ankstuko močiutė Alma Bačiulienė, pabrėžianti, kokia svarbi yra visuomenės parama.

„Prieš devynerius metus gimus anūkui trūko netgi elementarios informacijos apie neišnešiotą nėštumą. Sudėtingoje situacijoje atsidūrusi šeima tuo metu ypač stokojo visuomenės palaikymo. Džiugu, kad pastaruoju metu situacija keičiasi. Ši vakarienė ir panašios iniciatyvos prie to reikšmingai prisideda", - sako A. Bačiulienė.

Visi Lietuvos žmonės, norintys paremti ankstukus megztomis kojinytėmis, liemenėmis, megztiniais ir kitais mezginiais, yra kviečiami prisijungti prie akcijos - kiekvienas numegztas drabužėlis bus noriai priimtas. Daugiau informacijos apie mezginius ankstukams ir paramos projektą „Ankstukai": www.ankstukai.lt.

Mezgimo iniciatyvą pristato neišnešiotiems kūdikiams skirtas paramos projektas „Ankstukai", inicijuotas asociacijos „Neišnešiotukas". Projektas rugsėjo 10 d. - lapkričio 10 d. vyksta visoje Lietuvoje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Nemokamas festivalis vėl kvies vaikus smagiai ir prasmingai praleisti laiką

Ketvirtasis Arklio Dominyko pasakų festivalis vėl kviečia visus vaikus kurti pasakas. Liepos 8 dieną Vilniuje prie Baltojo tilto vyks festivalio renginiai.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Išbandžiusios produktą moterys kalba apie meilę iš pirmo žvilgsnio

Jeigu esate ištikimi mūsų portalo skaitytojai, pastebėjote, kad vis dažniau siūlome jums išbandyti vieną ar kitą produktą.

Kviečia nemokamai išmokti kūdikių masažo paslapčių ir sustiprinti sveikatą po gimdymo (1)

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras birželio mėnesį organizuoja nemokamų praktinių seminarų ciklą esamiems ir būsimiems tėvams. Visi užsiėmimai yra nemokami, tereikia užsiregistruoti.

Piršlybų įkarštyje vaikas padarė tai, ko iš jo niekas nesitikėjo (1)

Gali iki smulkių detalių apgalvoti piršlybų scenarijų, bet jei šalia bus vaikų, nepamiršk, kad netikėtumų gali būti visada.

Metų šeima išrinkti visaginiečiai, auginantys 5 vaikus

Tradicinio konkurso „Metų šeima“ finale dalyvavo trys daugiavaikės šeimos – panevėžiečių ir dvi šeimos iš Visagino.

Nemokamas festivalis vaikams primena: knygų skaitymas yra džiaugsmas ir malonumas, o ne prievolė

Nemokamo skaitymo festivalio vaikams organizatoriai įsitkinę – skaitymas visų pirma yra džiaugsmas.

Vilniaus gatvėse praeiviai su šypsenomis lydėjo neeilinį kūdikių paradą

Gegužės 7-13 dienomis yra Europos vaikų nešiojimo (nešioklių) savaitė - „European Babywearing week“. šių metų jos šūkis – „Nešiojimas jungia!“

Daugiau nei 700 moterų mamos dieną šventė konferencijoje „Sveika ir laiminga mama"

Gegužės 6 d., Lietuvoje minint šventinį motinos dienos sekmadienį, Vilniuje vyko pirmą kartą organizuota tarptautinė konferencija „Sveika ir laiminga mama", skirta visoms moterims bei poroms.

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50

Artėjant Motinos dienai ELTA pasidomėjo, kokia buvo ir šiandien yra Lietuvos mama.

Cezario operaciją patyrusios mamos pjūvio randą puošia tatuiruotėmis

Neretai tatuiruotę nusprendę darytis žmonės skiria ją konkrečiam gyvenimo įvykiui, kurį nori tokiu būdu įamžinti – vestuvėms, vaiko gimimui ir panašiai.

Ypatingo grožio filme visai šeimai atkurta milijonų mėgstama istorija

TAVO VAIKO premjeroje – beribis fantazijos pasaulis filme „Džimas Saga ir mašinistas Lukas".

Festivalis „Labas!“ į teatrą kviečia net naujagimius

Gegužės 6 dieną Vilniuje prasideda tarptautinis teatro festivalis kūdikiams ir vaikams „Labas!“.

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas: „Kartais nuo vaikų pabėgu į darbą" (1)

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas su žmona dainininke Agne Sabulyte augina penkiametę Vakarę ir birželį švęsiantį trejų metų gimtadienį Dobilą.

Mirė mažylis, kurio tėvai kovojo dėl teisės jį gydyti toliau

Didžiojoje Britanijoje mirė teisinių ginčų centre buvęs mažasis berniukas Alfie'is Evansas.