D. Tamošiūnaitė: megzdami vienam ankstukui remiame visą bendruomenę

Antradienio vakarą mažiausių Lietuvos kūdikių - ankstukų - ambasadorė Daiva Tamošiūnaitė ir neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas" pirmininkė Asta Speičytė-Radzevičienė subūrė neišnešiotumo problemai neabejingus žmones į neįprastą mezgimo vakarienę. Vakaro svečiai mokėsi megzti ankstukų simboliu jau tapusias itin mažas kojinytes ir kitus drabužius.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Mezgimo vakarienė suorganizuota kaip pirmojo Lietuvoje neišnešiotiems naujagimiams skirto paramos projekto „Ankstukai" dalis. Pasak vienos iš projekto iniciatorių A. Speičytės-Radzevičienės, mezginiai ankstukams jau tapo gražia socialinės iniciatyvos tradicija.

„Prieš metus projekto partneriai ir visi geros valios žmonės noriai mezgė ankstukams kojinytes, kurios vėliau buvo perduotos Vilniaus Vaikų ligoninės Neonatologijos skyriui. Tai gražus ir prasmingas simbolis - ankstukai pasaulį išvysta anksčiau nei planuota, todėl jiems būtina ypatinga priežiūra ir globa. Tokie šilti ir patogūs drabužėliai prisideda prie mažiausių kūdikių greitesnio vystymosi", - teigia asociacijos „Neišnešiotukas" pirmininkė.

Projekto ambasadorė D. Tamošiūnaitė sako, kad mezgimo vakarienė žvarbų rudens vakarą buvo suorganizuota neatsitiktinai.

„Tai, kad megzti ankstukams norinčius žmones subūrėme būtent dabar - simboliška. Artėjant žiemai kiekvienam reikalinga šiluma ir užuovėja, o anksčiau laiko gimusiems kūdikiams tai gyvybiškai svarbu. Norime paskatinti visus ankstukams draugiškus žmones pačius prisijungti prie šios itin mažų drabužėlių mezgimo iniciatyvos ir paraginti tai padaryti draugus. Ankstukų drabužėlių mezgimas - ne tik smagus užsiėmimas, bet ir palaikymo ženklas, be galo svarbus visai ankstukų šeimų bendruomenei", - sako D. Tamošiūnaitė.

Mindaugo Galecko nuotraukose – mezgimo vakarienės akimirkos:

Projekto ambasadorei pritaria ir prie mezgimo iniciatyvos prisijungusio Vilniaus I-ojo Soroptimisčių klubo narė bei ankstuko močiutė Alma Bačiulienė, pabrėžianti, kokia svarbi yra visuomenės parama.

„Prieš devynerius metus gimus anūkui trūko netgi elementarios informacijos apie neišnešiotą nėštumą. Sudėtingoje situacijoje atsidūrusi šeima tuo metu ypač stokojo visuomenės palaikymo. Džiugu, kad pastaruoju metu situacija keičiasi. Ši vakarienė ir panašios iniciatyvos prie to reikšmingai prisideda", - sako A. Bačiulienė.

Visi Lietuvos žmonės, norintys paremti ankstukus megztomis kojinytėmis, liemenėmis, megztiniais ir kitais mezginiais, yra kviečiami prisijungti prie akcijos - kiekvienas numegztas drabužėlis bus noriai priimtas. Daugiau informacijos apie mezginius ankstukams ir paramos projektą „Ankstukai": www.ankstukai.lt.

Mezgimo iniciatyvą pristato neišnešiotiems kūdikiams skirtas paramos projektas „Ankstukai", inicijuotas asociacijos „Neišnešiotukas". Projektas rugsėjo 10 d. - lapkričio 10 d. vyksta visoje Lietuvoje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Idealus amžius gimdyti vaikus

Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Nauja iniciatyva kviečia tėvus ir vaikus leisti laiką kokybiškai

Vilniuje esanti studija „Vilkės namai" pradeda projektą "Mama ir vaikas", kurio tikslas – skatinti kokybišką tėvų ir vaikų buvimą ir veiklas kartu.

Mažoji kovotoja: mergaitė gimė 400 gramų svorio ir 21,8 cm ūgio

Jaudinanti istorija iš Indijos: per anksti gimusios ankstukės, kuri septynis mėnesius praleido ligoninėje, tėvai pagaliau gali atsikvėpti - pavojus dukrytės gyvybei nebegresia.

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti (5)

Kėdainių rajono savivaldybės pateiktoje informacijoje – įdomioji statistika: jauniausi tėvai, kasmet madingi ir reti vardai, 2017 metų gimstamumo rodikliai.

Išradinga tinklaraštininkė Inga pristato: kavos aparatas už 4 eurus (4)

Dviejų vaikučių mama Inga, daugiau kaip prieš pusmetį sukūrusi tinklaraštį „Mamos diena“ pasidalijo labai smagiu būdu, kaip namuose išsivirti kavos su puta, naudojant „kavos aparatą“ už 4 eurus.

Neįprasta reklama žurnale: nusišlapink ir sužinok, ar esi nėščia

Šiomis dienomis žiniasklaidoje mirgėte mirga pranešimų apie neįprastą reklamą viename Švedijos žurnale.

Kviečia megzti trispalves kojines visiems 2018 metų kūdikiams

Šiandien startuoja projektas "Sveikas, mažyli - Lietuvai 100!", kurio metu visi norintys raginami megzti trispalves kojinaites 2018 metais gimsiantiems mažyliams.

Dvynius pagimdžiusi 70 metų moteris nepyksta pavadinta močiute

2008 metais Omkari Singh tapo vyriausia moterimi pasaulyje, pagimdžiusia dvynius. Kai jai gimė berniukas ir mergaitė, Omkari buvo 70 metų.

Vilnius atsisveikina su šventine nuotaika: renginiuose laukiamos šeimos su vaikais

Šeštadienį, sausio 6 d., vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami minėti žiemos švenčių pabaigtuves ir pagal seną paprotį švęsti Trijų karalių dieną.

Sumanios mamos triukas, kad vaikas miegotų visą naktį (3)

Socialiniame tinkle pasidalinusi savo miegančios dukrytės nuotrauka, Laura Gerson sulaukė ir nepažįstamų tėvų padėkų. Jos triukas paprastas, tad išbandyti jį verta visų nemiegiukų tėvams.

Dvynukai per Naujuosius metus iškrėtė tėvams pokštą (2)

Gimdyti metų sandūroje - išskirtinis įvykis. Be staigmenų tokiu laiku vargu ar įmanoma apsieiti.

Mokslininkai apie motinos pieną: jį galima lyginti su simfoniniu orkestru

Nuo garo variklio iki saulės energija varomo automobilio. Nuo kambarį užimančio kompiuterio iki išmaniojo laikrodžio. Nuo mamos pieno iki... mamos pieno.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Atviras pokalbis su mamomis: nėštumas – labiau džiaugsmas ar kančia

Vienos nėštukės patiria kone euforiją – jos gerai jaučiasi, nekamuoja pykinimas, tad drąsiai gali vaikelio laukimą vadinti džiaugsmingu, kitoms taip paprasta nebūna: pykina, gresia persileidimas arba tiesiog... galvoje sumaištis.

Išskirtinis Stano interviu: „Gyvenimas dėl savęs ar vis dėlto trys vaikai?" (6)

Dainininkas, dainų autorius, muzikos prodiuseris Stanislavas Stavickis–Stano (36 m.) su žmona augina tris vaikus.