Dainininkė Augustė Vedrickaitė: gyvybę už jį atiduočiau!

Dainininkė Augustė Vedrickaitė (32 m.) vos prieš tris mėnesius tapo mama. Ji su gyvenimo draugu Marijumi Šeiboku augina sūnelį Arijų.
© DELFI / Andrius Ufartas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Berniuko gyvenimo pradžia buvo beprotiškai sunki, tikras balansavimas tarp gyvenimo ir mirties, ilgi du mėnesiai ligoninėje – motinystė Augustei suteikė beprotišką džiaugsmą ir skausmą kartu. Nors dabar jie laimingi ir sveiki savo namuose, tačiau Augustė sako, kad jai dar sunku suprasti, jog ji jau mama.

Augustė: „Jau 32 nėštumo savaitę sužinojau, kad mano vaikeliui kažkas negerai. Per nėštumą lankiausi valstybinėje poliklinikoje, tyrimas echoskopu atliekamas tik du kartus per visą laikotarpį. Pamenu, kaip mano gydytoja pasakė, kad susitiksime, kai jau „sueis terminas", o aš taip nustebau, kad daugiau jau manęs nebetikrins echoskopu, ir paprašiau, ar negalėtų dar kartą apžiūrėti. Menu, kaip gydytoja pasakė, kad daugiau „nebepriklauso", bet jei jau taip noriu, galima išgalvoti kokią problemą. Jos nereikėjo išgalvoti, ją tikrai rado. Man galbūt suveikė ta motiniška intuicija, gal aš pasąmoningai nujaučiau, kad kažkas mano vaikeliui negerai, nors pats nėštumas buvo tikrai lengvas ir nekomplikuotas. Vaikučio pilvelyje pastebėjo besikaupiančius skysčius. Tuomet jau kas savaitę važinėjau į Santarų klinikas tikrintis, artėjant 38 savaitei – kas dvi dienas, paskui mane paguldė į ligoninę. Gydytojai žinojo, kad mažiukui kažkas negerai, o kas tiksliai, nebuvo galima pasakyti iki pat jo gimimo."

Jautrią Augustės istoriją skaitykite naujausiame žurnale „Tavo vaikas" (nr. 11). Augustę kalbina žurnalo redaktorė Rūta Rukaitė.

Dainininkė Augustė Vedrickaitė: gyvybę už jį atiduočiau!
© Fotografė Nendrė

Laikinoji socialinė globėja Almeda (27 m.) ir jos Ernestas Tričius (30 m.) augina 9 mėn. sūnų Polą ir 3 mėn. globotinį Dominyką. Juos abu žindo savo pienuku.

Almeda atvira: „Kai Dominykas apsigyveno mūsų namuose, iš karto pasiryžau – padarysiu viską, bet jis valgytų mano pienelį, ir ne iš buteliuko, bet žįstų krūtį."

Kodėl tai svarbu Almedai? Skaitykite išskirtinį žurnalistės Renatos Maslauskienės str. „Mamos pienas – ir globojamam kūdikiui".

Dainininkė Augustė Vedrickaitė: gyvybę už jį atiduočiau!
© TAVO VAIKAS

„Tik būk mandagus, gerai?" – prašome vaiko ruošdamiesi į svečius. Kodėl taip svarbu elgtis mandagiai, kodėl tai naudinga, būti mandagiam? Skaitykite žurnalo redaktorės Eglės Racevičiūtės str. „(Ne)mandagaus vaiko drama".

Dainininkė Augustė Vedrickaitė: gyvybę už jį atiduočiau!
© TAVO VAIKAS

Vaikai žino, kur dirba jų tėvai, kiek uždirba, kokį automobilį vairuoja ir t. t. „Deja, išgirdę klausimą „Kaip judu susipažinote?", daug tėvų kažkodėl nutraukia pokalbį: „Neklausinėk nesąmonių." Kodėl taip baisu tuo dalytis, klausia profesorė Roma Jusienė. Skaitykite str. „Kaip mama sutiko tėtį".

Dainininkė Augustė Vedrickaitė: gyvybę už jį atiduočiau!
© TAVO VAIKAS

Kaip pažadinti vaiko smalsumą ir norą mokytis? Namų mokykla. Mokymuisi namuose šįkart skyrėme visą žurnalo priedą.

Dainininkė Augustė Vedrickaitė: gyvybę už jį atiduočiau!
© TAVO VAIKAS

Vaikų mados puslapiuose karaliauja ruduo su savo visais nuostabiais atspalviais.

Dainininkė Augustė Vedrickaitė: gyvybę už jį atiduočiau!
© TAVO VAIKAS

TAVO VAIKO viršelio herojus – 5 mėnesių Mykolas

Kaip pasakojo mama Lina, jie su vyru „gavo“ tobulą pirmagimį. Berniukas nuolat šypsosi, toks tikras – saulytė. Visada patenkintas, jei tik neskauda pilvuko, o jei taip ir nutinka, tai tik vos vos pakniurksi. Ne tik su tėčiu ir mama jis toks pozityvus, šypsosi visiems, kas tik pakalbina. Kaip ir visi „leliukai“, labai mėgsta būti ant rankų, jau žino, ką reikia daryti išgirdus „opa pa“ – tiesti rankytes ir plačiai šypsotis. Su didžiausiu malonumu pliuškenasi vonioje, džiūgauja plukdomas ir baseine.

Viršelį fotografavome sklandžiai, nes Mykolui svarbiausia – kad jį kalbintų, o jis sava kalba visiems „atsakytų“. Toks jis ir nuotraukoje – mielas, jaukus, užsisvajojęs. Apie ką? Paspėliokite patys...

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Savaitgalio planas visai šeimai: nuo robotų iki specialistų paskaitų apie vaikų sveikatą bei lavinimą

Visiems, kuriems kyla klausimas, ką lietingą lapkričio savaitgalį nuveikti su visa šeima, kaip laiką praleisti ne tik įdomiai, bet ir prasmingai, šį savaitgalį nebereikės sukti galvos.

9 neįtikėtini faktai apie motinos pieną (2)

Motinos pienas, nors gausiai tyrinėjamas mokslininkų, vis dar turi paslapčių. Pavyzdžiui, kodėl berniuką maitinančios motinos piene yra 25 proc. daugiau kalorijų nei maitinančios mergaitę? Kodėl pieno sudėtis kinta keičiantis maitinimo laikui?

Viešumoje žindžiusi ir piktos reakcijos sulaukusi mama pasielgė netikėtai (44)

Žindymas viešai – dažnai aptarinėjama tema, kuria diskutuoti mėgsta vaikų susilaukusios mamos.

Rimantas Kėvalas: „Žinokite, kad vaikai nesirgti negali, ir tai - ne pasaulio pabaiga“ (2)

„Kodėl mano vaikas serga?", - tokį klausimą Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovas, vaikų ligų gydytojas, prof. dr. Rimantas Kėvalas išgirsta be galo dažnai.

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai (18)

Kalbant šia tema mamų nuomonės išsiskiria kardinaliai: vienos pasisako tik už, kitos – prieš bet kokią intervenciją, o trečios lieka neutralios – nelygu, kokia situacija. Paskaitykime mamų nuomones ir argumentus!

Pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną Kauno Rotušė nušvis purpurine spalva

Šiandien, lapkričio 17 d., visas pasaulis mini pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną. Kaune šios dienos minėjimus jau 5 metus iš eilės organizuoja asociacija „Padedu augti", kuri visus kauniečius bei miesto svečius kviečia pasigrožėti 5-tąjį kartą purpurine spalva sužibsiančia Kauno Rotuše bei prisidėti prie palaikymo akcijos.

Miuziklas „Kakės Makės gimtadienis" sužavėjo pirmuosius mažuosius gerbėjus

Sekmadienį sostinės „Siemens" arenoje įvyko pirmasis miuziklo „Kakės Makės gimtadienis" parodymas. Visi bilietai į premjerą Vilniuje buvo parduoti.

10 mėnesių kūdikis sveria 28 kilogramus: gydytojai baiminasi dėl jo gyvybės (4)

10 mėnesių berniukas iš Meksikos Luis Manuel Gonzales, kaip ir visi jo bendraamžiai, mokosi tarti pirmuosius žodžius ir aktyviai domisi jį supančiu pasauliu. Tačiau Luis tai padaryti yra sunkiau, negu kitiems kūdikiams, mat jis sveria neįtikėtinai daug - net 28 kilogramus.

Įvardijo populiariausią mergaitės vardą visame pasaulyje (20)

Vardų mados egzistuoja visame pasaulyje, Lietuva - ne išimtis. Paskelbtasis populiariausias mergaitės vardas visame pasaulyje yra gana populiarus ir mūsų šalyje.

Istorinėje Aleksandro Vasiljevo parodoje - vaikų aprangos ir gyvenimo būdo įdomybės

Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje pristatyta paroda „Vaikų pasaulis. XVIII–XX a.“, kurioje kolekcininkas Aleksandras Vasiljevas kviečia pamatyti niekada anksčiau Lietuvos publikai nerodytus įvairių laikotarpių vaikiškus drabužius, aksesuarus, žaislus bei namų apyvokos daiktus.

Alkoholio poveikis būsimo vaiko sveikatai

Alkoholis (etanolis, etilo alkoholis) yra legaliai vartojama medžiaga, kuri priklauso teratogenams. Teratogenas – bet koks egzogeninis veiksnys (cheminis, biologinis ar fizinis), kuris, veikdamas embrioną ir vaisių, sutrikdo normalią raidą ir lemia anomalijų atsiradimą.

9,5 min. atgauti pusiausvyrą po bemiegės nakties

Mama, mes tave suprantame. Nuovargis - baisus dalykas, o toks nuovargis, kurį patiria mama, yra didesnis nei bet kuris kitas.

Būsimi ir esami tėvai kviečiami į nemokamas paskaitas Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui.

Jei vaikas gimė 2017 metais, jo stipriosios savybės bus šios

Jeigu mažylis gimė tarp 2017 metų sausio 28 dienos ir 2018 metų vasario 15, jį pagal kinų kalendorių globoja Ugninis raudonas Gaidys.

Kviečiame į nemokamas paskaitas būsimoms mamytėms

Kūdikio, ypač pirmojo, besilaukiančioms mamoms kyla begalė klausimų apie nėščiųjų mitybą, higieną, taip pat, kaip pasiruošti sklandžiam gimdymui bei prižiūrėti naujagimį.