Dainininkė Augustė Vedrickaitė: gyvybę už jį atiduočiau!

Dainininkė Augustė Vedrickaitė (32 m.) vos prieš tris mėnesius tapo mama. Ji su gyvenimo draugu Marijumi Šeiboku augina sūnelį Arijų.
© DELFI / Andrius Ufartas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Berniuko gyvenimo pradžia buvo beprotiškai sunki, tikras balansavimas tarp gyvenimo ir mirties, ilgi du mėnesiai ligoninėje – motinystė Augustei suteikė beprotišką džiaugsmą ir skausmą kartu. Nors dabar jie laimingi ir sveiki savo namuose, tačiau Augustė sako, kad jai dar sunku suprasti, jog ji jau mama.

Augustė: „Jau 32 nėštumo savaitę sužinojau, kad mano vaikeliui kažkas negerai. Per nėštumą lankiausi valstybinėje poliklinikoje, tyrimas echoskopu atliekamas tik du kartus per visą laikotarpį. Pamenu, kaip mano gydytoja pasakė, kad susitiksime, kai jau „sueis terminas", o aš taip nustebau, kad daugiau jau manęs nebetikrins echoskopu, ir paprašiau, ar negalėtų dar kartą apžiūrėti. Menu, kaip gydytoja pasakė, kad daugiau „nebepriklauso", bet jei jau taip noriu, galima išgalvoti kokią problemą. Jos nereikėjo išgalvoti, ją tikrai rado. Man galbūt suveikė ta motiniška intuicija, gal aš pasąmoningai nujaučiau, kad kažkas mano vaikeliui negerai, nors pats nėštumas buvo tikrai lengvas ir nekomplikuotas. Vaikučio pilvelyje pastebėjo besikaupiančius skysčius. Tuomet jau kas savaitę važinėjau į Santarų klinikas tikrintis, artėjant 38 savaitei – kas dvi dienas, paskui mane paguldė į ligoninę. Gydytojai žinojo, kad mažiukui kažkas negerai, o kas tiksliai, nebuvo galima pasakyti iki pat jo gimimo."

Jautrią Augustės istoriją skaitykite naujausiame žurnale „Tavo vaikas" (nr. 11). Augustę kalbina žurnalo redaktorė Rūta Rukaitė.

Dainininkė Augustė Vedrickaitė: gyvybę už jį atiduočiau!
© Fotografė Nendrė

Laikinoji socialinė globėja Almeda (27 m.) ir jos Ernestas Tričius (30 m.) augina 9 mėn. sūnų Polą ir 3 mėn. globotinį Dominyką. Juos abu žindo savo pienuku.

Almeda atvira: „Kai Dominykas apsigyveno mūsų namuose, iš karto pasiryžau – padarysiu viską, bet jis valgytų mano pienelį, ir ne iš buteliuko, bet žįstų krūtį."

Kodėl tai svarbu Almedai? Skaitykite išskirtinį žurnalistės Renatos Maslauskienės str. „Mamos pienas – ir globojamam kūdikiui".

Dainininkė Augustė Vedrickaitė: gyvybę už jį atiduočiau!
© TAVO VAIKAS

„Tik būk mandagus, gerai?" – prašome vaiko ruošdamiesi į svečius. Kodėl taip svarbu elgtis mandagiai, kodėl tai naudinga, būti mandagiam? Skaitykite žurnalo redaktorės Eglės Racevičiūtės str. „(Ne)mandagaus vaiko drama".

Dainininkė Augustė Vedrickaitė: gyvybę už jį atiduočiau!
© TAVO VAIKAS

Vaikai žino, kur dirba jų tėvai, kiek uždirba, kokį automobilį vairuoja ir t. t. „Deja, išgirdę klausimą „Kaip judu susipažinote?", daug tėvų kažkodėl nutraukia pokalbį: „Neklausinėk nesąmonių." Kodėl taip baisu tuo dalytis, klausia profesorė Roma Jusienė. Skaitykite str. „Kaip mama sutiko tėtį".

Dainininkė Augustė Vedrickaitė: gyvybę už jį atiduočiau!
© TAVO VAIKAS

Kaip pažadinti vaiko smalsumą ir norą mokytis? Namų mokykla. Mokymuisi namuose šįkart skyrėme visą žurnalo priedą.

Dainininkė Augustė Vedrickaitė: gyvybę už jį atiduočiau!
© TAVO VAIKAS

Vaikų mados puslapiuose karaliauja ruduo su savo visais nuostabiais atspalviais.

Dainininkė Augustė Vedrickaitė: gyvybę už jį atiduočiau!
© TAVO VAIKAS

TAVO VAIKO viršelio herojus – 5 mėnesių Mykolas

Kaip pasakojo mama Lina, jie su vyru „gavo“ tobulą pirmagimį. Berniukas nuolat šypsosi, toks tikras – saulytė. Visada patenkintas, jei tik neskauda pilvuko, o jei taip ir nutinka, tai tik vos vos pakniurksi. Ne tik su tėčiu ir mama jis toks pozityvus, šypsosi visiems, kas tik pakalbina. Kaip ir visi „leliukai“, labai mėgsta būti ant rankų, jau žino, ką reikia daryti išgirdus „opa pa“ – tiesti rankytes ir plačiai šypsotis. Su didžiausiu malonumu pliuškenasi vonioje, džiūgauja plukdomas ir baseine.

Viršelį fotografavome sklandžiai, nes Mykolui svarbiausia – kad jį kalbintų, o jis sava kalba visiems „atsakytų“. Toks jis ir nuotraukoje – mielas, jaukus, užsisvajojęs. Apie ką? Paspėliokite patys...

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Vieniši vaikai ligoninėse – kas jai pasirūpins?

Niekieno vaikai – tai sergantys globos namų auklėtiniai ar iš tėvų paimti ir į ligonines atvežti vaikai, tiek kūdikiai, tiek vyresni. Jie turi išbūti palikti svetimoje aplinkoje, vieniši, neretai ir išsigandę. „Niekieno vaikai“ pasivadinusi iniciatyva nutarė pakeisti situaciją ir paskelbė savanorių atranką – ieškomi žmonės, kurie norėtų bei galėtų būti su ligoninėse paliktais vaikais.

Nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias kviečia į nemokamus praktinius užsiėmimus

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras skelbia kineziterapinių seminarų ciklą nėščiosioms, neseniai pagimdžiusioms moterims bei mamytėms su kūdikiais.

Pribloškianti žinia apie gydytoją Aspergerį, kurio vardu pavadintas autistinis sutrikimas

Naujai atskleisti dokumentai rodo, kad pediatras H. Aspergeris bendradarbiavo su naciais.

Psichologė Laura Milčienė: teatras yra puikus pakaitalas technologijoms

Vos prieš tris mėnesius Vilniuje duris žiūrovams atvėręs teatras „Pradžia“ jau spėjo įsitvirtinti Vilniaus renginių kalendoriuose, kviesdamas šeimas su pačiais mažiausiais į spektaklius, gyvos muzikos koncertus, meno pažinimo užsiėmimus, o dar tik besilaukiančias poras – į tėvystės paskaitas. Teatras vaikams „Pradžia" šią savaitę žymi jau 100-ąjį renginį nuo atsidarymo pradžios.

Išskirtinėje fotosesijoje – 100 pasipuošusių nėščiųjų

Algis Kriščiūnas įamžino 100 nėščiųjų bendroje nuotraukoje. Taip gegužę vyksiančios konferencijos „Sveika ir laiminga mama" organizatoriai sveikino Lietuvą su valstybės atkūrimo šimtmečiu.

Naujos parduotuvės atidaryme – žinomos mamos su vaikais

Vilniuje esančiame prekybos centre „Panorama“ antrajame aukšte duris atvėrė nauja parduotuvė CHICCO.

Lietuvoje vis dar yra savaitinių darželių, kuriuose mažyliai lieka nakvoti, poreikis

„Mažylis jausis gerai tiek, kiek įmanoma, jei tomis dienomis, kai bus su mama, tarsi sems jos meilės atsargas“, – taip mūsų žurnalo redaktorei sakė specialistės, kurias kalbinome rašydami straipsnį apie savaitinį darželį.

Kviečia nemokamos paskaitos būsimiems ir esamiems tėvams Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui.

Kūdikis gimė praėjus ketveriems metams po tėvų mirties

Skamba neįtikėtinai, bet tai visiška tiesa.

Kokio Zodiako vaikus auginti lengviausia, o kokio – sunkiausia

Kokiomis savybėmis yra apdovanoti skirtingi Zodiako ženklai, ir ką apie jų auklėjimą reikėtų žinoti tėvams?

Prasidėjo 2018 metų šeimos rinkimai

Daugiavaikių šeimų asociacija MES skelbia „2018 Metų šeimos“ rinkimus.

Pritarė siūlymui įteisinti gimdymus namuose

Ministrų kabinetas šiandien pritarė siūlymui įteisinti gimdymus namuose.

TAVO VAIKO premjeroje – spalvinga ir nuotaikinga animacija LINO: NUOTYKIAI KATINO KAILYJE

Vieną akimirką – žmogus, kitą – žmogaus dydžio katinas! Nuotaikinga animacinė pasaka „Lino: nuotykiai katino kailyje" į Lietuvos kino ekranus atkeliauja su TAVO VAIKO premjera: pamatykite šį filmą pirmieji su visa šeima balandžio 8 d. (sekmadienį) kino centruose „Forum Cinemas"!

Rolandas Mackevičius: „Turiu meilės 16 -ai vaikų“ (3)

„Radistas" Rolandas Mackevičius (33 m.) su žmona Ieva augina keturmetį Motiejų, o šiek tiek daugiau nei prieš mėnesį jų namuose atsirado ir dukrytė Meilė Marija.

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį laikrodžiai persukami valanda į priekį

Savaitgalį gyventojai praras vieną valandą miego - Lietuva pereis prie vasaros laiko. Sekmadienį, trečią valandą nakties, laikrodžių rodykles reikės pasukti valanda į priekį.