Dainininkė Augustė Vedrickaitė: gyvybę už jį atiduočiau!

Dainininkė Augustė Vedrickaitė (32 m.) vos prieš tris mėnesius tapo mama. Ji su gyvenimo draugu Marijumi Šeiboku augina sūnelį Arijų.
© DELFI / Andrius Ufartas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Berniuko gyvenimo pradžia buvo beprotiškai sunki, tikras balansavimas tarp gyvenimo ir mirties, ilgi du mėnesiai ligoninėje – motinystė Augustei suteikė beprotišką džiaugsmą ir skausmą kartu. Nors dabar jie laimingi ir sveiki savo namuose, tačiau Augustė sako, kad jai dar sunku suprasti, jog ji jau mama.

Augustė: „Jau 32 nėštumo savaitę sužinojau, kad mano vaikeliui kažkas negerai. Per nėštumą lankiausi valstybinėje poliklinikoje, tyrimas echoskopu atliekamas tik du kartus per visą laikotarpį. Pamenu, kaip mano gydytoja pasakė, kad susitiksime, kai jau „sueis terminas", o aš taip nustebau, kad daugiau jau manęs nebetikrins echoskopu, ir paprašiau, ar negalėtų dar kartą apžiūrėti. Menu, kaip gydytoja pasakė, kad daugiau „nebepriklauso", bet jei jau taip noriu, galima išgalvoti kokią problemą. Jos nereikėjo išgalvoti, ją tikrai rado. Man galbūt suveikė ta motiniška intuicija, gal aš pasąmoningai nujaučiau, kad kažkas mano vaikeliui negerai, nors pats nėštumas buvo tikrai lengvas ir nekomplikuotas. Vaikučio pilvelyje pastebėjo besikaupiančius skysčius. Tuomet jau kas savaitę važinėjau į Santarų klinikas tikrintis, artėjant 38 savaitei – kas dvi dienas, paskui mane paguldė į ligoninę. Gydytojai žinojo, kad mažiukui kažkas negerai, o kas tiksliai, nebuvo galima pasakyti iki pat jo gimimo."

Jautrią Augustės istoriją skaitykite naujausiame žurnale „Tavo vaikas" (nr. 11). Augustę kalbina žurnalo redaktorė Rūta Rukaitė.

Dainininkė Augustė Vedrickaitė: gyvybę už jį atiduočiau!
© Fotografė Nendrė

Laikinoji socialinė globėja Almeda (27 m.) ir jos Ernestas Tričius (30 m.) augina 9 mėn. sūnų Polą ir 3 mėn. globotinį Dominyką. Juos abu žindo savo pienuku.

Almeda atvira: „Kai Dominykas apsigyveno mūsų namuose, iš karto pasiryžau – padarysiu viską, bet jis valgytų mano pienelį, ir ne iš buteliuko, bet žįstų krūtį."

Kodėl tai svarbu Almedai? Skaitykite išskirtinį žurnalistės Renatos Maslauskienės str. „Mamos pienas – ir globojamam kūdikiui".

Dainininkė Augustė Vedrickaitė: gyvybę už jį atiduočiau!
© TAVO VAIKAS

„Tik būk mandagus, gerai?" – prašome vaiko ruošdamiesi į svečius. Kodėl taip svarbu elgtis mandagiai, kodėl tai naudinga, būti mandagiam? Skaitykite žurnalo redaktorės Eglės Racevičiūtės str. „(Ne)mandagaus vaiko drama".

Dainininkė Augustė Vedrickaitė: gyvybę už jį atiduočiau!
© TAVO VAIKAS

Vaikai žino, kur dirba jų tėvai, kiek uždirba, kokį automobilį vairuoja ir t. t. „Deja, išgirdę klausimą „Kaip judu susipažinote?", daug tėvų kažkodėl nutraukia pokalbį: „Neklausinėk nesąmonių." Kodėl taip baisu tuo dalytis, klausia profesorė Roma Jusienė. Skaitykite str. „Kaip mama sutiko tėtį".

Dainininkė Augustė Vedrickaitė: gyvybę už jį atiduočiau!
© TAVO VAIKAS

Kaip pažadinti vaiko smalsumą ir norą mokytis? Namų mokykla. Mokymuisi namuose šįkart skyrėme visą žurnalo priedą.

Dainininkė Augustė Vedrickaitė: gyvybę už jį atiduočiau!
© TAVO VAIKAS

Vaikų mados puslapiuose karaliauja ruduo su savo visais nuostabiais atspalviais.

Dainininkė Augustė Vedrickaitė: gyvybę už jį atiduočiau!
© TAVO VAIKAS

TAVO VAIKO viršelio herojus – 5 mėnesių Mykolas

Kaip pasakojo mama Lina, jie su vyru „gavo“ tobulą pirmagimį. Berniukas nuolat šypsosi, toks tikras – saulytė. Visada patenkintas, jei tik neskauda pilvuko, o jei taip ir nutinka, tai tik vos vos pakniurksi. Ne tik su tėčiu ir mama jis toks pozityvus, šypsosi visiems, kas tik pakalbina. Kaip ir visi „leliukai“, labai mėgsta būti ant rankų, jau žino, ką reikia daryti išgirdus „opa pa“ – tiesti rankytes ir plačiai šypsotis. Su didžiausiu malonumu pliuškenasi vonioje, džiūgauja plukdomas ir baseine.

Viršelį fotografavome sklandžiai, nes Mykolui svarbiausia – kad jį kalbintų, o jis sava kalba visiems „atsakytų“. Toks jis ir nuotraukoje – mielas, jaukus, užsisvajojęs. Apie ką? Paspėliokite patys...

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

10 renginių „Knygų mugėje", kuriuos norėčiau aplankyti būdama mama

Šią savaitę Vilniuje prasidedanti „Knygų mugė" sulaukia didelio būrio didelių ir mažų knygų gerbėjų. „Litexpo“ vykstanti mugė lankytojų laukia nuo ketvirtadienio iki sekmadienio (vasario 22 - vasario 25 dienomis).

Mama nusisuko dviems minutėms, o po jų nepažino savo dukters

Mažos mergaitės mielai mėgdžioja savo mamas. Štai kodėl nepalikite savo kosmetikos krepšio be priežiūros net trumpam, jei nenorite rasti jo ištuštėjusio.

KINO PAVASARIS rekomenduoja: du išskirtiniai filmai šeimoms su vaikais

Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias ir svarbiausias kino renginys Lietuvoje.

Norintys tapti kraujo donorais turi atminti kelias svarbias taisykles

Kauno klinikų Kraujo centras kviečia tapti neatlygintinais kraujo donorais ir padėti tiems, kurie laukia Jūsų pagalbos.

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos

Vaikai savo gimtadienių laukia panašiai kaip Kalėdų – juk tortas, žvakutės, dovanos... Taip malonu! Kaip ir kiekviena šventė, gimtadienis turi savas tradicijas ir savo istoriją. Iš kur visa tai atsirado?

Mamos ir vaikų darželio konfliktą įžiebė vaiko antakiai

Neeilinis konfliktas viename vaikų darželyje JAV: motina kaltina jo darbuotojus, kad be atsiklausimo nudepiliavo jos dukrytei antakius ir taip sukėlė skausmą. Vaikų darželis tai neigia.

Žaibišką gimdymą ligoninės koridoriuje įamžino fotografė

Šiomis dienomis feisbuke daug dėmesio sulaukė nuotraukos iš neeilinio gimdymo. Mažylis taip skubėjo į pasaulį, kad gimė tiesiog ligoninės koridoriuje, o jo gimimą spėjo įamžinti atbėgusi fotografė.

Parodė nepagražintą kūną po gimdymo ir savo poelgiu drąsina kitas mamas (6)

Keturis vaikus pagimdžiusi moteris savo socialiniame tinkle paviešino, kaip iš tiesų dabar atrodo jos kūnas. „Daugelis žmonių neįsivaizduoja, ką slepia mano drabužiai“, – sako ji ir ragina moteris priimti savo kūnus tokius, kokie jie yra.

Vaikų mados tendencijos tiesiai iš prestižinės parodos Paryžiuje (FOTO)

Vaikai auga taip greitai, kad spėti su mada kartais atrodo didelis iššūkis, tačiau dėmesys mažųjų aprangai sparčiai auga.

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą

Tokio kadro nei surežisuosi, nei suplanuosi. Tai viena įspūdingiausių nėščiųjų nuotraukų.

TAVO VAIKO premjeroje – urvinių nuotykiai filme „Dagas iš akmens amžiaus"

Animatoriai vėl griebėsi plastelino! Ir didiesiems kino ekranams išlipdė labai linksmą istoriją mūsų apie mūsų pro-pro-pro-pro-protėvius – filmą „Dagas iš akmens amžiaus", kuris Lietuvoje startuos per TAVO VAIKO premjerą vasario 4 d. (sekmadienį) visuose kino centruose „Forum Cinemas". Pamatykite pirmieji!

6,3 kg naujagimį mama pagimdė pati ir be nuskausminamųjų

Neeilinio svorio naujagimis gimė Dagestane (Rusija). Pranešama, kad sausio pabaigoje pasaulį išvydo mergaitė, kuri gimimo metu svėrė 6,3 kg.

Šeimas su vaikais kviečia švęsti Užgavėnes

Vasario 10 d., šeštadienį, 12 val. Liaudies buities muziejus visas šeimas su vaikais kviečia į vieną smagiausių metų švenčių – Užgavėnes!

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

60 metų jubiliejų švenčia vaikų pamėgtas žaislas

Prieš 60 metų kilusi idėja plastmasinės kaladėlės viršų papildyti iškiliomis apvaliomis vamzdelio formos smeigėmis LEGO kaladėles pavertė vienu populiariausiu žaislu visame pasaulyje.