Dizainerė Indra Dovydėnaitė atvira: ne kiekvienam tinka ryškūs drabužiai

„Pavasaris ir spintoje pavasaris, todėl metas peržiūrėti ne tik savo, bet ir vaiko drabužinę. Mamai į pagalbą skuba mamos, žinomos dizainerės“, – pristatydama balandžio mėnesio žurnalo „Tavo vaikas“ numerį sako vyr. redaktorė Gitana Šeštokienė.
© Žurnalas "Tavo vaikas"

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Dizainerės Indros Dovydėnaitės, 4 metų Fridos mamos, patarimai mamoms, pavasarį sumaniusioms atlikti vaiko spintos „reviziją":

„Svarbiausia – gerai pasižiūrėti į vaiką ir pasistengti suprasti, kokios spalvos jam tinka. Tai, kad mūsų vaikai puošiami spalvomis, kurios jiems visiškai netinka, man labiausiai „kliūva“.

Daugumos vaikų bruožai yra labai švelnūs, oda itin skaisti, todėl ne kiekvienam tinka ryškūs drabužiai. Nebijokite pastelinių spalvų ir visų jų atspalvių, jie puikiai dera tarpusavyje. Be to, pastelinė – šio pavasario klyksmas. Prie pastelinių spalvų dera juoda ir balta – tai atveria tiek galimybių eksperimentuoti ir žaisti!

Kad būtų lengviau, visada verta turėti paprasčiausius džinsus – prie jų dera beveik viskas.

Vaiko spintoje turi būti patogūs, kokybiški drabužiai ir, žinoma... laisvė! Leiskite bent vieną drabužių derinuką susiderinti pačiam vaikui: tiesiog dėl to, kad pažintumėte jį. Kas žino, gal vaiko stiliaus pojūtis geresnis nei jūsų? Būna ir taip.“

Ką privalu vaikui nupirkti šį pavasarį?

Švarką. Šio pavasario topas - mokyklinės uniformos tipo švarkeliai iš vilnos, tvido... Švarkas gražiai dera prie kepuraitės ir šalikėlio. Suprantu, kad tai gana nepraktiškas drabužis, su striuke visada paprasčiau, bet jei norite, kad vaikas atrodytų žavingai, pirkite švarkelį.

Ar turite mėgstamą vaikiškos mados kūrėją-dizainerį?

Nesivaikome vaikiškų madų. Tačiau Fridai patinka „Chanel“. Iš tolo atpažįsta šių mados namų kūrinius: „Mama, matei, su „Chanel“ suknele?!“

O jei Frida apsirengia taip, kaip jums nelabai patinka, kokia būna jūsų reakcija?

Manau, jei vaikas nori ir tai nekelia pavojaus jo sveikatai, tegul rengiasi kaip panorėjęs. Kažkada Frida yra išėjusi iš namų su dvidešimčia įvairių kaklo vėrinių.

Frida mėgsta ekstravagantiškus drabužius. Jai patinka, kai į ją atkreipia dėmesį kaip tik dėl to, kad dėvi „keistą" daiktą. „Kaip keista!" – tai jai skamba lyg geriausias įvertinimas.

Minčių, ką apie vaikiškas madas sako kitos garsios dizainerės mamos, ieškokite redaktorės Eglės Čepavičienės parengtame žurnalo priede „Vaiko spinta“.

Dizainerė Indra Dovydėnaitė atvira: ne kiekvienam tinka ryškūs drabužiai
© Žurnalas "Tavo vaikas"

Žurnalo „Tavo vaikas" kūrėjų nuomone, madingiausias šio pavasario aksesuaras - iš mamos rankinės kyšanti knyga ar žurnalas. Džiaugiamės, kad šią mūsų iniciatyvą parėmė 2 mėn. Elžbietos tėvai garsūs žurnalistai TV laidų vedėjai Indrė ir Paulius Skučai. Jie vis dar panirę į tėvystės euforiją. Skaitykite žurnalo redaktorės Vaivos Grigaitienės str. „Kūdikis keičia planus“.

Dizainerė Indra Dovydėnaitė atvira: ne kiekvienam tinka ryškūs drabužiai
© Žurnalas "Tavo vaikas"

Žurnalą „Tavo vaikas“ kuria mamos. Šį pavasarį mūsų nuomonė kaip niekad sutapo: šventės, kai namuose dūksta maži vaikai, o vienas net triskart per naktį keliasi žįsti, turėtų būti lengvos. Lengvai pagaminamos, dovanojančios lengvą nuotaiką ir paliekančios lengvumo jausmą, kai pasibaigia. Jos turėtų būti atostogos širdžiai, mintims ir jausmams.

Lengvas Velykų šventės idėjas mes jau išbandėme, išbandykite ir jūs! (str. „Lengvai!“)

Dizainerė Indra Dovydėnaitė atvira: ne kiekvienam tinka ryškūs drabužiai
© Žurnalas "Tavo vaikas"

Nauji vėjai pamažu įsisuka ir į vaiko virtuvėlę. Kai kurių šalių pediatrai rekomenduoja jau 4-5-ą gyvenimo mėnesį kūdikį primaitinti tirštu maistu, o kai kur pirmasis jo tirštas maistas yra ne daržovienė ar kruopienė, o mėsa. Garsaus šalies vaikų gastroenterologo doc. dr. Vaidoto Urbono nuomonę apie tai sužinosite perskaitę str. „Mėsa - nuo 6 mėnesių?"

Dizainerė Indra Dovydėnaitė atvira: ne kiekvienam tinka ryškūs drabužiai
© Žurnalas "Tavo vaikas"


„Kitoks" vaikas. Kaip jį mylėti? Psichologijos konsultantų klausė mūsų žurnalo skaitytoja, 4 vaikų mama.

Dizainerė Indra Dovydėnaitė atvira: ne kiekvienam tinka ryškūs drabužiai
© Žurnalas "Tavo vaikas"

Jei ir jūs norite tapti ypač populiarios žurnalo „Tavo vaikas" rubrikos „Psichologo kabinetas" herojais, rašykite info@tavovaikas.lt.

Viršelyje – 2 m. 8 mėn. Oskaras Jonas

Dizainerė Indra Dovydėnaitė atvira: ne kiekvienam tinka ryškūs drabužiai
© Fotografės Nendrės


Šio viršelio fotosesija truko gan ilgai, nes mūsų modelis  Oskaras Jonas, pasirodo, yra gimęs derėtis: nusišypsoti sutiko tik su sąlyga, kad fotografė leis išjungti fotoaparatą. Tad viena šypsena – ir Oskaras Jonas jau bėga paspausti fotoaparato mygtuko.

Mama Roberta: „Oskaras Jonas – labai aktyvus vaikas. Mėgstamiausia jo veikla – kartu su 6 m. broliu Kajumi žaisti futbolą. Vaikai šią sporto šaką pamėgo, nes jų tėtis –  Saulius Mikoliūnas, futbolininkas profesionalas. Jis neretai ir namuose rengia futbolo varžybas. Dažniausiai Kajus būna vienoje, o tėtis su Oskaru Jonu – kitoje komandoje. Paprastai tėtis jaunėlį pasisodina ant sprando ir jiedu kartu spardo kamuolį.

Kas žino, gal viršeliui nufotografavome būsimą futbolo žvaigždę?"

Žurnalo viršelio dekoracijos iš www.sapnunamai.lt ir www.smartart.lt


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

„Gelbėkit vaikus" atliktas tyrimas: vaikams neramu dėl vargingai gyvenančių bendraamžių (5)

Nevyriausybinės organizacijos „Gelbėkit vaikus" užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai" atliktas reprezentatyvus Lietuvos vaikų tyrimas „Jaunas balsas 2017" atskleidė: dalis šalies vaikų nerimauja dėl to, kad jų šeima neturi pakankamai pinigų būtinosioms išlaidoms, o dar daugiau nusiminę savo aplinkoje matydami bendraamžius, kurių šeimos verčiasi sunkiai.

Projekto „Naujamiesčio dienos“ uždaryme – nemokamos pramogos ir vaišės visai šeimai

Rytoj Vilniaus menų fabrike „Loftas“ vyks nuotaikingas projekto „Naujamiesčio dienos“ uždarymas. Nuo 18 val. vyksiančiame nemokamame renginyje pramogų ras ir dideli, ir maži.

Vaikų dienos centro kasdienybė iš arti: kaip pagaminti pietus už vos 30 centų?

Lietuvoje trūksta vaikų dienos centrų, kur vaikai iš sunkumus patiriančių šeimų gali saugiai praleisti laiką po pamokų. Neretas iš jų tik čia gauna galimybę pavalgyti.

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Naujoji tvarka dėl vaiko pinigų sukėlė diskusijų audrą (4)

Seimui priėmus naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymą, pagal kurį įteisintas vaiko pinigų mokėjimas visiems vaikams – 30 eurų nuo gimimo iki 18 metų ir vyresniems, jei mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, bet ne ilgiau kaip iki jiems sukaks 21 metai, sulaukė nevienareikšmių vertinimų.

Gimė pusseptinto kilogramo sveriantis naujagimis

Įprastai naujagimiai sveria 3-4 kilogramus, tačiau retais atvejais pasitaiko ir dvigubai daugiau gimimo metu sveriančių mažylių.

Bausdama mokinį pedagogė jam ant kaktos užrašė „kvailys“ (1)

Neeilinis įvykis vienoje Rusijos mokyklų. Neapsikentusi netinkamo mokinių elgesio, viena mokytoja kaip bausmę vaikui ant kaktos užrašė žodįs „kvailys“ (rus. durak).

Išmokos bus mokamos visiems vaikams iki 18 metų (21)

Seimas šiandien priėmė naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymą, kuriuo siekiama mažinti vaikų skurdą ir pajamų nelygybę. Už tokį sprendimą balsavo 80, prieš buvo vienas, susilaikė 15 Seimo narių. Priimtos pataisos įsigalioja 2018 m. sausio 1 d.

Kauniečiai kviečiami į nemokamus pozityvios tėvystės mokymus

Kaune organizuojami nemokami mokymai šeimoms apie pozityvią tėvystę ir psichologinį smurtą mokykloje.

Pagimdė naujagimį, kurio kraujyje rastos 3 promilės alkoholio (7)

Lenkijos žiniasklaida praneša apie neeilinį įvykį Lodzės vaivadijoje (Lenkija).

Negyvų dvynių susilaukusi šeima vežė juos laidoti ir tada įvyko stebuklas (3)

Šią savaitę žiniasklaidą apskriejo neįtikėtina istorija iš Naujojo Delio (Indija), kuri labiau primena siaubo filmo scenarijų, o ne realų įvykį XXI amžiuje.

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina (14)

Šiandien cezario pjūvio operacija atlieka kas ketvirtai ar kas trečiai moteriai. Yra šalių, kur šis procentas dar didesnis. Surinkome 9 įdomius ir mažai girdėtus faktus apie cezario pjūvį.

Linksmas eksperimentas: vaikams suteikė laisvę puošti Kalėdų eglę kaip tik širdis geidžia

Prisipažinkime: kai buvome maži, svajojome pakliūti į saldainių fabriką arba į žaislų parduotuvę, kurioje būtų galima valgyti kiek tik lenda ir pasiimti žaislų tiek, kiek telpa į glėbį... Ir ką mes būtume darę, jei tos svajonės būtų išsipildžiusios?

Mitas ar realybė: kaip kvepia kūdikiai? (6)

Tikėtina, kad esate girdėję, kad kūdikiai maloniai kvepia. Panašu, kad tai turi paaiškinimą. Sąmoningai ar nesąmoningai vos ant rankų paėmę kūdikį įkvepiame jo skleidžiamo kvapo.

TAVO VAIKO premjeroje – išdaigininkas MEŠKIUKAS PADINGTONAS 2

Argi jis ne mielas? Vaikų ir suaugusiųjų mylimas meškiukas Padingtonas sugrįžta į kino ekranus: ketvirtadienio, lapkričio 30 dienos vakarą per TAVO VAIKO premjerą visuose kino centruose „Forum Cinemas" – lietuviškai dubliuotas išdaigų ir nuotykių kupinas filmas „Meškiukas Padingtonas 2" Pamatykite pirmieji!