Dizainerė Indra Dovydėnaitė atvira: ne kiekvienam tinka ryškūs drabužiai

„Pavasaris ir spintoje pavasaris, todėl metas peržiūrėti ne tik savo, bet ir vaiko drabužinę. Mamai į pagalbą skuba mamos, žinomos dizainerės“, – pristatydama balandžio mėnesio žurnalo „Tavo vaikas“ numerį sako vyr. redaktorė Gitana Šeštokienė.
© Žurnalas "Tavo vaikas"

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Dizainerės Indros Dovydėnaitės, 4 metų Fridos mamos, patarimai mamoms, pavasarį sumaniusioms atlikti vaiko spintos „reviziją":

„Svarbiausia – gerai pasižiūrėti į vaiką ir pasistengti suprasti, kokios spalvos jam tinka. Tai, kad mūsų vaikai puošiami spalvomis, kurios jiems visiškai netinka, man labiausiai „kliūva“.

Daugumos vaikų bruožai yra labai švelnūs, oda itin skaisti, todėl ne kiekvienam tinka ryškūs drabužiai. Nebijokite pastelinių spalvų ir visų jų atspalvių, jie puikiai dera tarpusavyje. Be to, pastelinė – šio pavasario klyksmas. Prie pastelinių spalvų dera juoda ir balta – tai atveria tiek galimybių eksperimentuoti ir žaisti!

Kad būtų lengviau, visada verta turėti paprasčiausius džinsus – prie jų dera beveik viskas.

Vaiko spintoje turi būti patogūs, kokybiški drabužiai ir, žinoma... laisvė! Leiskite bent vieną drabužių derinuką susiderinti pačiam vaikui: tiesiog dėl to, kad pažintumėte jį. Kas žino, gal vaiko stiliaus pojūtis geresnis nei jūsų? Būna ir taip.“

Ką privalu vaikui nupirkti šį pavasarį?

Švarką. Šio pavasario topas - mokyklinės uniformos tipo švarkeliai iš vilnos, tvido... Švarkas gražiai dera prie kepuraitės ir šalikėlio. Suprantu, kad tai gana nepraktiškas drabužis, su striuke visada paprasčiau, bet jei norite, kad vaikas atrodytų žavingai, pirkite švarkelį.

Ar turite mėgstamą vaikiškos mados kūrėją-dizainerį?

Nesivaikome vaikiškų madų. Tačiau Fridai patinka „Chanel“. Iš tolo atpažįsta šių mados namų kūrinius: „Mama, matei, su „Chanel“ suknele?!“

O jei Frida apsirengia taip, kaip jums nelabai patinka, kokia būna jūsų reakcija?

Manau, jei vaikas nori ir tai nekelia pavojaus jo sveikatai, tegul rengiasi kaip panorėjęs. Kažkada Frida yra išėjusi iš namų su dvidešimčia įvairių kaklo vėrinių.

Frida mėgsta ekstravagantiškus drabužius. Jai patinka, kai į ją atkreipia dėmesį kaip tik dėl to, kad dėvi „keistą" daiktą. „Kaip keista!" – tai jai skamba lyg geriausias įvertinimas.

Minčių, ką apie vaikiškas madas sako kitos garsios dizainerės mamos, ieškokite redaktorės Eglės Čepavičienės parengtame žurnalo priede „Vaiko spinta“.

Dizainerė Indra Dovydėnaitė atvira: ne kiekvienam tinka ryškūs drabužiai
© Žurnalas "Tavo vaikas"

Žurnalo „Tavo vaikas" kūrėjų nuomone, madingiausias šio pavasario aksesuaras - iš mamos rankinės kyšanti knyga ar žurnalas. Džiaugiamės, kad šią mūsų iniciatyvą parėmė 2 mėn. Elžbietos tėvai garsūs žurnalistai TV laidų vedėjai Indrė ir Paulius Skučai. Jie vis dar panirę į tėvystės euforiją. Skaitykite žurnalo redaktorės Vaivos Grigaitienės str. „Kūdikis keičia planus“.

Dizainerė Indra Dovydėnaitė atvira: ne kiekvienam tinka ryškūs drabužiai
© Žurnalas "Tavo vaikas"

Žurnalą „Tavo vaikas“ kuria mamos. Šį pavasarį mūsų nuomonė kaip niekad sutapo: šventės, kai namuose dūksta maži vaikai, o vienas net triskart per naktį keliasi žįsti, turėtų būti lengvos. Lengvai pagaminamos, dovanojančios lengvą nuotaiką ir paliekančios lengvumo jausmą, kai pasibaigia. Jos turėtų būti atostogos širdžiai, mintims ir jausmams.

Lengvas Velykų šventės idėjas mes jau išbandėme, išbandykite ir jūs! (str. „Lengvai!“)

Dizainerė Indra Dovydėnaitė atvira: ne kiekvienam tinka ryškūs drabužiai
© Žurnalas "Tavo vaikas"

Nauji vėjai pamažu įsisuka ir į vaiko virtuvėlę. Kai kurių šalių pediatrai rekomenduoja jau 4-5-ą gyvenimo mėnesį kūdikį primaitinti tirštu maistu, o kai kur pirmasis jo tirštas maistas yra ne daržovienė ar kruopienė, o mėsa. Garsaus šalies vaikų gastroenterologo doc. dr. Vaidoto Urbono nuomonę apie tai sužinosite perskaitę str. „Mėsa - nuo 6 mėnesių?"

Dizainerė Indra Dovydėnaitė atvira: ne kiekvienam tinka ryškūs drabužiai
© Žurnalas "Tavo vaikas"


„Kitoks" vaikas. Kaip jį mylėti? Psichologijos konsultantų klausė mūsų žurnalo skaitytoja, 4 vaikų mama.

Dizainerė Indra Dovydėnaitė atvira: ne kiekvienam tinka ryškūs drabužiai
© Žurnalas "Tavo vaikas"

Jei ir jūs norite tapti ypač populiarios žurnalo „Tavo vaikas" rubrikos „Psichologo kabinetas" herojais, rašykite info@tavovaikas.lt.

Viršelyje – 2 m. 8 mėn. Oskaras Jonas

Dizainerė Indra Dovydėnaitė atvira: ne kiekvienam tinka ryškūs drabužiai
© Fotografės Nendrės


Šio viršelio fotosesija truko gan ilgai, nes mūsų modelis  Oskaras Jonas, pasirodo, yra gimęs derėtis: nusišypsoti sutiko tik su sąlyga, kad fotografė leis išjungti fotoaparatą. Tad viena šypsena – ir Oskaras Jonas jau bėga paspausti fotoaparato mygtuko.

Mama Roberta: „Oskaras Jonas – labai aktyvus vaikas. Mėgstamiausia jo veikla – kartu su 6 m. broliu Kajumi žaisti futbolą. Vaikai šią sporto šaką pamėgo, nes jų tėtis –  Saulius Mikoliūnas, futbolininkas profesionalas. Jis neretai ir namuose rengia futbolo varžybas. Dažniausiai Kajus būna vienoje, o tėtis su Oskaru Jonu – kitoje komandoje. Paprastai tėtis jaunėlį pasisodina ant sprando ir jiedu kartu spardo kamuolį.

Kas žino, gal viršeliui nufotografavome būsimą futbolo žvaigždę?"

Žurnalo viršelio dekoracijos iš www.sapnunamai.lt ir www.smartart.lt


Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Metų šeima išrinkti visaginiečiai, auginantys 5 vaikus

Tradicinio konkurso „Metų šeima“ finale dalyvavo trys daugiavaikės šeimos – panevėžiečių ir dvi šeimos iš Visagino.

Nemokamas festivalis vaikams primena: knygų skaitymas yra džiaugsmas ir malonumas, o ne prievolė

Nemokamo skaitymo festivalio vaikams organizatoriai įsitkinę – skaitymas visų pirma yra džiaugsmas.

Vilniaus gatvėse praeiviai su šypsenomis lydėjo neeilinį kūdikių paradą

Gegužės 7-13 dienomis yra Europos vaikų nešiojimo (nešioklių) savaitė - „European Babywearing week“. šių metų jos šūkis – „Nešiojimas jungia!“

Daugiau nei 700 moterų mamos dieną šventė konferencijoje „Sveika ir laiminga mama"

Gegužės 6 d., Lietuvoje minint šventinį motinos dienos sekmadienį, Vilniuje vyko pirmą kartą organizuota tarptautinė konferencija „Sveika ir laiminga mama", skirta visoms moterims bei poroms.

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50

Artėjant Motinos dienai ELTA pasidomėjo, kokia buvo ir šiandien yra Lietuvos mama.

Cezario operaciją patyrusios mamos pjūvio randą puošia tatuiruotėmis

Neretai tatuiruotę nusprendę darytis žmonės skiria ją konkrečiam gyvenimo įvykiui, kurį nori tokiu būdu įamžinti – vestuvėms, vaiko gimimui ir panašiai.

Ypatingo grožio filme visai šeimai atkurta milijonų mėgstama istorija

TAVO VAIKO premjeroje – beribis fantazijos pasaulis filme „Džimas Saga ir mašinistas Lukas".

Festivalis „Labas!“ į teatrą kviečia net naujagimius

Gegužės 6 dieną Vilniuje prasideda tarptautinis teatro festivalis kūdikiams ir vaikams „Labas!“.

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas: „Kartais nuo vaikų pabėgu į darbą" (1)

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas su žmona dainininke Agne Sabulyte augina penkiametę Vakarę ir birželį švęsiantį trejų metų gimtadienį Dobilą.

Mirė mažylis, kurio tėvai kovojo dėl teisės jį gydyti toliau

Didžiojoje Britanijoje mirė teisinių ginčų centre buvęs mažasis berniukas Alfie'is Evansas.

Norvegas mokslininkas Thomas Aksnes: kas trukdo moterims natūraliai pastoti

Naujosios medicinos genijus, norvegas mokslininkas Thomas Aksnes teigia, kad mes visi turime milžinišką potencialą puikiai sveikatai, vien tik sukurdami pakankamai gerą gyvenimo būdą.

Kakė Makė paruošė staigmeną mažiesiems gerbėjams

Kakės Makės ir teatro gerbėjai turėtų suklusti – pristatytas naujas spektaklis, keliausiantis po mažuosius šalies miestus.

Vieniši vaikai ligoninėse – kas jai pasirūpins?

Niekieno vaikai – tai sergantys globos namų auklėtiniai ar iš tėvų paimti ir į ligonines atvežti vaikai, tiek kūdikiai, tiek vyresni. Jie turi išbūti palikti svetimoje aplinkoje, vieniši, neretai ir išsigandę. „Niekieno vaikai“ pasivadinusi iniciatyva nutarė pakeisti situaciją ir paskelbė savanorių atranką – ieškomi žmonės, kurie norėtų bei galėtų būti su ligoninėse paliktais vaikais.

Nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias kviečia į nemokamus praktinius užsiėmimus

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras skelbia kineziterapinių seminarų ciklą nėščiosioms, neseniai pagimdžiusioms moterims bei mamytėms su kūdikiais.

Pribloškianti žinia apie gydytoją Aspergerį, kurio vardu pavadintas autistinis sutrikimas

Naujai atskleisti dokumentai rodo, kad pediatras H. Aspergeris bendradarbiavo su naciais.