Dizainerė Indra Dovydėnaitė atvira: ne kiekvienam tinka ryškūs drabužiai

„Pavasaris ir spintoje pavasaris, todėl metas peržiūrėti ne tik savo, bet ir vaiko drabužinę. Mamai į pagalbą skuba mamos, žinomos dizainerės“, – pristatydama balandžio mėnesio žurnalo „Tavo vaikas“ numerį sako vyr. redaktorė Gitana Šeštokienė.
© Žurnalas "Tavo vaikas"

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Dizainerės Indros Dovydėnaitės, 4 metų Fridos mamos, patarimai mamoms, pavasarį sumaniusioms atlikti vaiko spintos „reviziją":

„Svarbiausia – gerai pasižiūrėti į vaiką ir pasistengti suprasti, kokios spalvos jam tinka. Tai, kad mūsų vaikai puošiami spalvomis, kurios jiems visiškai netinka, man labiausiai „kliūva“.

Daugumos vaikų bruožai yra labai švelnūs, oda itin skaisti, todėl ne kiekvienam tinka ryškūs drabužiai. Nebijokite pastelinių spalvų ir visų jų atspalvių, jie puikiai dera tarpusavyje. Be to, pastelinė – šio pavasario klyksmas. Prie pastelinių spalvų dera juoda ir balta – tai atveria tiek galimybių eksperimentuoti ir žaisti!

Kad būtų lengviau, visada verta turėti paprasčiausius džinsus – prie jų dera beveik viskas.

Vaiko spintoje turi būti patogūs, kokybiški drabužiai ir, žinoma... laisvė! Leiskite bent vieną drabužių derinuką susiderinti pačiam vaikui: tiesiog dėl to, kad pažintumėte jį. Kas žino, gal vaiko stiliaus pojūtis geresnis nei jūsų? Būna ir taip.“

Ką privalu vaikui nupirkti šį pavasarį?

Švarką. Šio pavasario topas - mokyklinės uniformos tipo švarkeliai iš vilnos, tvido... Švarkas gražiai dera prie kepuraitės ir šalikėlio. Suprantu, kad tai gana nepraktiškas drabužis, su striuke visada paprasčiau, bet jei norite, kad vaikas atrodytų žavingai, pirkite švarkelį.

Ar turite mėgstamą vaikiškos mados kūrėją-dizainerį?

Nesivaikome vaikiškų madų. Tačiau Fridai patinka „Chanel“. Iš tolo atpažįsta šių mados namų kūrinius: „Mama, matei, su „Chanel“ suknele?!“

O jei Frida apsirengia taip, kaip jums nelabai patinka, kokia būna jūsų reakcija?

Manau, jei vaikas nori ir tai nekelia pavojaus jo sveikatai, tegul rengiasi kaip panorėjęs. Kažkada Frida yra išėjusi iš namų su dvidešimčia įvairių kaklo vėrinių.

Frida mėgsta ekstravagantiškus drabužius. Jai patinka, kai į ją atkreipia dėmesį kaip tik dėl to, kad dėvi „keistą" daiktą. „Kaip keista!" – tai jai skamba lyg geriausias įvertinimas.

Minčių, ką apie vaikiškas madas sako kitos garsios dizainerės mamos, ieškokite redaktorės Eglės Čepavičienės parengtame žurnalo priede „Vaiko spinta“.

Dizainerė Indra Dovydėnaitė atvira: ne kiekvienam tinka ryškūs drabužiai
© Žurnalas "Tavo vaikas"

Žurnalo „Tavo vaikas" kūrėjų nuomone, madingiausias šio pavasario aksesuaras - iš mamos rankinės kyšanti knyga ar žurnalas. Džiaugiamės, kad šią mūsų iniciatyvą parėmė 2 mėn. Elžbietos tėvai garsūs žurnalistai TV laidų vedėjai Indrė ir Paulius Skučai. Jie vis dar panirę į tėvystės euforiją. Skaitykite žurnalo redaktorės Vaivos Grigaitienės str. „Kūdikis keičia planus“.

Dizainerė Indra Dovydėnaitė atvira: ne kiekvienam tinka ryškūs drabužiai
© Žurnalas "Tavo vaikas"

Žurnalą „Tavo vaikas“ kuria mamos. Šį pavasarį mūsų nuomonė kaip niekad sutapo: šventės, kai namuose dūksta maži vaikai, o vienas net triskart per naktį keliasi žįsti, turėtų būti lengvos. Lengvai pagaminamos, dovanojančios lengvą nuotaiką ir paliekančios lengvumo jausmą, kai pasibaigia. Jos turėtų būti atostogos širdžiai, mintims ir jausmams.

Lengvas Velykų šventės idėjas mes jau išbandėme, išbandykite ir jūs! (str. „Lengvai!“)

Dizainerė Indra Dovydėnaitė atvira: ne kiekvienam tinka ryškūs drabužiai
© Žurnalas "Tavo vaikas"

Nauji vėjai pamažu įsisuka ir į vaiko virtuvėlę. Kai kurių šalių pediatrai rekomenduoja jau 4-5-ą gyvenimo mėnesį kūdikį primaitinti tirštu maistu, o kai kur pirmasis jo tirštas maistas yra ne daržovienė ar kruopienė, o mėsa. Garsaus šalies vaikų gastroenterologo doc. dr. Vaidoto Urbono nuomonę apie tai sužinosite perskaitę str. „Mėsa - nuo 6 mėnesių?"

Dizainerė Indra Dovydėnaitė atvira: ne kiekvienam tinka ryškūs drabužiai
© Žurnalas "Tavo vaikas"


„Kitoks" vaikas. Kaip jį mylėti? Psichologijos konsultantų klausė mūsų žurnalo skaitytoja, 4 vaikų mama.

Dizainerė Indra Dovydėnaitė atvira: ne kiekvienam tinka ryškūs drabužiai
© Žurnalas "Tavo vaikas"

Jei ir jūs norite tapti ypač populiarios žurnalo „Tavo vaikas" rubrikos „Psichologo kabinetas" herojais, rašykite info@tavovaikas.lt.

Viršelyje – 2 m. 8 mėn. Oskaras Jonas

Dizainerė Indra Dovydėnaitė atvira: ne kiekvienam tinka ryškūs drabužiai
© Fotografės Nendrės


Šio viršelio fotosesija truko gan ilgai, nes mūsų modelis  Oskaras Jonas, pasirodo, yra gimęs derėtis: nusišypsoti sutiko tik su sąlyga, kad fotografė leis išjungti fotoaparatą. Tad viena šypsena – ir Oskaras Jonas jau bėga paspausti fotoaparato mygtuko.

Mama Roberta: „Oskaras Jonas – labai aktyvus vaikas. Mėgstamiausia jo veikla – kartu su 6 m. broliu Kajumi žaisti futbolą. Vaikai šią sporto šaką pamėgo, nes jų tėtis –  Saulius Mikoliūnas, futbolininkas profesionalas. Jis neretai ir namuose rengia futbolo varžybas. Dažniausiai Kajus būna vienoje, o tėtis su Oskaru Jonu – kitoje komandoje. Paprastai tėtis jaunėlį pasisodina ant sprando ir jiedu kartu spardo kamuolį.

Kas žino, gal viršeliui nufotografavome būsimą futbolo žvaigždę?"

Žurnalo viršelio dekoracijos iš www.sapnunamai.lt ir www.smartart.lt


Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

10 renginių „Knygų mugėje", kuriuos norėčiau aplankyti būdama mama

Šią savaitę Vilniuje prasidedanti „Knygų mugė" sulaukia didelio būrio didelių ir mažų knygų gerbėjų. „Litexpo“ vykstanti mugė lankytojų laukia nuo ketvirtadienio iki sekmadienio (vasario 22 - vasario 25 dienomis).

Mama nusisuko dviems minutėms, o po jų nepažino savo dukters

Mažos mergaitės mielai mėgdžioja savo mamas. Štai kodėl nepalikite savo kosmetikos krepšio be priežiūros net trumpam, jei nenorite rasti jo ištuštėjusio.

KINO PAVASARIS rekomenduoja: du išskirtiniai filmai šeimoms su vaikais

Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias ir svarbiausias kino renginys Lietuvoje.

Norintys tapti kraujo donorais turi atminti kelias svarbias taisykles

Kauno klinikų Kraujo centras kviečia tapti neatlygintinais kraujo donorais ir padėti tiems, kurie laukia Jūsų pagalbos.

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos

Vaikai savo gimtadienių laukia panašiai kaip Kalėdų – juk tortas, žvakutės, dovanos... Taip malonu! Kaip ir kiekviena šventė, gimtadienis turi savas tradicijas ir savo istoriją. Iš kur visa tai atsirado?

Mamos ir vaikų darželio konfliktą įžiebė vaiko antakiai

Neeilinis konfliktas viename vaikų darželyje JAV: motina kaltina jo darbuotojus, kad be atsiklausimo nudepiliavo jos dukrytei antakius ir taip sukėlė skausmą. Vaikų darželis tai neigia.

Žaibišką gimdymą ligoninės koridoriuje įamžino fotografė

Šiomis dienomis feisbuke daug dėmesio sulaukė nuotraukos iš neeilinio gimdymo. Mažylis taip skubėjo į pasaulį, kad gimė tiesiog ligoninės koridoriuje, o jo gimimą spėjo įamžinti atbėgusi fotografė.

Parodė nepagražintą kūną po gimdymo ir savo poelgiu drąsina kitas mamas (6)

Keturis vaikus pagimdžiusi moteris savo socialiniame tinkle paviešino, kaip iš tiesų dabar atrodo jos kūnas. „Daugelis žmonių neįsivaizduoja, ką slepia mano drabužiai“, – sako ji ir ragina moteris priimti savo kūnus tokius, kokie jie yra.

Vaikų mados tendencijos tiesiai iš prestižinės parodos Paryžiuje (FOTO)

Vaikai auga taip greitai, kad spėti su mada kartais atrodo didelis iššūkis, tačiau dėmesys mažųjų aprangai sparčiai auga.

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą

Tokio kadro nei surežisuosi, nei suplanuosi. Tai viena įspūdingiausių nėščiųjų nuotraukų.

TAVO VAIKO premjeroje – urvinių nuotykiai filme „Dagas iš akmens amžiaus"

Animatoriai vėl griebėsi plastelino! Ir didiesiems kino ekranams išlipdė labai linksmą istoriją mūsų apie mūsų pro-pro-pro-pro-protėvius – filmą „Dagas iš akmens amžiaus", kuris Lietuvoje startuos per TAVO VAIKO premjerą vasario 4 d. (sekmadienį) visuose kino centruose „Forum Cinemas". Pamatykite pirmieji!

6,3 kg naujagimį mama pagimdė pati ir be nuskausminamųjų

Neeilinio svorio naujagimis gimė Dagestane (Rusija). Pranešama, kad sausio pabaigoje pasaulį išvydo mergaitė, kuri gimimo metu svėrė 6,3 kg.

Šeimas su vaikais kviečia švęsti Užgavėnes

Vasario 10 d., šeštadienį, 12 val. Liaudies buities muziejus visas šeimas su vaikais kviečia į vieną smagiausių metų švenčių – Užgavėnes!

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

60 metų jubiliejų švenčia vaikų pamėgtas žaislas

Prieš 60 metų kilusi idėja plastmasinės kaladėlės viršų papildyti iškiliomis apvaliomis vamzdelio formos smeigėmis LEGO kaladėles pavertė vienu populiariausiu žaislu visame pasaulyje.