Garsios besilaukiančios moterys – apie svarbiausią gyvenimo įvykį

 (2)
Būsimų mamų šventėje šiemet – ypač daug besilaukiančių garsių moterų. „Šie metai kaip niekad derlingi", – šypsosi renginio, kuris vyks gegužės 9 d. 15 val. Vilniaus Rotušėje, organizatoriai.
© DELFI montažas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ar jau turite TAVO VAIKO programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir skaitykite mus dar patogiau: „iPhone“, „Android“.

Būsimų mamų renginį drąsiai galima vadinti tradiciniu, mat jis vyks jau tryliktą kartą. Šventę per visus tuos metus vedė, joje dainavo turbūt visos per tą laiką besilaukusios garsiausios Lietuvos aktorės, laidų vedėjos ir dainininkės, o kai kurios tai darė net po du kartus. Pakalbintos šių metų šventėje dalyvausiančios būsimos garsios mamytės neslepia: atmosfera per koncertą bus nepaprastai ypatinga. Tokia pat ypatinga kaip ir kūdikio laukimas.

Etapų buvo įvairių

„Visoms moterims kuo nuoširdžiausiai linkiu pajusti visus tuos stebuklus, kurie įvyksta besilaukiant. Mat jie tikrai įvyksta. Ir juos labai sunku nusakyti žodžiais, tiksliai apibūdinti. Visoms linkiu išjausti tą gėrį, švelnumą, palaimą, kurios kupinas šis unikalus periodas", – sako žinoma aktorė ir „Auksinio balso" savininkė, šiųmečio mamoms skirto renginio vedėja Lina Rastokaitė. Į klausimą, kaip jautėsi, kokius jausmus išgyveno, kai sužinojo, kad po širdimi nešioja gyvybę, ar labai pasikeitė jos kasdienybė, garsi moteris pernelyg neatvirauja.

„Etapų buvo įvairių. Buvo etapas, kai turėjau tiek jėgų, kai nežinojau, kur jas dėti, buvo etapas, kai lyg ir turėjau energijos, bet supratau, kad viską darau gerokai lėčiau, – šypteli. – Tai natūralu, juk laukimas – tai puokštė pačių įvairiausių jausmų, emocijų, išgyvenimų, potyrių. Ne veltui sakoma, kad nėštumas – tai visiškai kitoks periodas moters gyvenime. Kitoks visapusiškai: tiek fiziškai, tiek dvasiškai".

Garsios besilaukiančios moterys – apie svarbiausią gyvenimo įvykį
Lina Rastokaitė
© DELFI

Negaliu atsiriboti nuo žodžio „stebuklas"

Pasak renginyje dainuosiančios operos solistės Justinos Gringytės, jai kūdikio laukimas – pats stebuklingiausias metas gyvenime. „Laukiuosi pirmą kartą, taigi, viskas man nežinoma, nepatirta, nauja. Todėl dar labiau negaliu atsiriboti nuo žodžio „stebuklas". Lyg ir suprantu, kad šis procesas yra visiškai logiškas, natūralus, bet kaip galima nusakyti tą jausmą, kai tavyje auga nauja gyvybė, kai kūdikis pradeda spardytis? Neįmanoma. Tai gali suprasti tik kita mama. Be to, šis mano laukimas stebuklingesnis dar ir dėl to, kad jis pirmas. Nes juk ateityje, jei dar turėsiu vaikų, tikrai jau nebebus taip pat kaip dabar, – sako. – Sužinojusi, kad laukiuosi, žinoma, be galo apsidžiaugiau. Bet išlikau rami. Nepuoliau skaityti knygų ir straipsnių apie motinystę, nors nėštumas persirito į antrąją pusę, nelankau jokių nėštumo kursų. Ir nenoriu to daryti. Žinau tą, ką reikia žinoti, ir man to pakanka, nes nėštumas, gimdymas ir motinystė – be galo asmeniška. Nenoriu iš anksto nusiteikti. Mėgaujuosi kiekviena diena. Tai daryti man leidžia ir savijauta, mat laukiuosi gana lengvai, sunkesni buvo gal tik pirmieji trys mėnesiai, kai stipriai pykino, o aš, lyg tyčia, turėjau daug darbo, dainavau daugybėje operų, koncertų".

Justina Gringytė
Justina Gringytė
© DELFI / Domantas Pipas

Visur – kartu

Šventėje dainuosiančios kūdikių besilaukiančios seserys Ineta ir Irūna Puzaraitės neslepia, kad šis laukimas joms turbūt dvigubai ypatingesnis, nei būtų, jei abi lauktųsi skirtingu laiku. „Esame labai artimos, tad visada labai norėjome, svajojome, įsivaizdavome, kaip būtų smagu kartu lauktis vaikelių. Ir kaip tiems vaikeliams būtų gera augti kartu. Žinojome, kada planuojame motinystę, bet netikėjome, kad mums taip labai pasiseks, jog išsipildys mūsų svajonė. Dabar visur kartu abi su pilvais: pas gydytoją kartu, apsipirkti kartu, pailsėti kartu. Žodžiu, beveik viską darome kartu", – pasakoja I. Puzaraitė-Žvagulienė. Moteris kūdikio laukiasi antrąkart, tad kūno pokyčiai, kiti nėštumo potyriai jai jau žinomi, išgyventi, yra ką papasakoti, patarti seseriai. O šiai klausimų tikrai kyla. „Irūna dėl daug ko stresuoja, jai daug kas atrodo baisu, baugu. Logiška, juk pirmą kartą nėščia. Aš į viską žiūriu gerokai paprasčiau, daug ko nebepastebiu. Net laukimosi laiką pasitikrinu pagal sesę – paklaususi, kiek jai savaičių, tada žinau, kiek man".

Irūna Puzaraitė-Čepononienė ir Ineta Puzaraitė-Žvagulienė
Irūna Puzaraitė-Čepononienė ir Ineta Puzaraitė-Žvagulienė
© DELFI / Andrius Ufartas

Laukiatės kūdikio pati ar jūsų aplinkoje yra būsima mama? Dalyvauti kviečia viena gražiausių visų laikų būsimų mamų švenčių.

Renginys vyks gegužės 9 dieną, 15 val., Vilniaus rotušėje. Į renginį būtina registruotis ir gauti patvirtinimą el. p. nedelsk@nedelsk.lt. Vietų dar yra.


Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Vieniši vaikai ligoninėse – kas jai pasirūpins?

Niekieno vaikai – tai sergantys globos namų auklėtiniai ar iš tėvų paimti ir į ligonines atvežti vaikai, tiek kūdikiai, tiek vyresni. Jie turi išbūti palikti svetimoje aplinkoje, vieniši, neretai ir išsigandę. „Niekieno vaikai“ pasivadinusi iniciatyva nutarė pakeisti situaciją ir paskelbė savanorių atranką – ieškomi žmonės, kurie norėtų bei galėtų būti su ligoninėse paliktais vaikais.

Nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias kviečia į nemokamus praktinius užsiėmimus

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras skelbia kineziterapinių seminarų ciklą nėščiosioms, neseniai pagimdžiusioms moterims bei mamytėms su kūdikiais.

Pribloškianti žinia apie gydytoją Aspergerį, kurio vardu pavadintas autistinis sutrikimas

Naujai atskleisti dokumentai rodo, kad pediatras H. Aspergeris bendradarbiavo su naciais.

Psichologė Laura Milčienė: teatras yra puikus pakaitalas technologijoms

Vos prieš tris mėnesius Vilniuje duris žiūrovams atvėręs teatras „Pradžia“ jau spėjo įsitvirtinti Vilniaus renginių kalendoriuose, kviesdamas šeimas su pačiais mažiausiais į spektaklius, gyvos muzikos koncertus, meno pažinimo užsiėmimus, o dar tik besilaukiančias poras – į tėvystės paskaitas. Teatras vaikams „Pradžia" šią savaitę žymi jau 100-ąjį renginį nuo atsidarymo pradžios.

Išskirtinėje fotosesijoje – 100 pasipuošusių nėščiųjų

Algis Kriščiūnas įamžino 100 nėščiųjų bendroje nuotraukoje. Taip gegužę vyksiančios konferencijos „Sveika ir laiminga mama" organizatoriai sveikino Lietuvą su valstybės atkūrimo šimtmečiu.

Naujos parduotuvės atidaryme – žinomos mamos su vaikais

Vilniuje esančiame prekybos centre „Panorama“ antrajame aukšte duris atvėrė nauja parduotuvė CHICCO.

Lietuvoje vis dar yra savaitinių darželių, kuriuose mažyliai lieka nakvoti, poreikis

„Mažylis jausis gerai tiek, kiek įmanoma, jei tomis dienomis, kai bus su mama, tarsi sems jos meilės atsargas“, – taip mūsų žurnalo redaktorei sakė specialistės, kurias kalbinome rašydami straipsnį apie savaitinį darželį.

Kviečia nemokamos paskaitos būsimiems ir esamiems tėvams Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui.

Kūdikis gimė praėjus ketveriems metams po tėvų mirties

Skamba neįtikėtinai, bet tai visiška tiesa.

Kokio Zodiako vaikus auginti lengviausia, o kokio – sunkiausia

Kokiomis savybėmis yra apdovanoti skirtingi Zodiako ženklai, ir ką apie jų auklėjimą reikėtų žinoti tėvams?

Prasidėjo 2018 metų šeimos rinkimai

Daugiavaikių šeimų asociacija MES skelbia „2018 Metų šeimos“ rinkimus.

Pritarė siūlymui įteisinti gimdymus namuose

Ministrų kabinetas šiandien pritarė siūlymui įteisinti gimdymus namuose.

TAVO VAIKO premjeroje – spalvinga ir nuotaikinga animacija LINO: NUOTYKIAI KATINO KAILYJE

Vieną akimirką – žmogus, kitą – žmogaus dydžio katinas! Nuotaikinga animacinė pasaka „Lino: nuotykiai katino kailyje" į Lietuvos kino ekranus atkeliauja su TAVO VAIKO premjera: pamatykite šį filmą pirmieji su visa šeima balandžio 8 d. (sekmadienį) kino centruose „Forum Cinemas"!

Rolandas Mackevičius: „Turiu meilės 16 -ai vaikų“ (3)

„Radistas" Rolandas Mackevičius (33 m.) su žmona Ieva augina keturmetį Motiejų, o šiek tiek daugiau nei prieš mėnesį jų namuose atsirado ir dukrytė Meilė Marija.

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį laikrodžiai persukami valanda į priekį

Savaitgalį gyventojai praras vieną valandą miego - Lietuva pereis prie vasaros laiko. Sekmadienį, trečią valandą nakties, laikrodžių rodykles reikės pasukti valanda į priekį.