Geriausia vieta gyventi mamoms – Norvegija

 (20)
Organizacija „Gelbėkit vaikus" paskelbė kasmetinę ataskaitą šalių, kuriose geriausia būti motina.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kelerius metus sąrašo viršūnėje karaliavus Suomijai, Norvegijai ir Švedijai, šiemet į trejetuką patenka Islandija, išstumdama Švediją, o į pirmą vietą užkopia Norvegija.

Lietuva šiame tyrime beveik dvigubai aplenkė Latviją ir sąraše atsidūrė greta Estijos. Indeksas 179 pasaulio šalis reitinguoja pagal penkis rodiklius, susijusius su vaikų gerove, išsilavinimu, motinų sveikata, jų statusu valstybėje ir pajamomis.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Įspūdžiai iš atostogų su mažu vaiku Turkijoje
Mama: vieną vaiką myliu labiau – ką patars psichologė

„Organizacijos skelbiama ataskaita apie mamų gerovę yra tokia pat reikšminga, kaip ir vaikų laimės indeksas - šį tyrimą 2013 metais atliko „Unicef", kurie nustatė, kuriose iš 29 Vakarų pasauliui priskiriamų šalių auga laimingiausi vaikai. Norvegija šiame reitinge atsidūrė 2-oje vietoje. Džiugu, kad Šiaurės Europos šalyse ne tik vaikai, bet ir jų mamos jaučiasi saugiai ir yra laimingi", – sako Norvegijos ambasadorius Lietuvoje Dag Malmer Halvorsen. Anot jo, tokie tyrimų rezultatai skatina dar labiau rūpintis šalies vaikų ir mamų gerove.

Lietuva „Mamų indekse 2015" užima 28 vietą, kaimyninių Baltijos šalių mamoms skirtos 27 (Estija) ir 40 (Latvija) vietos. 2014 metais Lietuva sąraše buvo 24 vietoje, 2013 m. - 26 vietoje. Su didžiausia rizika, gimdydamos vaikus, motinos susiduria Afrikos vakarinėse ir centrinėse valstybėse - paskutinė vieta atitenka Somaliui.

Tyrimo duomenimis, tarp reitingo viršuje ir apačioje išsirikiavusiose šalyse rodiklių rezultatai skiriasi net 50 kartų – pavyzdžiui, Norvegijoje 5-tojo gimtadienio nesulaukia tik 0,3 proc. visų vaikų, tuo tarpu Somalyje - net 15 proc. Nustatyta, kad Somalio vaikų išsilavinimas trunka mažiau nei 2,5 metų, tuo tarpu Norvegijoje vaikai švietimo ir ugdymo įstaigose lavinami 17,5 metų.

Organizacijos „Save the Children" (liet. „Gelbėkit vaikus") prezidentės ir generalinės direktorės Carolyn Miles teigimu, būtina įdėti daugiau pastangų, siekiant užtikrinti lygybę motinoms visose šalyse: „Reikia užtikrinti, kad visos mamos ir vaikai turėtų vienodas galimybes išgyvenimui ir laimingam, sveikam gyvenimui - nesvarbu, kurioje šalyje jie begyventų".

Organizacija „Gelbėkit vaikus" rūpinasi vaikų ir jų motinų gyvenimo sąlygų gerinimu visame pasaulyje - gerinama vaikų mityba, sanitarinės gyvenimo sąlygos, sveikatos apsauga ir išsilavinimas. Daugiau informacijos apie tyrimą galima rasti čia.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Paskelbtos pirmosios iš urvo Tailande išgelbėtų vaikų nuotraukos

Tailando medikai patenkinti iš urvo ištrauktų berniukų sveikata.

MAMOS ATVIRAI: kova su kilogramais po gimdymo

Mėnuo po gimdymo jau gali didžiuotis idealia figūra. Tokį standartą jau kuris laikas bruka Holivudo ir kai kurios Lietuvos žvaigždės. Tačiau realybė visai kitokia. Vienoms stebuklingai svorio atsikratyti padeda žindymas, kitoms tenka paplušėti sporto salėje. Penkios mamos dalijasi savo patirtimi.

Įspūdingiausios nuotraukos iš karališkųjų mažojo princo krikštynų

Šiandien ypatinga diena Didžiosios Britanijos karališkajai šeimai – pakrikštytas jauniausias princo Williamo (36) ir Catherine Middleton (36) sūnus Louis.

Naujus produktus išbandžiusios moterys įvertina jų naudą

Paskelbę informaciją, jog ieškome 10 mamų, kurios norėtų testuoti BABÉ produktus – rutulinį dezodorantą ir kūno gelį – sulaukėme daugiau kaip pusės tūkstančio norinčiųjų!

„Niekieno vaikai“ paskelbė naujų savanorių paiešką

Iniciatyvos „Niekieno vaikai“ atstovai įsitikino, kad ligoninėse vienišų vaikų yra tris kartus daugiau nei tikėtasi.

Prie Valdovų rūmų įsikūręs Vaikų amatų miestelis laukia mažųjų smalsuolių

Vilniuje, prie Valdovų rūmų, pirmadienį įsikūrė Dainų šventės Vaikų amatų miestelis.

Aštuonmetis vaikas baigė mokyklą ir stos į universitetą

Neeilinis įvykis Belgijoje, apie kurį praneša BBC.

Atostogos: pirkti keliones iš anksto ar laukti paskutinės minutės?

Vieni atostogas planuoja iš anksto, kruopščiai ruošiasi, derina, skaičiuoja. Kiti gi eina va bank – apie atostogas galvoja paskutinę akimirką ir kliaujasi paskutinės akimirkos sėkme. Kuriuos lydi sėkmė?

Vasaros stovyklų pliusai ir minusai (1)

Kokią naudą gauna vaikas dalyvaudamas vasaros stovyklose? Ar yra vaikų, kuriems nerekomenduojama dalyvauti jose? Kaip padėti nugalėti baimes užsisklendusiems vaikams? Kalbiname ilgametę „Pažink save“ stovyklų Klaipėdoje vadovę ir organizatorę Raimondą Šuopytę.

TAVO VAIKO premjeroje – šuniški nuotykiai filme „Slaptasis agentas Maksas“

„Smurfus“ ir „Skūbį Dū“ į kino ekranus perkėlęs režisierius Raja Gosnellis dovanoja dar vieną juoko dozę neanimaciniame, bet specialiųjų efektų nestokojančiame filme apie kietus šunis – „Slaptasis agentas Maksas“, kuris į Lietuvos kino teatrus su TAVO VAIKO premjera: pasinaudokite proga su visa šeima pamatyti šį filmą anksčiau – birželio 28 d., ketvirtadienį visuose kino centruose „Forum Cinemas“.

Šeimas Palangoje sutrauks mados mugė su nemokamais atrakcionais ir cukraus vata

Svarstote, kur apsilankyti per atostogas, jog diena neprailgtų nei Jums, nei Jūsų šeimai? Liepos 7 dieną poilsiaujantiems Palangoje pasiseks – čia vyks didžiausias nemokamas mados ir grožio renginys - „Design for life“.

Nemokamas festivalis vėl kvies vaikus smagiai ir prasmingai praleisti laiką

Ketvirtasis „Šeimų pasakų festivalis“ vėl kviečia visus vaikus kurti pasakas. Liepos 22 dieną Vilniuje prie Baltojo tilto vyks festivalio renginiai.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Išbandžiusios produktą moterys kalba apie meilę iš pirmo žvilgsnio

Jeigu esate ištikimi mūsų portalo skaitytojai, pastebėjote, kad vis dažniau siūlome jums išbandyti vieną ar kitą produktą.

Kviečia nemokamai išmokti kūdikių masažo paslapčių ir sustiprinti sveikatą po gimdymo (1)

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras birželio mėnesį organizuoja nemokamų praktinių seminarų ciklą esamiems ir būsimiems tėvams. Visi užsiėmimai yra nemokami, tereikia užsiregistruoti.