Reklama

Gerumo oazė Pasvalio rajone: pagalbos ranką našlaitėms ištiesė vietos bendruomenė

 (2)
Vaikų dienos centrai – išsigelbėjimas ne tik toms šeimoms, kurios gyvenimo kelyje suklydo, bet ir toms, kurioms smūgių nepagailėjo likimas.
© Aida Dulkienė

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kad visų sunkumus išgyvenančių mūsų šalies šeimų vaikai saugiau turėtų kur praleisti laiką po pamokų, būtų pamaitinti bei aprengti, šiandien Lietuvoje dar trūksta apie 500 dienos centrų.

Organizacija „Gelbėkit vaikus" padeda tokioms šeimoms visoje Lietuvoje. Pagalbos sulaukė ir dvi našlaitės, Pasvalio rajone gyvenančios su sunkiai sergančia močiute.

Po didvyriškos mirties – artimųjų abejingumas

16 metų Viktorija ir jos 13-metė sesuo Kamilė pernai palaidojo nuo vėžio mirusią mamą. Jeigu ne močiutė ir stipri vietos bendruomenė, mergaitės būtų gyvenusios vaikų globos namuose.

Mergaičių močiutės, 55 metų Ilonos Titienės, sveikata itin prasta – ji gyvena be inkstų. O pastaraisiais metais likimas mėtė jai vieną išbandymą po kito.

Po tragedijos palaidojo žentą – mergaičių tėtis Aurelijus Aglinskas prieš šešerius metus didvyriškai žuvo gelbėdamas brolį. Šis prisilietė prie audros nutrauktų elektros laidų. Tai pamatęs, Aurelijus griebė brolį ir jį patraukė, bet užtat pats buvo pervertas elektros srovės. Medikams jo gyvybės išgelbėti nepavyko.

Mergaitėms liūdna, kad jų tėčio išgelbėtasis dėdė su dukterėčiomis ryšių beveik nepalaiko. Jis gyvena su savo motina. Ši anūkių taip pat nepasiilgsta.

Ilonos vienturtė dukra gyvenimą kūrė su nauju gyvenimo draugu. Deja, jųdviejų naujagimė dukrytė mirė. O prieš pusantrų metų kovą su liga pralaimėjo ir pati Viktorijos ir Kamilės mama. Tuomet vaikai ir serganti močiutė, kuriai kasdien reikia atlikti dializės procedūras, liko be pastogės – patėvis mirusios mylimosios atžalomis rūpintis nepanoro.

Gerumo oazė Pasvalio rajone: pagalbos ranką našlaitėms ištiesė vietos bendruomenė
© Aida Dulkienė

Ryžtą palaiko bendruomenė

Tačiau šeimos tragedijoms liko neabejingi stiprios bendruomenės nariai. Jų pagalba pernai prieš Kalėdas šeimai sužibo viltis turėti nuosavą namo dalį.

Pinigus būstui rinko visa bendruomenė: seniūnijos darbuotojai, Pumpėnų miestelio bei mokyklos bendruomenių nariai. Jie kreipėsi į laidą „Bėdų turgus". Nemažą sumą paaukojo organizacija „Gelbėkim vaikus", prie mergaičių svajonės prisidėjo ir vietiniai, ir atokiau gyvenantys ūkininkai.

Pinigų į aukai skirtą voką sudėjo vietos savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus darbuotojai, kasmet prieš Kalėdas paremiantys pasirinktą šeimą, taip pat mokytojai, seniūnijos darbuotojai.

Nors geradariai paaukojo solidžią pinigų sumą, sergančiai močiutei dar teko pinigų skolintis iš banko. Šis, atsižvelgęs į aplinkybes, atsisakė priskaičiuoti procentus. Šiuo metu šeimyna

Ryžtinga moteris dabar tikisi, kad jai, nepaisant itin prastos sveikatos, pavyks užauginti anūkes ir išleisti jas į mokslus. Ji džiaugiasi, kad bendromis pastangomis pavyko išsaugoti vaikus šeimoje.

Gerumo oazė Pasvalio rajone: pagalbos ranką našlaitėms ištiesė vietos bendruomenė
© Aida Dulkienė

Kviečia aukoti

„Gelbėkit vaikus" vadovė Rasa Dičpetrienė sako, kad tik bendruomenės ryžtas padėjo nesubyrėti šeimai, o mergaites apsaugojo nuo globos namų. Būtent tokioms šeimoms padeda Vaikų dienos centrai, kurie ne tik pasirūpina šilta arbata bei bandele, bet ir teikia pagalbą šeimai – tiek psichologinę, tiek materialinę.

R. Dičpetrienė tikisi, kad po Lietuvos Respublikos Prezidentės kampanijos „Už saugią Lietuvą" skėčiu susivieniję dienos centrų steigėjai sulauks dar didesnio visuomenės palaikymo ir paramos. O tuomet ir Pasvalio, kur šiuo metu veikia vienas vaikų dienos centras, bei daugelio kitų rajonų gyventojai, ypač – tokios šeimos, kaip Ilonos, sulauks daugiau galimybių gauti pagalbos.

Bendrovė „Lidl Lietuva" pasiryžo ne tik stiprinti nevyriausybinių organizacijų „Gelbėkit vaikus", „Lietuvos Caritas" ir Maltos ordino pagalbos tarnybos vaikų dienos centrų veiklą, teikdama jiems finansinę paramą bei produktus, bet ir pakvietė prie šio projekto prisidėti visus šalies gyventojus.

Gerumo oazė Pasvalio rajone: pagalbos ranką našlaitėms ištiesė vietos bendruomenė
© Aida Dulkienė

Prisidėti nesudėtinga: užsukus į „Lidl" grąžinti užstato sistemos ženklu pažymėtų pakuočių į taromatą, užstatą galima skirti vaikų dienos centrus valdančioms organizacijoms. Gyventojų paaukotų pinigų sumą bendrovė savo ruožtu padvigubins. Šitaip renkama parama gavėjus, vaikų dienos centrus valdančias organizacijas, pasieks kiekvieną ateinančių metų ketvirtį.

Gerumo oazė Pasvalio rajone: pagalbos ranką našlaitėms ištiesė vietos bendruomenė
© Aida Dulkienė

Užsakymo nr.: PT_76688739

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Idealus amžius gimdyti vaikus

Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Nauja iniciatyva kviečia tėvus ir vaikus leisti laiką kokybiškai

Vilniuje esanti studija „Vilkės namai" pradeda projektą "Mama ir vaikas", kurio tikslas – skatinti kokybišką tėvų ir vaikų buvimą ir veiklas kartu.

Mažoji kovotoja: mergaitė gimė 400 gramų svorio ir 21,8 cm ūgio

Jaudinanti istorija iš Indijos: per anksti gimusios ankstukės, kuri septynis mėnesius praleido ligoninėje, tėvai pagaliau gali atsikvėpti - pavojus dukrytės gyvybei nebegresia.

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti (5)

Kėdainių rajono savivaldybės pateiktoje informacijoje – įdomioji statistika: jauniausi tėvai, kasmet madingi ir reti vardai, 2017 metų gimstamumo rodikliai.

Išradinga tinklaraštininkė Inga pristato: kavos aparatas už 4 eurus (4)

Dviejų vaikučių mama Inga, daugiau kaip prieš pusmetį sukūrusi tinklaraštį „Mamos diena“ pasidalijo labai smagiu būdu, kaip namuose išsivirti kavos su puta, naudojant „kavos aparatą“ už 4 eurus.

Neįprasta reklama žurnale: nusišlapink ir sužinok, ar esi nėščia

Šiomis dienomis žiniasklaidoje mirgėte mirga pranešimų apie neįprastą reklamą viename Švedijos žurnale.

Kviečia megzti trispalves kojines visiems 2018 metų kūdikiams

Šiandien startuoja projektas "Sveikas, mažyli - Lietuvai 100!", kurio metu visi norintys raginami megzti trispalves kojinaites 2018 metais gimsiantiems mažyliams.

Dvynius pagimdžiusi 70 metų moteris nepyksta pavadinta močiute

2008 metais Omkari Singh tapo vyriausia moterimi pasaulyje, pagimdžiusia dvynius. Kai jai gimė berniukas ir mergaitė, Omkari buvo 70 metų.

Vilnius atsisveikina su šventine nuotaika: renginiuose laukiamos šeimos su vaikais

Šeštadienį, sausio 6 d., vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami minėti žiemos švenčių pabaigtuves ir pagal seną paprotį švęsti Trijų karalių dieną.

Sumanios mamos triukas, kad vaikas miegotų visą naktį (3)

Socialiniame tinkle pasidalinusi savo miegančios dukrytės nuotrauka, Laura Gerson sulaukė ir nepažįstamų tėvų padėkų. Jos triukas paprastas, tad išbandyti jį verta visų nemiegiukų tėvams.

Dvynukai per Naujuosius metus iškrėtė tėvams pokštą (2)

Gimdyti metų sandūroje - išskirtinis įvykis. Be staigmenų tokiu laiku vargu ar įmanoma apsieiti.

Mokslininkai apie motinos pieną: jį galima lyginti su simfoniniu orkestru

Nuo garo variklio iki saulės energija varomo automobilio. Nuo kambarį užimančio kompiuterio iki išmaniojo laikrodžio. Nuo mamos pieno iki... mamos pieno.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Atviras pokalbis su mamomis: nėštumas – labiau džiaugsmas ar kančia

Vienos nėštukės patiria kone euforiją – jos gerai jaučiasi, nekamuoja pykinimas, tad drąsiai gali vaikelio laukimą vadinti džiaugsmingu, kitoms taip paprasta nebūna: pykina, gresia persileidimas arba tiesiog... galvoje sumaištis.

Išskirtinis Stano interviu: „Gyvenimas dėl savęs ar vis dėlto trys vaikai?" (6)

Dainininkas, dainų autorius, muzikos prodiuseris Stanislavas Stavickis–Stano (36 m.) su žmona augina tris vaikus.