Reklama

Gerumo oazė Pasvalio rajone: pagalbos ranką našlaitėms ištiesė vietos bendruomenė

 (2)
Vaikų dienos centrai – išsigelbėjimas ne tik toms šeimoms, kurios gyvenimo kelyje suklydo, bet ir toms, kurioms smūgių nepagailėjo likimas.
© Aida Dulkienė

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kad visų sunkumus išgyvenančių mūsų šalies šeimų vaikai saugiau turėtų kur praleisti laiką po pamokų, būtų pamaitinti bei aprengti, šiandien Lietuvoje dar trūksta apie 500 dienos centrų.

Organizacija „Gelbėkit vaikus" padeda tokioms šeimoms visoje Lietuvoje. Pagalbos sulaukė ir dvi našlaitės, Pasvalio rajone gyvenančios su sunkiai sergančia močiute.

Po didvyriškos mirties – artimųjų abejingumas

16 metų Viktorija ir jos 13-metė sesuo Kamilė pernai palaidojo nuo vėžio mirusią mamą. Jeigu ne močiutė ir stipri vietos bendruomenė, mergaitės būtų gyvenusios vaikų globos namuose.

Mergaičių močiutės, 55 metų Ilonos Titienės, sveikata itin prasta – ji gyvena be inkstų. O pastaraisiais metais likimas mėtė jai vieną išbandymą po kito.

Po tragedijos palaidojo žentą – mergaičių tėtis Aurelijus Aglinskas prieš šešerius metus didvyriškai žuvo gelbėdamas brolį. Šis prisilietė prie audros nutrauktų elektros laidų. Tai pamatęs, Aurelijus griebė brolį ir jį patraukė, bet užtat pats buvo pervertas elektros srovės. Medikams jo gyvybės išgelbėti nepavyko.

Mergaitėms liūdna, kad jų tėčio išgelbėtasis dėdė su dukterėčiomis ryšių beveik nepalaiko. Jis gyvena su savo motina. Ši anūkių taip pat nepasiilgsta.

Ilonos vienturtė dukra gyvenimą kūrė su nauju gyvenimo draugu. Deja, jųdviejų naujagimė dukrytė mirė. O prieš pusantrų metų kovą su liga pralaimėjo ir pati Viktorijos ir Kamilės mama. Tuomet vaikai ir serganti močiutė, kuriai kasdien reikia atlikti dializės procedūras, liko be pastogės – patėvis mirusios mylimosios atžalomis rūpintis nepanoro.

Gerumo oazė Pasvalio rajone: pagalbos ranką našlaitėms ištiesė vietos bendruomenė
© Aida Dulkienė

Ryžtą palaiko bendruomenė

Tačiau šeimos tragedijoms liko neabejingi stiprios bendruomenės nariai. Jų pagalba pernai prieš Kalėdas šeimai sužibo viltis turėti nuosavą namo dalį.

Pinigus būstui rinko visa bendruomenė: seniūnijos darbuotojai, Pumpėnų miestelio bei mokyklos bendruomenių nariai. Jie kreipėsi į laidą „Bėdų turgus". Nemažą sumą paaukojo organizacija „Gelbėkim vaikus", prie mergaičių svajonės prisidėjo ir vietiniai, ir atokiau gyvenantys ūkininkai.

Pinigų į aukai skirtą voką sudėjo vietos savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus darbuotojai, kasmet prieš Kalėdas paremiantys pasirinktą šeimą, taip pat mokytojai, seniūnijos darbuotojai.

Nors geradariai paaukojo solidžią pinigų sumą, sergančiai močiutei dar teko pinigų skolintis iš banko. Šis, atsižvelgęs į aplinkybes, atsisakė priskaičiuoti procentus. Šiuo metu šeimyna

Ryžtinga moteris dabar tikisi, kad jai, nepaisant itin prastos sveikatos, pavyks užauginti anūkes ir išleisti jas į mokslus. Ji džiaugiasi, kad bendromis pastangomis pavyko išsaugoti vaikus šeimoje.

Gerumo oazė Pasvalio rajone: pagalbos ranką našlaitėms ištiesė vietos bendruomenė
© Aida Dulkienė

Kviečia aukoti

„Gelbėkit vaikus" vadovė Rasa Dičpetrienė sako, kad tik bendruomenės ryžtas padėjo nesubyrėti šeimai, o mergaites apsaugojo nuo globos namų. Būtent tokioms šeimoms padeda Vaikų dienos centrai, kurie ne tik pasirūpina šilta arbata bei bandele, bet ir teikia pagalbą šeimai – tiek psichologinę, tiek materialinę.

R. Dičpetrienė tikisi, kad po Lietuvos Respublikos Prezidentės kampanijos „Už saugią Lietuvą" skėčiu susivieniję dienos centrų steigėjai sulauks dar didesnio visuomenės palaikymo ir paramos. O tuomet ir Pasvalio, kur šiuo metu veikia vienas vaikų dienos centras, bei daugelio kitų rajonų gyventojai, ypač – tokios šeimos, kaip Ilonos, sulauks daugiau galimybių gauti pagalbos.

Bendrovė „Lidl Lietuva" pasiryžo ne tik stiprinti nevyriausybinių organizacijų „Gelbėkit vaikus", „Lietuvos Caritas" ir Maltos ordino pagalbos tarnybos vaikų dienos centrų veiklą, teikdama jiems finansinę paramą bei produktus, bet ir pakvietė prie šio projekto prisidėti visus šalies gyventojus.

Gerumo oazė Pasvalio rajone: pagalbos ranką našlaitėms ištiesė vietos bendruomenė
© Aida Dulkienė

Prisidėti nesudėtinga: užsukus į „Lidl" grąžinti užstato sistemos ženklu pažymėtų pakuočių į taromatą, užstatą galima skirti vaikų dienos centrus valdančioms organizacijoms. Gyventojų paaukotų pinigų sumą bendrovė savo ruožtu padvigubins. Šitaip renkama parama gavėjus, vaikų dienos centrus valdančias organizacijas, pasieks kiekvieną ateinančių metų ketvirtį.

Gerumo oazė Pasvalio rajone: pagalbos ranką našlaitėms ištiesė vietos bendruomenė
© Aida Dulkienė

Užsakymo nr.: PT_76688739

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Metų šeima išrinkti visaginiečiai, auginantys 5 vaikus

Tradicinio konkurso „Metų šeima“ finale dalyvavo trys daugiavaikės šeimos – panevėžiečių ir dvi šeimos iš Visagino.

Nemokamas festivalis vaikams primena: knygų skaitymas yra džiaugsmas ir malonumas, o ne prievolė

Nemokamo skaitymo festivalio vaikams organizatoriai įsitkinę – skaitymas visų pirma yra džiaugsmas.

Vilniaus gatvėse praeiviai su šypsenomis lydėjo neeilinį kūdikių paradą

Gegužės 7-13 dienomis yra Europos vaikų nešiojimo (nešioklių) savaitė - „European Babywearing week“. šių metų jos šūkis – „Nešiojimas jungia!“

Daugiau nei 700 moterų mamos dieną šventė konferencijoje „Sveika ir laiminga mama"

Gegužės 6 d., Lietuvoje minint šventinį motinos dienos sekmadienį, Vilniuje vyko pirmą kartą organizuota tarptautinė konferencija „Sveika ir laiminga mama", skirta visoms moterims bei poroms.

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50

Artėjant Motinos dienai ELTA pasidomėjo, kokia buvo ir šiandien yra Lietuvos mama.

Cezario operaciją patyrusios mamos pjūvio randą puošia tatuiruotėmis

Neretai tatuiruotę nusprendę darytis žmonės skiria ją konkrečiam gyvenimo įvykiui, kurį nori tokiu būdu įamžinti – vestuvėms, vaiko gimimui ir panašiai.

Ypatingo grožio filme visai šeimai atkurta milijonų mėgstama istorija

TAVO VAIKO premjeroje – beribis fantazijos pasaulis filme „Džimas Saga ir mašinistas Lukas".

Festivalis „Labas!“ į teatrą kviečia net naujagimius

Gegužės 6 dieną Vilniuje prasideda tarptautinis teatro festivalis kūdikiams ir vaikams „Labas!“.

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas: „Kartais nuo vaikų pabėgu į darbą" (1)

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas su žmona dainininke Agne Sabulyte augina penkiametę Vakarę ir birželį švęsiantį trejų metų gimtadienį Dobilą.

Mirė mažylis, kurio tėvai kovojo dėl teisės jį gydyti toliau

Didžiojoje Britanijoje mirė teisinių ginčų centre buvęs mažasis berniukas Alfie'is Evansas.

Norvegas mokslininkas Thomas Aksnes: kas trukdo moterims natūraliai pastoti

Naujosios medicinos genijus, norvegas mokslininkas Thomas Aksnes teigia, kad mes visi turime milžinišką potencialą puikiai sveikatai, vien tik sukurdami pakankamai gerą gyvenimo būdą.

Kakė Makė paruošė staigmeną mažiesiems gerbėjams

Kakės Makės ir teatro gerbėjai turėtų suklusti – pristatytas naujas spektaklis, keliausiantis po mažuosius šalies miestus.

Vieniši vaikai ligoninėse – kas jai pasirūpins?

Niekieno vaikai – tai sergantys globos namų auklėtiniai ar iš tėvų paimti ir į ligonines atvežti vaikai, tiek kūdikiai, tiek vyresni. Jie turi išbūti palikti svetimoje aplinkoje, vieniši, neretai ir išsigandę. „Niekieno vaikai“ pasivadinusi iniciatyva nutarė pakeisti situaciją ir paskelbė savanorių atranką – ieškomi žmonės, kurie norėtų bei galėtų būti su ligoninėse paliktais vaikais.

Nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias kviečia į nemokamus praktinius užsiėmimus

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras skelbia kineziterapinių seminarų ciklą nėščiosioms, neseniai pagimdžiusioms moterims bei mamytėms su kūdikiais.

Pribloškianti žinia apie gydytoją Aspergerį, kurio vardu pavadintas autistinis sutrikimas

Naujai atskleisti dokumentai rodo, kad pediatras H. Aspergeris bendradarbiavo su naciais.