Reklama

Gerumo oazė Pasvalio rajone: pagalbos ranką našlaitėms ištiesė vietos bendruomenė

 (2)
Vaikų dienos centrai – išsigelbėjimas ne tik toms šeimoms, kurios gyvenimo kelyje suklydo, bet ir toms, kurioms smūgių nepagailėjo likimas.
© Aida Dulkienė

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kad visų sunkumus išgyvenančių mūsų šalies šeimų vaikai saugiau turėtų kur praleisti laiką po pamokų, būtų pamaitinti bei aprengti, šiandien Lietuvoje dar trūksta apie 500 dienos centrų.

Organizacija „Gelbėkit vaikus" padeda tokioms šeimoms visoje Lietuvoje. Pagalbos sulaukė ir dvi našlaitės, Pasvalio rajone gyvenančios su sunkiai sergančia močiute.

Po didvyriškos mirties – artimųjų abejingumas

16 metų Viktorija ir jos 13-metė sesuo Kamilė pernai palaidojo nuo vėžio mirusią mamą. Jeigu ne močiutė ir stipri vietos bendruomenė, mergaitės būtų gyvenusios vaikų globos namuose.

Mergaičių močiutės, 55 metų Ilonos Titienės, sveikata itin prasta – ji gyvena be inkstų. O pastaraisiais metais likimas mėtė jai vieną išbandymą po kito.

Po tragedijos palaidojo žentą – mergaičių tėtis Aurelijus Aglinskas prieš šešerius metus didvyriškai žuvo gelbėdamas brolį. Šis prisilietė prie audros nutrauktų elektros laidų. Tai pamatęs, Aurelijus griebė brolį ir jį patraukė, bet užtat pats buvo pervertas elektros srovės. Medikams jo gyvybės išgelbėti nepavyko.

Mergaitėms liūdna, kad jų tėčio išgelbėtasis dėdė su dukterėčiomis ryšių beveik nepalaiko. Jis gyvena su savo motina. Ši anūkių taip pat nepasiilgsta.

Ilonos vienturtė dukra gyvenimą kūrė su nauju gyvenimo draugu. Deja, jųdviejų naujagimė dukrytė mirė. O prieš pusantrų metų kovą su liga pralaimėjo ir pati Viktorijos ir Kamilės mama. Tuomet vaikai ir serganti močiutė, kuriai kasdien reikia atlikti dializės procedūras, liko be pastogės – patėvis mirusios mylimosios atžalomis rūpintis nepanoro.

Gerumo oazė Pasvalio rajone: pagalbos ranką našlaitėms ištiesė vietos bendruomenė
© Aida Dulkienė

Ryžtą palaiko bendruomenė

Tačiau šeimos tragedijoms liko neabejingi stiprios bendruomenės nariai. Jų pagalba pernai prieš Kalėdas šeimai sužibo viltis turėti nuosavą namo dalį.

Pinigus būstui rinko visa bendruomenė: seniūnijos darbuotojai, Pumpėnų miestelio bei mokyklos bendruomenių nariai. Jie kreipėsi į laidą „Bėdų turgus". Nemažą sumą paaukojo organizacija „Gelbėkim vaikus", prie mergaičių svajonės prisidėjo ir vietiniai, ir atokiau gyvenantys ūkininkai.

Pinigų į aukai skirtą voką sudėjo vietos savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus darbuotojai, kasmet prieš Kalėdas paremiantys pasirinktą šeimą, taip pat mokytojai, seniūnijos darbuotojai.

Nors geradariai paaukojo solidžią pinigų sumą, sergančiai močiutei dar teko pinigų skolintis iš banko. Šis, atsižvelgęs į aplinkybes, atsisakė priskaičiuoti procentus. Šiuo metu šeimyna

Ryžtinga moteris dabar tikisi, kad jai, nepaisant itin prastos sveikatos, pavyks užauginti anūkes ir išleisti jas į mokslus. Ji džiaugiasi, kad bendromis pastangomis pavyko išsaugoti vaikus šeimoje.

Gerumo oazė Pasvalio rajone: pagalbos ranką našlaitėms ištiesė vietos bendruomenė
© Aida Dulkienė

Kviečia aukoti

„Gelbėkit vaikus" vadovė Rasa Dičpetrienė sako, kad tik bendruomenės ryžtas padėjo nesubyrėti šeimai, o mergaites apsaugojo nuo globos namų. Būtent tokioms šeimoms padeda Vaikų dienos centrai, kurie ne tik pasirūpina šilta arbata bei bandele, bet ir teikia pagalbą šeimai – tiek psichologinę, tiek materialinę.

R. Dičpetrienė tikisi, kad po Lietuvos Respublikos Prezidentės kampanijos „Už saugią Lietuvą" skėčiu susivieniję dienos centrų steigėjai sulauks dar didesnio visuomenės palaikymo ir paramos. O tuomet ir Pasvalio, kur šiuo metu veikia vienas vaikų dienos centras, bei daugelio kitų rajonų gyventojai, ypač – tokios šeimos, kaip Ilonos, sulauks daugiau galimybių gauti pagalbos.

Bendrovė „Lidl Lietuva" pasiryžo ne tik stiprinti nevyriausybinių organizacijų „Gelbėkit vaikus", „Lietuvos Caritas" ir Maltos ordino pagalbos tarnybos vaikų dienos centrų veiklą, teikdama jiems finansinę paramą bei produktus, bet ir pakvietė prie šio projekto prisidėti visus šalies gyventojus.

Gerumo oazė Pasvalio rajone: pagalbos ranką našlaitėms ištiesė vietos bendruomenė
© Aida Dulkienė

Prisidėti nesudėtinga: užsukus į „Lidl" grąžinti užstato sistemos ženklu pažymėtų pakuočių į taromatą, užstatą galima skirti vaikų dienos centrus valdančioms organizacijoms. Gyventojų paaukotų pinigų sumą bendrovė savo ruožtu padvigubins. Šitaip renkama parama gavėjus, vaikų dienos centrus valdančias organizacijas, pasieks kiekvieną ateinančių metų ketvirtį.

Gerumo oazė Pasvalio rajone: pagalbos ranką našlaitėms ištiesė vietos bendruomenė
© Aida Dulkienė

Užsakymo nr.: PT_76688739

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Paskelbtos pirmosios iš urvo Tailande išgelbėtų vaikų nuotraukos

Tailando medikai patenkinti iš urvo ištrauktų berniukų sveikata.

MAMOS ATVIRAI: kova su kilogramais po gimdymo

Mėnuo po gimdymo jau gali didžiuotis idealia figūra. Tokį standartą jau kuris laikas bruka Holivudo ir kai kurios Lietuvos žvaigždės. Tačiau realybė visai kitokia. Vienoms stebuklingai svorio atsikratyti padeda žindymas, kitoms tenka paplušėti sporto salėje. Penkios mamos dalijasi savo patirtimi.

Įspūdingiausios nuotraukos iš karališkųjų mažojo princo krikštynų

Šiandien ypatinga diena Didžiosios Britanijos karališkajai šeimai – pakrikštytas jauniausias princo Williamo (36) ir Catherine Middleton (36) sūnus Louis.

Naujus produktus išbandžiusios moterys įvertina jų naudą

Paskelbę informaciją, jog ieškome 10 mamų, kurios norėtų testuoti BABÉ produktus – rutulinį dezodorantą ir kūno gelį – sulaukėme daugiau kaip pusės tūkstančio norinčiųjų!

„Niekieno vaikai“ paskelbė naujų savanorių paiešką

Iniciatyvos „Niekieno vaikai“ atstovai įsitikino, kad ligoninėse vienišų vaikų yra tris kartus daugiau nei tikėtasi.

Prie Valdovų rūmų įsikūręs Vaikų amatų miestelis laukia mažųjų smalsuolių

Vilniuje, prie Valdovų rūmų, pirmadienį įsikūrė Dainų šventės Vaikų amatų miestelis.

Aštuonmetis vaikas baigė mokyklą ir stos į universitetą

Neeilinis įvykis Belgijoje, apie kurį praneša BBC.

Atostogos: pirkti keliones iš anksto ar laukti paskutinės minutės?

Vieni atostogas planuoja iš anksto, kruopščiai ruošiasi, derina, skaičiuoja. Kiti gi eina va bank – apie atostogas galvoja paskutinę akimirką ir kliaujasi paskutinės akimirkos sėkme. Kuriuos lydi sėkmė?

Vasaros stovyklų pliusai ir minusai (1)

Kokią naudą gauna vaikas dalyvaudamas vasaros stovyklose? Ar yra vaikų, kuriems nerekomenduojama dalyvauti jose? Kaip padėti nugalėti baimes užsisklendusiems vaikams? Kalbiname ilgametę „Pažink save“ stovyklų Klaipėdoje vadovę ir organizatorę Raimondą Šuopytę.

TAVO VAIKO premjeroje – šuniški nuotykiai filme „Slaptasis agentas Maksas“

„Smurfus“ ir „Skūbį Dū“ į kino ekranus perkėlęs režisierius Raja Gosnellis dovanoja dar vieną juoko dozę neanimaciniame, bet specialiųjų efektų nestokojančiame filme apie kietus šunis – „Slaptasis agentas Maksas“, kuris į Lietuvos kino teatrus su TAVO VAIKO premjera: pasinaudokite proga su visa šeima pamatyti šį filmą anksčiau – birželio 28 d., ketvirtadienį visuose kino centruose „Forum Cinemas“.

Šeimas Palangoje sutrauks mados mugė su nemokamais atrakcionais ir cukraus vata

Svarstote, kur apsilankyti per atostogas, jog diena neprailgtų nei Jums, nei Jūsų šeimai? Liepos 7 dieną poilsiaujantiems Palangoje pasiseks – čia vyks didžiausias nemokamas mados ir grožio renginys - „Design for life“.

Nemokamas festivalis vėl kvies vaikus smagiai ir prasmingai praleisti laiką

Ketvirtasis „Šeimų pasakų festivalis“ vėl kviečia visus vaikus kurti pasakas. Liepos 22 dieną Vilniuje prie Baltojo tilto vyks festivalio renginiai.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Išbandžiusios produktą moterys kalba apie meilę iš pirmo žvilgsnio

Jeigu esate ištikimi mūsų portalo skaitytojai, pastebėjote, kad vis dažniau siūlome jums išbandyti vieną ar kitą produktą.

Kviečia nemokamai išmokti kūdikių masažo paslapčių ir sustiprinti sveikatą po gimdymo (1)

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras birželio mėnesį organizuoja nemokamų praktinių seminarų ciklą esamiems ir būsimiems tėvams. Visi užsiėmimai yra nemokami, tereikia užsiregistruoti.