Reklama

Gerumo oazė Pasvalio rajone: pagalbos ranką našlaitėms ištiesė vietos bendruomenė

 (2)
Vaikų dienos centrai – išsigelbėjimas ne tik toms šeimoms, kurios gyvenimo kelyje suklydo, bet ir toms, kurioms smūgių nepagailėjo likimas.
© Aida Dulkienė

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kad visų sunkumus išgyvenančių mūsų šalies šeimų vaikai saugiau turėtų kur praleisti laiką po pamokų, būtų pamaitinti bei aprengti, šiandien Lietuvoje dar trūksta apie 500 dienos centrų.

Organizacija „Gelbėkit vaikus" padeda tokioms šeimoms visoje Lietuvoje. Pagalbos sulaukė ir dvi našlaitės, Pasvalio rajone gyvenančios su sunkiai sergančia močiute.

Po didvyriškos mirties – artimųjų abejingumas

16 metų Viktorija ir jos 13-metė sesuo Kamilė pernai palaidojo nuo vėžio mirusią mamą. Jeigu ne močiutė ir stipri vietos bendruomenė, mergaitės būtų gyvenusios vaikų globos namuose.

Mergaičių močiutės, 55 metų Ilonos Titienės, sveikata itin prasta – ji gyvena be inkstų. O pastaraisiais metais likimas mėtė jai vieną išbandymą po kito.

Po tragedijos palaidojo žentą – mergaičių tėtis Aurelijus Aglinskas prieš šešerius metus didvyriškai žuvo gelbėdamas brolį. Šis prisilietė prie audros nutrauktų elektros laidų. Tai pamatęs, Aurelijus griebė brolį ir jį patraukė, bet užtat pats buvo pervertas elektros srovės. Medikams jo gyvybės išgelbėti nepavyko.

Mergaitėms liūdna, kad jų tėčio išgelbėtasis dėdė su dukterėčiomis ryšių beveik nepalaiko. Jis gyvena su savo motina. Ši anūkių taip pat nepasiilgsta.

Ilonos vienturtė dukra gyvenimą kūrė su nauju gyvenimo draugu. Deja, jųdviejų naujagimė dukrytė mirė. O prieš pusantrų metų kovą su liga pralaimėjo ir pati Viktorijos ir Kamilės mama. Tuomet vaikai ir serganti močiutė, kuriai kasdien reikia atlikti dializės procedūras, liko be pastogės – patėvis mirusios mylimosios atžalomis rūpintis nepanoro.

Gerumo oazė Pasvalio rajone: pagalbos ranką našlaitėms ištiesė vietos bendruomenė
© Aida Dulkienė

Ryžtą palaiko bendruomenė

Tačiau šeimos tragedijoms liko neabejingi stiprios bendruomenės nariai. Jų pagalba pernai prieš Kalėdas šeimai sužibo viltis turėti nuosavą namo dalį.

Pinigus būstui rinko visa bendruomenė: seniūnijos darbuotojai, Pumpėnų miestelio bei mokyklos bendruomenių nariai. Jie kreipėsi į laidą „Bėdų turgus". Nemažą sumą paaukojo organizacija „Gelbėkim vaikus", prie mergaičių svajonės prisidėjo ir vietiniai, ir atokiau gyvenantys ūkininkai.

Pinigų į aukai skirtą voką sudėjo vietos savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus darbuotojai, kasmet prieš Kalėdas paremiantys pasirinktą šeimą, taip pat mokytojai, seniūnijos darbuotojai.

Nors geradariai paaukojo solidžią pinigų sumą, sergančiai močiutei dar teko pinigų skolintis iš banko. Šis, atsižvelgęs į aplinkybes, atsisakė priskaičiuoti procentus. Šiuo metu šeimyna

Ryžtinga moteris dabar tikisi, kad jai, nepaisant itin prastos sveikatos, pavyks užauginti anūkes ir išleisti jas į mokslus. Ji džiaugiasi, kad bendromis pastangomis pavyko išsaugoti vaikus šeimoje.

Gerumo oazė Pasvalio rajone: pagalbos ranką našlaitėms ištiesė vietos bendruomenė
© Aida Dulkienė

Kviečia aukoti

„Gelbėkit vaikus" vadovė Rasa Dičpetrienė sako, kad tik bendruomenės ryžtas padėjo nesubyrėti šeimai, o mergaites apsaugojo nuo globos namų. Būtent tokioms šeimoms padeda Vaikų dienos centrai, kurie ne tik pasirūpina šilta arbata bei bandele, bet ir teikia pagalbą šeimai – tiek psichologinę, tiek materialinę.

R. Dičpetrienė tikisi, kad po Lietuvos Respublikos Prezidentės kampanijos „Už saugią Lietuvą" skėčiu susivieniję dienos centrų steigėjai sulauks dar didesnio visuomenės palaikymo ir paramos. O tuomet ir Pasvalio, kur šiuo metu veikia vienas vaikų dienos centras, bei daugelio kitų rajonų gyventojai, ypač – tokios šeimos, kaip Ilonos, sulauks daugiau galimybių gauti pagalbos.

Bendrovė „Lidl Lietuva" pasiryžo ne tik stiprinti nevyriausybinių organizacijų „Gelbėkit vaikus", „Lietuvos Caritas" ir Maltos ordino pagalbos tarnybos vaikų dienos centrų veiklą, teikdama jiems finansinę paramą bei produktus, bet ir pakvietė prie šio projekto prisidėti visus šalies gyventojus.

Gerumo oazė Pasvalio rajone: pagalbos ranką našlaitėms ištiesė vietos bendruomenė
© Aida Dulkienė

Prisidėti nesudėtinga: užsukus į „Lidl" grąžinti užstato sistemos ženklu pažymėtų pakuočių į taromatą, užstatą galima skirti vaikų dienos centrus valdančioms organizacijoms. Gyventojų paaukotų pinigų sumą bendrovė savo ruožtu padvigubins. Šitaip renkama parama gavėjus, vaikų dienos centrus valdančias organizacijas, pasieks kiekvieną ateinančių metų ketvirtį.

Gerumo oazė Pasvalio rajone: pagalbos ranką našlaitėms ištiesė vietos bendruomenė
© Aida Dulkienė

Užsakymo nr.: PT_76688739

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

MAMŲ MUGĖ suviliojo ir žinomas mamas

Šiandien Vilniuje, Gariūnų verslo parke, prasidėjo pavasario - vasaros MAMŲ MUGĖ. Įėjimas į ją nemokamas, durys atviros iki sekmadienio, kovo 25 dienos.

Daugiavaikėms kauniečių šeimoms – viešasis transportas už simbolinį mokestį

Tris ir daugiau vaikų auginančių šeimų atžalos Kauno mieste autobusais ir troleibusais važinėsis praktiškai nemokamai.

Feisbuke plinta nematytas kiaušinių marginimo būdas (2)

Artėjant Velykoms, vis dažniau susimąstome, kaip dažysime margučius. Šįkart pristatome Lietuvoje neįprastą būdą.

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas

Savo pirmagimio sūnaus greita ir lengva gimdymo istorija dalijasi Neringa. Tačiau jos nėštumas, atvirkščiai, buvo be galo sunkus. Jūsų gimdymo istorijų laukiame el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Fotoreportažas iš MAMŲ MUGĖS: kokios staigmenos čia laukia sutaupyti norinčių pirkėjų

Šiandien Vilniuje verslo centre „Gariūnai“ prasideda šeimų itin laukiamas renginys – „Mamų mugė“. Jos metu galima įsigyti nėščiosioms skirtų prekių, vaikų drabužėlių, avalynės, žaislų, vežimėlių, knygų ir dar visokiausių kitokių daiktų, skirtų vaikams nuo gimimo iki paauglystės.

Facebook padės ieškoti dingusių vaikų

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su pasaulinio socialinio tinklo „Facebook“ Saugumo ir patikros departamento vadove Emily Vacher aktyvavo dingusių vaikų paieškai skirtą sistemą „Amber Alert“.

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo (4)

Nė viena iš ligoninių neužtikrina minimalių sąlygų sėkmingai žindymo pradžiai. Tokią išvadą padarė iniciatyvos „Žindymui draugiška“ iniciatoriai, kurie apklausė beveik tūkstantį 2017 metais Lietuvoje gimdžiusių mamų.

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati

Savo gimdymo istorija dalijasi Jolanta. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!

Savo gimdymo istorija dalijasi Ingrida. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Motinos dienos proga – dovana esamoms ir būsimoms mamoms

Visų esamų ir būsimų Lietuvos mamų šį pavasarį laukia ypač vertinga dovana – pasaulinės misijos „Sveika ir Laiminga Mama“ pradžia.

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias

Savo gimdymo istorija dalijasi Sandra. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

TAVO VAIKO premjeroje – mielas išdaigininkas TRIUŠIS PITERIS

Vaikų literatūros klasika žaismingai perkeliama į kino ekranus! Kovo 18 d. (sekmadienį) visuose kino centruose „Forum Cinemas" TAVO VAIKO premjeroje – filmas „Triušis Piteris", pastatytas beveik prieš 120 metų britų rašytojos Beatrix Potter sukurtą ir viso pasaulio vaikus sužavėjusią istoriją apie išdykusį, bet mielą triušiuką. Pamatykite pirmieji!

Moteris sužinojo esanti nėščia likus 15 minučių iki gimdymo (4)

Australė Jayde Lawrence pagimdė kūdikį praėjus 15 minučių po to, kai sužinojo, kad ji nėščia. Kaip praneša laikraštis „The Daily Mail“, moteris manė, kad jai apendicitas.

Neeilinė fotosesija: per dideli rūbai atskleidė neišnešiotų kūdikių trapumą

Paramos projektas „Ankstukai" pavasarį pasitinka pristatydami fotografijų parodą „Auginu Lietuvą". Fotomenininkų darbuose per didelius rūbus dėvintys ankstukai atskleidžia savo mažumą ir trapumą bei primena, koks reikalingas yra aplinkinių dėmesys ir rūpestis, kai visas pasaulis tau per didelis.

Išnagrinėti du trečdaliai vaiko pinigų prašymų (3)

Iš visų pateiktų prašymų skirti vadinamuosius „vaiko pinigus“ šiuo metu priimta 71 proc. sprendimų dėl išmokos vaikui skyrimo.