Gydytojai leido 12 metų mergaitei priimti gimdymą

 (11)
Jacee Dellapena nekantriai laukia dienos, kada jos naujagimis broliukas paaugs ir ji galės jam papasakoti istoriją, kaip jis gimė.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

12-metė mergaitė ne tik buvo gimdymo palatoje, bet ir padėjo priimti gimdymą. Septintaklasė iš Brandono, Misipės valstijos (JAV) fiziškai padėjo savo broliui ateiti į šį pasaulį. Ji netgi nukirpo jam virkštelę.

Iš pradžių Jacee norėjo tik stebėti gimdymą palatoje, bet jos mama gulėjo ant aukšto stalo, tad mergaitė nelabai ką matė.

„Pradėjau verkti, nes aš per žema, kad ką nors ten būčiau mačiusi, – papasakojo ji leidiniui „Today“. – Gydytojas tarė: „Ateik, paimk instrumentus ir padėk man priimti gimdymą.“

„Aš pagalvojau, kad jis juokauja, o ne kalba iš tikrųjų.“ Šis pasiūlymas buvo staigmena ir mergaitės mamai, 34 m. Dede Carraway.

„Negalėjau patikėti. Pagalvojau – ką? Tik ne tai. Jokiais būdais. Bet gydytojas pasakė: „Aš rimtai. Nukreipsiu jos rankas, darysime viską kartu“, – prisimena D. Caraway. – Tad ji priėjo ir staiga atsidūrė įvykių sūkury.“

Jacee norėjo dalyvauti gimdyme, kai gimė kitas jos brolis, Zaydenas (kuriam dabar pusantrų metų), bet jos mama manė, kad mergaitė dar per maža. Vos tik sužinojusi, kad mama vėl laukiasi, Jacee iškart ėmė maldauti, kad jai leistų dalyvauti gimdyme.

D. Caraway pasakė, kad šįkart ji nesijaudino dėl dukros, nes juto, kad ji jau užtektinai subrendusi ir jos neišgąsdins realistiniai gimdymo vaizdai.

„Mokykloje jai jau buvo lytinio lavinimo pamokos. Nemačiau jokių priežasčių, kodėl ji negalėtų dalyvauti, – sako mergaitės mama. – Nieko nuo jos neslepiu. Manau, kad žmogaus kūnas natūralus, ir jei ji apie tai mokėsi mokykloje, nėra jokių priežasčių, kodėl negalėtų to mokytis ir namuose.“

Jacee sako, kad jos nesutrikdė tai, ką ji pamatė ar patyrė, bet ji prisipažino, kad visą laiką nerimavo.
„Buvau nervų kamuolys. Nervinausi ir jutau šoką, – sako ji. – Bijojau, kad ką nors padarysiu ne taip, ar blogai, nes yra daug dalykų, kuriuos gali padaryti ne taip, kaip reikia.“

Jacee dalyvavimas gimdyme užfiksuotas serijoje nuotraukų, kurias padarė jos patėvis, Zachas Carraway, kuris yra kūdikio tėvas.

„Noriu, kad žmonės žinotų, kad Zachas taip pat buvo palatoje, – sako jo žmona. – Jacee naudai jis atsisakė daug ypatingų pirmojo ryšio su kūdikiu užmezgimo akimirkų.“
Bet pasak D. Caraway, jiedu abu su vyru jautė, kad verta taip elgtis, žinodami, kokia nuostabi vyresnioji sesuo yra Jacee.

„Ji kaip maža mama“, – sako moteris. Jacee sako negalinti įsivaizduoti, kad gali praeiti tas džiugus jaudulys, kurį ji patyrė per gimdymą.

„Negalėjau patikėti, – prisipažįsta mergaitė. – Galvojau: „O Dieve, aš ką tik priėmiau gimdymą, ir tai mano brolis, aš galėsiu jam papasakoti, kai jis paaugs. Laukiu nesulaukiu.“

Daugiau informacijos VIDEO apie šią istoriją galite rasti ČIA

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Šeimas Palangoje sutrauks mados mugė su nemokamais atrakcionais ir cukraus vata

Svarstote, kur apsilankyti per atostogas, jog diena neprailgtų nei Jums, nei Jūsų šeimai? Liepos 7 dieną poilsiaujantiems Palangoje pasiseks – čia vyks didžiausias nemokamas mados ir grožio renginys - „Design for life“.

Nemokamas festivalis vėl kvies vaikus smagiai ir prasmingai praleisti laiką

Ketvirtasis Arklio Dominyko pasakų festivalis vėl kviečia visus vaikus kurti pasakas. Liepos 8 dieną Vilniuje prie Baltojo tilto vyks festivalio renginiai.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Išbandžiusios produktą moterys kalba apie meilę iš pirmo žvilgsnio

Jeigu esate ištikimi mūsų portalo skaitytojai, pastebėjote, kad vis dažniau siūlome jums išbandyti vieną ar kitą produktą.

Kviečia nemokamai išmokti kūdikių masažo paslapčių ir sustiprinti sveikatą po gimdymo (1)

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras birželio mėnesį organizuoja nemokamų praktinių seminarų ciklą esamiems ir būsimiems tėvams. Visi užsiėmimai yra nemokami, tereikia užsiregistruoti.

Piršlybų įkarštyje vaikas padarė tai, ko iš jo niekas nesitikėjo (1)

Gali iki smulkių detalių apgalvoti piršlybų scenarijų, bet jei šalia bus vaikų, nepamiršk, kad netikėtumų gali būti visada.

Metų šeima išrinkti visaginiečiai, auginantys 5 vaikus

Tradicinio konkurso „Metų šeima“ finale dalyvavo trys daugiavaikės šeimos – panevėžiečių ir dvi šeimos iš Visagino.

Nemokamas festivalis vaikams primena: knygų skaitymas yra džiaugsmas ir malonumas, o ne prievolė

Nemokamo skaitymo festivalio vaikams organizatoriai įsitkinę – skaitymas visų pirma yra džiaugsmas.

Vilniaus gatvėse praeiviai su šypsenomis lydėjo neeilinį kūdikių paradą

Gegužės 7-13 dienomis yra Europos vaikų nešiojimo (nešioklių) savaitė - „European Babywearing week“. šių metų jos šūkis – „Nešiojimas jungia!“

Daugiau nei 700 moterų mamos dieną šventė konferencijoje „Sveika ir laiminga mama"

Gegužės 6 d., Lietuvoje minint šventinį motinos dienos sekmadienį, Vilniuje vyko pirmą kartą organizuota tarptautinė konferencija „Sveika ir laiminga mama", skirta visoms moterims bei poroms.

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50

Artėjant Motinos dienai ELTA pasidomėjo, kokia buvo ir šiandien yra Lietuvos mama.

Cezario operaciją patyrusios mamos pjūvio randą puošia tatuiruotėmis

Neretai tatuiruotę nusprendę darytis žmonės skiria ją konkrečiam gyvenimo įvykiui, kurį nori tokiu būdu įamžinti – vestuvėms, vaiko gimimui ir panašiai.

Ypatingo grožio filme visai šeimai atkurta milijonų mėgstama istorija

TAVO VAIKO premjeroje – beribis fantazijos pasaulis filme „Džimas Saga ir mašinistas Lukas".

Festivalis „Labas!“ į teatrą kviečia net naujagimius

Gegužės 6 dieną Vilniuje prasideda tarptautinis teatro festivalis kūdikiams ir vaikams „Labas!“.

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas: „Kartais nuo vaikų pabėgu į darbą" (1)

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas su žmona dainininke Agne Sabulyte augina penkiametę Vakarę ir birželį švęsiantį trejų metų gimtadienį Dobilą.