Gydytojai leido 12 metų mergaitei priimti gimdymą

 (11)
Jacee Dellapena nekantriai laukia dienos, kada jos naujagimis broliukas paaugs ir ji galės jam papasakoti istoriją, kaip jis gimė.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

12-metė mergaitė ne tik buvo gimdymo palatoje, bet ir padėjo priimti gimdymą. Septintaklasė iš Brandono, Misipės valstijos (JAV) fiziškai padėjo savo broliui ateiti į šį pasaulį. Ji netgi nukirpo jam virkštelę.

Iš pradžių Jacee norėjo tik stebėti gimdymą palatoje, bet jos mama gulėjo ant aukšto stalo, tad mergaitė nelabai ką matė.

„Pradėjau verkti, nes aš per žema, kad ką nors ten būčiau mačiusi, – papasakojo ji leidiniui „Today“. – Gydytojas tarė: „Ateik, paimk instrumentus ir padėk man priimti gimdymą.“

„Aš pagalvojau, kad jis juokauja, o ne kalba iš tikrųjų.“ Šis pasiūlymas buvo staigmena ir mergaitės mamai, 34 m. Dede Carraway.

„Negalėjau patikėti. Pagalvojau – ką? Tik ne tai. Jokiais būdais. Bet gydytojas pasakė: „Aš rimtai. Nukreipsiu jos rankas, darysime viską kartu“, – prisimena D. Caraway. – Tad ji priėjo ir staiga atsidūrė įvykių sūkury.“

Jacee norėjo dalyvauti gimdyme, kai gimė kitas jos brolis, Zaydenas (kuriam dabar pusantrų metų), bet jos mama manė, kad mergaitė dar per maža. Vos tik sužinojusi, kad mama vėl laukiasi, Jacee iškart ėmė maldauti, kad jai leistų dalyvauti gimdyme.

D. Caraway pasakė, kad šįkart ji nesijaudino dėl dukros, nes juto, kad ji jau užtektinai subrendusi ir jos neišgąsdins realistiniai gimdymo vaizdai.

„Mokykloje jai jau buvo lytinio lavinimo pamokos. Nemačiau jokių priežasčių, kodėl ji negalėtų dalyvauti, – sako mergaitės mama. – Nieko nuo jos neslepiu. Manau, kad žmogaus kūnas natūralus, ir jei ji apie tai mokėsi mokykloje, nėra jokių priežasčių, kodėl negalėtų to mokytis ir namuose.“

Jacee sako, kad jos nesutrikdė tai, ką ji pamatė ar patyrė, bet ji prisipažino, kad visą laiką nerimavo.
„Buvau nervų kamuolys. Nervinausi ir jutau šoką, – sako ji. – Bijojau, kad ką nors padarysiu ne taip, ar blogai, nes yra daug dalykų, kuriuos gali padaryti ne taip, kaip reikia.“

Jacee dalyvavimas gimdyme užfiksuotas serijoje nuotraukų, kurias padarė jos patėvis, Zachas Carraway, kuris yra kūdikio tėvas.

„Noriu, kad žmonės žinotų, kad Zachas taip pat buvo palatoje, – sako jo žmona. – Jacee naudai jis atsisakė daug ypatingų pirmojo ryšio su kūdikiu užmezgimo akimirkų.“
Bet pasak D. Caraway, jiedu abu su vyru jautė, kad verta taip elgtis, žinodami, kokia nuostabi vyresnioji sesuo yra Jacee.

„Ji kaip maža mama“, – sako moteris. Jacee sako negalinti įsivaizduoti, kad gali praeiti tas džiugus jaudulys, kurį ji patyrė per gimdymą.

„Negalėjau patikėti, – prisipažįsta mergaitė. – Galvojau: „O Dieve, aš ką tik priėmiau gimdymą, ir tai mano brolis, aš galėsiu jam papasakoti, kai jis paaugs. Laukiu nesulaukiu.“

Daugiau informacijos VIDEO apie šią istoriją galite rasti ČIA

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias kviečia į nemokamus praktinius užsiėmimus

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras skelbia kineziterapinių seminarų ciklą nėščiosioms, neseniai pagimdžiusioms moterims bei mamytėms su kūdikiais.

Pribloškianti žinia apie gydytoją Aspergerį, kurio vardu pavadintas autistinis sutrikimas

Naujai atskleisti dokumentai rodo, kad pediatras H. Aspergeris bendradarbiavo su naciais.

Psichologė Laura Milčienė: teatras yra puikus pakaitalas technologijoms

Vos prieš tris mėnesius Vilniuje duris žiūrovams atvėręs teatras „Pradžia“ jau spėjo įsitvirtinti Vilniaus renginių kalendoriuose, kviesdamas šeimas su pačiais mažiausiais į spektaklius, gyvos muzikos koncertus, meno pažinimo užsiėmimus, o dar tik besilaukiančias poras – į tėvystės paskaitas. Teatras vaikams „Pradžia" šią savaitę žymi jau 100-ąjį renginį nuo atsidarymo pradžios.

Išskirtinėje fotosesijoje – 100 pasipuošusių nėščiųjų

Algis Kriščiūnas įamžino 100 nėščiųjų bendroje nuotraukoje. Taip gegužę vyksiančios konferencijos „Sveika ir laiminga mama" organizatoriai sveikino Lietuvą su valstybės atkūrimo šimtmečiu.

Naujos parduotuvės atidaryme – žinomos mamos su vaikais

Vilniuje esančiame prekybos centre „Panorama“ antrajame aukšte duris atvėrė nauja parduotuvė CHICCO.

Lietuvoje vis dar yra savaitinių darželių, kuriuose mažyliai lieka nakvoti, poreikis

„Mažylis jausis gerai tiek, kiek įmanoma, jei tomis dienomis, kai bus su mama, tarsi sems jos meilės atsargas“, – taip mūsų žurnalo redaktorei sakė specialistės, kurias kalbinome rašydami straipsnį apie savaitinį darželį.

Kviečia nemokamos paskaitos būsimiems ir esamiems tėvams Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui.

Kūdikis gimė praėjus ketveriems metams po tėvų mirties

Skamba neįtikėtinai, bet tai visiška tiesa.

Kokio Zodiako vaikus auginti lengviausia, o kokio – sunkiausia

Kokiomis savybėmis yra apdovanoti skirtingi Zodiako ženklai, ir ką apie jų auklėjimą reikėtų žinoti tėvams?

Prasidėjo 2018 metų šeimos rinkimai

Daugiavaikių šeimų asociacija MES skelbia „2018 Metų šeimos“ rinkimus.

Pritarė siūlymui įteisinti gimdymus namuose

Ministrų kabinetas šiandien pritarė siūlymui įteisinti gimdymus namuose.

TAVO VAIKO premjeroje – spalvinga ir nuotaikinga animacija LINO: NUOTYKIAI KATINO KAILYJE

Vieną akimirką – žmogus, kitą – žmogaus dydžio katinas! Nuotaikinga animacinė pasaka „Lino: nuotykiai katino kailyje" į Lietuvos kino ekranus atkeliauja su TAVO VAIKO premjera: pamatykite šį filmą pirmieji su visa šeima balandžio 8 d. (sekmadienį) kino centruose „Forum Cinemas"!

Rolandas Mackevičius: „Turiu meilės 16 -ai vaikų“ (3)

„Radistas" Rolandas Mackevičius (33 m.) su žmona Ieva augina keturmetį Motiejų, o šiek tiek daugiau nei prieš mėnesį jų namuose atsirado ir dukrytė Meilė Marija.

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį laikrodžiai persukami valanda į priekį

Savaitgalį gyventojai praras vieną valandą miego - Lietuva pereis prie vasaros laiko. Sekmadienį, trečią valandą nakties, laikrodžių rodykles reikės pasukti valanda į priekį.

MAMŲ MUGĖ suviliojo ir žinomas mamas

Šiandien Vilniuje, Gariūnų verslo parke, prasidėjo pavasario - vasaros MAMŲ MUGĖ. Įėjimas į ją nemokamas, durys atviros iki sekmadienio, kovo 25 dienos.