Įkurti pramogų parką neįgaliems vaikams paskatino asmeninė patirtis

Graži iniciatyva, gimusi iš asmeninės patirties: pamatęs, kad augančiai neįgaliai dukteriai sunku surasti vaikiškų pramogų viešose vietose, tėtis įkūrė specializuotą pramogų parką neįgaliems vaikams.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Parko įkūrėjas Gordonas Hartmanas puikiai prisimena tą dieną, kai jam kilo idėja įkurti pramogų parką, kuriame gerai jaustųsi neįgalūs vaikai. Tąkart jis su 12 metų dukterimi atostogavo, viešbutyje,čia buvo ir baseinas. Autistė mergaitė, turinti ir judėjimo sunkumų, niekaip negalėjo susirasti draugų ir mėgautis vandens malonumais. Tad tėtis garsiai pasvajojo, kaip būtų gerai, kad atsirastų vieta, kurioje šeimos su neįgaliais vaikais galėtų mėgautis tomis pačiomis pramogomis, kaip ir sveikieji pramogų, nuotykių ar vandens parkuose.

Būtent toks ir yra JAV Teksaso valstijoje įsikūręs „Morgan’s Wonderland“ pramogų parkas. Jokių slenksčių, barjerų, įkalnių, kurių neįveikia žmonės ratukuose. Erdvūs vandens atrakcionai įrengti taip, kad juose puikiai jaustųsi vaikai su judėjimo negalia.

Milžiniško populiarumo ir gerų atsiliepimų sulaukęs parkas buvo labai reikalingas šeimoms, kurios dėl vaiko negalios negali jam suteikti to, kuo įprastai mėgaujasi vaikai - turkštis po fontanu, suptis sūpynėse ar leistis nuo vandens kalniuko.

Kaip pastebi parko įkūrėjas, kai kurios šeimos čia atvažiuoja ne su mažais, o su jau dideliais vaikais. Priežastis paprasta - jie tiesiog nori patirti tai, ko anksčiau negalėjo. Kai kuriems tai būna pirmos maudynės vandens parke.

Be abejo, parke gali lankytis visi be išimties norintys, tačiau didelę dalį sudaro atvažiuojančios neįgalių vaikų šeimos.

Parką įkurti kainavo apie 50 milijonų JAV dolerių. Gordonas Hartmanas džiaugiasi, kad jo idėja pasitarnavo ne tik dukteriai, kuriai dabar 23 metai ir kuri pasitinka visus į parką atvykstančius lankytojus, bet ir kitoms šeimoms.

Įkurti pramogų parką neįgaliems vaikams paskatino asmeninė patirtis
Parko įkūrėjas Gordonas Hartmanas su dukterimi.
© Vida Press

Kaip rodo lankomumo statistika, parke jau yra pabuvoję 67 skirtingų pasaulio šalių gyventojai.

Nuotraukų galerijoje - akimirkos iš parko:

Įkurti pramogų parką neįgaliems vaikams paskatino asmeninė patirtis
© Vida Press
Įkurti pramogų parką neįgaliems vaikams paskatino asmeninė patirtis
© Vida Press
Įkurti pramogų parką neįgaliems vaikams paskatino asmeninė patirtis
© Vida Press
Įkurti pramogų parką neįgaliems vaikams paskatino asmeninė patirtis
© Vida Press
Įkurti pramogų parką neįgaliems vaikams paskatino asmeninė patirtis
© Vida Press
Įkurti pramogų parką neįgaliems vaikams paskatino asmeninė patirtis
© Vida Press
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

10 renginių „Knygų mugėje", kuriuos norėčiau aplankyti būdama mama

Šią savaitę Vilniuje prasidedanti „Knygų mugė" sulaukia didelio būrio didelių ir mažų knygų gerbėjų. „Litexpo“ vykstanti mugė lankytojų laukia nuo ketvirtadienio iki sekmadienio (vasario 22 - vasario 25 dienomis).

Mama nusisuko dviems minutėms, o po jų nepažino savo dukters

Mažos mergaitės mielai mėgdžioja savo mamas. Štai kodėl nepalikite savo kosmetikos krepšio be priežiūros net trumpam, jei nenorite rasti jo ištuštėjusio.

KINO PAVASARIS rekomenduoja: du išskirtiniai filmai šeimoms su vaikais

Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias ir svarbiausias kino renginys Lietuvoje.

Norintys tapti kraujo donorais turi atminti kelias svarbias taisykles

Kauno klinikų Kraujo centras kviečia tapti neatlygintinais kraujo donorais ir padėti tiems, kurie laukia Jūsų pagalbos.

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos

Vaikai savo gimtadienių laukia panašiai kaip Kalėdų – juk tortas, žvakutės, dovanos... Taip malonu! Kaip ir kiekviena šventė, gimtadienis turi savas tradicijas ir savo istoriją. Iš kur visa tai atsirado?

Mamos ir vaikų darželio konfliktą įžiebė vaiko antakiai

Neeilinis konfliktas viename vaikų darželyje JAV: motina kaltina jo darbuotojus, kad be atsiklausimo nudepiliavo jos dukrytei antakius ir taip sukėlė skausmą. Vaikų darželis tai neigia.

Žaibišką gimdymą ligoninės koridoriuje įamžino fotografė

Šiomis dienomis feisbuke daug dėmesio sulaukė nuotraukos iš neeilinio gimdymo. Mažylis taip skubėjo į pasaulį, kad gimė tiesiog ligoninės koridoriuje, o jo gimimą spėjo įamžinti atbėgusi fotografė.

Parodė nepagražintą kūną po gimdymo ir savo poelgiu drąsina kitas mamas (6)

Keturis vaikus pagimdžiusi moteris savo socialiniame tinkle paviešino, kaip iš tiesų dabar atrodo jos kūnas. „Daugelis žmonių neįsivaizduoja, ką slepia mano drabužiai“, – sako ji ir ragina moteris priimti savo kūnus tokius, kokie jie yra.

Vaikų mados tendencijos tiesiai iš prestižinės parodos Paryžiuje (FOTO)

Vaikai auga taip greitai, kad spėti su mada kartais atrodo didelis iššūkis, tačiau dėmesys mažųjų aprangai sparčiai auga.

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą

Tokio kadro nei surežisuosi, nei suplanuosi. Tai viena įspūdingiausių nėščiųjų nuotraukų.

TAVO VAIKO premjeroje – urvinių nuotykiai filme „Dagas iš akmens amžiaus"

Animatoriai vėl griebėsi plastelino! Ir didiesiems kino ekranams išlipdė labai linksmą istoriją mūsų apie mūsų pro-pro-pro-pro-protėvius – filmą „Dagas iš akmens amžiaus", kuris Lietuvoje startuos per TAVO VAIKO premjerą vasario 4 d. (sekmadienį) visuose kino centruose „Forum Cinemas". Pamatykite pirmieji!

6,3 kg naujagimį mama pagimdė pati ir be nuskausminamųjų

Neeilinio svorio naujagimis gimė Dagestane (Rusija). Pranešama, kad sausio pabaigoje pasaulį išvydo mergaitė, kuri gimimo metu svėrė 6,3 kg.

Šeimas su vaikais kviečia švęsti Užgavėnes

Vasario 10 d., šeštadienį, 12 val. Liaudies buities muziejus visas šeimas su vaikais kviečia į vieną smagiausių metų švenčių – Užgavėnes!

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

60 metų jubiliejų švenčia vaikų pamėgtas žaislas

Prieš 60 metų kilusi idėja plastmasinės kaladėlės viršų papildyti iškiliomis apvaliomis vamzdelio formos smeigėmis LEGO kaladėles pavertė vienu populiariausiu žaislu visame pasaulyje.