Įsižiūrėkite į šias lėles: jos ne tokios, kaip visos FOTO

 (4)
Įsižiūrėkite į šias lėles – ar pastebite skirtumą? Britų žaislų gamintojai „Makies" sukūrė trimačiu spausdintuvu atspausdintų lėlių su matomais neįgalumo požymiais.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Lėlės gali būti puiki edukacinė priemonė papasakoti mažiesiems apie tai, kokie visi mes esame skirtingi šiame pasaulyje. Vieni turime baltą odos spalvą, kiti gimstame tamsiaodžiais. Yra vaikų, kurie nuo mažų dienų nešioja akinukus, kiti gimsta su regima fizine negalia.

Britų žaislų gamintojai sukūrė "neįgalias lėlės" - lėlę neregę, neprigirdinčią lėlę ir lėlę, kurios veidą subjaurojo įgimta hemangioma.

Trys lėlės (skirtingų rasių, išvaizdos) - visiška manekeniškų Barbių priešingybė.

Lėlės turi randų, viena lėlė yra su akiniais, kita - su neregio lazdele. Trečia lėlė yra su klausos aparatu ir angliška ženklų kalba daro ženklą „myliu tave".

Įsižiūrėkite į šias lėles: jos ne tokios, kaip visos <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
© Vida Press

Šios lėlės, kurias pirmiausia kūrėjai parodė socialinių tinklų lankytojams, sulaukė didžiulio susidomėjimo ir palaikymo. Tėvai, kurių vaikai gimė su vienokia ar kitokia negalia džiaugėsi sprendimu, kad pagaliau atsirado ir „kitokių“ lėlių. Viena mama, pamačiusi lėlę su hemangioma ant veido, komentaruose rašė, kad lygiai tokią raudoną dėmę nuo gimimo turi ir jos dukrelė.

Įsižiūrėkite į šias lėles: jos ne tokios, kaip visos <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
© Vida Press

Gamintojai „Makies" kuria žaislus su klausos aparatais, vamzdeliai pilve, šuniukais vedliais. Jų trimačiu spausdintuvu atspausdintos lėlės - pirmos tokios lėlės, jos kainuoja po maždaug 69 svarus.

Įsižiūrėkite į šias lėles: jos ne tokios, kaip visos <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
© Vida Press

Kompanija pranešė, kad šiuo metu kuriama lėlė neįgaliojo vežimėlyje. Taip pat planuojama kurti lėles pagal tėvų užsakymus.

Įsižiūrėkite į šias lėles: jos ne tokios, kaip visos <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
© Vida Press

„MakieLab" vyriausiasis technologijos specialistas Matthew Wigginsas teigė: „Nuostabu, kad su tokiu gamybos procesu galime įgyvendinti poreikius, kurių nepatenkina tradicinių žaislų gamintojai. Su savo žaislais tikimės pradžiuginti vaikus ir jų tėvus."

Įsižiūrėkite į šias lėles: jos ne tokios, kaip visos <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
© Vida Press

Na, o specialiai šioms lėlėms sukurta grupė „Facebooke" džiaugiasi naujais žaislais ir ragina didžiuosius žaislų gamintojus pasekti „Makes" pavyzdžiu.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

„Gelbėkit vaikus" atliktas tyrimas: vaikams neramu dėl vargingai gyvenančių bendraamžių (5)

Nevyriausybinės organizacijos „Gelbėkit vaikus" užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai" atliktas reprezentatyvus Lietuvos vaikų tyrimas „Jaunas balsas 2017" atskleidė: dalis šalies vaikų nerimauja dėl to, kad jų šeima neturi pakankamai pinigų būtinosioms išlaidoms, o dar daugiau nusiminę savo aplinkoje matydami bendraamžius, kurių šeimos verčiasi sunkiai.

Projekto „Naujamiesčio dienos“ uždaryme – nemokamos pramogos ir vaišės visai šeimai

Rytoj Vilniaus menų fabrike „Loftas“ vyks nuotaikingas projekto „Naujamiesčio dienos“ uždarymas. Nuo 18 val. vyksiančiame nemokamame renginyje pramogų ras ir dideli, ir maži.

Vaikų dienos centro kasdienybė iš arti: kaip pagaminti pietus už vos 30 centų?

Lietuvoje trūksta vaikų dienos centrų, kur vaikai iš sunkumus patiriančių šeimų gali saugiai praleisti laiką po pamokų. Neretas iš jų tik čia gauna galimybę pavalgyti.

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Naujoji tvarka dėl vaiko pinigų sukėlė diskusijų audrą (4)

Seimui priėmus naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymą, pagal kurį įteisintas vaiko pinigų mokėjimas visiems vaikams – 30 eurų nuo gimimo iki 18 metų ir vyresniems, jei mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, bet ne ilgiau kaip iki jiems sukaks 21 metai, sulaukė nevienareikšmių vertinimų.

Gimė pusseptinto kilogramo sveriantis naujagimis

Įprastai naujagimiai sveria 3-4 kilogramus, tačiau retais atvejais pasitaiko ir dvigubai daugiau gimimo metu sveriančių mažylių.

Bausdama mokinį pedagogė jam ant kaktos užrašė „kvailys“ (1)

Neeilinis įvykis vienoje Rusijos mokyklų. Neapsikentusi netinkamo mokinių elgesio, viena mokytoja kaip bausmę vaikui ant kaktos užrašė žodįs „kvailys“ (rus. durak).

Išmokos bus mokamos visiems vaikams iki 18 metų (21)

Seimas šiandien priėmė naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymą, kuriuo siekiama mažinti vaikų skurdą ir pajamų nelygybę. Už tokį sprendimą balsavo 80, prieš buvo vienas, susilaikė 15 Seimo narių. Priimtos pataisos įsigalioja 2018 m. sausio 1 d.

Kauniečiai kviečiami į nemokamus pozityvios tėvystės mokymus

Kaune organizuojami nemokami mokymai šeimoms apie pozityvią tėvystę ir psichologinį smurtą mokykloje.

Pagimdė naujagimį, kurio kraujyje rastos 3 promilės alkoholio (7)

Lenkijos žiniasklaida praneša apie neeilinį įvykį Lodzės vaivadijoje (Lenkija).

Negyvų dvynių susilaukusi šeima vežė juos laidoti ir tada įvyko stebuklas (3)

Šią savaitę žiniasklaidą apskriejo neįtikėtina istorija iš Naujojo Delio (Indija), kuri labiau primena siaubo filmo scenarijų, o ne realų įvykį XXI amžiuje.

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina (14)

Šiandien cezario pjūvio operacija atlieka kas ketvirtai ar kas trečiai moteriai. Yra šalių, kur šis procentas dar didesnis. Surinkome 9 įdomius ir mažai girdėtus faktus apie cezario pjūvį.

Linksmas eksperimentas: vaikams suteikė laisvę puošti Kalėdų eglę kaip tik širdis geidžia

Prisipažinkime: kai buvome maži, svajojome pakliūti į saldainių fabriką arba į žaislų parduotuvę, kurioje būtų galima valgyti kiek tik lenda ir pasiimti žaislų tiek, kiek telpa į glėbį... Ir ką mes būtume darę, jei tos svajonės būtų išsipildžiusios?

Mitas ar realybė: kaip kvepia kūdikiai? (6)

Tikėtina, kad esate girdėję, kad kūdikiai maloniai kvepia. Panašu, kad tai turi paaiškinimą. Sąmoningai ar nesąmoningai vos ant rankų paėmę kūdikį įkvepiame jo skleidžiamo kvapo.

TAVO VAIKO premjeroje – išdaigininkas MEŠKIUKAS PADINGTONAS 2

Argi jis ne mielas? Vaikų ir suaugusiųjų mylimas meškiukas Padingtonas sugrįžta į kino ekranus: ketvirtadienio, lapkričio 30 dienos vakarą per TAVO VAIKO premjerą visuose kino centruose „Forum Cinemas" – lietuviškai dubliuotas išdaigų ir nuotykių kupinas filmas „Meškiukas Padingtonas 2" Pamatykite pirmieji!