Įsižiūrėkite į šias lėles: jos ne tokios, kaip visos FOTO

 (4)
Įsižiūrėkite į šias lėles – ar pastebite skirtumą? Britų žaislų gamintojai „Makies" sukūrė trimačiu spausdintuvu atspausdintų lėlių su matomais neįgalumo požymiais.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Lėlės gali būti puiki edukacinė priemonė papasakoti mažiesiems apie tai, kokie visi mes esame skirtingi šiame pasaulyje. Vieni turime baltą odos spalvą, kiti gimstame tamsiaodžiais. Yra vaikų, kurie nuo mažų dienų nešioja akinukus, kiti gimsta su regima fizine negalia.

Britų žaislų gamintojai sukūrė "neįgalias lėlės" - lėlę neregę, neprigirdinčią lėlę ir lėlę, kurios veidą subjaurojo įgimta hemangioma.

Trys lėlės (skirtingų rasių, išvaizdos) - visiška manekeniškų Barbių priešingybė.

Lėlės turi randų, viena lėlė yra su akiniais, kita - su neregio lazdele. Trečia lėlė yra su klausos aparatu ir angliška ženklų kalba daro ženklą „myliu tave".

Įsižiūrėkite į šias lėles: jos ne tokios, kaip visos <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
© Vida Press

Šios lėlės, kurias pirmiausia kūrėjai parodė socialinių tinklų lankytojams, sulaukė didžiulio susidomėjimo ir palaikymo. Tėvai, kurių vaikai gimė su vienokia ar kitokia negalia džiaugėsi sprendimu, kad pagaliau atsirado ir „kitokių“ lėlių. Viena mama, pamačiusi lėlę su hemangioma ant veido, komentaruose rašė, kad lygiai tokią raudoną dėmę nuo gimimo turi ir jos dukrelė.

Įsižiūrėkite į šias lėles: jos ne tokios, kaip visos <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
© Vida Press

Gamintojai „Makies" kuria žaislus su klausos aparatais, vamzdeliai pilve, šuniukais vedliais. Jų trimačiu spausdintuvu atspausdintos lėlės - pirmos tokios lėlės, jos kainuoja po maždaug 69 svarus.

Įsižiūrėkite į šias lėles: jos ne tokios, kaip visos <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
© Vida Press

Kompanija pranešė, kad šiuo metu kuriama lėlė neįgaliojo vežimėlyje. Taip pat planuojama kurti lėles pagal tėvų užsakymus.

Įsižiūrėkite į šias lėles: jos ne tokios, kaip visos <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
© Vida Press

„MakieLab" vyriausiasis technologijos specialistas Matthew Wigginsas teigė: „Nuostabu, kad su tokiu gamybos procesu galime įgyvendinti poreikius, kurių nepatenkina tradicinių žaislų gamintojai. Su savo žaislais tikimės pradžiuginti vaikus ir jų tėvus."

Įsižiūrėkite į šias lėles: jos ne tokios, kaip visos <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
© Vida Press

Na, o specialiai šioms lėlėms sukurta grupė „Facebooke" džiaugiasi naujais žaislais ir ragina didžiuosius žaislų gamintojus pasekti „Makes" pavyzdžiu.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Neplanuotas vėlyvas nėštumas: kaip nuvyti šalin juodas mintis (10)

Vaikas jau užaugintas, gyvenimas teka sava vaga, ir štai - netikėta žinia apie nėštumą. Keturiasdešimtmetį peržengusi moteris ima natūraliai abejoti, kas dabar bus, ar susitvarkys ji su naujais gyvenimo iššūkiais?

Lietuvoje naujagimiams palankių ligoninių padaugėjo dvigubai skelbiame sąrašą

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad mūsų šalyje daugėja naujagimiams palankių ligoninių. Iki šiol jų buvo 8, o dabar patvirtinta net 16.

Vaikas nuėjo į tualetą, po minutės tėtis išvydo kai ką neįprasto (4)

Pavargę vaikai gali užmigti visur - prie pietų stalo, supdamiesi ant supamojo arkliuko ar važinėdami vaikštynėje.

Piešimas lavina ne tik vaiko kūrybiškumą

Anot meno terapeutų, piešimas yra svarbus procesas bet kuriame vaikų amžiuje ir tėvai gali paskatinti mažuosius menininkus imtis popieriaus bei spalvų. Juo labiau kad dabar puiki proga dalyvauti ir smagiame konkurse – „Mano herojus 2017“.

Spektaklio kūrėjai kviečia tėvus rūpintis vaikų psichine sveikata nuo mažų dienų

Startuoja sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos globojamas meno ir kultūros projektas – spektaklis „Arbatinukai", kuriame nemokamai kviečiami dalyvauti mažiausieji žiūrovai su savo tėveliais.

Nuotrauka iš gimdymo atėmė žadą ne vienam

Iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti miela ką tik gimusio žmogučio nuotrauka, tačiau pažvelgus į antrą planą gali kilti mintis, kad gal kiek per mažai laiko praėjo nuo mažylio gimimo, kad jis pasirodytų socialinėje žiniasklaidoje.

TAVO VAIKO premjeroje – animacinė žaislų pasaka MANO MAŽASIS PONIS. FILMAS

Tiesiai iš žaislų lentynų į kino sales atvyksta mėgstamiausi mažųjų princesių herojai! Sekmadienį, spalio 1 d. per TAVO VAIKO premjerą visuose kino centruose „Forum Cinemas" – ryškiaspalvė lietuviškai dubliuota animacija: MANO MAŽASIS PONIS. FILMAS. Pamatykite pirmieji!

Skaudi nelaimė trynukų šeimoje: rytą du broliukai tiesiog nepabudo (8)

Šiandien žiniasklaidoje daug dėmesio skiriama tragiškam įvykiui nedideliame Bridžento mieste Pietų Velse. Čia augo penkių mėnesių trynukai broliai, iš kurių du vieną rytą tiesiog nebeprabudo.

Parodos „Esu mama!“ organizatoriai: vaiko žindymas nėra nieko gėdingo ir visai nesvarbu, ką sako etiketo žinovas

Pirmą kartą organizuojamoje parodoje​ ​„Esu​ ​Mama!"​ didelis​ dėmesys​ ​bus skiriamas nepasiturinčioms​ ​šeimoms,​ ​maitinančioms mamoms​ ​ir​ ​beglobiams​ ​vaikams.

Vilniuje vykstanti „Mamų mugė" – draugiška šeimai ir aplinkai

Šį savaitgalį „Gariūnų" verslo parke šurmuliuoja tradicinė „Mamų mugė". Tai vienas laukiamiausių vaikus auginančių šeimų renginių, kuris vyksta jau 12-ą kartą.

Pirmą kartą „Mamų mugės" duris pravėrusi Beata Nicholson buvo nustebinta (8)

Kiek kainuoja naujos ir kokybiškos vaikiškos prekės, žino kiekviena mažylius auginanti šeima. Rūbai, kuriuos vaikas greitai išauga, žaislai, kurių namuose neretai prisikaupia dėžės, gerokai patuština šeimų pinigines. Galbūt todėl du kartus per metus Vilniuje vykstanti „Mamų mugė" visada sulaukia milžiniško jaunų tėvų dėmesio ir tampa vienu laukiamiausiu sezono įvykiu.

Parodoje „Esu Mama!" – dėmesys būsimiems ir esamiems tėveliams

Jau šį savaitgalį Kauno „Žalgirio" arenoje pirmą kartą vyks paroda „Esu mama", kuri į bendrą erdvę sukvies visus būsimus ir esamus tėvelius su jų mažyliais.

Sugrįžtanti MAMŲ MUGĖ kviečia šeimas gyventi ekologiškai ir taupiai

Išaugti drabužėliai, pabodę žaislai, per mažos kėdutės – ką su jais daryti? Šis klausimas nuolatos persekioja daugelį tėvelių, auginančių mažamečius vaikus.

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras (35)

Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai apie intymų poros gyvenimą susilaukus vaikų: pagerėja jis, pablogėja ar išlieka toks pat?

Mamų sostine norintis tapti Kaunas kviečia į parodą būsimiems ir esamiems tėvams

Kaunas kviečia visus į pirmąją Lietuvoje tokio dydžio bei koncepto parodą „Esu Mama!"