Įsižiūrėkite į šias lėles: jos ne tokios, kaip visos FOTO

 (4)
Įsižiūrėkite į šias lėles – ar pastebite skirtumą? Britų žaislų gamintojai „Makies" sukūrė trimačiu spausdintuvu atspausdintų lėlių su matomais neįgalumo požymiais.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Lėlės gali būti puiki edukacinė priemonė papasakoti mažiesiems apie tai, kokie visi mes esame skirtingi šiame pasaulyje. Vieni turime baltą odos spalvą, kiti gimstame tamsiaodžiais. Yra vaikų, kurie nuo mažų dienų nešioja akinukus, kiti gimsta su regima fizine negalia.

Britų žaislų gamintojai sukūrė "neįgalias lėlės" - lėlę neregę, neprigirdinčią lėlę ir lėlę, kurios veidą subjaurojo įgimta hemangioma.

Trys lėlės (skirtingų rasių, išvaizdos) - visiška manekeniškų Barbių priešingybė.

Lėlės turi randų, viena lėlė yra su akiniais, kita - su neregio lazdele. Trečia lėlė yra su klausos aparatu ir angliška ženklų kalba daro ženklą „myliu tave".

Įsižiūrėkite į šias lėles: jos ne tokios, kaip visos <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
© Vida Press

Šios lėlės, kurias pirmiausia kūrėjai parodė socialinių tinklų lankytojams, sulaukė didžiulio susidomėjimo ir palaikymo. Tėvai, kurių vaikai gimė su vienokia ar kitokia negalia džiaugėsi sprendimu, kad pagaliau atsirado ir „kitokių“ lėlių. Viena mama, pamačiusi lėlę su hemangioma ant veido, komentaruose rašė, kad lygiai tokią raudoną dėmę nuo gimimo turi ir jos dukrelė.

Įsižiūrėkite į šias lėles: jos ne tokios, kaip visos <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
© Vida Press

Gamintojai „Makies" kuria žaislus su klausos aparatais, vamzdeliai pilve, šuniukais vedliais. Jų trimačiu spausdintuvu atspausdintos lėlės - pirmos tokios lėlės, jos kainuoja po maždaug 69 svarus.

Įsižiūrėkite į šias lėles: jos ne tokios, kaip visos <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
© Vida Press

Kompanija pranešė, kad šiuo metu kuriama lėlė neįgaliojo vežimėlyje. Taip pat planuojama kurti lėles pagal tėvų užsakymus.

Įsižiūrėkite į šias lėles: jos ne tokios, kaip visos <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
© Vida Press

„MakieLab" vyriausiasis technologijos specialistas Matthew Wigginsas teigė: „Nuostabu, kad su tokiu gamybos procesu galime įgyvendinti poreikius, kurių nepatenkina tradicinių žaislų gamintojai. Su savo žaislais tikimės pradžiuginti vaikus ir jų tėvus."

Įsižiūrėkite į šias lėles: jos ne tokios, kaip visos <sup style="color: #ff0000;">FOTO</sup>
© Vida Press

Na, o specialiai šioms lėlėms sukurta grupė „Facebooke" džiaugiasi naujais žaislais ir ragina didžiuosius žaislų gamintojus pasekti „Makes" pavyzdžiu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

10 renginių „Knygų mugėje", kuriuos norėčiau aplankyti būdama mama

Šią savaitę Vilniuje prasidedanti „Knygų mugė" sulaukia didelio būrio didelių ir mažų knygų gerbėjų. „Litexpo“ vykstanti mugė lankytojų laukia nuo ketvirtadienio iki sekmadienio (vasario 22 - vasario 25 dienomis).

Mama nusisuko dviems minutėms, o po jų nepažino savo dukters

Mažos mergaitės mielai mėgdžioja savo mamas. Štai kodėl nepalikite savo kosmetikos krepšio be priežiūros net trumpam, jei nenorite rasti jo ištuštėjusio.

KINO PAVASARIS rekomenduoja: du išskirtiniai filmai šeimoms su vaikais

Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias ir svarbiausias kino renginys Lietuvoje.

Norintys tapti kraujo donorais turi atminti kelias svarbias taisykles

Kauno klinikų Kraujo centras kviečia tapti neatlygintinais kraujo donorais ir padėti tiems, kurie laukia Jūsų pagalbos.

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos

Vaikai savo gimtadienių laukia panašiai kaip Kalėdų – juk tortas, žvakutės, dovanos... Taip malonu! Kaip ir kiekviena šventė, gimtadienis turi savas tradicijas ir savo istoriją. Iš kur visa tai atsirado?

Mamos ir vaikų darželio konfliktą įžiebė vaiko antakiai

Neeilinis konfliktas viename vaikų darželyje JAV: motina kaltina jo darbuotojus, kad be atsiklausimo nudepiliavo jos dukrytei antakius ir taip sukėlė skausmą. Vaikų darželis tai neigia.

Žaibišką gimdymą ligoninės koridoriuje įamžino fotografė

Šiomis dienomis feisbuke daug dėmesio sulaukė nuotraukos iš neeilinio gimdymo. Mažylis taip skubėjo į pasaulį, kad gimė tiesiog ligoninės koridoriuje, o jo gimimą spėjo įamžinti atbėgusi fotografė.

Parodė nepagražintą kūną po gimdymo ir savo poelgiu drąsina kitas mamas (6)

Keturis vaikus pagimdžiusi moteris savo socialiniame tinkle paviešino, kaip iš tiesų dabar atrodo jos kūnas. „Daugelis žmonių neįsivaizduoja, ką slepia mano drabužiai“, – sako ji ir ragina moteris priimti savo kūnus tokius, kokie jie yra.

Vaikų mados tendencijos tiesiai iš prestižinės parodos Paryžiuje (FOTO)

Vaikai auga taip greitai, kad spėti su mada kartais atrodo didelis iššūkis, tačiau dėmesys mažųjų aprangai sparčiai auga.

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą

Tokio kadro nei surežisuosi, nei suplanuosi. Tai viena įspūdingiausių nėščiųjų nuotraukų.

TAVO VAIKO premjeroje – urvinių nuotykiai filme „Dagas iš akmens amžiaus"

Animatoriai vėl griebėsi plastelino! Ir didiesiems kino ekranams išlipdė labai linksmą istoriją mūsų apie mūsų pro-pro-pro-pro-protėvius – filmą „Dagas iš akmens amžiaus", kuris Lietuvoje startuos per TAVO VAIKO premjerą vasario 4 d. (sekmadienį) visuose kino centruose „Forum Cinemas". Pamatykite pirmieji!

6,3 kg naujagimį mama pagimdė pati ir be nuskausminamųjų

Neeilinio svorio naujagimis gimė Dagestane (Rusija). Pranešama, kad sausio pabaigoje pasaulį išvydo mergaitė, kuri gimimo metu svėrė 6,3 kg.

Šeimas su vaikais kviečia švęsti Užgavėnes

Vasario 10 d., šeštadienį, 12 val. Liaudies buities muziejus visas šeimas su vaikais kviečia į vieną smagiausių metų švenčių – Užgavėnes!

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

60 metų jubiliejų švenčia vaikų pamėgtas žaislas

Prieš 60 metų kilusi idėja plastmasinės kaladėlės viršų papildyti iškiliomis apvaliomis vamzdelio formos smeigėmis LEGO kaladėles pavertė vienu populiariausiu žaislu visame pasaulyje.