Išnagrinėti du trečdaliai vaiko pinigų prašymų

 (3)
Iš visų pateiktų prašymų skirti vadinamuosius „vaiko pinigus“ šiuo metu priimta 71 proc. sprendimų dėl išmokos vaikui skyrimo.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


„Dalis savivaldybių, ypač mažesnių, yra išnagrinėjusios ir patenkinusios beveik visus šiemet gautus prašymus, taigi vaiko pinigai už vasarį pasieks gavėjus laiku. Tai tokios savivaldybės kaip Alytaus miesto, Ignalinos, Kalvarijos, Kėdainių, Mažeikių, Radviliškio, Raseinių, Šilalės, Širvintų, Švenčionių, Ukmergės, Zarasų ir kt.“, - teigiama Eltai pateiktame Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atsakyme.

Pasak specialistų, prašymai teikiami ne vien sausį, bet ir vasarį.

„Tai reiškia, kad jie ir neturi būti visi išnagrinėti šiuo metu, o sprendimas dėl pateikto prašymo turi būti priimtas per mėnesį nuo prašymo ir visų reikiamų dokumentų gavimo. Be to, pinigai po sprendimo priėmimo išmokami kitą mėnesį iki einamojo mėnesio 25 dienos, taigi, priimtas sprendimas dar nelygu pervestiems pinigams“, - komentuoja ministerijos darbuotojai.

Vasario pabaigos duomenimis, iš viso pateikta 232,4 tūkst. prašymų dėl 322,6 tūkst. vaikų. Patenkinta (išnagrinėti prašymai ir priimti sprendimai) 165 tūkst. prašymų dėl 221,8 tūkst. vaikų.

Naujai pateikti prašymus šiemet gyventojai turi dėl 400 tūkst. vaikų, taigi liko mažiau nei ketvirtis dar neparašiusių prašymų.

2018 metų biudžete išmokos vaikui administravimui papildomai numatyta skirti 3,8 mln. eurų.

ELTA primena, kad prašymus dėl išmokos vaikui skyrimo galima teikti nuo sausio 1 dienos. Išmoka vaikui, kaip ir kitos socialinės išmokos, mokama už praėjusį mėnesį ir grąžinama už 12 praėjusių mėnesių. Tai reiškia, kad tėvams įgijus teisę į išmoką vaikui nuo sausio 1 dienos, pavyzdžiui, net jeigu tėvai kreiptųsi ir lapkritį, išmoka bus išmokėta nuo šių metų sausio 1 dienos.

Išmokos kiekvienam vaikui sudaro 30 eurų nuo gimimo dienos iki 18 metų ir vyresniems, jeigu jie mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, bet ne ilgiau, iki jiems sukaks 21 metai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias kviečia į nemokamus praktinius užsiėmimus

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras skelbia kineziterapinių seminarų ciklą nėščiosioms, neseniai pagimdžiusioms moterims bei mamytėms su kūdikiais.

Pribloškianti žinia apie gydytoją Aspergerį, kurio vardu pavadintas autistinis sutrikimas

Naujai atskleisti dokumentai rodo, kad pediatras H. Aspergeris bendradarbiavo su naciais.

Psichologė Laura Milčienė: teatras yra puikus pakaitalas technologijoms

Vos prieš tris mėnesius Vilniuje duris žiūrovams atvėręs teatras „Pradžia“ jau spėjo įsitvirtinti Vilniaus renginių kalendoriuose, kviesdamas šeimas su pačiais mažiausiais į spektaklius, gyvos muzikos koncertus, meno pažinimo užsiėmimus, o dar tik besilaukiančias poras – į tėvystės paskaitas. Teatras vaikams „Pradžia" šią savaitę žymi jau 100-ąjį renginį nuo atsidarymo pradžios.

Išskirtinėje fotosesijoje – 100 pasipuošusių nėščiųjų

Algis Kriščiūnas įamžino 100 nėščiųjų bendroje nuotraukoje. Taip gegužę vyksiančios konferencijos „Sveika ir laiminga mama" organizatoriai sveikino Lietuvą su valstybės atkūrimo šimtmečiu.

Naujos parduotuvės atidaryme – žinomos mamos su vaikais

Vilniuje esančiame prekybos centre „Panorama“ antrajame aukšte duris atvėrė nauja parduotuvė CHICCO.

Lietuvoje vis dar yra savaitinių darželių, kuriuose mažyliai lieka nakvoti, poreikis

„Mažylis jausis gerai tiek, kiek įmanoma, jei tomis dienomis, kai bus su mama, tarsi sems jos meilės atsargas“, – taip mūsų žurnalo redaktorei sakė specialistės, kurias kalbinome rašydami straipsnį apie savaitinį darželį.

Kviečia nemokamos paskaitos būsimiems ir esamiems tėvams Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui.

Kūdikis gimė praėjus ketveriems metams po tėvų mirties

Skamba neįtikėtinai, bet tai visiška tiesa.

Kokio Zodiako vaikus auginti lengviausia, o kokio – sunkiausia

Kokiomis savybėmis yra apdovanoti skirtingi Zodiako ženklai, ir ką apie jų auklėjimą reikėtų žinoti tėvams?

Prasidėjo 2018 metų šeimos rinkimai

Daugiavaikių šeimų asociacija MES skelbia „2018 Metų šeimos“ rinkimus.

Pritarė siūlymui įteisinti gimdymus namuose

Ministrų kabinetas šiandien pritarė siūlymui įteisinti gimdymus namuose.

TAVO VAIKO premjeroje – spalvinga ir nuotaikinga animacija LINO: NUOTYKIAI KATINO KAILYJE

Vieną akimirką – žmogus, kitą – žmogaus dydžio katinas! Nuotaikinga animacinė pasaka „Lino: nuotykiai katino kailyje" į Lietuvos kino ekranus atkeliauja su TAVO VAIKO premjera: pamatykite šį filmą pirmieji su visa šeima balandžio 8 d. (sekmadienį) kino centruose „Forum Cinemas"!

Rolandas Mackevičius: „Turiu meilės 16 -ai vaikų“ (3)

„Radistas" Rolandas Mackevičius (33 m.) su žmona Ieva augina keturmetį Motiejų, o šiek tiek daugiau nei prieš mėnesį jų namuose atsirado ir dukrytė Meilė Marija.

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį laikrodžiai persukami valanda į priekį

Savaitgalį gyventojai praras vieną valandą miego - Lietuva pereis prie vasaros laiko. Sekmadienį, trečią valandą nakties, laikrodžių rodykles reikės pasukti valanda į priekį.

MAMŲ MUGĖ suviliojo ir žinomas mamas

Šiandien Vilniuje, Gariūnų verslo parke, prasidėjo pavasario - vasaros MAMŲ MUGĖ. Įėjimas į ją nemokamas, durys atviros iki sekmadienio, kovo 25 dienos.