IŠRADINGA: 5 mamos dalijasi išskirtinėmis Kalėdų idėjomis FOTO

 (1)
Jeigu turite smagių kalėdinių idėjų, firminių meduolių receptų ar įdomių nutikimų iš praėjusių metų Kalėdų, pasidalinkite jomis su mumis, el.paštas tavovaikas@delfi.lt Juk drauge laukti švenčių daug smagiau, ar ne?
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Socialiniame tinkle Facebook TAVO VAIKAS turi daugiau kaip 26 000 bičiulių, kurie aktyviai dalyvauja diskusijose, siūlo temas ir dalijasi asmenine patirtimi.

Šį kartą paprašėme mamų pasidalinti savo šeimos Kalėdų tradicijomis, ir siūlome jums 5 skaitytojų asmeninę patirtį, kaip jos ruošiasi ir puošia namus šventėms.

Jurgita ir jos „naminė" eglė

Mama Jurgita - tikra auksarankė, jos namuose stovi ir aplinkinius džiugina neįprastai, bet labai jaukiai ir šiltai atrodanti Kalėdų eglė. „Mes daug metų puošėm eglę pirktiniais tais pačiais bumbulais, todėl tai jau buvo nusibodę. Šiais metais mūsų eglutė kaip niekad "naminė". Pati pasiuvau jai žaisliukus", - pasakoja Jurgita.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Vaikas prašo dovanos, kuriai neturiu pinigų, ką daryti?
Kokie 2015 -ieji bus mūsų vaikams?

Pasak jos, ši idėja vaikams labai patiko, jie matė, kaip mama siuvo žaisliukus, vėliau su džiaugsmu padėjo puošti. „Šiais metais didžiuojuosi mūsų eglute", - sako ji.

Giedrė ir jos „valgoma" eglutė

Lukrecijos ir Aivaro namuose stovi eglė - visų smaližių svajonė!

Mama Giedrė nusprendė šiemet papuošti eglutę ne bet kaip, o būtent valgomais dalykėliais. Taip ant žaliaskarės šakų nutūpė saldainiai ir kalėdiniai meduoliai. Beje, mama sako, kad vaikai į kalėdinę eglę nesikėsina, tuo tarpu šeimos katinas labai įtariai žiūri – supranta, kad maistas ant medžio kabo. Šeima turi ir žiurkėną, kurio artyn prie skanėstais papuoštos eglės neprileidžia.


Santa ir rankų darbo Advento kalendorius

Kalėdinės tradicijos Debesėlių šeimoje" - taip savo pasakojimą apie šeimos švenčių tradicijas pavadino Santa Debesienė. Sūnelį Adrijų auginanti Santos ir Dariaus šeima Kalėdų laukia smagiai: „Prieš kiekvienas Kalėdas mes kuriame mūsų šeimos Advento kalendorių. Jame su vyru įdedame vienas kitam dovanėlių, o dabar jau ir mažajam Adrijukui, ir atidarome jį kiekvieną dieną.

Tai būna įvairios mielos smulkmenos, saldumynai, žaisliukai ir t.t. Dovanėlių maišelius darome patys kiekvienais metais skirtingus.

Esame pirkę ir iš parduotuvės kalendorių su šokoladu, tačiau mums mūsų pačių daug mielesnis ir įdomesnis.

Manau, kad kai sūnelis paaugs, jam tai bus malonus laikotarpis belaukiant Kalėdų senelio dovanų".

Renata ir „puponautų" eglutė

Šią savaitę publikavome straipsnį apie Žydrūnės ir jos keturių vaikų šeimą iš Kauno, kuri eglę šiemet papuošė išradingai - puponautais. (Straipsnį galite rasti ČIA). Straipsnyje klausėme, ar tai tik nebus vienintelė tokia eglė Lietuvoje ir pasaulyje? Atsakymo ilgai laukti nereikėjo. Mūsų Facebook profilyje atsiliepė mama Renata, kuri įkėlė savo „puponautiškos" eglės nuotrauką. Kaip ji pati parašė, šią idėją pasiūlė sūnus Edvinas.

Renata ir tradicinė kasmetė fotosesija prie Kalėdų eglės

„Taip jau atsitiko, kad nuo pat pirmųjų Kalėdų, dar kai sūnui buvo vos keliolika dienų, puošiame eglutę kartu. Tais metais jis miegojo šalimais, na, o sulaukęs vienerių padėjo , tik savaip- nagrinėdamas išimamus žaisliukus iš dėžės, ir paduodamas mums. Šiemet sūnui jau bus ketveri metai, tad jis su nekantrumu laukia šventės. Kad laikas neprailgtų, kas rytą atidaro Advento kalendoriaus langelį ir suvalgo po mažą šokoladuką. Iš tiesų, mūsų tradicija ta, kad eglutę puošiame drauge su vaikais.

Būtinai kasmet surengiame fotosesiją, įamžindami vaiko, o dabar jau ir vaikų augimo pokyčius. Kalėdos - ypatingas metas, tad stengiamės, kad ta Kalėdinė dvasia persiduotų vaikams. Nuo pernai, kai gimė dukrytė, tarp Kalėdų ir Naujųjų Metų, kas rytą po eglutę uždainuodavo Kalėdinis senelis, kurį sūnui padovanojo diedukas. Tai ženklas, kad po eglute jau yra atneštos dovanos. Kas rytą vaikai, labiau sūnus, rasdavo įvairių smulkmenų: šokoladinių kiaušinių, mažų automobiliukų, dantų pastos, "kišeninių" knygučių, kt. Smulkmenų, kurių dėka vaiko akys spindėte spindėjo. Nesvarbu kokia tai šventė, Kalėdos, gimtadieniai ar kitos sezoninės šventės - visada esame drauge ir viską darome kartu. Ir kiek laimės, kai pervertus senesnių nuotraukų albumus pamatai vaiko šypsena ir jau dabar išgirsti "ačiū". Tas vienas žodis - didžiausias įkvėpimas žingsniuoti toliau".

Skaitytojų atsiųstos asmeninio archyvo nuotr.

Gražių artėjančių švenčių!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Paskelbtos pirmosios iš urvo Tailande išgelbėtų vaikų nuotraukos

Tailando medikai patenkinti iš urvo ištrauktų berniukų sveikata.

MAMOS ATVIRAI: kova su kilogramais po gimdymo

Mėnuo po gimdymo jau gali didžiuotis idealia figūra. Tokį standartą jau kuris laikas bruka Holivudo ir kai kurios Lietuvos žvaigždės. Tačiau realybė visai kitokia. Vienoms stebuklingai svorio atsikratyti padeda žindymas, kitoms tenka paplušėti sporto salėje. Penkios mamos dalijasi savo patirtimi.

Įspūdingiausios nuotraukos iš karališkųjų mažojo princo krikštynų

Šiandien ypatinga diena Didžiosios Britanijos karališkajai šeimai – pakrikštytas jauniausias princo Williamo (36) ir Catherine Middleton (36) sūnus Louis.

Naujus produktus išbandžiusios moterys įvertina jų naudą

Paskelbę informaciją, jog ieškome 10 mamų, kurios norėtų testuoti BABÉ produktus – rutulinį dezodorantą ir kūno gelį – sulaukėme daugiau kaip pusės tūkstančio norinčiųjų!

„Niekieno vaikai“ paskelbė naujų savanorių paiešką

Iniciatyvos „Niekieno vaikai“ atstovai įsitikino, kad ligoninėse vienišų vaikų yra tris kartus daugiau nei tikėtasi.

Prie Valdovų rūmų įsikūręs Vaikų amatų miestelis laukia mažųjų smalsuolių

Vilniuje, prie Valdovų rūmų, pirmadienį įsikūrė Dainų šventės Vaikų amatų miestelis.

Aštuonmetis vaikas baigė mokyklą ir stos į universitetą

Neeilinis įvykis Belgijoje, apie kurį praneša BBC.

Atostogos: pirkti keliones iš anksto ar laukti paskutinės minutės?

Vieni atostogas planuoja iš anksto, kruopščiai ruošiasi, derina, skaičiuoja. Kiti gi eina va bank – apie atostogas galvoja paskutinę akimirką ir kliaujasi paskutinės akimirkos sėkme. Kuriuos lydi sėkmė?

Vasaros stovyklų pliusai ir minusai (1)

Kokią naudą gauna vaikas dalyvaudamas vasaros stovyklose? Ar yra vaikų, kuriems nerekomenduojama dalyvauti jose? Kaip padėti nugalėti baimes užsisklendusiems vaikams? Kalbiname ilgametę „Pažink save“ stovyklų Klaipėdoje vadovę ir organizatorę Raimondą Šuopytę.

TAVO VAIKO premjeroje – šuniški nuotykiai filme „Slaptasis agentas Maksas“

„Smurfus“ ir „Skūbį Dū“ į kino ekranus perkėlęs režisierius Raja Gosnellis dovanoja dar vieną juoko dozę neanimaciniame, bet specialiųjų efektų nestokojančiame filme apie kietus šunis – „Slaptasis agentas Maksas“, kuris į Lietuvos kino teatrus su TAVO VAIKO premjera: pasinaudokite proga su visa šeima pamatyti šį filmą anksčiau – birželio 28 d., ketvirtadienį visuose kino centruose „Forum Cinemas“.

Šeimas Palangoje sutrauks mados mugė su nemokamais atrakcionais ir cukraus vata

Svarstote, kur apsilankyti per atostogas, jog diena neprailgtų nei Jums, nei Jūsų šeimai? Liepos 7 dieną poilsiaujantiems Palangoje pasiseks – čia vyks didžiausias nemokamas mados ir grožio renginys - „Design for life“.

Nemokamas festivalis vėl kvies vaikus smagiai ir prasmingai praleisti laiką

Ketvirtasis „Šeimų pasakų festivalis“ vėl kviečia visus vaikus kurti pasakas. Liepos 22 dieną Vilniuje prie Baltojo tilto vyks festivalio renginiai.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Išbandžiusios produktą moterys kalba apie meilę iš pirmo žvilgsnio

Jeigu esate ištikimi mūsų portalo skaitytojai, pastebėjote, kad vis dažniau siūlome jums išbandyti vieną ar kitą produktą.

Kviečia nemokamai išmokti kūdikių masažo paslapčių ir sustiprinti sveikatą po gimdymo (1)

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras birželio mėnesį organizuoja nemokamų praktinių seminarų ciklą esamiems ir būsimiems tėvams. Visi užsiėmimai yra nemokami, tereikia užsiregistruoti.