IŠRADINGA: 5 mamos dalijasi išskirtinėmis Kalėdų idėjomis FOTO

 (1)
Jeigu turite smagių kalėdinių idėjų, firminių meduolių receptų ar įdomių nutikimų iš praėjusių metų Kalėdų, pasidalinkite jomis su mumis, el.paštas tavovaikas@delfi.lt Juk drauge laukti švenčių daug smagiau, ar ne?
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Socialiniame tinkle Facebook TAVO VAIKAS turi daugiau kaip 26 000 bičiulių, kurie aktyviai dalyvauja diskusijose, siūlo temas ir dalijasi asmenine patirtimi.

Šį kartą paprašėme mamų pasidalinti savo šeimos Kalėdų tradicijomis, ir siūlome jums 5 skaitytojų asmeninę patirtį, kaip jos ruošiasi ir puošia namus šventėms.

Jurgita ir jos „naminė" eglė

Mama Jurgita - tikra auksarankė, jos namuose stovi ir aplinkinius džiugina neįprastai, bet labai jaukiai ir šiltai atrodanti Kalėdų eglė. „Mes daug metų puošėm eglę pirktiniais tais pačiais bumbulais, todėl tai jau buvo nusibodę. Šiais metais mūsų eglutė kaip niekad "naminė". Pati pasiuvau jai žaisliukus", - pasakoja Jurgita.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Vaikas prašo dovanos, kuriai neturiu pinigų, ką daryti?
Kokie 2015 -ieji bus mūsų vaikams?

Pasak jos, ši idėja vaikams labai patiko, jie matė, kaip mama siuvo žaisliukus, vėliau su džiaugsmu padėjo puošti. „Šiais metais didžiuojuosi mūsų eglute", - sako ji.

Giedrė ir jos „valgoma" eglutė

Lukrecijos ir Aivaro namuose stovi eglė - visų smaližių svajonė!

Mama Giedrė nusprendė šiemet papuošti eglutę ne bet kaip, o būtent valgomais dalykėliais. Taip ant žaliaskarės šakų nutūpė saldainiai ir kalėdiniai meduoliai. Beje, mama sako, kad vaikai į kalėdinę eglę nesikėsina, tuo tarpu šeimos katinas labai įtariai žiūri – supranta, kad maistas ant medžio kabo. Šeima turi ir žiurkėną, kurio artyn prie skanėstais papuoštos eglės neprileidžia.


Santa ir rankų darbo Advento kalendorius

Kalėdinės tradicijos Debesėlių šeimoje" - taip savo pasakojimą apie šeimos švenčių tradicijas pavadino Santa Debesienė. Sūnelį Adrijų auginanti Santos ir Dariaus šeima Kalėdų laukia smagiai: „Prieš kiekvienas Kalėdas mes kuriame mūsų šeimos Advento kalendorių. Jame su vyru įdedame vienas kitam dovanėlių, o dabar jau ir mažajam Adrijukui, ir atidarome jį kiekvieną dieną.

Tai būna įvairios mielos smulkmenos, saldumynai, žaisliukai ir t.t. Dovanėlių maišelius darome patys kiekvienais metais skirtingus.

Esame pirkę ir iš parduotuvės kalendorių su šokoladu, tačiau mums mūsų pačių daug mielesnis ir įdomesnis.

Manau, kad kai sūnelis paaugs, jam tai bus malonus laikotarpis belaukiant Kalėdų senelio dovanų".

Renata ir „puponautų" eglutė

Šią savaitę publikavome straipsnį apie Žydrūnės ir jos keturių vaikų šeimą iš Kauno, kuri eglę šiemet papuošė išradingai - puponautais. (Straipsnį galite rasti ČIA). Straipsnyje klausėme, ar tai tik nebus vienintelė tokia eglė Lietuvoje ir pasaulyje? Atsakymo ilgai laukti nereikėjo. Mūsų Facebook profilyje atsiliepė mama Renata, kuri įkėlė savo „puponautiškos" eglės nuotrauką. Kaip ji pati parašė, šią idėją pasiūlė sūnus Edvinas.

Renata ir tradicinė kasmetė fotosesija prie Kalėdų eglės

„Taip jau atsitiko, kad nuo pat pirmųjų Kalėdų, dar kai sūnui buvo vos keliolika dienų, puošiame eglutę kartu. Tais metais jis miegojo šalimais, na, o sulaukęs vienerių padėjo , tik savaip- nagrinėdamas išimamus žaisliukus iš dėžės, ir paduodamas mums. Šiemet sūnui jau bus ketveri metai, tad jis su nekantrumu laukia šventės. Kad laikas neprailgtų, kas rytą atidaro Advento kalendoriaus langelį ir suvalgo po mažą šokoladuką. Iš tiesų, mūsų tradicija ta, kad eglutę puošiame drauge su vaikais.

Būtinai kasmet surengiame fotosesiją, įamžindami vaiko, o dabar jau ir vaikų augimo pokyčius. Kalėdos - ypatingas metas, tad stengiamės, kad ta Kalėdinė dvasia persiduotų vaikams. Nuo pernai, kai gimė dukrytė, tarp Kalėdų ir Naujųjų Metų, kas rytą po eglutę uždainuodavo Kalėdinis senelis, kurį sūnui padovanojo diedukas. Tai ženklas, kad po eglute jau yra atneštos dovanos. Kas rytą vaikai, labiau sūnus, rasdavo įvairių smulkmenų: šokoladinių kiaušinių, mažų automobiliukų, dantų pastos, "kišeninių" knygučių, kt. Smulkmenų, kurių dėka vaiko akys spindėte spindėjo. Nesvarbu kokia tai šventė, Kalėdos, gimtadieniai ar kitos sezoninės šventės - visada esame drauge ir viską darome kartu. Ir kiek laimės, kai pervertus senesnių nuotraukų albumus pamatai vaiko šypsena ir jau dabar išgirsti "ačiū". Tas vienas žodis - didžiausias įkvėpimas žingsniuoti toliau".

Skaitytojų atsiųstos asmeninio archyvo nuotr.

Gražių artėjančių švenčių!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

10 renginių „Knygų mugėje", kuriuos norėčiau aplankyti būdama mama

Šią savaitę Vilniuje prasidedanti „Knygų mugė" sulaukia didelio būrio didelių ir mažų knygų gerbėjų. „Litexpo“ vykstanti mugė lankytojų laukia nuo ketvirtadienio iki sekmadienio (vasario 22 - vasario 25 dienomis).

Mama nusisuko dviems minutėms, o po jų nepažino savo dukters

Mažos mergaitės mielai mėgdžioja savo mamas. Štai kodėl nepalikite savo kosmetikos krepšio be priežiūros net trumpam, jei nenorite rasti jo ištuštėjusio.

KINO PAVASARIS rekomenduoja: du išskirtiniai filmai šeimoms su vaikais

Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias ir svarbiausias kino renginys Lietuvoje.

Norintys tapti kraujo donorais turi atminti kelias svarbias taisykles

Kauno klinikų Kraujo centras kviečia tapti neatlygintinais kraujo donorais ir padėti tiems, kurie laukia Jūsų pagalbos.

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos

Vaikai savo gimtadienių laukia panašiai kaip Kalėdų – juk tortas, žvakutės, dovanos... Taip malonu! Kaip ir kiekviena šventė, gimtadienis turi savas tradicijas ir savo istoriją. Iš kur visa tai atsirado?

Mamos ir vaikų darželio konfliktą įžiebė vaiko antakiai

Neeilinis konfliktas viename vaikų darželyje JAV: motina kaltina jo darbuotojus, kad be atsiklausimo nudepiliavo jos dukrytei antakius ir taip sukėlė skausmą. Vaikų darželis tai neigia.

Žaibišką gimdymą ligoninės koridoriuje įamžino fotografė

Šiomis dienomis feisbuke daug dėmesio sulaukė nuotraukos iš neeilinio gimdymo. Mažylis taip skubėjo į pasaulį, kad gimė tiesiog ligoninės koridoriuje, o jo gimimą spėjo įamžinti atbėgusi fotografė.

Parodė nepagražintą kūną po gimdymo ir savo poelgiu drąsina kitas mamas (6)

Keturis vaikus pagimdžiusi moteris savo socialiniame tinkle paviešino, kaip iš tiesų dabar atrodo jos kūnas. „Daugelis žmonių neįsivaizduoja, ką slepia mano drabužiai“, – sako ji ir ragina moteris priimti savo kūnus tokius, kokie jie yra.

Vaikų mados tendencijos tiesiai iš prestižinės parodos Paryžiuje (FOTO)

Vaikai auga taip greitai, kad spėti su mada kartais atrodo didelis iššūkis, tačiau dėmesys mažųjų aprangai sparčiai auga.

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą

Tokio kadro nei surežisuosi, nei suplanuosi. Tai viena įspūdingiausių nėščiųjų nuotraukų.

TAVO VAIKO premjeroje – urvinių nuotykiai filme „Dagas iš akmens amžiaus"

Animatoriai vėl griebėsi plastelino! Ir didiesiems kino ekranams išlipdė labai linksmą istoriją mūsų apie mūsų pro-pro-pro-pro-protėvius – filmą „Dagas iš akmens amžiaus", kuris Lietuvoje startuos per TAVO VAIKO premjerą vasario 4 d. (sekmadienį) visuose kino centruose „Forum Cinemas". Pamatykite pirmieji!

6,3 kg naujagimį mama pagimdė pati ir be nuskausminamųjų

Neeilinio svorio naujagimis gimė Dagestane (Rusija). Pranešama, kad sausio pabaigoje pasaulį išvydo mergaitė, kuri gimimo metu svėrė 6,3 kg.

Šeimas su vaikais kviečia švęsti Užgavėnes

Vasario 10 d., šeštadienį, 12 val. Liaudies buities muziejus visas šeimas su vaikais kviečia į vieną smagiausių metų švenčių – Užgavėnes!

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

60 metų jubiliejų švenčia vaikų pamėgtas žaislas

Prieš 60 metų kilusi idėja plastmasinės kaladėlės viršų papildyti iškiliomis apvaliomis vamzdelio formos smeigėmis LEGO kaladėles pavertė vienu populiariausiu žaislu visame pasaulyje.