Išskirtinis Stano interviu: „Gyvenimas dėl savęs ar vis dėlto trys vaikai?"

 (6)
Dainininkas, dainų autorius, muzikos prodiuseris Stanislavas StavickisStano (36 m.) su žmona augina tris vaikus.
© Asmeninio albumo nuot.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Jis retai kalba apie šeimą ir vaikus, tačiau „Tavo vaikui" padarė malonią išimtį. Tik dėl to, kad, kaip pats sakė, turi misiją – pasakyti, jog trys vaikai – tai ne daugiavaikė šeima, o standartinė ir kad reikia keisti visuomenės požiūrį į tai.

Ar suvokiate, kad pagal apibrėžimą esate daugiavaikis tėvas?

„Aš suprantu, kad esu daugiavaikis, tačiau, manau, toks apibrėžimas tik rodo mūsų visuomenės tragediją, kad trys vaikai – daug, tokia tikrovė liūdna. Mano galva, keista, kai šeima turi tik vieną vaiką, nors galėtų daugiau, sakau taip nieko nenorėdamas įžeisti, tiesiog man taip atrodo. Du vaikai – geriau, o trys, man regis, turėtų būti standartas. Kai tokia maža šalis, laikyti šeimą daugiavaike, kai joje – trys vaikai, tiesiog keista. Dar keisčiau, kai jau turi du vaikus ir lauki trečio, ir visi pradeda klausinėti: „Kaip jūs gyvensite? Kaip išlaikysite tiek vaikų? Gal išprotėjote? Kada pagyvensite sau?"

Ką Stano atsako sulaukęs tokio klausimo, kokie jo patarimai būtų, ką daryti, kad to nebūtų? Atsakymas – naujausiame šventiniame (2018 m. sausio mėn.) „Tavo vaiko" numeryje.

Išskirtinis Stano interviu: „Gyvenimas dėl savęs ar vis dėlto trys vaikai?"
© Fotografė Nendrė

Kitos „Tavo vaiko" temos.

Pasak astrologės Ritos Vainauskienės, jei kas planuoja vaikus, tai kaip tik 2018 m. yra jiems labai palankūs. Mat vaikai bus ypatingi.

Plačiau apie tai str. „Geltonojo žemės šuns metai – vaikai ypatingi."

Išskirtinis Stano interviu: „Gyvenimas dėl savęs ar vis dėlto trys vaikai?"
© TAVO VAIKAS

Pasak psichologės Laurynos Rakickienės, svečių priėmimas namuose moko vaišingumo ir gražaus rūpesčio, viso to vaikas netenka, jei su draugais visada susitinka tik žaidimų kambaryje arba aikštelėje. Daugiau vertingų psichologės patarimų ieškokite str. „Mama, turėsime svečių".

Išskirtinis Stano interviu: „Gyvenimas dėl savęs ar vis dėlto trys vaikai?"
© TAVO VAIKAS

Jei tėtis apsikabina mamą... Pasak psichologės Dovilės Jankauskienės, šeimose, kuriose netrūksta apsikabinimų, reikia mažiau kitokių meilės įrodymų, klausimų: „Ar tu mane myli?", „Ar aš tau svarbus?" Apsikabinti yra sveika, natūralu ir tai rodo gražų santykį – mums yra gera. Tėvų elgesys vaikui yra pavyzdys, kaip kuriami santykiai. Daugiau psichologės įžvalgų – str. „Apsikabinti".

Išskirtinis Stano interviu: „Gyvenimas dėl savęs ar vis dėlto trys vaikai?"
© TAVO VAIKAS

Vaikų mados puslapiai šiame numeryje taip pat kvėpuoja žiema ir svarbiausiomis metų šventėmis.

Išskirtinis Stano interviu: „Gyvenimas dėl savęs ar vis dėlto trys vaikai?"
© TAVO VAIKAS

Viršelio istorija

Sausio mėnesio TAVO VAIKO žurnalo viršelyje – 6 mėnesių Gabrielė.

LITEXPO parodoje „Vaikų šalis“ rinkome šio mėnesio viršelio veidą. Ja tapo Gabrielė – mergaitė su vešlių plaukų kupeta ir plačia šypsena.

Štai tokią Gabrielę fotografas Orestas Gurevičius įamžino parodoje "Vaikų šalis" mūsų stende.

Gabrielė su tėvais gyvena Kaune, bet pakviesta tapti sausio mėnesio žurnalo viršelinuke susiruošė į fotosesiją Vilniuje.

Mergaitė visą kelią į sostinę būdravo ir net nesirengė miegoti, mama Aušra nuogąstavo, kad per fotosesiją dukrytė bus irzli ir nieko nepavyks. Bet Gabrielė vos pamačiusi fotografę Nendrę ėmė krykštauti ir audringai reikšti savo emocijas. Jokio nuovargio, zyzimo ar verksmo.

Pasak mamos, dukrytė jau gimė su vešlia „ševeliūra“, plaukučiai nenuslinko. Mama sako, kad netiki prietarais ir nemano, kad nukirpus pirmuosius ataugs dar geresni, todėl kasas augina ir toliau. Po fotosesijos Gabrielė „lūžo“ vos pasodinta į kėdutę, tarsi supratusi, kad atliko darbą ir dabar jau gali pelnytai pamiegoti.

Mielieji, gražios metų pradžios ir malonaus laiko su „Tavo vaiku"!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Daugiavaikėms kauniečių šeimoms – viešasis transportas už simbolinį mokestį

Tris ir daugiau vaikų auginančių šeimų atžalos Kauno mieste autobusais ir troleibusais važinėsis praktiškai nemokamai.

Feisbuke plinta nematytas kiaušinių marginimo būdas (1)

Artėjant Velykoms, vis dažniau susimąstome, kaip dažysime margučius. Šįkart pristatome Lietuvoje neįprastą būdą.

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas

Savo pirmagimio sūnaus greita ir lengva gimdymo istorija dalijasi Neringa. Tačiau jos nėštumas, atvirkščiai, buvo be galo sunkus. Jūsų gimdymo istorijų laukiame el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Fotoreportažas iš MAMŲ MUGĖS: kokios staigmenos čia laukia sutaupyti norinčių pirkėjų

Šiandien Vilniuje verslo centre „Gariūnai“ prasideda šeimų itin laukiamas renginys – „Mamų mugė“. Jos metu galima įsigyti nėščiosioms skirtų prekių, vaikų drabužėlių, avalynės, žaislų, vežimėlių, knygų ir dar visokiausių kitokių daiktų, skirtų vaikams nuo gimimo iki paauglystės.

Facebook padės ieškoti dingusių vaikų

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su pasaulinio socialinio tinklo „Facebook“ Saugumo ir patikros departamento vadove Emily Vacher aktyvavo dingusių vaikų paieškai skirtą sistemą „Amber Alert“.

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo (4)

Nė viena iš ligoninių neužtikrina minimalių sąlygų sėkmingai žindymo pradžiai. Tokią išvadą padarė iniciatyvos „Žindymui draugiška“ iniciatoriai, kurie apklausė beveik tūkstantį 2017 metais Lietuvoje gimdžiusių mamų.

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati

Savo gimdymo istorija dalijasi Jolanta. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!

Savo gimdymo istorija dalijasi Ingrida. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Motinos dienos proga – dovana esamoms ir būsimoms mamoms

Visų esamų ir būsimų Lietuvos mamų šį pavasarį laukia ypač vertinga dovana – pasaulinės misijos „Sveika ir Laiminga Mama“ pradžia.

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias

Savo gimdymo istorija dalijasi Sandra. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

TAVO VAIKO premjeroje – mielas išdaigininkas TRIUŠIS PITERIS

Vaikų literatūros klasika žaismingai perkeliama į kino ekranus! Kovo 18 d. (sekmadienį) visuose kino centruose „Forum Cinemas" TAVO VAIKO premjeroje – filmas „Triušis Piteris", pastatytas beveik prieš 120 metų britų rašytojos Beatrix Potter sukurtą ir viso pasaulio vaikus sužavėjusią istoriją apie išdykusį, bet mielą triušiuką. Pamatykite pirmieji!

Moteris sužinojo esanti nėščia likus 15 minučių iki gimdymo (4)

Australė Jayde Lawrence pagimdė kūdikį praėjus 15 minučių po to, kai sužinojo, kad ji nėščia. Kaip praneša laikraštis „The Daily Mail“, moteris manė, kad jai apendicitas.

Neeilinė fotosesija: per dideli rūbai atskleidė neišnešiotų kūdikių trapumą

Paramos projektas „Ankstukai" pavasarį pasitinka pristatydami fotografijų parodą „Auginu Lietuvą". Fotomenininkų darbuose per didelius rūbus dėvintys ankstukai atskleidžia savo mažumą ir trapumą bei primena, koks reikalingas yra aplinkinių dėmesys ir rūpestis, kai visas pasaulis tau per didelis.

Išnagrinėti du trečdaliai vaiko pinigų prašymų (2)

Iš visų pateiktų prašymų skirti vadinamuosius „vaiko pinigus“ šiuo metu priimta 71 proc. sprendimų dėl išmokos vaikui skyrimo.

Siaučiant pūgai gimdyvė nespėjo nuvykti į ligoninę

Didžiojoje Britanijoje neeilinis įvykis – judraus kelio šalikelėje moteris pagimdė kūdikį.