Išskirtinis Stano interviu: „Gyvenimas dėl savęs ar vis dėlto trys vaikai?"

 (6)
Dainininkas, dainų autorius, muzikos prodiuseris Stanislavas StavickisStano (36 m.) su žmona augina tris vaikus.
© Asmeninio albumo nuot.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Jis retai kalba apie šeimą ir vaikus, tačiau „Tavo vaikui" padarė malonią išimtį. Tik dėl to, kad, kaip pats sakė, turi misiją – pasakyti, jog trys vaikai – tai ne daugiavaikė šeima, o standartinė ir kad reikia keisti visuomenės požiūrį į tai.

Ar suvokiate, kad pagal apibrėžimą esate daugiavaikis tėvas?

„Aš suprantu, kad esu daugiavaikis, tačiau, manau, toks apibrėžimas tik rodo mūsų visuomenės tragediją, kad trys vaikai – daug, tokia tikrovė liūdna. Mano galva, keista, kai šeima turi tik vieną vaiką, nors galėtų daugiau, sakau taip nieko nenorėdamas įžeisti, tiesiog man taip atrodo. Du vaikai – geriau, o trys, man regis, turėtų būti standartas. Kai tokia maža šalis, laikyti šeimą daugiavaike, kai joje – trys vaikai, tiesiog keista. Dar keisčiau, kai jau turi du vaikus ir lauki trečio, ir visi pradeda klausinėti: „Kaip jūs gyvensite? Kaip išlaikysite tiek vaikų? Gal išprotėjote? Kada pagyvensite sau?"

Ką Stano atsako sulaukęs tokio klausimo, kokie jo patarimai būtų, ką daryti, kad to nebūtų? Atsakymas – naujausiame šventiniame (2018 m. sausio mėn.) „Tavo vaiko" numeryje.

Išskirtinis Stano interviu: „Gyvenimas dėl savęs ar vis dėlto trys vaikai?"
© Fotografė Nendrė

Kitos „Tavo vaiko" temos.

Pasak astrologės Ritos Vainauskienės, jei kas planuoja vaikus, tai kaip tik 2018 m. yra jiems labai palankūs. Mat vaikai bus ypatingi.

Plačiau apie tai str. „Geltonojo žemės šuns metai – vaikai ypatingi."

Išskirtinis Stano interviu: „Gyvenimas dėl savęs ar vis dėlto trys vaikai?"
© TAVO VAIKAS

Pasak psichologės Laurynos Rakickienės, svečių priėmimas namuose moko vaišingumo ir gražaus rūpesčio, viso to vaikas netenka, jei su draugais visada susitinka tik žaidimų kambaryje arba aikštelėje. Daugiau vertingų psichologės patarimų ieškokite str. „Mama, turėsime svečių".

Išskirtinis Stano interviu: „Gyvenimas dėl savęs ar vis dėlto trys vaikai?"
© TAVO VAIKAS

Jei tėtis apsikabina mamą... Pasak psichologės Dovilės Jankauskienės, šeimose, kuriose netrūksta apsikabinimų, reikia mažiau kitokių meilės įrodymų, klausimų: „Ar tu mane myli?", „Ar aš tau svarbus?" Apsikabinti yra sveika, natūralu ir tai rodo gražų santykį – mums yra gera. Tėvų elgesys vaikui yra pavyzdys, kaip kuriami santykiai. Daugiau psichologės įžvalgų – str. „Apsikabinti".

Išskirtinis Stano interviu: „Gyvenimas dėl savęs ar vis dėlto trys vaikai?"
© TAVO VAIKAS

Vaikų mados puslapiai šiame numeryje taip pat kvėpuoja žiema ir svarbiausiomis metų šventėmis.

Išskirtinis Stano interviu: „Gyvenimas dėl savęs ar vis dėlto trys vaikai?"
© TAVO VAIKAS

Viršelio istorija

Sausio mėnesio TAVO VAIKO žurnalo viršelyje – 6 mėnesių Gabrielė.

LITEXPO parodoje „Vaikų šalis“ rinkome šio mėnesio viršelio veidą. Ja tapo Gabrielė – mergaitė su vešlių plaukų kupeta ir plačia šypsena.

Štai tokią Gabrielę fotografas Orestas Gurevičius įamžino parodoje "Vaikų šalis" mūsų stende.

Gabrielė su tėvais gyvena Kaune, bet pakviesta tapti sausio mėnesio žurnalo viršelinuke susiruošė į fotosesiją Vilniuje.

Mergaitė visą kelią į sostinę būdravo ir net nesirengė miegoti, mama Aušra nuogąstavo, kad per fotosesiją dukrytė bus irzli ir nieko nepavyks. Bet Gabrielė vos pamačiusi fotografę Nendrę ėmė krykštauti ir audringai reikšti savo emocijas. Jokio nuovargio, zyzimo ar verksmo.

Pasak mamos, dukrytė jau gimė su vešlia „ševeliūra“, plaukučiai nenuslinko. Mama sako, kad netiki prietarais ir nemano, kad nukirpus pirmuosius ataugs dar geresni, todėl kasas augina ir toliau. Po fotosesijos Gabrielė „lūžo“ vos pasodinta į kėdutę, tarsi supratusi, kad atliko darbą ir dabar jau gali pelnytai pamiegoti.

Mielieji, gražios metų pradžios ir malonaus laiko su „Tavo vaiku"!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Neįtikėtina: iš labai arti nufilmavo, kaip mamos gimdoje juda kūdikis (1)

Visai gali būti, kad ateityje įprastas ultragarso tyrimo procedūras pakeis naujos kartos medicinos įranga, kuri leis gydytojams dar aiškiau matyti, kaip motinos gimdoje vystosi būsimasis vaikelis.

Idealus amžius gimdyti vaikus (1)

Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Nauja iniciatyva kviečia tėvus ir vaikus leisti laiką kokybiškai

Vilniuje esanti studija „Vilkės namai" pradeda projektą "Mama ir vaikas", kurio tikslas – skatinti kokybišką tėvų ir vaikų buvimą ir veiklas kartu.

Mažoji kovotoja: mergaitė gimė 400 gramų svorio ir 21,8 cm ūgio

Jaudinanti istorija iš Indijos: per anksti gimusios ankstukės, kuri septynis mėnesius praleido ligoninėje, tėvai pagaliau gali atsikvėpti - pavojus dukrytės gyvybei nebegresia.

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti (5)

Kėdainių rajono savivaldybės pateiktoje informacijoje – įdomioji statistika: jauniausi tėvai, kasmet madingi ir reti vardai, 2017 metų gimstamumo rodikliai.

Išradinga tinklaraštininkė Inga pristato: kavos aparatas už 4 eurus (5)

Dviejų vaikučių mama Inga, daugiau kaip prieš pusmetį sukūrusi tinklaraštį „Mamos diena“ pasidalijo labai smagiu būdu, kaip namuose išsivirti kavos su puta, naudojant „kavos aparatą“ už 4 eurus.

Neįprasta reklama žurnale: nusišlapink ir sužinok, ar esi nėščia

Šiomis dienomis žiniasklaidoje mirgėte mirga pranešimų apie neįprastą reklamą viename Švedijos žurnale.

Kviečia megzti trispalves kojines visiems 2018 metų kūdikiams

Šiandien startuoja projektas "Sveikas, mažyli - Lietuvai 100!", kurio metu visi norintys raginami megzti trispalves kojinaites 2018 metais gimsiantiems mažyliams.

Dvynius pagimdžiusi 70 metų moteris nepyksta pavadinta močiute

2008 metais Omkari Singh tapo vyriausia moterimi pasaulyje, pagimdžiusia dvynius. Kai jai gimė berniukas ir mergaitė, Omkari buvo 70 metų.

Vilnius atsisveikina su šventine nuotaika: renginiuose laukiamos šeimos su vaikais

Šeštadienį, sausio 6 d., vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami minėti žiemos švenčių pabaigtuves ir pagal seną paprotį švęsti Trijų karalių dieną.

Sumanios mamos triukas, kad vaikas miegotų visą naktį (3)

Socialiniame tinkle pasidalinusi savo miegančios dukrytės nuotrauka, Laura Gerson sulaukė ir nepažįstamų tėvų padėkų. Jos triukas paprastas, tad išbandyti jį verta visų nemiegiukų tėvams.

Dvynukai per Naujuosius metus iškrėtė tėvams pokštą (2)

Gimdyti metų sandūroje - išskirtinis įvykis. Be staigmenų tokiu laiku vargu ar įmanoma apsieiti.

Mokslininkai apie motinos pieną: jį galima lyginti su simfoniniu orkestru

Nuo garo variklio iki saulės energija varomo automobilio. Nuo kambarį užimančio kompiuterio iki išmaniojo laikrodžio. Nuo mamos pieno iki... mamos pieno.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Atviras pokalbis su mamomis: nėštumas – labiau džiaugsmas ar kančia

Vienos nėštukės patiria kone euforiją – jos gerai jaučiasi, nekamuoja pykinimas, tad drąsiai gali vaikelio laukimą vadinti džiaugsmingu, kitoms taip paprasta nebūna: pykina, gresia persileidimas arba tiesiog... galvoje sumaištis.