Jaunos mamos išpažintis ir dvi kardinaliai skirtingos motinystės nuotraukos

 (21)
Pogimdyminės depresijos paliestos moterys apie tai kalba nenoriai. Vis dar gajus mitas, kad tai yra kažkas gėdingo ir „nenormalaus“.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Suprasdama šią problemą, viena jauna mama nusprendė savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje atvirai apie tai papasakoti.

Amerikietė Kathy DiVincenzo publikavo dvi visiškai priešingas nuotraukas. Vienoje - motiniška idilė: sutvarkyti namai, besišypsanti mama ir laimingi vaikai šalia. Kitoje nuotraukoje - visiškai priešinga nuotaika: apversti namai, pavargusi mama ir zirziantys mažyliai.

Šia nuotrauka moteris nori griauti vis dar pasitaikančius stereotipus apie pogimdyminę depresiją.

Pasak jos, feisbuke šeimos linkusios publikuoti tik labai teigiamas, neretai pagražintos realybės nuotraukas. Laimingi vaikai, besišypsantys tėvai, gėlės vazose ir nesibaigiančios laimės jausmas ore... Tačiau iš tiesų realybė neretai būna kitokia. Išsekusi, neišsimiegojusi, nelaiminga mama, nuolat verkiantis mažylis ir bejėgystė, kuri apima ne vieną mamą, patekusią į pogimdyminės depresijos gniaužtus.

Amerikietės DiVincenzo mintys buvo artimos daugeliui mamų visame pasaulyje, todėl jos įrašas sulaukė daugiau kaip dešimties tūkstančių komentarų ir beveik 70 000 pasidalijimų.

Moteris savo įrašu drąsina kitas moteris ir primena, kad gegužės mėnuo yra skirtas atkreipti dėmesį į pogimdyminės depresijos problemas. Ji atvirai prisipažįsta, kad jai pačiai buvo diagnozuota pogimdyminė depresija. "Abi šios nuotraukos yra iš mano gyvenimo, tai priklauso nuo to, kokia būna diena", - sako ji. Pasak moters yra didžiulė klaida tikėtis, kad po gimdymo viskas bus tik rožėmis klota. Euforijos nereikia tikėtis, nes kas septinta pagimdžiusioji susiduria su rimtomis dvasinėmis problemomis.

Kathy pataria aplinkiniams nuoširdžiai pasidomėti, kaip sekasi pagimdžiusiajai. Tai jie gali pirmieji pastebėti, kad su mama kažkas yra ne taip. Tačiau šis domėjimasis turi būti nuoširdus ir tikras, o ne paviršutiniškas "Kaip tau sekasi?". Nes į pastarąjį klausimą yra vienintelis toks pats nenuoširdus atsakymas „Gerai".

Jauna mama įsitikinusi, kad tik viešumu ir atvirais pasidalijimais, kaip jaučiasi į tokias situacijas pakliuvusios moterys, galima bendromis jėgomis įveikti šią problemą.

Išsamų straipsnį apie pogimdyminę moterų jauseną galima paskaityti šiame mūsų straipsnyje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Feisbuke plinta nematytas kiaušinių marginimo būdas

Artėjant Velykoms, vis dažniau susimąstome, kaip dažysime margučius. Šįkart pristatome Lietuvoje neįprastą būdą.

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas

Savo pirmagimio sūnaus greita ir lengva gimdymo istorija dalijasi Neringa. Tačiau jos nėštumas, atvirkščiai, buvo be galo sunkus. Jūsų gimdymo istorijų laukiame el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Fotoreportažas iš MAMŲ MUGĖS: kokios staigmenos čia laukia sutaupyti norinčių pirkėjų

Šiandien Vilniuje verslo centre „Gariūnai“ prasideda šeimų itin laukiamas renginys – „Mamų mugė“. Jos metu galima įsigyti nėščiosioms skirtų prekių, vaikų drabužėlių, avalynės, žaislų, vežimėlių, knygų ir dar visokiausių kitokių daiktų, skirtų vaikams nuo gimimo iki paauglystės.

Facebook padės ieškoti dingusių vaikų

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su pasaulinio socialinio tinklo „Facebook“ Saugumo ir patikros departamento vadove Emily Vacher aktyvavo dingusių vaikų paieškai skirtą sistemą „Amber Alert“.

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo (4)

Nė viena iš ligoninių neužtikrina minimalių sąlygų sėkmingai žindymo pradžiai. Tokią išvadą padarė iniciatyvos „Žindymui draugiška“ iniciatoriai, kurie apklausė beveik tūkstantį 2017 metais Lietuvoje gimdžiusių mamų.

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati

Savo gimdymo istorija dalijasi Jolanta. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!

Savo gimdymo istorija dalijasi Ingrida. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Motinos dienos proga – dovana esamoms ir būsimoms mamoms

Visų esamų ir būsimų Lietuvos mamų šį pavasarį laukia ypač vertinga dovana – pasaulinės misijos „Sveika ir Laiminga Mama“ pradžia.

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias

Savo gimdymo istorija dalijasi Sandra. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

TAVO VAIKO premjeroje – mielas išdaigininkas TRIUŠIS PITERIS

Vaikų literatūros klasika žaismingai perkeliama į kino ekranus! Kovo 18 d. (sekmadienį) visuose kino centruose „Forum Cinemas" TAVO VAIKO premjeroje – filmas „Triušis Piteris", pastatytas beveik prieš 120 metų britų rašytojos Beatrix Potter sukurtą ir viso pasaulio vaikus sužavėjusią istoriją apie išdykusį, bet mielą triušiuką. Pamatykite pirmieji!

Moteris sužinojo esanti nėščia likus 15 minučių iki gimdymo (4)

Australė Jayde Lawrence pagimdė kūdikį praėjus 15 minučių po to, kai sužinojo, kad ji nėščia. Kaip praneša laikraštis „The Daily Mail“, moteris manė, kad jai apendicitas.

Neeilinė fotosesija: per dideli rūbai atskleidė neišnešiotų kūdikių trapumą

Paramos projektas „Ankstukai" pavasarį pasitinka pristatydami fotografijų parodą „Auginu Lietuvą". Fotomenininkų darbuose per didelius rūbus dėvintys ankstukai atskleidžia savo mažumą ir trapumą bei primena, koks reikalingas yra aplinkinių dėmesys ir rūpestis, kai visas pasaulis tau per didelis.

Išnagrinėti du trečdaliai vaiko pinigų prašymų (2)

Iš visų pateiktų prašymų skirti vadinamuosius „vaiko pinigus“ šiuo metu priimta 71 proc. sprendimų dėl išmokos vaikui skyrimo.

Siaučiant pūgai gimdyvė nespėjo nuvykti į ligoninę

Didžiojoje Britanijoje neeilinis įvykis – judraus kelio šalikelėje moteris pagimdė kūdikį.

Karolina Kriukelytė–Slavinskienė: kaip gerai, kad gydytojai klydo

Pirmą pavasario mėnesį žurnalas „Tavo vaikas" pasitinka gerai nusiteikęs – ryškus ir spalvotas. Kovo mėnesio numeryje (nr. 3) – daug ryškių asmenybių (herojų ir konsultantų), ryškiems pokyčiams įkvepiančių ir drąsinančių temų, idėjų.