JAUTRU: motina atsisako neįgalaus vaiko, kurį užauginti pasiryžta tėtis (papildyta)

 (71)
Ši istorija pastarosiomis dienomis apkeliavo daugelio pasaulio šalių mamoms ir tėčiams skirtus portalus. Negalėjome likti abejingi jai ir mes.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

2015 metų sausio 21 -oji. Ši diena turėjo pakeisti visą likusį Samuelio Forresto gyvenimą - jis šią dieną turėjo tapti tėčiu. Taip ir atsitiko. Jis tapo tėčiu, o gyvenimas pasikeitė neatpažįstamai. Deja, ne taip, kaip jis galėjo įsivaizduoti. Nutiko tai, ko ir baisiausiame sapne nesusapnuosi.

Iš Naujosios Zelandijos kilęs vyras jau kuris laikas verslo ir darbo reikalais gyveno Armėnijoje. Čia sutiko moterį, įsimylėjo, susituokė, ėmė lauktis pirmagimio.

TAIP PAT SKAITYKITE:
„Bjaurūs“ tėvai šiandien – laimingi vaikai rytoj
Jauniausia pasaulyje motina – 5 metų Lina: kaip susiklostė jos likimas

Deja, sausio 21 dieną, kai vienoje Jerevano ligoninėje gimė pirmagimis berniukas, niekas nenusišypsojo, nepasveikino jo tapus tėčiu, o suvystytą vaiką, net neparodę jo, išnešė į kitą palatą.

"Jums gimė vaikas su Dauno sindromu, geriausia bus, jei atsisakysite jo ir nebepamatysite", – pagaliau tarsi nuosprendį vyras išgirdo šiuos medikų žodžius. Apie genetinį sindromą, kurį turi jų vaikas, pora nėštumo metu nežinojo.

Samuelis nuskubėjo į naujagimių palatą, čia rado savo sūnelį ir paėmęs ant rankų suprato - tai yra gražiausias vaikas pasaulyje, nesvarbu, kokia yra jo medicininė diagnozė.

Su naujagimiu nuskubėjęs į žmonos palatą, vyras patyrė dar vieną šoką. Čia jo vaiko motina pareiškė, kad ji atsisako vaiko, nežada jo auginti, ir kad jis turi susitaikyti su jos sprendimu. Vyras laikė rankose vaiką ir negalėjo patikėti tuo, ką girdi. "Rinkis, arba aš, arba vaikas", – pareiškė gimdyvė.

Samuelis žinojo, kad Armėnijoje požiūris į neįgalius vaikus yra kitoks, negu jo gimtojoje Naujojoje Zelandijoje, kad čia gimęs vaikas su Dauno sindromu yra gėda šeimai, kurios jie mielai atsikrato, išsiųsdami į specialius globos namus. Tačiau vyras nesudvejojo nė akimirkai – jis nepaliks mažylio likimo valiai. Jis pasiryžo jį užauginti bet kokia kaina. Kaip ir žadėjusi, jo žmona jau po savaitės pareiškė, kad skiriasi, atsiuntė dokumentus ir paprašė išsikraustyti iš bendrų namų. Ji nė karto neprisilietė prie vaiko, neapkabino ir nepaglostė jo.

Vyras apsisprendė kuo greičiau išvažiuoti su sūnumi iš Armėnijos namo – į Oklando miestą Naujojoje Zelandijoje. Tam, kad sukauptų pakankamai lėšų grįžti namo ir užtikrintų mažajam sūnui, beje, pavadintam Leo vardu, priežiūrą, jis viename aukojimo puslapyje sukūrė paskyrą "Bring Leo Home", kurioje aprašė savo istoriją. Ją galima rasti čia.


STOP kadras iš gofundme.com

Per kelias dienas, kai paviešino šią istoriją, Samuelis sulaukė milžiniško palaikymo. Šiandien (vasario 7 -osios ryte) jam jau buvo suaukota beveik 500 000 JAV dolerių.

Suaukotus pinigus jis skirs ne tik Leo priežiūrai, sveikatinimui ir išmokslinimui, bet ir žada sukurti fondą, kuris parems "paliktuosius ir pasmerktuosius likimo valiai"  neįgalius vaikus Armėnijoje.

Tėčio ir naujagimio nuotraukų galima pamatyti čia.

Papildyta:

Šiandien socialiniame tinkle Facebook savo nuomonę išsakė ir antra pusė – Leo mama, armėnė Ruzana. Ji savo ilgame komentare pateikia savo versiją: aprašo šoką, kurį patyrė pagimdžiusi sūnų su genetiniu sindromu; artimųjų ir giminaičių pareikštas užuojautas vietoj sveikinimų jai tapus mama. 

Moteris įraše pripažįsta, kad jos gimtoji šalis nėra „patogi“ žmonėms, turintiems specialiųjų poreikių ir ji pripažįsta, kad jos sūnui būtų geriau augti tėčio gimtinėje. Tačiau moteris priekaištauja vyrui, kad jis nebendrauja su ja ir nesiūlo kartu persikelti į Naująją Zelandiją. Esą, vyras taip nusprendė nepasitaręs su ja, o paviešinta jų istorija įvairiose žiniasklaidos priemonėse jai suteikia daug skausmo.

Įrašas, kurį paskelbė Ruzan Badalyan.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Paskelbtos pirmosios iš urvo Tailande išgelbėtų vaikų nuotraukos

Tailando medikai patenkinti iš urvo ištrauktų berniukų sveikata.

MAMOS ATVIRAI: kova su kilogramais po gimdymo

Mėnuo po gimdymo jau gali didžiuotis idealia figūra. Tokį standartą jau kuris laikas bruka Holivudo ir kai kurios Lietuvos žvaigždės. Tačiau realybė visai kitokia. Vienoms stebuklingai svorio atsikratyti padeda žindymas, kitoms tenka paplušėti sporto salėje. Penkios mamos dalijasi savo patirtimi.

Įspūdingiausios nuotraukos iš karališkųjų mažojo princo krikštynų

Šiandien ypatinga diena Didžiosios Britanijos karališkajai šeimai – pakrikštytas jauniausias princo Williamo (36) ir Catherine Middleton (36) sūnus Louis.

Naujus produktus išbandžiusios moterys įvertina jų naudą

Paskelbę informaciją, jog ieškome 10 mamų, kurios norėtų testuoti BABÉ produktus – rutulinį dezodorantą ir kūno gelį – sulaukėme daugiau kaip pusės tūkstančio norinčiųjų!

„Niekieno vaikai“ paskelbė naujų savanorių paiešką

Iniciatyvos „Niekieno vaikai“ atstovai įsitikino, kad ligoninėse vienišų vaikų yra tris kartus daugiau nei tikėtasi.

Prie Valdovų rūmų įsikūręs Vaikų amatų miestelis laukia mažųjų smalsuolių

Vilniuje, prie Valdovų rūmų, pirmadienį įsikūrė Dainų šventės Vaikų amatų miestelis.

Aštuonmetis vaikas baigė mokyklą ir stos į universitetą

Neeilinis įvykis Belgijoje, apie kurį praneša BBC.

Atostogos: pirkti keliones iš anksto ar laukti paskutinės minutės?

Vieni atostogas planuoja iš anksto, kruopščiai ruošiasi, derina, skaičiuoja. Kiti gi eina va bank – apie atostogas galvoja paskutinę akimirką ir kliaujasi paskutinės akimirkos sėkme. Kuriuos lydi sėkmė?

Vasaros stovyklų pliusai ir minusai (1)

Kokią naudą gauna vaikas dalyvaudamas vasaros stovyklose? Ar yra vaikų, kuriems nerekomenduojama dalyvauti jose? Kaip padėti nugalėti baimes užsisklendusiems vaikams? Kalbiname ilgametę „Pažink save“ stovyklų Klaipėdoje vadovę ir organizatorę Raimondą Šuopytę.

TAVO VAIKO premjeroje – šuniški nuotykiai filme „Slaptasis agentas Maksas“

„Smurfus“ ir „Skūbį Dū“ į kino ekranus perkėlęs režisierius Raja Gosnellis dovanoja dar vieną juoko dozę neanimaciniame, bet specialiųjų efektų nestokojančiame filme apie kietus šunis – „Slaptasis agentas Maksas“, kuris į Lietuvos kino teatrus su TAVO VAIKO premjera: pasinaudokite proga su visa šeima pamatyti šį filmą anksčiau – birželio 28 d., ketvirtadienį visuose kino centruose „Forum Cinemas“.

Šeimas Palangoje sutrauks mados mugė su nemokamais atrakcionais ir cukraus vata

Svarstote, kur apsilankyti per atostogas, jog diena neprailgtų nei Jums, nei Jūsų šeimai? Liepos 7 dieną poilsiaujantiems Palangoje pasiseks – čia vyks didžiausias nemokamas mados ir grožio renginys - „Design for life“.

Nemokamas festivalis vėl kvies vaikus smagiai ir prasmingai praleisti laiką

Ketvirtasis „Šeimų pasakų festivalis“ vėl kviečia visus vaikus kurti pasakas. Liepos 22 dieną Vilniuje prie Baltojo tilto vyks festivalio renginiai.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Išbandžiusios produktą moterys kalba apie meilę iš pirmo žvilgsnio

Jeigu esate ištikimi mūsų portalo skaitytojai, pastebėjote, kad vis dažniau siūlome jums išbandyti vieną ar kitą produktą.

Kviečia nemokamai išmokti kūdikių masažo paslapčių ir sustiprinti sveikatą po gimdymo (1)

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras birželio mėnesį organizuoja nemokamų praktinių seminarų ciklą esamiems ir būsimiems tėvams. Visi užsiėmimai yra nemokami, tereikia užsiregistruoti.