JAUTRU: motina atsisako neįgalaus vaiko, kurį užauginti pasiryžta tėtis (papildyta)

 (71)
Ši istorija pastarosiomis dienomis apkeliavo daugelio pasaulio šalių mamoms ir tėčiams skirtus portalus. Negalėjome likti abejingi jai ir mes.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

2015 metų sausio 21 -oji. Ši diena turėjo pakeisti visą likusį Samuelio Forresto gyvenimą - jis šią dieną turėjo tapti tėčiu. Taip ir atsitiko. Jis tapo tėčiu, o gyvenimas pasikeitė neatpažįstamai. Deja, ne taip, kaip jis galėjo įsivaizduoti. Nutiko tai, ko ir baisiausiame sapne nesusapnuosi.

Iš Naujosios Zelandijos kilęs vyras jau kuris laikas verslo ir darbo reikalais gyveno Armėnijoje. Čia sutiko moterį, įsimylėjo, susituokė, ėmė lauktis pirmagimio.

TAIP PAT SKAITYKITE:
„Bjaurūs“ tėvai šiandien – laimingi vaikai rytoj
Jauniausia pasaulyje motina – 5 metų Lina: kaip susiklostė jos likimas

Deja, sausio 21 dieną, kai vienoje Jerevano ligoninėje gimė pirmagimis berniukas, niekas nenusišypsojo, nepasveikino jo tapus tėčiu, o suvystytą vaiką, net neparodę jo, išnešė į kitą palatą.

"Jums gimė vaikas su Dauno sindromu, geriausia bus, jei atsisakysite jo ir nebepamatysite", – pagaliau tarsi nuosprendį vyras išgirdo šiuos medikų žodžius. Apie genetinį sindromą, kurį turi jų vaikas, pora nėštumo metu nežinojo.

Samuelis nuskubėjo į naujagimių palatą, čia rado savo sūnelį ir paėmęs ant rankų suprato - tai yra gražiausias vaikas pasaulyje, nesvarbu, kokia yra jo medicininė diagnozė.

Su naujagimiu nuskubėjęs į žmonos palatą, vyras patyrė dar vieną šoką. Čia jo vaiko motina pareiškė, kad ji atsisako vaiko, nežada jo auginti, ir kad jis turi susitaikyti su jos sprendimu. Vyras laikė rankose vaiką ir negalėjo patikėti tuo, ką girdi. "Rinkis, arba aš, arba vaikas", – pareiškė gimdyvė.

Samuelis žinojo, kad Armėnijoje požiūris į neįgalius vaikus yra kitoks, negu jo gimtojoje Naujojoje Zelandijoje, kad čia gimęs vaikas su Dauno sindromu yra gėda šeimai, kurios jie mielai atsikrato, išsiųsdami į specialius globos namus. Tačiau vyras nesudvejojo nė akimirkai – jis nepaliks mažylio likimo valiai. Jis pasiryžo jį užauginti bet kokia kaina. Kaip ir žadėjusi, jo žmona jau po savaitės pareiškė, kad skiriasi, atsiuntė dokumentus ir paprašė išsikraustyti iš bendrų namų. Ji nė karto neprisilietė prie vaiko, neapkabino ir nepaglostė jo.

Vyras apsisprendė kuo greičiau išvažiuoti su sūnumi iš Armėnijos namo – į Oklando miestą Naujojoje Zelandijoje. Tam, kad sukauptų pakankamai lėšų grįžti namo ir užtikrintų mažajam sūnui, beje, pavadintam Leo vardu, priežiūrą, jis viename aukojimo puslapyje sukūrė paskyrą "Bring Leo Home", kurioje aprašė savo istoriją. Ją galima rasti čia.


STOP kadras iš gofundme.com

Per kelias dienas, kai paviešino šią istoriją, Samuelis sulaukė milžiniško palaikymo. Šiandien (vasario 7 -osios ryte) jam jau buvo suaukota beveik 500 000 JAV dolerių.

Suaukotus pinigus jis skirs ne tik Leo priežiūrai, sveikatinimui ir išmokslinimui, bet ir žada sukurti fondą, kuris parems "paliktuosius ir pasmerktuosius likimo valiai"  neįgalius vaikus Armėnijoje.

Tėčio ir naujagimio nuotraukų galima pamatyti čia.

Papildyta:

Šiandien socialiniame tinkle Facebook savo nuomonę išsakė ir antra pusė – Leo mama, armėnė Ruzana. Ji savo ilgame komentare pateikia savo versiją: aprašo šoką, kurį patyrė pagimdžiusi sūnų su genetiniu sindromu; artimųjų ir giminaičių pareikštas užuojautas vietoj sveikinimų jai tapus mama. 

Moteris įraše pripažįsta, kad jos gimtoji šalis nėra „patogi“ žmonėms, turintiems specialiųjų poreikių ir ji pripažįsta, kad jos sūnui būtų geriau augti tėčio gimtinėje. Tačiau moteris priekaištauja vyrui, kad jis nebendrauja su ja ir nesiūlo kartu persikelti į Naująją Zelandiją. Esą, vyras taip nusprendė nepasitaręs su ja, o paviešinta jų istorija įvairiose žiniasklaidos priemonėse jai suteikia daug skausmo.

Įrašas, kurį paskelbė Ruzan Badalyan.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

9 neįtikėtini faktai apie motinos pieną (1)

Motinos pienas, nors gausiai tyrinėjamas mokslininkų, vis dar turi paslapčių. Pavyzdžiui, kodėl berniuką maitinančios motinos piene yra 25 proc. daugiau kalorijų nei maitinančios mergaitę? Kodėl pieno sudėtis kinta keičiantis maitinimo laikui?

Viešumoje žindžiusi ir piktos reakcijos sulaukusi mama pasielgė netikėtai (32)

Žindymas viešai – dažnai aptarinėjama tema, kuria diskutuoti mėgsta vaikų susilaukusios mamos.

Rimantas Kėvalas: „Žinokite, kad vaikai nesirgti negali, ir tai - ne pasaulio pabaiga“ (2)

„Kodėl mano vaikas serga?", - tokį klausimą Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovas, vaikų ligų gydytojas, prof. dr. Rimantas Kėvalas išgirsta be galo dažnai.

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai (13)

Kalbant šia tema mamų nuomonės išsiskiria kardinaliai: vienos pasisako tik už, kitos – prieš bet kokią intervenciją, o trečios lieka neutralios – nelygu, kokia situacija. Paskaitykime mamų nuomones ir argumentus!

Pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną Kauno Rotušė nušvis purpurine spalva

Šiandien, lapkričio 17 d., visas pasaulis mini pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną. Kaune šios dienos minėjimus jau 5 metus iš eilės organizuoja asociacija „Padedu augti", kuri visus kauniečius bei miesto svečius kviečia pasigrožėti 5-tąjį kartą purpurine spalva sužibsiančia Kauno Rotuše bei prisidėti prie palaikymo akcijos.

Miuziklas „Kakės Makės gimtadienis" sužavėjo pirmuosius mažuosius gerbėjus

Sekmadienį sostinės „Siemens" arenoje įvyko pirmasis miuziklo „Kakės Makės gimtadienis" parodymas. Visi bilietai į premjerą Vilniuje buvo parduoti.

10 mėnesių kūdikis sveria 28 kilogramus: gydytojai baiminasi dėl jo gyvybės (4)

10 mėnesių berniukas iš Meksikos Luis Manuel Gonzales, kaip ir visi jo bendraamžiai, mokosi tarti pirmuosius žodžius ir aktyviai domisi jį supančiu pasauliu. Tačiau Luis tai padaryti yra sunkiau, negu kitiems kūdikiams, mat jis sveria neįtikėtinai daug - net 28 kilogramus.

Įvardijo populiariausią mergaitės vardą visame pasaulyje (20)

Vardų mados egzistuoja visame pasaulyje, Lietuva - ne išimtis. Paskelbtasis populiariausias mergaitės vardas visame pasaulyje yra gana populiarus ir mūsų šalyje.

Istorinėje Aleksandro Vasiljevo parodoje - vaikų aprangos ir gyvenimo būdo įdomybės

Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje pristatyta paroda „Vaikų pasaulis. XVIII–XX a.“, kurioje kolekcininkas Aleksandras Vasiljevas kviečia pamatyti niekada anksčiau Lietuvos publikai nerodytus įvairių laikotarpių vaikiškus drabužius, aksesuarus, žaislus bei namų apyvokos daiktus.

Alkoholio poveikis būsimo vaiko sveikatai

Alkoholis (etanolis, etilo alkoholis) yra legaliai vartojama medžiaga, kuri priklauso teratogenams. Teratogenas – bet koks egzogeninis veiksnys (cheminis, biologinis ar fizinis), kuris, veikdamas embrioną ir vaisių, sutrikdo normalią raidą ir lemia anomalijų atsiradimą.

9,5 min. atgauti pusiausvyrą po bemiegės nakties

Mama, mes tave suprantame. Nuovargis - baisus dalykas, o toks nuovargis, kurį patiria mama, yra didesnis nei bet kuris kitas.

Būsimi ir esami tėvai kviečiami į nemokamas paskaitas Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui.

Jei vaikas gimė 2017 metais, jo stipriosios savybės bus šios

Jeigu mažylis gimė tarp 2017 metų sausio 28 dienos ir 2018 metų vasario 15, jį pagal kinų kalendorių globoja Ugninis raudonas Gaidys.

Kviečiame į nemokamas paskaitas būsimoms mamytėms

Kūdikio, ypač pirmojo, besilaukiančioms mamoms kyla begalė klausimų apie nėščiųjų mitybą, higieną, taip pat, kaip pasiruošti sklandžiam gimdymui bei prižiūrėti naujagimį.

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton (2)

Nuo civilizacijos pradžios karališkasis pasaulis visada buvo ypatingas, išaukštintas, kupinas paslapčių ir net, kaip buvo manoma, dieviškosios galios. Taigi nieko keisto, kad vaiko gimimas karališkoje šeimoje visais laikais buvo ypatingas įvykis.