JAUTRU: motina atsisako neįgalaus vaiko, kurį užauginti pasiryžta tėtis (papildyta)

 (71)
Ši istorija pastarosiomis dienomis apkeliavo daugelio pasaulio šalių mamoms ir tėčiams skirtus portalus. Negalėjome likti abejingi jai ir mes.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

2015 metų sausio 21 -oji. Ši diena turėjo pakeisti visą likusį Samuelio Forresto gyvenimą - jis šią dieną turėjo tapti tėčiu. Taip ir atsitiko. Jis tapo tėčiu, o gyvenimas pasikeitė neatpažįstamai. Deja, ne taip, kaip jis galėjo įsivaizduoti. Nutiko tai, ko ir baisiausiame sapne nesusapnuosi.

Iš Naujosios Zelandijos kilęs vyras jau kuris laikas verslo ir darbo reikalais gyveno Armėnijoje. Čia sutiko moterį, įsimylėjo, susituokė, ėmė lauktis pirmagimio.

TAIP PAT SKAITYKITE:
„Bjaurūs“ tėvai šiandien – laimingi vaikai rytoj
Jauniausia pasaulyje motina – 5 metų Lina: kaip susiklostė jos likimas

Deja, sausio 21 dieną, kai vienoje Jerevano ligoninėje gimė pirmagimis berniukas, niekas nenusišypsojo, nepasveikino jo tapus tėčiu, o suvystytą vaiką, net neparodę jo, išnešė į kitą palatą.

"Jums gimė vaikas su Dauno sindromu, geriausia bus, jei atsisakysite jo ir nebepamatysite", – pagaliau tarsi nuosprendį vyras išgirdo šiuos medikų žodžius. Apie genetinį sindromą, kurį turi jų vaikas, pora nėštumo metu nežinojo.

Samuelis nuskubėjo į naujagimių palatą, čia rado savo sūnelį ir paėmęs ant rankų suprato - tai yra gražiausias vaikas pasaulyje, nesvarbu, kokia yra jo medicininė diagnozė.

Su naujagimiu nuskubėjęs į žmonos palatą, vyras patyrė dar vieną šoką. Čia jo vaiko motina pareiškė, kad ji atsisako vaiko, nežada jo auginti, ir kad jis turi susitaikyti su jos sprendimu. Vyras laikė rankose vaiką ir negalėjo patikėti tuo, ką girdi. "Rinkis, arba aš, arba vaikas", – pareiškė gimdyvė.

Samuelis žinojo, kad Armėnijoje požiūris į neįgalius vaikus yra kitoks, negu jo gimtojoje Naujojoje Zelandijoje, kad čia gimęs vaikas su Dauno sindromu yra gėda šeimai, kurios jie mielai atsikrato, išsiųsdami į specialius globos namus. Tačiau vyras nesudvejojo nė akimirkai – jis nepaliks mažylio likimo valiai. Jis pasiryžo jį užauginti bet kokia kaina. Kaip ir žadėjusi, jo žmona jau po savaitės pareiškė, kad skiriasi, atsiuntė dokumentus ir paprašė išsikraustyti iš bendrų namų. Ji nė karto neprisilietė prie vaiko, neapkabino ir nepaglostė jo.

Vyras apsisprendė kuo greičiau išvažiuoti su sūnumi iš Armėnijos namo – į Oklando miestą Naujojoje Zelandijoje. Tam, kad sukauptų pakankamai lėšų grįžti namo ir užtikrintų mažajam sūnui, beje, pavadintam Leo vardu, priežiūrą, jis viename aukojimo puslapyje sukūrė paskyrą "Bring Leo Home", kurioje aprašė savo istoriją. Ją galima rasti čia.


STOP kadras iš gofundme.com

Per kelias dienas, kai paviešino šią istoriją, Samuelis sulaukė milžiniško palaikymo. Šiandien (vasario 7 -osios ryte) jam jau buvo suaukota beveik 500 000 JAV dolerių.

Suaukotus pinigus jis skirs ne tik Leo priežiūrai, sveikatinimui ir išmokslinimui, bet ir žada sukurti fondą, kuris parems "paliktuosius ir pasmerktuosius likimo valiai"  neįgalius vaikus Armėnijoje.

Tėčio ir naujagimio nuotraukų galima pamatyti čia.

Papildyta:

Šiandien socialiniame tinkle Facebook savo nuomonę išsakė ir antra pusė – Leo mama, armėnė Ruzana. Ji savo ilgame komentare pateikia savo versiją: aprašo šoką, kurį patyrė pagimdžiusi sūnų su genetiniu sindromu; artimųjų ir giminaičių pareikštas užuojautas vietoj sveikinimų jai tapus mama. 

Moteris įraše pripažįsta, kad jos gimtoji šalis nėra „patogi“ žmonėms, turintiems specialiųjų poreikių ir ji pripažįsta, kad jos sūnui būtų geriau augti tėčio gimtinėje. Tačiau moteris priekaištauja vyrui, kad jis nebendrauja su ja ir nesiūlo kartu persikelti į Naująją Zelandiją. Esą, vyras taip nusprendė nepasitaręs su ja, o paviešinta jų istorija įvairiose žiniasklaidos priemonėse jai suteikia daug skausmo.

Įrašas, kurį paskelbė Ruzan Badalyan.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Persileidimą patyrusios moterys kviečiamos į paramos grupę Vilniuje

Sausio 24 d. Krizinio nėštumo centre Vilniuje prasideda paramos grupė persileidimą patyrusioms moterims.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (1)

Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Nufilmavo retą procedūrą, kaip gydytojas rankomis apsuka vaikelį gimdoje (2)

Kai vaikas mamos gimdoje yra įsitaisęs sėdmenine pirmeiga, gydytojai pirmiausia svarsto cezario pjūvio operacijos galimybę.

Neįtikėtina: iš labai arti nufilmavo, kaip mamos gimdoje juda kūdikis (2)

Visai gali būti, kad ateityje įprastas ultragarso tyrimo procedūras pakeis naujos kartos medicinos įranga, kuri leis gydytojams dar aiškiau matyti, kaip motinos gimdoje vystosi būsimasis vaikelis.

Idealus amžius gimdyti vaikus (4)

Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Nauja iniciatyva kviečia tėvus ir vaikus leisti laiką kokybiškai

Vilniuje esanti studija „Vilkės namai" pradeda projektą "Mama ir vaikas", kurio tikslas – skatinti kokybišką tėvų ir vaikų buvimą ir veiklas kartu.

Mažoji kovotoja: mergaitė gimė 400 gramų svorio ir 21,8 cm ūgio

Jaudinanti istorija iš Indijos: per anksti gimusios ankstukės, kuri septynis mėnesius praleido ligoninėje, tėvai pagaliau gali atsikvėpti - pavojus dukrytės gyvybei nebegresia.

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti (5)

Kėdainių rajono savivaldybės pateiktoje informacijoje – įdomioji statistika: jauniausi tėvai, kasmet madingi ir reti vardai, 2017 metų gimstamumo rodikliai.

Išradinga tinklaraštininkė Inga pristato: kavos aparatas už 4 eurus (5)

Dviejų vaikučių mama Inga, daugiau kaip prieš pusmetį sukūrusi tinklaraštį „Mamos diena“ pasidalijo labai smagiu būdu, kaip namuose išsivirti kavos su puta, naudojant „kavos aparatą“ už 4 eurus.

Neįprasta reklama žurnale: nusišlapink ir sužinok, ar esi nėščia

Šiomis dienomis žiniasklaidoje mirgėte mirga pranešimų apie neįprastą reklamą viename Švedijos žurnale.

Kviečia megzti trispalves kojines visiems 2018 metų kūdikiams

Šiandien startuoja projektas "Sveikas, mažyli - Lietuvai 100!", kurio metu visi norintys raginami megzti trispalves kojinaites 2018 metais gimsiantiems mažyliams.

Dvynius pagimdžiusi 70 metų moteris nepyksta pavadinta močiute

2008 metais Omkari Singh tapo vyriausia moterimi pasaulyje, pagimdžiusia dvynius. Kai jai gimė berniukas ir mergaitė, Omkari buvo 70 metų.

Vilnius atsisveikina su šventine nuotaika: renginiuose laukiamos šeimos su vaikais

Šeštadienį, sausio 6 d., vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami minėti žiemos švenčių pabaigtuves ir pagal seną paprotį švęsti Trijų karalių dieną.

Sumanios mamos triukas, kad vaikas miegotų visą naktį (3)

Socialiniame tinkle pasidalinusi savo miegančios dukrytės nuotrauka, Laura Gerson sulaukė ir nepažįstamų tėvų padėkų. Jos triukas paprastas, tad išbandyti jį verta visų nemiegiukų tėvams.

Dvynukai per Naujuosius metus iškrėtė tėvams pokštą (2)

Gimdyti metų sandūroje - išskirtinis įvykis. Be staigmenų tokiu laiku vargu ar įmanoma apsieiti.