Jubiliejinė paroda "Vaikų šalis": pirmieji įspūdžiai FOTO

Šventiškai pasipuošusių vaikų eisena šiandien atidarė savo laukiamiausią parodą "Vaikų šalį". Tris dienas truksianti paroda šiemet vyksta dvidešimtąjį kartą. Jubiliejinėje parodoje dalyvauja daugiau kaip 120 įvairių verslo įmonių net iš penkių šalių: Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vokietijos ir Lietuvos.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Paroda „Vaikų šalis" prasidėjo žaisminga vaikų eisena

Pirmą kartą parodoje vyks paskaitų bei įvairių veiklų projektas „Sumanios mamos erdvė" (SME). Šios erdvės tikslas - parodyti, kokia kūrybinga, sąmoninga ir sumani gali tapti moteris, besilaukdama ar augindama mažamečius vaikus. Ji gali kurti verslą, rankdarbius, mokytis ir aktyviai dalyvauti visuomeninėje veikloje.

„Sumanios mamos erdvėje" visą savaitgalį vyks paskaitos ir įvairūs užsiėmimai moterims. Daugiau nei dvidešimt lektorių, įvairių organizacijų ir verslo atstovių pasakos apie pačius įvairiausius mamų saviraiškos būdusbeir galimybes. Dar tiek pat smulkaus ir pradedančio verslo įmonių įkūrė „Amatų ir veiklų erdvę", kurioje mamos turi galimybę mokytis rankdarbių, panaudoti nereikalingus daiktus, perdirbti ar atnaujinti juos. Rytoj, šeštadienį, vyks Lietuvoje pirmą kartą organizuojami mokymai „Virtualių asistenčių akademija". Jie skirti moterims, norinčioms dirbti namuose", - apie „Sumanios mamos erdvę" pasakoja projekto sumanytoja ir organizatorė Birutė Jakučionytė.

TAIP PAT SUŽINOKITE:
Kokių staigmenų ir dovanų savo skaitytojams paruošė TAVO VAIKAS?

Pirmoji SME konferencijos pranešėja, vaikų darželio tinklo „Vaikystės sodas" ir Karalienės Mortos mokyklos įkūrėja Austėja Landsbergienė sako, kad jai labai svarbu dalyvauti tokioje konferencijoje. „Aš noriu ir galiu kasdien kalbėti apie moteris, apie jų savirealizaciją, apie smurtą, naudojamą prieš jas, moterų bendrystę. Mes nuolat kalbame apie tai, kaip moterims pritapti vyrų pasaulyje, bet tas pasaulis yra ir moterų, ne tik vyrų. Moterys žingsnelis po žingsnelio turi mokytis tapti pasitikinčiomis, atverti savo kūrybines galias ir veikti tai, kas joms labiausiai patinka", - įsitikinusi A. Landsbergienė.

Tradicinį „Ropliukų konkursą" organizuojančios bendrovės „Nukas" marketingo skyriaus vadovė Edita Daunoravičienė pasakoja, kad „Ropliukų konkursas" buvo ir išlieka toks pat populiarus jau dešimt metų - norinčių dalyvauti visada yra daugiau, nei įmanoma sutalpinti. „Visą parodos gyvavimo laiką,& jau dvidešimtą kartą dalyvaujame parodoje - pristatome ekologišką kūdikių maistą „HiPP". Mes vertiname ilgalaikius santykius tiek su savo partneriais, tiek ir su klientais", - sako E. Daunoravičienė.

DELFI fotografo K.Čachovskio nuotraukų galerijoje - pirmos dienos parodos įspūdžiai.

Paroda vyks lapkričio 21-23 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre "Litexpo". Šalia įsikurs mokytojams, švietimo specialistams, mokiniams ir jų tėvams skirta paroda „Mokykla".

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

10 renginių „Knygų mugėje", kuriuos norėčiau aplankyti būdama mama

Šią savaitę Vilniuje prasidedanti „Knygų mugė" sulaukia didelio būrio didelių ir mažų knygų gerbėjų. „Litexpo“ vykstanti mugė lankytojų laukia nuo ketvirtadienio iki sekmadienio (vasario 22 - vasario 25 dienomis).

Mama nusisuko dviems minutėms, o po jų nepažino savo dukters

Mažos mergaitės mielai mėgdžioja savo mamas. Štai kodėl nepalikite savo kosmetikos krepšio be priežiūros net trumpam, jei nenorite rasti jo ištuštėjusio.

KINO PAVASARIS rekomenduoja: du išskirtiniai filmai šeimoms su vaikais

Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias ir svarbiausias kino renginys Lietuvoje.

Norintys tapti kraujo donorais turi atminti kelias svarbias taisykles

Kauno klinikų Kraujo centras kviečia tapti neatlygintinais kraujo donorais ir padėti tiems, kurie laukia Jūsų pagalbos.

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos

Vaikai savo gimtadienių laukia panašiai kaip Kalėdų – juk tortas, žvakutės, dovanos... Taip malonu! Kaip ir kiekviena šventė, gimtadienis turi savas tradicijas ir savo istoriją. Iš kur visa tai atsirado?

Mamos ir vaikų darželio konfliktą įžiebė vaiko antakiai

Neeilinis konfliktas viename vaikų darželyje JAV: motina kaltina jo darbuotojus, kad be atsiklausimo nudepiliavo jos dukrytei antakius ir taip sukėlė skausmą. Vaikų darželis tai neigia.

Žaibišką gimdymą ligoninės koridoriuje įamžino fotografė

Šiomis dienomis feisbuke daug dėmesio sulaukė nuotraukos iš neeilinio gimdymo. Mažylis taip skubėjo į pasaulį, kad gimė tiesiog ligoninės koridoriuje, o jo gimimą spėjo įamžinti atbėgusi fotografė.

Parodė nepagražintą kūną po gimdymo ir savo poelgiu drąsina kitas mamas (6)

Keturis vaikus pagimdžiusi moteris savo socialiniame tinkle paviešino, kaip iš tiesų dabar atrodo jos kūnas. „Daugelis žmonių neįsivaizduoja, ką slepia mano drabužiai“, – sako ji ir ragina moteris priimti savo kūnus tokius, kokie jie yra.

Vaikų mados tendencijos tiesiai iš prestižinės parodos Paryžiuje (FOTO)

Vaikai auga taip greitai, kad spėti su mada kartais atrodo didelis iššūkis, tačiau dėmesys mažųjų aprangai sparčiai auga.

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą

Tokio kadro nei surežisuosi, nei suplanuosi. Tai viena įspūdingiausių nėščiųjų nuotraukų.

TAVO VAIKO premjeroje – urvinių nuotykiai filme „Dagas iš akmens amžiaus"

Animatoriai vėl griebėsi plastelino! Ir didiesiems kino ekranams išlipdė labai linksmą istoriją mūsų apie mūsų pro-pro-pro-pro-protėvius – filmą „Dagas iš akmens amžiaus", kuris Lietuvoje startuos per TAVO VAIKO premjerą vasario 4 d. (sekmadienį) visuose kino centruose „Forum Cinemas". Pamatykite pirmieji!

6,3 kg naujagimį mama pagimdė pati ir be nuskausminamųjų

Neeilinio svorio naujagimis gimė Dagestane (Rusija). Pranešama, kad sausio pabaigoje pasaulį išvydo mergaitė, kuri gimimo metu svėrė 6,3 kg.

Šeimas su vaikais kviečia švęsti Užgavėnes

Vasario 10 d., šeštadienį, 12 val. Liaudies buities muziejus visas šeimas su vaikais kviečia į vieną smagiausių metų švenčių – Užgavėnes!

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

60 metų jubiliejų švenčia vaikų pamėgtas žaislas

Prieš 60 metų kilusi idėja plastmasinės kaladėlės viršų papildyti iškiliomis apvaliomis vamzdelio formos smeigėmis LEGO kaladėles pavertė vienu populiariausiu žaislu visame pasaulyje.