Ką tėvai turi žinoti apie savo vaikus?

Apie tai bus kalbama šį savaitgalį, kovo 14-15 d., pirmą kartą Lietuvoje vyksiančioje konferencijoje „Atsakinga tėvystė“. Joje pranešimus skaitys ir savo patirtimi dalinsis net šešiolika geriausių savo srities specialistų – lektorių, psichologų, edukologų.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Specialistai konferencijoje tėvelius supažindins su daugeliu aktualių vaikų auklėjimo klausimų, aptars problemų sprendimo būdus.

Kaip teigia konferenciją organizuojančio Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO Konferencijų skyriaus vadovas Justinas Bortkevičius, pasirinkti tokią renginio temą paskatino jos aktualumas šiandieninių problemų kontekste - tėvų užimtumo, emigracijos, kuri kartais ilgam atskiria vaikus nuo tėvų. „Tyrimai rodo, kad tėvai vaikams per dieną teskiria keletą minučių. Tai tikrai nėra atsakinga tėvystės, kuri reikalauja daug pastangų ir kantrybės iš tėvų. Juk tėvystė nėra įgimtas gebėjimas, mes jos mokomės visą gyvenimą: iš savo klaidų, sėkmių, kitų tėvų patirties, ieškome specialistų pagalbos ir rekomendacijų. Visa tai ir norėjome sutelkti į vieną renginį, nes dauguma paskaitas vesiančių specialistų kartu yra ir tėvai, patys auginantys net po keletą vaikų“, – sako J. Bortkevičius.

Konferenciją sudaro dvi teminės dalys: šeštadienis skirtas ikimokyklinukų auklėjimo problemoms aptarti, o sekmadienį dėmesys bus skirtas pagrindinėms mokyklinio amžiaus vaikų auklėjimo aktualijoms.

Pirmąją konferencijos dieną specialistai kalbės apie vaikus ištinkančias krizes, apie tai, kaip jas atpažinti ir įveikti, nagrinės konkurencijos tarp vaikų problemą ir patars, kaip ją paversti bendradarbiavimu, primins tėveliams, kad savo vaikus reikia priimti tokius, kokie jie yra. Žurnalistė, knygų vaikams autorė, edukacinių programų kūrėja Juventa Mudėnienė kalbės apie tai, kaip sustiprinti vaiko žingeidumą, edukologijos mokslų daktarė Sigita Burvytė supažindins su vaikų baimėmis ir patars, kaip elgtis su jomis susidūrus. Psichologė Edita Čekuolienė gilinsis į vaikų ir senelių santykių problemas, o psichologė Jūratė Bortkevičienė supažindins su vaiko emocinio intelekto svarba.

Antrąją renginio dieną specialistai aptars mokyklinio amžiaus vaikų raidos etapus ir krizes, edukologijos mokslų daktarė Austėja Landsbergienė nagrinės vaikų motyvacijos klausimus ir papasakos, kokios priemonės ją skatina.

Tėveliai paskaitose sužinos ir apie tai, kaip padėti paaugliui atrasti save, kaip padėti pasirinkti profesiją, kaip skatinti skaityti, kaip ugdyti vaiko pasitikėjimą savimi. Psichologas, lektorius Liudas Švipas aptars labai svarbius paauglystės lūžius ir atradimus: pirmąją meilę, seksą, narkotikus, o finansų konsultantė Milana Jonikienė primins, kaip svarbu vaikus išmokyti tinkamai elgtis su pinigais, kad jie netaptų greitųjų kreditų aukomis.

Vaikų linijos psichologė Jurgita Smiltė Jasiulionė nagrinės ypač aktualią šių laikų temą – vaiko ir kompiuterio, aptars vaikų elgesio virtualioje erdvėje ypatumus, virtualios erdvės grėsmes vaikui, ir ką suaugusieji žino bei ko nežino apie tai.

Renginio dalyviai net turės galimybę susipažinti su naujausiomis vaikų mados tendencijomis. UAB „Mažasis modelis“ steigėja Severa Čepulienė bei žaismingų ir stilingų vaikiškų drabužėlių „Kyta“ ekspertai pirmąją konferencijos dieną demonstruos naujausią kolekciją.

Konferencija „Atsakinga tėvystė“ vyks kovo 14-15 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO. Ją LITEXPO organizuoja kartu su UAB „Galimybių arsenalas“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Paskelbtos pirmosios iš urvo Tailande išgelbėtų vaikų nuotraukos

Tailando medikai patenkinti iš urvo ištrauktų berniukų sveikata.

MAMOS ATVIRAI: kova su kilogramais po gimdymo

Mėnuo po gimdymo jau gali didžiuotis idealia figūra. Tokį standartą jau kuris laikas bruka Holivudo ir kai kurios Lietuvos žvaigždės. Tačiau realybė visai kitokia. Vienoms stebuklingai svorio atsikratyti padeda žindymas, kitoms tenka paplušėti sporto salėje. Penkios mamos dalijasi savo patirtimi.

Įspūdingiausios nuotraukos iš karališkųjų mažojo princo krikštynų

Šiandien ypatinga diena Didžiosios Britanijos karališkajai šeimai – pakrikštytas jauniausias princo Williamo (36) ir Catherine Middleton (36) sūnus Louis.

Naujus produktus išbandžiusios moterys įvertina jų naudą

Paskelbę informaciją, jog ieškome 10 mamų, kurios norėtų testuoti BABÉ produktus – rutulinį dezodorantą ir kūno gelį – sulaukėme daugiau kaip pusės tūkstančio norinčiųjų!

„Niekieno vaikai“ paskelbė naujų savanorių paiešką

Iniciatyvos „Niekieno vaikai“ atstovai įsitikino, kad ligoninėse vienišų vaikų yra tris kartus daugiau nei tikėtasi.

Prie Valdovų rūmų įsikūręs Vaikų amatų miestelis laukia mažųjų smalsuolių

Vilniuje, prie Valdovų rūmų, pirmadienį įsikūrė Dainų šventės Vaikų amatų miestelis.

Aštuonmetis vaikas baigė mokyklą ir stos į universitetą

Neeilinis įvykis Belgijoje, apie kurį praneša BBC.

Atostogos: pirkti keliones iš anksto ar laukti paskutinės minutės?

Vieni atostogas planuoja iš anksto, kruopščiai ruošiasi, derina, skaičiuoja. Kiti gi eina va bank – apie atostogas galvoja paskutinę akimirką ir kliaujasi paskutinės akimirkos sėkme. Kuriuos lydi sėkmė?

Vasaros stovyklų pliusai ir minusai (1)

Kokią naudą gauna vaikas dalyvaudamas vasaros stovyklose? Ar yra vaikų, kuriems nerekomenduojama dalyvauti jose? Kaip padėti nugalėti baimes užsisklendusiems vaikams? Kalbiname ilgametę „Pažink save“ stovyklų Klaipėdoje vadovę ir organizatorę Raimondą Šuopytę.

TAVO VAIKO premjeroje – šuniški nuotykiai filme „Slaptasis agentas Maksas“

„Smurfus“ ir „Skūbį Dū“ į kino ekranus perkėlęs režisierius Raja Gosnellis dovanoja dar vieną juoko dozę neanimaciniame, bet specialiųjų efektų nestokojančiame filme apie kietus šunis – „Slaptasis agentas Maksas“, kuris į Lietuvos kino teatrus su TAVO VAIKO premjera: pasinaudokite proga su visa šeima pamatyti šį filmą anksčiau – birželio 28 d., ketvirtadienį visuose kino centruose „Forum Cinemas“.

Šeimas Palangoje sutrauks mados mugė su nemokamais atrakcionais ir cukraus vata

Svarstote, kur apsilankyti per atostogas, jog diena neprailgtų nei Jums, nei Jūsų šeimai? Liepos 7 dieną poilsiaujantiems Palangoje pasiseks – čia vyks didžiausias nemokamas mados ir grožio renginys - „Design for life“.

Nemokamas festivalis vėl kvies vaikus smagiai ir prasmingai praleisti laiką

Ketvirtasis „Šeimų pasakų festivalis“ vėl kviečia visus vaikus kurti pasakas. Liepos 22 dieną Vilniuje prie Baltojo tilto vyks festivalio renginiai.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Išbandžiusios produktą moterys kalba apie meilę iš pirmo žvilgsnio

Jeigu esate ištikimi mūsų portalo skaitytojai, pastebėjote, kad vis dažniau siūlome jums išbandyti vieną ar kitą produktą.

Kviečia nemokamai išmokti kūdikių masažo paslapčių ir sustiprinti sveikatą po gimdymo (1)

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras birželio mėnesį organizuoja nemokamų praktinių seminarų ciklą esamiems ir būsimiems tėvams. Visi užsiėmimai yra nemokami, tereikia užsiregistruoti.