Ką tėvai turi žinoti apie savo vaikus?

Apie tai bus kalbama šį savaitgalį, kovo 14-15 d., pirmą kartą Lietuvoje vyksiančioje konferencijoje „Atsakinga tėvystė“. Joje pranešimus skaitys ir savo patirtimi dalinsis net šešiolika geriausių savo srities specialistų – lektorių, psichologų, edukologų.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Specialistai konferencijoje tėvelius supažindins su daugeliu aktualių vaikų auklėjimo klausimų, aptars problemų sprendimo būdus.

Kaip teigia konferenciją organizuojančio Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO Konferencijų skyriaus vadovas Justinas Bortkevičius, pasirinkti tokią renginio temą paskatino jos aktualumas šiandieninių problemų kontekste - tėvų užimtumo, emigracijos, kuri kartais ilgam atskiria vaikus nuo tėvų. „Tyrimai rodo, kad tėvai vaikams per dieną teskiria keletą minučių. Tai tikrai nėra atsakinga tėvystės, kuri reikalauja daug pastangų ir kantrybės iš tėvų. Juk tėvystė nėra įgimtas gebėjimas, mes jos mokomės visą gyvenimą: iš savo klaidų, sėkmių, kitų tėvų patirties, ieškome specialistų pagalbos ir rekomendacijų. Visa tai ir norėjome sutelkti į vieną renginį, nes dauguma paskaitas vesiančių specialistų kartu yra ir tėvai, patys auginantys net po keletą vaikų“, – sako J. Bortkevičius.

Konferenciją sudaro dvi teminės dalys: šeštadienis skirtas ikimokyklinukų auklėjimo problemoms aptarti, o sekmadienį dėmesys bus skirtas pagrindinėms mokyklinio amžiaus vaikų auklėjimo aktualijoms.

Pirmąją konferencijos dieną specialistai kalbės apie vaikus ištinkančias krizes, apie tai, kaip jas atpažinti ir įveikti, nagrinės konkurencijos tarp vaikų problemą ir patars, kaip ją paversti bendradarbiavimu, primins tėveliams, kad savo vaikus reikia priimti tokius, kokie jie yra. Žurnalistė, knygų vaikams autorė, edukacinių programų kūrėja Juventa Mudėnienė kalbės apie tai, kaip sustiprinti vaiko žingeidumą, edukologijos mokslų daktarė Sigita Burvytė supažindins su vaikų baimėmis ir patars, kaip elgtis su jomis susidūrus. Psichologė Edita Čekuolienė gilinsis į vaikų ir senelių santykių problemas, o psichologė Jūratė Bortkevičienė supažindins su vaiko emocinio intelekto svarba.

Antrąją renginio dieną specialistai aptars mokyklinio amžiaus vaikų raidos etapus ir krizes, edukologijos mokslų daktarė Austėja Landsbergienė nagrinės vaikų motyvacijos klausimus ir papasakos, kokios priemonės ją skatina.

Tėveliai paskaitose sužinos ir apie tai, kaip padėti paaugliui atrasti save, kaip padėti pasirinkti profesiją, kaip skatinti skaityti, kaip ugdyti vaiko pasitikėjimą savimi. Psichologas, lektorius Liudas Švipas aptars labai svarbius paauglystės lūžius ir atradimus: pirmąją meilę, seksą, narkotikus, o finansų konsultantė Milana Jonikienė primins, kaip svarbu vaikus išmokyti tinkamai elgtis su pinigais, kad jie netaptų greitųjų kreditų aukomis.

Vaikų linijos psichologė Jurgita Smiltė Jasiulionė nagrinės ypač aktualią šių laikų temą – vaiko ir kompiuterio, aptars vaikų elgesio virtualioje erdvėje ypatumus, virtualios erdvės grėsmes vaikui, ir ką suaugusieji žino bei ko nežino apie tai.

Renginio dalyviai net turės galimybę susipažinti su naujausiomis vaikų mados tendencijomis. UAB „Mažasis modelis“ steigėja Severa Čepulienė bei žaismingų ir stilingų vaikiškų drabužėlių „Kyta“ ekspertai pirmąją konferencijos dieną demonstruos naujausią kolekciją.

Konferencija „Atsakinga tėvystė“ vyks kovo 14-15 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO. Ją LITEXPO organizuoja kartu su UAB „Galimybių arsenalas“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

MAMŲ MUGĖ suviliojo ir žinomas mamas

Šiandien Vilniuje, Gariūnų verslo parke, prasidėjo pavasario - vasaros MAMŲ MUGĖ. Įėjimas į ją nemokamas, durys atviros iki sekmadienio, kovo 25 dienos.

Daugiavaikėms kauniečių šeimoms – viešasis transportas už simbolinį mokestį

Tris ir daugiau vaikų auginančių šeimų atžalos Kauno mieste autobusais ir troleibusais važinėsis praktiškai nemokamai.

Feisbuke plinta nematytas kiaušinių marginimo būdas (2)

Artėjant Velykoms, vis dažniau susimąstome, kaip dažysime margučius. Šįkart pristatome Lietuvoje neįprastą būdą.

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas

Savo pirmagimio sūnaus greita ir lengva gimdymo istorija dalijasi Neringa. Tačiau jos nėštumas, atvirkščiai, buvo be galo sunkus. Jūsų gimdymo istorijų laukiame el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Fotoreportažas iš MAMŲ MUGĖS: kokios staigmenos čia laukia sutaupyti norinčių pirkėjų

Šiandien Vilniuje verslo centre „Gariūnai“ prasideda šeimų itin laukiamas renginys – „Mamų mugė“. Jos metu galima įsigyti nėščiosioms skirtų prekių, vaikų drabužėlių, avalynės, žaislų, vežimėlių, knygų ir dar visokiausių kitokių daiktų, skirtų vaikams nuo gimimo iki paauglystės.

Facebook padės ieškoti dingusių vaikų

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su pasaulinio socialinio tinklo „Facebook“ Saugumo ir patikros departamento vadove Emily Vacher aktyvavo dingusių vaikų paieškai skirtą sistemą „Amber Alert“.

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo (4)

Nė viena iš ligoninių neužtikrina minimalių sąlygų sėkmingai žindymo pradžiai. Tokią išvadą padarė iniciatyvos „Žindymui draugiška“ iniciatoriai, kurie apklausė beveik tūkstantį 2017 metais Lietuvoje gimdžiusių mamų.

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati

Savo gimdymo istorija dalijasi Jolanta. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!

Savo gimdymo istorija dalijasi Ingrida. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Motinos dienos proga – dovana esamoms ir būsimoms mamoms

Visų esamų ir būsimų Lietuvos mamų šį pavasarį laukia ypač vertinga dovana – pasaulinės misijos „Sveika ir Laiminga Mama“ pradžia.

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias

Savo gimdymo istorija dalijasi Sandra. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

TAVO VAIKO premjeroje – mielas išdaigininkas TRIUŠIS PITERIS

Vaikų literatūros klasika žaismingai perkeliama į kino ekranus! Kovo 18 d. (sekmadienį) visuose kino centruose „Forum Cinemas" TAVO VAIKO premjeroje – filmas „Triušis Piteris", pastatytas beveik prieš 120 metų britų rašytojos Beatrix Potter sukurtą ir viso pasaulio vaikus sužavėjusią istoriją apie išdykusį, bet mielą triušiuką. Pamatykite pirmieji!

Moteris sužinojo esanti nėščia likus 15 minučių iki gimdymo (4)

Australė Jayde Lawrence pagimdė kūdikį praėjus 15 minučių po to, kai sužinojo, kad ji nėščia. Kaip praneša laikraštis „The Daily Mail“, moteris manė, kad jai apendicitas.

Neeilinė fotosesija: per dideli rūbai atskleidė neišnešiotų kūdikių trapumą

Paramos projektas „Ankstukai" pavasarį pasitinka pristatydami fotografijų parodą „Auginu Lietuvą". Fotomenininkų darbuose per didelius rūbus dėvintys ankstukai atskleidžia savo mažumą ir trapumą bei primena, koks reikalingas yra aplinkinių dėmesys ir rūpestis, kai visas pasaulis tau per didelis.

Išnagrinėti du trečdaliai vaiko pinigų prašymų (2)

Iš visų pateiktų prašymų skirti vadinamuosius „vaiko pinigus“ šiuo metu priimta 71 proc. sprendimų dėl išmokos vaikui skyrimo.