Ką tėvai turi žinoti apie savo vaikus?

Apie tai bus kalbama šį savaitgalį, kovo 14-15 d., pirmą kartą Lietuvoje vyksiančioje konferencijoje „Atsakinga tėvystė“. Joje pranešimus skaitys ir savo patirtimi dalinsis net šešiolika geriausių savo srities specialistų – lektorių, psichologų, edukologų.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Specialistai konferencijoje tėvelius supažindins su daugeliu aktualių vaikų auklėjimo klausimų, aptars problemų sprendimo būdus.

Kaip teigia konferenciją organizuojančio Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO Konferencijų skyriaus vadovas Justinas Bortkevičius, pasirinkti tokią renginio temą paskatino jos aktualumas šiandieninių problemų kontekste - tėvų užimtumo, emigracijos, kuri kartais ilgam atskiria vaikus nuo tėvų. „Tyrimai rodo, kad tėvai vaikams per dieną teskiria keletą minučių. Tai tikrai nėra atsakinga tėvystės, kuri reikalauja daug pastangų ir kantrybės iš tėvų. Juk tėvystė nėra įgimtas gebėjimas, mes jos mokomės visą gyvenimą: iš savo klaidų, sėkmių, kitų tėvų patirties, ieškome specialistų pagalbos ir rekomendacijų. Visa tai ir norėjome sutelkti į vieną renginį, nes dauguma paskaitas vesiančių specialistų kartu yra ir tėvai, patys auginantys net po keletą vaikų“, – sako J. Bortkevičius.

Konferenciją sudaro dvi teminės dalys: šeštadienis skirtas ikimokyklinukų auklėjimo problemoms aptarti, o sekmadienį dėmesys bus skirtas pagrindinėms mokyklinio amžiaus vaikų auklėjimo aktualijoms.

Pirmąją konferencijos dieną specialistai kalbės apie vaikus ištinkančias krizes, apie tai, kaip jas atpažinti ir įveikti, nagrinės konkurencijos tarp vaikų problemą ir patars, kaip ją paversti bendradarbiavimu, primins tėveliams, kad savo vaikus reikia priimti tokius, kokie jie yra. Žurnalistė, knygų vaikams autorė, edukacinių programų kūrėja Juventa Mudėnienė kalbės apie tai, kaip sustiprinti vaiko žingeidumą, edukologijos mokslų daktarė Sigita Burvytė supažindins su vaikų baimėmis ir patars, kaip elgtis su jomis susidūrus. Psichologė Edita Čekuolienė gilinsis į vaikų ir senelių santykių problemas, o psichologė Jūratė Bortkevičienė supažindins su vaiko emocinio intelekto svarba.

Antrąją renginio dieną specialistai aptars mokyklinio amžiaus vaikų raidos etapus ir krizes, edukologijos mokslų daktarė Austėja Landsbergienė nagrinės vaikų motyvacijos klausimus ir papasakos, kokios priemonės ją skatina.

Tėveliai paskaitose sužinos ir apie tai, kaip padėti paaugliui atrasti save, kaip padėti pasirinkti profesiją, kaip skatinti skaityti, kaip ugdyti vaiko pasitikėjimą savimi. Psichologas, lektorius Liudas Švipas aptars labai svarbius paauglystės lūžius ir atradimus: pirmąją meilę, seksą, narkotikus, o finansų konsultantė Milana Jonikienė primins, kaip svarbu vaikus išmokyti tinkamai elgtis su pinigais, kad jie netaptų greitųjų kreditų aukomis.

Vaikų linijos psichologė Jurgita Smiltė Jasiulionė nagrinės ypač aktualią šių laikų temą – vaiko ir kompiuterio, aptars vaikų elgesio virtualioje erdvėje ypatumus, virtualios erdvės grėsmes vaikui, ir ką suaugusieji žino bei ko nežino apie tai.

Renginio dalyviai net turės galimybę susipažinti su naujausiomis vaikų mados tendencijomis. UAB „Mažasis modelis“ steigėja Severa Čepulienė bei žaismingų ir stilingų vaikiškų drabužėlių „Kyta“ ekspertai pirmąją konferencijos dieną demonstruos naujausią kolekciją.

Konferencija „Atsakinga tėvystė“ vyks kovo 14-15 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO. Ją LITEXPO organizuoja kartu su UAB „Galimybių arsenalas“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Neįtikėtina: iš labai arti nufilmavo, kaip mamos gimdoje juda kūdikis (2)

Visai gali būti, kad ateityje įprastas ultragarso tyrimo procedūras pakeis naujos kartos medicinos įranga, kuri leis gydytojams dar aiškiau matyti, kaip motinos gimdoje vystosi būsimasis vaikelis.

Idealus amžius gimdyti vaikus (2)

Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Nauja iniciatyva kviečia tėvus ir vaikus leisti laiką kokybiškai

Vilniuje esanti studija „Vilkės namai" pradeda projektą "Mama ir vaikas", kurio tikslas – skatinti kokybišką tėvų ir vaikų buvimą ir veiklas kartu.

Mažoji kovotoja: mergaitė gimė 400 gramų svorio ir 21,8 cm ūgio

Jaudinanti istorija iš Indijos: per anksti gimusios ankstukės, kuri septynis mėnesius praleido ligoninėje, tėvai pagaliau gali atsikvėpti - pavojus dukrytės gyvybei nebegresia.

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti (5)

Kėdainių rajono savivaldybės pateiktoje informacijoje – įdomioji statistika: jauniausi tėvai, kasmet madingi ir reti vardai, 2017 metų gimstamumo rodikliai.

Išradinga tinklaraštininkė Inga pristato: kavos aparatas už 4 eurus (5)

Dviejų vaikučių mama Inga, daugiau kaip prieš pusmetį sukūrusi tinklaraštį „Mamos diena“ pasidalijo labai smagiu būdu, kaip namuose išsivirti kavos su puta, naudojant „kavos aparatą“ už 4 eurus.

Neįprasta reklama žurnale: nusišlapink ir sužinok, ar esi nėščia

Šiomis dienomis žiniasklaidoje mirgėte mirga pranešimų apie neįprastą reklamą viename Švedijos žurnale.

Kviečia megzti trispalves kojines visiems 2018 metų kūdikiams

Šiandien startuoja projektas "Sveikas, mažyli - Lietuvai 100!", kurio metu visi norintys raginami megzti trispalves kojinaites 2018 metais gimsiantiems mažyliams.

Dvynius pagimdžiusi 70 metų moteris nepyksta pavadinta močiute

2008 metais Omkari Singh tapo vyriausia moterimi pasaulyje, pagimdžiusia dvynius. Kai jai gimė berniukas ir mergaitė, Omkari buvo 70 metų.

Vilnius atsisveikina su šventine nuotaika: renginiuose laukiamos šeimos su vaikais

Šeštadienį, sausio 6 d., vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami minėti žiemos švenčių pabaigtuves ir pagal seną paprotį švęsti Trijų karalių dieną.

Sumanios mamos triukas, kad vaikas miegotų visą naktį (3)

Socialiniame tinkle pasidalinusi savo miegančios dukrytės nuotrauka, Laura Gerson sulaukė ir nepažįstamų tėvų padėkų. Jos triukas paprastas, tad išbandyti jį verta visų nemiegiukų tėvams.

Dvynukai per Naujuosius metus iškrėtė tėvams pokštą (2)

Gimdyti metų sandūroje - išskirtinis įvykis. Be staigmenų tokiu laiku vargu ar įmanoma apsieiti.

Mokslininkai apie motinos pieną: jį galima lyginti su simfoniniu orkestru

Nuo garo variklio iki saulės energija varomo automobilio. Nuo kambarį užimančio kompiuterio iki išmaniojo laikrodžio. Nuo mamos pieno iki... mamos pieno.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Atviras pokalbis su mamomis: nėštumas – labiau džiaugsmas ar kančia

Vienos nėštukės patiria kone euforiją – jos gerai jaučiasi, nekamuoja pykinimas, tad drąsiai gali vaikelio laukimą vadinti džiaugsmingu, kitoms taip paprasta nebūna: pykina, gresia persileidimas arba tiesiog... galvoje sumaištis.