Ką tėvai turi žinoti apie savo vaikus?

Apie tai bus kalbama šį savaitgalį, kovo 14-15 d., pirmą kartą Lietuvoje vyksiančioje konferencijoje „Atsakinga tėvystė“. Joje pranešimus skaitys ir savo patirtimi dalinsis net šešiolika geriausių savo srities specialistų – lektorių, psichologų, edukologų.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Specialistai konferencijoje tėvelius supažindins su daugeliu aktualių vaikų auklėjimo klausimų, aptars problemų sprendimo būdus.

Kaip teigia konferenciją organizuojančio Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO Konferencijų skyriaus vadovas Justinas Bortkevičius, pasirinkti tokią renginio temą paskatino jos aktualumas šiandieninių problemų kontekste - tėvų užimtumo, emigracijos, kuri kartais ilgam atskiria vaikus nuo tėvų. „Tyrimai rodo, kad tėvai vaikams per dieną teskiria keletą minučių. Tai tikrai nėra atsakinga tėvystės, kuri reikalauja daug pastangų ir kantrybės iš tėvų. Juk tėvystė nėra įgimtas gebėjimas, mes jos mokomės visą gyvenimą: iš savo klaidų, sėkmių, kitų tėvų patirties, ieškome specialistų pagalbos ir rekomendacijų. Visa tai ir norėjome sutelkti į vieną renginį, nes dauguma paskaitas vesiančių specialistų kartu yra ir tėvai, patys auginantys net po keletą vaikų“, – sako J. Bortkevičius.

Konferenciją sudaro dvi teminės dalys: šeštadienis skirtas ikimokyklinukų auklėjimo problemoms aptarti, o sekmadienį dėmesys bus skirtas pagrindinėms mokyklinio amžiaus vaikų auklėjimo aktualijoms.

Pirmąją konferencijos dieną specialistai kalbės apie vaikus ištinkančias krizes, apie tai, kaip jas atpažinti ir įveikti, nagrinės konkurencijos tarp vaikų problemą ir patars, kaip ją paversti bendradarbiavimu, primins tėveliams, kad savo vaikus reikia priimti tokius, kokie jie yra. Žurnalistė, knygų vaikams autorė, edukacinių programų kūrėja Juventa Mudėnienė kalbės apie tai, kaip sustiprinti vaiko žingeidumą, edukologijos mokslų daktarė Sigita Burvytė supažindins su vaikų baimėmis ir patars, kaip elgtis su jomis susidūrus. Psichologė Edita Čekuolienė gilinsis į vaikų ir senelių santykių problemas, o psichologė Jūratė Bortkevičienė supažindins su vaiko emocinio intelekto svarba.

Antrąją renginio dieną specialistai aptars mokyklinio amžiaus vaikų raidos etapus ir krizes, edukologijos mokslų daktarė Austėja Landsbergienė nagrinės vaikų motyvacijos klausimus ir papasakos, kokios priemonės ją skatina.

Tėveliai paskaitose sužinos ir apie tai, kaip padėti paaugliui atrasti save, kaip padėti pasirinkti profesiją, kaip skatinti skaityti, kaip ugdyti vaiko pasitikėjimą savimi. Psichologas, lektorius Liudas Švipas aptars labai svarbius paauglystės lūžius ir atradimus: pirmąją meilę, seksą, narkotikus, o finansų konsultantė Milana Jonikienė primins, kaip svarbu vaikus išmokyti tinkamai elgtis su pinigais, kad jie netaptų greitųjų kreditų aukomis.

Vaikų linijos psichologė Jurgita Smiltė Jasiulionė nagrinės ypač aktualią šių laikų temą – vaiko ir kompiuterio, aptars vaikų elgesio virtualioje erdvėje ypatumus, virtualios erdvės grėsmes vaikui, ir ką suaugusieji žino bei ko nežino apie tai.

Renginio dalyviai net turės galimybę susipažinti su naujausiomis vaikų mados tendencijomis. UAB „Mažasis modelis“ steigėja Severa Čepulienė bei žaismingų ir stilingų vaikiškų drabužėlių „Kyta“ ekspertai pirmąją konferencijos dieną demonstruos naujausią kolekciją.

Konferencija „Atsakinga tėvystė“ vyks kovo 14-15 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO. Ją LITEXPO organizuoja kartu su UAB „Galimybių arsenalas“.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

9 neįtikėtini faktai apie motinos pieną (1)

Motinos pienas, nors gausiai tyrinėjamas mokslininkų, vis dar turi paslapčių. Pavyzdžiui, kodėl berniuką maitinančios motinos piene yra 25 proc. daugiau kalorijų nei maitinančios mergaitę? Kodėl pieno sudėtis kinta keičiantis maitinimo laikui?

Viešumoje žindžiusi ir piktos reakcijos sulaukusi mama pasielgė netikėtai (32)

Žindymas viešai – dažnai aptarinėjama tema, kuria diskutuoti mėgsta vaikų susilaukusios mamos.

Rimantas Kėvalas: „Žinokite, kad vaikai nesirgti negali, ir tai - ne pasaulio pabaiga“ (2)

„Kodėl mano vaikas serga?", - tokį klausimą Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovas, vaikų ligų gydytojas, prof. dr. Rimantas Kėvalas išgirsta be galo dažnai.

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai (13)

Kalbant šia tema mamų nuomonės išsiskiria kardinaliai: vienos pasisako tik už, kitos – prieš bet kokią intervenciją, o trečios lieka neutralios – nelygu, kokia situacija. Paskaitykime mamų nuomones ir argumentus!

Pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną Kauno Rotušė nušvis purpurine spalva

Šiandien, lapkričio 17 d., visas pasaulis mini pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną. Kaune šios dienos minėjimus jau 5 metus iš eilės organizuoja asociacija „Padedu augti", kuri visus kauniečius bei miesto svečius kviečia pasigrožėti 5-tąjį kartą purpurine spalva sužibsiančia Kauno Rotuše bei prisidėti prie palaikymo akcijos.

Miuziklas „Kakės Makės gimtadienis" sužavėjo pirmuosius mažuosius gerbėjus

Sekmadienį sostinės „Siemens" arenoje įvyko pirmasis miuziklo „Kakės Makės gimtadienis" parodymas. Visi bilietai į premjerą Vilniuje buvo parduoti.

10 mėnesių kūdikis sveria 28 kilogramus: gydytojai baiminasi dėl jo gyvybės (4)

10 mėnesių berniukas iš Meksikos Luis Manuel Gonzales, kaip ir visi jo bendraamžiai, mokosi tarti pirmuosius žodžius ir aktyviai domisi jį supančiu pasauliu. Tačiau Luis tai padaryti yra sunkiau, negu kitiems kūdikiams, mat jis sveria neįtikėtinai daug - net 28 kilogramus.

Įvardijo populiariausią mergaitės vardą visame pasaulyje (20)

Vardų mados egzistuoja visame pasaulyje, Lietuva - ne išimtis. Paskelbtasis populiariausias mergaitės vardas visame pasaulyje yra gana populiarus ir mūsų šalyje.

Istorinėje Aleksandro Vasiljevo parodoje - vaikų aprangos ir gyvenimo būdo įdomybės

Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje pristatyta paroda „Vaikų pasaulis. XVIII–XX a.“, kurioje kolekcininkas Aleksandras Vasiljevas kviečia pamatyti niekada anksčiau Lietuvos publikai nerodytus įvairių laikotarpių vaikiškus drabužius, aksesuarus, žaislus bei namų apyvokos daiktus.

Alkoholio poveikis būsimo vaiko sveikatai

Alkoholis (etanolis, etilo alkoholis) yra legaliai vartojama medžiaga, kuri priklauso teratogenams. Teratogenas – bet koks egzogeninis veiksnys (cheminis, biologinis ar fizinis), kuris, veikdamas embrioną ir vaisių, sutrikdo normalią raidą ir lemia anomalijų atsiradimą.

9,5 min. atgauti pusiausvyrą po bemiegės nakties

Mama, mes tave suprantame. Nuovargis - baisus dalykas, o toks nuovargis, kurį patiria mama, yra didesnis nei bet kuris kitas.

Būsimi ir esami tėvai kviečiami į nemokamas paskaitas Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui.

Jei vaikas gimė 2017 metais, jo stipriosios savybės bus šios

Jeigu mažylis gimė tarp 2017 metų sausio 28 dienos ir 2018 metų vasario 15, jį pagal kinų kalendorių globoja Ugninis raudonas Gaidys.

Kviečiame į nemokamas paskaitas būsimoms mamytėms

Kūdikio, ypač pirmojo, besilaukiančioms mamoms kyla begalė klausimų apie nėščiųjų mitybą, higieną, taip pat, kaip pasiruošti sklandžiam gimdymui bei prižiūrėti naujagimį.

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton (2)

Nuo civilizacijos pradžios karališkasis pasaulis visada buvo ypatingas, išaukštintas, kupinas paslapčių ir net, kaip buvo manoma, dieviškosios galios. Taigi nieko keisto, kad vaiko gimimas karališkoje šeimoje visais laikais buvo ypatingas įvykis.