Ką veiksime su šeima šį savaitgalį?

Atšalus orams, smagūs renginiai iš atvirų erdvių keliasi į uždaras. Parengėme tradicinę spalio 19-20 d. savaitgalio renginių apžvalgą, pirmenybę teikdami renginiams, draugiškiems šeimoms su mažais vaikais.
© Shutterstock nuotr.

Vilnius

Spalio 19 dieną nuo 19.00 val. Pilaitės mikrorajonas ir vėl nušvis įvairiausiomis šviesomis ir sudrums nusistovėjusią miegamojo rajono kasdienybę įvairiausiais meniniais performansais, vyks meninės šviesų instaliacijos festivalis „Beepositive". „Renginys kviečia žmones pasigrožėti Lietuvos ir užsienio menininkų šviesos instaliacijomis. Visi žiūrovai raginami ateiti pasipuošę šviečiančiais ar šviesą atspindinčiais aksesuarais, žibintais ir taip sudalyvauti puikioje šviesos šventėje. Renginio vieta - Pilaitė tarp senojo Pilaitės kelio ir Pilaitės prospekto šalia „Beepart" dirbtuvių.  Renginys nemokamas.

Vilnius

Prezidentūros kiemo vartai šį savaitgalį visiems norintiems užsukti pasidairyti bus atverti paskutinį kartą šiais metais. Iki spalio 20 d. savaitgaliais, nuo 12.00 iki 18.00 val. visi norintieji yra kviečiami apsilankyti ne tik Prezidentūros didžiajame kieme, bet ir parke. Įėjimas laisvas pro vartus iš Universiteto gatvės pusės.

Vilnius

Spalio 20 d. (sekmadienį), 12 val., Vilniaus mokytojų namų svetainėje vyks dainuojamosios poezijos festivalio „Tai -aš" koncertas patiems mažiausiems „Bardai vaikams". Festivalio organizatoriai net neabejoja, kad mažaisiais kuo puikiausiai pasirūpins Vytautas V. Landsbergis, Jonas Baltokas, ir kiti vaikų pamėgti atlikėjai. Vaikams iki 5 m. įėjimas nemokamas, o vaikams iki 14 m. taikoma 50 proc. nuolaida.

Vilnius

Spalio 19 dieną Vilniuje vėl šurmuliuos bėgikai. Pačiame sostinės centre vyks tradicinis 10 km bėgimas su Živile Balčiūnaite. Varžybose bus galima dalyvauti ir trumpesnėje distancijoje - renginio programoje yra ir 2 km, ir 5 km bėgimai bei 5 km šiaurietiško ėjimo rungtis.

Vilnius

Šeštadienį, spalio 19 dieną, „Skalvijos" kino centre pakvips rudenio nurausvintais lapais, medžio tošim ir kitais gamtos radiniais. Šeimos su vaikais kviečiamos į „Karlsono kino" popietę, skirtą gamtos paslapčių stebėjimui ir tyrinėjimui. 12 val. vaikai kartu su kino edukacijos specialiste Ginte Žulyte žiūrės gamtos stebėjimo malonumą dovanojantį prancūzų filmą „Tvenkinio paslaptys" (La Clé des Champs, 2011).

Po filmo edukacijos specialistė G. Žulytė pakvies vaikus pasidalinti mintimis apie filmą, kalbėsis apie tai, ar filmas gali parodyti tokį pasaulį, kokio mes kasdienybėje dar nesame matę. Vėliau prasidės smagiojo užsiėmimo dalis: bus kuriamas gamtos muziejus iš atsineštų augalų, jų dalių, pačių įvairiausių gamtos radinių ir gyvūnų nuotraukų ir viso to, kuo šiuo metų laiku turtinga gamta.

Vilnius

Spalio 18-20 dienomis į „Litexpo" parodų ir kongresų centre - Baltijos maisto ir gėrimų paroda BAF. Šiais metais paroda vyks kartu su namų apyvokos reikmenų ir interjero paroda „Jūsų namai". Parodų metu vyksiantys renginiai bei degustacijos bus skirti tobulėti, išplėsti turimas žinias apie maisto gaminimą, atrasti improvizacijos virtuvėje džiaugsmą ir turiningai praleisti laisvalaikį visai šeimai: ne tik suaugusiems, bet ir mažiesiems kulinarams. Parodoje centrine vieta maisto gaminimu besidomintiesiems tampa interaktyvi kulinarinė erdvė „Virtuvės studija". Šeštadienį - šeimos diena, vyks kulinarinė šeimų dvikova „Mano firminė šeimyninė pica".

Vilnius

Spalio 19-20 d. Vilnių drebins galingiausias metų renginys - Tarptautinis sporto festivalis 2013. Stipriausi pasaulio galiūnai iš Lietuvos bei iš viso pasaulio „Siemens" arenoje varžysis dėl geriausiųjų titulų. Renginio lankytojų laukia taip pat klasikinio kultūrizmo atstovų pasirodymai, rankų lenkimo kovos, dailiosios bikinio varžybos, gatvės gimnastikos čempionatas ir daugybė kitų jėgos ir ištvermės reikalaujančių rungčių, tarp kurių ir prieš gerą dešimtmetį Arnoldo Švarcnegerio galiūnų varžybų metu pristatyta rungtis „Spausk ir bėk". Ši unikali rungtis jau antrąjį kartą tampa taip pat ir Tarptautinio sporto festivalio Lietuvoje dalimi.

Vilnius

Spalio 20 d. 14 val. kino teatre „Pasaka" kviečia sekmadienio "Savaitgalio su Pasaka" popietė visai šeimai. Vaikai ir jų tėveliai susitiks su muzikinės knygelės "Čiulba ulba ūbauja" kūrėjomis ir visi kartu atgaivins pasakos herojus muzikos ir dailės užsiėmimuose. Įvairaus amžiaus vaikams bei jų tėveliams skirtos "Savaitgalio su pasaka" popietės susideda iš dviejų dalių: kūrybinių dirbtuvėlių ir kino seanso. Šį sekmadienį po žaidimų su mokyklėle "Strazdanėlės" visi dalyviai žiūrės prancūzų animacinį filmą "Eleonoros paslaptis", pasakojantį istoriją apie knygas, skaitymą, atgijusius pasakų herojus ir stebuklingąją biblioteką.

Penevėžio r.

Mažame Naujamiesčio kaimelyje iškilęs šiaudinių skulptūrų parkas jau ne pirmus metus vilioja daugybę smalsuolių. Prieš Vėlines visos skulptūros yra sudeginamos, o kol kas atvykus galima jas visas apžiūrėti. Skulptūras kuria patys miestelio gyventojai: ant medinio karkaso dėdami šiaudų kuokštus. Įspūdingas vaizdas, kurį tikrai ne kasdien pamatysi!

Klaipėda

Spalio 18-20 dienomis Klaipėdoje „Švyturio arenoje" organizuojama tarptautinė grožio industrijos, mados ir stiliaus idėjų paroda „Grožis 2013". Parodoje laukia daugybė grožio ir mados pasaulio naujovių: Liutauras Salasevičius pristatys 2013 metų vakarinių suknelių kolekciją. Savo pasirodymais stebins ne tik Lietuvos, bet ir užsienio profesionalūs stilistai.

Palanga

Palangoje po truputį pakvimpa artėjančiomis Kalėdomis - visus metus veikiančią J. Basanavičiaus gatvėje, buvusio kavinės „Dorė" patalpose, įsikūrusią smėlio skulptūrų parodą papildė naujas eksponatas - prakartėlė. Sulaukus žiemos bei šalčių, parodą menininkas Andrius Petkus planuoja paįvairinti ir ledo skulptūromis. Kurdamas Šventąją šeimyną A. Petkus užtruko maždaug savaitę. Naujoji kompozicija, kaip ir kitos skulptūros, eksponuojamos parodoje, yra iš smėlio. Įspūdžiui sustiprinti taip pat panaudota šiaudų. Šio menininko Palangoje įkurtas smėlio skulptūrų parkas uždaroje erdvėje - naujiena ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Čia, be prakartėlės, eksponuojama ir 13 skulptūrų animacine tema. Smėlinis pasakų pasaulis lankytojams atviras savaitgaliais nuo 12 val. iki 18 val.

Jeigu žinote įdomių renginių, laukiame jų el. paštu tavovaikas@delfi.lt.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Konferencijoje „Atsakinga tėvystė“ žinių apie vaikus semiasi smalsūs ir rūpestingi tėvai FOTO, VIDEO

Šiandien Vilniuje prasidėjusioje dviejų dienų konferencijoje „Atsakinga tėvystė“ tėčiai ir mamos rinkosi dėl savo vaikų.

Tėvystės atostogų išėjęs kaunietis pradėjo siūti tiulio sijonus (5)

Audrius Kasiukevičius (34 m.), 1 m. 8 mėn. Sofijos tėtis, išėjęs tėvystės atostogų pradėjo siūti tiulio sijonus ir verti karolius, bet svarbiausia, atrado tikrąjį ryšį su dukra.

Lietuvos tėčius mokė pinti kasas dukrytėms

Jeigu paklaustume tėčių, koks sunkiausias darbas yra auginant dukrytes, ne vienas atsakytų, jog tai yra... kasų pynimas, o ir apskritai – mergaičių plaukų priežiūra.

Greta esančiose gimdyklose gimė berniukas ir mergaitė. Paaiškėjo, kad juos kai kas sieja (25)

Linksma istorija nutiko vienuose Pietų Karolinos (JAV) gimdymo namuose. Čia šalia esančiose gimdymo palatose 18 valandų skirtumu gimė du vaikai - berniukas ir mergaitė.

Vilniuje prasideda MAMŲ MUGĖ (FOTO) (8)

Pavasarį ir vasarą vykstanti MAMŲ MUGĖ - vienas laukiamiausių jaunų šeimų renginių. Čia galima ne tik parduoti nebenaudojamus vaiko daiktus, bet ir taupiai apsipirkti.

Vilniuje vykstanti MAMŲ MUGĖ pažėrė naujovių (5)

Dažnai mamai apsilankyti tradicinėje didžiausioje Baltijos šalyse kelias dienas trunkančioje vaikiškų bei nėščiųjų prekių komiso ir labdaros mugėje tapo kone privalomu dalyku. Juk vaikams skirti daiktai šiandien kainuoja pasiutusiai daug, tuo tarpu čia, „Mamų mugėje", už simbolinį mokestį galima įsigyti visko, ko iš tiesų reikia.

Pasaulinės dulų savaitės proga šeimos kviečiamos į nemokamas paskaitas ir susitikimus

Kaip ir kasmet, kovo 22 – 28 d. minima Pasaulinė dulų savaitė. Šią savaitę įvairiuose Lietuvos miestuose dulos organizuoja renginius, paskaitas, susitikimus būsimoms mamoms, jau susilaukusioms šeimoms ir visiems besidomintiems.

Unikalioje parodoje neišnešiotukai įkūnijo per anksti gimusius pasaulio genijus

Tiek apie genijus, tiek apie anksčiau laiko gimusius sakoma – „aplenkęs laiką".

Kaip šiandien gyvena šeima, pirmagimio susilaukusi rekordiškai vėlai (69)

Prieš nepilnus metus, kai septyniasdešimtmetė indė Daljinder Kaur pagimdė savo pirmagimį, apie tai rašė viso pasaulio žiniasklaida. Šiandien moteris davė išskirtinį interviu apie tai, kaip vėlyva motinystė pakeitė šeimos gyvenimą.

Milžiniško dėmesio sulaukęs profesorius, į kurio tiesioginį interviu įsiveržė vaikai, davė pirmąjį interviu (18)

Vaizdo įrašas, kuriame profesorius duoda interviu BBC ir tiesioginiame eteryje į jo kambarį įeina abu vaiku, pamatė milijonai internautų visame pasaulyje.

Kovo 23-26 vyks MAMŲ MUGĖ: kodėl joje iš tiesų verta dalyvauti (2)

Pavasarį vyksta tradicinė „Mamų mugė", kur už simbolinę kainą galima įsigyti reikalingų vaikiškų drabužių, žaislų, daiktų bei kitokios įrangos.

Susipažinkite: ją vadina linksmiausiu kūdikiu (15)

Kai gimsta kūdikis, tėvams dar tenka palaukti mėnesį - kitą, kol jis ima sąmoningai šypsotis bei juoktis kalbinamas ar juokinamas.

Socialiniuose tinkluose mamos dalijasi ypatingais marškinėliais aprengtų vaikų nuotraukomis (1)

Kūdikių ir vaikų marškinėliai su smagiais užrašais seniai nebe naujiena vaikiškų prekių rinkoje.

Ištyrę baseinų vandenį, apstulbo: mes maudomės šlapime (31)

Kad ir kaip skambėtų nepatraukliai, tai tiesa, kurią ką tik patvirtino ir mokslininkai: net ir žinodami, jog tai nehigieniška, daug žmonių šlapinasi viešuosiuose baseinuose.

Vaikus globojančios ir įsivaikinusios šeimos nuo šiol problemas spręs kartu

Lietuvos vaikų teisių apsaugos sistema yra pertvarkoma, siekiama atsisakyti institucinės globos, todėl vis daugiau mūsų šalies gyventojų pasiryžta tapti globėjais ir įtėviais.