Ką veiksime su šeima šį savaitgalį?

Atšalus orams, smagūs renginiai iš atvirų erdvių keliasi į uždaras. Parengėme tradicinę spalio 19-20 d. savaitgalio renginių apžvalgą, pirmenybę teikdami renginiams, draugiškiems šeimoms su mažais vaikais.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vilnius

Spalio 19 dieną nuo 19.00 val. Pilaitės mikrorajonas ir vėl nušvis įvairiausiomis šviesomis ir sudrums nusistovėjusią miegamojo rajono kasdienybę įvairiausiais meniniais performansais, vyks meninės šviesų instaliacijos festivalis „Beepositive". „Renginys kviečia žmones pasigrožėti Lietuvos ir užsienio menininkų šviesos instaliacijomis. Visi žiūrovai raginami ateiti pasipuošę šviečiančiais ar šviesą atspindinčiais aksesuarais, žibintais ir taip sudalyvauti puikioje šviesos šventėje. Renginio vieta - Pilaitė tarp senojo Pilaitės kelio ir Pilaitės prospekto šalia „Beepart" dirbtuvių.  Renginys nemokamas.

Vilnius

Prezidentūros kiemo vartai šį savaitgalį visiems norintiems užsukti pasidairyti bus atverti paskutinį kartą šiais metais. Iki spalio 20 d. savaitgaliais, nuo 12.00 iki 18.00 val. visi norintieji yra kviečiami apsilankyti ne tik Prezidentūros didžiajame kieme, bet ir parke. Įėjimas laisvas pro vartus iš Universiteto gatvės pusės.

Vilnius

Spalio 20 d. (sekmadienį), 12 val., Vilniaus mokytojų namų svetainėje vyks dainuojamosios poezijos festivalio „Tai -aš" koncertas patiems mažiausiems „Bardai vaikams". Festivalio organizatoriai net neabejoja, kad mažaisiais kuo puikiausiai pasirūpins Vytautas V. Landsbergis, Jonas Baltokas, ir kiti vaikų pamėgti atlikėjai. Vaikams iki 5 m. įėjimas nemokamas, o vaikams iki 14 m. taikoma 50 proc. nuolaida.

Vilnius

Spalio 19 dieną Vilniuje vėl šurmuliuos bėgikai. Pačiame sostinės centre vyks tradicinis 10 km bėgimas su Živile Balčiūnaite. Varžybose bus galima dalyvauti ir trumpesnėje distancijoje - renginio programoje yra ir 2 km, ir 5 km bėgimai bei 5 km šiaurietiško ėjimo rungtis.

Vilnius

Šeštadienį, spalio 19 dieną, „Skalvijos" kino centre pakvips rudenio nurausvintais lapais, medžio tošim ir kitais gamtos radiniais. Šeimos su vaikais kviečiamos į „Karlsono kino" popietę, skirtą gamtos paslapčių stebėjimui ir tyrinėjimui. 12 val. vaikai kartu su kino edukacijos specialiste Ginte Žulyte žiūrės gamtos stebėjimo malonumą dovanojantį prancūzų filmą „Tvenkinio paslaptys" (La Clé des Champs, 2011).

Po filmo edukacijos specialistė G. Žulytė pakvies vaikus pasidalinti mintimis apie filmą, kalbėsis apie tai, ar filmas gali parodyti tokį pasaulį, kokio mes kasdienybėje dar nesame matę. Vėliau prasidės smagiojo užsiėmimo dalis: bus kuriamas gamtos muziejus iš atsineštų augalų, jų dalių, pačių įvairiausių gamtos radinių ir gyvūnų nuotraukų ir viso to, kuo šiuo metų laiku turtinga gamta.

Vilnius

Spalio 18-20 dienomis į „Litexpo" parodų ir kongresų centre - Baltijos maisto ir gėrimų paroda BAF. Šiais metais paroda vyks kartu su namų apyvokos reikmenų ir interjero paroda „Jūsų namai". Parodų metu vyksiantys renginiai bei degustacijos bus skirti tobulėti, išplėsti turimas žinias apie maisto gaminimą, atrasti improvizacijos virtuvėje džiaugsmą ir turiningai praleisti laisvalaikį visai šeimai: ne tik suaugusiems, bet ir mažiesiems kulinarams. Parodoje centrine vieta maisto gaminimu besidomintiesiems tampa interaktyvi kulinarinė erdvė „Virtuvės studija". Šeštadienį - šeimos diena, vyks kulinarinė šeimų dvikova „Mano firminė šeimyninė pica".

Vilnius

Spalio 19-20 d. Vilnių drebins galingiausias metų renginys - Tarptautinis sporto festivalis 2013. Stipriausi pasaulio galiūnai iš Lietuvos bei iš viso pasaulio „Siemens" arenoje varžysis dėl geriausiųjų titulų. Renginio lankytojų laukia taip pat klasikinio kultūrizmo atstovų pasirodymai, rankų lenkimo kovos, dailiosios bikinio varžybos, gatvės gimnastikos čempionatas ir daugybė kitų jėgos ir ištvermės reikalaujančių rungčių, tarp kurių ir prieš gerą dešimtmetį Arnoldo Švarcnegerio galiūnų varžybų metu pristatyta rungtis „Spausk ir bėk". Ši unikali rungtis jau antrąjį kartą tampa taip pat ir Tarptautinio sporto festivalio Lietuvoje dalimi.

Vilnius

Spalio 20 d. 14 val. kino teatre „Pasaka" kviečia sekmadienio "Savaitgalio su Pasaka" popietė visai šeimai. Vaikai ir jų tėveliai susitiks su muzikinės knygelės "Čiulba ulba ūbauja" kūrėjomis ir visi kartu atgaivins pasakos herojus muzikos ir dailės užsiėmimuose. Įvairaus amžiaus vaikams bei jų tėveliams skirtos "Savaitgalio su pasaka" popietės susideda iš dviejų dalių: kūrybinių dirbtuvėlių ir kino seanso. Šį sekmadienį po žaidimų su mokyklėle "Strazdanėlės" visi dalyviai žiūrės prancūzų animacinį filmą "Eleonoros paslaptis", pasakojantį istoriją apie knygas, skaitymą, atgijusius pasakų herojus ir stebuklingąją biblioteką.

Penevėžio r.

Mažame Naujamiesčio kaimelyje iškilęs šiaudinių skulptūrų parkas jau ne pirmus metus vilioja daugybę smalsuolių. Prieš Vėlines visos skulptūros yra sudeginamos, o kol kas atvykus galima jas visas apžiūrėti. Skulptūras kuria patys miestelio gyventojai: ant medinio karkaso dėdami šiaudų kuokštus. Įspūdingas vaizdas, kurį tikrai ne kasdien pamatysi!

Klaipėda

Spalio 18-20 dienomis Klaipėdoje „Švyturio arenoje" organizuojama tarptautinė grožio industrijos, mados ir stiliaus idėjų paroda „Grožis 2013". Parodoje laukia daugybė grožio ir mados pasaulio naujovių: Liutauras Salasevičius pristatys 2013 metų vakarinių suknelių kolekciją. Savo pasirodymais stebins ne tik Lietuvos, bet ir užsienio profesionalūs stilistai.

Palanga

Palangoje po truputį pakvimpa artėjančiomis Kalėdomis - visus metus veikiančią J. Basanavičiaus gatvėje, buvusio kavinės „Dorė" patalpose, įsikūrusią smėlio skulptūrų parodą papildė naujas eksponatas - prakartėlė. Sulaukus žiemos bei šalčių, parodą menininkas Andrius Petkus planuoja paįvairinti ir ledo skulptūromis. Kurdamas Šventąją šeimyną A. Petkus užtruko maždaug savaitę. Naujoji kompozicija, kaip ir kitos skulptūros, eksponuojamos parodoje, yra iš smėlio. Įspūdžiui sustiprinti taip pat panaudota šiaudų. Šio menininko Palangoje įkurtas smėlio skulptūrų parkas uždaroje erdvėje - naujiena ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Čia, be prakartėlės, eksponuojama ir 13 skulptūrų animacine tema. Smėlinis pasakų pasaulis lankytojams atviras savaitgaliais nuo 12 val. iki 18 val.

Jeigu žinote įdomių renginių, laukiame jų el. paštu tavovaikas@delfi.lt.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Seksas po gimdymo: 7 priežastys, kodėl viskas jau kitaip (1)

Per nėštumą ir gimdymą moters organizme vyksta pokyčiai kurie turi įtakos jos fiziologijai. Būtent todėl skausmingas seksas po gimdymo – dažnas reiškinys.

Lietuvoje naujagimiams palankių ligoninių padaugėjo dvigubai skelbiame sąrašą

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad mūsų šalyje daugėja naujagimiams palankių ligoninių. Iki šiol jų buvo 8, o dabar patvirtinta net 16.

Vaikas nuėjo į tualetą, po minutės tėtis išvydo kai ką neįprasto (4)

Pavargę vaikai gali užmigti visur - prie pietų stalo, supdamiesi ant supamojo arkliuko ar važinėdami vaikštynėje.

Piešimas lavina ne tik vaiko kūrybiškumą

Anot meno terapeutų, piešimas yra svarbus procesas bet kuriame vaikų amžiuje ir tėvai gali paskatinti mažuosius menininkus imtis popieriaus bei spalvų. Juo labiau kad dabar puiki proga dalyvauti ir smagiame konkurse – „Mano herojus 2017“.

Spektaklio kūrėjai kviečia tėvus rūpintis vaikų psichine sveikata nuo mažų dienų

Startuoja sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos globojamas meno ir kultūros projektas – spektaklis „Arbatinukai", kuriame nemokamai kviečiami dalyvauti mažiausieji žiūrovai su savo tėveliais.

Nuotrauka iš gimdymo atėmė žadą ne vienam

Iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti miela ką tik gimusio žmogučio nuotrauka, tačiau pažvelgus į antrą planą gali kilti mintis, kad gal kiek per mažai laiko praėjo nuo mažylio gimimo, kad jis pasirodytų socialinėje žiniasklaidoje.

TAVO VAIKO premjeroje – animacinė žaislų pasaka MANO MAŽASIS PONIS. FILMAS

Tiesiai iš žaislų lentynų į kino sales atvyksta mėgstamiausi mažųjų princesių herojai! Sekmadienį, spalio 1 d. per TAVO VAIKO premjerą visuose kino centruose „Forum Cinemas" – ryškiaspalvė lietuviškai dubliuota animacija: MANO MAŽASIS PONIS. FILMAS. Pamatykite pirmieji!

Skaudi nelaimė trynukų šeimoje: rytą du broliukai tiesiog nepabudo (8)

Šiandien žiniasklaidoje daug dėmesio skiriama tragiškam įvykiui nedideliame Bridžento mieste Pietų Velse. Čia augo penkių mėnesių trynukai broliai, iš kurių du vieną rytą tiesiog nebeprabudo.

Parodos „Esu mama!“ organizatoriai: vaiko žindymas nėra nieko gėdingo ir visai nesvarbu, ką sako etiketo žinovas

Pirmą kartą organizuojamoje parodoje​ ​„Esu​ ​Mama!"​ didelis​ dėmesys​ ​bus skiriamas nepasiturinčioms​ ​šeimoms,​ ​maitinančioms mamoms​ ​ir​ ​beglobiams​ ​vaikams.

Vilniuje vykstanti „Mamų mugė" – draugiška šeimai ir aplinkai

Šį savaitgalį „Gariūnų" verslo parke šurmuliuoja tradicinė „Mamų mugė". Tai vienas laukiamiausių vaikus auginančių šeimų renginių, kuris vyksta jau 12-ą kartą.

Pirmą kartą „Mamų mugės" duris pravėrusi Beata Nicholson buvo nustebinta (8)

Kiek kainuoja naujos ir kokybiškos vaikiškos prekės, žino kiekviena mažylius auginanti šeima. Rūbai, kuriuos vaikas greitai išauga, žaislai, kurių namuose neretai prisikaupia dėžės, gerokai patuština šeimų pinigines. Galbūt todėl du kartus per metus Vilniuje vykstanti „Mamų mugė" visada sulaukia milžiniško jaunų tėvų dėmesio ir tampa vienu laukiamiausiu sezono įvykiu.

Parodoje „Esu Mama!" – dėmesys būsimiems ir esamiems tėveliams

Jau šį savaitgalį Kauno „Žalgirio" arenoje pirmą kartą vyks paroda „Esu mama", kuri į bendrą erdvę sukvies visus būsimus ir esamus tėvelius su jų mažyliais.

Sugrįžtanti MAMŲ MUGĖ kviečia šeimas gyventi ekologiškai ir taupiai

Išaugti drabužėliai, pabodę žaislai, per mažos kėdutės – ką su jais daryti? Šis klausimas nuolatos persekioja daugelį tėvelių, auginančių mažamečius vaikus.

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras (35)

Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai apie intymų poros gyvenimą susilaukus vaikų: pagerėja jis, pablogėja ar išlieka toks pat?

Mamų sostine norintis tapti Kaunas kviečia į parodą būsimiems ir esamiems tėvams

Kaunas kviečia visus į pirmąją Lietuvoje tokio dydžio bei koncepto parodą „Esu Mama!"