Ką veiksime su šeima šį savaitgalį?

Atšalus orams, smagūs renginiai iš atvirų erdvių keliasi į uždaras. Parengėme tradicinę spalio 19-20 d. savaitgalio renginių apžvalgą, pirmenybę teikdami renginiams, draugiškiems šeimoms su mažais vaikais.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vilnius

Spalio 19 dieną nuo 19.00 val. Pilaitės mikrorajonas ir vėl nušvis įvairiausiomis šviesomis ir sudrums nusistovėjusią miegamojo rajono kasdienybę įvairiausiais meniniais performansais, vyks meninės šviesų instaliacijos festivalis „Beepositive". „Renginys kviečia žmones pasigrožėti Lietuvos ir užsienio menininkų šviesos instaliacijomis. Visi žiūrovai raginami ateiti pasipuošę šviečiančiais ar šviesą atspindinčiais aksesuarais, žibintais ir taip sudalyvauti puikioje šviesos šventėje. Renginio vieta - Pilaitė tarp senojo Pilaitės kelio ir Pilaitės prospekto šalia „Beepart" dirbtuvių.  Renginys nemokamas.

Vilnius

Prezidentūros kiemo vartai šį savaitgalį visiems norintiems užsukti pasidairyti bus atverti paskutinį kartą šiais metais. Iki spalio 20 d. savaitgaliais, nuo 12.00 iki 18.00 val. visi norintieji yra kviečiami apsilankyti ne tik Prezidentūros didžiajame kieme, bet ir parke. Įėjimas laisvas pro vartus iš Universiteto gatvės pusės.

Vilnius

Spalio 20 d. (sekmadienį), 12 val., Vilniaus mokytojų namų svetainėje vyks dainuojamosios poezijos festivalio „Tai -aš" koncertas patiems mažiausiems „Bardai vaikams". Festivalio organizatoriai net neabejoja, kad mažaisiais kuo puikiausiai pasirūpins Vytautas V. Landsbergis, Jonas Baltokas, ir kiti vaikų pamėgti atlikėjai. Vaikams iki 5 m. įėjimas nemokamas, o vaikams iki 14 m. taikoma 50 proc. nuolaida.

Vilnius

Spalio 19 dieną Vilniuje vėl šurmuliuos bėgikai. Pačiame sostinės centre vyks tradicinis 10 km bėgimas su Živile Balčiūnaite. Varžybose bus galima dalyvauti ir trumpesnėje distancijoje - renginio programoje yra ir 2 km, ir 5 km bėgimai bei 5 km šiaurietiško ėjimo rungtis.

Vilnius

Šeštadienį, spalio 19 dieną, „Skalvijos" kino centre pakvips rudenio nurausvintais lapais, medžio tošim ir kitais gamtos radiniais. Šeimos su vaikais kviečiamos į „Karlsono kino" popietę, skirtą gamtos paslapčių stebėjimui ir tyrinėjimui. 12 val. vaikai kartu su kino edukacijos specialiste Ginte Žulyte žiūrės gamtos stebėjimo malonumą dovanojantį prancūzų filmą „Tvenkinio paslaptys" (La Clé des Champs, 2011).

Po filmo edukacijos specialistė G. Žulytė pakvies vaikus pasidalinti mintimis apie filmą, kalbėsis apie tai, ar filmas gali parodyti tokį pasaulį, kokio mes kasdienybėje dar nesame matę. Vėliau prasidės smagiojo užsiėmimo dalis: bus kuriamas gamtos muziejus iš atsineštų augalų, jų dalių, pačių įvairiausių gamtos radinių ir gyvūnų nuotraukų ir viso to, kuo šiuo metų laiku turtinga gamta.

Vilnius

Spalio 18-20 dienomis į „Litexpo" parodų ir kongresų centre - Baltijos maisto ir gėrimų paroda BAF. Šiais metais paroda vyks kartu su namų apyvokos reikmenų ir interjero paroda „Jūsų namai". Parodų metu vyksiantys renginiai bei degustacijos bus skirti tobulėti, išplėsti turimas žinias apie maisto gaminimą, atrasti improvizacijos virtuvėje džiaugsmą ir turiningai praleisti laisvalaikį visai šeimai: ne tik suaugusiems, bet ir mažiesiems kulinarams. Parodoje centrine vieta maisto gaminimu besidomintiesiems tampa interaktyvi kulinarinė erdvė „Virtuvės studija". Šeštadienį - šeimos diena, vyks kulinarinė šeimų dvikova „Mano firminė šeimyninė pica".

Vilnius

Spalio 19-20 d. Vilnių drebins galingiausias metų renginys - Tarptautinis sporto festivalis 2013. Stipriausi pasaulio galiūnai iš Lietuvos bei iš viso pasaulio „Siemens" arenoje varžysis dėl geriausiųjų titulų. Renginio lankytojų laukia taip pat klasikinio kultūrizmo atstovų pasirodymai, rankų lenkimo kovos, dailiosios bikinio varžybos, gatvės gimnastikos čempionatas ir daugybė kitų jėgos ir ištvermės reikalaujančių rungčių, tarp kurių ir prieš gerą dešimtmetį Arnoldo Švarcnegerio galiūnų varžybų metu pristatyta rungtis „Spausk ir bėk". Ši unikali rungtis jau antrąjį kartą tampa taip pat ir Tarptautinio sporto festivalio Lietuvoje dalimi.

Vilnius

Spalio 20 d. 14 val. kino teatre „Pasaka" kviečia sekmadienio "Savaitgalio su Pasaka" popietė visai šeimai. Vaikai ir jų tėveliai susitiks su muzikinės knygelės "Čiulba ulba ūbauja" kūrėjomis ir visi kartu atgaivins pasakos herojus muzikos ir dailės užsiėmimuose. Įvairaus amžiaus vaikams bei jų tėveliams skirtos "Savaitgalio su pasaka" popietės susideda iš dviejų dalių: kūrybinių dirbtuvėlių ir kino seanso. Šį sekmadienį po žaidimų su mokyklėle "Strazdanėlės" visi dalyviai žiūrės prancūzų animacinį filmą "Eleonoros paslaptis", pasakojantį istoriją apie knygas, skaitymą, atgijusius pasakų herojus ir stebuklingąją biblioteką.

Penevėžio r.

Mažame Naujamiesčio kaimelyje iškilęs šiaudinių skulptūrų parkas jau ne pirmus metus vilioja daugybę smalsuolių. Prieš Vėlines visos skulptūros yra sudeginamos, o kol kas atvykus galima jas visas apžiūrėti. Skulptūras kuria patys miestelio gyventojai: ant medinio karkaso dėdami šiaudų kuokštus. Įspūdingas vaizdas, kurį tikrai ne kasdien pamatysi!

Klaipėda

Spalio 18-20 dienomis Klaipėdoje „Švyturio arenoje" organizuojama tarptautinė grožio industrijos, mados ir stiliaus idėjų paroda „Grožis 2013". Parodoje laukia daugybė grožio ir mados pasaulio naujovių: Liutauras Salasevičius pristatys 2013 metų vakarinių suknelių kolekciją. Savo pasirodymais stebins ne tik Lietuvos, bet ir užsienio profesionalūs stilistai.

Palanga

Palangoje po truputį pakvimpa artėjančiomis Kalėdomis - visus metus veikiančią J. Basanavičiaus gatvėje, buvusio kavinės „Dorė" patalpose, įsikūrusią smėlio skulptūrų parodą papildė naujas eksponatas - prakartėlė. Sulaukus žiemos bei šalčių, parodą menininkas Andrius Petkus planuoja paįvairinti ir ledo skulptūromis. Kurdamas Šventąją šeimyną A. Petkus užtruko maždaug savaitę. Naujoji kompozicija, kaip ir kitos skulptūros, eksponuojamos parodoje, yra iš smėlio. Įspūdžiui sustiprinti taip pat panaudota šiaudų. Šio menininko Palangoje įkurtas smėlio skulptūrų parkas uždaroje erdvėje - naujiena ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Čia, be prakartėlės, eksponuojama ir 13 skulptūrų animacine tema. Smėlinis pasakų pasaulis lankytojams atviras savaitgaliais nuo 12 val. iki 18 val.

Jeigu žinote įdomių renginių, laukiame jų el. paštu tavovaikas@delfi.lt.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Aktorius Rokas Petrauskas: „Būti tėvais – labai geras jausmas“

Aktorių Roko Petrausko (29 m.) ir Indrės Mickevičiūtės-Petrauskienės (32 m.) šeimoje jau beveik metai krykštauja sūnelis Džiugas. Ilgai lauktas vaikas menininkų gyvenimą pripildė džiaugsmo... ir tvarkos.

TAVO VAIKAS kviečia į šeimos savaitgalį kine su animacine komedija BJAURUSIS AŠ 3

Geltonieji pakalikai sugrįžta į kino ekranus su naujais jų boso Gru nuotykiais! Birželio 23-25 d. visuose kino centruose „Forum Cinemas“ – TAVO VAIKO šeimos savaitgalis su išankstiniais animacinės komedijos BJAURUSIS AŠ 3 seansais.

Abejingų neliks: jie turėjo gimti dviese, bet...

Paprašyta vienu žodžiu apibūdinti gyvenimą su 5 mėnesių trynukėmis ir beveik 5-erių sūnumi, Karae Coursey iš Pensilvanijos (JAV) reziumavo dviem žodžiais: „organizuotas chaosas“. Vos metus žvilgsnį į nuotraukas, kurias ji skelbia savo paskyroje „Instagram“ svetainėje, peršasi dar du žodžiai: „žavu ir miela“

Gydytojai leido 12 metų mergaitei priimti gimdymą (11)

Jacee Dellapena nekantriai laukia dienos, kada jos naujagimis broliukas paaugs ir ji galės jam papasakoti istoriją, kaip jis gimė.

Kokia jūs mama pagal Zodiaką? (6)

Ką jūsų gimimo mėnuo gali atskleisti apie jūsų motiniškus gebėjimus. Daugelis iš mūsų įpratę atsižvelgti į tai, ką mums sako žvaigždės: kai kurie net nepradeda dienos, neperskaitę naujausių prognozių. Kiti susipažinę su nauju žmogumi iškart klausia jo Zodiako ženklo. Ir net tokioje subtilioje ir sudėtingoje sferoje kaip vaikų auklėjimas, pasirodo, daug kas priklauso nuo to, po kokiu ženklu gimėte. Bet ar tai priimti rimtai, ar pažiūrėti su humoru – Jūsų pasirinkimas.

„Teletabių“ saulytės sugrįžimas – nustebsite, kaip ji atrodo šiandien (1)

Šįmet mažiesiems skirta laida "Teletabiai" švęstų dvidešimtmetį, tačiau ji jau seniai apleido ekranus. Bet ir šiandien spalvotieji teletabiai pažįstami visiems, beje, ne tik jie, bet ir žavingoji teletabių saulytė. Ar bent įsivaizduojate, kaip ji galėtų atrodyti dabar?

Pinigus šeimai siūlo mokėti už kiekvieną vaiką (40)

Nuo 2018 metų mėnesinę išmoką vaikui gaus visi vaikai, nevertinant šeimos pajamų.

6 garsios moterys, kurios greitai taps mamomis - laukiama net 2-jų dvynukų porų! (2)

Kasmet mamomis tampa daugybė moterų, o tarp jų ir visas šūsnis garsenybių. Kokios įžymybės šįmet pagausins savo šeimas ir ant rankų sūpuos mažylius?

Mirė vaikas, kurio tėvai neleido jo gydyti antibiotikais (138)

Skaudus vaiko mirties atvejis Italijoje. Šalyje įsiplieskė didžiulės diskusijos po to, kai čia mirė 7 metų vaikas, kurio tėvai buvo nusprendę neleisti jo gydyti antibiotikais.

ŠEIMŲ ŠVENTĖ kviečia pasinerti į nemokamų linksmybių jūrą (1)

Birželio 3 dieną Lietuvos šeimos tradiciškai kviečiamos į didžiausią Šeimų šventę „Viena šeima - viena širdim!".

4 priežastys, kodėl Kate Middleton mažylius George'ą ir Charlotte visuomet rengia taip pat (15)

Ar pastebėjote, kad tiek mažasis princas George'as, tiek princesė Charlotte tuos pačius drabužėlius vilki vėl ir vėl. Jei kitų garsenybių mažyliai nuolat demonstruoja naujus apdarus ir dabartines tendencijas, karališkosios poros atžalų drabužėliai dažnai atrodo kažkur jau matyti. Kodėl?

Po 17 nevaisingumo metų susilaukė šešetuko

JAV Virdžinijos universitetinėje ligoninėje - neeilinis gimdymas. Čia pirmąkart sėkmingai gimė šešetukas, kuris pamažu stiprėja ir laukia dienos, kai su tėvais galės važiuoti namo.

Guoda Pečiulytė-Špokienė atvira: „Motinystė daugiaspalvė" (1)

Žurnalistų Guodos Pečiulytės-Špokienės (32 m.) ir Edvardo Špoko (39 m.) sūnui Teodorui – dar tik trys mėnesiai, bet jis daug naujų spalvų įnešė į jų gyvenimą.

Rūkančio mažylio nuotrauka šokiravo pasaulį: kaip jam sekasi šiandien (10)

Pamenate 2 metų vaiką, kuris buvo užkietėjęs rūkalius ir per dieną surūkydavo po keliasdešimt cigarečių? Šiandien mažylio gyvenimas gerokai pasikeitęs. Laimė, į gerąją pusę.

Vilniečiai dalyvavo renginyje "Mes už šeimą" (1)

Gegužės 14-ąją, švenčiant Tarptautinę šeimos dieną, Vilniuje vyko eisena bei renginys „MES už ŠEIMĄ".