Ką veikti su vaikais pirmą rugsėjo savaitgalį

Nauja kuprinė jau pilna sąsiuvinių, pieštukai padrožti, vadovėliai sukrauti, o mažylis, kupinas vasaros įspūdžių, jau nekantrauja susitikti su klasės draugais? Taip, tai pirmosios žaviosios rugsėjo dienos, kuomet į mokyklą ar darželį keliaujame su dideliu noru, kurį tėveliai vis dar gali pakurstyti pažadais apsilankyti smagiuose renginiuose. Taigi, žvilgtelkim, ką mums atnešė rugsėjis.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Šį kartą apžvelgsime savaitgalio renginius ir pradėsime nuo bene svarbiausio renginio skirto visai šeimai - „Šeimų diena 2015“. Šio renginio organizatoriai skatina būti visiems kartu, atrasti laiko augti, mokytis, kurti, žaisti, svajoti. Renginys, vykstantis jau trečius metus iš eilės, šį kartą labiau orientuotas į šeimas auginančias kūdikius, kuriems, kartu su tėveliais, organizuojamos mankštos, važiuosena Danės gatve ir panašiai. Tačiau nuskriaustais neliks ir vyresnieji šventės dalyviai – bus organizuojamas piknikas po atviru dangumi (nepamirškite lauknešėlio), sportinės rungtys, koncertuos muzikuojančios šeimos, vyks loterija – tad nuobodžiauti tikrai nebus kada. Viskas, kas geriausia – gimsta iš meilės, tad susitinkame jau šį šeštadienį Danės skvere, Klaipėdoje meilės kupiname renginyje!

Na, o kas patingės keliauti iki Klaipėdos, užsukite į Liaudies buities muziejų Rumšiškėse, kuriame vyks Dviračių žygis. Jo metu ne tik užsiimsite aktyvia sportine veikla, bet taip pat pažinsite etnografinius regionus. Dviratininkai nuo muziejaus ūkinių vartų startuos 12 val., apvažiuos Aukštaitijos gatvinį rėžinį kaimą ir vienkiemį, pasuks į Dzūkijos bendrę ir aplankys sodybą, kurioje apsistodavo gamtininkas prof. Tadas Ivanauskas. Toliau dalyviai susipažins su Suvalkijos sodyba, suks link Žemaitijos, ten pat aplankys apžvalgos bokštą, nuo kurio atsiveria nuostabus Kauno marių vaizdas ir galiausiai finišuos muziejaus miestelyje. Trasos ilgis (7,5 km) bus nuvažiuotas nejučiomis, o kur dar paskatinimai įvairiais prizais ir palaikančiųjų šūksniai! Jau šį šeštadienį visi norintys dalyvauti kviečiami registruotis muziejuje, 11 valandą.

Turbūt visi, kas auginate mažuosius, esate bent jau viena ausimi girdėję (tikime, kad dauguma ir skaitę) apie kone jau legenda tapusią mergaitę Kakę Makę. O ar girdėjote, jog Valstybiniame Jaunimo Teatre jau kuris laikas yra rodomas spektaklis „Kakė Makė“? Jeigu dar ne – puiki proga čiupti savo mažuosius ir apsilankyti šiame renginyje. Pamokančios, linksmos istorijos ir nepaprasta mergaitė, gyvenanti paprastą, smagų vaiko gyvenimą. Daug žaidimų, veiksmo, dainų ir neblėstančios fantazijos. Anot režisierės V. Kuklytės, šis spektaklis apie darnią šeimą, kurioje tėtis ir mama myli vienas kitą, o svarbiausia - nebijo savo santykių parodyti prie vaiko, nebijo apsikabinti vienas kito ir vaiko šalia. Nuostabi istorija, kuri, tikime, nuskaidrins šio šeštadienio popietę.

Atėjus rugsėjui, kartu su juo į teatro scenas atėjo ir spektakliai. Labai tuo džiaugiamės ir pristatome dar vieną Vilniaus teatro „Lėlė“ šedevrą - spektaklį „Daktaras Dolitlis“. Šis spektaklis skirtas vaikams, tačiau jį puikiai supras ir tėveliai – juk visiems kartais taip nutinka, jog su žmonėmis, atrodo, būna sunkiau susikalbėti nei su gyvūnais. Su tuo susidūrė ir daktaras Dolitlis, kuris metė gydęs išlepusius ir nedėkingus savo miestelio žmones, o visą talentą ir širdį atidavė pagalbos reikalingiems gyvulėliams ir neliko nuviltas. Jau šį šeštadienį nuostabūs “Lėlės” teatro aktorių persikūnijimai, nostalgiški personažai bei žavi istorija – visa tai Jūsų akims ir ausims.

Dar viena nuostabi knygos „ekranizacija“ – Plėšikas Hocenplocas – Jums ir Jūsų mažiesiems spektaklių mylėtojams. Šmaikšti, nuotykių kupina istorija ir legendinės bardo S. Mykolaičio dainos – jau šį sekmadienį Vilniaus Kamerinio Teatro scenoje. Spektaklis pasakoja apie du neišskiriamus draugus – Kaspariuką ir Zepuką bei jų pasiryžimą sugauti plėšiką Hocenplocą, kuris pagrobė močiutės branginamą kavos malūnėlį. Tačiau, nelaimei, jie pakliūva į plėšiko Hocenploco ir galingo bei pikto burtininko Petrozilijaus Cvakelmano rankas. Kas bus toliau - sužinosite tik apsilankę spektaklyje. Beje, ko tikrai bus – tai daug juoko!

O desertui palikome renginį patiems mažiausiems - Zuikių mokykla! Sekmadienį, apsilankę Lietuvos zoologijos sode, papulsite ne kur kitur, o į Zuikių mokylą, kurioje bus patikrintos ne tik Jūsų žinios, tačiau galėsite sudalyvauti ir varžybose bei laimėti puikių prizų. Čia vyks estafetė vaikams „Pažink gyvūnus“, veidukų paišymai, fotosesijos su zuikučiais, koncertuos vaikų pop grupės ir dar daug smagių užsiėmimų mažiesiems dalyviams. Taigi, visi kviečiami stoti į zuikių mokyklą!

Nors vasara oficialiai baigta, bet laisvalaikio aruodas pilnas renginių! Atsipūskite po darbų ir mokslų – Kur.lt svetainėje rasite daug pasiūlymų, ką nuveikti mieste, kokiuose spektakliuose apsilankyti ir kuo nudžiuginti save ir savo artimuosius. Kur.lt – už turiningą laisvalaikį!

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Neplanuotas vėlyvas nėštumas: kaip nuvyti šalin juodas mintis (9)

Vaikas jau užaugintas, gyvenimas teka sava vaga, ir štai - netikėta žinia apie nėštumą. Keturiasdešimtmetį peržengusi moteris ima natūraliai abejoti, kas dabar bus, ar susitvarkys ji su naujais gyvenimo iššūkiais?

Lietuvoje naujagimiams palankių ligoninių padaugėjo dvigubai skelbiame sąrašą

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad mūsų šalyje daugėja naujagimiams palankių ligoninių. Iki šiol jų buvo 8, o dabar patvirtinta net 16.

Vaikas nuėjo į tualetą, po minutės tėtis išvydo kai ką neįprasto (4)

Pavargę vaikai gali užmigti visur - prie pietų stalo, supdamiesi ant supamojo arkliuko ar važinėdami vaikštynėje.

Piešimas lavina ne tik vaiko kūrybiškumą

Anot meno terapeutų, piešimas yra svarbus procesas bet kuriame vaikų amžiuje ir tėvai gali paskatinti mažuosius menininkus imtis popieriaus bei spalvų. Juo labiau kad dabar puiki proga dalyvauti ir smagiame konkurse – „Mano herojus 2017“.

Spektaklio kūrėjai kviečia tėvus rūpintis vaikų psichine sveikata nuo mažų dienų

Startuoja sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos globojamas meno ir kultūros projektas – spektaklis „Arbatinukai", kuriame nemokamai kviečiami dalyvauti mažiausieji žiūrovai su savo tėveliais.

Nuotrauka iš gimdymo atėmė žadą ne vienam

Iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti miela ką tik gimusio žmogučio nuotrauka, tačiau pažvelgus į antrą planą gali kilti mintis, kad gal kiek per mažai laiko praėjo nuo mažylio gimimo, kad jis pasirodytų socialinėje žiniasklaidoje.

TAVO VAIKO premjeroje – animacinė žaislų pasaka MANO MAŽASIS PONIS. FILMAS

Tiesiai iš žaislų lentynų į kino sales atvyksta mėgstamiausi mažųjų princesių herojai! Sekmadienį, spalio 1 d. per TAVO VAIKO premjerą visuose kino centruose „Forum Cinemas" – ryškiaspalvė lietuviškai dubliuota animacija: MANO MAŽASIS PONIS. FILMAS. Pamatykite pirmieji!

Skaudi nelaimė trynukų šeimoje: rytą du broliukai tiesiog nepabudo (8)

Šiandien žiniasklaidoje daug dėmesio skiriama tragiškam įvykiui nedideliame Bridžento mieste Pietų Velse. Čia augo penkių mėnesių trynukai broliai, iš kurių du vieną rytą tiesiog nebeprabudo.

Parodos „Esu mama!“ organizatoriai: vaiko žindymas nėra nieko gėdingo ir visai nesvarbu, ką sako etiketo žinovas

Pirmą kartą organizuojamoje parodoje​ ​„Esu​ ​Mama!"​ didelis​ dėmesys​ ​bus skiriamas nepasiturinčioms​ ​šeimoms,​ ​maitinančioms mamoms​ ​ir​ ​beglobiams​ ​vaikams.

Vilniuje vykstanti „Mamų mugė" – draugiška šeimai ir aplinkai

Šį savaitgalį „Gariūnų" verslo parke šurmuliuoja tradicinė „Mamų mugė". Tai vienas laukiamiausių vaikus auginančių šeimų renginių, kuris vyksta jau 12-ą kartą.

Pirmą kartą „Mamų mugės" duris pravėrusi Beata Nicholson buvo nustebinta (8)

Kiek kainuoja naujos ir kokybiškos vaikiškos prekės, žino kiekviena mažylius auginanti šeima. Rūbai, kuriuos vaikas greitai išauga, žaislai, kurių namuose neretai prisikaupia dėžės, gerokai patuština šeimų pinigines. Galbūt todėl du kartus per metus Vilniuje vykstanti „Mamų mugė" visada sulaukia milžiniško jaunų tėvų dėmesio ir tampa vienu laukiamiausiu sezono įvykiu.

Parodoje „Esu Mama!" – dėmesys būsimiems ir esamiems tėveliams

Jau šį savaitgalį Kauno „Žalgirio" arenoje pirmą kartą vyks paroda „Esu mama", kuri į bendrą erdvę sukvies visus būsimus ir esamus tėvelius su jų mažyliais.

Sugrįžtanti MAMŲ MUGĖ kviečia šeimas gyventi ekologiškai ir taupiai

Išaugti drabužėliai, pabodę žaislai, per mažos kėdutės – ką su jais daryti? Šis klausimas nuolatos persekioja daugelį tėvelių, auginančių mažamečius vaikus.

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras (35)

Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai apie intymų poros gyvenimą susilaukus vaikų: pagerėja jis, pablogėja ar išlieka toks pat?

Mamų sostine norintis tapti Kaunas kviečia į parodą būsimiems ir esamiems tėvams

Kaunas kviečia visus į pirmąją Lietuvoje tokio dydžio bei koncepto parodą „Esu Mama!"