Kaip įdomiai atsisveikinti su vasara? 16 idėjų

 (2)
Šis savaitgalis ypatingas - palydime vasarą ir pasitinkame rudenį. Kviečiame perskaityti mūsų parengtą „šeimyniškų" savaitgalio renginių anonsą ir išsirinkti širdžiai mielą veiklą.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vilnius

Rugsėjo pirmąją, 19 valandą, S. Daukanto aikštėje vyks tradicinis šventinis koncertas „Beauštanti aušrelė". Jame dalyvauja daugybė žinomų atlikėjų ir kolektyvų: Vytautas Juozapaitis, Jeronimas Milius, berniukų ir jaunuolių chorai „Ąžuoliukas", „Dagilėlis", Lietuvos kariuomenės bei „Trimito" orkestrai. Koncertas nemokamas, be to, tiesiogiai transliuojamas per LRT.

TavoVaikas.lt patarimas: šiais metais Mokslo ir žinių šventė mokyklose bus švenčiama rugsėjo antrąją, pirmadienį, tad šis koncertas išvakarėse gali tapti gražiu startu į naujuosius mokslo metus.

TAIP PAT SKAITYKITE:
7 klaidos, kurias daro labai geri tėvai
Emigracijos dienoraštis: kaip išgyventi Londone vienai su keturiais vaikais?

Vilnius

Valdovų rūmai kviečia naujus mokslo metus pasitikti kartu ir ta proga rugsėjo 1 d., sekmadienį, muziejus dirbs ilgiau (ne iki 16, o iki 20 val.), taip pat nuo 11 iki 20 dirbs rugsėjo 2 d., pirmadienį (kai įprastai muziejus nedirba). Visi bilietus įsigiję lankytojai galės dalyvauti kas valandą nuo 11 iki 18 val. rengiamose nemokamose ekskursijose. Jų metu Valdovų rūmų muziejaus gidai ir kiti specialistai lankytojus supažindins su rūmų moksliniais tyrimais, eksponuojamais unikaliais radiniais ir įspūdingomis interjero vertybėmis. Taip pat ekskursijų dalyvių muziejaus nuolatinių ekspozicijų erdvėse lauks įvairios staigmenos.

TavoVaikas.lt patarimas: puiki alternatyva Mokslo metų pradžios šventimui picerijoje ar kavinėje. Nors gal vienas kitam ir netrukdo? Pamaitinę Valdovų rūmuose protą ir sielą, po to galime pamaitinti ir kūną.

Vilnius

Rugpjūčio 31 d., šeštadienį, 11 val. Vilniuje pirmą kartą „Ogmios miesto" aikštėje vyks ekstremalaus sporto renginys „Atgal į miestą". Jame - geriausių Lietuvos riedlentininkų (skeiterių) ir BMX dviratininkų pasirodymai. Specialiai šiam renginiui pasirodymą paruošė ir populiariausia Lietuvos gatvės gimnastikos komanda „Project mayhem", kuri nuolat žiūrovus stebina įspūdingais jėgos triukais.

TavoVaikas.lt patarimas: mažiems padaužoms ir išdykėliams ši šventė turėtų patikti.

Vilnius

Rugsėjo 1 d. nuo 11 valandos Gedimino prospekte vyks sporto šventėje, organizuojama VšĮ "Sveikas miestas". Vyks įvairios estafetės, šokių pamokos, improvizuotas keliaujančio"sportiškojo" cirko pasirodymas. Vaikų erdvėje bus įrengtas vaikų priežiūros kampelis "Sveiko miesto" mankštose ir turnyruose sportuojančių tėvelių vaikams. Čia vaikai miklins rankutes ir pirštukus ( mažesnieji lavins pirštukus dailės priemonių pagalba, vyresni mokysis šokti su "BOLA" (virvės su specialiais svareliais), kaip tai daro ugnies šou artistai.

TavoVaikas.lt patarimas: panašios sporto šventės Vilniaus širdyje vyko kas savaitę, tad jeigu per atostogas netyčia pražiopsojote - išbandykite.

Vilnius

Rugsėjo 1 -ąją, sekmadienį, 12 val. Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo vyks iškilmingas vėliavų pakėlimas ir Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos bei Lietuvos kariuomenės orkestro žygiavimas nuo Nepriklausomybės aikštės iki Katedros aikštės. 14.00 val. Lietuvos kariuomenės orkestro koncertas Katedros aikštėje.

TavoVaikas.lt patarimas: tai renginiai, skirti Laisvės dienos 20 - mečio progai. Pasiruoškite, ką atsakyti, kai vaikas paklaus: „O kas ta laisvė, mama?“

Kaunas

Rugpjūčio 31 d. 12 val. Miesto sode ir teatro prieigose vyks tradicinė teatralizuota šventė „Į Pasakų šalį - su fotoaparatu!", kuria Kauno valstybinis lėlių teatras pradės 56 - ąjį kūrybinės veiklos sezoną. Čia užklydę mažieji smalsuoliai galės pasilabinti su mylimomis spektaklių lėlėmis, paspausti ranką pasakų personažais virtusiems aktoriams ar jauniesiems renginio pagalbininkams ir įsiamžinti nuotraukose. Šventės metu savo vardines švęs ir sveikinimus priiminės Užburtos pilies paslaptis sauganti pirklio duktė Izabelė. Užklydusių į Pasakų miestą lauks daug smagių akimirkų ir malonių siurprizų. 14 val. žiūrovai bus pakviesti į pirmąjį sezono spektaklį „Snieguolė ir septyni nykštukai".

TavoVaikas.lt patarimas: puiki teatro iniciatyva pradėti sezoną švente miestiečiams. Keliam nykščius viršun!

Kaunas

Saugaus eismo šventė Kaune. Rugpjūčio 30 d. 12 - 18 val. „Akropolyje" visą dieną lankytojų lauks policijos bičiulis Amsis ir jo kolega Šviesoforas. Į vaikų klausimus atsakys policijos patruliai, o pirmosios pagalbos pagrindų pamokys greitosios medicinos ekipažas. Tie, kurie aplankys visus "Saugaus eismo diplome" nurodytus, specialiai akcijai pasiruošusius punktus ne tik prisimins ir įsisavins gyvybiškai svarbią informaciją, bet smagiai praleis laiką ir gaus dovanų. Vaikams bus išdalinta 3000 atšvaitų.

TavoVaikas.lt patarimas: tai ypač aktualu auginantiems pradinukus, kurie tik mokysis savarankiškai nueiti ir pareiti iš mokyklos.

Klaipėda

Rugpjūčio 31-ąją sukanka 20 metų, kai 1993 m. rugpjūčio 31 d. iš Lietuvos buvo išvestos svetimos valstybės karinės pajėgos. Lietuvos kariuomenės Klaipėdos įgula ir Klaipėdos miesto savivaldybė, siekdami tinkamai paminėti šią datą, rugpjūčio 31 d. (šeštadienį), 12 val. Atgimimo aikštėje organizuoja Klaipėdos įgulos karių rikiuotę, iškilmingą Lietuvos Respublikos ir Lietuvos valstybės istorinės vėliavos pakėlimo ceremoniją bei spalvingą Karinių jūrų pajėgų orkestro muzikinę programą.

TavoVaikas.lt patarimas: turbūt, dažnai tenka girdėti patarimą savo vaikams ugdyti patriotiškumo jausmą? Tai štai, vienas iš variantų, nuo ko pradėti.

Birštonas

Šventinė fiesta „Vasaros mozaika" rugpjūčio 28-31 d. pristato daug renginių, kurių visų čia ir neišvardinsime. Štai 29 d. 19 val. aikštelėje prie „Tulpės" sanatorijos gydyklų vyks nemokamas kamerinis poezijos ir muzikos vakaras, 30 dieną 18 val. - akcija „Pasodinkime vandens lelijas Birštonui" ir muilo burbulų šokis prie fontano, 31 d. 12.00 prasidės programa mažiesiems „Nupiešk Nemuno kilpą ir Birštono banginuką", vyks muilo burbulų šou Nemuno krantinėje.

TavoVaikas.lt klausimas: ar jūsų šeima jau „atrado" šį jaukų kurortą?

Šalčininkai

Rugsėjo 1-ąją, Mokslo ir žinių dieną, Šalčininkų miesto parke organizuojamas tarptautinis gyvos muzikos festivalis „Iš širdies į širdį", kuriame pasirodys Šalčininkų ir aplinkinių rajonų kuriantis jaunimas, jaunieji bardai iš Vilniaus, Kauno bei kitų Lietuvos miestų. Kartu su jais scenoje bus žinomi šalies atlikėjai Gediminas ir Ainis Storpirščiai, Virgilijus Jutas, Liuba Nazarenko, Vytautas V. Landsbergis, Aidas Giniotis, grupė „Timofi", Andrius Kaniava, Gabrielius Liaudanskas - Svaras, Andrius Zalieska - Zala, Virgis Stakėnas, Vygantas Kazlauskas bei atlikėjai iš Lenkijos ir Baltarusijos. Šventė vyks nuo 15 val. ir yra nemokama.

TavoVaikas.lt patarimas: Vilnija - ypatingas Lietuvos kraštas, tiek politiškai, tiek geografiškai, tiek kultūriškai. Geresnės progos užsukti į šį kraštą kažin ar sulauksime.

Panevėžys

Rugpjūčio 30-ąją Cido arenoje šurmuliuos pirmasis Aukštaitijos pagalbos tarnybų čempionatas. Čempionato metu praktines bei teorines žinias, likviduojant autoavarijos padarinius bei gelbstint nukentėjusiuosius, demonstruos pagalbos tarnybų komandos, sudarytos iš Aukštaitijos regione veikiančių priešgaisrinės, greitosios, policijos institucijų bei Panevėžio įgulos karių komandų. Toks čempionatas Lietuvoje rengiamas pirmą kartą. Prie čempionato organizavimo prisijungė ir Lietuvos kariuomenė, kuri renginio dieną minės okupacinės kariuomenės išvedimo iš Lietuvos Respublikos dvidešimtmetį. Ta proga Panevėžio įgulos kariai nutarė papuošti čempionato atidarymą karių rikiuote, organizuoti karinės technikos ir ginkluotės parodą, bet ir dalyvauti čempionate deleguodami karių komandą, kuri varžysis su kitomis gelbėjimo tarnybų komandomis dėl geriausios vardo. Pradžia - 11 valandą, įėjimas nemokamas.

TavoVaikas.lt patarimas: vien nuo aprašymo kvapą užima... Įsivaizduojame, kad įtampos ir ypatingų akimirkų tikrai bus.

Druskininkai

Rugpjūčio 31 d., šeštadienį, Druskininkų miesto gyventojai ir svečiai laukiami Pramogų aikštėje, kur nuo 18 iki 22 valandos veiks Europos Sąjungos (ES) piliečių teisių mugė. Joje lankytojai galės susipažinti su ES pilietybės teikiamomis galimybėmis, užduoti klausimus ES piliečių teisės ekspertams, dalyvauti edukaciniuose ir kūrybiniuose užsiėmimuose. Aktyviausieji kviečiami išbandyti jėgas viktorinose, žaidimuose, kūrybinėse dirbtuvėse, sportiniuose užsiėmimuose. Vakare renginio lankytojų laukia gatvės gimnastikos komandos „Project Mayhem" pasirodymas ir grupės SKAMP gyvo garso koncertas.

TavoVaikas.lt patarimas: prieš kurį laiką tokia mugė vyko Palangoje, organizatoriai sako, kad susidomėjimas buvo didžiulis. Tokio pat tikimasi ir Druskininkuose.

Šiauliai

Magiškąjį 777-ąjį gimtadienį Šiauliai pasitinka su "Šiaulių naktimis", kurios vyks rugpjūčio 31-osios ir rugsėjo 1-osios naktimis nuo 9 vakaro iki 5 ryto. Margaspalviai renginiai pasklis nuo Vilniaus-Žemaitės g. sankryžos iki Ch. Frenkelio rūmų. Patys aktyviausi veiksmai numatyti Pėsčiųjų bulvare Vilniaus gatvėje. Visi vyksiantys koncertai nemokami, taip pat bus atvertos Šiaulių dailės galerijos durys, veiks „Aušros" muziejaus padaliniai - Dviračių muziejus bei Radijo ir televizijos muziejus. Savo jėgas bus galima išbandyti ir prie šachmatų lentų, kurios tradiciškai bus prie Šiaulių turizmo informacijos centro. Galima bus žaisti su didžiaisiais ar standartiniais šachmatais. Na, o pagrindiniai Šiaulių miesto 777-ojo gimtadienio renginiai numatyti rugsėjo 16-21 dienomis.

TavoVaikas.lt patarimas: jei nesate iš tų tėvų, kurių vaikai devintą vakare jau guli lovoje, kodėl gi ne?

Jurbarkas

Paskutinį vasaros šeštadienį, rugpjūčio 31 - ąją, jurbarkiečiai ir miesto svečiai rinksis į miestelėnų šventę. Dieną pradės žirgų konkūras "Dvaro eiklieji" Mituvos lankoje, vėliau Dainų slėnyje "Parapijos šventadienio vaizdelius" kurs miestelėnų teatras,o regioninę XII liaudiškų kapelų šventę "Pamituvio armonika" ves laidos "Duokim garo" vedėja Loreta Sungailienė. Iki pat vakaro fejerverkų skambės dainos ir šokiai, savus kolektyvus keis svečių pasirodymai, o jaunimas po lazerių šou namo grįš tik paryčiais.

TavoVaikas.lt patarimas: mums atrodo, kad vasaros palydėtuvių šventė šį savaitgalį vyks kiekviename Lietuvos mieste ir miestelyje. Nepatingėkite „paguglinti".

Radviliškis

Rugpjūčio 31-ąją Radviliškio kultūros ir poilsio parke vyks įvairūs vasaros palydų šventės renginiai, užsiėmimai, pasirodymai, skirti vaikams ir įvairaus amžiaus jaunimui. Kiekvienas atėjęs galės užsiimti jam aktualia veikla: klausytis muzikos, žaisti judrius žaidimus, iškylauti gamtoje su šeima arba tiesiog gulėti ant žolės ir stebėti debesis. Be to, iki rugsėjo 1 d. Radviliškyje vyksta medžio drožėjų ir kalvių pleneras, kuriame tautodailininkai iš atskirų Lietuvos regionų kuria 4 poilsio zonas pagal poemą "Metai".

TavoVaikas.lt patarimas: koks puikus organizatorių pastebėjimas apie gulėjimą ant žolės ir žiūrėjimą į debesis. Ko gero, tikrai paskutinė proga tą padaryti šiemet. Nes po to žemė jau taps ir per šalta, ir per šlapia.

Visa Lietuva

Pirmadienį, rugsėjo 2 -ąją, vėl kviečia „Burbuliatorius" - geros valios žmonių susibūrimas, kuriame visi susirinkusieji pučia muilo burbulus. Nemokamas renginys vyksta kas antrą pirmadienį, 18.30, Lietuvos ir užsienio miestuose. „Burbuliatoriuje" gali dalyvauti kiekvienas norintis. Tereikia atsinešti muilo burbulų indelį į paskelbtą vietą ir burbuliuoti kartu su kitais miestelėnais. Kokiuose miestuose ir kokiose vietose vyksta „Burbuliatorius", sužinoti galima organizatorių puslapyje Facebook.

tavovaikas.lt patarimas: reginys, kuris nepalieka abejingų. Jame burbulus pučia ir trimečiai, ir septyniasdešimtmečiai. Verdam burbulienę, kviečiam šeimos narius ir draugus ir einam. Šventė, kurią kuriame tik mes patys.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Pamačiusi, kas jai gimė, gimdyvė ėmė balsu šaukti (21)

Daugelis tėvų nėštumo metu sprendžia dilemą: sužinoti būsimojo vaiko lytį iki gimdymo ar geriau nežinoti? Daugeliu atveju tėvai pageidauja žinoti, kas gims.

Aktorius Rokas Petrauskas: „Būti tėvais – labai geras jausmas“

Aktorių Roko Petrausko (29 m.) ir Indrės Mickevičiūtės-Petrauskienės (32 m.) šeimoje jau beveik metai krykštauja sūnelis Džiugas. Ilgai lauktas vaikas menininkų gyvenimą pripildė džiaugsmo... ir tvarkos.

TAVO VAIKAS kviečia į šeimos savaitgalį kine su animacine komedija BJAURUSIS AŠ 3

Geltonieji pakalikai sugrįžta į kino ekranus su naujais jų boso Gru nuotykiais! Birželio 23-25 d. visuose kino centruose „Forum Cinemas“ – TAVO VAIKO šeimos savaitgalis su išankstiniais animacinės komedijos BJAURUSIS AŠ 3 seansais.

Abejingų neliks: jie turėjo gimti dviese, bet...

Paprašyta vienu žodžiu apibūdinti gyvenimą su 5 mėnesių trynukėmis ir beveik 5-erių sūnumi, Karae Coursey iš Pensilvanijos (JAV) reziumavo dviem žodžiais: „organizuotas chaosas“. Vos metus žvilgsnį į nuotraukas, kurias ji skelbia savo paskyroje „Instagram“ svetainėje, peršasi dar du žodžiai: „žavu ir miela“

Gydytojai leido 12 metų mergaitei priimti gimdymą (11)

Jacee Dellapena nekantriai laukia dienos, kada jos naujagimis broliukas paaugs ir ji galės jam papasakoti istoriją, kaip jis gimė.

Kokia jūs mama pagal Zodiaką? (8)

Ką jūsų gimimo mėnuo gali atskleisti apie jūsų motiniškus gebėjimus. Daugelis iš mūsų įpratę atsižvelgti į tai, ką mums sako žvaigždės: kai kurie net nepradeda dienos, neperskaitę naujausių prognozių. Kiti susipažinę su nauju žmogumi iškart klausia jo Zodiako ženklo. Ir net tokioje subtilioje ir sudėtingoje sferoje kaip vaikų auklėjimas, pasirodo, daug kas priklauso nuo to, po kokiu ženklu gimėte. Bet ar tai priimti rimtai, ar pažiūrėti su humoru – Jūsų pasirinkimas.

„Teletabių“ saulytės sugrįžimas – nustebsite, kaip ji atrodo šiandien (2)

Šįmet mažiesiems skirta laida "Teletabiai" švęstų dvidešimtmetį, tačiau ji jau seniai apleido ekranus. Bet ir šiandien spalvotieji teletabiai pažįstami visiems, beje, ne tik jie, bet ir žavingoji teletabių saulytė. Ar bent įsivaizduojate, kaip ji galėtų atrodyti dabar?

Pinigus šeimai siūlo mokėti už kiekvieną vaiką (40)

Nuo 2018 metų mėnesinę išmoką vaikui gaus visi vaikai, nevertinant šeimos pajamų.

6 garsios moterys, kurios greitai taps mamomis - laukiama net 2-jų dvynukų porų! (2)

Kasmet mamomis tampa daugybė moterų, o tarp jų ir visas šūsnis garsenybių. Kokios įžymybės šįmet pagausins savo šeimas ir ant rankų sūpuos mažylius?

Mirė vaikas, kurio tėvai neleido jo gydyti antibiotikais (140)

Skaudus vaiko mirties atvejis Italijoje. Šalyje įsiplieskė didžiulės diskusijos po to, kai čia mirė 7 metų vaikas, kurio tėvai buvo nusprendę neleisti jo gydyti antibiotikais.

ŠEIMŲ ŠVENTĖ kviečia pasinerti į nemokamų linksmybių jūrą (1)

Birželio 3 dieną Lietuvos šeimos tradiciškai kviečiamos į didžiausią Šeimų šventę „Viena šeima - viena širdim!".

4 priežastys, kodėl Kate Middleton mažylius George'ą ir Charlotte visuomet rengia taip pat (15)

Ar pastebėjote, kad tiek mažasis princas George'as, tiek princesė Charlotte tuos pačius drabužėlius vilki vėl ir vėl. Jei kitų garsenybių mažyliai nuolat demonstruoja naujus apdarus ir dabartines tendencijas, karališkosios poros atžalų drabužėliai dažnai atrodo kažkur jau matyti. Kodėl?

Po 17 nevaisingumo metų susilaukė šešetuko

JAV Virdžinijos universitetinėje ligoninėje - neeilinis gimdymas. Čia pirmąkart sėkmingai gimė šešetukas, kuris pamažu stiprėja ir laukia dienos, kai su tėvais galės važiuoti namo.

Guoda Pečiulytė-Špokienė atvira: „Motinystė daugiaspalvė" (1)

Žurnalistų Guodos Pečiulytės-Špokienės (32 m.) ir Edvardo Špoko (39 m.) sūnui Teodorui – dar tik trys mėnesiai, bet jis daug naujų spalvų įnešė į jų gyvenimą.

Rūkančio mažylio nuotrauka šokiravo pasaulį: kaip jam sekasi šiandien (10)

Pamenate 2 metų vaiką, kuris buvo užkietėjęs rūkalius ir per dieną surūkydavo po keliasdešimt cigarečių? Šiandien mažylio gyvenimas gerokai pasikeitęs. Laimė, į gerąją pusę.