Kakė Makė paruošė staigmeną mažiesiems gerbėjams

Kakės Makės ir teatro gerbėjai turėtų suklusti – pristatytas naujas spektaklis, keliausiantis po mažuosius šalies miestus.
© Organizatorių archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Fenomenas – taip reikėtų apibūdinti visa tai, kuo tapo vaikų mylimas Kakės Makės personažas, kurį žino bene visi Lietuvos vaikai, tačiau gyvai dar ne visi neturėjo progos pamatyti.

Leidykla „Alma littera" kartu su režisiere Virginija Kuklyte pristato naujieną – gastroliuojančio teatro spektaklįKakė Makė ir atversta knyga", kuris turo metu aplenks didžiuosius šalies miestus ir pradžiugins ilgai Kakės Makės laukusius gerbėjus mažesniuose miesteliuose.

Kakė Makė paruošė staigmeną mažiesiems gerbėjams
© Organizatorių archyvas

Naujausias Kakės Makės spektaklis pastatytas pagal dvi rašytojos Linos Žutautės knygas „Kakė Makė ir dantukų fėjos puota" bei „Kakė Makė ir pabėgusios ausys".

Gastroliuojančio teatro spektaklio inscenizacijos autorė ir režisierė Virginija Kuklytė su Kakės Makės personažu susiduria jau trečią kartą – ji režisavo pirmuosius du spektaklius – „Kakė Makė" ir „Kakė Makė ir pavogtas laikas". Iki šių metų pabaigos naujasis spektaklis „Kakė Makė ir atversta knyga" aplankys daugiau nei 30 skirtingų miestų. Kūrybinė komanda pasiryžusi Kakę Makę supažindinti su jos dar nemačiusiais gerbėjais.

Kakė Makė paruošė staigmeną mažiesiems gerbėjams
© Organizatorių archyvas

Leidyklos „Alma littera" vadovė Danguolė Viliūnienė atskleidžia, jog gastroliuojančio teatro spektaklio kūrimui buvo rimtai ruošiamasi, o aktorių komanda buvo renkama itin atsakingai pagal tris kriterijus – muzikalumą, profesionalumą ir patirtį dirbant su vaikais.

„Mintis kurti šį spektaklį brendo senokai. Per tą laiką atsirado daugiau Kakės Makės knygelių, o vaikai susipažino su naujais personažais, kurių ankstesniuose spektakliuose dar nebuvo. Buriant aktorių trupę, svarbiausia buvo pasitikėjimas ir profesionalumas. Norėjome sukurti spektaklį, kuris atspindėtų dabartinį Kakės Makės pasaulį su naujais, tačiau vaikų jau pamiltais personažais", – sako D. Viliūnienė.

Anot leidyklos vadovės, aktoriai dirbantys su vaikais puikiai supranta vaikų psichologiją ir elgseną, todėl sugeba juos sudominti bei užmegzti bendrą kalbą: „Nors aktoriai spektaklio metu tiesiogiai nebendrauja su žiūrovais, tačiau jų perteikiama emocija paliečia kiekvieną atvykusį į spektaklį".

Kakė Makė paruošė staigmeną mažiesiems gerbėjams
© Organizatorių archyvas

D. Viliūnienės teigimu, šiame spektaklyje, kaip ir knygose, tėvai kartu su 4–9 metų amžiaus vaikais galės išmokti kūrybiškai spręsti kasdienius iššūkius.

Kakė Makė paruošė staigmeną mažiesiems gerbėjams
© Organizatorių archyvas

„Naujausias Kakės Makės spektaklis leidžia į įprastas gyvenimo situacijas pažvelgti kiek kitaip ir žaismingiau įveikti kylančius iššūkius. Iš knygelių į sceną žengia daug žinomų personažų, tačiau netrūksta ir naujų vaikus valytis dantis moko Dantukų fėja, o stebina net iš mėnulio atskridę trys nykštukai. Įdomu tai, kad šiame spektaklyje ypatingas dėmesys skiriamas interaktyvioms dekoracijoms, kurios tampa svarbi vaidinimo dalis", pasakoja D. Viliūnienė.

Kakė Makė paruošė staigmeną mažiesiems gerbėjams
© Organizatorių archyvas

Artimiausi numatomi Kakės Makės spektakliai – balandžio 28 d. Kretingoje ir Rietave, balandžio 29 d. – Palangoje.

Kakė Makė paruošė staigmeną mažiesiems gerbėjams
© Organizatorių archyvas

Spektaklyje vaidina: Paulė Konstancija Giniotaitė, Adelė Teresiūtė-Aukštikalnė, Rokas Petrauskas, Šarūnas Navickas, Šarūnas Gedvilas, Leonas Milius, Eimantas Pakalka, Laurynas Jurgelis, Marta Lipčienė, Martyna Kerpytė. Spektaklio kompozitorius – Faustas Venckus, choreografiją kūrė Sigita Mikalauskaitė, kostiumus siuvo dailininkė Vita Eidimtaitė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Metų šeima išrinkti visaginiečiai, auginantys 5 vaikus

Tradicinio konkurso „Metų šeima“ finale dalyvavo trys daugiavaikės šeimos – panevėžiečių ir dvi šeimos iš Visagino.

Nemokamas festivalis vaikams primena: knygų skaitymas yra džiaugsmas ir malonumas, o ne prievolė

Nemokamo skaitymo festivalio vaikams organizatoriai įsitkinę – skaitymas visų pirma yra džiaugsmas.

Vilniaus gatvėse praeiviai su šypsenomis lydėjo neeilinį kūdikių paradą

Gegužės 7-13 dienomis yra Europos vaikų nešiojimo (nešioklių) savaitė - „European Babywearing week“. šių metų jos šūkis – „Nešiojimas jungia!“

Daugiau nei 700 moterų mamos dieną šventė konferencijoje „Sveika ir laiminga mama"

Gegužės 6 d., Lietuvoje minint šventinį motinos dienos sekmadienį, Vilniuje vyko pirmą kartą organizuota tarptautinė konferencija „Sveika ir laiminga mama", skirta visoms moterims bei poroms.

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50

Artėjant Motinos dienai ELTA pasidomėjo, kokia buvo ir šiandien yra Lietuvos mama.

Cezario operaciją patyrusios mamos pjūvio randą puošia tatuiruotėmis

Neretai tatuiruotę nusprendę darytis žmonės skiria ją konkrečiam gyvenimo įvykiui, kurį nori tokiu būdu įamžinti – vestuvėms, vaiko gimimui ir panašiai.

Ypatingo grožio filme visai šeimai atkurta milijonų mėgstama istorija

TAVO VAIKO premjeroje – beribis fantazijos pasaulis filme „Džimas Saga ir mašinistas Lukas".

Festivalis „Labas!“ į teatrą kviečia net naujagimius

Gegužės 6 dieną Vilniuje prasideda tarptautinis teatro festivalis kūdikiams ir vaikams „Labas!“.

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas: „Kartais nuo vaikų pabėgu į darbą" (1)

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas su žmona dainininke Agne Sabulyte augina penkiametę Vakarę ir birželį švęsiantį trejų metų gimtadienį Dobilą.

Mirė mažylis, kurio tėvai kovojo dėl teisės jį gydyti toliau

Didžiojoje Britanijoje mirė teisinių ginčų centre buvęs mažasis berniukas Alfie'is Evansas.

Norvegas mokslininkas Thomas Aksnes: kas trukdo moterims natūraliai pastoti

Naujosios medicinos genijus, norvegas mokslininkas Thomas Aksnes teigia, kad mes visi turime milžinišką potencialą puikiai sveikatai, vien tik sukurdami pakankamai gerą gyvenimo būdą.

Kakė Makė paruošė staigmeną mažiesiems gerbėjams

Kakės Makės ir teatro gerbėjai turėtų suklusti – pristatytas naujas spektaklis, keliausiantis po mažuosius šalies miestus.

Vieniši vaikai ligoninėse – kas jai pasirūpins?

Niekieno vaikai – tai sergantys globos namų auklėtiniai ar iš tėvų paimti ir į ligonines atvežti vaikai, tiek kūdikiai, tiek vyresni. Jie turi išbūti palikti svetimoje aplinkoje, vieniši, neretai ir išsigandę. „Niekieno vaikai“ pasivadinusi iniciatyva nutarė pakeisti situaciją ir paskelbė savanorių atranką – ieškomi žmonės, kurie norėtų bei galėtų būti su ligoninėse paliktais vaikais.

Nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias kviečia į nemokamus praktinius užsiėmimus

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras skelbia kineziterapinių seminarų ciklą nėščiosioms, neseniai pagimdžiusioms moterims bei mamytėms su kūdikiais.

Pribloškianti žinia apie gydytoją Aspergerį, kurio vardu pavadintas autistinis sutrikimas

Naujai atskleisti dokumentai rodo, kad pediatras H. Aspergeris bendradarbiavo su naciais.