Kakė Makė paruošė staigmeną mažiesiems gerbėjams

Kakės Makės ir teatro gerbėjai turėtų suklusti – pristatytas naujas spektaklis, keliausiantis po mažuosius šalies miestus.
© Organizatorių archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Fenomenas – taip reikėtų apibūdinti visa tai, kuo tapo vaikų mylimas Kakės Makės personažas, kurį žino bene visi Lietuvos vaikai, tačiau gyvai dar ne visi neturėjo progos pamatyti.

Leidykla „Alma littera" kartu su režisiere Virginija Kuklyte pristato naujieną – gastroliuojančio teatro spektaklįKakė Makė ir atversta knyga", kuris turo metu aplenks didžiuosius šalies miestus ir pradžiugins ilgai Kakės Makės laukusius gerbėjus mažesniuose miesteliuose.

Kakė Makė paruošė staigmeną mažiesiems gerbėjams
© Organizatorių archyvas

Naujausias Kakės Makės spektaklis pastatytas pagal dvi rašytojos Linos Žutautės knygas „Kakė Makė ir dantukų fėjos puota" bei „Kakė Makė ir pabėgusios ausys".

Gastroliuojančio teatro spektaklio inscenizacijos autorė ir režisierė Virginija Kuklytė su Kakės Makės personažu susiduria jau trečią kartą – ji režisavo pirmuosius du spektaklius – „Kakė Makė" ir „Kakė Makė ir pavogtas laikas". Iki šių metų pabaigos naujasis spektaklis „Kakė Makė ir atversta knyga" aplankys daugiau nei 30 skirtingų miestų. Kūrybinė komanda pasiryžusi Kakę Makę supažindinti su jos dar nemačiusiais gerbėjais.

Kakė Makė paruošė staigmeną mažiesiems gerbėjams
© Organizatorių archyvas

Leidyklos „Alma littera" vadovė Danguolė Viliūnienė atskleidžia, jog gastroliuojančio teatro spektaklio kūrimui buvo rimtai ruošiamasi, o aktorių komanda buvo renkama itin atsakingai pagal tris kriterijus – muzikalumą, profesionalumą ir patirtį dirbant su vaikais.

„Mintis kurti šį spektaklį brendo senokai. Per tą laiką atsirado daugiau Kakės Makės knygelių, o vaikai susipažino su naujais personažais, kurių ankstesniuose spektakliuose dar nebuvo. Buriant aktorių trupę, svarbiausia buvo pasitikėjimas ir profesionalumas. Norėjome sukurti spektaklį, kuris atspindėtų dabartinį Kakės Makės pasaulį su naujais, tačiau vaikų jau pamiltais personažais", – sako D. Viliūnienė.

Anot leidyklos vadovės, aktoriai dirbantys su vaikais puikiai supranta vaikų psichologiją ir elgseną, todėl sugeba juos sudominti bei užmegzti bendrą kalbą: „Nors aktoriai spektaklio metu tiesiogiai nebendrauja su žiūrovais, tačiau jų perteikiama emocija paliečia kiekvieną atvykusį į spektaklį".

Kakė Makė paruošė staigmeną mažiesiems gerbėjams
© Organizatorių archyvas

D. Viliūnienės teigimu, šiame spektaklyje, kaip ir knygose, tėvai kartu su 4–9 metų amžiaus vaikais galės išmokti kūrybiškai spręsti kasdienius iššūkius.

Kakė Makė paruošė staigmeną mažiesiems gerbėjams
© Organizatorių archyvas

„Naujausias Kakės Makės spektaklis leidžia į įprastas gyvenimo situacijas pažvelgti kiek kitaip ir žaismingiau įveikti kylančius iššūkius. Iš knygelių į sceną žengia daug žinomų personažų, tačiau netrūksta ir naujų vaikus valytis dantis moko Dantukų fėja, o stebina net iš mėnulio atskridę trys nykštukai. Įdomu tai, kad šiame spektaklyje ypatingas dėmesys skiriamas interaktyvioms dekoracijoms, kurios tampa svarbi vaidinimo dalis", pasakoja D. Viliūnienė.

Kakė Makė paruošė staigmeną mažiesiems gerbėjams
© Organizatorių archyvas

Artimiausi numatomi Kakės Makės spektakliai – balandžio 28 d. Kretingoje ir Rietave, balandžio 29 d. – Palangoje.

Kakė Makė paruošė staigmeną mažiesiems gerbėjams
© Organizatorių archyvas

Spektaklyje vaidina: Paulė Konstancija Giniotaitė, Adelė Teresiūtė-Aukštikalnė, Rokas Petrauskas, Šarūnas Navickas, Šarūnas Gedvilas, Leonas Milius, Eimantas Pakalka, Laurynas Jurgelis, Marta Lipčienė, Martyna Kerpytė. Spektaklio kompozitorius – Faustas Venckus, choreografiją kūrė Sigita Mikalauskaitė, kostiumus siuvo dailininkė Vita Eidimtaitė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Paskelbtos pirmosios iš urvo Tailande išgelbėtų vaikų nuotraukos

Tailando medikai patenkinti iš urvo ištrauktų berniukų sveikata.

MAMOS ATVIRAI: kova su kilogramais po gimdymo

Mėnuo po gimdymo jau gali didžiuotis idealia figūra. Tokį standartą jau kuris laikas bruka Holivudo ir kai kurios Lietuvos žvaigždės. Tačiau realybė visai kitokia. Vienoms stebuklingai svorio atsikratyti padeda žindymas, kitoms tenka paplušėti sporto salėje. Penkios mamos dalijasi savo patirtimi.

Įspūdingiausios nuotraukos iš karališkųjų mažojo princo krikštynų

Šiandien ypatinga diena Didžiosios Britanijos karališkajai šeimai – pakrikštytas jauniausias princo Williamo (36) ir Catherine Middleton (36) sūnus Louis.

Naujus produktus išbandžiusios moterys įvertina jų naudą

Paskelbę informaciją, jog ieškome 10 mamų, kurios norėtų testuoti BABÉ produktus – rutulinį dezodorantą ir kūno gelį – sulaukėme daugiau kaip pusės tūkstančio norinčiųjų!

„Niekieno vaikai“ paskelbė naujų savanorių paiešką

Iniciatyvos „Niekieno vaikai“ atstovai įsitikino, kad ligoninėse vienišų vaikų yra tris kartus daugiau nei tikėtasi.

Prie Valdovų rūmų įsikūręs Vaikų amatų miestelis laukia mažųjų smalsuolių

Vilniuje, prie Valdovų rūmų, pirmadienį įsikūrė Dainų šventės Vaikų amatų miestelis.

Aštuonmetis vaikas baigė mokyklą ir stos į universitetą

Neeilinis įvykis Belgijoje, apie kurį praneša BBC.

Atostogos: pirkti keliones iš anksto ar laukti paskutinės minutės?

Vieni atostogas planuoja iš anksto, kruopščiai ruošiasi, derina, skaičiuoja. Kiti gi eina va bank – apie atostogas galvoja paskutinę akimirką ir kliaujasi paskutinės akimirkos sėkme. Kuriuos lydi sėkmė?

Vasaros stovyklų pliusai ir minusai (1)

Kokią naudą gauna vaikas dalyvaudamas vasaros stovyklose? Ar yra vaikų, kuriems nerekomenduojama dalyvauti jose? Kaip padėti nugalėti baimes užsisklendusiems vaikams? Kalbiname ilgametę „Pažink save“ stovyklų Klaipėdoje vadovę ir organizatorę Raimondą Šuopytę.

TAVO VAIKO premjeroje – šuniški nuotykiai filme „Slaptasis agentas Maksas“

„Smurfus“ ir „Skūbį Dū“ į kino ekranus perkėlęs režisierius Raja Gosnellis dovanoja dar vieną juoko dozę neanimaciniame, bet specialiųjų efektų nestokojančiame filme apie kietus šunis – „Slaptasis agentas Maksas“, kuris į Lietuvos kino teatrus su TAVO VAIKO premjera: pasinaudokite proga su visa šeima pamatyti šį filmą anksčiau – birželio 28 d., ketvirtadienį visuose kino centruose „Forum Cinemas“.

Šeimas Palangoje sutrauks mados mugė su nemokamais atrakcionais ir cukraus vata

Svarstote, kur apsilankyti per atostogas, jog diena neprailgtų nei Jums, nei Jūsų šeimai? Liepos 7 dieną poilsiaujantiems Palangoje pasiseks – čia vyks didžiausias nemokamas mados ir grožio renginys - „Design for life“.

Nemokamas festivalis vėl kvies vaikus smagiai ir prasmingai praleisti laiką

Ketvirtasis „Šeimų pasakų festivalis“ vėl kviečia visus vaikus kurti pasakas. Liepos 22 dieną Vilniuje prie Baltojo tilto vyks festivalio renginiai.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Išbandžiusios produktą moterys kalba apie meilę iš pirmo žvilgsnio

Jeigu esate ištikimi mūsų portalo skaitytojai, pastebėjote, kad vis dažniau siūlome jums išbandyti vieną ar kitą produktą.

Kviečia nemokamai išmokti kūdikių masažo paslapčių ir sustiprinti sveikatą po gimdymo (1)

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras birželio mėnesį organizuoja nemokamų praktinių seminarų ciklą esamiems ir būsimiems tėvams. Visi užsiėmimai yra nemokami, tereikia užsiregistruoti.