Kauniečiai kviečiami į nemokamus pozityvios tėvystės mokymus

Kaune organizuojami nemokami mokymai šeimoms apie pozityvią tėvystę ir psichologinį smurtą mokykloje.
© DELFI / Karolina Pansevič

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Sąvoka „psichologinis smurtas" visuomenėje neretai yra nuvertinama. Nepaisant fakto, kad beveik 70 % žmonių darbe ir namuose patiria psichologinį smurtą, kuris laikui bėgant sukelia daug didelių problemų (alkoholizmas, depresija, smurtas, savęs nuvertinimas, netgi savižudybė), visuomenė ir toliau nereaguoja į šią problemą. Kol nėra mėlynių ir žaizdų, tol smurto mes nematome. Arba nenorime matyti.

Psichologinis smurtas yra aktuali problema ne tik tarp suaugusių bet ir tarp vaikų. Dažnai žmonės net nesupranta, kad smurtauja, nes psichologinis smurtas nepalieka matomų randų ar žaizdų – juk išgirsti žodžiai išlieka tik mūsų galvose. Taip sukeliamos nematomos traumos, kurios atsiliepia žmonėms visą gyvenimą.

Vaikai yra jautriausi ar pažeidžiamiausi objektai, kuriuos psichologinis smurtas ypač stipriai paveikia. Vaikas, kuris patiria tokią smurto rūšį, dažniausiai nemoka apsiginti, ir negali pasiskųsti, nes neturi kaip smurto įrodyti. Skaudūs žodžiai, užgauliojimai, patyčios, ignoravimas – tai yra psichologinis smurtas, kurį vaikas patiria mokykloje (kartais ir namuose), ir kuris turi didelės įtakos besiformuojančiam žmogui.

Siekiant sustiprinti kovą su psichologiniu smurtu, Kaune organizuojamas teorinis ir praktinis seminaras "Psichologinis smurtas šeimoje ir mokykloje, kaip jį pastebėti ir jo išvengti?". Juo siekiama supažindinti tėvus su psichologiniu smurtu bei smurto apraiškomis prieš vaikus šeimoje ir mokykloje, bus mokoma išmokti jį identifikuoti ir kaip jo išvengti, bus kalbama, kokios galimos tokio smurto priežastys bei pasekmės.

Seminaro metu bus vykdomos teorinės ir praktinės paskaitos, kurias ves su šeimomis dirbantys psichologai, padėsiantys tėvams suprasti, kaip ir kodėl svarbu sukurti taikius santykius su vaikais, kokiais būdais tai padaryti ir (arba) kokiais būdais sustabdyti psichologinį smurtą prieš vaikus.

Taip pat didelis ir svarbus dėmesys bus skiriamas psichologiniam smurtui, kurį vaikai patiria mokyklose bei smurto pakantumo mažinimui, nes tie vaikai, kurie tyčiojasi arba iš kurių tyčiojamasi, gali tapti tais vyrais arba moterimis, kurie ir suaugę psichologiškai smurtauja.

Seminarą sudarys aktyvūs ir interaktyvūs metodai, kurie skatins tėvus aktyviai įsitraukti į pažinimo procesą, mokytis suprasti savo mintis, kitus šeimos narius, suvaldyti emocijas, veiksmus ir jausmus, pritaikyti įgytas žinias įvairiose šeimyninėse situacijose ir įtvirtinti taikios tėvystės įgūdžius.

Tuo metu, kai tėvams vyks paskaita, vaikams organizuojami kūrybiniai ekologiniai užsiėmimai, kuriuos ves Kūrybos kampas 360. Vaikai (nuo 6 m.) gamins medines atvirutes, atšvaitus, klausys įdomios paskaitos apie ekologiją ir draugišką vartojimą aplinkai.

Seminaras vyks gruodžio 9 d., tarptautinės akcijos „16 aktyvumo dienų prieš smurtą" metu. Seminaras nemokamas. Daugiau informacijos rasite čia.

Justina Markevičiūtė

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį laikrodžiai persukami valanda į priekį

Savaitgalį gyventojai praras vieną valandą miego - Lietuva pereis prie vasaros laiko. Sekmadienį, trečią valandą nakties, laikrodžių rodykles reikės pasukti valanda į priekį.

MAMŲ MUGĖ suviliojo ir žinomas mamas

Šiandien Vilniuje, Gariūnų verslo parke, prasidėjo pavasario - vasaros MAMŲ MUGĖ. Įėjimas į ją nemokamas, durys atviros iki sekmadienio, kovo 25 dienos.

Daugiavaikėms kauniečių šeimoms – viešasis transportas už simbolinį mokestį

Tris ir daugiau vaikų auginančių šeimų atžalos Kauno mieste autobusais ir troleibusais važinėsis praktiškai nemokamai.

Feisbuke plinta nematytas kiaušinių marginimo būdas (2)

Artėjant Velykoms, vis dažniau susimąstome, kaip dažysime margučius. Šįkart pristatome Lietuvoje neįprastą būdą.

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas

Savo pirmagimio sūnaus greita ir lengva gimdymo istorija dalijasi Neringa. Tačiau jos nėštumas, atvirkščiai, buvo be galo sunkus. Jūsų gimdymo istorijų laukiame el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Fotoreportažas iš MAMŲ MUGĖS: kokios staigmenos čia laukia sutaupyti norinčių pirkėjų

Šiandien Vilniuje verslo centre „Gariūnai“ prasideda šeimų itin laukiamas renginys – „Mamų mugė“. Jos metu galima įsigyti nėščiosioms skirtų prekių, vaikų drabužėlių, avalynės, žaislų, vežimėlių, knygų ir dar visokiausių kitokių daiktų, skirtų vaikams nuo gimimo iki paauglystės.

Facebook padės ieškoti dingusių vaikų

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su pasaulinio socialinio tinklo „Facebook“ Saugumo ir patikros departamento vadove Emily Vacher aktyvavo dingusių vaikų paieškai skirtą sistemą „Amber Alert“.

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo (4)

Nė viena iš ligoninių neužtikrina minimalių sąlygų sėkmingai žindymo pradžiai. Tokią išvadą padarė iniciatyvos „Žindymui draugiška“ iniciatoriai, kurie apklausė beveik tūkstantį 2017 metais Lietuvoje gimdžiusių mamų.

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati

Savo gimdymo istorija dalijasi Jolanta. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!

Savo gimdymo istorija dalijasi Ingrida. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Motinos dienos proga – dovana esamoms ir būsimoms mamoms

Visų esamų ir būsimų Lietuvos mamų šį pavasarį laukia ypač vertinga dovana – pasaulinės misijos „Sveika ir Laiminga Mama“ pradžia.

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias

Savo gimdymo istorija dalijasi Sandra. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

TAVO VAIKO premjeroje – mielas išdaigininkas TRIUŠIS PITERIS

Vaikų literatūros klasika žaismingai perkeliama į kino ekranus! Kovo 18 d. (sekmadienį) visuose kino centruose „Forum Cinemas" TAVO VAIKO premjeroje – filmas „Triušis Piteris", pastatytas beveik prieš 120 metų britų rašytojos Beatrix Potter sukurtą ir viso pasaulio vaikus sužavėjusią istoriją apie išdykusį, bet mielą triušiuką. Pamatykite pirmieji!

Moteris sužinojo esanti nėščia likus 15 minučių iki gimdymo (4)

Australė Jayde Lawrence pagimdė kūdikį praėjus 15 minučių po to, kai sužinojo, kad ji nėščia. Kaip praneša laikraštis „The Daily Mail“, moteris manė, kad jai apendicitas.

Neeilinė fotosesija: per dideli rūbai atskleidė neišnešiotų kūdikių trapumą

Paramos projektas „Ankstukai" pavasarį pasitinka pristatydami fotografijų parodą „Auginu Lietuvą". Fotomenininkų darbuose per didelius rūbus dėvintys ankstukai atskleidžia savo mažumą ir trapumą bei primena, koks reikalingas yra aplinkinių dėmesys ir rūpestis, kai visas pasaulis tau per didelis.