Kauniečiai kviečiami į nemokamus pozityvios tėvystės mokymus

Kaune organizuojami nemokami mokymai šeimoms apie pozityvią tėvystę ir psichologinį smurtą mokykloje.
© DELFI / Karolina Pansevič

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Sąvoka „psichologinis smurtas" visuomenėje neretai yra nuvertinama. Nepaisant fakto, kad beveik 70 % žmonių darbe ir namuose patiria psichologinį smurtą, kuris laikui bėgant sukelia daug didelių problemų (alkoholizmas, depresija, smurtas, savęs nuvertinimas, netgi savižudybė), visuomenė ir toliau nereaguoja į šią problemą. Kol nėra mėlynių ir žaizdų, tol smurto mes nematome. Arba nenorime matyti.

Psichologinis smurtas yra aktuali problema ne tik tarp suaugusių bet ir tarp vaikų. Dažnai žmonės net nesupranta, kad smurtauja, nes psichologinis smurtas nepalieka matomų randų ar žaizdų – juk išgirsti žodžiai išlieka tik mūsų galvose. Taip sukeliamos nematomos traumos, kurios atsiliepia žmonėms visą gyvenimą.

Vaikai yra jautriausi ar pažeidžiamiausi objektai, kuriuos psichologinis smurtas ypač stipriai paveikia. Vaikas, kuris patiria tokią smurto rūšį, dažniausiai nemoka apsiginti, ir negali pasiskųsti, nes neturi kaip smurto įrodyti. Skaudūs žodžiai, užgauliojimai, patyčios, ignoravimas – tai yra psichologinis smurtas, kurį vaikas patiria mokykloje (kartais ir namuose), ir kuris turi didelės įtakos besiformuojančiam žmogui.

Siekiant sustiprinti kovą su psichologiniu smurtu, Kaune organizuojamas teorinis ir praktinis seminaras "Psichologinis smurtas šeimoje ir mokykloje, kaip jį pastebėti ir jo išvengti?". Juo siekiama supažindinti tėvus su psichologiniu smurtu bei smurto apraiškomis prieš vaikus šeimoje ir mokykloje, bus mokoma išmokti jį identifikuoti ir kaip jo išvengti, bus kalbama, kokios galimos tokio smurto priežastys bei pasekmės.

Seminaro metu bus vykdomos teorinės ir praktinės paskaitos, kurias ves su šeimomis dirbantys psichologai, padėsiantys tėvams suprasti, kaip ir kodėl svarbu sukurti taikius santykius su vaikais, kokiais būdais tai padaryti ir (arba) kokiais būdais sustabdyti psichologinį smurtą prieš vaikus.

Taip pat didelis ir svarbus dėmesys bus skiriamas psichologiniam smurtui, kurį vaikai patiria mokyklose bei smurto pakantumo mažinimui, nes tie vaikai, kurie tyčiojasi arba iš kurių tyčiojamasi, gali tapti tais vyrais arba moterimis, kurie ir suaugę psichologiškai smurtauja.

Seminarą sudarys aktyvūs ir interaktyvūs metodai, kurie skatins tėvus aktyviai įsitraukti į pažinimo procesą, mokytis suprasti savo mintis, kitus šeimos narius, suvaldyti emocijas, veiksmus ir jausmus, pritaikyti įgytas žinias įvairiose šeimyninėse situacijose ir įtvirtinti taikios tėvystės įgūdžius.

Tuo metu, kai tėvams vyks paskaita, vaikams organizuojami kūrybiniai ekologiniai užsiėmimai, kuriuos ves Kūrybos kampas 360. Vaikai (nuo 6 m.) gamins medines atvirutes, atšvaitus, klausys įdomios paskaitos apie ekologiją ir draugišką vartojimą aplinkai.

Seminaras vyks gruodžio 9 d., tarptautinės akcijos „16 aktyvumo dienų prieš smurtą" metu. Seminaras nemokamas. Daugiau informacijos rasite čia.

Justina Markevičiūtė

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Paskelbtos pirmosios iš urvo Tailande išgelbėtų vaikų nuotraukos

Tailando medikai patenkinti iš urvo ištrauktų berniukų sveikata.

MAMOS ATVIRAI: kova su kilogramais po gimdymo

Mėnuo po gimdymo jau gali didžiuotis idealia figūra. Tokį standartą jau kuris laikas bruka Holivudo ir kai kurios Lietuvos žvaigždės. Tačiau realybė visai kitokia. Vienoms stebuklingai svorio atsikratyti padeda žindymas, kitoms tenka paplušėti sporto salėje. Penkios mamos dalijasi savo patirtimi.

Įspūdingiausios nuotraukos iš karališkųjų mažojo princo krikštynų

Šiandien ypatinga diena Didžiosios Britanijos karališkajai šeimai – pakrikštytas jauniausias princo Williamo (36) ir Catherine Middleton (36) sūnus Louis.

Naujus produktus išbandžiusios moterys įvertina jų naudą

Paskelbę informaciją, jog ieškome 10 mamų, kurios norėtų testuoti BABÉ produktus – rutulinį dezodorantą ir kūno gelį – sulaukėme daugiau kaip pusės tūkstančio norinčiųjų!

„Niekieno vaikai“ paskelbė naujų savanorių paiešką

Iniciatyvos „Niekieno vaikai“ atstovai įsitikino, kad ligoninėse vienišų vaikų yra tris kartus daugiau nei tikėtasi.

Prie Valdovų rūmų įsikūręs Vaikų amatų miestelis laukia mažųjų smalsuolių

Vilniuje, prie Valdovų rūmų, pirmadienį įsikūrė Dainų šventės Vaikų amatų miestelis.

Aštuonmetis vaikas baigė mokyklą ir stos į universitetą

Neeilinis įvykis Belgijoje, apie kurį praneša BBC.

Atostogos: pirkti keliones iš anksto ar laukti paskutinės minutės?

Vieni atostogas planuoja iš anksto, kruopščiai ruošiasi, derina, skaičiuoja. Kiti gi eina va bank – apie atostogas galvoja paskutinę akimirką ir kliaujasi paskutinės akimirkos sėkme. Kuriuos lydi sėkmė?

Vasaros stovyklų pliusai ir minusai (1)

Kokią naudą gauna vaikas dalyvaudamas vasaros stovyklose? Ar yra vaikų, kuriems nerekomenduojama dalyvauti jose? Kaip padėti nugalėti baimes užsisklendusiems vaikams? Kalbiname ilgametę „Pažink save“ stovyklų Klaipėdoje vadovę ir organizatorę Raimondą Šuopytę.

TAVO VAIKO premjeroje – šuniški nuotykiai filme „Slaptasis agentas Maksas“

„Smurfus“ ir „Skūbį Dū“ į kino ekranus perkėlęs režisierius Raja Gosnellis dovanoja dar vieną juoko dozę neanimaciniame, bet specialiųjų efektų nestokojančiame filme apie kietus šunis – „Slaptasis agentas Maksas“, kuris į Lietuvos kino teatrus su TAVO VAIKO premjera: pasinaudokite proga su visa šeima pamatyti šį filmą anksčiau – birželio 28 d., ketvirtadienį visuose kino centruose „Forum Cinemas“.

Šeimas Palangoje sutrauks mados mugė su nemokamais atrakcionais ir cukraus vata

Svarstote, kur apsilankyti per atostogas, jog diena neprailgtų nei Jums, nei Jūsų šeimai? Liepos 7 dieną poilsiaujantiems Palangoje pasiseks – čia vyks didžiausias nemokamas mados ir grožio renginys - „Design for life“.

Nemokamas festivalis vėl kvies vaikus smagiai ir prasmingai praleisti laiką

Ketvirtasis „Šeimų pasakų festivalis“ vėl kviečia visus vaikus kurti pasakas. Liepos 22 dieną Vilniuje prie Baltojo tilto vyks festivalio renginiai.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Išbandžiusios produktą moterys kalba apie meilę iš pirmo žvilgsnio

Jeigu esate ištikimi mūsų portalo skaitytojai, pastebėjote, kad vis dažniau siūlome jums išbandyti vieną ar kitą produktą.

Kviečia nemokamai išmokti kūdikių masažo paslapčių ir sustiprinti sveikatą po gimdymo (1)

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras birželio mėnesį organizuoja nemokamų praktinių seminarų ciklą esamiems ir būsimiems tėvams. Visi užsiėmimai yra nemokami, tereikia užsiregistruoti.