Kiršinamos natūraliai gimdžiusios ir cezario pjūvį patyrusios mamos

 (73)
Socialiniame tinkle „Facebook“ šiomis dienomis siaučia tikras žodžių karas. Moterys, kurių vaikelis gimė po cezario pjūvio operacijos jaučiasi ne juokais įžeistos – jas išvadino „netikromis motinomis“, esą cezario pjūvis – tai ne gimdymas.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Maždaug 20 - 30 procentų visų gimdymų baigiasi cezario pjūvio operacija. Kai kurios iš jų dėl tam tikrų medicinių priežasčių būna planuojamos iš anksto, kitos atliekamos „ekstra" atveju, kai moteriai nepavyksta pagimdyti pačiai. Socialiniame tinkle „Facebook" šiomis dienomis įsiplieskė žodžių mūšis - ar po cezario pjūvio gimę vaikai yra kitokie, o jų mamos – prastesnės.

Jeigu esate aktyvus socialinių tinklų dalyvis, šiomis dienomis greičiausiai matėte po internetinę erdvę žaibo greičiu plintančią štai šią nuotrauką.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Šias frazes apie vaikus reikia žinoti kaip „Tėve mūsų“
800 gramų sveriančio mažylio kova už gyvenimą

Jos autoriai - feisbuke įsikūrusi grupė „"Disciples of the New Dawn". Čia susibūrusios moterys skleidžia informaciją, kad cezario pjūvį turėjusios gimdyvės nėra tikrosios mamos. Nuotraukoje, kurioje pavaizduotas kūnas po cezario pjūvio, rašoma: „Žinokite, kad jūs iš tiesų nepagimdėte vaiko. Jums tiesiog pasisekė. Prašom gerbti tas moteris, kurios iš tiesų atliko darbą".

Religinių pažiūrų neslepianti grupė tvirtina, kad cezario pjūvio operacija nėra medicininė būtinybė. Esą viskas yra Dievo rankose, ir kaip lemta vaikui gimti, taip jis ir turi gimti.

Toks išpuolis sulaukė didžiulio pasipiktinimo, tuoj pat susikūrė ne viena bendruomenė, kuri smerkia tokį požiūrį. Kiršinančią ir užgauliojančią informaciją skleidžiančios grupės feisbuko paskyra buvo ištrinta, tiesa, po kurio laiko vėl atgimė.

Įžeidinėjamos grupėje ne tik cezario pjūvio operaciją patyrusios mamos, bet ir tos, kurios maitina kūdikius mišinukais. "Mama, kodėl manęs nekenti, kad duodi tai man gerti", – tokio pobūdžio pranešimus publikuoja minėtoji grupė.

Breast is best! Stop abusing your babies with formula loaded with GMO, aspartame and other deadly neurotoxins!Posted by Disciples of the New Dawn on 2015 m. balandžio 2 d.

Priminsime, kad planuota cezario pjūvio operacija skiriama:

- kai yra placentos pirmeiga;

- netaisyklinga vaisiaus padėtis;

- moteris turėjo gimdos operacijų iki gimdymo;

- daugiau kaip dvi cezario pjūvio operacijos ir kt.

2010 m. duomenimis, Lietuvoje cezario pjūvio operacija baigėsi daugiau kaip 25 proc. visų gimdymų. Jų daugėja visame pasaulyje - ne tik Lietuvoje.

Cezario pjūvio operacijos Lietuvoje:

2000 m. - 13,02 proc. visų gimdymų

2005 m. - 19,1 proc. visų gimdymų

2010 m. - 25,19 proc. visų gimdymų

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

„Gelbėkit vaikus" atliktas tyrimas: vaikams neramu dėl vargingai gyvenančių bendraamžių (5)

Nevyriausybinės organizacijos „Gelbėkit vaikus" užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai" atliktas reprezentatyvus Lietuvos vaikų tyrimas „Jaunas balsas 2017" atskleidė: dalis šalies vaikų nerimauja dėl to, kad jų šeima neturi pakankamai pinigų būtinosioms išlaidoms, o dar daugiau nusiminę savo aplinkoje matydami bendraamžius, kurių šeimos verčiasi sunkiai.

Projekto „Naujamiesčio dienos“ uždaryme – nemokamos pramogos ir vaišės visai šeimai

Rytoj Vilniaus menų fabrike „Loftas“ vyks nuotaikingas projekto „Naujamiesčio dienos“ uždarymas. Nuo 18 val. vyksiančiame nemokamame renginyje pramogų ras ir dideli, ir maži.

Vaikų dienos centro kasdienybė iš arti: kaip pagaminti pietus už vos 30 centų?

Lietuvoje trūksta vaikų dienos centrų, kur vaikai iš sunkumus patiriančių šeimų gali saugiai praleisti laiką po pamokų. Neretas iš jų tik čia gauna galimybę pavalgyti.

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Naujoji tvarka dėl vaiko pinigų sukėlė diskusijų audrą (4)

Seimui priėmus naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymą, pagal kurį įteisintas vaiko pinigų mokėjimas visiems vaikams – 30 eurų nuo gimimo iki 18 metų ir vyresniems, jei mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, bet ne ilgiau kaip iki jiems sukaks 21 metai, sulaukė nevienareikšmių vertinimų.

Gimė pusseptinto kilogramo sveriantis naujagimis

Įprastai naujagimiai sveria 3-4 kilogramus, tačiau retais atvejais pasitaiko ir dvigubai daugiau gimimo metu sveriančių mažylių.

Bausdama mokinį pedagogė jam ant kaktos užrašė „kvailys“ (1)

Neeilinis įvykis vienoje Rusijos mokyklų. Neapsikentusi netinkamo mokinių elgesio, viena mokytoja kaip bausmę vaikui ant kaktos užrašė žodįs „kvailys“ (rus. durak).

Išmokos bus mokamos visiems vaikams iki 18 metų (21)

Seimas šiandien priėmė naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymą, kuriuo siekiama mažinti vaikų skurdą ir pajamų nelygybę. Už tokį sprendimą balsavo 80, prieš buvo vienas, susilaikė 15 Seimo narių. Priimtos pataisos įsigalioja 2018 m. sausio 1 d.

Kauniečiai kviečiami į nemokamus pozityvios tėvystės mokymus

Kaune organizuojami nemokami mokymai šeimoms apie pozityvią tėvystę ir psichologinį smurtą mokykloje.

Pagimdė naujagimį, kurio kraujyje rastos 3 promilės alkoholio (7)

Lenkijos žiniasklaida praneša apie neeilinį įvykį Lodzės vaivadijoje (Lenkija).

Negyvų dvynių susilaukusi šeima vežė juos laidoti ir tada įvyko stebuklas (3)

Šią savaitę žiniasklaidą apskriejo neįtikėtina istorija iš Naujojo Delio (Indija), kuri labiau primena siaubo filmo scenarijų, o ne realų įvykį XXI amžiuje.

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina (14)

Šiandien cezario pjūvio operacija atlieka kas ketvirtai ar kas trečiai moteriai. Yra šalių, kur šis procentas dar didesnis. Surinkome 9 įdomius ir mažai girdėtus faktus apie cezario pjūvį.

Linksmas eksperimentas: vaikams suteikė laisvę puošti Kalėdų eglę kaip tik širdis geidžia

Prisipažinkime: kai buvome maži, svajojome pakliūti į saldainių fabriką arba į žaislų parduotuvę, kurioje būtų galima valgyti kiek tik lenda ir pasiimti žaislų tiek, kiek telpa į glėbį... Ir ką mes būtume darę, jei tos svajonės būtų išsipildžiusios?

Mitas ar realybė: kaip kvepia kūdikiai? (6)

Tikėtina, kad esate girdėję, kad kūdikiai maloniai kvepia. Panašu, kad tai turi paaiškinimą. Sąmoningai ar nesąmoningai vos ant rankų paėmę kūdikį įkvepiame jo skleidžiamo kvapo.

TAVO VAIKO premjeroje – išdaigininkas MEŠKIUKAS PADINGTONAS 2

Argi jis ne mielas? Vaikų ir suaugusiųjų mylimas meškiukas Padingtonas sugrįžta į kino ekranus: ketvirtadienio, lapkričio 30 dienos vakarą per TAVO VAIKO premjerą visuose kino centruose „Forum Cinemas" – lietuviškai dubliuotas išdaigų ir nuotykių kupinas filmas „Meškiukas Padingtonas 2" Pamatykite pirmieji!