Kiršinamos natūraliai gimdžiusios ir cezario pjūvį patyrusios mamos

 (73)
Socialiniame tinkle „Facebook“ šiomis dienomis siaučia tikras žodžių karas. Moterys, kurių vaikelis gimė po cezario pjūvio operacijos jaučiasi ne juokais įžeistos – jas išvadino „netikromis motinomis“, esą cezario pjūvis – tai ne gimdymas.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Maždaug 20 - 30 procentų visų gimdymų baigiasi cezario pjūvio operacija. Kai kurios iš jų dėl tam tikrų medicinių priežasčių būna planuojamos iš anksto, kitos atliekamos „ekstra" atveju, kai moteriai nepavyksta pagimdyti pačiai. Socialiniame tinkle „Facebook" šiomis dienomis įsiplieskė žodžių mūšis - ar po cezario pjūvio gimę vaikai yra kitokie, o jų mamos – prastesnės.

Jeigu esate aktyvus socialinių tinklų dalyvis, šiomis dienomis greičiausiai matėte po internetinę erdvę žaibo greičiu plintančią štai šią nuotrauką.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Šias frazes apie vaikus reikia žinoti kaip „Tėve mūsų“
800 gramų sveriančio mažylio kova už gyvenimą

Jos autoriai - feisbuke įsikūrusi grupė „"Disciples of the New Dawn". Čia susibūrusios moterys skleidžia informaciją, kad cezario pjūvį turėjusios gimdyvės nėra tikrosios mamos. Nuotraukoje, kurioje pavaizduotas kūnas po cezario pjūvio, rašoma: „Žinokite, kad jūs iš tiesų nepagimdėte vaiko. Jums tiesiog pasisekė. Prašom gerbti tas moteris, kurios iš tiesų atliko darbą".

Religinių pažiūrų neslepianti grupė tvirtina, kad cezario pjūvio operacija nėra medicininė būtinybė. Esą viskas yra Dievo rankose, ir kaip lemta vaikui gimti, taip jis ir turi gimti.

Toks išpuolis sulaukė didžiulio pasipiktinimo, tuoj pat susikūrė ne viena bendruomenė, kuri smerkia tokį požiūrį. Kiršinančią ir užgauliojančią informaciją skleidžiančios grupės feisbuko paskyra buvo ištrinta, tiesa, po kurio laiko vėl atgimė.

Įžeidinėjamos grupėje ne tik cezario pjūvio operaciją patyrusios mamos, bet ir tos, kurios maitina kūdikius mišinukais. "Mama, kodėl manęs nekenti, kad duodi tai man gerti", – tokio pobūdžio pranešimus publikuoja minėtoji grupė.

Breast is best! Stop abusing your babies with formula loaded with GMO, aspartame and other deadly neurotoxins!Posted by Disciples of the New Dawn on 2015 m. balandžio 2 d.

Priminsime, kad planuota cezario pjūvio operacija skiriama:

- kai yra placentos pirmeiga;

- netaisyklinga vaisiaus padėtis;

- moteris turėjo gimdos operacijų iki gimdymo;

- daugiau kaip dvi cezario pjūvio operacijos ir kt.

2010 m. duomenimis, Lietuvoje cezario pjūvio operacija baigėsi daugiau kaip 25 proc. visų gimdymų. Jų daugėja visame pasaulyje - ne tik Lietuvoje.

Cezario pjūvio operacijos Lietuvoje:

2000 m. - 13,02 proc. visų gimdymų

2005 m. - 19,1 proc. visų gimdymų

2010 m. - 25,19 proc. visų gimdymų

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

10 renginių „Knygų mugėje", kuriuos norėčiau aplankyti būdama mama

Šią savaitę Vilniuje prasidedanti „Knygų mugė" sulaukia didelio būrio didelių ir mažų knygų gerbėjų. „Litexpo“ vykstanti mugė lankytojų laukia nuo ketvirtadienio iki sekmadienio (vasario 22 - vasario 25 dienomis).

Mama nusisuko dviems minutėms, o po jų nepažino savo dukters

Mažos mergaitės mielai mėgdžioja savo mamas. Štai kodėl nepalikite savo kosmetikos krepšio be priežiūros net trumpam, jei nenorite rasti jo ištuštėjusio.

KINO PAVASARIS rekomenduoja: du išskirtiniai filmai šeimoms su vaikais

Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias ir svarbiausias kino renginys Lietuvoje.

Norintys tapti kraujo donorais turi atminti kelias svarbias taisykles

Kauno klinikų Kraujo centras kviečia tapti neatlygintinais kraujo donorais ir padėti tiems, kurie laukia Jūsų pagalbos.

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos

Vaikai savo gimtadienių laukia panašiai kaip Kalėdų – juk tortas, žvakutės, dovanos... Taip malonu! Kaip ir kiekviena šventė, gimtadienis turi savas tradicijas ir savo istoriją. Iš kur visa tai atsirado?

Mamos ir vaikų darželio konfliktą įžiebė vaiko antakiai

Neeilinis konfliktas viename vaikų darželyje JAV: motina kaltina jo darbuotojus, kad be atsiklausimo nudepiliavo jos dukrytei antakius ir taip sukėlė skausmą. Vaikų darželis tai neigia.

Žaibišką gimdymą ligoninės koridoriuje įamžino fotografė

Šiomis dienomis feisbuke daug dėmesio sulaukė nuotraukos iš neeilinio gimdymo. Mažylis taip skubėjo į pasaulį, kad gimė tiesiog ligoninės koridoriuje, o jo gimimą spėjo įamžinti atbėgusi fotografė.

Parodė nepagražintą kūną po gimdymo ir savo poelgiu drąsina kitas mamas (6)

Keturis vaikus pagimdžiusi moteris savo socialiniame tinkle paviešino, kaip iš tiesų dabar atrodo jos kūnas. „Daugelis žmonių neįsivaizduoja, ką slepia mano drabužiai“, – sako ji ir ragina moteris priimti savo kūnus tokius, kokie jie yra.

Vaikų mados tendencijos tiesiai iš prestižinės parodos Paryžiuje (FOTO)

Vaikai auga taip greitai, kad spėti su mada kartais atrodo didelis iššūkis, tačiau dėmesys mažųjų aprangai sparčiai auga.

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą

Tokio kadro nei surežisuosi, nei suplanuosi. Tai viena įspūdingiausių nėščiųjų nuotraukų.

TAVO VAIKO premjeroje – urvinių nuotykiai filme „Dagas iš akmens amžiaus"

Animatoriai vėl griebėsi plastelino! Ir didiesiems kino ekranams išlipdė labai linksmą istoriją mūsų apie mūsų pro-pro-pro-pro-protėvius – filmą „Dagas iš akmens amžiaus", kuris Lietuvoje startuos per TAVO VAIKO premjerą vasario 4 d. (sekmadienį) visuose kino centruose „Forum Cinemas". Pamatykite pirmieji!

6,3 kg naujagimį mama pagimdė pati ir be nuskausminamųjų

Neeilinio svorio naujagimis gimė Dagestane (Rusija). Pranešama, kad sausio pabaigoje pasaulį išvydo mergaitė, kuri gimimo metu svėrė 6,3 kg.

Šeimas su vaikais kviečia švęsti Užgavėnes

Vasario 10 d., šeštadienį, 12 val. Liaudies buities muziejus visas šeimas su vaikais kviečia į vieną smagiausių metų švenčių – Užgavėnes!

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

60 metų jubiliejų švenčia vaikų pamėgtas žaislas

Prieš 60 metų kilusi idėja plastmasinės kaladėlės viršų papildyti iškiliomis apvaliomis vamzdelio formos smeigėmis LEGO kaladėles pavertė vienu populiariausiu žaislu visame pasaulyje.