Kokie šeimyniški renginiai kviečia mus šį savaitgalį?

Spalio vidurys dovanoja mums ne tik pakankamai šiltas dienas, bet ir nemažai renginių, kuriuose visai smagu būtų apsilankyti su vaikais. Tradicinė šeimai draugiškų renginių apžvalga.
Kokie šeimyniški renginiai kviečia mus šį savaitgalį?
© Shutterstock nuotr.

Vilnius

Spalio 12 d., 12 val., šeštadienį, Vilniuje vyks Knygų medžių šventė, kurios metu bus paskelbti ir apdovanoti daugiausiai skaitantys Lietuvos vaikai. Šią vasarą Knygų medžius augino ir knygas skaitė kas septintas Lietuvos vaikas.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Išsiskyrusi 4 vaikų mama pasakoja, kaip sekėsi ieškoti naujo draugų interneto pažinčių portaluose

Vienuolikmetis šokio genijus stebina pasaulį

Organizatoriai labai džiaugiasi šiuo rezultatu, o šį šeštadienį vyksiančioje šventėje bus paskelbti uoliausi skaitytojai. Į renginį susirinkusius vaikus linksmins aktorių trupė „Teatriukas". Šventės dalyvių taip pat lauks įvairūs konkursai, dovanėlės ir Lietuvos vaikų užaugintų Knygų medžių alėja. Nemokamas renginys vyks PC „Akropolis" II aukšte.


Uoliausia praėjusių metų mažoji skaitytoja, per vasarą perskaičiusi 146 knygas. Organizatorių nuotr.

Vilnius

Spalio 12 d., šeštadienį, vyks Tarptautinės vaikų nešiojimo nešyklėse savaitės baigiamasis renginys. Jau ketvirtus metus Prieraišiosios tėvystės centras prisideda prie Tarptautinės vaikų nešiojimo nešyklėse savaitės ir savo renginiais siekia atkreipti dėmesį į vaikų nešiojimo nešyklėse svarbą. Mamos vaikus nešioja nuo senų senovės. Jos šitaip išreiškia meilę ir rūpestį, o vaikai, būdami šalia mamos, visada jaučiasi saugūs. Laikui bėgant, tobulėja vaikų nešiojimo priemonės, keičiasi nešiojimo tradicijos, keičiasi kasdienės tėvų gyvenimo praktikos. Nešiojimo nešyklėse palaikymo akcija „Neškis mane į pasaulį“ prasidės 11.30 val. Kudirkos aikštėje prie paminklo. Čia, po bendros nuotraukos, 12 val. vyks dalyvių eisena Gedimino prospektu ir Katedros aikšte į Bernardinų sodą, pasivaikščiojimas jame. Prie pagrindinio fontano vyks tradicinis mamų su vaikučiais nešyklėse sutartinių dainavimas.

Vilnius

Spalio 12 d., šeštadienį, „Skalvijos" kino centre kviečia „Karlsono kinas", kuriame bus parodyta rinktinė talentingo jaunosios kartos animatoriaus Antano Skučo animacinių filmų programa, o veikliausi galės sudalyvauti ir animatoriaus vedamose dirbtuvėlėse - patys kurs ir įgarsins animacinį filmą. „Karlsono kino" žiūrovams animatorius atrinko 12 trumpų animacinių filmų rinktinę, sukurtų jo pamėgta 3D animacijos technika. 14 val., iškart po A. Skučo animacinių filmų programos „Skalvijoje" prasidės interaktyvios animacijos dirbtuvėles. Dirbtuvėlių metu A. Skučas išmokys vaikus animuoti interaktyvia technika: nusipieštus personažus galima bus valdyti savo kūno judesiais, kitais būdais. Dirbtuvėlių metu vaikai ne tik pieš gerai pažįstamus pasakų personažus ir išdaigininkus, bet ir patys mėgins juos įgarsinti.


Ištrauka iš A.Skučo animacinio filmo "Puntuko akmuo". Organizatorių nuotr.

Vilnius

Spalio 11-12 dienomis dainuojamosios poezijos mylėtojai turės ką veikti - Vilniaus mokytojų namų organizuojamas tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis „Tai - aš" savo atidarymą švenčia muzikine akcija „Bardų vilkikas", kurios metu muzikantai sunkiasvore mašina keliaus po Lietuvą ir koncertus rengs įvairiuose Aukštaitijos miestuose. Spalio 11 dieną, penktadienį, bardų pilnas vilkikas pajudės iš Vilniaus Utenos link, prieš tai, 11 valandą, surengęs audringą koncertą Vilniaus Rotušės aikštėje. Koncerte dalyvaus Lietuvoje jau žinomi, pripažinti ir mylimi bardai - Andrius Zalieska-Zala, Giedrius Arbačiauskas - ir jaunieji, bet jau išpopuliarėti spėję muzikantai - Gytis Ambrazevičius, Valerijus Šerelis, Violeta Bučiūtė ir Sakalas Čumačenko, kurie vilkike praleis visą savaitgalį. 14 valandą „Bardų vilkikas" jau koncertuos Utenos miesto sode, po to patrauks į Kupiškį. Ten, Gedimino gatvėje, 17 valandą taip pat bus surengtas dar vienas koncertas. Spalio 12 dieną linksmai nusiteikę bardai aplankys Pasvalio kraštą: 12 valandą Pasvalio Vytauto Didžiojo aikštėje vyks triukšmingas koncertas. Po pasirodymo Pasvalyje, vilkikas užsuks į Biržus: Juliaus Janonio aikštėje 13.30 val. taip pat bus surengtas koncertas.

Vilnius

Spalio 13 d. 12 valandą Vilniuje, lengvosios atletikos manieže, jau ketvirtus metus iš eilės vyks labdaringa šunų paroda. Tradicija tapusio renginio, tuo pačiu metu vykstančio visose trijose Baltijos šalyse, metu surinktos lėšos bus skiriamos specialių poreikių turintiems vaikams, kuriuos lavinti padeda keturkojai. Šiemet renginio metu bus ne tik renkamos lėšos edukaciniams vaikų užsiėmimams, bet ir skiriami apdovanojimai įvairiose nominacijose besivaržantiems šunims. Ši paroda išskirtinė tuo, jog joje gali varžytis tiek veisliniai šunys, tiek mišrūnai, kurie kviečiami dalyvauti talentų šou ir parodyti savo sugebėjimus. Renginio metu taip pat bus pristatyta šunų drabužių kolekcija. Kelis jos modelius kuria dizaineriai Egidijus Rainys ir Lilija Larionova, sutikę renginio metu juos skirti aukcionui ir paaukoti lėšas vaikų edukaciniams užsiėmimas su šunimis.

Vilnius

Spalio spalio 12 d., 16 val. organizuojamas šeimų pasivaikščiojimas po Vilniaus Kalvarijas. Daugiau kaip prieš 300 metų būrius maldininkų ėmė traukti šalia Vilniaus įkurtos kryžiaus stotys. Jas lankė piligrimai. Po gaisrų, karų ir niokojimų atstatytos Vilniaus Kalvarijos  sulaukia jų ir dabar. Kas tie piligrimai, ko jie atkeliaudavo į šitas vietas, ką čia pamatydavo? Atvykusieji ne tik sužinos atsakymus į šiuos klausimus, aplankys miške stovinčias koplytėles, stebės gamtą, žais žaidimą „piligrimo lazda". Norintieji renkasi prie Trinapolio vienuolyno esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje.

Vilnius

Spalio 13 d., sekmadienį 15.00 val. organizuojamas pažintinis pėsčiųjų žygis Verkių regioniniame parke. Susipažinę su Verkių dvarvietės architektūriniu ansambliu visi žygiuos Verkės upelio pakrantėmis ir pasieks Kryžiaus kelio šiaurinę dalį, tada šimtamečiais ąžuolais pasipuošusiais Neries šlaitais sugrįš į Verkių parką. Keliautojai renkasi Žaliųjų ežerų g. prie Verkių dvarvietės arklidžių esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje.

Vilnius

Spalio 14 dieną (pirmadienį), 18 val. „Pirklių klubo" atriume (Gedimino pr. 35) atidaroma paroda „Atspėk emociją mano sukurtame kvape", kurioje neregiai pristatys savo kūrinius. Neregiai ir silpnaregiai sukūrė 12 kvepiančių ekspozicijų, kurios atspindi skirtingas emocijas - laimę, ramybę, meilę... Parodos dalyviai, uostydami jaunimo su regos negalia sukurtus kvapus, bandys atspėti, kokias emocijas išgyveno juos kūrę autoriai. Ar spėjimas yra teisingas, bus galima pasitikrinti perskaičius emocijos aprašymą Brailio ir spausdintu raštu.


Neregių dirbtuvėse apsilankė aktorius, radijo laidų vedėjas Aistis Mickevičius, kuris taip pat kuria kvapus. Organizatorių nuotr.

Kaunas

Spalio 13 d. sekmadienį "Žalgirio" arenoje nuo 10 val. vyks „Šeimos turgelis". Šeimos iš visos Lietuvos galės pirkti, parduoti, mainyti savo šeimos turtelius, bendrauti ir pramogauti! Turgelyje esami ir būsimi tėveliai dalinasi šeimyniniais džiaugsmais, vaikučiai prisipildo žaismingų emocijų, o nebenaudojami daiktai atranda naujus namus! Tai kas sena ar įprasta, kažkam tampa nauja ir pirmąkart patirta - tebūnie tai žaislas, drabužis, namų apyvokos daiktas ar naudingas patarimas!

Pramogų kampelyje su mažaisiais užsiims vaikiški personažai, vaizduotę lavins kūrybinės dirbtuvėlės. Tuo tarpu tėvelių patogumui, arenoje veiks restoranas, patogi poilsio zona. Turgelyje jūsų lauks ir gerumu pasidalinti kvies gerumo tinklas "Pagalba daiktais" ir beglobių gyvūnų asociacija. Kviesime visus prisidėti, paremti skurdžiau gyvenančias šeimas, ieškosime beglobiams gyvūnams jaukių namų.

Klaipėda

Spalio 12 d. 16 val. prekybos centre „BiG", Klaipėdoje atkeliauja socialinis projektas - vaikų piešinių paroda „Ant ratų". Organizuojamame renginyje mažieji bus kviečiami ne tik dalyvauti grupiniame piešime, bet ir pasidalyti savo mintimis apie laimingą vaikystę. Pagrindinis šių metų projekto tikslas - sveikos ir saugios aplinkos kūrimas. Renginyje vaikams ir juos atlydėjusiems suaugusiems bus pasakojama, kaip sukurti saugią vaikystę bei ramią ateitį. Pasakojimai apie sveikos gyvensenos įpročius ir jų puoselėjimą vaikams vyks žaismingo spektaklio pavidalu. Parodoje „Ant ratų" vaikai bus kviečiami piešti, kurti, išreikšti save, aktyviausiųjų lauks linksmi ir saldūs prizai. Vėliau jų piešiniai keliaus į Santariškių klinikų Vaikų ligoninę pas mažuosius pacientus.

Klaipėda

Šeštadienį, spalio 12 dieną, Klaipėdos mieste, pievoje šalia „Švyturio" arenos, vyks paskutinis Donorystės dienai skirtas renginys. Šių renginių maratonas, apkeliavęs Kauną, Panevėžį ir Šiaulius, finišuoja pajūryje. Donorystės dienos renginyje klaipėdiečiai turės galimybę apžiūrėti sraigtasparnius, daugiau sužinoti apie organų donorystę, apsisprendusieji galės pasirašyti sutikimą donoro kortelei gauti. Donorystės dienos akcijoje dalyvaus pacientų asociacijos „Gyvastis" nariai, kurie pasidalins savo gyvenimo istorijomis - kaip pasikeitė gyvenimas po transplantacijos.

Šiauliai

Spalio 11 - 13 dienomis, Šiaulių arenoje pirmą kartą Lietuvoje vyks uždaras konkūras, kuriame dalyvaus 100 raitelių bei 200 žirgų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Rusijos, Suomijos, Turkijos ir kaimyninės Lenkijos. Pačių konkūru metu, kurie vyks visas tris savaitgalio dienas, žirgai ne tik vien tik varžysis, bet ir žais futbolą, rodys gimnastikos elementus, pertraukų metu koncertuos grupės. Beje, penktadienį visi moksleiviai, pateikę moksleivio pažymėjimą, bus įleidžiami nemokamai.

Palanga

Spalio 12 d. Palangos turguje vyks Palangos turgaus šventė. Nuo devintos ryto čia vyks linksmybės: dvikovos šiaudų maišais, obuolių valgymo ir kiaušinių mėtymo į taikinį čempionatas, vinies kalimo ir kalakuto laikymo varžybos ir panašiai. Šventėje dalyvaus ir muzikos kolektyvai.

Jei žinote ir kitų šeimai draugiškų renginių, visada laukiame jų el. paštu tavovaikas@delfi.lt.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

5 gimdymai, kurie šiemet labiausiai nustebino ir šokiravo pasaulį (2)

Šiais metais netrūko įdomių ir įsimintinų gimdymų. Šįkart į vieną vietą surinkome 5 išskirtines gimdymo istorijas, kurios mus stebino 2016 metais.

Jauna mama perspėja kitus tėvus: nelaimė tyko ten, kur jos nesitiki (19)

Naujai „iškepta" mamytė Molly Landis patyrė rimtų nudegimų virtuvėje, tačiau yra dėkinga likimui, nes viskas galėjo baigtis kur kas blogiau.

Sukūrė nėščią ir krūtimi maitinančią lėles

Vaikus auginanti mama nusprendė, kad tobulos išvaizdos lėlių, kokios šiandien siūlomos vaikams prekybos centruose, savo vaikams ji neduos. Ir kai ką sugalvojo.

Kalėdinėje labdaros mugėje pildomos sunkiai sergančių vaikų svajonės

Poilsio ir pramogų kompleksas „Vilnius Grand Resort” kartu su onkologinėmis ligomis sergančiais vaikais ir jų šeimomis besirūpinančiu fondu „Mamų unija“ antrą kartą organizuoja Kalėdinę labdaros mugę.

Austėja Landsbergienė tapo naujos TV laidos vedėja (418)

Interaktyviai kuriama televizija „Laisvės TV" paskelbė naują laidą ir naują TV veidą.

Šventė baigėsi tragedija: gedinti šeima perspėja visus tėvus (28)

Jei kada esate susidūrę su vaiko springimu, puikiai žinote, kaip tai yra baisu. Labai gaila, kad kai kurie atvejai baigiasi tragiškai ir tik po jų dar kartą visi susimąstome, ar tinkamai nuo pavojų saugome savo vaikus.

3 idėjos tiems, kurie vertina ypatingas kalėdines dovanas

Turbūt visi pamename Kalėdų šventes vaikystėje - paslaptingus stebuklus ir malonų dovanų laukimą. Metams bėgant vis labiau atrandame ne tik gavimo, bet dovanojimo džiaugsmą. Gera, kai Kalėdinės dovanos yra pilnos meilės, gražių emocijų bei rūpesčio.

Ko laiškuose Kalėdų seneliui prašo lietuvių vaikai?

Tėvams nerimaujant, kad išmaniosios technologijos uzurpuoja vaikų laiką, specialistai tikina, jog toks įsitikinimas yra perdėtas. Kaip bebūtų neįprasta tai girdėti, tačiau kokybiški, socialinės tematikos aktualijas atspindintys klasikiniai žaidimai dominuoja Lietuvos vaikų kalėdinių norų sąrašuose, ir prieš šventes išgraibstomi greičiausiai.

Ar jau paprašėte Kalėdų Senelio dovanų savo artimiesiems?

Pats metas tai padaryti, juolab kad įsisukus į prieššventinį šurmulį laikas bėga nepaprastai greit. Galima ir nespėti.

Gimdyvė apstulbo pamačiusi, kas jai gimė (54)

Likimas visada yra kupinas siurprizų. Be jų neapsieina ir retas nėštumas ar gimdymas.

Tėvai kviečiami į „Laimingos šeimos akademiją“

Pirmą kartą organizuojama konferencija „Laimingos šeimos akademija" vyks Vilniuje lapkričio 25 dieną „Litexpo“ vyksiančioje parodoje „Vaikų šalis".

Kova pralaimėta: mirė mergaitė, kurios nuotrauka pravirkdė milijonus (38)

Nuotrauka, kuri sukrėtė milijonus. Joje mylintis tėtis pasidalino akimirka, kuri užfiksavo su vėžiu kovojančią keturmetę dukterį. Tada medikai sakė, kad mergaitei liko gyventi kelios savaitės.

Gruodžio mėnesio TAVO VAIKO žurnalas kviečia dalintis gerumu

Belaukiant didžiųjų metų švenčių kviečia gruodžio mėnesio (nr. 12) žurnalas „Tavo vaikas", kurio puslapių skaičius šįkart rekordinis – net 140!

Patogus būdas išsaugoti gražiausias nuotraukas iš socialinių tinklų

Popierinės nuotraukos iš socialinio tinklo – skamba keistai? Visiškai ne. Juk pastaruoju metu daugelis žmonių, atrodo, pamiršo, kas yra tikra nuotrauka. Pats metas tai prisiminti.

Nėščioji užmigo su telefonu lovoje ir šiandien nori įspėti visus (58)

Ši būsimosios mamos Melanie istorija šiomis dienomis be galo populiari socialiniuose tinkluose. Moteris tvirtina, kad netyčia užmigusi su mobiliuoju telefonu, ji patyrė antro laipsnio rankos nudegimą.