Kokie šeimyniški renginiai kviečia mus šį savaitgalį?

Spalio vidurys dovanoja mums ne tik pakankamai šiltas dienas, bet ir nemažai renginių, kuriuose visai smagu būtų apsilankyti su vaikais. Tradicinė šeimai draugiškų renginių apžvalga.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vilnius

Spalio 12 d., 12 val., šeštadienį, Vilniuje vyks Knygų medžių šventė, kurios metu bus paskelbti ir apdovanoti daugiausiai skaitantys Lietuvos vaikai. Šią vasarą Knygų medžius augino ir knygas skaitė kas septintas Lietuvos vaikas.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Išsiskyrusi 4 vaikų mama pasakoja, kaip sekėsi ieškoti naujo draugų interneto pažinčių portaluose

Vienuolikmetis šokio genijus stebina pasaulį

Organizatoriai labai džiaugiasi šiuo rezultatu, o šį šeštadienį vyksiančioje šventėje bus paskelbti uoliausi skaitytojai. Į renginį susirinkusius vaikus linksmins aktorių trupė „Teatriukas". Šventės dalyvių taip pat lauks įvairūs konkursai, dovanėlės ir Lietuvos vaikų užaugintų Knygų medžių alėja. Nemokamas renginys vyks PC „Akropolis" II aukšte.


Uoliausia praėjusių metų mažoji skaitytoja, per vasarą perskaičiusi 146 knygas. Organizatorių nuotr.

Vilnius

Spalio 12 d., šeštadienį, vyks Tarptautinės vaikų nešiojimo nešyklėse savaitės baigiamasis renginys. Jau ketvirtus metus Prieraišiosios tėvystės centras prisideda prie Tarptautinės vaikų nešiojimo nešyklėse savaitės ir savo renginiais siekia atkreipti dėmesį į vaikų nešiojimo nešyklėse svarbą. Mamos vaikus nešioja nuo senų senovės. Jos šitaip išreiškia meilę ir rūpestį, o vaikai, būdami šalia mamos, visada jaučiasi saugūs. Laikui bėgant, tobulėja vaikų nešiojimo priemonės, keičiasi nešiojimo tradicijos, keičiasi kasdienės tėvų gyvenimo praktikos. Nešiojimo nešyklėse palaikymo akcija „Neškis mane į pasaulį“ prasidės 11.30 val. Kudirkos aikštėje prie paminklo. Čia, po bendros nuotraukos, 12 val. vyks dalyvių eisena Gedimino prospektu ir Katedros aikšte į Bernardinų sodą, pasivaikščiojimas jame. Prie pagrindinio fontano vyks tradicinis mamų su vaikučiais nešyklėse sutartinių dainavimas.

Vilnius

Spalio 12 d., šeštadienį, „Skalvijos" kino centre kviečia „Karlsono kinas", kuriame bus parodyta rinktinė talentingo jaunosios kartos animatoriaus Antano Skučo animacinių filmų programa, o veikliausi galės sudalyvauti ir animatoriaus vedamose dirbtuvėlėse - patys kurs ir įgarsins animacinį filmą. „Karlsono kino" žiūrovams animatorius atrinko 12 trumpų animacinių filmų rinktinę, sukurtų jo pamėgta 3D animacijos technika. 14 val., iškart po A. Skučo animacinių filmų programos „Skalvijoje" prasidės interaktyvios animacijos dirbtuvėles. Dirbtuvėlių metu A. Skučas išmokys vaikus animuoti interaktyvia technika: nusipieštus personažus galima bus valdyti savo kūno judesiais, kitais būdais. Dirbtuvėlių metu vaikai ne tik pieš gerai pažįstamus pasakų personažus ir išdaigininkus, bet ir patys mėgins juos įgarsinti.


Ištrauka iš A.Skučo animacinio filmo "Puntuko akmuo". Organizatorių nuotr.

Vilnius

Spalio 11-12 dienomis dainuojamosios poezijos mylėtojai turės ką veikti - Vilniaus mokytojų namų organizuojamas tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis „Tai - aš" savo atidarymą švenčia muzikine akcija „Bardų vilkikas", kurios metu muzikantai sunkiasvore mašina keliaus po Lietuvą ir koncertus rengs įvairiuose Aukštaitijos miestuose. Spalio 11 dieną, penktadienį, bardų pilnas vilkikas pajudės iš Vilniaus Utenos link, prieš tai, 11 valandą, surengęs audringą koncertą Vilniaus Rotušės aikštėje. Koncerte dalyvaus Lietuvoje jau žinomi, pripažinti ir mylimi bardai - Andrius Zalieska-Zala, Giedrius Arbačiauskas - ir jaunieji, bet jau išpopuliarėti spėję muzikantai - Gytis Ambrazevičius, Valerijus Šerelis, Violeta Bučiūtė ir Sakalas Čumačenko, kurie vilkike praleis visą savaitgalį. 14 valandą „Bardų vilkikas" jau koncertuos Utenos miesto sode, po to patrauks į Kupiškį. Ten, Gedimino gatvėje, 17 valandą taip pat bus surengtas dar vienas koncertas. Spalio 12 dieną linksmai nusiteikę bardai aplankys Pasvalio kraštą: 12 valandą Pasvalio Vytauto Didžiojo aikštėje vyks triukšmingas koncertas. Po pasirodymo Pasvalyje, vilkikas užsuks į Biržus: Juliaus Janonio aikštėje 13.30 val. taip pat bus surengtas koncertas.

Vilnius

Spalio 13 d. 12 valandą Vilniuje, lengvosios atletikos manieže, jau ketvirtus metus iš eilės vyks labdaringa šunų paroda. Tradicija tapusio renginio, tuo pačiu metu vykstančio visose trijose Baltijos šalyse, metu surinktos lėšos bus skiriamos specialių poreikių turintiems vaikams, kuriuos lavinti padeda keturkojai. Šiemet renginio metu bus ne tik renkamos lėšos edukaciniams vaikų užsiėmimams, bet ir skiriami apdovanojimai įvairiose nominacijose besivaržantiems šunims. Ši paroda išskirtinė tuo, jog joje gali varžytis tiek veisliniai šunys, tiek mišrūnai, kurie kviečiami dalyvauti talentų šou ir parodyti savo sugebėjimus. Renginio metu taip pat bus pristatyta šunų drabužių kolekcija. Kelis jos modelius kuria dizaineriai Egidijus Rainys ir Lilija Larionova, sutikę renginio metu juos skirti aukcionui ir paaukoti lėšas vaikų edukaciniams užsiėmimas su šunimis.

Vilnius

Spalio spalio 12 d., 16 val. organizuojamas šeimų pasivaikščiojimas po Vilniaus Kalvarijas. Daugiau kaip prieš 300 metų būrius maldininkų ėmė traukti šalia Vilniaus įkurtos kryžiaus stotys. Jas lankė piligrimai. Po gaisrų, karų ir niokojimų atstatytos Vilniaus Kalvarijos  sulaukia jų ir dabar. Kas tie piligrimai, ko jie atkeliaudavo į šitas vietas, ką čia pamatydavo? Atvykusieji ne tik sužinos atsakymus į šiuos klausimus, aplankys miške stovinčias koplytėles, stebės gamtą, žais žaidimą „piligrimo lazda". Norintieji renkasi prie Trinapolio vienuolyno esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje.

Vilnius

Spalio 13 d., sekmadienį 15.00 val. organizuojamas pažintinis pėsčiųjų žygis Verkių regioniniame parke. Susipažinę su Verkių dvarvietės architektūriniu ansambliu visi žygiuos Verkės upelio pakrantėmis ir pasieks Kryžiaus kelio šiaurinę dalį, tada šimtamečiais ąžuolais pasipuošusiais Neries šlaitais sugrįš į Verkių parką. Keliautojai renkasi Žaliųjų ežerų g. prie Verkių dvarvietės arklidžių esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje.

Vilnius

Spalio 14 dieną (pirmadienį), 18 val. „Pirklių klubo" atriume (Gedimino pr. 35) atidaroma paroda „Atspėk emociją mano sukurtame kvape", kurioje neregiai pristatys savo kūrinius. Neregiai ir silpnaregiai sukūrė 12 kvepiančių ekspozicijų, kurios atspindi skirtingas emocijas - laimę, ramybę, meilę... Parodos dalyviai, uostydami jaunimo su regos negalia sukurtus kvapus, bandys atspėti, kokias emocijas išgyveno juos kūrę autoriai. Ar spėjimas yra teisingas, bus galima pasitikrinti perskaičius emocijos aprašymą Brailio ir spausdintu raštu.


Neregių dirbtuvėse apsilankė aktorius, radijo laidų vedėjas Aistis Mickevičius, kuris taip pat kuria kvapus. Organizatorių nuotr.

Kaunas

Spalio 13 d. sekmadienį "Žalgirio" arenoje nuo 10 val. vyks „Šeimos turgelis". Šeimos iš visos Lietuvos galės pirkti, parduoti, mainyti savo šeimos turtelius, bendrauti ir pramogauti! Turgelyje esami ir būsimi tėveliai dalinasi šeimyniniais džiaugsmais, vaikučiai prisipildo žaismingų emocijų, o nebenaudojami daiktai atranda naujus namus! Tai kas sena ar įprasta, kažkam tampa nauja ir pirmąkart patirta - tebūnie tai žaislas, drabužis, namų apyvokos daiktas ar naudingas patarimas!

Pramogų kampelyje su mažaisiais užsiims vaikiški personažai, vaizduotę lavins kūrybinės dirbtuvėlės. Tuo tarpu tėvelių patogumui, arenoje veiks restoranas, patogi poilsio zona. Turgelyje jūsų lauks ir gerumu pasidalinti kvies gerumo tinklas "Pagalba daiktais" ir beglobių gyvūnų asociacija. Kviesime visus prisidėti, paremti skurdžiau gyvenančias šeimas, ieškosime beglobiams gyvūnams jaukių namų.

Klaipėda

Spalio 12 d. 16 val. prekybos centre „BiG", Klaipėdoje atkeliauja socialinis projektas - vaikų piešinių paroda „Ant ratų". Organizuojamame renginyje mažieji bus kviečiami ne tik dalyvauti grupiniame piešime, bet ir pasidalyti savo mintimis apie laimingą vaikystę. Pagrindinis šių metų projekto tikslas - sveikos ir saugios aplinkos kūrimas. Renginyje vaikams ir juos atlydėjusiems suaugusiems bus pasakojama, kaip sukurti saugią vaikystę bei ramią ateitį. Pasakojimai apie sveikos gyvensenos įpročius ir jų puoselėjimą vaikams vyks žaismingo spektaklio pavidalu. Parodoje „Ant ratų" vaikai bus kviečiami piešti, kurti, išreikšti save, aktyviausiųjų lauks linksmi ir saldūs prizai. Vėliau jų piešiniai keliaus į Santariškių klinikų Vaikų ligoninę pas mažuosius pacientus.

Klaipėda

Šeštadienį, spalio 12 dieną, Klaipėdos mieste, pievoje šalia „Švyturio" arenos, vyks paskutinis Donorystės dienai skirtas renginys. Šių renginių maratonas, apkeliavęs Kauną, Panevėžį ir Šiaulius, finišuoja pajūryje. Donorystės dienos renginyje klaipėdiečiai turės galimybę apžiūrėti sraigtasparnius, daugiau sužinoti apie organų donorystę, apsisprendusieji galės pasirašyti sutikimą donoro kortelei gauti. Donorystės dienos akcijoje dalyvaus pacientų asociacijos „Gyvastis" nariai, kurie pasidalins savo gyvenimo istorijomis - kaip pasikeitė gyvenimas po transplantacijos.

Šiauliai

Spalio 11 - 13 dienomis, Šiaulių arenoje pirmą kartą Lietuvoje vyks uždaras konkūras, kuriame dalyvaus 100 raitelių bei 200 žirgų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Rusijos, Suomijos, Turkijos ir kaimyninės Lenkijos. Pačių konkūru metu, kurie vyks visas tris savaitgalio dienas, žirgai ne tik vien tik varžysis, bet ir žais futbolą, rodys gimnastikos elementus, pertraukų metu koncertuos grupės. Beje, penktadienį visi moksleiviai, pateikę moksleivio pažymėjimą, bus įleidžiami nemokamai.

Palanga

Spalio 12 d. Palangos turguje vyks Palangos turgaus šventė. Nuo devintos ryto čia vyks linksmybės: dvikovos šiaudų maišais, obuolių valgymo ir kiaušinių mėtymo į taikinį čempionatas, vinies kalimo ir kalakuto laikymo varžybos ir panašiai. Šventėje dalyvaus ir muzikos kolektyvai.

Jei žinote ir kitų šeimai draugiškų renginių, visada laukiame jų el. paštu tavovaikas@delfi.lt.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Seksas po gimdymo: 7 priežastys, kodėl viskas jau kitaip (2)

Per nėštumą ir gimdymą moters organizme vyksta pokyčiai kurie turi įtakos jos fiziologijai. Būtent todėl skausmingas seksas po gimdymo – dažnas reiškinys.

Lietuvoje naujagimiams palankių ligoninių padaugėjo dvigubai skelbiame sąrašą

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad mūsų šalyje daugėja naujagimiams palankių ligoninių. Iki šiol jų buvo 8, o dabar patvirtinta net 16.

Vaikas nuėjo į tualetą, po minutės tėtis išvydo kai ką neįprasto (4)

Pavargę vaikai gali užmigti visur - prie pietų stalo, supdamiesi ant supamojo arkliuko ar važinėdami vaikštynėje.

Piešimas lavina ne tik vaiko kūrybiškumą

Anot meno terapeutų, piešimas yra svarbus procesas bet kuriame vaikų amžiuje ir tėvai gali paskatinti mažuosius menininkus imtis popieriaus bei spalvų. Juo labiau kad dabar puiki proga dalyvauti ir smagiame konkurse – „Mano herojus 2017“.

Spektaklio kūrėjai kviečia tėvus rūpintis vaikų psichine sveikata nuo mažų dienų

Startuoja sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos globojamas meno ir kultūros projektas – spektaklis „Arbatinukai", kuriame nemokamai kviečiami dalyvauti mažiausieji žiūrovai su savo tėveliais.

Nuotrauka iš gimdymo atėmė žadą ne vienam

Iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti miela ką tik gimusio žmogučio nuotrauka, tačiau pažvelgus į antrą planą gali kilti mintis, kad gal kiek per mažai laiko praėjo nuo mažylio gimimo, kad jis pasirodytų socialinėje žiniasklaidoje.

TAVO VAIKO premjeroje – animacinė žaislų pasaka MANO MAŽASIS PONIS. FILMAS

Tiesiai iš žaislų lentynų į kino sales atvyksta mėgstamiausi mažųjų princesių herojai! Sekmadienį, spalio 1 d. per TAVO VAIKO premjerą visuose kino centruose „Forum Cinemas" – ryškiaspalvė lietuviškai dubliuota animacija: MANO MAŽASIS PONIS. FILMAS. Pamatykite pirmieji!

Skaudi nelaimė trynukų šeimoje: rytą du broliukai tiesiog nepabudo (8)

Šiandien žiniasklaidoje daug dėmesio skiriama tragiškam įvykiui nedideliame Bridžento mieste Pietų Velse. Čia augo penkių mėnesių trynukai broliai, iš kurių du vieną rytą tiesiog nebeprabudo.

Parodos „Esu mama!“ organizatoriai: vaiko žindymas nėra nieko gėdingo ir visai nesvarbu, ką sako etiketo žinovas

Pirmą kartą organizuojamoje parodoje​ ​„Esu​ ​Mama!"​ didelis​ dėmesys​ ​bus skiriamas nepasiturinčioms​ ​šeimoms,​ ​maitinančioms mamoms​ ​ir​ ​beglobiams​ ​vaikams.

Vilniuje vykstanti „Mamų mugė" – draugiška šeimai ir aplinkai

Šį savaitgalį „Gariūnų" verslo parke šurmuliuoja tradicinė „Mamų mugė". Tai vienas laukiamiausių vaikus auginančių šeimų renginių, kuris vyksta jau 12-ą kartą.

Pirmą kartą „Mamų mugės" duris pravėrusi Beata Nicholson buvo nustebinta (8)

Kiek kainuoja naujos ir kokybiškos vaikiškos prekės, žino kiekviena mažylius auginanti šeima. Rūbai, kuriuos vaikas greitai išauga, žaislai, kurių namuose neretai prisikaupia dėžės, gerokai patuština šeimų pinigines. Galbūt todėl du kartus per metus Vilniuje vykstanti „Mamų mugė" visada sulaukia milžiniško jaunų tėvų dėmesio ir tampa vienu laukiamiausiu sezono įvykiu.

Parodoje „Esu Mama!" – dėmesys būsimiems ir esamiems tėveliams

Jau šį savaitgalį Kauno „Žalgirio" arenoje pirmą kartą vyks paroda „Esu mama", kuri į bendrą erdvę sukvies visus būsimus ir esamus tėvelius su jų mažyliais.

Sugrįžtanti MAMŲ MUGĖ kviečia šeimas gyventi ekologiškai ir taupiai

Išaugti drabužėliai, pabodę žaislai, per mažos kėdutės – ką su jais daryti? Šis klausimas nuolatos persekioja daugelį tėvelių, auginančių mažamečius vaikus.

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras (35)

Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai apie intymų poros gyvenimą susilaukus vaikų: pagerėja jis, pablogėja ar išlieka toks pat?

Mamų sostine norintis tapti Kaunas kviečia į parodą būsimiems ir esamiems tėvams

Kaunas kviečia visus į pirmąją Lietuvoje tokio dydžio bei koncepto parodą „Esu Mama!"