Kova pralaimėta: mirė mergaitė, kurios nuotrauka pravirkdė milijonus

 (38)
Nuotrauka, kuri sukrėtė milijonus. Joje mylintis tėtis pasidalino akimirka, kuri užfiksavo su vėžiu kovojančią keturmetę dukterį. Tada medikai sakė, kad mergaitei liko gyventi kelios savaitės.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Didžiojoje Britanijoje gyvenantis Andy Whelanas savo feisbuko paskyroje, kur rašė apie savo dukros Jessicos ligą, pasidalino nespalvota jos nuotrauka. „Tai yra skaudžiausia nuotrauka, kurią man teko padaryti“, – sakė su neurablastoma kovojančios mergaitės tėvas. „Prieš kelias dienas medikai pasakė, kad jai veikiausiai liko gyventi kelios savaitės. Ši nuotrauka buvo padaryta tada, kai mes, jos tėvai, negalime nieko padaryti, kad ją paguostume. Jessica mus stumia šalin ir viena kenčia skausmą“, – prie nuotraukos parašė vyras.

Ši nuotrauka žaibiškai apskriejo įvairias žiniasklaidos priemones ir socialinius tinklus. Žmonės meldėsi už mergaitę, linkėjo jai ir jos tėvams stiprybės, taip pat dalijosi savo patirtimis. Nuotrauka yra tokia įtaigi ir sukrečianti, kad nepaliko abejingų.

Jessica su ketvirtos stadijos neuroblastoma kovojo daugiau kaip vienerius metus. Kai medikai ištarė galutinį verdiktą, jog mergaitei liko suskaičiuotos dienos, tėvai nusprendė nutraukti gydymą ir pasidžiaugti dukrai likusiu laiku. „Paviešindamas šią nuotrauką nenorėjau nieko įžeisti ar nuliūdinti. Galbūt pamatę šią nuotrauką žmonės sužinos apie vaikų vėžio baisumą ir galbūt tie patys žmonės galės ateityje ką nors padaryti, kad nė vienam vaikui netektų kęsti šio skausmo ir kad nė vienam tėvui netektų stebėti, kaip jų kūnas ir kraujas kasdien nyksta akyse“, – sakė A. Whelanas.

Ketverių metų mergaitei buvo taikomas įvairus gydymas, taip pat chemoterapinis, tačiau tai nepadėjo. Medikai ją įtraukė ir į naujo vaisto klinikinius bandymus, tačiau auglys visai nesumažėjo. Bet jis ir nepadidėjo. „Tuomet gydytojas mums pasakė, kad yra kitų gydymo būdų, tačiau dabar jie gali tik pratęsti Jessicos gyvenimą, bet neišgydyti ją nuo vėžio“, – sakė tėtis „Daily mail“. „Tai buvo šokas. Išoriškai Jessica atrodė gerai. Sunku buvo patikėti, kad ji nesveiksta“, – pridūrė jis. Spalio mėnesį mergaitės artimieji sužinojo, kad jai liko labai nedaug.

„Po tos žinios jaučiausi, tarsi man kas būtų išplėšęs širdį iš krūtinės ir išsiurbęs orą man iš plaučių. Suprantu, kad sunku žiūrėti į šią nuotrauką ir dar sunkiau suvokti, tačiau ji rodo, ką padaro vėžys vaikui, kuriam liko gyventi paskutinės savaitės ar dienos. Iki dukters diagnozės nieko nežinojau apie vaikų vėžį... Jeigu ši nuotrauka privers žmones dukart pagalvoti apie šį blogį, tuomet reikš, kad pasiekiau savo tikslą. Reikia atlikti daugiau mokslinių tyrimų, kad rastume vaistą nuo šios ligos“, – pabrėžė mirštančios mergaitės tėvas.

Deja, bet lapkričio 20 dieną mergaitė mirė. Jos tėtis su ašaromis atsisveikino su dukrele, kuriai jau nelemta daugiau kęsti skausmo. Pasak Andy, mergaitė išėjo ramiai. Ilgą laiką ji nesileido apkabinama, nes jautė didelius skausmus, tačiau prieš mirtį ji buvo mylinčio tėčio glėbyje, kuris nepaliovė jai kartoti, kad ją labai myli ir mylės amžinai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

MAMŲ MUGĖ suviliojo ir žinomas mamas

Šiandien Vilniuje, Gariūnų verslo parke, prasidėjo pavasario - vasaros MAMŲ MUGĖ. Įėjimas į ją nemokamas, durys atviros iki sekmadienio, kovo 25 dienos.

Daugiavaikėms kauniečių šeimoms – viešasis transportas už simbolinį mokestį

Tris ir daugiau vaikų auginančių šeimų atžalos Kauno mieste autobusais ir troleibusais važinėsis praktiškai nemokamai.

Feisbuke plinta nematytas kiaušinių marginimo būdas (2)

Artėjant Velykoms, vis dažniau susimąstome, kaip dažysime margučius. Šįkart pristatome Lietuvoje neįprastą būdą.

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas

Savo pirmagimio sūnaus greita ir lengva gimdymo istorija dalijasi Neringa. Tačiau jos nėštumas, atvirkščiai, buvo be galo sunkus. Jūsų gimdymo istorijų laukiame el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Fotoreportažas iš MAMŲ MUGĖS: kokios staigmenos čia laukia sutaupyti norinčių pirkėjų

Šiandien Vilniuje verslo centre „Gariūnai“ prasideda šeimų itin laukiamas renginys – „Mamų mugė“. Jos metu galima įsigyti nėščiosioms skirtų prekių, vaikų drabužėlių, avalynės, žaislų, vežimėlių, knygų ir dar visokiausių kitokių daiktų, skirtų vaikams nuo gimimo iki paauglystės.

Facebook padės ieškoti dingusių vaikų

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su pasaulinio socialinio tinklo „Facebook“ Saugumo ir patikros departamento vadove Emily Vacher aktyvavo dingusių vaikų paieškai skirtą sistemą „Amber Alert“.

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo (4)

Nė viena iš ligoninių neužtikrina minimalių sąlygų sėkmingai žindymo pradžiai. Tokią išvadą padarė iniciatyvos „Žindymui draugiška“ iniciatoriai, kurie apklausė beveik tūkstantį 2017 metais Lietuvoje gimdžiusių mamų.

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati

Savo gimdymo istorija dalijasi Jolanta. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!

Savo gimdymo istorija dalijasi Ingrida. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Motinos dienos proga – dovana esamoms ir būsimoms mamoms

Visų esamų ir būsimų Lietuvos mamų šį pavasarį laukia ypač vertinga dovana – pasaulinės misijos „Sveika ir Laiminga Mama“ pradžia.

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias

Savo gimdymo istorija dalijasi Sandra. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

TAVO VAIKO premjeroje – mielas išdaigininkas TRIUŠIS PITERIS

Vaikų literatūros klasika žaismingai perkeliama į kino ekranus! Kovo 18 d. (sekmadienį) visuose kino centruose „Forum Cinemas" TAVO VAIKO premjeroje – filmas „Triušis Piteris", pastatytas beveik prieš 120 metų britų rašytojos Beatrix Potter sukurtą ir viso pasaulio vaikus sužavėjusią istoriją apie išdykusį, bet mielą triušiuką. Pamatykite pirmieji!

Moteris sužinojo esanti nėščia likus 15 minučių iki gimdymo (4)

Australė Jayde Lawrence pagimdė kūdikį praėjus 15 minučių po to, kai sužinojo, kad ji nėščia. Kaip praneša laikraštis „The Daily Mail“, moteris manė, kad jai apendicitas.

Neeilinė fotosesija: per dideli rūbai atskleidė neišnešiotų kūdikių trapumą

Paramos projektas „Ankstukai" pavasarį pasitinka pristatydami fotografijų parodą „Auginu Lietuvą". Fotomenininkų darbuose per didelius rūbus dėvintys ankstukai atskleidžia savo mažumą ir trapumą bei primena, koks reikalingas yra aplinkinių dėmesys ir rūpestis, kai visas pasaulis tau per didelis.

Išnagrinėti du trečdaliai vaiko pinigų prašymų (3)

Iš visų pateiktų prašymų skirti vadinamuosius „vaiko pinigus“ šiuo metu priimta 71 proc. sprendimų dėl išmokos vaikui skyrimo.