Kova pralaimėta: mirė mergaitė, kurios nuotrauka pravirkdė milijonus

 (38)
Nuotrauka, kuri sukrėtė milijonus. Joje mylintis tėtis pasidalino akimirka, kuri užfiksavo su vėžiu kovojančią keturmetę dukterį. Tada medikai sakė, kad mergaitei liko gyventi kelios savaitės.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Didžiojoje Britanijoje gyvenantis Andy Whelanas savo feisbuko paskyroje, kur rašė apie savo dukros Jessicos ligą, pasidalino nespalvota jos nuotrauka. „Tai yra skaudžiausia nuotrauka, kurią man teko padaryti“, – sakė su neurablastoma kovojančios mergaitės tėvas. „Prieš kelias dienas medikai pasakė, kad jai veikiausiai liko gyventi kelios savaitės. Ši nuotrauka buvo padaryta tada, kai mes, jos tėvai, negalime nieko padaryti, kad ją paguostume. Jessica mus stumia šalin ir viena kenčia skausmą“, – prie nuotraukos parašė vyras.

Ši nuotrauka žaibiškai apskriejo įvairias žiniasklaidos priemones ir socialinius tinklus. Žmonės meldėsi už mergaitę, linkėjo jai ir jos tėvams stiprybės, taip pat dalijosi savo patirtimis. Nuotrauka yra tokia įtaigi ir sukrečianti, kad nepaliko abejingų.

Jessica su ketvirtos stadijos neuroblastoma kovojo daugiau kaip vienerius metus. Kai medikai ištarė galutinį verdiktą, jog mergaitei liko suskaičiuotos dienos, tėvai nusprendė nutraukti gydymą ir pasidžiaugti dukrai likusiu laiku. „Paviešindamas šią nuotrauką nenorėjau nieko įžeisti ar nuliūdinti. Galbūt pamatę šią nuotrauką žmonės sužinos apie vaikų vėžio baisumą ir galbūt tie patys žmonės galės ateityje ką nors padaryti, kad nė vienam vaikui netektų kęsti šio skausmo ir kad nė vienam tėvui netektų stebėti, kaip jų kūnas ir kraujas kasdien nyksta akyse“, – sakė A. Whelanas.

Ketverių metų mergaitei buvo taikomas įvairus gydymas, taip pat chemoterapinis, tačiau tai nepadėjo. Medikai ją įtraukė ir į naujo vaisto klinikinius bandymus, tačiau auglys visai nesumažėjo. Bet jis ir nepadidėjo. „Tuomet gydytojas mums pasakė, kad yra kitų gydymo būdų, tačiau dabar jie gali tik pratęsti Jessicos gyvenimą, bet neišgydyti ją nuo vėžio“, – sakė tėtis „Daily mail“. „Tai buvo šokas. Išoriškai Jessica atrodė gerai. Sunku buvo patikėti, kad ji nesveiksta“, – pridūrė jis. Spalio mėnesį mergaitės artimieji sužinojo, kad jai liko labai nedaug.

„Po tos žinios jaučiausi, tarsi man kas būtų išplėšęs širdį iš krūtinės ir išsiurbęs orą man iš plaučių. Suprantu, kad sunku žiūrėti į šią nuotrauką ir dar sunkiau suvokti, tačiau ji rodo, ką padaro vėžys vaikui, kuriam liko gyventi paskutinės savaitės ar dienos. Iki dukters diagnozės nieko nežinojau apie vaikų vėžį... Jeigu ši nuotrauka privers žmones dukart pagalvoti apie šį blogį, tuomet reikš, kad pasiekiau savo tikslą. Reikia atlikti daugiau mokslinių tyrimų, kad rastume vaistą nuo šios ligos“, – pabrėžė mirštančios mergaitės tėvas.

Deja, bet lapkričio 20 dieną mergaitė mirė. Jos tėtis su ašaromis atsisveikino su dukrele, kuriai jau nelemta daugiau kęsti skausmo. Pasak Andy, mergaitė išėjo ramiai. Ilgą laiką ji nesileido apkabinama, nes jautė didelius skausmus, tačiau prieš mirtį ji buvo mylinčio tėčio glėbyje, kuris nepaliovė jai kartoti, kad ją labai myli ir mylės amžinai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Nemokamas festivalis vėl kvies vaikus smagiai ir prasmingai praleisti laiką

Ketvirtasis Arklio Dominyko pasakų festivalis vėl kviečia visus vaikus kurti pasakas. Liepos 8 dieną Vilniuje prie Baltojo tilto vyks festivalio renginiai.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Išbandžiusios produktą moterys kalba apie meilę iš pirmo žvilgsnio

Jeigu esate ištikimi mūsų portalo skaitytojai, pastebėjote, kad vis dažniau siūlome jums išbandyti vieną ar kitą produktą.

Kviečia nemokamai išmokti kūdikių masažo paslapčių ir sustiprinti sveikatą po gimdymo (1)

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras birželio mėnesį organizuoja nemokamų praktinių seminarų ciklą esamiems ir būsimiems tėvams. Visi užsiėmimai yra nemokami, tereikia užsiregistruoti.

Piršlybų įkarštyje vaikas padarė tai, ko iš jo niekas nesitikėjo (1)

Gali iki smulkių detalių apgalvoti piršlybų scenarijų, bet jei šalia bus vaikų, nepamiršk, kad netikėtumų gali būti visada.

Metų šeima išrinkti visaginiečiai, auginantys 5 vaikus

Tradicinio konkurso „Metų šeima“ finale dalyvavo trys daugiavaikės šeimos – panevėžiečių ir dvi šeimos iš Visagino.

Nemokamas festivalis vaikams primena: knygų skaitymas yra džiaugsmas ir malonumas, o ne prievolė

Nemokamo skaitymo festivalio vaikams organizatoriai įsitkinę – skaitymas visų pirma yra džiaugsmas.

Vilniaus gatvėse praeiviai su šypsenomis lydėjo neeilinį kūdikių paradą

Gegužės 7-13 dienomis yra Europos vaikų nešiojimo (nešioklių) savaitė - „European Babywearing week“. šių metų jos šūkis – „Nešiojimas jungia!“

Daugiau nei 700 moterų mamos dieną šventė konferencijoje „Sveika ir laiminga mama"

Gegužės 6 d., Lietuvoje minint šventinį motinos dienos sekmadienį, Vilniuje vyko pirmą kartą organizuota tarptautinė konferencija „Sveika ir laiminga mama", skirta visoms moterims bei poroms.

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50

Artėjant Motinos dienai ELTA pasidomėjo, kokia buvo ir šiandien yra Lietuvos mama.

Cezario operaciją patyrusios mamos pjūvio randą puošia tatuiruotėmis

Neretai tatuiruotę nusprendę darytis žmonės skiria ją konkrečiam gyvenimo įvykiui, kurį nori tokiu būdu įamžinti – vestuvėms, vaiko gimimui ir panašiai.

Ypatingo grožio filme visai šeimai atkurta milijonų mėgstama istorija

TAVO VAIKO premjeroje – beribis fantazijos pasaulis filme „Džimas Saga ir mašinistas Lukas".

Festivalis „Labas!“ į teatrą kviečia net naujagimius

Gegužės 6 dieną Vilniuje prasideda tarptautinis teatro festivalis kūdikiams ir vaikams „Labas!“.

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas: „Kartais nuo vaikų pabėgu į darbą" (1)

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas su žmona dainininke Agne Sabulyte augina penkiametę Vakarę ir birželį švęsiantį trejų metų gimtadienį Dobilą.

Mirė mažylis, kurio tėvai kovojo dėl teisės jį gydyti toliau

Didžiojoje Britanijoje mirė teisinių ginčų centre buvęs mažasis berniukas Alfie'is Evansas.