Kova pralaimėta: mirė mergaitė, kurios nuotrauka pravirkdė milijonus

 (38)
Nuotrauka, kuri sukrėtė milijonus. Joje mylintis tėtis pasidalino akimirka, kuri užfiksavo su vėžiu kovojančią keturmetę dukterį. Tada medikai sakė, kad mergaitei liko gyventi kelios savaitės.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Didžiojoje Britanijoje gyvenantis Andy Whelanas savo feisbuko paskyroje, kur rašė apie savo dukros Jessicos ligą, pasidalino nespalvota jos nuotrauka. „Tai yra skaudžiausia nuotrauka, kurią man teko padaryti“, – sakė su neurablastoma kovojančios mergaitės tėvas. „Prieš kelias dienas medikai pasakė, kad jai veikiausiai liko gyventi kelios savaitės. Ši nuotrauka buvo padaryta tada, kai mes, jos tėvai, negalime nieko padaryti, kad ją paguostume. Jessica mus stumia šalin ir viena kenčia skausmą“, – prie nuotraukos parašė vyras.

Ši nuotrauka žaibiškai apskriejo įvairias žiniasklaidos priemones ir socialinius tinklus. Žmonės meldėsi už mergaitę, linkėjo jai ir jos tėvams stiprybės, taip pat dalijosi savo patirtimis. Nuotrauka yra tokia įtaigi ir sukrečianti, kad nepaliko abejingų.

Jessica su ketvirtos stadijos neuroblastoma kovojo daugiau kaip vienerius metus. Kai medikai ištarė galutinį verdiktą, jog mergaitei liko suskaičiuotos dienos, tėvai nusprendė nutraukti gydymą ir pasidžiaugti dukrai likusiu laiku. „Paviešindamas šią nuotrauką nenorėjau nieko įžeisti ar nuliūdinti. Galbūt pamatę šią nuotrauką žmonės sužinos apie vaikų vėžio baisumą ir galbūt tie patys žmonės galės ateityje ką nors padaryti, kad nė vienam vaikui netektų kęsti šio skausmo ir kad nė vienam tėvui netektų stebėti, kaip jų kūnas ir kraujas kasdien nyksta akyse“, – sakė A. Whelanas.

Ketverių metų mergaitei buvo taikomas įvairus gydymas, taip pat chemoterapinis, tačiau tai nepadėjo. Medikai ją įtraukė ir į naujo vaisto klinikinius bandymus, tačiau auglys visai nesumažėjo. Bet jis ir nepadidėjo. „Tuomet gydytojas mums pasakė, kad yra kitų gydymo būdų, tačiau dabar jie gali tik pratęsti Jessicos gyvenimą, bet neišgydyti ją nuo vėžio“, – sakė tėtis „Daily mail“. „Tai buvo šokas. Išoriškai Jessica atrodė gerai. Sunku buvo patikėti, kad ji nesveiksta“, – pridūrė jis. Spalio mėnesį mergaitės artimieji sužinojo, kad jai liko labai nedaug.

„Po tos žinios jaučiausi, tarsi man kas būtų išplėšęs širdį iš krūtinės ir išsiurbęs orą man iš plaučių. Suprantu, kad sunku žiūrėti į šią nuotrauką ir dar sunkiau suvokti, tačiau ji rodo, ką padaro vėžys vaikui, kuriam liko gyventi paskutinės savaitės ar dienos. Iki dukters diagnozės nieko nežinojau apie vaikų vėžį... Jeigu ši nuotrauka privers žmones dukart pagalvoti apie šį blogį, tuomet reikš, kad pasiekiau savo tikslą. Reikia atlikti daugiau mokslinių tyrimų, kad rastume vaistą nuo šios ligos“, – pabrėžė mirštančios mergaitės tėvas.

Deja, bet lapkričio 20 dieną mergaitė mirė. Jos tėtis su ašaromis atsisveikino su dukrele, kuriai jau nelemta daugiau kęsti skausmo. Pasak Andy, mergaitė išėjo ramiai. Ilgą laiką ji nesileido apkabinama, nes jautė didelius skausmus, tačiau prieš mirtį ji buvo mylinčio tėčio glėbyje, kuris nepaliovė jai kartoti, kad ją labai myli ir mylės amžinai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Idealus amžius gimdyti vaikus

Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Nauja iniciatyva kviečia tėvus ir vaikus leisti laiką kokybiškai

Vilniuje esanti studija „Vilkės namai" pradeda projektą "Mama ir vaikas", kurio tikslas – skatinti kokybišką tėvų ir vaikų buvimą ir veiklas kartu.

Mažoji kovotoja: mergaitė gimė 400 gramų svorio ir 21,8 cm ūgio

Jaudinanti istorija iš Indijos: per anksti gimusios ankstukės, kuri septynis mėnesius praleido ligoninėje, tėvai pagaliau gali atsikvėpti - pavojus dukrytės gyvybei nebegresia.

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti (5)

Kėdainių rajono savivaldybės pateiktoje informacijoje – įdomioji statistika: jauniausi tėvai, kasmet madingi ir reti vardai, 2017 metų gimstamumo rodikliai.

Išradinga tinklaraštininkė Inga pristato: kavos aparatas už 4 eurus (4)

Dviejų vaikučių mama Inga, daugiau kaip prieš pusmetį sukūrusi tinklaraštį „Mamos diena“ pasidalijo labai smagiu būdu, kaip namuose išsivirti kavos su puta, naudojant „kavos aparatą“ už 4 eurus.

Neįprasta reklama žurnale: nusišlapink ir sužinok, ar esi nėščia

Šiomis dienomis žiniasklaidoje mirgėte mirga pranešimų apie neįprastą reklamą viename Švedijos žurnale.

Kviečia megzti trispalves kojines visiems 2018 metų kūdikiams

Šiandien startuoja projektas "Sveikas, mažyli - Lietuvai 100!", kurio metu visi norintys raginami megzti trispalves kojinaites 2018 metais gimsiantiems mažyliams.

Dvynius pagimdžiusi 70 metų moteris nepyksta pavadinta močiute

2008 metais Omkari Singh tapo vyriausia moterimi pasaulyje, pagimdžiusia dvynius. Kai jai gimė berniukas ir mergaitė, Omkari buvo 70 metų.

Vilnius atsisveikina su šventine nuotaika: renginiuose laukiamos šeimos su vaikais

Šeštadienį, sausio 6 d., vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami minėti žiemos švenčių pabaigtuves ir pagal seną paprotį švęsti Trijų karalių dieną.

Sumanios mamos triukas, kad vaikas miegotų visą naktį (3)

Socialiniame tinkle pasidalinusi savo miegančios dukrytės nuotrauka, Laura Gerson sulaukė ir nepažįstamų tėvų padėkų. Jos triukas paprastas, tad išbandyti jį verta visų nemiegiukų tėvams.

Dvynukai per Naujuosius metus iškrėtė tėvams pokštą (2)

Gimdyti metų sandūroje - išskirtinis įvykis. Be staigmenų tokiu laiku vargu ar įmanoma apsieiti.

Mokslininkai apie motinos pieną: jį galima lyginti su simfoniniu orkestru

Nuo garo variklio iki saulės energija varomo automobilio. Nuo kambarį užimančio kompiuterio iki išmaniojo laikrodžio. Nuo mamos pieno iki... mamos pieno.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Atviras pokalbis su mamomis: nėštumas – labiau džiaugsmas ar kančia

Vienos nėštukės patiria kone euforiją – jos gerai jaučiasi, nekamuoja pykinimas, tad drąsiai gali vaikelio laukimą vadinti džiaugsmingu, kitoms taip paprasta nebūna: pykina, gresia persileidimas arba tiesiog... galvoje sumaištis.

Išskirtinis Stano interviu: „Gyvenimas dėl savęs ar vis dėlto trys vaikai?" (6)

Dainininkas, dainų autorius, muzikos prodiuseris Stanislavas Stavickis–Stano (36 m.) su žmona augina tris vaikus.