Kur šiomis dienomis nueiti su šeima: įdomiausi renginiai

Šią, šventinę kovo savaitę, bus apstu renginių, skirtų mūsų šaliai tokios svarbios dienos minėjimui. Koncertai, spektakliai, jaukūs pasisėdėjimai ir diskusijos – rinktis bus iš ko.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Trečiadienį, kovo 11 d., Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, netruks šventinių renginių. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, bus pristatytas ypatingas spektaklis-žaidimas Gintaro šalies paslaptys". Įvairios pasakos, padavimai, mįslės, žaidimai, dainos ir nutikimai – visko tiek daug galės patirti ir maži, ir dideli.

Spektaklis skaniu pavadinimu Princesė ant žirnio arba laimė ir triufeliai", sukurtas pagal Hanso Kristijano Anderseno pasakų motyvus, pateikiamas šiuolaikiniams vaikams. Tai nebus gerai visiems žinomas pasakos atkūrimas, tai bus jos tęsinys – įdomus, pamokantis ir visiškai netikėtas (renginio organizatorius – Vilniaus kamerinis teatras)!

Na kokia gi šventė be Keistuolių ir jų spektaklio?! Spektaklis apie vaikystės pasaulį mažiems ir dideliems – „Kai aš mažas buvau". Keistuolių teatro aktoriai apie šį spektaklį pasakoja – „Kai užaugom, prisiminėm vaikystės išdaigas, nuotykius ir istorijas, pagal kurias galima būtų parašyti linksmą ir įdomią knygą. Bet mes ne rašytojai, tad nusprendėm geriau visa tai suvaidinti." (renginio organizatorius - Keistuolių teatras).

Kovo 14 d., šeštadienį, mielos, gražios, žaismingos Vilniaus lėlės kvies mažuosius į linksmą spektaklį „Bitė Maja" . Spektaklis pastatytas lyg namų sąlygomis - nėra įspūdingų efektų ar šviesų, tačiau viskas taip jauku ir sava, lyg stebėtum jį savo kambaryje. Kartu su Bite Maja - aktorė Elvyra Piškinaitė - žiūrovai keliaus miško takeliu, praskleis krūmų šakas, praskirs tankią žolę, dirstels pro gervuogių krūmelius ir samanas (renginio organizatorius – Vilniaus teatras „Lėlė").

Visi smalsuoliai, „kodėlčiukai" ir paslapčių mėgėjai būtinai turi praleisti šeštadienį, kovo 14 d., ekskursijoje „Požeminio Vilniaus paslaptys". Kokias gi paslaptis, istorijas, legendas ir net stebuklus slepia Vilniaus požemiai? Ekskursija vyks Lietuvos Panteone – Vilniaus Arkikatedros požemiuose.

Savaitgalį, kovo 14-15 d., Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo", vyks konferencija „Atsakinga tėvystė". Šis renginys skirtas teisingiems, mąstantiems ir rūpestingiems tėvams. Savo sukauptomis žiniomis ir patirtimi dalinsis vieni žymiausių šio meto Lietuvos vaikų ir paauglių auklėjimo ir mokymo profesionalai.

Klaipėda šurmuliuos sekmadienį, kovo 15 d. – kultūros centre „Žvejų rūmai" režisierė Agnė Dilytė ir keli labai šaunūs muzikantai pristatys spektaklį „Dėdės Tito džiazas". Spektaklis įkvėptas ir pastatytas pagal nuotaikingą knygą „Oro duobė. Nelaisvėje". Bus ir ką pamatyti, ir ko paklausyti - ore tvyros daug linksmybių!

Visi šventiniai (ir ne tik) Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestų renginiai pateikiami viename patogiame tinklalapyje Kur.lt.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

9 neįtikėtini faktai apie motinos pieną (1)

Motinos pienas, nors gausiai tyrinėjamas mokslininkų, vis dar turi paslapčių. Pavyzdžiui, kodėl berniuką maitinančios motinos piene yra 25 proc. daugiau kalorijų nei maitinančios mergaitę? Kodėl pieno sudėtis kinta keičiantis maitinimo laikui?

Viešumoje žindžiusi ir piktos reakcijos sulaukusi mama pasielgė netikėtai (32)

Žindymas viešai – dažnai aptarinėjama tema, kuria diskutuoti mėgsta vaikų susilaukusios mamos.

Rimantas Kėvalas: „Žinokite, kad vaikai nesirgti negali, ir tai - ne pasaulio pabaiga“ (2)

„Kodėl mano vaikas serga?", - tokį klausimą Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovas, vaikų ligų gydytojas, prof. dr. Rimantas Kėvalas išgirsta be galo dažnai.

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai (13)

Kalbant šia tema mamų nuomonės išsiskiria kardinaliai: vienos pasisako tik už, kitos – prieš bet kokią intervenciją, o trečios lieka neutralios – nelygu, kokia situacija. Paskaitykime mamų nuomones ir argumentus!

Pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną Kauno Rotušė nušvis purpurine spalva

Šiandien, lapkričio 17 d., visas pasaulis mini pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną. Kaune šios dienos minėjimus jau 5 metus iš eilės organizuoja asociacija „Padedu augti", kuri visus kauniečius bei miesto svečius kviečia pasigrožėti 5-tąjį kartą purpurine spalva sužibsiančia Kauno Rotuše bei prisidėti prie palaikymo akcijos.

Miuziklas „Kakės Makės gimtadienis" sužavėjo pirmuosius mažuosius gerbėjus

Sekmadienį sostinės „Siemens" arenoje įvyko pirmasis miuziklo „Kakės Makės gimtadienis" parodymas. Visi bilietai į premjerą Vilniuje buvo parduoti.

10 mėnesių kūdikis sveria 28 kilogramus: gydytojai baiminasi dėl jo gyvybės (4)

10 mėnesių berniukas iš Meksikos Luis Manuel Gonzales, kaip ir visi jo bendraamžiai, mokosi tarti pirmuosius žodžius ir aktyviai domisi jį supančiu pasauliu. Tačiau Luis tai padaryti yra sunkiau, negu kitiems kūdikiams, mat jis sveria neįtikėtinai daug - net 28 kilogramus.

Įvardijo populiariausią mergaitės vardą visame pasaulyje (20)

Vardų mados egzistuoja visame pasaulyje, Lietuva - ne išimtis. Paskelbtasis populiariausias mergaitės vardas visame pasaulyje yra gana populiarus ir mūsų šalyje.

Istorinėje Aleksandro Vasiljevo parodoje - vaikų aprangos ir gyvenimo būdo įdomybės

Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje pristatyta paroda „Vaikų pasaulis. XVIII–XX a.“, kurioje kolekcininkas Aleksandras Vasiljevas kviečia pamatyti niekada anksčiau Lietuvos publikai nerodytus įvairių laikotarpių vaikiškus drabužius, aksesuarus, žaislus bei namų apyvokos daiktus.

Alkoholio poveikis būsimo vaiko sveikatai

Alkoholis (etanolis, etilo alkoholis) yra legaliai vartojama medžiaga, kuri priklauso teratogenams. Teratogenas – bet koks egzogeninis veiksnys (cheminis, biologinis ar fizinis), kuris, veikdamas embrioną ir vaisių, sutrikdo normalią raidą ir lemia anomalijų atsiradimą.

9,5 min. atgauti pusiausvyrą po bemiegės nakties

Mama, mes tave suprantame. Nuovargis - baisus dalykas, o toks nuovargis, kurį patiria mama, yra didesnis nei bet kuris kitas.

Būsimi ir esami tėvai kviečiami į nemokamas paskaitas Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui.

Jei vaikas gimė 2017 metais, jo stipriosios savybės bus šios

Jeigu mažylis gimė tarp 2017 metų sausio 28 dienos ir 2018 metų vasario 15, jį pagal kinų kalendorių globoja Ugninis raudonas Gaidys.

Kviečiame į nemokamas paskaitas būsimoms mamytėms

Kūdikio, ypač pirmojo, besilaukiančioms mamoms kyla begalė klausimų apie nėščiųjų mitybą, higieną, taip pat, kaip pasiruošti sklandžiam gimdymui bei prižiūrėti naujagimį.

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton (2)

Nuo civilizacijos pradžios karališkasis pasaulis visada buvo ypatingas, išaukštintas, kupinas paslapčių ir net, kaip buvo manoma, dieviškosios galios. Taigi nieko keisto, kad vaiko gimimas karališkoje šeimoje visais laikais buvo ypatingas įvykis.