Mamos ir tėčiai Vilniuje dvi dienas mokėsi būti geresniais tėvais

Vilniuje prasidėjo dvi dienas truksianti konferencija tėvams „Atsakinga tėvystė“. Pirmą kartą Lietuvoje organizuojamoje konferencijoje žiniomis ir patirtimi dalijasi žymiausi ir progresyviausi šio meto Lietuvos vaikų ir paauglių auklėjimo ir mokymo profesionalai.
© Asmeninio archyvo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Pirmą konferencijos „Atsakinga tėvystė“ dieną visi pranešimai buvo skirti tėvams, kurie augina ikimokyklinio amžiaus vaikus.

Kaip atpažinti natūralias vaiko raidos krizes ir kaip tinkamai sureaguoti, kai staiga vieną dieną trimetis ima garsiai protestuoti, pasakojo vaikų psichologė Milda Karklytė.

Tėvai galėjo sužinoti, koks elgesys būdingas mažiesiems įvairiais raidos etapais, kodėl vaikas taip elgiasi ir svarbiausia – kaip mes, tėvai, turėtumėte elgtis.

Didelio susidomėjimo sulaukė trijų vaikų tėčio ir vedinio psichologo Vaido Arvasevičiaus paskaita „Karas tarp vaikų – kaip konkurenciją paversti bendradarbiavimu?“

Severa Čepulienė pasakojo apie vaikų madą ir apie tai, kodėl juoda spalva nėra tinkama mažųjų rūbų spalva.

Kūrybingoji Juventa Mudėnienė, išleidusi knygą vaikams „Triušiukų abėcėlė“, dalijosi patirtimi, kaip užauginti kūrybingus vaikus, kurie nebijotų fantazuoti bei eksperimentuoti.

Konferencijoje dalyvavo ir visas būrys organizacijų, kurių veikla susijusi su vaikais bei atsakinga tėvyste.

Neišnešiotų naujagimių asociacija į konferenciją atsivežė inkubatorių, kuris tampa pirmaisiais namais per anksti gimusiam kūdikiui. Kaip sakė asociacijos įkūrėja Asta Radzevičienė, daugelis lankytojų jį gyvai pamato pirmą kartą, o inkubatoriuje paguldyta lėlė yra tokio dydžio, kokie būna į pasaulį skubantys ankstukai.

Mamos ir tėčiai Vilniuje dvi dienas mokėsi būti geresniais tėvais
© Asmeninio archyvo nuotr.

Konferencijos informacinis rėmėjas žurnalas „Tavo vaikas“ lankytojams, kurie užsiprenumeruos žurnalą metams, paruošė specialų pasiūlymą. Žurnalo vyriausioji redaktorė Gitana Šeštokienė džiaugėsi, kad Lietuvoje yra daug atsakingų tėčių ir mamų, kuriems rūpi būti geresniais tėvais ir mamomis.

Mamos ir tėčiai Vilniuje dvi dienas mokėsi būti geresniais tėvais
© Asmeninio archyvo nuotr.

Įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kvietė visus atėjusius daugiau sužinoti apie globą bei įvaikinimą.

Mamos ir tėčiai Vilniuje dvi dienas mokėsi būti geresniais tėvais
© Asmeninio archyvo nuotr.

Specialiai iš Kauno į Vilnių į konferenciją atvyko meno terapijos studija „Art-terapija“. Kaip sakė jos vadovė Gita Navickienė, daug dėmesio studijoje skiriama darbui su autizmo sutrikimą turinčiais vaikais. Be to, visi vaikai čia gali lankyti dailės terapijos užsiėmimus, konsultuotis su logopedu ar psichologu.

Viešųjų ryšių specialistė ir trijų vaikų mama Jūratė Jadkonytė - Petraitienė pristatė savo naujausią knygą apie vaikų auginimą „Pypliotyra“. Mamai konferencijoje talkino sūnus Rokas, kurį autorė vadina vienu iš savo įkvėpėjų rašyti knygas apie vaikų auklėjimą ir auginimą.

Sekmadienį konferencijoje visas dėmesys bus skirtas mokyklinio amžiaus vaikų problemoms nagrinėti. „Nuo pirmoko iki abituriento“ - taip organizatoriai įvardino kovo 15 -osios konferencijos dieną.

Programoje – Jūratės Bortkevičienės pranešimas „Mokyklinuko portretas – pagrindiniai raidos etapai ir krizės. Kada verta sunerimti?“, dr. Austėjos Landsbergienės „Kaip motyvuoti vaikus mokytis?“, psichologės Dalios Arestovičienės paskaita „Profesijos pasirinkimas, kaip padėti/netrukdyti paaugliui atrasti save?“.

Liudas Švipas pasakos apie pirmuosius paauglių atradimus ir lūžius – grupę, meilę, seksą, narkotikus, Irma Reinikienė pasakos, kaip padėti vaikui susidraugauti su knyga, Jurgita Smiltė Jasiulionė pasakos apie vaikystę prie kompiuterio, Milana Jonikienė – apie vaikus ir pinigus, o dr. Jolita Jonynienė – apie paauglio pasitikėjimą savimi: priimti, palaikyti, drąsinti.

Daugiau informacijos rasite konferencijos tinklalapyje www.atsakinga tevyste.lt

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

9 neįtikėtini faktai apie motinos pieną (1)

Motinos pienas, nors gausiai tyrinėjamas mokslininkų, vis dar turi paslapčių. Pavyzdžiui, kodėl berniuką maitinančios motinos piene yra 25 proc. daugiau kalorijų nei maitinančios mergaitę? Kodėl pieno sudėtis kinta keičiantis maitinimo laikui?

Viešumoje žindžiusi ir piktos reakcijos sulaukusi mama pasielgė netikėtai (32)

Žindymas viešai – dažnai aptarinėjama tema, kuria diskutuoti mėgsta vaikų susilaukusios mamos.

Rimantas Kėvalas: „Žinokite, kad vaikai nesirgti negali, ir tai - ne pasaulio pabaiga“ (2)

„Kodėl mano vaikas serga?", - tokį klausimą Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovas, vaikų ligų gydytojas, prof. dr. Rimantas Kėvalas išgirsta be galo dažnai.

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai (13)

Kalbant šia tema mamų nuomonės išsiskiria kardinaliai: vienos pasisako tik už, kitos – prieš bet kokią intervenciją, o trečios lieka neutralios – nelygu, kokia situacija. Paskaitykime mamų nuomones ir argumentus!

Pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną Kauno Rotušė nušvis purpurine spalva

Šiandien, lapkričio 17 d., visas pasaulis mini pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną. Kaune šios dienos minėjimus jau 5 metus iš eilės organizuoja asociacija „Padedu augti", kuri visus kauniečius bei miesto svečius kviečia pasigrožėti 5-tąjį kartą purpurine spalva sužibsiančia Kauno Rotuše bei prisidėti prie palaikymo akcijos.

Miuziklas „Kakės Makės gimtadienis" sužavėjo pirmuosius mažuosius gerbėjus

Sekmadienį sostinės „Siemens" arenoje įvyko pirmasis miuziklo „Kakės Makės gimtadienis" parodymas. Visi bilietai į premjerą Vilniuje buvo parduoti.

10 mėnesių kūdikis sveria 28 kilogramus: gydytojai baiminasi dėl jo gyvybės (4)

10 mėnesių berniukas iš Meksikos Luis Manuel Gonzales, kaip ir visi jo bendraamžiai, mokosi tarti pirmuosius žodžius ir aktyviai domisi jį supančiu pasauliu. Tačiau Luis tai padaryti yra sunkiau, negu kitiems kūdikiams, mat jis sveria neįtikėtinai daug - net 28 kilogramus.

Įvardijo populiariausią mergaitės vardą visame pasaulyje (20)

Vardų mados egzistuoja visame pasaulyje, Lietuva - ne išimtis. Paskelbtasis populiariausias mergaitės vardas visame pasaulyje yra gana populiarus ir mūsų šalyje.

Istorinėje Aleksandro Vasiljevo parodoje - vaikų aprangos ir gyvenimo būdo įdomybės

Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje pristatyta paroda „Vaikų pasaulis. XVIII–XX a.“, kurioje kolekcininkas Aleksandras Vasiljevas kviečia pamatyti niekada anksčiau Lietuvos publikai nerodytus įvairių laikotarpių vaikiškus drabužius, aksesuarus, žaislus bei namų apyvokos daiktus.

Alkoholio poveikis būsimo vaiko sveikatai

Alkoholis (etanolis, etilo alkoholis) yra legaliai vartojama medžiaga, kuri priklauso teratogenams. Teratogenas – bet koks egzogeninis veiksnys (cheminis, biologinis ar fizinis), kuris, veikdamas embrioną ir vaisių, sutrikdo normalią raidą ir lemia anomalijų atsiradimą.

9,5 min. atgauti pusiausvyrą po bemiegės nakties

Mama, mes tave suprantame. Nuovargis - baisus dalykas, o toks nuovargis, kurį patiria mama, yra didesnis nei bet kuris kitas.

Būsimi ir esami tėvai kviečiami į nemokamas paskaitas Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui.

Jei vaikas gimė 2017 metais, jo stipriosios savybės bus šios

Jeigu mažylis gimė tarp 2017 metų sausio 28 dienos ir 2018 metų vasario 15, jį pagal kinų kalendorių globoja Ugninis raudonas Gaidys.

Kviečiame į nemokamas paskaitas būsimoms mamytėms

Kūdikio, ypač pirmojo, besilaukiančioms mamoms kyla begalė klausimų apie nėščiųjų mitybą, higieną, taip pat, kaip pasiruošti sklandžiam gimdymui bei prižiūrėti naujagimį.

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton (2)

Nuo civilizacijos pradžios karališkasis pasaulis visada buvo ypatingas, išaukštintas, kupinas paslapčių ir net, kaip buvo manoma, dieviškosios galios. Taigi nieko keisto, kad vaiko gimimas karališkoje šeimoje visais laikais buvo ypatingas įvykis.