Mamos ir tėčiai Vilniuje dvi dienas mokėsi būti geresniais tėvais

Vilniuje prasidėjo dvi dienas truksianti konferencija tėvams „Atsakinga tėvystė“. Pirmą kartą Lietuvoje organizuojamoje konferencijoje žiniomis ir patirtimi dalijasi žymiausi ir progresyviausi šio meto Lietuvos vaikų ir paauglių auklėjimo ir mokymo profesionalai.
© Asmeninio archyvo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Pirmą konferencijos „Atsakinga tėvystė“ dieną visi pranešimai buvo skirti tėvams, kurie augina ikimokyklinio amžiaus vaikus.

Kaip atpažinti natūralias vaiko raidos krizes ir kaip tinkamai sureaguoti, kai staiga vieną dieną trimetis ima garsiai protestuoti, pasakojo vaikų psichologė Milda Karklytė.

Tėvai galėjo sužinoti, koks elgesys būdingas mažiesiems įvairiais raidos etapais, kodėl vaikas taip elgiasi ir svarbiausia – kaip mes, tėvai, turėtumėte elgtis.

Didelio susidomėjimo sulaukė trijų vaikų tėčio ir vedinio psichologo Vaido Arvasevičiaus paskaita „Karas tarp vaikų – kaip konkurenciją paversti bendradarbiavimu?“

Severa Čepulienė pasakojo apie vaikų madą ir apie tai, kodėl juoda spalva nėra tinkama mažųjų rūbų spalva.

Kūrybingoji Juventa Mudėnienė, išleidusi knygą vaikams „Triušiukų abėcėlė“, dalijosi patirtimi, kaip užauginti kūrybingus vaikus, kurie nebijotų fantazuoti bei eksperimentuoti.

Konferencijoje dalyvavo ir visas būrys organizacijų, kurių veikla susijusi su vaikais bei atsakinga tėvyste.

Neišnešiotų naujagimių asociacija į konferenciją atsivežė inkubatorių, kuris tampa pirmaisiais namais per anksti gimusiam kūdikiui. Kaip sakė asociacijos įkūrėja Asta Radzevičienė, daugelis lankytojų jį gyvai pamato pirmą kartą, o inkubatoriuje paguldyta lėlė yra tokio dydžio, kokie būna į pasaulį skubantys ankstukai.

Mamos ir tėčiai Vilniuje dvi dienas mokėsi būti geresniais tėvais
© Asmeninio archyvo nuotr.

Konferencijos informacinis rėmėjas žurnalas „Tavo vaikas“ lankytojams, kurie užsiprenumeruos žurnalą metams, paruošė specialų pasiūlymą. Žurnalo vyriausioji redaktorė Gitana Šeštokienė džiaugėsi, kad Lietuvoje yra daug atsakingų tėčių ir mamų, kuriems rūpi būti geresniais tėvais ir mamomis.

Mamos ir tėčiai Vilniuje dvi dienas mokėsi būti geresniais tėvais
© Asmeninio archyvo nuotr.

Įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kvietė visus atėjusius daugiau sužinoti apie globą bei įvaikinimą.

Mamos ir tėčiai Vilniuje dvi dienas mokėsi būti geresniais tėvais
© Asmeninio archyvo nuotr.

Specialiai iš Kauno į Vilnių į konferenciją atvyko meno terapijos studija „Art-terapija“. Kaip sakė jos vadovė Gita Navickienė, daug dėmesio studijoje skiriama darbui su autizmo sutrikimą turinčiais vaikais. Be to, visi vaikai čia gali lankyti dailės terapijos užsiėmimus, konsultuotis su logopedu ar psichologu.

Viešųjų ryšių specialistė ir trijų vaikų mama Jūratė Jadkonytė - Petraitienė pristatė savo naujausią knygą apie vaikų auginimą „Pypliotyra“. Mamai konferencijoje talkino sūnus Rokas, kurį autorė vadina vienu iš savo įkvėpėjų rašyti knygas apie vaikų auklėjimą ir auginimą.

Sekmadienį konferencijoje visas dėmesys bus skirtas mokyklinio amžiaus vaikų problemoms nagrinėti. „Nuo pirmoko iki abituriento“ - taip organizatoriai įvardino kovo 15 -osios konferencijos dieną.

Programoje – Jūratės Bortkevičienės pranešimas „Mokyklinuko portretas – pagrindiniai raidos etapai ir krizės. Kada verta sunerimti?“, dr. Austėjos Landsbergienės „Kaip motyvuoti vaikus mokytis?“, psichologės Dalios Arestovičienės paskaita „Profesijos pasirinkimas, kaip padėti/netrukdyti paaugliui atrasti save?“.

Liudas Švipas pasakos apie pirmuosius paauglių atradimus ir lūžius – grupę, meilę, seksą, narkotikus, Irma Reinikienė pasakos, kaip padėti vaikui susidraugauti su knyga, Jurgita Smiltė Jasiulionė pasakos apie vaikystę prie kompiuterio, Milana Jonikienė – apie vaikus ir pinigus, o dr. Jolita Jonynienė – apie paauglio pasitikėjimą savimi: priimti, palaikyti, drąsinti.

Daugiau informacijos rasite konferencijos tinklalapyje www.atsakinga tevyste.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Paskelbtos pirmosios iš urvo Tailande išgelbėtų vaikų nuotraukos

Tailando medikai patenkinti iš urvo ištrauktų berniukų sveikata.

MAMOS ATVIRAI: kova su kilogramais po gimdymo

Mėnuo po gimdymo jau gali didžiuotis idealia figūra. Tokį standartą jau kuris laikas bruka Holivudo ir kai kurios Lietuvos žvaigždės. Tačiau realybė visai kitokia. Vienoms stebuklingai svorio atsikratyti padeda žindymas, kitoms tenka paplušėti sporto salėje. Penkios mamos dalijasi savo patirtimi.

Įspūdingiausios nuotraukos iš karališkųjų mažojo princo krikštynų

Šiandien ypatinga diena Didžiosios Britanijos karališkajai šeimai – pakrikštytas jauniausias princo Williamo (36) ir Catherine Middleton (36) sūnus Louis.

Naujus produktus išbandžiusios moterys įvertina jų naudą

Paskelbę informaciją, jog ieškome 10 mamų, kurios norėtų testuoti BABÉ produktus – rutulinį dezodorantą ir kūno gelį – sulaukėme daugiau kaip pusės tūkstančio norinčiųjų!

„Niekieno vaikai“ paskelbė naujų savanorių paiešką

Iniciatyvos „Niekieno vaikai“ atstovai įsitikino, kad ligoninėse vienišų vaikų yra tris kartus daugiau nei tikėtasi.

Prie Valdovų rūmų įsikūręs Vaikų amatų miestelis laukia mažųjų smalsuolių

Vilniuje, prie Valdovų rūmų, pirmadienį įsikūrė Dainų šventės Vaikų amatų miestelis.

Aštuonmetis vaikas baigė mokyklą ir stos į universitetą

Neeilinis įvykis Belgijoje, apie kurį praneša BBC.

Atostogos: pirkti keliones iš anksto ar laukti paskutinės minutės?

Vieni atostogas planuoja iš anksto, kruopščiai ruošiasi, derina, skaičiuoja. Kiti gi eina va bank – apie atostogas galvoja paskutinę akimirką ir kliaujasi paskutinės akimirkos sėkme. Kuriuos lydi sėkmė?

Vasaros stovyklų pliusai ir minusai (1)

Kokią naudą gauna vaikas dalyvaudamas vasaros stovyklose? Ar yra vaikų, kuriems nerekomenduojama dalyvauti jose? Kaip padėti nugalėti baimes užsisklendusiems vaikams? Kalbiname ilgametę „Pažink save“ stovyklų Klaipėdoje vadovę ir organizatorę Raimondą Šuopytę.

TAVO VAIKO premjeroje – šuniški nuotykiai filme „Slaptasis agentas Maksas“

„Smurfus“ ir „Skūbį Dū“ į kino ekranus perkėlęs režisierius Raja Gosnellis dovanoja dar vieną juoko dozę neanimaciniame, bet specialiųjų efektų nestokojančiame filme apie kietus šunis – „Slaptasis agentas Maksas“, kuris į Lietuvos kino teatrus su TAVO VAIKO premjera: pasinaudokite proga su visa šeima pamatyti šį filmą anksčiau – birželio 28 d., ketvirtadienį visuose kino centruose „Forum Cinemas“.

Šeimas Palangoje sutrauks mados mugė su nemokamais atrakcionais ir cukraus vata

Svarstote, kur apsilankyti per atostogas, jog diena neprailgtų nei Jums, nei Jūsų šeimai? Liepos 7 dieną poilsiaujantiems Palangoje pasiseks – čia vyks didžiausias nemokamas mados ir grožio renginys - „Design for life“.

Nemokamas festivalis vėl kvies vaikus smagiai ir prasmingai praleisti laiką

Ketvirtasis „Šeimų pasakų festivalis“ vėl kviečia visus vaikus kurti pasakas. Liepos 22 dieną Vilniuje prie Baltojo tilto vyks festivalio renginiai.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Išbandžiusios produktą moterys kalba apie meilę iš pirmo žvilgsnio

Jeigu esate ištikimi mūsų portalo skaitytojai, pastebėjote, kad vis dažniau siūlome jums išbandyti vieną ar kitą produktą.

Kviečia nemokamai išmokti kūdikių masažo paslapčių ir sustiprinti sveikatą po gimdymo (1)

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras birželio mėnesį organizuoja nemokamų praktinių seminarų ciklą esamiems ir būsimiems tėvams. Visi užsiėmimai yra nemokami, tereikia užsiregistruoti.