Mamos ir tėčiai Vilniuje dvi dienas mokėsi būti geresniais tėvais

Vilniuje prasidėjo dvi dienas truksianti konferencija tėvams „Atsakinga tėvystė“. Pirmą kartą Lietuvoje organizuojamoje konferencijoje žiniomis ir patirtimi dalijasi žymiausi ir progresyviausi šio meto Lietuvos vaikų ir paauglių auklėjimo ir mokymo profesionalai.
© Asmeninio archyvo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Pirmą konferencijos „Atsakinga tėvystė“ dieną visi pranešimai buvo skirti tėvams, kurie augina ikimokyklinio amžiaus vaikus.

Kaip atpažinti natūralias vaiko raidos krizes ir kaip tinkamai sureaguoti, kai staiga vieną dieną trimetis ima garsiai protestuoti, pasakojo vaikų psichologė Milda Karklytė.

Tėvai galėjo sužinoti, koks elgesys būdingas mažiesiems įvairiais raidos etapais, kodėl vaikas taip elgiasi ir svarbiausia – kaip mes, tėvai, turėtumėte elgtis.

Didelio susidomėjimo sulaukė trijų vaikų tėčio ir vedinio psichologo Vaido Arvasevičiaus paskaita „Karas tarp vaikų – kaip konkurenciją paversti bendradarbiavimu?“

Severa Čepulienė pasakojo apie vaikų madą ir apie tai, kodėl juoda spalva nėra tinkama mažųjų rūbų spalva.

Kūrybingoji Juventa Mudėnienė, išleidusi knygą vaikams „Triušiukų abėcėlė“, dalijosi patirtimi, kaip užauginti kūrybingus vaikus, kurie nebijotų fantazuoti bei eksperimentuoti.

Konferencijoje dalyvavo ir visas būrys organizacijų, kurių veikla susijusi su vaikais bei atsakinga tėvyste.

Neišnešiotų naujagimių asociacija į konferenciją atsivežė inkubatorių, kuris tampa pirmaisiais namais per anksti gimusiam kūdikiui. Kaip sakė asociacijos įkūrėja Asta Radzevičienė, daugelis lankytojų jį gyvai pamato pirmą kartą, o inkubatoriuje paguldyta lėlė yra tokio dydžio, kokie būna į pasaulį skubantys ankstukai.

Mamos ir tėčiai Vilniuje dvi dienas mokėsi būti geresniais tėvais
© Asmeninio archyvo nuotr.

Konferencijos informacinis rėmėjas žurnalas „Tavo vaikas“ lankytojams, kurie užsiprenumeruos žurnalą metams, paruošė specialų pasiūlymą. Žurnalo vyriausioji redaktorė Gitana Šeštokienė džiaugėsi, kad Lietuvoje yra daug atsakingų tėčių ir mamų, kuriems rūpi būti geresniais tėvais ir mamomis.

Mamos ir tėčiai Vilniuje dvi dienas mokėsi būti geresniais tėvais
© Asmeninio archyvo nuotr.

Įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kvietė visus atėjusius daugiau sužinoti apie globą bei įvaikinimą.

Mamos ir tėčiai Vilniuje dvi dienas mokėsi būti geresniais tėvais
© Asmeninio archyvo nuotr.

Specialiai iš Kauno į Vilnių į konferenciją atvyko meno terapijos studija „Art-terapija“. Kaip sakė jos vadovė Gita Navickienė, daug dėmesio studijoje skiriama darbui su autizmo sutrikimą turinčiais vaikais. Be to, visi vaikai čia gali lankyti dailės terapijos užsiėmimus, konsultuotis su logopedu ar psichologu.

Viešųjų ryšių specialistė ir trijų vaikų mama Jūratė Jadkonytė - Petraitienė pristatė savo naujausią knygą apie vaikų auginimą „Pypliotyra“. Mamai konferencijoje talkino sūnus Rokas, kurį autorė vadina vienu iš savo įkvėpėjų rašyti knygas apie vaikų auklėjimą ir auginimą.

Sekmadienį konferencijoje visas dėmesys bus skirtas mokyklinio amžiaus vaikų problemoms nagrinėti. „Nuo pirmoko iki abituriento“ - taip organizatoriai įvardino kovo 15 -osios konferencijos dieną.

Programoje – Jūratės Bortkevičienės pranešimas „Mokyklinuko portretas – pagrindiniai raidos etapai ir krizės. Kada verta sunerimti?“, dr. Austėjos Landsbergienės „Kaip motyvuoti vaikus mokytis?“, psichologės Dalios Arestovičienės paskaita „Profesijos pasirinkimas, kaip padėti/netrukdyti paaugliui atrasti save?“.

Liudas Švipas pasakos apie pirmuosius paauglių atradimus ir lūžius – grupę, meilę, seksą, narkotikus, Irma Reinikienė pasakos, kaip padėti vaikui susidraugauti su knyga, Jurgita Smiltė Jasiulionė pasakos apie vaikystę prie kompiuterio, Milana Jonikienė – apie vaikus ir pinigus, o dr. Jolita Jonynienė – apie paauglio pasitikėjimą savimi: priimti, palaikyti, drąsinti.

Daugiau informacijos rasite konferencijos tinklalapyje www.atsakinga tevyste.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

MAMŲ MUGĖ suviliojo ir žinomas mamas

Šiandien Vilniuje, Gariūnų verslo parke, prasidėjo pavasario - vasaros MAMŲ MUGĖ. Įėjimas į ją nemokamas, durys atviros iki sekmadienio, kovo 25 dienos.

Daugiavaikėms kauniečių šeimoms – viešasis transportas už simbolinį mokestį

Tris ir daugiau vaikų auginančių šeimų atžalos Kauno mieste autobusais ir troleibusais važinėsis praktiškai nemokamai.

Feisbuke plinta nematytas kiaušinių marginimo būdas (2)

Artėjant Velykoms, vis dažniau susimąstome, kaip dažysime margučius. Šįkart pristatome Lietuvoje neįprastą būdą.

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas

Savo pirmagimio sūnaus greita ir lengva gimdymo istorija dalijasi Neringa. Tačiau jos nėštumas, atvirkščiai, buvo be galo sunkus. Jūsų gimdymo istorijų laukiame el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Fotoreportažas iš MAMŲ MUGĖS: kokios staigmenos čia laukia sutaupyti norinčių pirkėjų

Šiandien Vilniuje verslo centre „Gariūnai“ prasideda šeimų itin laukiamas renginys – „Mamų mugė“. Jos metu galima įsigyti nėščiosioms skirtų prekių, vaikų drabužėlių, avalynės, žaislų, vežimėlių, knygų ir dar visokiausių kitokių daiktų, skirtų vaikams nuo gimimo iki paauglystės.

Facebook padės ieškoti dingusių vaikų

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su pasaulinio socialinio tinklo „Facebook“ Saugumo ir patikros departamento vadove Emily Vacher aktyvavo dingusių vaikų paieškai skirtą sistemą „Amber Alert“.

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo (4)

Nė viena iš ligoninių neužtikrina minimalių sąlygų sėkmingai žindymo pradžiai. Tokią išvadą padarė iniciatyvos „Žindymui draugiška“ iniciatoriai, kurie apklausė beveik tūkstantį 2017 metais Lietuvoje gimdžiusių mamų.

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati

Savo gimdymo istorija dalijasi Jolanta. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!

Savo gimdymo istorija dalijasi Ingrida. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Motinos dienos proga – dovana esamoms ir būsimoms mamoms

Visų esamų ir būsimų Lietuvos mamų šį pavasarį laukia ypač vertinga dovana – pasaulinės misijos „Sveika ir Laiminga Mama“ pradžia.

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias

Savo gimdymo istorija dalijasi Sandra. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

TAVO VAIKO premjeroje – mielas išdaigininkas TRIUŠIS PITERIS

Vaikų literatūros klasika žaismingai perkeliama į kino ekranus! Kovo 18 d. (sekmadienį) visuose kino centruose „Forum Cinemas" TAVO VAIKO premjeroje – filmas „Triušis Piteris", pastatytas beveik prieš 120 metų britų rašytojos Beatrix Potter sukurtą ir viso pasaulio vaikus sužavėjusią istoriją apie išdykusį, bet mielą triušiuką. Pamatykite pirmieji!

Moteris sužinojo esanti nėščia likus 15 minučių iki gimdymo (4)

Australė Jayde Lawrence pagimdė kūdikį praėjus 15 minučių po to, kai sužinojo, kad ji nėščia. Kaip praneša laikraštis „The Daily Mail“, moteris manė, kad jai apendicitas.

Neeilinė fotosesija: per dideli rūbai atskleidė neišnešiotų kūdikių trapumą

Paramos projektas „Ankstukai" pavasarį pasitinka pristatydami fotografijų parodą „Auginu Lietuvą". Fotomenininkų darbuose per didelius rūbus dėvintys ankstukai atskleidžia savo mažumą ir trapumą bei primena, koks reikalingas yra aplinkinių dėmesys ir rūpestis, kai visas pasaulis tau per didelis.

Išnagrinėti du trečdaliai vaiko pinigų prašymų (3)

Iš visų pateiktų prašymų skirti vadinamuosius „vaiko pinigus“ šiuo metu priimta 71 proc. sprendimų dėl išmokos vaikui skyrimo.