Mamos ir tėčiai Vilniuje dvi dienas mokėsi būti geresniais tėvais

Vilniuje prasidėjo dvi dienas truksianti konferencija tėvams „Atsakinga tėvystė“. Pirmą kartą Lietuvoje organizuojamoje konferencijoje žiniomis ir patirtimi dalijasi žymiausi ir progresyviausi šio meto Lietuvos vaikų ir paauglių auklėjimo ir mokymo profesionalai.
© Asmeninio archyvo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Pirmą konferencijos „Atsakinga tėvystė“ dieną visi pranešimai buvo skirti tėvams, kurie augina ikimokyklinio amžiaus vaikus.

Kaip atpažinti natūralias vaiko raidos krizes ir kaip tinkamai sureaguoti, kai staiga vieną dieną trimetis ima garsiai protestuoti, pasakojo vaikų psichologė Milda Karklytė.

Tėvai galėjo sužinoti, koks elgesys būdingas mažiesiems įvairiais raidos etapais, kodėl vaikas taip elgiasi ir svarbiausia – kaip mes, tėvai, turėtumėte elgtis.

Didelio susidomėjimo sulaukė trijų vaikų tėčio ir vedinio psichologo Vaido Arvasevičiaus paskaita „Karas tarp vaikų – kaip konkurenciją paversti bendradarbiavimu?“

Severa Čepulienė pasakojo apie vaikų madą ir apie tai, kodėl juoda spalva nėra tinkama mažųjų rūbų spalva.

Kūrybingoji Juventa Mudėnienė, išleidusi knygą vaikams „Triušiukų abėcėlė“, dalijosi patirtimi, kaip užauginti kūrybingus vaikus, kurie nebijotų fantazuoti bei eksperimentuoti.

Konferencijoje dalyvavo ir visas būrys organizacijų, kurių veikla susijusi su vaikais bei atsakinga tėvyste.

Neišnešiotų naujagimių asociacija į konferenciją atsivežė inkubatorių, kuris tampa pirmaisiais namais per anksti gimusiam kūdikiui. Kaip sakė asociacijos įkūrėja Asta Radzevičienė, daugelis lankytojų jį gyvai pamato pirmą kartą, o inkubatoriuje paguldyta lėlė yra tokio dydžio, kokie būna į pasaulį skubantys ankstukai.

Mamos ir tėčiai Vilniuje dvi dienas mokėsi būti geresniais tėvais
© Asmeninio archyvo nuotr.

Konferencijos informacinis rėmėjas žurnalas „Tavo vaikas“ lankytojams, kurie užsiprenumeruos žurnalą metams, paruošė specialų pasiūlymą. Žurnalo vyriausioji redaktorė Gitana Šeštokienė džiaugėsi, kad Lietuvoje yra daug atsakingų tėčių ir mamų, kuriems rūpi būti geresniais tėvais ir mamomis.

Mamos ir tėčiai Vilniuje dvi dienas mokėsi būti geresniais tėvais
© Asmeninio archyvo nuotr.

Įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kvietė visus atėjusius daugiau sužinoti apie globą bei įvaikinimą.

Mamos ir tėčiai Vilniuje dvi dienas mokėsi būti geresniais tėvais
© Asmeninio archyvo nuotr.

Specialiai iš Kauno į Vilnių į konferenciją atvyko meno terapijos studija „Art-terapija“. Kaip sakė jos vadovė Gita Navickienė, daug dėmesio studijoje skiriama darbui su autizmo sutrikimą turinčiais vaikais. Be to, visi vaikai čia gali lankyti dailės terapijos užsiėmimus, konsultuotis su logopedu ar psichologu.

Viešųjų ryšių specialistė ir trijų vaikų mama Jūratė Jadkonytė - Petraitienė pristatė savo naujausią knygą apie vaikų auginimą „Pypliotyra“. Mamai konferencijoje talkino sūnus Rokas, kurį autorė vadina vienu iš savo įkvėpėjų rašyti knygas apie vaikų auklėjimą ir auginimą.

Sekmadienį konferencijoje visas dėmesys bus skirtas mokyklinio amžiaus vaikų problemoms nagrinėti. „Nuo pirmoko iki abituriento“ - taip organizatoriai įvardino kovo 15 -osios konferencijos dieną.

Programoje – Jūratės Bortkevičienės pranešimas „Mokyklinuko portretas – pagrindiniai raidos etapai ir krizės. Kada verta sunerimti?“, dr. Austėjos Landsbergienės „Kaip motyvuoti vaikus mokytis?“, psichologės Dalios Arestovičienės paskaita „Profesijos pasirinkimas, kaip padėti/netrukdyti paaugliui atrasti save?“.

Liudas Švipas pasakos apie pirmuosius paauglių atradimus ir lūžius – grupę, meilę, seksą, narkotikus, Irma Reinikienė pasakos, kaip padėti vaikui susidraugauti su knyga, Jurgita Smiltė Jasiulionė pasakos apie vaikystę prie kompiuterio, Milana Jonikienė – apie vaikus ir pinigus, o dr. Jolita Jonynienė – apie paauglio pasitikėjimą savimi: priimti, palaikyti, drąsinti.

Daugiau informacijos rasite konferencijos tinklalapyje www.atsakinga tevyste.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Nauja iniciatyva kviečia tėvus ir vaikus leisti laiką kokybiškai

Vilniuje esanti studija „Vilkės namai" pradeda projektą "Mama ir vaikas", kurio tikslas – skatinti kokybišką tėvų ir vaikų buvimą ir veiklas kartu.

Mažoji kovotoja: mergaitė gimė 400 gramų svorio ir 21,8 cm ūgio

Jaudinanti istorija iš Indijos: per anksti gimusios ankstukės, kuri septynis mėnesius praleido ligoninėje, tėvai pagaliau gali atsikvėpti - pavojus dukrytės gyvybei nebegresia.

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti (5)

Kėdainių rajono savivaldybės pateiktoje informacijoje – įdomioji statistika: jauniausi tėvai, kasmet madingi ir reti vardai, 2017 metų gimstamumo rodikliai.

Išradinga tinklaraštininkė Inga pristato: kavos aparatas už 4 eurus (3)

Dviejų vaikučių mama Inga, daugiau kaip prieš pusmetį sukūrusi tinklaraštį „Mamos diena“ pasidalijo labai smagiu būdu, kaip namuose išsivirti kavos su puta, naudojant „kavos aparatą“ už 4 eurus.

Neįprasta reklama žurnale: nusišlapink ir sužinok, ar esi nėščia

Šiomis dienomis žiniasklaidoje mirgėte mirga pranešimų apie neįprastą reklamą viename Švedijos žurnale.

Kviečia megzti trispalves kojines visiems 2018 metų kūdikiams

Šiandien startuoja projektas "Sveikas, mažyli - Lietuvai 100!", kurio metu visi norintys raginami megzti trispalves kojinaites 2018 metais gimsiantiems mažyliams.

Dvynius pagimdžiusi 70 metų moteris nepyksta pavadinta močiute

2008 metais Omkari Singh tapo vyriausia moterimi pasaulyje, pagimdžiusia dvynius. Kai jai gimė berniukas ir mergaitė, Omkari buvo 70 metų.

Vilnius atsisveikina su šventine nuotaika: renginiuose laukiamos šeimos su vaikais

Šeštadienį, sausio 6 d., vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami minėti žiemos švenčių pabaigtuves ir pagal seną paprotį švęsti Trijų karalių dieną.

Sumanios mamos triukas, kad vaikas miegotų visą naktį (3)

Socialiniame tinkle pasidalinusi savo miegančios dukrytės nuotrauka, Laura Gerson sulaukė ir nepažįstamų tėvų padėkų. Jos triukas paprastas, tad išbandyti jį verta visų nemiegiukų tėvams.

Dvynukai per Naujuosius metus iškrėtė tėvams pokštą (2)

Gimdyti metų sandūroje - išskirtinis įvykis. Be staigmenų tokiu laiku vargu ar įmanoma apsieiti.

Mokslininkai apie motinos pieną: jį galima lyginti su simfoniniu orkestru

Nuo garo variklio iki saulės energija varomo automobilio. Nuo kambarį užimančio kompiuterio iki išmaniojo laikrodžio. Nuo mamos pieno iki... mamos pieno.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Atviras pokalbis su mamomis: nėštumas – labiau džiaugsmas ar kančia

Vienos nėštukės patiria kone euforiją – jos gerai jaučiasi, nekamuoja pykinimas, tad drąsiai gali vaikelio laukimą vadinti džiaugsmingu, kitoms taip paprasta nebūna: pykina, gresia persileidimas arba tiesiog... galvoje sumaištis.

Išskirtinis Stano interviu: „Gyvenimas dėl savęs ar vis dėlto trys vaikai?" (6)

Dainininkas, dainų autorius, muzikos prodiuseris Stanislavas Stavickis–Stano (36 m.) su žmona augina tris vaikus.

TAVO VAIKO premjeroje – spalvinga muzikinė pasaka KOKO

Mes visi esame dalis to, kas buvo prieš mus. Su tokia nuostata į Lietuvos kino teatrus atkeliauja vaizdinga ir jaudinanti muzikinė animacinė pasaka KOKO: sausio 2, 3 ir 4 d. pasinaudokite proga šį filmą pamatyti pirmieji – per TAVO VAIKO premjerą visuose kino centruose „Forum Cinemas".