Mažoji kovotoja: mergaitė gimė 400 gramų svorio ir 21,8 cm ūgio

Jaudinanti istorija iš Indijos: per anksti gimusios ankstukės, kuri septynis mėnesius praleido ligoninėje, tėvai pagaliau gali atsikvėpti - pavojus dukrytės gyvybei nebegresia.
Asociatyvi nuotrauka
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Naujajame Delyje (Indija) gimusią mažylę tėvai pavadino Manushi. Lietuviškai jos vardas reiškia „žmogiškumas“. Iš tiesų, mažylės gyvenimo pradžia buvo be galo sunki ir tai, kad jai šiandien nebegresia pavojus, yra tikrų tikriausias stebuklas.

Manushi gimė gerokai anksčiau numatyto termino ir gimimo akimirką tebuvo vos 400 gramų svorio bei 21,8 cm ūgio.

Mergaitė gimė 2017 metų birželio 15 dieną ir iki šiol už savo gyvybę kovojo ligoninėje. Tik dabar, sausio viduryje, medikai galėjo tėvams pasakyti, jog mergaitės sveikata stabili ir ji gali keliauti iš ligoninės namo.

Gimdymas prasidėjo netikėtai. Manushi mamai Seeta (48) dvidešimtą nėštumo savaitę buvo diagnozuotas itin didelis kraujo spaudimas. Moteriai medikai bandė padėti visais įmanomais būdais, tačiau kilo pavojus, kad gimdoje esantis vaisius, nebeaprūpinamas deguonimi ir maisto medžiagomis, tiesiog žus, tad buvo priimtas sprendimas likus 12 nėštumo savaičių iki numatyto gimdymo termino atlikti cezario pjūvio operaciją.

Atrodytų, kad tokio svorio ir išnešiotumo kūdikiui beveik nėra vilčių išgyventi, tačiau mažylė paneigė ir medikų prognozes, ir pergudravo likimą. Ji kovojo už galimybę gyventi visomis savo menkomis jėgomis. Ir jai pavyko!

Manushi labai ilgai nekvėpavo pati, jos nesubrendusi virškinimo sistema nepriėmė pieno. Apskritai, kai mergaitė gimė, medikai sakė, jog yra vos 0,5 procento vilties, kad mažylė išgyvens, nepatyrusi smegenų raidos pakitimų.

Praėjusią savaitę mažylė su tėvais pagaliau buvo išleista į namus. Dabar ji sveria 2,4 kg. Ją išlydėdami gydytojai sakė, jog mergaitė vystosi gerai, o tėvų atsidavimas, tikėjimas, kad dukrytei viskas bus gerai, yra tikras pavyzdys, jog kartais stebuklų visgi būna.

Manushi yra mažiausio svorio sėkmingai išgyvenusi ankstukė Azijoje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

10 renginių „Knygų mugėje", kuriuos norėčiau aplankyti būdama mama

Šią savaitę Vilniuje prasidedanti „Knygų mugė" sulaukia didelio būrio didelių ir mažų knygų gerbėjų. „Litexpo“ vykstanti mugė lankytojų laukia nuo ketvirtadienio iki sekmadienio (vasario 22 - vasario 25 dienomis).

Mama nusisuko dviems minutėms, o po jų nepažino savo dukters

Mažos mergaitės mielai mėgdžioja savo mamas. Štai kodėl nepalikite savo kosmetikos krepšio be priežiūros net trumpam, jei nenorite rasti jo ištuštėjusio.

KINO PAVASARIS rekomenduoja: du išskirtiniai filmai šeimoms su vaikais

Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias ir svarbiausias kino renginys Lietuvoje.

Norintys tapti kraujo donorais turi atminti kelias svarbias taisykles

Kauno klinikų Kraujo centras kviečia tapti neatlygintinais kraujo donorais ir padėti tiems, kurie laukia Jūsų pagalbos.

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos

Vaikai savo gimtadienių laukia panašiai kaip Kalėdų – juk tortas, žvakutės, dovanos... Taip malonu! Kaip ir kiekviena šventė, gimtadienis turi savas tradicijas ir savo istoriją. Iš kur visa tai atsirado?

Mamos ir vaikų darželio konfliktą įžiebė vaiko antakiai

Neeilinis konfliktas viename vaikų darželyje JAV: motina kaltina jo darbuotojus, kad be atsiklausimo nudepiliavo jos dukrytei antakius ir taip sukėlė skausmą. Vaikų darželis tai neigia.

Žaibišką gimdymą ligoninės koridoriuje įamžino fotografė

Šiomis dienomis feisbuke daug dėmesio sulaukė nuotraukos iš neeilinio gimdymo. Mažylis taip skubėjo į pasaulį, kad gimė tiesiog ligoninės koridoriuje, o jo gimimą spėjo įamžinti atbėgusi fotografė.

Parodė nepagražintą kūną po gimdymo ir savo poelgiu drąsina kitas mamas (6)

Keturis vaikus pagimdžiusi moteris savo socialiniame tinkle paviešino, kaip iš tiesų dabar atrodo jos kūnas. „Daugelis žmonių neįsivaizduoja, ką slepia mano drabužiai“, – sako ji ir ragina moteris priimti savo kūnus tokius, kokie jie yra.

Vaikų mados tendencijos tiesiai iš prestižinės parodos Paryžiuje (FOTO)

Vaikai auga taip greitai, kad spėti su mada kartais atrodo didelis iššūkis, tačiau dėmesys mažųjų aprangai sparčiai auga.

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą

Tokio kadro nei surežisuosi, nei suplanuosi. Tai viena įspūdingiausių nėščiųjų nuotraukų.

TAVO VAIKO premjeroje – urvinių nuotykiai filme „Dagas iš akmens amžiaus"

Animatoriai vėl griebėsi plastelino! Ir didiesiems kino ekranams išlipdė labai linksmą istoriją mūsų apie mūsų pro-pro-pro-pro-protėvius – filmą „Dagas iš akmens amžiaus", kuris Lietuvoje startuos per TAVO VAIKO premjerą vasario 4 d. (sekmadienį) visuose kino centruose „Forum Cinemas". Pamatykite pirmieji!

6,3 kg naujagimį mama pagimdė pati ir be nuskausminamųjų

Neeilinio svorio naujagimis gimė Dagestane (Rusija). Pranešama, kad sausio pabaigoje pasaulį išvydo mergaitė, kuri gimimo metu svėrė 6,3 kg.

Šeimas su vaikais kviečia švęsti Užgavėnes

Vasario 10 d., šeštadienį, 12 val. Liaudies buities muziejus visas šeimas su vaikais kviečia į vieną smagiausių metų švenčių – Užgavėnes!

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

60 metų jubiliejų švenčia vaikų pamėgtas žaislas

Prieš 60 metų kilusi idėja plastmasinės kaladėlės viršų papildyti iškiliomis apvaliomis vamzdelio formos smeigėmis LEGO kaladėles pavertė vienu populiariausiu žaislu visame pasaulyje.