Mažoji kovotoja: mergaitė gimė 400 gramų svorio ir 21,8 cm ūgio

Jaudinanti istorija iš Indijos: per anksti gimusios ankstukės, kuri septynis mėnesius praleido ligoninėje, tėvai pagaliau gali atsikvėpti - pavojus dukrytės gyvybei nebegresia.
Asociatyvi nuotrauka
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Naujajame Delyje (Indija) gimusią mažylę tėvai pavadino Manushi. Lietuviškai jos vardas reiškia „žmogiškumas“. Iš tiesų, mažylės gyvenimo pradžia buvo be galo sunki ir tai, kad jai šiandien nebegresia pavojus, yra tikrų tikriausias stebuklas.

Manushi gimė gerokai anksčiau numatyto termino ir gimimo akimirką tebuvo vos 400 gramų svorio bei 21,8 cm ūgio.

Mergaitė gimė 2017 metų birželio 15 dieną ir iki šiol už savo gyvybę kovojo ligoninėje. Tik dabar, sausio viduryje, medikai galėjo tėvams pasakyti, jog mergaitės sveikata stabili ir ji gali keliauti iš ligoninės namo.

Gimdymas prasidėjo netikėtai. Manushi mamai Seeta (48) dvidešimtą nėštumo savaitę buvo diagnozuotas itin didelis kraujo spaudimas. Moteriai medikai bandė padėti visais įmanomais būdais, tačiau kilo pavojus, kad gimdoje esantis vaisius, nebeaprūpinamas deguonimi ir maisto medžiagomis, tiesiog žus, tad buvo priimtas sprendimas likus 12 nėštumo savaičių iki numatyto gimdymo termino atlikti cezario pjūvio operaciją.

Atrodytų, kad tokio svorio ir išnešiotumo kūdikiui beveik nėra vilčių išgyventi, tačiau mažylė paneigė ir medikų prognozes, ir pergudravo likimą. Ji kovojo už galimybę gyventi visomis savo menkomis jėgomis. Ir jai pavyko!

Manushi labai ilgai nekvėpavo pati, jos nesubrendusi virškinimo sistema nepriėmė pieno. Apskritai, kai mergaitė gimė, medikai sakė, jog yra vos 0,5 procento vilties, kad mažylė išgyvens, nepatyrusi smegenų raidos pakitimų.

Praėjusią savaitę mažylė su tėvais pagaliau buvo išleista į namus. Dabar ji sveria 2,4 kg. Ją išlydėdami gydytojai sakė, jog mergaitė vystosi gerai, o tėvų atsidavimas, tikėjimas, kad dukrytei viskas bus gerai, yra tikras pavyzdys, jog kartais stebuklų visgi būna.

Manushi yra mažiausio svorio sėkmingai išgyvenusi ankstukė Azijoje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias kviečia į nemokamus praktinius užsiėmimus

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras skelbia kineziterapinių seminarų ciklą nėščiosioms, neseniai pagimdžiusioms moterims bei mamytėms su kūdikiais.

Pribloškianti žinia apie gydytoją Aspergerį, kurio vardu pavadintas autistinis sutrikimas

Naujai atskleisti dokumentai rodo, kad pediatras H. Aspergeris bendradarbiavo su naciais.

Psichologė Laura Milčienė: teatras yra puikus pakaitalas technologijoms

Vos prieš tris mėnesius Vilniuje duris žiūrovams atvėręs teatras „Pradžia“ jau spėjo įsitvirtinti Vilniaus renginių kalendoriuose, kviesdamas šeimas su pačiais mažiausiais į spektaklius, gyvos muzikos koncertus, meno pažinimo užsiėmimus, o dar tik besilaukiančias poras – į tėvystės paskaitas. Teatras vaikams „Pradžia" šią savaitę žymi jau 100-ąjį renginį nuo atsidarymo pradžios.

Išskirtinėje fotosesijoje – 100 pasipuošusių nėščiųjų

Algis Kriščiūnas įamžino 100 nėščiųjų bendroje nuotraukoje. Taip gegužę vyksiančios konferencijos „Sveika ir laiminga mama" organizatoriai sveikino Lietuvą su valstybės atkūrimo šimtmečiu.

Naujos parduotuvės atidaryme – žinomos mamos su vaikais

Vilniuje esančiame prekybos centre „Panorama“ antrajame aukšte duris atvėrė nauja parduotuvė CHICCO.

Lietuvoje vis dar yra savaitinių darželių, kuriuose mažyliai lieka nakvoti, poreikis

„Mažylis jausis gerai tiek, kiek įmanoma, jei tomis dienomis, kai bus su mama, tarsi sems jos meilės atsargas“, – taip mūsų žurnalo redaktorei sakė specialistės, kurias kalbinome rašydami straipsnį apie savaitinį darželį.

Kviečia nemokamos paskaitos būsimiems ir esamiems tėvams Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui.

Kūdikis gimė praėjus ketveriems metams po tėvų mirties

Skamba neįtikėtinai, bet tai visiška tiesa.

Kokio Zodiako vaikus auginti lengviausia, o kokio – sunkiausia

Kokiomis savybėmis yra apdovanoti skirtingi Zodiako ženklai, ir ką apie jų auklėjimą reikėtų žinoti tėvams?

Prasidėjo 2018 metų šeimos rinkimai

Daugiavaikių šeimų asociacija MES skelbia „2018 Metų šeimos“ rinkimus.

Pritarė siūlymui įteisinti gimdymus namuose

Ministrų kabinetas šiandien pritarė siūlymui įteisinti gimdymus namuose.

TAVO VAIKO premjeroje – spalvinga ir nuotaikinga animacija LINO: NUOTYKIAI KATINO KAILYJE

Vieną akimirką – žmogus, kitą – žmogaus dydžio katinas! Nuotaikinga animacinė pasaka „Lino: nuotykiai katino kailyje" į Lietuvos kino ekranus atkeliauja su TAVO VAIKO premjera: pamatykite šį filmą pirmieji su visa šeima balandžio 8 d. (sekmadienį) kino centruose „Forum Cinemas"!

Rolandas Mackevičius: „Turiu meilės 16 -ai vaikų“ (3)

„Radistas" Rolandas Mackevičius (33 m.) su žmona Ieva augina keturmetį Motiejų, o šiek tiek daugiau nei prieš mėnesį jų namuose atsirado ir dukrytė Meilė Marija.

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį laikrodžiai persukami valanda į priekį

Savaitgalį gyventojai praras vieną valandą miego - Lietuva pereis prie vasaros laiko. Sekmadienį, trečią valandą nakties, laikrodžių rodykles reikės pasukti valanda į priekį.

MAMŲ MUGĖ suviliojo ir žinomas mamas

Šiandien Vilniuje, Gariūnų verslo parke, prasidėjo pavasario - vasaros MAMŲ MUGĖ. Įėjimas į ją nemokamas, durys atviros iki sekmadienio, kovo 25 dienos.