Medicinos stebuklas: pagimdė moteris, kuri niekada neturėjo gimdos PAPILDYTA + FOTO

 (3)
Vincento gimimą galima pavadinti stebuklu. Ir tai bus visiškai teisėtas apibūdinimas tam, kas šiomis dienomis nutiko Švedijoje.
© AP/Scanpix

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Pasaulyje gimė pirmas kūdikis, kurį išnešiojo moteris po gimdos persodinimo. Tad nenuostabu, kad tokiam mažyliui tėvai davė nugalėtojo vardą - „Vincentas" (reiškia „nukariauti, įveikti").

36 metų švedė paauglystėje sužinojo, kad neturi gimdos. Penkiolikametę ši žinia pribloškė. Interviu „The Associated Press" moteris, prašiusi neatskleisti jos tapatybės, pasakojo: „Buvau siaubingai nusiminusi, kai gydytojai pasakė, kad niekada negalėsiu išnešioti savo kūdikio".

TAIP PAT SKAITYKITE:
Moteriai reikia pailsėti nuo vaikų auginimo - tik kaip?
Nustebsite sužinoję, kas kaltas, jei nesiseka matematika

Praėjus daugiau nei dešimčiai metų, švedė išgirdo apie akušerijos ir ginekologijos profesoriaus daktaro Matso Brannstromo iš Geteborgo universiteto atliekamus mokslinius tyrimus - gimdos persodinamos moterims, kurios jų neturėjo. Tad ji nieko nelaukė ir iškart užsiregistravo.

<span style="color: #ff0000;">Medicinos stebuklas:</span> pagimdė moteris, kuri niekada neturėjo gimdos <span style="color: #ff0000;"><sup>PAPILDYTA + FOTO</sup></span>
Gydytojų komanda džiaugiasi darbo rezultatu - gimusiu mažuoju Vincentu
© Reuters/Scanpix

Donore tapti pasiryžo jos mama, tačiau jos gimda netiko. Teko ieškoti naujos donorės ir ja tapo 61 metų šeimos draugė, susilaukusi ir išauginusi du sūnus.

Daktaras M. Brannstromas neslepia, kad žinojimas, kad jo mokslinis tyrimas baigėsi Vincento gimimu, suteikia „fantastišką jausmą".

Šis atvejis gali tapti nauja, nors vis dar eksperimentine, alternatyva tūkstančiams moterų, kurios negali susilaukti kūdikių dėl to, kad gimė be gimdų arba jų neteko dėl onkologinės ligos. Iki tol kai kurie specialistai abejojo, ar persodinta gimda sugebėtų išmaitinti embrioną. Kiti gi kėlė klausimą, ar toks ekstremalus žingsnis - brangus ir kupinas medicininės rizikos - būtų reali galimybė daugeliui moterų.

Vykdydamas mokslinį tyrimą, M. Brannstromas kartu su kolegomis per pastaruosius dvejus metus gimdas persodino devynioms moterims, tačiau dėl komplikacijų du organus teko po kurio laiko pašalinti. Šių metų pradžioje M. Brannstromas likusioms septynioms moterims įsodino embrionus. Mokslininko teigimu, dar dvi tyrimo dalyvės taip pat laukiasi, jų nėštumas viršija 25 savaites.

<span style="color: #ff0000;">Medicinos stebuklas:</span> pagimdė moteris, kuri niekada neturėjo gimdos <span style="color: #ff0000;"><sup>PAPILDYTA + FOTO</sup></span>
Akušerijos ir ginekologijos profesorius daktaras Matsas Brannstromas (viduryje)
© Reuters/Scanpix

Prieš šiuos atvejus jau du kartus buvo mėginta persodinti gimdą - Saudo Arabijoje ir Turkijoje - tačiau nei vienai iš moterų nepavyko išnešioti kūdikio. Panašias operacijas išmėginti ketina ir Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Japonijos ir Turkijos medikai, tačiau jie pasinaudos mirusių moterų, o ne gyvų donorių, gimdomis.

Minėta švedė gimė be gimdos, tačiau su sveikomis kiaušidėmis - toks sindromas diagnozuojamas vienai iš puspenkto tūkstančio merginų. Jos donorė po dviejų vaikų gimimo jau buvo praėjusi menopauzę.

M. Brannstromas neslepia nuostabos, kad pavyko išnešioti kūdikį tokioje senoje gimdoje ir tai rodo, kad svarbiausias veiksnys šiuo atveju - gimda buvo sveika.

<span style="color: #ff0000;">Medicinos stebuklas:</span> pagimdė moteris, kuri niekada neturėjo gimdos <span style="color: #ff0000;"><sup>PAPILDYTA + FOTO</sup></span>
Gydytojas M. Brannstromas neslepia nuostabos, kad pavyko išnešioti kūdikį tokioje senoje gimdoje ir tai rodo, kad svarbiausias veiksnys šiuo atveju - gimda buvo sveika
© Reuters/Scanpix

Kad organizmas neatmestų donorės gimdos, švedei teko vartoti trejus medikamentus. Praėjus maždaug šešioms savaitėms po gimdos persodinimo jai prasidėjo mėnesinės - tai buvo požymis, kad gimda sveika.

Praėjus metams gydytojai buvo tvirtai įsitikinę, kad gimda funkcionuoja puikiai, todėl pasinaudoję moters kiaušinėliu ir jos sutuoktinio sperma laboratorijoje sukūrė vieną embrioną ir jį perkėlė į moters gimdą.

<span style="color: #ff0000;">Medicinos stebuklas:</span> pagimdė moteris, kuri niekada neturėjo gimdos <span style="color: #ff0000;"><sup>PAPILDYTA + FOTO</sup></span>
Pirmoji Vincento nuotrauka - mažylis yra pirmasis pasaulyje gimęs moteriai su persodinta gimda
© AP/Scanpix

Iki 31 nėštumo savaitės kūdikis augo normaliai, tačiau tada būsimai motinai stipriai pakilo kraujo spaudimas, buvo diagnozuota vadinamoji preeklampsija. Atlikus vaisiaus širdies tyrimus, medikai nusprendė atlikti Cezario pjūvį. Taip pasaulį išvydo 1,8 kilogramo (tokiu nėštumo metu tai yra normalus vaisiaus svoris) Vincentas.

PAPILDYTA:

Agentūra AP išplatino mažojo Vincento nutoraukų. Pirmasis po gimdos transplantacijos gimęs mažylis atrodo štai taip:

Dėmesio!
Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir spalio mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Paskelbtos pirmosios iš urvo Tailande išgelbėtų vaikų nuotraukos

Tailando medikai patenkinti iš urvo ištrauktų berniukų sveikata.

MAMOS ATVIRAI: kova su kilogramais po gimdymo

Mėnuo po gimdymo jau gali didžiuotis idealia figūra. Tokį standartą jau kuris laikas bruka Holivudo ir kai kurios Lietuvos žvaigždės. Tačiau realybė visai kitokia. Vienoms stebuklingai svorio atsikratyti padeda žindymas, kitoms tenka paplušėti sporto salėje. Penkios mamos dalijasi savo patirtimi.

Įspūdingiausios nuotraukos iš karališkųjų mažojo princo krikštynų

Šiandien ypatinga diena Didžiosios Britanijos karališkajai šeimai – pakrikštytas jauniausias princo Williamo (36) ir Catherine Middleton (36) sūnus Louis.

Naujus produktus išbandžiusios moterys įvertina jų naudą

Paskelbę informaciją, jog ieškome 10 mamų, kurios norėtų testuoti BABÉ produktus – rutulinį dezodorantą ir kūno gelį – sulaukėme daugiau kaip pusės tūkstančio norinčiųjų!

„Niekieno vaikai“ paskelbė naujų savanorių paiešką

Iniciatyvos „Niekieno vaikai“ atstovai įsitikino, kad ligoninėse vienišų vaikų yra tris kartus daugiau nei tikėtasi.

Prie Valdovų rūmų įsikūręs Vaikų amatų miestelis laukia mažųjų smalsuolių

Vilniuje, prie Valdovų rūmų, pirmadienį įsikūrė Dainų šventės Vaikų amatų miestelis.

Aštuonmetis vaikas baigė mokyklą ir stos į universitetą

Neeilinis įvykis Belgijoje, apie kurį praneša BBC.

Atostogos: pirkti keliones iš anksto ar laukti paskutinės minutės?

Vieni atostogas planuoja iš anksto, kruopščiai ruošiasi, derina, skaičiuoja. Kiti gi eina va bank – apie atostogas galvoja paskutinę akimirką ir kliaujasi paskutinės akimirkos sėkme. Kuriuos lydi sėkmė?

Vasaros stovyklų pliusai ir minusai (1)

Kokią naudą gauna vaikas dalyvaudamas vasaros stovyklose? Ar yra vaikų, kuriems nerekomenduojama dalyvauti jose? Kaip padėti nugalėti baimes užsisklendusiems vaikams? Kalbiname ilgametę „Pažink save“ stovyklų Klaipėdoje vadovę ir organizatorę Raimondą Šuopytę.

TAVO VAIKO premjeroje – šuniški nuotykiai filme „Slaptasis agentas Maksas“

„Smurfus“ ir „Skūbį Dū“ į kino ekranus perkėlęs režisierius Raja Gosnellis dovanoja dar vieną juoko dozę neanimaciniame, bet specialiųjų efektų nestokojančiame filme apie kietus šunis – „Slaptasis agentas Maksas“, kuris į Lietuvos kino teatrus su TAVO VAIKO premjera: pasinaudokite proga su visa šeima pamatyti šį filmą anksčiau – birželio 28 d., ketvirtadienį visuose kino centruose „Forum Cinemas“.

Šeimas Palangoje sutrauks mados mugė su nemokamais atrakcionais ir cukraus vata

Svarstote, kur apsilankyti per atostogas, jog diena neprailgtų nei Jums, nei Jūsų šeimai? Liepos 7 dieną poilsiaujantiems Palangoje pasiseks – čia vyks didžiausias nemokamas mados ir grožio renginys - „Design for life“.

Nemokamas festivalis vėl kvies vaikus smagiai ir prasmingai praleisti laiką

Ketvirtasis „Šeimų pasakų festivalis“ vėl kviečia visus vaikus kurti pasakas. Liepos 22 dieną Vilniuje prie Baltojo tilto vyks festivalio renginiai.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Išbandžiusios produktą moterys kalba apie meilę iš pirmo žvilgsnio

Jeigu esate ištikimi mūsų portalo skaitytojai, pastebėjote, kad vis dažniau siūlome jums išbandyti vieną ar kitą produktą.

Kviečia nemokamai išmokti kūdikių masažo paslapčių ir sustiprinti sveikatą po gimdymo (1)

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras birželio mėnesį organizuoja nemokamų praktinių seminarų ciklą esamiems ir būsimiems tėvams. Visi užsiėmimai yra nemokami, tereikia užsiregistruoti.