Metų šeima išrinkti visaginiečiai, auginantys 5 vaikus

Tradicinio konkurso „Metų šeima“ finale dalyvavo trys daugiavaikės šeimos – panevėžiečių ir dvi šeimos iš Visagino.
© ELTA

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Daugiausiai internautų simpatijų sulaukusi visaginiečių Žukauskų šeima sako, kad vien meilės neužtenka, šeimoje reikia ir didelės draugystės.

„Mūsų draugiškoje šeimoje 7 nariai: tėvelis Mindaugas, mama Jelena, dvynukai Lukas ir Tomas (9 metai), dukros Violeta (7 metai) ir Anastasija (5 metai) ir pats mažiausias Dominykas (9 mėnesiai). Dar su mumis gyvena šuniukas Tori, katinas Tigran, jūsų kiaulytė Pasaka ir auksinė žuvelė. Problemas, kurios iškyla, sprendžiame kartu kalbėdami. Mūsų karalystėje kiekvienas turi savo vaidmenį, kiekvienas atlieka savo garbingas pareigas. Tikra laimė, kad šeimoje karaliauja taika ir ramybė“, - prisistato Žukauskai.

Antrą vietą pagal internautų balsus pelniusi Drus šeima iš Visagino geria gyvenimą pilna širdimi ir nesėdi vietoje.

Drus vaikai Vincas, Zigminta ir Volungė aktyvūs ne tik mokykloje, bet ir po mokyklos, lanko sporto mokyklą, muzikos mokyklą, baletą. Mažoji Vasara mokyklos duris pravers šį rugsėjį.

Metų šeima išrinkti visaginiečiai, auginantys 5 vaikus
Drus šeima
© ELTA

Mama Airida, be darbo ir vaikų tvarkaraščių derinimo, eina į visokius susirinkimus ir kartais namo grįžta vėlai. Tėtis Sergejus yra tas asmuo, kuris sujungia šeimą, kad visi, užsisukę veiklų karuselėje, rastų laiko pabūti kartu.

Vasarą Drus sėda ant dviračių ir traukia prie ežero. O žiemą ima pačiūžas ar įsikinko į rogutes.

Internautų sprendimu, garbinga trečioji vieta atiteko Koganams iš Panevėžio, kurie augina 4 sūnus: Darijų (12 m.), Dovyda (10 m.), Deimantą (4 m.) ir Džiugutį (3 m.). Vaikai dar turi didelį brolį Miglių iš tėvelio pirmos santuokos, kuriam 18 metų.

„Esame šeima lyg vienas didelis kumštis, pilni veiklos, užsiėmimų, mokame džiaugtis mažomis smulkmenomis. Visus 13 metų nesame atostogavę vieni, nė viena šventė nėra švenčiama be šių mažų žirniukų. Be vaikučių su tėveliu esame ištrūkę tik vienai parai. Vaikučiai turi didelių svajonių ir jų atkakliai siekia. Vyresnieji lanko dziudo, dramą, vyriausiasis groja elektrine gitara. Vyresnysis svajoja užaugęs būti širdies daktaru“, - prisistato internautų simpatijų sulaukusi šeima.

Metų šeima išrinkti visaginiečiai, auginantys 5 vaikus
Koganų šeima
© ELTA

Koganų Dovydas nori būti žinomu aktoriumi, na, o mažyliai - dar savame mažame pasaulyje, šoka, dainuoja ir linksmina vyresnius. Vyriausiasis Miglius gyvena Vilniuje ir yra gitaristas.

„Gyvenime matėm visko, bet nepalūžome, išlikome vieningi, mylintys vieni kitus ir vertinantys, ką turime“, - sako panevėžiečiai.

Kaip Eltai komentavo asociacijos vadovė Jurgita Pocienė, renkant Metų šeimą atsižvelgta, kiek šeimoje auga vaikų, šeimos sugebėjimas ne tik išgyventi, bet ir gyventi - atrasti džiaugsmo ir vertybių šeimoje, jos narių aktyvumas visuomeninėje veikloje, gebėjimas kurti gėrį ne tik savo šeimoje, bet ir už jos ribų, šeimos darna.

Pasak J. Pocienės, visos rinkimuose dalyvavusios šeimos yra fantastiškos ir nuostabios, todėl dovanų pakaks visiems. „Kviečiame šeštadienį vidurdienį, pasidabinus geltonai, žaliai arba raudonai, atvykti į Nepriklausomybės aikštę Vilniuje, kur formuosime šeimų trispalvę eiseną, o 13 valandą Lukiškių aikštėje pradėsime apdovanojimų ceremoniją“, - priminė daugiavaikių šeimų asociacijos „MES!“ vadovė.

Kaip skelbė ELTA, Daugiavaikių šeimų asociacija MES „2018 Metų šeimos“ rinkimus paskelbė balandį. Pretenduojantys tapti sektinu pavyzdžiu visoms Lietuvos šeimoms rinkti jau penktą kartą.

Šeimas Metų šeimos titului galėjo siūlyti bendruomenės, nevyriausybinės organizacijos, kaimynai, giminės ir draugai. „Taip pat kvietėme ir pačias šeimas nesikuklinti, pasirodyti“, - pridūrė J. Pocienė.

Už patinkančią šeimą buvo balsuojama feisbuke. Pagrindinį titulą organizatoriai pasiliko teisę skirti savo nuožiūra vienai iš 3 internautų atrinktų šeimų.

„2018 Metų šeima“, taip pat kitos konkurse dalyvavusios šeimos bus apdovanotos gegužės 19 dieną, švenčiant Tarptautinę šeimos dieną.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Paskelbtos pirmosios iš urvo Tailande išgelbėtų vaikų nuotraukos

Tailando medikai patenkinti iš urvo ištrauktų berniukų sveikata.

MAMOS ATVIRAI: kova su kilogramais po gimdymo

Mėnuo po gimdymo jau gali didžiuotis idealia figūra. Tokį standartą jau kuris laikas bruka Holivudo ir kai kurios Lietuvos žvaigždės. Tačiau realybė visai kitokia. Vienoms stebuklingai svorio atsikratyti padeda žindymas, kitoms tenka paplušėti sporto salėje. Penkios mamos dalijasi savo patirtimi.

Įspūdingiausios nuotraukos iš karališkųjų mažojo princo krikštynų

Šiandien ypatinga diena Didžiosios Britanijos karališkajai šeimai – pakrikštytas jauniausias princo Williamo (36) ir Catherine Middleton (36) sūnus Louis.

Naujus produktus išbandžiusios moterys įvertina jų naudą

Paskelbę informaciją, jog ieškome 10 mamų, kurios norėtų testuoti BABÉ produktus – rutulinį dezodorantą ir kūno gelį – sulaukėme daugiau kaip pusės tūkstančio norinčiųjų!

„Niekieno vaikai“ paskelbė naujų savanorių paiešką

Iniciatyvos „Niekieno vaikai“ atstovai įsitikino, kad ligoninėse vienišų vaikų yra tris kartus daugiau nei tikėtasi.

Prie Valdovų rūmų įsikūręs Vaikų amatų miestelis laukia mažųjų smalsuolių

Vilniuje, prie Valdovų rūmų, pirmadienį įsikūrė Dainų šventės Vaikų amatų miestelis.

Aštuonmetis vaikas baigė mokyklą ir stos į universitetą

Neeilinis įvykis Belgijoje, apie kurį praneša BBC.

Atostogos: pirkti keliones iš anksto ar laukti paskutinės minutės?

Vieni atostogas planuoja iš anksto, kruopščiai ruošiasi, derina, skaičiuoja. Kiti gi eina va bank – apie atostogas galvoja paskutinę akimirką ir kliaujasi paskutinės akimirkos sėkme. Kuriuos lydi sėkmė?

Vasaros stovyklų pliusai ir minusai (1)

Kokią naudą gauna vaikas dalyvaudamas vasaros stovyklose? Ar yra vaikų, kuriems nerekomenduojama dalyvauti jose? Kaip padėti nugalėti baimes užsisklendusiems vaikams? Kalbiname ilgametę „Pažink save“ stovyklų Klaipėdoje vadovę ir organizatorę Raimondą Šuopytę.

TAVO VAIKO premjeroje – šuniški nuotykiai filme „Slaptasis agentas Maksas“

„Smurfus“ ir „Skūbį Dū“ į kino ekranus perkėlęs režisierius Raja Gosnellis dovanoja dar vieną juoko dozę neanimaciniame, bet specialiųjų efektų nestokojančiame filme apie kietus šunis – „Slaptasis agentas Maksas“, kuris į Lietuvos kino teatrus su TAVO VAIKO premjera: pasinaudokite proga su visa šeima pamatyti šį filmą anksčiau – birželio 28 d., ketvirtadienį visuose kino centruose „Forum Cinemas“.

Šeimas Palangoje sutrauks mados mugė su nemokamais atrakcionais ir cukraus vata

Svarstote, kur apsilankyti per atostogas, jog diena neprailgtų nei Jums, nei Jūsų šeimai? Liepos 7 dieną poilsiaujantiems Palangoje pasiseks – čia vyks didžiausias nemokamas mados ir grožio renginys - „Design for life“.

Nemokamas festivalis vėl kvies vaikus smagiai ir prasmingai praleisti laiką

Ketvirtasis „Šeimų pasakų festivalis“ vėl kviečia visus vaikus kurti pasakas. Liepos 22 dieną Vilniuje prie Baltojo tilto vyks festivalio renginiai.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Išbandžiusios produktą moterys kalba apie meilę iš pirmo žvilgsnio

Jeigu esate ištikimi mūsų portalo skaitytojai, pastebėjote, kad vis dažniau siūlome jums išbandyti vieną ar kitą produktą.

Kviečia nemokamai išmokti kūdikių masažo paslapčių ir sustiprinti sveikatą po gimdymo (1)

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras birželio mėnesį organizuoja nemokamų praktinių seminarų ciklą esamiems ir būsimiems tėvams. Visi užsiėmimai yra nemokami, tereikia užsiregistruoti.