Metų šeima išrinkti visaginiečiai, auginantys 5 vaikus

Tradicinio konkurso „Metų šeima“ finale dalyvavo trys daugiavaikės šeimos – panevėžiečių ir dvi šeimos iš Visagino.
© ELTA

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Daugiausiai internautų simpatijų sulaukusi visaginiečių Žukauskų šeima sako, kad vien meilės neužtenka, šeimoje reikia ir didelės draugystės.

„Mūsų draugiškoje šeimoje 7 nariai: tėvelis Mindaugas, mama Jelena, dvynukai Lukas ir Tomas (9 metai), dukros Violeta (7 metai) ir Anastasija (5 metai) ir pats mažiausias Dominykas (9 mėnesiai). Dar su mumis gyvena šuniukas Tori, katinas Tigran, jūsų kiaulytė Pasaka ir auksinė žuvelė. Problemas, kurios iškyla, sprendžiame kartu kalbėdami. Mūsų karalystėje kiekvienas turi savo vaidmenį, kiekvienas atlieka savo garbingas pareigas. Tikra laimė, kad šeimoje karaliauja taika ir ramybė“, - prisistato Žukauskai.

Antrą vietą pagal internautų balsus pelniusi Drus šeima iš Visagino geria gyvenimą pilna širdimi ir nesėdi vietoje.

Drus vaikai Vincas, Zigminta ir Volungė aktyvūs ne tik mokykloje, bet ir po mokyklos, lanko sporto mokyklą, muzikos mokyklą, baletą. Mažoji Vasara mokyklos duris pravers šį rugsėjį.

Metų šeima išrinkti visaginiečiai, auginantys 5 vaikus
Drus šeima
© ELTA

Mama Airida, be darbo ir vaikų tvarkaraščių derinimo, eina į visokius susirinkimus ir kartais namo grįžta vėlai. Tėtis Sergejus yra tas asmuo, kuris sujungia šeimą, kad visi, užsisukę veiklų karuselėje, rastų laiko pabūti kartu.

Vasarą Drus sėda ant dviračių ir traukia prie ežero. O žiemą ima pačiūžas ar įsikinko į rogutes.

Internautų sprendimu, garbinga trečioji vieta atiteko Koganams iš Panevėžio, kurie augina 4 sūnus: Darijų (12 m.), Dovyda (10 m.), Deimantą (4 m.) ir Džiugutį (3 m.). Vaikai dar turi didelį brolį Miglių iš tėvelio pirmos santuokos, kuriam 18 metų.

„Esame šeima lyg vienas didelis kumštis, pilni veiklos, užsiėmimų, mokame džiaugtis mažomis smulkmenomis. Visus 13 metų nesame atostogavę vieni, nė viena šventė nėra švenčiama be šių mažų žirniukų. Be vaikučių su tėveliu esame ištrūkę tik vienai parai. Vaikučiai turi didelių svajonių ir jų atkakliai siekia. Vyresnieji lanko dziudo, dramą, vyriausiasis groja elektrine gitara. Vyresnysis svajoja užaugęs būti širdies daktaru“, - prisistato internautų simpatijų sulaukusi šeima.

Metų šeima išrinkti visaginiečiai, auginantys 5 vaikus
Koganų šeima
© ELTA

Koganų Dovydas nori būti žinomu aktoriumi, na, o mažyliai - dar savame mažame pasaulyje, šoka, dainuoja ir linksmina vyresnius. Vyriausiasis Miglius gyvena Vilniuje ir yra gitaristas.

„Gyvenime matėm visko, bet nepalūžome, išlikome vieningi, mylintys vieni kitus ir vertinantys, ką turime“, - sako panevėžiečiai.

Kaip Eltai komentavo asociacijos vadovė Jurgita Pocienė, renkant Metų šeimą atsižvelgta, kiek šeimoje auga vaikų, šeimos sugebėjimas ne tik išgyventi, bet ir gyventi - atrasti džiaugsmo ir vertybių šeimoje, jos narių aktyvumas visuomeninėje veikloje, gebėjimas kurti gėrį ne tik savo šeimoje, bet ir už jos ribų, šeimos darna.

Pasak J. Pocienės, visos rinkimuose dalyvavusios šeimos yra fantastiškos ir nuostabios, todėl dovanų pakaks visiems. „Kviečiame šeštadienį vidurdienį, pasidabinus geltonai, žaliai arba raudonai, atvykti į Nepriklausomybės aikštę Vilniuje, kur formuosime šeimų trispalvę eiseną, o 13 valandą Lukiškių aikštėje pradėsime apdovanojimų ceremoniją“, - priminė daugiavaikių šeimų asociacijos „MES!“ vadovė.

Kaip skelbė ELTA, Daugiavaikių šeimų asociacija MES „2018 Metų šeimos“ rinkimus paskelbė balandį. Pretenduojantys tapti sektinu pavyzdžiu visoms Lietuvos šeimoms rinkti jau penktą kartą.

Šeimas Metų šeimos titului galėjo siūlyti bendruomenės, nevyriausybinės organizacijos, kaimynai, giminės ir draugai. „Taip pat kvietėme ir pačias šeimas nesikuklinti, pasirodyti“, - pridūrė J. Pocienė.

Už patinkančią šeimą buvo balsuojama feisbuke. Pagrindinį titulą organizatoriai pasiliko teisę skirti savo nuožiūra vienai iš 3 internautų atrinktų šeimų.

„2018 Metų šeima“, taip pat kitos konkurse dalyvavusios šeimos bus apdovanotos gegužės 19 dieną, švenčiant Tarptautinę šeimos dieną.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Metų šeima išrinkti visaginiečiai, auginantys 5 vaikus

Tradicinio konkurso „Metų šeima“ finale dalyvavo trys daugiavaikės šeimos – panevėžiečių ir dvi šeimos iš Visagino.

Nemokamas festivalis vaikams primena: knygų skaitymas yra džiaugsmas ir malonumas, o ne prievolė

Nemokamo skaitymo festivalio vaikams organizatoriai įsitkinę – skaitymas visų pirma yra džiaugsmas.

Vilniaus gatvėse praeiviai su šypsenomis lydėjo neeilinį kūdikių paradą

Gegužės 7-13 dienomis yra Europos vaikų nešiojimo (nešioklių) savaitė - „European Babywearing week“. šių metų jos šūkis – „Nešiojimas jungia!“

Daugiau nei 700 moterų mamos dieną šventė konferencijoje „Sveika ir laiminga mama"

Gegužės 6 d., Lietuvoje minint šventinį motinos dienos sekmadienį, Vilniuje vyko pirmą kartą organizuota tarptautinė konferencija „Sveika ir laiminga mama", skirta visoms moterims bei poroms.

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50

Artėjant Motinos dienai ELTA pasidomėjo, kokia buvo ir šiandien yra Lietuvos mama.

Cezario operaciją patyrusios mamos pjūvio randą puošia tatuiruotėmis

Neretai tatuiruotę nusprendę darytis žmonės skiria ją konkrečiam gyvenimo įvykiui, kurį nori tokiu būdu įamžinti – vestuvėms, vaiko gimimui ir panašiai.

Ypatingo grožio filme visai šeimai atkurta milijonų mėgstama istorija

TAVO VAIKO premjeroje – beribis fantazijos pasaulis filme „Džimas Saga ir mašinistas Lukas".

Festivalis „Labas!“ į teatrą kviečia net naujagimius

Gegužės 6 dieną Vilniuje prasideda tarptautinis teatro festivalis kūdikiams ir vaikams „Labas!“.

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas: „Kartais nuo vaikų pabėgu į darbą" (1)

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas su žmona dainininke Agne Sabulyte augina penkiametę Vakarę ir birželį švęsiantį trejų metų gimtadienį Dobilą.

Mirė mažylis, kurio tėvai kovojo dėl teisės jį gydyti toliau

Didžiojoje Britanijoje mirė teisinių ginčų centre buvęs mažasis berniukas Alfie'is Evansas.

Norvegas mokslininkas Thomas Aksnes: kas trukdo moterims natūraliai pastoti

Naujosios medicinos genijus, norvegas mokslininkas Thomas Aksnes teigia, kad mes visi turime milžinišką potencialą puikiai sveikatai, vien tik sukurdami pakankamai gerą gyvenimo būdą.

Kakė Makė paruošė staigmeną mažiesiems gerbėjams

Kakės Makės ir teatro gerbėjai turėtų suklusti – pristatytas naujas spektaklis, keliausiantis po mažuosius šalies miestus.

Vieniši vaikai ligoninėse – kas jai pasirūpins?

Niekieno vaikai – tai sergantys globos namų auklėtiniai ar iš tėvų paimti ir į ligonines atvežti vaikai, tiek kūdikiai, tiek vyresni. Jie turi išbūti palikti svetimoje aplinkoje, vieniši, neretai ir išsigandę. „Niekieno vaikai“ pasivadinusi iniciatyva nutarė pakeisti situaciją ir paskelbė savanorių atranką – ieškomi žmonės, kurie norėtų bei galėtų būti su ligoninėse paliktais vaikais.

Nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias kviečia į nemokamus praktinius užsiėmimus

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras skelbia kineziterapinių seminarų ciklą nėščiosioms, neseniai pagimdžiusioms moterims bei mamytėms su kūdikiais.

Pribloškianti žinia apie gydytoją Aspergerį, kurio vardu pavadintas autistinis sutrikimas

Naujai atskleisti dokumentai rodo, kad pediatras H. Aspergeris bendradarbiavo su naciais.