Mirė jaunuolis, sujaudinęs visą pasaulį

 (13)
Jaunas britas Stephenas Suttonas pralaimėjo kovą su kepenų vėžiu – jo gyvybė užgeso ketvirtadienio ryte. Tai paskelbė jo mama jaunuolio feisbuko paskyroje. Devyniolikmetis išgarsėjo norų sąrašu, kurio pats pirmas punktas buvo surinkti milijoną svarų organizacijai, kuri rūpinasi vėžiu sergančiais jaunais žmonėmis.
Stephen Sutton
© AOP nuotr.

Iki šios dienos jam pavyko ne tik pasiekti savo užsibrėžtą tikslą, bet ir jį gerokai viršyti. Stephenas surinko gerokai virš trijų milijonų svarų. Jo sukurtame lėšų rinkimo puslapyje „Just Giving“ žmonės pinigus aukoja ir toliau. Jaunuolio mamai pranešus apie jo mirtį, per dieną buvo suaukota daugiau nei 100 tūkst. svarų.

ŠIOS ISTORIJOS PRADŽIA:
Stephenas ir jo paskutinis noras: surinkti pinigų sergantiems vaikams

Stephen Sutton
Stephen Sutton
© AOP nuotr.

Po ketverių metų kovos su vėžiu Stephenas sužinojo, kad gydytojai ir medicina jam padėti nebegali. Tada vaikinas surašė 46 punktų priešmirtinių norų sąrašą.

Kone puse sąrašo norų buvo susiję su labdara. Ne tik surinkti milijoną svarų (beje, pradinis planas buvo surinkti 10 tūkst. svarų), bet suorganizuoti labdaringą pobūvį, pietus, futbolo rungtynes ir panašiai.

Kita dalis norų asmeniniai jaunuolio. Deja, ne visus juos spėjo įgyvendinti. Pavyzdžiui, nepavyko nuvykti į karnavalą Brazilijoje, į Australiją, nepamatė didelio vandens krioklio, nenušoko su guma.

Tačiau Stephenas mokėjo džiaugtis ir mažais dalykais: apkabino dramblį, pasidarė tatuiruotę, mušė būgnus prieš minią, aplankė dar vieną muzikos festivalį, dalyvavo smiginio varžybose.

Visą Stepheno norų sąrašą galima pamatyti ČIA.

Jauno brito gerus darbus dar ilgai prisimins visi jį pažinojusieji, o ir ne tik. Jaunuolio pavyzdys įkvėpė daugybę žmonių ir sušildė daugelio iš mūsų širdis.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Esamus ir būsimus tėvus kviečia nemokamos paskaitos Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui.

TAVO VAIKO premjeroje – lietuviškai dubliuotas filmas ŠUNS TIKSLAS

Filmas, kuris suvirpins ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų širdis – tų, kurie kada nors mylėjo šunį.

Pamenate šį mirti paliktą vaiką? Šiandien jis atrodo visai kitaip (78)

Nigerijoje badaujantį berniuką išgelbėjusi savanorė iš Danijos prieš metus publikavo jaudinančią išsekusio berniuko, geriančio vandenį, nuotrauką. Praėjus metams, moteris parodė, kaip šiandien atrodo mažylis.

Rekordinio svorio naujagimį moteris pagimdė pati (22)

Sūnaus susilaukusi mama sako, kad visada svajojo apie „drūtą“ vaiką, tačiau, kad naujagimis bus tokio didelio svorio, nesitikėjo.

Ultragarso nuotrauka nėščiąją nuliūdino: svajonė žlugo (2)

Kalbėti apie patirtą persileidimą išdrįsta ne kiekviena moteris. Nors tai ir dažna problema tarp vaisingo amžiaus moterų, daugelis jų linkusios šį liūdną faktą kuo greičiau pamiršti.

Įspūdingos mamos ir dviejų jos dukterų nuotraukos (3)

Fotografuoti savo vaikus mėgsta daugelis tėvų, tačiau kaip padaryti, kad fotosesijos nebūtų nuobodžios? Viena kūrybinga tinklaraštininkė sugalvojo šį tą įdomaus.

Sužinoję, kas yra šios dvi mergaitės, aplinkiniai neslepia nuostabos (10)

Mažylės Kalani ir Jarani sulaukia tikrai nemažai dėmesio – daug kas nori pamatyti dailiąsias dvynes. Taip, jos žavios, mielos, tačiau aplinkinių ir žiniasklaidos dėmesio susilaukė dėl vienos ypatingos priežasties.

Žurnalas TAVO VAIKAS švenčia 25-erių metų gimtadienį

Sausio mėnesio pabaigoje prekyboje pasirodantis vasario mėnesio žurnalas TAVO VAIKAS (2017, Nr.2) yra ypatingas. Prieš dvidešimt penkerius metus pasirodęs tuomet pirmasis periodinis leidinys tėvams lyderio poziciją išlaiko ir šiandien. Apie 25 metų žurnalo jubiliejų, jo įkūrimo istoriją bei šiandieną pasakoja vyriausioji redaktorė.

Tai yra gražiausios žindymo nuotraukos, kokias tik esate matę (22)

Žindymas yra geriausia pradžia naujagimiui – tai ir maistas, ir vaistas. Neabejojama ir teigiama žindymo nauda pagimdžiusiai moteriai.

Iš gimdymo namų pavogtas vaikas surastas po 18 metų (11)

Neįtikėtina istorija, kuri šiomis dienomis apskriejo pasaulio žiniasklaidą iš JAV: gimdymo namuose pavogtas naujagimis surastas po 18 metų.

Valentino dienos dovana, kuri iš tiesų maloniai nustebins

Šiandieninis gyvenimo tempas – išties intensyvus. Skubame praktiškai visur: darbe, po darbo, kelyje, atostogaudami ir netgi asmeniniuose santykiuose. Tuo tarpu dviejų žmonių ryšį, meilę, ar ši tikra, visiškai be jokios skubos patikrina laikas.

Kaip originaliai nustebinti mylimą žmogų: dovanų idėjos JAM ir JAI

Pamažu artėjanti Valentino diena kai kuriems sukelia nemenką galvos skausmą – kuo nustebinti savo mylimą žmogų?

Kaip nustebinti mylimą žmogų artėjant Valentino dienai

Atsikąskite gabalėlį meilės... Ne, tai ne kokio nors prabangaus šokolado reklama, nors tekste yra kalbama ir apie jį. Apie asmeniškai skirtą būtent jam ar jai. Pamažu artėjant vienai romantiškiausių metų švenčių – Valentino dienai, pats laikas pagalvoti, kuo nustebinsite savo mylimą žmogų.

Išdrįso parodyti, kaip iš tiesų atrodo moters kūnas po gimdymo (24)

Žinomos moterys, susilaukusios vaikų, neretai jau kelios dienos po gimdymo atrodo taip tobulai, kad kyla klausimas, kaip joms tai pavyksta?

IŠBANDYTA: senas arbatinukas akimirksniu ima blizgėti (41)

Tinklaraštį rašančios mamos Zitos pasidalijimas, kaip greitai ir nebrangiai išvalyti apkalkėjusį arbatinuką.