Mirė jaunuolis, sujaudinęs visą pasaulį

 (13)
Jaunas britas Stephenas Suttonas pralaimėjo kovą su kepenų vėžiu – jo gyvybė užgeso ketvirtadienio ryte. Tai paskelbė jo mama jaunuolio feisbuko paskyroje. Devyniolikmetis išgarsėjo norų sąrašu, kurio pats pirmas punktas buvo surinkti milijoną svarų organizacijai, kuri rūpinasi vėžiu sergančiais jaunais žmonėmis.
Stephen Sutton
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Iki šios dienos jam pavyko ne tik pasiekti savo užsibrėžtą tikslą, bet ir jį gerokai viršyti. Stephenas surinko gerokai virš trijų milijonų svarų. Jo sukurtame lėšų rinkimo puslapyje „Just Giving“ žmonės pinigus aukoja ir toliau. Jaunuolio mamai pranešus apie jo mirtį, per dieną buvo suaukota daugiau nei 100 tūkst. svarų.

ŠIOS ISTORIJOS PRADŽIA:
Stephenas ir jo paskutinis noras: surinkti pinigų sergantiems vaikams

Stephen Sutton
Stephen Sutton
© Vida Press

Po ketverių metų kovos su vėžiu Stephenas sužinojo, kad gydytojai ir medicina jam padėti nebegali. Tada vaikinas surašė 46 punktų priešmirtinių norų sąrašą.

Kone puse sąrašo norų buvo susiję su labdara. Ne tik surinkti milijoną svarų (beje, pradinis planas buvo surinkti 10 tūkst. svarų), bet suorganizuoti labdaringą pobūvį, pietus, futbolo rungtynes ir panašiai.

Kita dalis norų asmeniniai jaunuolio. Deja, ne visus juos spėjo įgyvendinti. Pavyzdžiui, nepavyko nuvykti į karnavalą Brazilijoje, į Australiją, nepamatė didelio vandens krioklio, nenušoko su guma.

Tačiau Stephenas mokėjo džiaugtis ir mažais dalykais: apkabino dramblį, pasidarė tatuiruotę, mušė būgnus prieš minią, aplankė dar vieną muzikos festivalį, dalyvavo smiginio varžybose.

Visą Stepheno norų sąrašą galima pamatyti ČIA.

Jauno brito gerus darbus dar ilgai prisimins visi jį pažinojusieji, o ir ne tik. Jaunuolio pavyzdys įkvėpė daugybę žmonių ir sušildė daugelio iš mūsų širdis.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Kaune atidarytas didžiausias Baltijos šalyse vaikų edukacinis pramogų centras (7)

Kaune, prekybos ir laisvalaikio centre „Mega" duris atverė įspūdingas edukacinis pramogų centras „CURIOCITY – miestas smalsiems vaikams". Tikimasi, kad daugybės specialistų ilgiau nei metus kurtas ir daugiau nei 1 mln. eurų investicijų kainavęs projektas taps traukos centru ne tik visos Lietuvos šeimoms, bet ir auginantiems vaikus kaimyninėse šalyse.

Krikštynų papročiai, kurių dera nepamiršti kiekvienam lietuviui (16)

Krikštynų papročių būta įvairių – priklausomai nuo vietovės, meto, nuo pačių žmonių. Pažvelkime į keletą jų – gal ir šiomis dienomis rasime ką sau pritaikyti.

Rūkančio mažylio nuotrauka šokiravo pasaulį: kaip jam sekasi šiandien (9)

Pamenate 2 metų vaiką, kuris buvo užkietėjęs rūkalius ir per dieną surūkydavo po keliasdešimt cigarečių? Šiandien mažylio gyvenimas gerokai pasikeitęs. Laimė, į gerąją pusę.

Vilniečiai dalyvavo renginyje "Mes už šeimą" (1)

Gegužės 14-ąją, švenčiant Tarptautinę šeimos dieną, Vilniuje vyko eisena bei renginys „MES už ŠEIMĄ".

Vaiko pagrobimas iš žaidimų aikštelės: socialinis eksperimentas (13)

Šį socialinį eksperimentą socialiniuose tinkluose paskutinėmis dienomis peržiūrėjo milijonai žmonių.

Tiek būsimų mamų vienoje vietoje pamatyti galima tik kartą per metus (12)

Šiandien Vilniaus Rotušėje vyko būsimų mamyčių šventė. Kiekviena dalyvė gavo skulptoriaus Vaido Ramoškos sukurtą mažąjį Vilniaus angelą, kurį pašventino kunigas Ričardas Doveika.

Jaunos mamos išpažintis ir dvi kardinaliai skirtingos motinystės nuotraukos (21)

Pogimdyminės depresijos paliestos moterys apie tai kalba nenoriai. Vis dar gajus mitas, kad tai yra kažkas gėdingo ir „nenormalaus“.

Moteris įsidėjo spiralę nuo nėštumo ir... (14)

Šis straipsnio pavadinimas gali turėti du tęsinius: „... ir buvo rami, kad saugiai kontroliuoja nėštumo planavimą“ arba „... ir tada nutiko kai kas labai netikėto“. Kaip manote, kuris variantas jai nutiko? Taip, jūs atspėjote.

Nepatikėsite, kas viena kitai yra šios dvi mergaitės (3)

Jeigu reiktų išrinkti daugiausiai dėmesio sulaukiančius dvynius, Ilinojuje (JAV) gyvenančios dvynės seserys Kalani ir Jarani galėtų pretenduoti į aukštą vietą. Mergaitės, nors yra dvynės, yra skirtingos odos spalvos ir dėl to sulaukia neeilinio dėmesio.

Mirčiai pasmerktą vaiką ryžosi gimdyti dėl kilnios priežasties (11)

Jeigu esate atidus portalo TavoVaikas.lt skaitytojas, ko gero, pamenate istoriją apie vyrą, kurio nufotografuota mylima žmona tapo socialinių tinklų sensacija. Nėščios ir miegančios moters nuotrauka slėpė liūdną paslaptį - pora pasiryžo susilaukti vaikelio žinodama, kad jis netrukus mirs.

Būsima mamytė Serena Williams mados pokylyje nepasikuklino

Pasaulinio garso tenisininkė Serena Williams nuo karjeros pradžios garsėja ekstravagantišku stiliumi. Ką tik praūžusiame Metropoliteno meno muziejaus Kostiumų instituto vakare būsima mamytė dar kartelį pademonstravo įsimintiną įvaizdį.

Erica Jennings-Didžiulis: „Motinystės iš knygų neišmoksi" (2)

Dainininkė Erica Jennings-Didžiulis (36 m.) su vyru Jurgiu Didžiuliu (37 m.), atlikėju, dainų ir muzikos autoriumi, augina du sūnus – Praną Emilijų (9 m.) ir Antaną Algimantą (7 m.). Birželį gims dar vienas šeimos narys, visi laukia mergaitės.

Nemokamos paskaitos būsimiems ir esamiems tėvams Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui.

Garsios besilaukiančios moterys – apie svarbiausią gyvenimo įvykį (2)

Būsimų mamų šventėje šiemet – ypač daug besilaukiančių garsių moterų. „Šie metai kaip niekad derlingi", – šypsosi renginio, kuris vyks gegužės 9 d. 15 val. Vilniaus Rotušėje, organizatoriai.

Pasaulinio garso fotomenininkė Lietuvoje pristato jautriausią savo parodą

Visame pasaulyje garsi fotomenininkė ir vaikų teisių ambasadorė Anne Geddes pirmą kartą Lietuvoje eksponuoja savo parodą.