Mirė jaunuolis, sujaudinęs visą pasaulį

 (13)
Jaunas britas Stephenas Suttonas pralaimėjo kovą su kepenų vėžiu – jo gyvybė užgeso ketvirtadienio ryte. Tai paskelbė jo mama jaunuolio feisbuko paskyroje. Devyniolikmetis išgarsėjo norų sąrašu, kurio pats pirmas punktas buvo surinkti milijoną svarų organizacijai, kuri rūpinasi vėžiu sergančiais jaunais žmonėmis.
Stephen Sutton
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Iki šios dienos jam pavyko ne tik pasiekti savo užsibrėžtą tikslą, bet ir jį gerokai viršyti. Stephenas surinko gerokai virš trijų milijonų svarų. Jo sukurtame lėšų rinkimo puslapyje „Just Giving“ žmonės pinigus aukoja ir toliau. Jaunuolio mamai pranešus apie jo mirtį, per dieną buvo suaukota daugiau nei 100 tūkst. svarų.

ŠIOS ISTORIJOS PRADŽIA:
Stephenas ir jo paskutinis noras: surinkti pinigų sergantiems vaikams

Stephen Sutton
Stephen Sutton
© Vida Press

Po ketverių metų kovos su vėžiu Stephenas sužinojo, kad gydytojai ir medicina jam padėti nebegali. Tada vaikinas surašė 46 punktų priešmirtinių norų sąrašą.

Kone puse sąrašo norų buvo susiję su labdara. Ne tik surinkti milijoną svarų (beje, pradinis planas buvo surinkti 10 tūkst. svarų), bet suorganizuoti labdaringą pobūvį, pietus, futbolo rungtynes ir panašiai.

Kita dalis norų asmeniniai jaunuolio. Deja, ne visus juos spėjo įgyvendinti. Pavyzdžiui, nepavyko nuvykti į karnavalą Brazilijoje, į Australiją, nepamatė didelio vandens krioklio, nenušoko su guma.

Tačiau Stephenas mokėjo džiaugtis ir mažais dalykais: apkabino dramblį, pasidarė tatuiruotę, mušė būgnus prieš minią, aplankė dar vieną muzikos festivalį, dalyvavo smiginio varžybose.

Visą Stepheno norų sąrašą galima pamatyti ČIA.

Jauno brito gerus darbus dar ilgai prisimins visi jį pažinojusieji, o ir ne tik. Jaunuolio pavyzdys įkvėpė daugybę žmonių ir sušildė daugelio iš mūsų širdis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas

Savo pirmagimio sūnaus greita ir lengva gimdymo istorija dalijasi Neringa. Tačiau jos nėštumas, atvirkščiai, buvo be galo sunkus. Jūsų gimdymo istorijų laukiame el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Fotoreportažas iš MAMŲ MUGĖS: kokios staigmenos čia laukia sutaupyti norinčių pirkėjų

Šiandien Vilniuje verslo centre „Gariūnai“ prasideda šeimų itin laukiamas renginys – „Mamų mugė“. Jos metu galima įsigyti nėščiosioms skirtų prekių, vaikų drabužėlių, avalynės, žaislų, vežimėlių, knygų ir dar visokiausių kitokių daiktų, skirtų vaikams nuo gimimo iki paauglystės.

Facebook padės ieškoti dingusių vaikų

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su pasaulinio socialinio tinklo „Facebook“ Saugumo ir patikros departamento vadove Emily Vacher aktyvavo dingusių vaikų paieškai skirtą sistemą „Amber Alert“.

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo (4)

Nė viena iš ligoninių neužtikrina minimalių sąlygų sėkmingai žindymo pradžiai. Tokią išvadą padarė iniciatyvos „Žindymui draugiška“ iniciatoriai, kurie apklausė beveik tūkstantį 2017 metais Lietuvoje gimdžiusių mamų.

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati

Savo gimdymo istorija dalijasi Jolanta. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!

Savo gimdymo istorija dalijasi Ingrida. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Motinos dienos proga – dovana esamoms ir būsimoms mamoms

Visų esamų ir būsimų Lietuvos mamų šį pavasarį laukia ypač vertinga dovana – pasaulinės misijos „Sveika ir Laiminga Mama“ pradžia.

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias

Savo gimdymo istorija dalijasi Sandra. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

TAVO VAIKO premjeroje – mielas išdaigininkas TRIUŠIS PITERIS

Vaikų literatūros klasika žaismingai perkeliama į kino ekranus! Kovo 18 d. (sekmadienį) visuose kino centruose „Forum Cinemas" TAVO VAIKO premjeroje – filmas „Triušis Piteris", pastatytas beveik prieš 120 metų britų rašytojos Beatrix Potter sukurtą ir viso pasaulio vaikus sužavėjusią istoriją apie išdykusį, bet mielą triušiuką. Pamatykite pirmieji!

Moteris sužinojo esanti nėščia likus 15 minučių iki gimdymo (4)

Australė Jayde Lawrence pagimdė kūdikį praėjus 15 minučių po to, kai sužinojo, kad ji nėščia. Kaip praneša laikraštis „The Daily Mail“, moteris manė, kad jai apendicitas.

Neeilinė fotosesija: per dideli rūbai atskleidė neišnešiotų kūdikių trapumą

Paramos projektas „Ankstukai" pavasarį pasitinka pristatydami fotografijų parodą „Auginu Lietuvą". Fotomenininkų darbuose per didelius rūbus dėvintys ankstukai atskleidžia savo mažumą ir trapumą bei primena, koks reikalingas yra aplinkinių dėmesys ir rūpestis, kai visas pasaulis tau per didelis.

Išnagrinėti du trečdaliai vaiko pinigų prašymų (2)

Iš visų pateiktų prašymų skirti vadinamuosius „vaiko pinigus“ šiuo metu priimta 71 proc. sprendimų dėl išmokos vaikui skyrimo.

Siaučiant pūgai gimdyvė nespėjo nuvykti į ligoninę

Didžiojoje Britanijoje neeilinis įvykis – judraus kelio šalikelėje moteris pagimdė kūdikį.

Karolina Kriukelytė–Slavinskienė: kaip gerai, kad gydytojai klydo

Pirmą pavasario mėnesį žurnalas „Tavo vaikas" pasitinka gerai nusiteikęs – ryškus ir spalvotas. Kovo mėnesio numeryje (nr. 3) – daug ryškių asmenybių (herojų ir konsultantų), ryškiems pokyčiams įkvepiančių ir drąsinančių temų, idėjų.

10 renginių „Knygų mugėje", kuriuos norėčiau aplankyti būdama mama

Šią savaitę Vilniuje prasidedanti „Knygų mugė" sulaukia didelio būrio didelių ir mažų knygų gerbėjų. „Litexpo“ vykstanti mugė lankytojų laukia nuo ketvirtadienio iki sekmadienio (vasario 22 - vasario 25 dienomis).