Mirė mažylis, kurio tėvai kovojo dėl teisės jį gydyti toliau

Didžiojoje Britanijoje mirė teisinių ginčų centre buvęs mažasis berniukas Alfie'is Evansas.
© ELTA

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Gydytojams atjungus nepagydoma liga sirgusio britų berniuko Alfie'io Evanso gyvybę palaikiusią įrangą, šeštadienį jis mirė, pranešė vaiko tėvai. Tai įvyko po ilgai trukusios tėvų teisinės kovos ir kampanijos už galimybę tęsti berniuko gydymą, kuri buvo sulaukusi ir popiežiaus Pranciškaus palaikymo.

„Mūsų vaikelis iškeliavo šiąnakt 2.30 val. Mums plyšta širdis. Ačiū visiems už palaikymą“, - naktį į šeštadienį feisbuke rašė Alfie'io tėvai Kate James ir Thomas Evansas.

K. James ir T. Evansas kovojo už teisę perkelti sūnų, sirgusį degeneracine smegenų liga, iš Liverpulio ligoninės į kliniką Romoje. Tačiau trečiadienį jie pralaimėjo paskutiniojo apeliacinio skundo svarstymą.

Gydytojai 2016 metų gegužės 9 dieną gimusio berniuko gyvybę palaikiusią įrangą atjungė dar pirmadienį po to, kai teismas nepatenkino tėvų prašymo, nepaisant gydytojų rekomendacijų, toliau palaikyti jo gyvybę.

Apie šį atvejį, kuris sulaukė viso pasaulio, o ypač katalikiškų šalių dėmesio, kelis kartus pasisakė ir popiežius Pranciškus.

Šios savaitės pradžioje pontifikas tviteryje rašė besitikintis, kad tėvų „troškimas ieškoti naujų gydymo būtų bus išpildytas“.

Kiek anksčiau T. Evansas su popiežiumi buvo susitikęs Vatikane, kur prašė jį išgelbėti jų sūnų.

Italija net buvo suteikusi A. Evansui šalies pilietybę, tikintis, kad tai palengvins 23 mėnesių berniuko perkėlimą į Kūdikėlio Jėzaus pediatrinę ligoninę Romoje.

Šis atvejis - naujausias plačiai nuskambėjusių teisinių ginčų tarp sergančių vaikų tėvų ir Didžiosios Britanijos institucijų pavyzdys.

Vienas tokių pavyzdžių - Ashyos Kingo atvejis. Vėžiu sergančio berniuko tėvai 2014-aisiais pasipriešino medikams ir pasiėmė savo vaiką iš ligoninės. Tuomet jis buvo nuskraidintas į Prahą, kur jam buvo taikoma protonų terapija.

A. Kingas, kuriam šiuo metu aštuoneri, po gydymo buvo paskelbtas visiškai pasveikusiu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Paskelbtos pirmosios iš urvo Tailande išgelbėtų vaikų nuotraukos

Tailando medikai patenkinti iš urvo ištrauktų berniukų sveikata.

MAMOS ATVIRAI: kova su kilogramais po gimdymo

Mėnuo po gimdymo jau gali didžiuotis idealia figūra. Tokį standartą jau kuris laikas bruka Holivudo ir kai kurios Lietuvos žvaigždės. Tačiau realybė visai kitokia. Vienoms stebuklingai svorio atsikratyti padeda žindymas, kitoms tenka paplušėti sporto salėje. Penkios mamos dalijasi savo patirtimi.

Įspūdingiausios nuotraukos iš karališkųjų mažojo princo krikštynų

Šiandien ypatinga diena Didžiosios Britanijos karališkajai šeimai – pakrikštytas jauniausias princo Williamo (36) ir Catherine Middleton (36) sūnus Louis.

Naujus produktus išbandžiusios moterys įvertina jų naudą

Paskelbę informaciją, jog ieškome 10 mamų, kurios norėtų testuoti BABÉ produktus – rutulinį dezodorantą ir kūno gelį – sulaukėme daugiau kaip pusės tūkstančio norinčiųjų!

„Niekieno vaikai“ paskelbė naujų savanorių paiešką

Iniciatyvos „Niekieno vaikai“ atstovai įsitikino, kad ligoninėse vienišų vaikų yra tris kartus daugiau nei tikėtasi.

Prie Valdovų rūmų įsikūręs Vaikų amatų miestelis laukia mažųjų smalsuolių

Vilniuje, prie Valdovų rūmų, pirmadienį įsikūrė Dainų šventės Vaikų amatų miestelis.

Aštuonmetis vaikas baigė mokyklą ir stos į universitetą

Neeilinis įvykis Belgijoje, apie kurį praneša BBC.

Atostogos: pirkti keliones iš anksto ar laukti paskutinės minutės?

Vieni atostogas planuoja iš anksto, kruopščiai ruošiasi, derina, skaičiuoja. Kiti gi eina va bank – apie atostogas galvoja paskutinę akimirką ir kliaujasi paskutinės akimirkos sėkme. Kuriuos lydi sėkmė?

Vasaros stovyklų pliusai ir minusai (1)

Kokią naudą gauna vaikas dalyvaudamas vasaros stovyklose? Ar yra vaikų, kuriems nerekomenduojama dalyvauti jose? Kaip padėti nugalėti baimes užsisklendusiems vaikams? Kalbiname ilgametę „Pažink save“ stovyklų Klaipėdoje vadovę ir organizatorę Raimondą Šuopytę.

TAVO VAIKO premjeroje – šuniški nuotykiai filme „Slaptasis agentas Maksas“

„Smurfus“ ir „Skūbį Dū“ į kino ekranus perkėlęs režisierius Raja Gosnellis dovanoja dar vieną juoko dozę neanimaciniame, bet specialiųjų efektų nestokojančiame filme apie kietus šunis – „Slaptasis agentas Maksas“, kuris į Lietuvos kino teatrus su TAVO VAIKO premjera: pasinaudokite proga su visa šeima pamatyti šį filmą anksčiau – birželio 28 d., ketvirtadienį visuose kino centruose „Forum Cinemas“.

Šeimas Palangoje sutrauks mados mugė su nemokamais atrakcionais ir cukraus vata

Svarstote, kur apsilankyti per atostogas, jog diena neprailgtų nei Jums, nei Jūsų šeimai? Liepos 7 dieną poilsiaujantiems Palangoje pasiseks – čia vyks didžiausias nemokamas mados ir grožio renginys - „Design for life“.

Nemokamas festivalis vėl kvies vaikus smagiai ir prasmingai praleisti laiką

Ketvirtasis „Šeimų pasakų festivalis“ vėl kviečia visus vaikus kurti pasakas. Liepos 22 dieną Vilniuje prie Baltojo tilto vyks festivalio renginiai.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Išbandžiusios produktą moterys kalba apie meilę iš pirmo žvilgsnio

Jeigu esate ištikimi mūsų portalo skaitytojai, pastebėjote, kad vis dažniau siūlome jums išbandyti vieną ar kitą produktą.

Kviečia nemokamai išmokti kūdikių masažo paslapčių ir sustiprinti sveikatą po gimdymo (1)

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras birželio mėnesį organizuoja nemokamų praktinių seminarų ciklą esamiems ir būsimiems tėvams. Visi užsiėmimai yra nemokami, tereikia užsiregistruoti.