Moteris pritraukė 110 litrų savo pieno ir pasielgė kilniai

 (5)
Kilnus poelgis: dviejų vaikų mama iš JAV motinos pieno bankui dovanojo 110 litrų savo pieno.
© Reuters/Scanpix

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

110 litrų mamos pieno. Tiek savo pieno atsargų sugebėjo sukaupti viena dviejų vaikučių mama iš Viskonsino valstijos JAV.

1 ir 3 metų sūnus auginanti moteris nusprendė padėti tiems naujagimiams, kurių mamos dėl įvairių priežasčių negali žindyti vaikučių. Mamos pienas itin naudingas visiems naujagimiams, o ypač neišnešiotiems kūdikiams.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Video, kuris pavergė milijonus: mažoji šokėja
Medicinos stebuklas: vyras su persodinta varpa taps tėčiu

Žindydama savo antrąjį sūnų, moteris pastebėjo, kad po pusmečio jos namų šaldiklis buvo visiškai perpildytas mamos pieno atsargų. Ji sumanė padaryti gerą darbą ir kreipėsi į artimiausią ligoninėje esantį motinos pieno banką, ar galėtų tapti donore ir tiekti pieno tiems kūdikiams, kuris jiems būtinas.

Norint tapti mamos pieno donore, jai reikėjo atlikti tam tikrus laboratorinius tyrimus, taip pat tikrintis sveikatą pas šeimos gydytoją.

Amy Bormann, gavusi teigiamą atsakymą, ilgai nedelsė ir tapo mamos pieno banko donore. Jos atvejis ypatingas tuo, kad ji turėjo daug pieno ir jo sukaupė neįtikėtinai daug – net 110 litrų.

Kad ir kokia didelė atrodytų ši dovana, visgi pasaulio rekordas priklauso kitai moteriai. Keturių vaikų mama Amelia Boomker per septynerius savo žindymo metus iš viso Indianapolio (Indianos valstija, JAV) mamos pieno bankui paaukojo 480 litrus savo pieno.

Būtent ji įrašyta į Pasaulio rekordų knygą. Beje, šis rekordas užfiksuotas pernai metais.

Priminsime, kad Lietuvoje motinos pieno bankų nėra. Lietuvės moterys, kurios norėtų oficialiai atiduoti savo pieno tiems mažyliams, kurie jo negauna, to padaryti negali.


Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

10 renginių „Knygų mugėje", kuriuos norėčiau aplankyti būdama mama

Šią savaitę Vilniuje prasidedanti „Knygų mugė" sulaukia didelio būrio didelių ir mažų knygų gerbėjų. „Litexpo“ vykstanti mugė lankytojų laukia nuo ketvirtadienio iki sekmadienio (vasario 22 - vasario 25 dienomis).

Mama nusisuko dviems minutėms, o po jų nepažino savo dukters

Mažos mergaitės mielai mėgdžioja savo mamas. Štai kodėl nepalikite savo kosmetikos krepšio be priežiūros net trumpam, jei nenorite rasti jo ištuštėjusio.

KINO PAVASARIS rekomenduoja: du išskirtiniai filmai šeimoms su vaikais

Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias ir svarbiausias kino renginys Lietuvoje.

Norintys tapti kraujo donorais turi atminti kelias svarbias taisykles

Kauno klinikų Kraujo centras kviečia tapti neatlygintinais kraujo donorais ir padėti tiems, kurie laukia Jūsų pagalbos.

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos

Vaikai savo gimtadienių laukia panašiai kaip Kalėdų – juk tortas, žvakutės, dovanos... Taip malonu! Kaip ir kiekviena šventė, gimtadienis turi savas tradicijas ir savo istoriją. Iš kur visa tai atsirado?

Mamos ir vaikų darželio konfliktą įžiebė vaiko antakiai

Neeilinis konfliktas viename vaikų darželyje JAV: motina kaltina jo darbuotojus, kad be atsiklausimo nudepiliavo jos dukrytei antakius ir taip sukėlė skausmą. Vaikų darželis tai neigia.

Žaibišką gimdymą ligoninės koridoriuje įamžino fotografė

Šiomis dienomis feisbuke daug dėmesio sulaukė nuotraukos iš neeilinio gimdymo. Mažylis taip skubėjo į pasaulį, kad gimė tiesiog ligoninės koridoriuje, o jo gimimą spėjo įamžinti atbėgusi fotografė.

Parodė nepagražintą kūną po gimdymo ir savo poelgiu drąsina kitas mamas (6)

Keturis vaikus pagimdžiusi moteris savo socialiniame tinkle paviešino, kaip iš tiesų dabar atrodo jos kūnas. „Daugelis žmonių neįsivaizduoja, ką slepia mano drabužiai“, – sako ji ir ragina moteris priimti savo kūnus tokius, kokie jie yra.

Vaikų mados tendencijos tiesiai iš prestižinės parodos Paryžiuje (FOTO)

Vaikai auga taip greitai, kad spėti su mada kartais atrodo didelis iššūkis, tačiau dėmesys mažųjų aprangai sparčiai auga.

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą

Tokio kadro nei surežisuosi, nei suplanuosi. Tai viena įspūdingiausių nėščiųjų nuotraukų.

TAVO VAIKO premjeroje – urvinių nuotykiai filme „Dagas iš akmens amžiaus"

Animatoriai vėl griebėsi plastelino! Ir didiesiems kino ekranams išlipdė labai linksmą istoriją mūsų apie mūsų pro-pro-pro-pro-protėvius – filmą „Dagas iš akmens amžiaus", kuris Lietuvoje startuos per TAVO VAIKO premjerą vasario 4 d. (sekmadienį) visuose kino centruose „Forum Cinemas". Pamatykite pirmieji!

6,3 kg naujagimį mama pagimdė pati ir be nuskausminamųjų

Neeilinio svorio naujagimis gimė Dagestane (Rusija). Pranešama, kad sausio pabaigoje pasaulį išvydo mergaitė, kuri gimimo metu svėrė 6,3 kg.

Šeimas su vaikais kviečia švęsti Užgavėnes

Vasario 10 d., šeštadienį, 12 val. Liaudies buities muziejus visas šeimas su vaikais kviečia į vieną smagiausių metų švenčių – Užgavėnes!

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

60 metų jubiliejų švenčia vaikų pamėgtas žaislas

Prieš 60 metų kilusi idėja plastmasinės kaladėlės viršų papildyti iškiliomis apvaliomis vamzdelio formos smeigėmis LEGO kaladėles pavertė vienu populiariausiu žaislu visame pasaulyje.