Nauja iniciatyva kviečia tėvus ir vaikus leisti laiką kokybiškai

Vilniuje esanti studija „Vilkės namai" pradeda projektą "Mama ir vaikas", kurio tikslas – skatinti kokybišką tėvų ir vaikų buvimą ir veiklas kartu.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kaip TAVO VAIKUI sakė viena iš studijos "Vilkės namai" įkūrėjų Eglė Aukškalnienė, didžiausias projekto tikslas yra atkreipti tėvų dėmesį, kaip svarbu būti su vaikais - ir būti ne bet kaip, o iš tikrųjų, visa širdimi.

„Daugybę laiko skiriu savo veikloms, savo užimtumui ir darbui. Turiu trejų su puse metų sūnų Vincentą ir matau, kaip jam reikia mano buvimo su juo. Kartais tenka grįžti namo jau jam miegant - tada belieka atsiprašyti už tai, kad nesimatėme visą dieną. Tačiau dėl to nereikia kaltinti ar graužtis – gyvenimo tempas ir skuba yra didžiuliai. Tad tas laikas, kurį praleidžiame kartu su vaikais, ir turėtų būti KARTU. Vaikai jaučia, kai su jais esame IŠ TIKRŲJŲ - kai mūsų mintys, jausmai ir širdis yra tą akimirką su jais. Jie tada jaučiasi saugūs ir žinantys, kad yra šalia mamos ar tėčio. Yra šalia iš tikrųjų. Todėl svarbu tas akimirkas labai, labai taupyti ir išjausti iki maksimumo", - sako Eglė.

Projektą "Mama ir vaikas" sudarys užsiėmimai/veiklos/susitikimai, kuriuose tėvai ir bus kviečiami praleisti laiką su vaikais kokybiškai. Pirmasis renginys – jau šį šeštadienį, sausio 20 dieną. Tai nemokamas susitikimas-fotosesija „Mama ir vaikas . Akimirka" – https://www.facebook.com/events/159549374685189/).

Kaip TAVO VAIKUI sakė Eglė Aukškalnienė, šeštadienio susitikimas susilaukė labai didelio susidomėjimo ir daugybės norinčiųjų dalyvauti: „To nesitikėjome, todėl dalyvius iš besiregistravusiųjų rinksime burtų keliu".

Pirmasis projekto "Mama ir vaikas" renginys yra nemokamas, ar ir kiti bus tokie, pašnekovė kol kas nežino. „Tai priklausys nuo to, kaip pavyks susitarti su lektoriais ar partneriais, tačiau stengsimės susitikimus daryti kaip įmanoma prieinamus visiems - galbūt tai bus simbolinė auka/ atsidėkojimas".

„Dirbdami savo studijoje siekiame, kad žmonės drąsiai rinktųsi užsiėmimus kartu su vaikais, kad atėję į tuos užsiėmimus nesijaudintų, kad jų vaikas netobulai kažką moka ar kalba garsiau nei kiti. Vaikai tiesiog būna labai, labai laimingi, kai tėvai ar mamos kartu būna su jais užsiėmimuose, kartu daro tam tikras praktikas (jogą, meditaciją). Laikas kartu jiems yra aukso vertės", - sako Eglė Aukškalnienė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

10 renginių „Knygų mugėje", kuriuos norėčiau aplankyti būdama mama

Šią savaitę Vilniuje prasidedanti „Knygų mugė" sulaukia didelio būrio didelių ir mažų knygų gerbėjų. „Litexpo“ vykstanti mugė lankytojų laukia nuo ketvirtadienio iki sekmadienio (vasario 22 - vasario 25 dienomis).

Mama nusisuko dviems minutėms, o po jų nepažino savo dukters

Mažos mergaitės mielai mėgdžioja savo mamas. Štai kodėl nepalikite savo kosmetikos krepšio be priežiūros net trumpam, jei nenorite rasti jo ištuštėjusio.

KINO PAVASARIS rekomenduoja: du išskirtiniai filmai šeimoms su vaikais

Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias ir svarbiausias kino renginys Lietuvoje.

Norintys tapti kraujo donorais turi atminti kelias svarbias taisykles

Kauno klinikų Kraujo centras kviečia tapti neatlygintinais kraujo donorais ir padėti tiems, kurie laukia Jūsų pagalbos.

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos

Vaikai savo gimtadienių laukia panašiai kaip Kalėdų – juk tortas, žvakutės, dovanos... Taip malonu! Kaip ir kiekviena šventė, gimtadienis turi savas tradicijas ir savo istoriją. Iš kur visa tai atsirado?

Mamos ir vaikų darželio konfliktą įžiebė vaiko antakiai

Neeilinis konfliktas viename vaikų darželyje JAV: motina kaltina jo darbuotojus, kad be atsiklausimo nudepiliavo jos dukrytei antakius ir taip sukėlė skausmą. Vaikų darželis tai neigia.

Žaibišką gimdymą ligoninės koridoriuje įamžino fotografė

Šiomis dienomis feisbuke daug dėmesio sulaukė nuotraukos iš neeilinio gimdymo. Mažylis taip skubėjo į pasaulį, kad gimė tiesiog ligoninės koridoriuje, o jo gimimą spėjo įamžinti atbėgusi fotografė.

Parodė nepagražintą kūną po gimdymo ir savo poelgiu drąsina kitas mamas (6)

Keturis vaikus pagimdžiusi moteris savo socialiniame tinkle paviešino, kaip iš tiesų dabar atrodo jos kūnas. „Daugelis žmonių neįsivaizduoja, ką slepia mano drabužiai“, – sako ji ir ragina moteris priimti savo kūnus tokius, kokie jie yra.

Vaikų mados tendencijos tiesiai iš prestižinės parodos Paryžiuje (FOTO)

Vaikai auga taip greitai, kad spėti su mada kartais atrodo didelis iššūkis, tačiau dėmesys mažųjų aprangai sparčiai auga.

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą

Tokio kadro nei surežisuosi, nei suplanuosi. Tai viena įspūdingiausių nėščiųjų nuotraukų.

TAVO VAIKO premjeroje – urvinių nuotykiai filme „Dagas iš akmens amžiaus"

Animatoriai vėl griebėsi plastelino! Ir didiesiems kino ekranams išlipdė labai linksmą istoriją mūsų apie mūsų pro-pro-pro-pro-protėvius – filmą „Dagas iš akmens amžiaus", kuris Lietuvoje startuos per TAVO VAIKO premjerą vasario 4 d. (sekmadienį) visuose kino centruose „Forum Cinemas". Pamatykite pirmieji!

6,3 kg naujagimį mama pagimdė pati ir be nuskausminamųjų

Neeilinio svorio naujagimis gimė Dagestane (Rusija). Pranešama, kad sausio pabaigoje pasaulį išvydo mergaitė, kuri gimimo metu svėrė 6,3 kg.

Šeimas su vaikais kviečia švęsti Užgavėnes

Vasario 10 d., šeštadienį, 12 val. Liaudies buities muziejus visas šeimas su vaikais kviečia į vieną smagiausių metų švenčių – Užgavėnes!

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

60 metų jubiliejų švenčia vaikų pamėgtas žaislas

Prieš 60 metų kilusi idėja plastmasinės kaladėlės viršų papildyti iškiliomis apvaliomis vamzdelio formos smeigėmis LEGO kaladėles pavertė vienu populiariausiu žaislu visame pasaulyje.