Nauja iniciatyva kviečia tėvus ir vaikus leisti laiką kokybiškai

Vilniuje esanti studija „Vilkės namai" pradeda projektą "Mama ir vaikas", kurio tikslas – skatinti kokybišką tėvų ir vaikų buvimą ir veiklas kartu.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kaip TAVO VAIKUI sakė viena iš studijos "Vilkės namai" įkūrėjų Eglė Aukškalnienė, didžiausias projekto tikslas yra atkreipti tėvų dėmesį, kaip svarbu būti su vaikais - ir būti ne bet kaip, o iš tikrųjų, visa širdimi.

„Daugybę laiko skiriu savo veikloms, savo užimtumui ir darbui. Turiu trejų su puse metų sūnų Vincentą ir matau, kaip jam reikia mano buvimo su juo. Kartais tenka grįžti namo jau jam miegant - tada belieka atsiprašyti už tai, kad nesimatėme visą dieną. Tačiau dėl to nereikia kaltinti ar graužtis – gyvenimo tempas ir skuba yra didžiuliai. Tad tas laikas, kurį praleidžiame kartu su vaikais, ir turėtų būti KARTU. Vaikai jaučia, kai su jais esame IŠ TIKRŲJŲ - kai mūsų mintys, jausmai ir širdis yra tą akimirką su jais. Jie tada jaučiasi saugūs ir žinantys, kad yra šalia mamos ar tėčio. Yra šalia iš tikrųjų. Todėl svarbu tas akimirkas labai, labai taupyti ir išjausti iki maksimumo", - sako Eglė.

Projektą "Mama ir vaikas" sudarys užsiėmimai/veiklos/susitikimai, kuriuose tėvai ir bus kviečiami praleisti laiką su vaikais kokybiškai. Pirmasis renginys – jau šį šeštadienį, sausio 20 dieną. Tai nemokamas susitikimas-fotosesija „Mama ir vaikas . Akimirka" – https://www.facebook.com/events/159549374685189/).

Kaip TAVO VAIKUI sakė Eglė Aukškalnienė, šeštadienio susitikimas susilaukė labai didelio susidomėjimo ir daugybės norinčiųjų dalyvauti: „To nesitikėjome, todėl dalyvius iš besiregistravusiųjų rinksime burtų keliu".

Pirmasis projekto "Mama ir vaikas" renginys yra nemokamas, ar ir kiti bus tokie, pašnekovė kol kas nežino. „Tai priklausys nuo to, kaip pavyks susitarti su lektoriais ar partneriais, tačiau stengsimės susitikimus daryti kaip įmanoma prieinamus visiems - galbūt tai bus simbolinė auka/ atsidėkojimas".

„Dirbdami savo studijoje siekiame, kad žmonės drąsiai rinktųsi užsiėmimus kartu su vaikais, kad atėję į tuos užsiėmimus nesijaudintų, kad jų vaikas netobulai kažką moka ar kalba garsiau nei kiti. Vaikai tiesiog būna labai, labai laimingi, kai tėvai ar mamos kartu būna su jais užsiėmimuose, kartu daro tam tikras praktikas (jogą, meditaciją). Laikas kartu jiems yra aukso vertės", - sako Eglė Aukškalnienė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Nemokamas festivalis vėl kvies vaikus smagiai ir prasmingai praleisti laiką

Ketvirtasis Arklio Dominyko pasakų festivalis vėl kviečia visus vaikus kurti pasakas. Liepos 8 dieną Vilniuje prie Baltojo tilto vyks festivalio renginiai.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Išbandžiusios produktą moterys kalba apie meilę iš pirmo žvilgsnio

Jeigu esate ištikimi mūsų portalo skaitytojai, pastebėjote, kad vis dažniau siūlome jums išbandyti vieną ar kitą produktą.

Kviečia nemokamai išmokti kūdikių masažo paslapčių ir sustiprinti sveikatą po gimdymo (1)

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras birželio mėnesį organizuoja nemokamų praktinių seminarų ciklą esamiems ir būsimiems tėvams. Visi užsiėmimai yra nemokami, tereikia užsiregistruoti.

Piršlybų įkarštyje vaikas padarė tai, ko iš jo niekas nesitikėjo (1)

Gali iki smulkių detalių apgalvoti piršlybų scenarijų, bet jei šalia bus vaikų, nepamiršk, kad netikėtumų gali būti visada.

Metų šeima išrinkti visaginiečiai, auginantys 5 vaikus

Tradicinio konkurso „Metų šeima“ finale dalyvavo trys daugiavaikės šeimos – panevėžiečių ir dvi šeimos iš Visagino.

Nemokamas festivalis vaikams primena: knygų skaitymas yra džiaugsmas ir malonumas, o ne prievolė

Nemokamo skaitymo festivalio vaikams organizatoriai įsitkinę – skaitymas visų pirma yra džiaugsmas.

Vilniaus gatvėse praeiviai su šypsenomis lydėjo neeilinį kūdikių paradą

Gegužės 7-13 dienomis yra Europos vaikų nešiojimo (nešioklių) savaitė - „European Babywearing week“. šių metų jos šūkis – „Nešiojimas jungia!“

Daugiau nei 700 moterų mamos dieną šventė konferencijoje „Sveika ir laiminga mama"

Gegužės 6 d., Lietuvoje minint šventinį motinos dienos sekmadienį, Vilniuje vyko pirmą kartą organizuota tarptautinė konferencija „Sveika ir laiminga mama", skirta visoms moterims bei poroms.

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50

Artėjant Motinos dienai ELTA pasidomėjo, kokia buvo ir šiandien yra Lietuvos mama.

Cezario operaciją patyrusios mamos pjūvio randą puošia tatuiruotėmis

Neretai tatuiruotę nusprendę darytis žmonės skiria ją konkrečiam gyvenimo įvykiui, kurį nori tokiu būdu įamžinti – vestuvėms, vaiko gimimui ir panašiai.

Ypatingo grožio filme visai šeimai atkurta milijonų mėgstama istorija

TAVO VAIKO premjeroje – beribis fantazijos pasaulis filme „Džimas Saga ir mašinistas Lukas".

Festivalis „Labas!“ į teatrą kviečia net naujagimius

Gegužės 6 dieną Vilniuje prasideda tarptautinis teatro festivalis kūdikiams ir vaikams „Labas!“.

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas: „Kartais nuo vaikų pabėgu į darbą" (1)

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas su žmona dainininke Agne Sabulyte augina penkiametę Vakarę ir birželį švęsiantį trejų metų gimtadienį Dobilą.

Mirė mažylis, kurio tėvai kovojo dėl teisės jį gydyti toliau

Didžiojoje Britanijoje mirė teisinių ginčų centre buvęs mažasis berniukas Alfie'is Evansas.