Nauja iniciatyva kviečia tėvus ir vaikus leisti laiką kokybiškai

Vilniuje esanti studija „Vilkės namai" pradeda projektą "Mama ir vaikas", kurio tikslas – skatinti kokybišką tėvų ir vaikų buvimą ir veiklas kartu.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kaip TAVO VAIKUI sakė viena iš studijos "Vilkės namai" įkūrėjų Eglė Aukškalnienė, didžiausias projekto tikslas yra atkreipti tėvų dėmesį, kaip svarbu būti su vaikais - ir būti ne bet kaip, o iš tikrųjų, visa širdimi.

„Daugybę laiko skiriu savo veikloms, savo užimtumui ir darbui. Turiu trejų su puse metų sūnų Vincentą ir matau, kaip jam reikia mano buvimo su juo. Kartais tenka grįžti namo jau jam miegant - tada belieka atsiprašyti už tai, kad nesimatėme visą dieną. Tačiau dėl to nereikia kaltinti ar graužtis – gyvenimo tempas ir skuba yra didžiuliai. Tad tas laikas, kurį praleidžiame kartu su vaikais, ir turėtų būti KARTU. Vaikai jaučia, kai su jais esame IŠ TIKRŲJŲ - kai mūsų mintys, jausmai ir širdis yra tą akimirką su jais. Jie tada jaučiasi saugūs ir žinantys, kad yra šalia mamos ar tėčio. Yra šalia iš tikrųjų. Todėl svarbu tas akimirkas labai, labai taupyti ir išjausti iki maksimumo", - sako Eglė.

Projektą "Mama ir vaikas" sudarys užsiėmimai/veiklos/susitikimai, kuriuose tėvai ir bus kviečiami praleisti laiką su vaikais kokybiškai. Pirmasis renginys – jau šį šeštadienį, sausio 20 dieną. Tai nemokamas susitikimas-fotosesija „Mama ir vaikas . Akimirka" – https://www.facebook.com/events/159549374685189/).

Kaip TAVO VAIKUI sakė Eglė Aukškalnienė, šeštadienio susitikimas susilaukė labai didelio susidomėjimo ir daugybės norinčiųjų dalyvauti: „To nesitikėjome, todėl dalyvius iš besiregistravusiųjų rinksime burtų keliu".

Pirmasis projekto "Mama ir vaikas" renginys yra nemokamas, ar ir kiti bus tokie, pašnekovė kol kas nežino. „Tai priklausys nuo to, kaip pavyks susitarti su lektoriais ar partneriais, tačiau stengsimės susitikimus daryti kaip įmanoma prieinamus visiems - galbūt tai bus simbolinė auka/ atsidėkojimas".

„Dirbdami savo studijoje siekiame, kad žmonės drąsiai rinktųsi užsiėmimus kartu su vaikais, kad atėję į tuos užsiėmimus nesijaudintų, kad jų vaikas netobulai kažką moka ar kalba garsiau nei kiti. Vaikai tiesiog būna labai, labai laimingi, kai tėvai ar mamos kartu būna su jais užsiėmimuose, kartu daro tam tikras praktikas (jogą, meditaciją). Laikas kartu jiems yra aukso vertės", - sako Eglė Aukškalnienė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias kviečia į nemokamus praktinius užsiėmimus

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras skelbia kineziterapinių seminarų ciklą nėščiosioms, neseniai pagimdžiusioms moterims bei mamytėms su kūdikiais.

Pribloškianti žinia apie gydytoją Aspergerį, kurio vardu pavadintas autistinis sutrikimas

Naujai atskleisti dokumentai rodo, kad pediatras H. Aspergeris bendradarbiavo su naciais.

Psichologė Laura Milčienė: teatras yra puikus pakaitalas technologijoms

Vos prieš tris mėnesius Vilniuje duris žiūrovams atvėręs teatras „Pradžia“ jau spėjo įsitvirtinti Vilniaus renginių kalendoriuose, kviesdamas šeimas su pačiais mažiausiais į spektaklius, gyvos muzikos koncertus, meno pažinimo užsiėmimus, o dar tik besilaukiančias poras – į tėvystės paskaitas. Teatras vaikams „Pradžia" šią savaitę žymi jau 100-ąjį renginį nuo atsidarymo pradžios.

Išskirtinėje fotosesijoje – 100 pasipuošusių nėščiųjų

Algis Kriščiūnas įamžino 100 nėščiųjų bendroje nuotraukoje. Taip gegužę vyksiančios konferencijos „Sveika ir laiminga mama" organizatoriai sveikino Lietuvą su valstybės atkūrimo šimtmečiu.

Naujos parduotuvės atidaryme – žinomos mamos su vaikais

Vilniuje esančiame prekybos centre „Panorama“ antrajame aukšte duris atvėrė nauja parduotuvė CHICCO.

Lietuvoje vis dar yra savaitinių darželių, kuriuose mažyliai lieka nakvoti, poreikis

„Mažylis jausis gerai tiek, kiek įmanoma, jei tomis dienomis, kai bus su mama, tarsi sems jos meilės atsargas“, – taip mūsų žurnalo redaktorei sakė specialistės, kurias kalbinome rašydami straipsnį apie savaitinį darželį.

Kviečia nemokamos paskaitos būsimiems ir esamiems tėvams Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui.

Kūdikis gimė praėjus ketveriems metams po tėvų mirties

Skamba neįtikėtinai, bet tai visiška tiesa.

Kokio Zodiako vaikus auginti lengviausia, o kokio – sunkiausia

Kokiomis savybėmis yra apdovanoti skirtingi Zodiako ženklai, ir ką apie jų auklėjimą reikėtų žinoti tėvams?

Prasidėjo 2018 metų šeimos rinkimai

Daugiavaikių šeimų asociacija MES skelbia „2018 Metų šeimos“ rinkimus.

Pritarė siūlymui įteisinti gimdymus namuose

Ministrų kabinetas šiandien pritarė siūlymui įteisinti gimdymus namuose.

TAVO VAIKO premjeroje – spalvinga ir nuotaikinga animacija LINO: NUOTYKIAI KATINO KAILYJE

Vieną akimirką – žmogus, kitą – žmogaus dydžio katinas! Nuotaikinga animacinė pasaka „Lino: nuotykiai katino kailyje" į Lietuvos kino ekranus atkeliauja su TAVO VAIKO premjera: pamatykite šį filmą pirmieji su visa šeima balandžio 8 d. (sekmadienį) kino centruose „Forum Cinemas"!

Rolandas Mackevičius: „Turiu meilės 16 -ai vaikų“ (3)

„Radistas" Rolandas Mackevičius (33 m.) su žmona Ieva augina keturmetį Motiejų, o šiek tiek daugiau nei prieš mėnesį jų namuose atsirado ir dukrytė Meilė Marija.

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį laikrodžiai persukami valanda į priekį

Savaitgalį gyventojai praras vieną valandą miego - Lietuva pereis prie vasaros laiko. Sekmadienį, trečią valandą nakties, laikrodžių rodykles reikės pasukti valanda į priekį.

MAMŲ MUGĖ suviliojo ir žinomas mamas

Šiandien Vilniuje, Gariūnų verslo parke, prasidėjo pavasario - vasaros MAMŲ MUGĖ. Įėjimas į ją nemokamas, durys atviros iki sekmadienio, kovo 25 dienos.