Naujagimių nuotrauka internete sukėlė tikrą šaršalą

 (10)
Socialiniai tinklai yra iš tiesų galingas ginklas, galintis atkreipti valdžios žmonių dėmesį į daugelį aktualių problemų.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Štai prieš savaitę socialiniame tinkle „Twitter“ patalpintos nuotraukos iš vienos ligoninės Venesueloje žaibo greičiu apskriejo visą pasaulį.

Nuotraukoje įamžinti šeši naujagimiai, kurie paguldyti kartoninėse dėžėse. Paprastose, tokiose, kur laikomi bananai ar kitos maisto ir ne maisto prekės. Kai kurios dėžės užklijuotos lipnia juosta, ko gero, tam, kad dėžės šonai neiširtų.

Šia nuotrauka pasidalino teisininkas iš Venesuelos Manuelis Ferreira. Po kiek laiko jis nuotrauką pakartojo ir savo instagrame.

Kilo didžiulė diskusija, ar etiška ką tik gimusius vaikus guldyti į tokias nesterilias ir palaikes dėžes? Nors Venesuela šiuo metu išgyvena finansinę krizę, gal įmanoma rasti saugesnių ir higieniškesnių sprendimų, kur guldyti naujagimius?

Šią situaciją jau netrukus spaudoje pakomentavo ligoninės atstovas José Zurbarán. Pasak jo, tai nėra priimtina praktika ir tokį sprendimą suguldyti vaikus į kartonines dėžes priėmė tą naktį budėjusios slaugytojos. Esą tai buvo jų klaida.

Šios nuotraukos buvo plačiai aptariamos internautų. Ne vienas jų paminėjo faktą, kad Suomijoje kiekvienas naujagimis taip pat gimdymo namuose gauna kartoninę dėžę su įvairiomis dovanomis - rūbais, higienos priemonėmis ir panašiai. Išėmus dovanotus daiktus, dėžę galima naudoti kaip laikiną mažylio guldymo ir migdymo „baldą“. Tai sena Suomijos tradicija, kuri perduodama iš kartos į kartą.

Mūsų parengtą straipsnį apie Suomijos valstybės dovanų kraitelį šeimai (ir kartoninę dėžę guldyti vaikui), kurį gauna kiekviena nėščioji, rasite ČIA.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Metų šeima išrinkti visaginiečiai, auginantys 5 vaikus

Tradicinio konkurso „Metų šeima“ finale dalyvavo trys daugiavaikės šeimos – panevėžiečių ir dvi šeimos iš Visagino.

Nemokamas festivalis vaikams primena: knygų skaitymas yra džiaugsmas ir malonumas, o ne prievolė

Nemokamo skaitymo festivalio vaikams organizatoriai įsitkinę – skaitymas visų pirma yra džiaugsmas.

Vilniaus gatvėse praeiviai su šypsenomis lydėjo neeilinį kūdikių paradą

Gegužės 7-13 dienomis yra Europos vaikų nešiojimo (nešioklių) savaitė - „European Babywearing week“. šių metų jos šūkis – „Nešiojimas jungia!“

Daugiau nei 700 moterų mamos dieną šventė konferencijoje „Sveika ir laiminga mama"

Gegužės 6 d., Lietuvoje minint šventinį motinos dienos sekmadienį, Vilniuje vyko pirmą kartą organizuota tarptautinė konferencija „Sveika ir laiminga mama", skirta visoms moterims bei poroms.

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50

Artėjant Motinos dienai ELTA pasidomėjo, kokia buvo ir šiandien yra Lietuvos mama.

Cezario operaciją patyrusios mamos pjūvio randą puošia tatuiruotėmis

Neretai tatuiruotę nusprendę darytis žmonės skiria ją konkrečiam gyvenimo įvykiui, kurį nori tokiu būdu įamžinti – vestuvėms, vaiko gimimui ir panašiai.

Ypatingo grožio filme visai šeimai atkurta milijonų mėgstama istorija

TAVO VAIKO premjeroje – beribis fantazijos pasaulis filme „Džimas Saga ir mašinistas Lukas".

Festivalis „Labas!“ į teatrą kviečia net naujagimius

Gegužės 6 dieną Vilniuje prasideda tarptautinis teatro festivalis kūdikiams ir vaikams „Labas!“.

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas: „Kartais nuo vaikų pabėgu į darbą" (1)

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas su žmona dainininke Agne Sabulyte augina penkiametę Vakarę ir birželį švęsiantį trejų metų gimtadienį Dobilą.

Mirė mažylis, kurio tėvai kovojo dėl teisės jį gydyti toliau

Didžiojoje Britanijoje mirė teisinių ginčų centre buvęs mažasis berniukas Alfie'is Evansas.

Norvegas mokslininkas Thomas Aksnes: kas trukdo moterims natūraliai pastoti

Naujosios medicinos genijus, norvegas mokslininkas Thomas Aksnes teigia, kad mes visi turime milžinišką potencialą puikiai sveikatai, vien tik sukurdami pakankamai gerą gyvenimo būdą.

Kakė Makė paruošė staigmeną mažiesiems gerbėjams

Kakės Makės ir teatro gerbėjai turėtų suklusti – pristatytas naujas spektaklis, keliausiantis po mažuosius šalies miestus.

Vieniši vaikai ligoninėse – kas jai pasirūpins?

Niekieno vaikai – tai sergantys globos namų auklėtiniai ar iš tėvų paimti ir į ligonines atvežti vaikai, tiek kūdikiai, tiek vyresni. Jie turi išbūti palikti svetimoje aplinkoje, vieniši, neretai ir išsigandę. „Niekieno vaikai“ pasivadinusi iniciatyva nutarė pakeisti situaciją ir paskelbė savanorių atranką – ieškomi žmonės, kurie norėtų bei galėtų būti su ligoninėse paliktais vaikais.

Nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias kviečia į nemokamus praktinius užsiėmimus

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras skelbia kineziterapinių seminarų ciklą nėščiosioms, neseniai pagimdžiusioms moterims bei mamytėms su kūdikiais.

Pribloškianti žinia apie gydytoją Aspergerį, kurio vardu pavadintas autistinis sutrikimas

Naujai atskleisti dokumentai rodo, kad pediatras H. Aspergeris bendradarbiavo su naciais.