Naujoji tvarka dėl vaiko pinigų sukėlė diskusijų audrą

 (4)
Seimui priėmus naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymą, pagal kurį įteisintas vaiko pinigų mokėjimas visiems vaikams – 30 eurų nuo gimimo iki 18 metų ir vyresniems, jei mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, bet ne ilgiau kaip iki jiems sukaks 21 metai, sulaukė nevienareikšmių vertinimų.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Straipsnį apie naująją tvarką kviečiame skaityti ČIA.

TAVO VAIKO feisbuko paskyroje, kurioje lankosi beveik 70 000 narių, po vakar publikuoto straipsnio apie naująją tvarką kilo diskusijų audra.

Dauguma komentatorių neigiamai vertino naująjį įstatymą, pabrėždami, kad tai tėra pinigų perskirstymas, kitaip juos pavadinant ir esą šis įstatymas naudingas nedirbantiems ir daug vaikų auginantiems tėvams.

Jūsų dėmesiui – kelios tėvų mintys iš vykusios diskusijos.

Aš taip suprantu, kad praktiškai visi pasisakantys už šį įstatymą yra arba bedarbiai, arba nieko nesuvokia apie mokesčius. Panaikinus PNPD (papildomą neapmokestinamą pajamų dydį), prarasiu daug daugiau, nei gausiu tuos 30 eurų. Tai kokia čia gerovė vaikui, jei tėvų pajamos realiai sumažės?

**

Labai blogai vertinu. Išloš tik pašalpiniai, tinginiai ir nedirbantys daugiavaikiai, o normalioms dirbančioms šeimoms tai yra nuostolis ir papildomas popierizmas.

***

Ne visiems ir daugiavaikiams yra gerai. Mūsų šeimos atveju, nuėmus PNPD ir gaunant vaiko pinigus už tris vaikus, mes patirsime nuostolio. Tad išlošia chroniški bedarbiai ir tinginiai, o dirbančios šeimos nelabai ką ir laimi.

***

Aš esu daugiavaikė ir dirbanti. Deja, man nieko nepagerės. Sumažės atlyginimas, o bendra suma bus tokia pati, kaip iki tol. Tik skirtumas, kad gausiu ne atlyginimą, o pašalpą.

***

Ne duoda, o atima ir liepia to, ką atėmė, prašyti. Tad dirbantis žmogus ir uždirbančio tampa prašytoju, kad gautų tuos pačius savo uždirbtus pinigus. Ko norim? Būtų neblogai nustoti imituoti darbą ir vaidinti, kad daro kažkokį alia gėrį auginantiems vaikus (ir dar tuo labai girtis), kai nei velnio jie nedaro, o tik gaišta laiką bereikalingiems „pokyčiams", po kurių realiai jokios naudos nebus.

**

Taip valdžia pataupyti tikisi. Dabar gi dirbantys visi prisitaiko NPD ir PNPD, o kai reikės dėl šių pačių pinigėlių kreiptis ir jų prašyti, tai bus tokių tėvelių, kurie numos ranka ir nesikreips.

**

Nedirbu dėl savo sveikatos ir gaunu vos 187 eurų neįgalumo pensijos. Augindama 2 paauglius tikrai pajusiu, kad gaunu tuos vaikams skirtus pinigus.

***

Juokas ima su tokia pinigu suma, ar ne? Už tuos pinigus galima tik sauskelnių vieną pakuotę nusipirkti! Kas gėrė ir geria, nežiūri savo vaikų, tiems bus gerai. Išeis ne vienas bambalis! O tie vaikai toliau vargšai bus....

**

Labai gerai vertinu! Gautus pinigus dedant į atskirą sąskaitą, taip ir mokslams už vaiką universitete galima šiek tiek sutaupyti.

**

Čia tolygu, kad išima iš jūsų piniginės 30 eurų, o tada juos duoda jums ir aiškina, kokie jie geri, nes duoda jums pinigų.

Kviečiame ir jus jungtis į mūsų feisbuko bičiulių gretas. Mes diskutuojame ČIA.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Metų šeima išrinkti visaginiečiai, auginantys 5 vaikus

Tradicinio konkurso „Metų šeima“ finale dalyvavo trys daugiavaikės šeimos – panevėžiečių ir dvi šeimos iš Visagino.

Nemokamas festivalis vaikams primena: knygų skaitymas yra džiaugsmas ir malonumas, o ne prievolė

Nemokamo skaitymo festivalio vaikams organizatoriai įsitkinę – skaitymas visų pirma yra džiaugsmas.

Vilniaus gatvėse praeiviai su šypsenomis lydėjo neeilinį kūdikių paradą

Gegužės 7-13 dienomis yra Europos vaikų nešiojimo (nešioklių) savaitė - „European Babywearing week“. šių metų jos šūkis – „Nešiojimas jungia!“

Daugiau nei 700 moterų mamos dieną šventė konferencijoje „Sveika ir laiminga mama"

Gegužės 6 d., Lietuvoje minint šventinį motinos dienos sekmadienį, Vilniuje vyko pirmą kartą organizuota tarptautinė konferencija „Sveika ir laiminga mama", skirta visoms moterims bei poroms.

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50

Artėjant Motinos dienai ELTA pasidomėjo, kokia buvo ir šiandien yra Lietuvos mama.

Cezario operaciją patyrusios mamos pjūvio randą puošia tatuiruotėmis

Neretai tatuiruotę nusprendę darytis žmonės skiria ją konkrečiam gyvenimo įvykiui, kurį nori tokiu būdu įamžinti – vestuvėms, vaiko gimimui ir panašiai.

Ypatingo grožio filme visai šeimai atkurta milijonų mėgstama istorija

TAVO VAIKO premjeroje – beribis fantazijos pasaulis filme „Džimas Saga ir mašinistas Lukas".

Festivalis „Labas!“ į teatrą kviečia net naujagimius

Gegužės 6 dieną Vilniuje prasideda tarptautinis teatro festivalis kūdikiams ir vaikams „Labas!“.

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas: „Kartais nuo vaikų pabėgu į darbą" (1)

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas su žmona dainininke Agne Sabulyte augina penkiametę Vakarę ir birželį švęsiantį trejų metų gimtadienį Dobilą.

Mirė mažylis, kurio tėvai kovojo dėl teisės jį gydyti toliau

Didžiojoje Britanijoje mirė teisinių ginčų centre buvęs mažasis berniukas Alfie'is Evansas.

Norvegas mokslininkas Thomas Aksnes: kas trukdo moterims natūraliai pastoti

Naujosios medicinos genijus, norvegas mokslininkas Thomas Aksnes teigia, kad mes visi turime milžinišką potencialą puikiai sveikatai, vien tik sukurdami pakankamai gerą gyvenimo būdą.

Kakė Makė paruošė staigmeną mažiesiems gerbėjams

Kakės Makės ir teatro gerbėjai turėtų suklusti – pristatytas naujas spektaklis, keliausiantis po mažuosius šalies miestus.

Vieniši vaikai ligoninėse – kas jai pasirūpins?

Niekieno vaikai – tai sergantys globos namų auklėtiniai ar iš tėvų paimti ir į ligonines atvežti vaikai, tiek kūdikiai, tiek vyresni. Jie turi išbūti palikti svetimoje aplinkoje, vieniši, neretai ir išsigandę. „Niekieno vaikai“ pasivadinusi iniciatyva nutarė pakeisti situaciją ir paskelbė savanorių atranką – ieškomi žmonės, kurie norėtų bei galėtų būti su ligoninėse paliktais vaikais.

Nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias kviečia į nemokamus praktinius užsiėmimus

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras skelbia kineziterapinių seminarų ciklą nėščiosioms, neseniai pagimdžiusioms moterims bei mamytėms su kūdikiais.

Pribloškianti žinia apie gydytoją Aspergerį, kurio vardu pavadintas autistinis sutrikimas

Naujai atskleisti dokumentai rodo, kad pediatras H. Aspergeris bendradarbiavo su naciais.