Naujoji tvarka dėl vaiko pinigų sukėlė diskusijų audrą

 (4)
Seimui priėmus naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymą, pagal kurį įteisintas vaiko pinigų mokėjimas visiems vaikams – 30 eurų nuo gimimo iki 18 metų ir vyresniems, jei mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, bet ne ilgiau kaip iki jiems sukaks 21 metai, sulaukė nevienareikšmių vertinimų.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Straipsnį apie naująją tvarką kviečiame skaityti ČIA.

TAVO VAIKO feisbuko paskyroje, kurioje lankosi beveik 70 000 narių, po vakar publikuoto straipsnio apie naująją tvarką kilo diskusijų audra.

Dauguma komentatorių neigiamai vertino naująjį įstatymą, pabrėždami, kad tai tėra pinigų perskirstymas, kitaip juos pavadinant ir esą šis įstatymas naudingas nedirbantiems ir daug vaikų auginantiems tėvams.

Jūsų dėmesiui – kelios tėvų mintys iš vykusios diskusijos.

Aš taip suprantu, kad praktiškai visi pasisakantys už šį įstatymą yra arba bedarbiai, arba nieko nesuvokia apie mokesčius. Panaikinus PNPD (papildomą neapmokestinamą pajamų dydį), prarasiu daug daugiau, nei gausiu tuos 30 eurų. Tai kokia čia gerovė vaikui, jei tėvų pajamos realiai sumažės?

**

Labai blogai vertinu. Išloš tik pašalpiniai, tinginiai ir nedirbantys daugiavaikiai, o normalioms dirbančioms šeimoms tai yra nuostolis ir papildomas popierizmas.

***

Ne visiems ir daugiavaikiams yra gerai. Mūsų šeimos atveju, nuėmus PNPD ir gaunant vaiko pinigus už tris vaikus, mes patirsime nuostolio. Tad išlošia chroniški bedarbiai ir tinginiai, o dirbančios šeimos nelabai ką ir laimi.

***

Aš esu daugiavaikė ir dirbanti. Deja, man nieko nepagerės. Sumažės atlyginimas, o bendra suma bus tokia pati, kaip iki tol. Tik skirtumas, kad gausiu ne atlyginimą, o pašalpą.

***

Ne duoda, o atima ir liepia to, ką atėmė, prašyti. Tad dirbantis žmogus ir uždirbančio tampa prašytoju, kad gautų tuos pačius savo uždirbtus pinigus. Ko norim? Būtų neblogai nustoti imituoti darbą ir vaidinti, kad daro kažkokį alia gėrį auginantiems vaikus (ir dar tuo labai girtis), kai nei velnio jie nedaro, o tik gaišta laiką bereikalingiems „pokyčiams", po kurių realiai jokios naudos nebus.

**

Taip valdžia pataupyti tikisi. Dabar gi dirbantys visi prisitaiko NPD ir PNPD, o kai reikės dėl šių pačių pinigėlių kreiptis ir jų prašyti, tai bus tokių tėvelių, kurie numos ranka ir nesikreips.

**

Nedirbu dėl savo sveikatos ir gaunu vos 187 eurų neįgalumo pensijos. Augindama 2 paauglius tikrai pajusiu, kad gaunu tuos vaikams skirtus pinigus.

***

Juokas ima su tokia pinigu suma, ar ne? Už tuos pinigus galima tik sauskelnių vieną pakuotę nusipirkti! Kas gėrė ir geria, nežiūri savo vaikų, tiems bus gerai. Išeis ne vienas bambalis! O tie vaikai toliau vargšai bus....

**

Labai gerai vertinu! Gautus pinigus dedant į atskirą sąskaitą, taip ir mokslams už vaiką universitete galima šiek tiek sutaupyti.

**

Čia tolygu, kad išima iš jūsų piniginės 30 eurų, o tada juos duoda jums ir aiškina, kokie jie geri, nes duoda jums pinigų.

Kviečiame ir jus jungtis į mūsų feisbuko bičiulių gretas. Mes diskutuojame ČIA.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Paskelbtos pirmosios iš urvo Tailande išgelbėtų vaikų nuotraukos

Tailando medikai patenkinti iš urvo ištrauktų berniukų sveikata.

MAMOS ATVIRAI: kova su kilogramais po gimdymo

Mėnuo po gimdymo jau gali didžiuotis idealia figūra. Tokį standartą jau kuris laikas bruka Holivudo ir kai kurios Lietuvos žvaigždės. Tačiau realybė visai kitokia. Vienoms stebuklingai svorio atsikratyti padeda žindymas, kitoms tenka paplušėti sporto salėje. Penkios mamos dalijasi savo patirtimi.

Įspūdingiausios nuotraukos iš karališkųjų mažojo princo krikštynų

Šiandien ypatinga diena Didžiosios Britanijos karališkajai šeimai – pakrikštytas jauniausias princo Williamo (36) ir Catherine Middleton (36) sūnus Louis.

Naujus produktus išbandžiusios moterys įvertina jų naudą

Paskelbę informaciją, jog ieškome 10 mamų, kurios norėtų testuoti BABÉ produktus – rutulinį dezodorantą ir kūno gelį – sulaukėme daugiau kaip pusės tūkstančio norinčiųjų!

„Niekieno vaikai“ paskelbė naujų savanorių paiešką

Iniciatyvos „Niekieno vaikai“ atstovai įsitikino, kad ligoninėse vienišų vaikų yra tris kartus daugiau nei tikėtasi.

Prie Valdovų rūmų įsikūręs Vaikų amatų miestelis laukia mažųjų smalsuolių

Vilniuje, prie Valdovų rūmų, pirmadienį įsikūrė Dainų šventės Vaikų amatų miestelis.

Aštuonmetis vaikas baigė mokyklą ir stos į universitetą

Neeilinis įvykis Belgijoje, apie kurį praneša BBC.

Atostogos: pirkti keliones iš anksto ar laukti paskutinės minutės?

Vieni atostogas planuoja iš anksto, kruopščiai ruošiasi, derina, skaičiuoja. Kiti gi eina va bank – apie atostogas galvoja paskutinę akimirką ir kliaujasi paskutinės akimirkos sėkme. Kuriuos lydi sėkmė?

Vasaros stovyklų pliusai ir minusai (1)

Kokią naudą gauna vaikas dalyvaudamas vasaros stovyklose? Ar yra vaikų, kuriems nerekomenduojama dalyvauti jose? Kaip padėti nugalėti baimes užsisklendusiems vaikams? Kalbiname ilgametę „Pažink save“ stovyklų Klaipėdoje vadovę ir organizatorę Raimondą Šuopytę.

TAVO VAIKO premjeroje – šuniški nuotykiai filme „Slaptasis agentas Maksas“

„Smurfus“ ir „Skūbį Dū“ į kino ekranus perkėlęs režisierius Raja Gosnellis dovanoja dar vieną juoko dozę neanimaciniame, bet specialiųjų efektų nestokojančiame filme apie kietus šunis – „Slaptasis agentas Maksas“, kuris į Lietuvos kino teatrus su TAVO VAIKO premjera: pasinaudokite proga su visa šeima pamatyti šį filmą anksčiau – birželio 28 d., ketvirtadienį visuose kino centruose „Forum Cinemas“.

Šeimas Palangoje sutrauks mados mugė su nemokamais atrakcionais ir cukraus vata

Svarstote, kur apsilankyti per atostogas, jog diena neprailgtų nei Jums, nei Jūsų šeimai? Liepos 7 dieną poilsiaujantiems Palangoje pasiseks – čia vyks didžiausias nemokamas mados ir grožio renginys - „Design for life“.

Nemokamas festivalis vėl kvies vaikus smagiai ir prasmingai praleisti laiką

Ketvirtasis „Šeimų pasakų festivalis“ vėl kviečia visus vaikus kurti pasakas. Liepos 22 dieną Vilniuje prie Baltojo tilto vyks festivalio renginiai.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Išbandžiusios produktą moterys kalba apie meilę iš pirmo žvilgsnio

Jeigu esate ištikimi mūsų portalo skaitytojai, pastebėjote, kad vis dažniau siūlome jums išbandyti vieną ar kitą produktą.

Kviečia nemokamai išmokti kūdikių masažo paslapčių ir sustiprinti sveikatą po gimdymo (1)

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras birželio mėnesį organizuoja nemokamų praktinių seminarų ciklą esamiems ir būsimiems tėvams. Visi užsiėmimai yra nemokami, tereikia užsiregistruoti.