Naujoji tvarka dėl vaiko pinigų sukėlė diskusijų audrą

 (4)
Seimui priėmus naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymą, pagal kurį įteisintas vaiko pinigų mokėjimas visiems vaikams – 30 eurų nuo gimimo iki 18 metų ir vyresniems, jei mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, bet ne ilgiau kaip iki jiems sukaks 21 metai, sulaukė nevienareikšmių vertinimų.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Straipsnį apie naująją tvarką kviečiame skaityti ČIA.

TAVO VAIKO feisbuko paskyroje, kurioje lankosi beveik 70 000 narių, po vakar publikuoto straipsnio apie naująją tvarką kilo diskusijų audra.

Dauguma komentatorių neigiamai vertino naująjį įstatymą, pabrėždami, kad tai tėra pinigų perskirstymas, kitaip juos pavadinant ir esą šis įstatymas naudingas nedirbantiems ir daug vaikų auginantiems tėvams.

Jūsų dėmesiui – kelios tėvų mintys iš vykusios diskusijos.

Aš taip suprantu, kad praktiškai visi pasisakantys už šį įstatymą yra arba bedarbiai, arba nieko nesuvokia apie mokesčius. Panaikinus PNPD (papildomą neapmokestinamą pajamų dydį), prarasiu daug daugiau, nei gausiu tuos 30 eurų. Tai kokia čia gerovė vaikui, jei tėvų pajamos realiai sumažės?

**

Labai blogai vertinu. Išloš tik pašalpiniai, tinginiai ir nedirbantys daugiavaikiai, o normalioms dirbančioms šeimoms tai yra nuostolis ir papildomas popierizmas.

***

Ne visiems ir daugiavaikiams yra gerai. Mūsų šeimos atveju, nuėmus PNPD ir gaunant vaiko pinigus už tris vaikus, mes patirsime nuostolio. Tad išlošia chroniški bedarbiai ir tinginiai, o dirbančios šeimos nelabai ką ir laimi.

***

Aš esu daugiavaikė ir dirbanti. Deja, man nieko nepagerės. Sumažės atlyginimas, o bendra suma bus tokia pati, kaip iki tol. Tik skirtumas, kad gausiu ne atlyginimą, o pašalpą.

***

Ne duoda, o atima ir liepia to, ką atėmė, prašyti. Tad dirbantis žmogus ir uždirbančio tampa prašytoju, kad gautų tuos pačius savo uždirbtus pinigus. Ko norim? Būtų neblogai nustoti imituoti darbą ir vaidinti, kad daro kažkokį alia gėrį auginantiems vaikus (ir dar tuo labai girtis), kai nei velnio jie nedaro, o tik gaišta laiką bereikalingiems „pokyčiams", po kurių realiai jokios naudos nebus.

**

Taip valdžia pataupyti tikisi. Dabar gi dirbantys visi prisitaiko NPD ir PNPD, o kai reikės dėl šių pačių pinigėlių kreiptis ir jų prašyti, tai bus tokių tėvelių, kurie numos ranka ir nesikreips.

**

Nedirbu dėl savo sveikatos ir gaunu vos 187 eurų neįgalumo pensijos. Augindama 2 paauglius tikrai pajusiu, kad gaunu tuos vaikams skirtus pinigus.

***

Juokas ima su tokia pinigu suma, ar ne? Už tuos pinigus galima tik sauskelnių vieną pakuotę nusipirkti! Kas gėrė ir geria, nežiūri savo vaikų, tiems bus gerai. Išeis ne vienas bambalis! O tie vaikai toliau vargšai bus....

**

Labai gerai vertinu! Gautus pinigus dedant į atskirą sąskaitą, taip ir mokslams už vaiką universitete galima šiek tiek sutaupyti.

**

Čia tolygu, kad išima iš jūsų piniginės 30 eurų, o tada juos duoda jums ir aiškina, kokie jie geri, nes duoda jums pinigų.

Kviečiame ir jus jungtis į mūsų feisbuko bičiulių gretas. Mes diskutuojame ČIA.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Feisbuke plinta nematytas kiaušinių marginimo būdas

Artėjant Velykoms, vis dažniau susimąstome, kaip dažysime margučius. Šįkart pristatome Lietuvoje neįprastą būdą.

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas

Savo pirmagimio sūnaus greita ir lengva gimdymo istorija dalijasi Neringa. Tačiau jos nėštumas, atvirkščiai, buvo be galo sunkus. Jūsų gimdymo istorijų laukiame el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Fotoreportažas iš MAMŲ MUGĖS: kokios staigmenos čia laukia sutaupyti norinčių pirkėjų

Šiandien Vilniuje verslo centre „Gariūnai“ prasideda šeimų itin laukiamas renginys – „Mamų mugė“. Jos metu galima įsigyti nėščiosioms skirtų prekių, vaikų drabužėlių, avalynės, žaislų, vežimėlių, knygų ir dar visokiausių kitokių daiktų, skirtų vaikams nuo gimimo iki paauglystės.

Facebook padės ieškoti dingusių vaikų

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su pasaulinio socialinio tinklo „Facebook“ Saugumo ir patikros departamento vadove Emily Vacher aktyvavo dingusių vaikų paieškai skirtą sistemą „Amber Alert“.

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo (4)

Nė viena iš ligoninių neužtikrina minimalių sąlygų sėkmingai žindymo pradžiai. Tokią išvadą padarė iniciatyvos „Žindymui draugiška“ iniciatoriai, kurie apklausė beveik tūkstantį 2017 metais Lietuvoje gimdžiusių mamų.

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati

Savo gimdymo istorija dalijasi Jolanta. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!

Savo gimdymo istorija dalijasi Ingrida. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Motinos dienos proga – dovana esamoms ir būsimoms mamoms

Visų esamų ir būsimų Lietuvos mamų šį pavasarį laukia ypač vertinga dovana – pasaulinės misijos „Sveika ir Laiminga Mama“ pradžia.

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias

Savo gimdymo istorija dalijasi Sandra. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

TAVO VAIKO premjeroje – mielas išdaigininkas TRIUŠIS PITERIS

Vaikų literatūros klasika žaismingai perkeliama į kino ekranus! Kovo 18 d. (sekmadienį) visuose kino centruose „Forum Cinemas" TAVO VAIKO premjeroje – filmas „Triušis Piteris", pastatytas beveik prieš 120 metų britų rašytojos Beatrix Potter sukurtą ir viso pasaulio vaikus sužavėjusią istoriją apie išdykusį, bet mielą triušiuką. Pamatykite pirmieji!

Moteris sužinojo esanti nėščia likus 15 minučių iki gimdymo (4)

Australė Jayde Lawrence pagimdė kūdikį praėjus 15 minučių po to, kai sužinojo, kad ji nėščia. Kaip praneša laikraštis „The Daily Mail“, moteris manė, kad jai apendicitas.

Neeilinė fotosesija: per dideli rūbai atskleidė neišnešiotų kūdikių trapumą

Paramos projektas „Ankstukai" pavasarį pasitinka pristatydami fotografijų parodą „Auginu Lietuvą". Fotomenininkų darbuose per didelius rūbus dėvintys ankstukai atskleidžia savo mažumą ir trapumą bei primena, koks reikalingas yra aplinkinių dėmesys ir rūpestis, kai visas pasaulis tau per didelis.

Išnagrinėti du trečdaliai vaiko pinigų prašymų (2)

Iš visų pateiktų prašymų skirti vadinamuosius „vaiko pinigus“ šiuo metu priimta 71 proc. sprendimų dėl išmokos vaikui skyrimo.

Siaučiant pūgai gimdyvė nespėjo nuvykti į ligoninę

Didžiojoje Britanijoje neeilinis įvykis – judraus kelio šalikelėje moteris pagimdė kūdikį.

Karolina Kriukelytė–Slavinskienė: kaip gerai, kad gydytojai klydo

Pirmą pavasario mėnesį žurnalas „Tavo vaikas" pasitinka gerai nusiteikęs – ryškus ir spalvotas. Kovo mėnesio numeryje (nr. 3) – daug ryškių asmenybių (herojų ir konsultantų), ryškiems pokyčiams įkvepiančių ir drąsinančių temų, idėjų.