„Niekieno vaikai“ paskelbė naujų savanorių paiešką

Iniciatyvos „Niekieno vaikai“ atstovai įsitikino, kad ligoninėse vienišų vaikų yra tris kartus daugiau nei tikėtasi.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Daug visuomenės dėmesio ir palaikymo sulaukusi iniciatyva „Niekieno vaikai" jau skaičiuoja pirmuosius rezultatus, kurie džiugina ir neramina vienu metu. Vos per mėnesį savanoriai 375 valandas paskyrė 11-ai vaikų, kurie dėl ligos ar krizinės situacijos šeimoje vieni atsidūrė ligoninėje. Galima džiaugtis, kad vaikai itin sunkiomis akimirkomis neliko vieni, tačiau neramina tai, kad jų buvo keliskart daugiau nei skelbė ankstesnė statistika.

Iniciatyva „Niekieno vaikai" siekia padėti vaikams, kurie atsiduria ligoninėse. Vieni jų – tai susirgę vaikų namų auklėtiniai, kiti – tik ką iš šeimų paimti vaikai. Ligoninės personalas pasirūpina būtiniausiais tokių vaikų poreikiais, tačiau jie neturi galimybių apsaugoti jų nuo vienatvės, emocinio nesaugumo, apleistumo sunkiausiomis akimirkomis.

„Mūsų savanoriai vaikus ramino, glostė, migdė, maitino, juokino, nešiojo ant rankų, kalbino, lydėjo į procedūras. Svarbu, kad visais atvejais pavyko greitai reaguoti – gavę pranešimą, mūsų žmonės, palikę ankstesnius darbus, jau po 2-3 valandų, būdavo pas vaiką.

Prie mažiausiųjų mūsų savanorės, keisdamos viena kitą, budėjo ir dieną, ir naktį. Stengiamės, kad ir vyresnieji vaikai kuo trumpiau būtų vieni. Ligoninėse pradėjome dirbti tik birželį, bet jau spėjome įsitikinti savo iniciatyvos reikalingumu bei prasmingumu, – sako viena iš „Niekieno vaikai" organizatorių Ieva Šuipė.

Iš budėjimo – pasikrovusi jėgų

Viena iš savanorių, Evelina Krasauskienė, pasakoja, kad budėjimas ligoninėje atneša daugybę gerų emocijų.

„Nors daugelis mano pažįstamų sakė, kad buvimas su vienišais vaikais ligoninėje jiems keltų tik liūdesį, tačiau mano emocijos po budėjimo tik pačios geriausios.

Po budėjimo einu į darbą pasikrovusi, nes žinau, kad padėjome dar vienam vaikui. Liūdesio ir graudulio tikrai nėra", – tikina savanorė, kuri su vaikais būna arba savaitgaliais, arba budi naktimis, po kurių eina į darbą.

Anot E. Krasauskienės, su visais vaikais ligoninėje kontaktas buvo lengvas ir nesunkus – sunkioje padėtyje atsidūrę mažyliai patys ieško santykio, nori būti ant rankų, apsikabinti.

Reikia daugiau savanorių

Šiuo metu „Niekieno vaikai" savanoriai dirba tik Vilniaus miesto klinikinės ligoninės vaikų klinikoje (vadinamoje Antakalnio vaikų ligoninėje). Tikėtasi, kad per mėnesį čia teks pasirūpinti 3–4 vaikais, tačiau pasirodė, kad realus skaičius net 3 kartus didesnis, o didžioji jų dalis atvežti po krizės šeimoje.

Dėl to jau dabar „Niekieno vaikai" yra paskelbę naują savanorių atranką – visų norinčių ir galinčių padėti, prašoma iki liepos 6 d. užpildyti atrankos anketą – ją galima rasti „Niekieno vaikai" „Facebook" paskyroje arba paspaudus šią nuorodą. Kol kas atranka vykdoma tik Vilniuje.

I. Šuipė pasakoja, kad daug žmonių nori padėti vaikams ligoninėse, tačiau ne kiekvienas norintis turi galimybių atsilaisvinti tada, kada reikia bei budėti dienomis ir naktimis. Tiesa, tie, kurie neturi galimybių tapti savanoriais, bet vis tiek nori palaikyti iniciatyvą, gali prisidėti finansine parama per portalą „Aukok.lt" – gautos lėšos bus skiriamos savanorių mokymams ir koordinavimo išlaidoms.

„Siekiame, kad vaikams netektų būti vieniems, tad mūsų savanorės su vaikais būna ir dieną, ir naktį. Negalime pakeisti pasaulio taip, kad visi jo vaikai būtų saugūs ir laimingi, bet galime pasistengti, kad sergantys be tėvų globos likę mažyliai leisdami dienas ligoninėje būtų ramūs, saugūs ir mylimi", – sako „Niekieno vaikai" organizatorė.

Pirmosios istorijos

Savo reikalingumu „Niekieno vaikų" savanoriai įsitikino jau pirmąją darbo savaitę, kuomet buvo šalia 5 vaikų.

- Prie sergančio metų amžiaus mažylio iš globos namų, pasikeisdamos dieną ir naktį budėjo 3 savanorės: daug nešiojo, padėjo užmigti, maitino, keitė sauskelnes ir rūbelius, padėjo ligoninės personalui sugirdyti vaistus, ramino po nemalonių procedūrų.

- Dėl krizinės situacijos šeimoje, į ligoninę buvo atvežti iš šeimos paimti broliukas ir sesutė. Vaikai buvo labai neramūs, išsigandę, nuolat klausinėjo apie mamą. Su jais buvo 4 savanorės, kurioms prireikė daug kantrybės ir žinių, kad padėtų vaikams kiek įmanoma ramiau ir saugiau išbūtų sunkiomis akimirkomis.

- Kiti du mažyliai – nė metų neturintys mergytė ir berniukas ligoninėje taip pat atsidūrė ne dėl ligos, o dėl krizinės situacijos šeimoje. Pirmąjį nelengvą vakarą su jais buvo viena savanorė, o kitą dieną į darbą įsijungė dar trys savanorės, kurios dieną ir naktį buvo su vaikais. Naktys nebuvo lengvos, nes mažyliai prabusdavo skirtingu metu, tačiau, kaip pasakoja savanorės, viską atperka mažylio apkabinimas, prisiglaudimas ir supratimas, kad nepaisant gyvenimo aplinkybių, čia ir dabar jis gauna šilumą, saugumą, visapusę priežiūrą.

Daugiau apie iniciatyvą bei atskiras istorijas galima sužinoti „Facebook" paskyroje „Niekieno vaikai".

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Paskelbtos pirmosios iš urvo Tailande išgelbėtų vaikų nuotraukos

Tailando medikai patenkinti iš urvo ištrauktų berniukų sveikata.

MAMOS ATVIRAI: kova su kilogramais po gimdymo

Mėnuo po gimdymo jau gali didžiuotis idealia figūra. Tokį standartą jau kuris laikas bruka Holivudo ir kai kurios Lietuvos žvaigždės. Tačiau realybė visai kitokia. Vienoms stebuklingai svorio atsikratyti padeda žindymas, kitoms tenka paplušėti sporto salėje. Penkios mamos dalijasi savo patirtimi.

Įspūdingiausios nuotraukos iš karališkųjų mažojo princo krikštynų

Šiandien ypatinga diena Didžiosios Britanijos karališkajai šeimai – pakrikštytas jauniausias princo Williamo (36) ir Catherine Middleton (36) sūnus Louis.

Naujus produktus išbandžiusios moterys įvertina jų naudą

Paskelbę informaciją, jog ieškome 10 mamų, kurios norėtų testuoti BABÉ produktus – rutulinį dezodorantą ir kūno gelį – sulaukėme daugiau kaip pusės tūkstančio norinčiųjų!

„Niekieno vaikai“ paskelbė naujų savanorių paiešką

Iniciatyvos „Niekieno vaikai“ atstovai įsitikino, kad ligoninėse vienišų vaikų yra tris kartus daugiau nei tikėtasi.

Prie Valdovų rūmų įsikūręs Vaikų amatų miestelis laukia mažųjų smalsuolių

Vilniuje, prie Valdovų rūmų, pirmadienį įsikūrė Dainų šventės Vaikų amatų miestelis.

Aštuonmetis vaikas baigė mokyklą ir stos į universitetą

Neeilinis įvykis Belgijoje, apie kurį praneša BBC.

Atostogos: pirkti keliones iš anksto ar laukti paskutinės minutės?

Vieni atostogas planuoja iš anksto, kruopščiai ruošiasi, derina, skaičiuoja. Kiti gi eina va bank – apie atostogas galvoja paskutinę akimirką ir kliaujasi paskutinės akimirkos sėkme. Kuriuos lydi sėkmė?

Vasaros stovyklų pliusai ir minusai (1)

Kokią naudą gauna vaikas dalyvaudamas vasaros stovyklose? Ar yra vaikų, kuriems nerekomenduojama dalyvauti jose? Kaip padėti nugalėti baimes užsisklendusiems vaikams? Kalbiname ilgametę „Pažink save“ stovyklų Klaipėdoje vadovę ir organizatorę Raimondą Šuopytę.

TAVO VAIKO premjeroje – šuniški nuotykiai filme „Slaptasis agentas Maksas“

„Smurfus“ ir „Skūbį Dū“ į kino ekranus perkėlęs režisierius Raja Gosnellis dovanoja dar vieną juoko dozę neanimaciniame, bet specialiųjų efektų nestokojančiame filme apie kietus šunis – „Slaptasis agentas Maksas“, kuris į Lietuvos kino teatrus su TAVO VAIKO premjera: pasinaudokite proga su visa šeima pamatyti šį filmą anksčiau – birželio 28 d., ketvirtadienį visuose kino centruose „Forum Cinemas“.

Šeimas Palangoje sutrauks mados mugė su nemokamais atrakcionais ir cukraus vata

Svarstote, kur apsilankyti per atostogas, jog diena neprailgtų nei Jums, nei Jūsų šeimai? Liepos 7 dieną poilsiaujantiems Palangoje pasiseks – čia vyks didžiausias nemokamas mados ir grožio renginys - „Design for life“.

Nemokamas festivalis vėl kvies vaikus smagiai ir prasmingai praleisti laiką

Ketvirtasis „Šeimų pasakų festivalis“ vėl kviečia visus vaikus kurti pasakas. Liepos 22 dieną Vilniuje prie Baltojo tilto vyks festivalio renginiai.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Išbandžiusios produktą moterys kalba apie meilę iš pirmo žvilgsnio

Jeigu esate ištikimi mūsų portalo skaitytojai, pastebėjote, kad vis dažniau siūlome jums išbandyti vieną ar kitą produktą.

Kviečia nemokamai išmokti kūdikių masažo paslapčių ir sustiprinti sveikatą po gimdymo (1)

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras birželio mėnesį organizuoja nemokamų praktinių seminarų ciklą esamiems ir būsimiems tėvams. Visi užsiėmimai yra nemokami, tereikia užsiregistruoti.