Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas: „Kartais nuo vaikų pabėgu į darbą"

 (1)
Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas su žmona dainininke Agne Sabulyte augina penkiametę Vakarę ir birželį švęsiantį trejų metų gimtadienį Dobilą.
© Iveta Baltrušaitytė

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Jonas su dukra sutirpdė TV žiūrovų širdis laidoje „Du balsai – viena širdis", atlikę dainą „Naktelės žiedai".

Kas lengviau atrodo jums – eiti į darbą ar auginti vaikus?

Man – eiti į darbą (juokiasi) , kol vaikas paauga, iki kokių dvejų trejų metų. Tai, žinoma, priklauso nuo šeimos, kokie santykiai joje, koks vaikas ir daug kitų aplinkybių.

Yra tėvų – nesvarbu, mamų ar tėčių, kurie kažkaip intuityviai moka bendrauti su vaikais – lengvai ir paprastai. Tokie tėvai gali auginti daug vaikų, nes tai tėvai – tarsi nuo Dievo, kitiems reikia mokytis.

Kodėl jūs pabrėžėte, kad nuo vaiko gimimo iki trejų metų – sunkus etapas?

Tuo metu vaikas labai priklausomas nuo tėvų, reikia jį nepaliaujamai stebėti – tai jis pirštus bando į elektros lizdą sukišti, tai vis kur taikosi nupulti, tai į gatvę išlėkti... O nuo trejų metų, galiu pasakyti iš savo patirties, Vakarė pasidarė daug sąmoningesnė, kaip smagu, kaip bandai tartis ir , žiūrėk, pavyksta.

Jūs esate griežtas tėvas?

Kažkur skaičiau straipsnį, kad negriežti tėvai savo vaikus daro nelaimingus, nes jie nesuvokia ribų, o kai nesuvokia, yra nesaugūs.

Jeigu pagal tai spręsti, aš – tas tėvas, kuris savo vaikus daro nelaimingus (juokiasi). Man vaikai – yra viskas, jie - didieji mokytojai. Neslėpsiu, kartais nuo jų labai pavargstu ir būna dienų, kad į darbą bėgu lyg išsigelbėti, bet be jų savo gyvenimo neįsivaizduoju.

Kaip Vakarė atsidūrė laidoje, apie šeimą, vaikų auklėjimą, mamiškus tėčius ir tėviškas mamas, žaidimus, dainavimą ir kitus žinomo dainininko tėvystės atradimus skaitykite šiltą interviu naujausiame „Tavo vaiko" žurnale (nr. 5).

LRT laidos „Du balsai – viena širdis" akimirkos nufotografavo Iveta Baltrušaitytė.

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas: „Kartais nuo vaikų pabėgu į darbą"
© TAVO VAIKAS

Kitos temos, kurias galite rasti žurnale:

Kadangi artėja krikštynų sezonas, Mamos diena – taip pat labai greitai, žurnalo konsultantų klausiame, o kaip švęsti šventę, kad ji būtų palanki vaikui.

„Šeimos renginiai yra naudingi vaikui, tik svarbu, koks jų turinys", tėvus perspėja psichologas Vytis Valantinas. Skaitykite str. „Kaip švęsti auginant vaikus".

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas: „Kartais nuo vaikų pabėgu į darbą"
© TAVO VAIKAS


Krikštynų idėjų ieškokite str. „Krikštynos". Žurnalo konsultantė pasakoja: „Kai sunku sugalvoti šios šventės temą, visada klausiu tėvų, kaip šeima vadina savo vaikutį. Vienas tėtis savo dukrą švelniai šaukia „pelyte". Toks žodis gali tapti krikštynų tema."

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas: „Kartais nuo vaikų pabėgu į darbą"
© TAVO VAIKAS

Mamos dieną siūlome švęsti lengvai. Receptą pyragaičio, kurį pagamino šia proga savo mamai mažasis Domas, padedamas tėčio Manto, rasite str. „Maža rankytė Mamai".

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas: „Kartais nuo vaikų pabėgu į darbą"
© TAVO VAIKAS

Savo šeimos laimės receptais su žurnalo skaitytojais dalijasi keturių vaikų mama Smiltė.

„Patarčiau visoms poroms: nebijokite vienas prie kito liestis, eiti susikibę už rankų gatve, nors jums ir ne šešiolika." Ypač atviras pokalbis - str. „Nuolat įsimylėję".

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas: „Kartais nuo vaikų pabėgu į darbą"
© TAVO VAIKAS


Str. „Beveik be taisyklių" laukia išsamus pokalbis apie kūdikių primaitinimą su vaikų gydytoju gastroenterologu doc. dr. Vaidotu Urbonu.

„Kodėl šiandien grįžtama prie rekomendacijų primaitinti pradėti anksčiau nei nuo pusės metų? Statistika rodo, kad daugėja alerginių ligų", - sako daktaras.

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas: „Kartais nuo vaikų pabėgu į darbą"
© TAVO VAIKAS

Vaikų mados puslapius šįkart iliustruoja ne tik nuostabūs modeliukai, bet ir nepakartojamos Juozo Erlicko eilės. (Str. „Skanumynų skanumynai")

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas: „Kartais nuo vaikų pabėgu į darbą"
© TAVO VAIKAS


SIURPRIZAS SKAITYTOJAMS!

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas: „Kartais nuo vaikų pabėgu į darbą"
© TAVO VAIKAS

Naujausiame, gegužės mėnesio, TAVO VAIKO žurnale rasite kuponą, su kuriuo galėsite nemokamai apsilankyti moderniame ir smagiame vaikų žaidimų centre „Cosmos Place. Vaikų centras“. Išsikirpkite kuponą iš 3 psl. ir dūkite į valias. Labai tikimės, kad jūsų mažyliui patiks ši mūsų dovanėlė!

Smagaus laiko su žurnalu „Tavo vaikas"!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Paskelbtos pirmosios iš urvo Tailande išgelbėtų vaikų nuotraukos

Tailando medikai patenkinti iš urvo ištrauktų berniukų sveikata.

MAMOS ATVIRAI: kova su kilogramais po gimdymo

Mėnuo po gimdymo jau gali didžiuotis idealia figūra. Tokį standartą jau kuris laikas bruka Holivudo ir kai kurios Lietuvos žvaigždės. Tačiau realybė visai kitokia. Vienoms stebuklingai svorio atsikratyti padeda žindymas, kitoms tenka paplušėti sporto salėje. Penkios mamos dalijasi savo patirtimi.

Įspūdingiausios nuotraukos iš karališkųjų mažojo princo krikštynų

Šiandien ypatinga diena Didžiosios Britanijos karališkajai šeimai – pakrikštytas jauniausias princo Williamo (36) ir Catherine Middleton (36) sūnus Louis.

Naujus produktus išbandžiusios moterys įvertina jų naudą

Paskelbę informaciją, jog ieškome 10 mamų, kurios norėtų testuoti BABÉ produktus – rutulinį dezodorantą ir kūno gelį – sulaukėme daugiau kaip pusės tūkstančio norinčiųjų!

„Niekieno vaikai“ paskelbė naujų savanorių paiešką

Iniciatyvos „Niekieno vaikai“ atstovai įsitikino, kad ligoninėse vienišų vaikų yra tris kartus daugiau nei tikėtasi.

Prie Valdovų rūmų įsikūręs Vaikų amatų miestelis laukia mažųjų smalsuolių

Vilniuje, prie Valdovų rūmų, pirmadienį įsikūrė Dainų šventės Vaikų amatų miestelis.

Aštuonmetis vaikas baigė mokyklą ir stos į universitetą

Neeilinis įvykis Belgijoje, apie kurį praneša BBC.

Atostogos: pirkti keliones iš anksto ar laukti paskutinės minutės?

Vieni atostogas planuoja iš anksto, kruopščiai ruošiasi, derina, skaičiuoja. Kiti gi eina va bank – apie atostogas galvoja paskutinę akimirką ir kliaujasi paskutinės akimirkos sėkme. Kuriuos lydi sėkmė?

Vasaros stovyklų pliusai ir minusai (1)

Kokią naudą gauna vaikas dalyvaudamas vasaros stovyklose? Ar yra vaikų, kuriems nerekomenduojama dalyvauti jose? Kaip padėti nugalėti baimes užsisklendusiems vaikams? Kalbiname ilgametę „Pažink save“ stovyklų Klaipėdoje vadovę ir organizatorę Raimondą Šuopytę.

TAVO VAIKO premjeroje – šuniški nuotykiai filme „Slaptasis agentas Maksas“

„Smurfus“ ir „Skūbį Dū“ į kino ekranus perkėlęs režisierius Raja Gosnellis dovanoja dar vieną juoko dozę neanimaciniame, bet specialiųjų efektų nestokojančiame filme apie kietus šunis – „Slaptasis agentas Maksas“, kuris į Lietuvos kino teatrus su TAVO VAIKO premjera: pasinaudokite proga su visa šeima pamatyti šį filmą anksčiau – birželio 28 d., ketvirtadienį visuose kino centruose „Forum Cinemas“.

Šeimas Palangoje sutrauks mados mugė su nemokamais atrakcionais ir cukraus vata

Svarstote, kur apsilankyti per atostogas, jog diena neprailgtų nei Jums, nei Jūsų šeimai? Liepos 7 dieną poilsiaujantiems Palangoje pasiseks – čia vyks didžiausias nemokamas mados ir grožio renginys - „Design for life“.

Nemokamas festivalis vėl kvies vaikus smagiai ir prasmingai praleisti laiką

Ketvirtasis „Šeimų pasakų festivalis“ vėl kviečia visus vaikus kurti pasakas. Liepos 22 dieną Vilniuje prie Baltojo tilto vyks festivalio renginiai.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Išbandžiusios produktą moterys kalba apie meilę iš pirmo žvilgsnio

Jeigu esate ištikimi mūsų portalo skaitytojai, pastebėjote, kad vis dažniau siūlome jums išbandyti vieną ar kitą produktą.

Kviečia nemokamai išmokti kūdikių masažo paslapčių ir sustiprinti sveikatą po gimdymo (1)

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras birželio mėnesį organizuoja nemokamų praktinių seminarų ciklą esamiems ir būsimiems tėvams. Visi užsiėmimai yra nemokami, tereikia užsiregistruoti.