Paaiškėjo, kokios temos labiausiai rūpi vaikus auginančioms šeimoms

Kovo 14-15 d. pirmą kartą Lietuvoje vykusioje konferencijoje „Atsakinga tėvystė" tėvai klausėsi paskaitų ir diskutavo su profesionalais vaikų auklėjimo temomis.
© Organizatorių nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Konferencijoje „Atsakinga tėvystė" išaiškėjo aktualiausios vaikų auklėjimo temos

Kaip vieną iš pačių aktualiausių vaikų auklėjimo temų tėvai nurodė konkurenciją tarp vaikų. Į tėvų sureitinguotą temų penketuką taip pat pateko paskaitos apie vaiko emocinį intelektą, mokyklinuko raidos etapus ir krizes, apie tai, kaip motyvuoti vaikus mokytis, ką tėvams reikia žinoti apie vaikus ir kompiuterį bei vaikus ir pinigus.

Konferencijoje paskaitų klausėsi daugiau kaip tūkstantis tėvų, atvykusių iš visos Lietuvos. Didžioji jų dalis teigė, kad paskaitų temos buvo labai naudingos, įdomios ir netikėtos, todėl šioje konferencijoje būtinai dalyvaus ir kitais metais. Beveik visi klausytojai sakė, kad konferenciją kaip labai naudingą rekomenduos ir kitiems vaikus auginantiems tėveliams.

Konferencijoje pranešimus skaitė ir savo patirtimi dalinosi net septyniolika geriausių savo srities specialistų – lektorių, psichologų, edukologų, „blogerių“. Čia pat veikė ir „Žinių“ bei „Ekspertų“ alėjos.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Gydytojos nuomonė apie veiklias moteris, kurios dirba iki gimdymo
Miego sutrikimai: psichologė įvardija, kokias klaidas darome

„Žinių alėjoje“ paskaitas skaitantys lektoriai individualiai konsultavo ir atsakinėjo į tėvų klausimus, o „Ekspertų alėjoje“ savo veiklą pristatė įvairios įmonės, socialinės iniciatyvos: leidiniai tėveliams, neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas“, Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba, Žaislų muziejus, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, įvairūs laisvalaikio ir vaikų ugdymo centrai, sveiko maisto ir mitybos įmonės ir kt.

Buvo sukurta ir erdvė vaikams, kurioje mažieji lankytojai, kol jų tėvai klausėsi paskaitų, galėjo piešti ir žaisti.

„Dauguma tėvų atvyko be vaikų, nes norėjo visą savo dėmesį skirti paskaitoms, kurios tikrai buvo labai įdomios. Smagu buvo stebėti, kaip nuščiuvusi salė klausėsi lektorių ir kaip džiaugėsi atvykę į šį renginį. Renginio sėkmė tikrai pranoko mūsų lūkesčius, nesitikėjome nei tiek klausytojų, nei tokių gerų įvertinimų“, – džiaugėsi konferenciją organizuojančio Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO Konferencijų skyriaus vadovas Justinas Bortkevičius.

Kaip teigė organizatoriai, „Atsakinga tėvystė“ – tęstinis projektas ir konferencija vėl vyks kitais metais. „Kokios problemos ir vaikų auklėjimo temos bus keliamos antrojoje konferencijoje, dar nesvarstėme – jas padiktuos specialistai, kasdien susiduriantys su tėvelių problemomis ir žinantys aktualiausius vaikų auklėjimo klausimus.

Vėl kviesimės geriausius Lietuvos vaikų auklėjimo specialistus, psichologus, edukologus, galbūt gydytojus, vėl bus galima ne tik klausytis paskaitų, tačiau ir užduoti lektoriams individualius klausimus „Žinių alėjoje“, – ateities planais dalinasi J. Bortkevičius.

Konferenciją „Atsakinga tėvystė“ LITEXPO organizuoja kartu su UAB "Galimybių arsenalas".

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Šeimas Palangoje sutrauks mados mugė su nemokamais atrakcionais ir cukraus vata

Svarstote, kur apsilankyti per atostogas, jog diena neprailgtų nei Jums, nei Jūsų šeimai? Liepos 7 dieną poilsiaujantiems Palangoje pasiseks – čia vyks didžiausias nemokamas mados ir grožio renginys - „Design for life“.

Nemokamas festivalis vėl kvies vaikus smagiai ir prasmingai praleisti laiką

Ketvirtasis Arklio Dominyko pasakų festivalis vėl kviečia visus vaikus kurti pasakas. Liepos 8 dieną Vilniuje prie Baltojo tilto vyks festivalio renginiai.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Išbandžiusios produktą moterys kalba apie meilę iš pirmo žvilgsnio

Jeigu esate ištikimi mūsų portalo skaitytojai, pastebėjote, kad vis dažniau siūlome jums išbandyti vieną ar kitą produktą.

Kviečia nemokamai išmokti kūdikių masažo paslapčių ir sustiprinti sveikatą po gimdymo (1)

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras birželio mėnesį organizuoja nemokamų praktinių seminarų ciklą esamiems ir būsimiems tėvams. Visi užsiėmimai yra nemokami, tereikia užsiregistruoti.

Piršlybų įkarštyje vaikas padarė tai, ko iš jo niekas nesitikėjo (1)

Gali iki smulkių detalių apgalvoti piršlybų scenarijų, bet jei šalia bus vaikų, nepamiršk, kad netikėtumų gali būti visada.

Metų šeima išrinkti visaginiečiai, auginantys 5 vaikus

Tradicinio konkurso „Metų šeima“ finale dalyvavo trys daugiavaikės šeimos – panevėžiečių ir dvi šeimos iš Visagino.

Nemokamas festivalis vaikams primena: knygų skaitymas yra džiaugsmas ir malonumas, o ne prievolė

Nemokamo skaitymo festivalio vaikams organizatoriai įsitkinę – skaitymas visų pirma yra džiaugsmas.

Vilniaus gatvėse praeiviai su šypsenomis lydėjo neeilinį kūdikių paradą

Gegužės 7-13 dienomis yra Europos vaikų nešiojimo (nešioklių) savaitė - „European Babywearing week“. šių metų jos šūkis – „Nešiojimas jungia!“

Daugiau nei 700 moterų mamos dieną šventė konferencijoje „Sveika ir laiminga mama"

Gegužės 6 d., Lietuvoje minint šventinį motinos dienos sekmadienį, Vilniuje vyko pirmą kartą organizuota tarptautinė konferencija „Sveika ir laiminga mama", skirta visoms moterims bei poroms.

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50

Artėjant Motinos dienai ELTA pasidomėjo, kokia buvo ir šiandien yra Lietuvos mama.

Cezario operaciją patyrusios mamos pjūvio randą puošia tatuiruotėmis

Neretai tatuiruotę nusprendę darytis žmonės skiria ją konkrečiam gyvenimo įvykiui, kurį nori tokiu būdu įamžinti – vestuvėms, vaiko gimimui ir panašiai.

Ypatingo grožio filme visai šeimai atkurta milijonų mėgstama istorija

TAVO VAIKO premjeroje – beribis fantazijos pasaulis filme „Džimas Saga ir mašinistas Lukas".

Festivalis „Labas!“ į teatrą kviečia net naujagimius

Gegužės 6 dieną Vilniuje prasideda tarptautinis teatro festivalis kūdikiams ir vaikams „Labas!“.

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas: „Kartais nuo vaikų pabėgu į darbą" (1)

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas su žmona dainininke Agne Sabulyte augina penkiametę Vakarę ir birželį švęsiantį trejų metų gimtadienį Dobilą.