Paaiškėjo, kokios temos labiausiai rūpi vaikus auginančioms šeimoms

Kovo 14-15 d. pirmą kartą Lietuvoje vykusioje konferencijoje „Atsakinga tėvystė" tėvai klausėsi paskaitų ir diskutavo su profesionalais vaikų auklėjimo temomis.
© Organizatorių nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Konferencijoje „Atsakinga tėvystė" išaiškėjo aktualiausios vaikų auklėjimo temos

Kaip vieną iš pačių aktualiausių vaikų auklėjimo temų tėvai nurodė konkurenciją tarp vaikų. Į tėvų sureitinguotą temų penketuką taip pat pateko paskaitos apie vaiko emocinį intelektą, mokyklinuko raidos etapus ir krizes, apie tai, kaip motyvuoti vaikus mokytis, ką tėvams reikia žinoti apie vaikus ir kompiuterį bei vaikus ir pinigus.

Konferencijoje paskaitų klausėsi daugiau kaip tūkstantis tėvų, atvykusių iš visos Lietuvos. Didžioji jų dalis teigė, kad paskaitų temos buvo labai naudingos, įdomios ir netikėtos, todėl šioje konferencijoje būtinai dalyvaus ir kitais metais. Beveik visi klausytojai sakė, kad konferenciją kaip labai naudingą rekomenduos ir kitiems vaikus auginantiems tėveliams.

Konferencijoje pranešimus skaitė ir savo patirtimi dalinosi net septyniolika geriausių savo srities specialistų – lektorių, psichologų, edukologų, „blogerių“. Čia pat veikė ir „Žinių“ bei „Ekspertų“ alėjos.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Gydytojos nuomonė apie veiklias moteris, kurios dirba iki gimdymo
Miego sutrikimai: psichologė įvardija, kokias klaidas darome

„Žinių alėjoje“ paskaitas skaitantys lektoriai individualiai konsultavo ir atsakinėjo į tėvų klausimus, o „Ekspertų alėjoje“ savo veiklą pristatė įvairios įmonės, socialinės iniciatyvos: leidiniai tėveliams, neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas“, Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba, Žaislų muziejus, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, įvairūs laisvalaikio ir vaikų ugdymo centrai, sveiko maisto ir mitybos įmonės ir kt.

Buvo sukurta ir erdvė vaikams, kurioje mažieji lankytojai, kol jų tėvai klausėsi paskaitų, galėjo piešti ir žaisti.

„Dauguma tėvų atvyko be vaikų, nes norėjo visą savo dėmesį skirti paskaitoms, kurios tikrai buvo labai įdomios. Smagu buvo stebėti, kaip nuščiuvusi salė klausėsi lektorių ir kaip džiaugėsi atvykę į šį renginį. Renginio sėkmė tikrai pranoko mūsų lūkesčius, nesitikėjome nei tiek klausytojų, nei tokių gerų įvertinimų“, – džiaugėsi konferenciją organizuojančio Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO Konferencijų skyriaus vadovas Justinas Bortkevičius.

Kaip teigė organizatoriai, „Atsakinga tėvystė“ – tęstinis projektas ir konferencija vėl vyks kitais metais. „Kokios problemos ir vaikų auklėjimo temos bus keliamos antrojoje konferencijoje, dar nesvarstėme – jas padiktuos specialistai, kasdien susiduriantys su tėvelių problemomis ir žinantys aktualiausius vaikų auklėjimo klausimus.

Vėl kviesimės geriausius Lietuvos vaikų auklėjimo specialistus, psichologus, edukologus, galbūt gydytojus, vėl bus galima ne tik klausytis paskaitų, tačiau ir užduoti lektoriams individualius klausimus „Žinių alėjoje“, – ateities planais dalinasi J. Bortkevičius.

Konferenciją „Atsakinga tėvystė“ LITEXPO organizuoja kartu su UAB "Galimybių arsenalas".

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias kviečia į nemokamus praktinius užsiėmimus

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras skelbia kineziterapinių seminarų ciklą nėščiosioms, neseniai pagimdžiusioms moterims bei mamytėms su kūdikiais.

Pribloškianti žinia apie gydytoją Aspergerį, kurio vardu pavadintas autistinis sutrikimas

Naujai atskleisti dokumentai rodo, kad pediatras H. Aspergeris bendradarbiavo su naciais.

Psichologė Laura Milčienė: teatras yra puikus pakaitalas technologijoms

Vos prieš tris mėnesius Vilniuje duris žiūrovams atvėręs teatras „Pradžia“ jau spėjo įsitvirtinti Vilniaus renginių kalendoriuose, kviesdamas šeimas su pačiais mažiausiais į spektaklius, gyvos muzikos koncertus, meno pažinimo užsiėmimus, o dar tik besilaukiančias poras – į tėvystės paskaitas. Teatras vaikams „Pradžia" šią savaitę žymi jau 100-ąjį renginį nuo atsidarymo pradžios.

Išskirtinėje fotosesijoje – 100 pasipuošusių nėščiųjų

Algis Kriščiūnas įamžino 100 nėščiųjų bendroje nuotraukoje. Taip gegužę vyksiančios konferencijos „Sveika ir laiminga mama" organizatoriai sveikino Lietuvą su valstybės atkūrimo šimtmečiu.

Naujos parduotuvės atidaryme – žinomos mamos su vaikais

Vilniuje esančiame prekybos centre „Panorama“ antrajame aukšte duris atvėrė nauja parduotuvė CHICCO.

Lietuvoje vis dar yra savaitinių darželių, kuriuose mažyliai lieka nakvoti, poreikis

„Mažylis jausis gerai tiek, kiek įmanoma, jei tomis dienomis, kai bus su mama, tarsi sems jos meilės atsargas“, – taip mūsų žurnalo redaktorei sakė specialistės, kurias kalbinome rašydami straipsnį apie savaitinį darželį.

Kviečia nemokamos paskaitos būsimiems ir esamiems tėvams Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui.

Kūdikis gimė praėjus ketveriems metams po tėvų mirties

Skamba neįtikėtinai, bet tai visiška tiesa.

Kokio Zodiako vaikus auginti lengviausia, o kokio – sunkiausia

Kokiomis savybėmis yra apdovanoti skirtingi Zodiako ženklai, ir ką apie jų auklėjimą reikėtų žinoti tėvams?

Prasidėjo 2018 metų šeimos rinkimai

Daugiavaikių šeimų asociacija MES skelbia „2018 Metų šeimos“ rinkimus.

Pritarė siūlymui įteisinti gimdymus namuose

Ministrų kabinetas šiandien pritarė siūlymui įteisinti gimdymus namuose.

TAVO VAIKO premjeroje – spalvinga ir nuotaikinga animacija LINO: NUOTYKIAI KATINO KAILYJE

Vieną akimirką – žmogus, kitą – žmogaus dydžio katinas! Nuotaikinga animacinė pasaka „Lino: nuotykiai katino kailyje" į Lietuvos kino ekranus atkeliauja su TAVO VAIKO premjera: pamatykite šį filmą pirmieji su visa šeima balandžio 8 d. (sekmadienį) kino centruose „Forum Cinemas"!

Rolandas Mackevičius: „Turiu meilės 16 -ai vaikų“ (3)

„Radistas" Rolandas Mackevičius (33 m.) su žmona Ieva augina keturmetį Motiejų, o šiek tiek daugiau nei prieš mėnesį jų namuose atsirado ir dukrytė Meilė Marija.

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį laikrodžiai persukami valanda į priekį

Savaitgalį gyventojai praras vieną valandą miego - Lietuva pereis prie vasaros laiko. Sekmadienį, trečią valandą nakties, laikrodžių rodykles reikės pasukti valanda į priekį.

MAMŲ MUGĖ suviliojo ir žinomas mamas

Šiandien Vilniuje, Gariūnų verslo parke, prasidėjo pavasario - vasaros MAMŲ MUGĖ. Įėjimas į ją nemokamas, durys atviros iki sekmadienio, kovo 25 dienos.