Paaiškėjo kraupioje nuotraukoje įamžinto berniuko likimas

 (38)
Ši nuotrauka pastarąją savaitę buvo viena labiausiai aptarinėjamų žiniasklaidoje. Automobilyje nuo narkotikų apsvaigusius suaugusiuosius bei galinėje sėdynėje sėdintį vaiką nufotografavo policijos pareigūnai.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ohajo valstijoje (JAV) nutikęs savaitgalio incidentas privertė susimąstyti daugelį žmonių. Tai viena išraiškingiausių ir tuo pačiu kraupiausių fotografijų apie narkotikų vartojimo pasekmes ir žalą: perdozavę ir be sąmonės automobilyje sėdintys suaugusieji bei jų vaikas ant galinės automobilio sėdynės.

Netrukus paaiškėjo, kad tai 4 metų berniukas, kuris važiavo automobiliu su savo 50 metų močiute Rhonda Pasek bei jos draugu 47 metų James Lee Acord. Nusipirkę heroino ir čia pat jį suvartoję, suaugusieji „nulūžo“.

Automobilio kėdutėje ant galinės sėdynės sėdintis vaikas laukė, kol jie atsigaus. Būtent tokią akimirką juos ir nufotografavo automobilį aptikę policininkai. Šiems įtarimą sukėlė keistai važiuojantis automobilis. Kai jie jį sustabdė, bekalbant vairuotojas ir šalia buvusi jo sugyventinė tiesiog „atsijungė“ ir į nieką nereagavo.

Paaiškėjo kraupioje nuotraukoje įamžinto berniuko likimas
© Vida Press

Paaiškėjo, kad keturmečio berniuko močiutė vos prieš šešias savaites buvo gavusi teisę į jo globą. Apie tai, kad ji vartoja narkotikus, nebuvo žinoma, todėl berniuko auklėjimas buvo patikėtas jai.

Tačiau dabar ji laukia teismo kalėjime, o berniuko globa patikėta tetai ir dėdei Pietų Karolinoje.

Paaiškėjo, kad keturmetis turi trejų metų brolį, kurio taip pat neaugina biologiniai tėvai. Pastariesiems trūksta socialinių įgūdžių ir noro gyventi padorų gyvenimą.

Socialiniuose tinkluose paviešinę šias nuotraukas, policijos pareigūnais sulaukė ir kritikos, kad elgiasi neetiškai, nes galima lengvai atspėti vaiko tapatybę. Tačiau jie tokius kaltinimus neigia, sakydami, kad narkotikai jų valstijoje yra milžiniška problema, su kuria reikia kovoti visomis priemonėmis.

Paaiškėjo kraupioje nuotraukoje įamžinto berniuko likimas
© Vida Press

„Daily Mail“ surado ir berniuko motiną – 25 metų Revą McCullough, kuri matė šią savo keturmečio sūnaus nuotrauką ir pasak jos, verkė dėl to kelias dienas. Automobilyje nufotografuota jos sūnaus tėčio motina, senelė iš vaiko tėvo pusės. Moteris kalbėjo, kad narkotikų nevartoja jau kuris laikas ir norėtų susigrąžinti sūnų.

Reva pasakojo, kad sūnaus globą prarado 2012 metais praėjus keliems mėnesiams po jo gimimo, nes tada buvo priklausoma nuo narkotikų.

Nuotraukoje įamžintas berniukas ir trimetis jo brolis yra Revos ir Rhondos Pasek sūnaus vaikai. Dabar jie nepalaiko ryšių. Be to, Reva susilaukė ir trečio vaiko jau nuo kito vyro.

Ši istorija sulaukė didžiulio dėmesio ne tik JAV, bet ir Europoje. Pareigūnai, komentuojantys šį įvykį sako, kad berniukas nuo mažų dienų kaip lėlė buvo perduodamas auginti tai vieniems, tai kitiems giminaičiams. Dabar jis pas tetą – automobilyje buvusios savo močiutės seserį. Tačiau ir tai gali būti laikina stotelė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

MAMŲ MUGĖ suviliojo ir žinomas mamas

Šiandien Vilniuje, Gariūnų verslo parke, prasidėjo pavasario - vasaros MAMŲ MUGĖ. Įėjimas į ją nemokamas, durys atviros iki sekmadienio, kovo 25 dienos.

Daugiavaikėms kauniečių šeimoms – viešasis transportas už simbolinį mokestį

Tris ir daugiau vaikų auginančių šeimų atžalos Kauno mieste autobusais ir troleibusais važinėsis praktiškai nemokamai.

Feisbuke plinta nematytas kiaušinių marginimo būdas (2)

Artėjant Velykoms, vis dažniau susimąstome, kaip dažysime margučius. Šįkart pristatome Lietuvoje neįprastą būdą.

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas

Savo pirmagimio sūnaus greita ir lengva gimdymo istorija dalijasi Neringa. Tačiau jos nėštumas, atvirkščiai, buvo be galo sunkus. Jūsų gimdymo istorijų laukiame el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Fotoreportažas iš MAMŲ MUGĖS: kokios staigmenos čia laukia sutaupyti norinčių pirkėjų

Šiandien Vilniuje verslo centre „Gariūnai“ prasideda šeimų itin laukiamas renginys – „Mamų mugė“. Jos metu galima įsigyti nėščiosioms skirtų prekių, vaikų drabužėlių, avalynės, žaislų, vežimėlių, knygų ir dar visokiausių kitokių daiktų, skirtų vaikams nuo gimimo iki paauglystės.

Facebook padės ieškoti dingusių vaikų

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su pasaulinio socialinio tinklo „Facebook“ Saugumo ir patikros departamento vadove Emily Vacher aktyvavo dingusių vaikų paieškai skirtą sistemą „Amber Alert“.

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo (4)

Nė viena iš ligoninių neužtikrina minimalių sąlygų sėkmingai žindymo pradžiai. Tokią išvadą padarė iniciatyvos „Žindymui draugiška“ iniciatoriai, kurie apklausė beveik tūkstantį 2017 metais Lietuvoje gimdžiusių mamų.

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati

Savo gimdymo istorija dalijasi Jolanta. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!

Savo gimdymo istorija dalijasi Ingrida. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Motinos dienos proga – dovana esamoms ir būsimoms mamoms

Visų esamų ir būsimų Lietuvos mamų šį pavasarį laukia ypač vertinga dovana – pasaulinės misijos „Sveika ir Laiminga Mama“ pradžia.

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias

Savo gimdymo istorija dalijasi Sandra. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

TAVO VAIKO premjeroje – mielas išdaigininkas TRIUŠIS PITERIS

Vaikų literatūros klasika žaismingai perkeliama į kino ekranus! Kovo 18 d. (sekmadienį) visuose kino centruose „Forum Cinemas" TAVO VAIKO premjeroje – filmas „Triušis Piteris", pastatytas beveik prieš 120 metų britų rašytojos Beatrix Potter sukurtą ir viso pasaulio vaikus sužavėjusią istoriją apie išdykusį, bet mielą triušiuką. Pamatykite pirmieji!

Moteris sužinojo esanti nėščia likus 15 minučių iki gimdymo (4)

Australė Jayde Lawrence pagimdė kūdikį praėjus 15 minučių po to, kai sužinojo, kad ji nėščia. Kaip praneša laikraštis „The Daily Mail“, moteris manė, kad jai apendicitas.

Neeilinė fotosesija: per dideli rūbai atskleidė neišnešiotų kūdikių trapumą

Paramos projektas „Ankstukai" pavasarį pasitinka pristatydami fotografijų parodą „Auginu Lietuvą". Fotomenininkų darbuose per didelius rūbus dėvintys ankstukai atskleidžia savo mažumą ir trapumą bei primena, koks reikalingas yra aplinkinių dėmesys ir rūpestis, kai visas pasaulis tau per didelis.

Išnagrinėti du trečdaliai vaiko pinigų prašymų (3)

Iš visų pateiktų prašymų skirti vadinamuosius „vaiko pinigus“ šiuo metu priimta 71 proc. sprendimų dėl išmokos vaikui skyrimo.