Pasiūlymai įsimintinam savaitgaliui su šeima

Kas pasakė, kad šeimoms su mažomis atžalomis nėra kur leisti laisvalaikio? Keli pasiūlymai jums ir jūsų mažiesiems, pradžiuginkite savo šeimą dėmesiu ir apsilankykite siūlomuose renginiuose, kurių dar daugiau rasite www.kur.lt renginių portale.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Renginiai Vilniuje:

Penktadienį į savo šeimos gyvenimą įneškime truputį prancūziškų vėjų - kviečiame apsilankyti Prancūzų institute Lietuvoje (Didžioji g. 1, Vilnius), kuriame išgirstite smagią istoriją iš renginių ciklo "Valanda su pasaka". Šįkart bus sekama tradicinė bretonų (keltų tauta daugiausia gyvenanti šiaurės vakarų Prancūzijos regione) pasaka "Sirena ir vanagas". Režisierė Saulė Degutytė, sekdama šią istoriją, kurs spalvingą šešėlių, smėlio ir dažų pasaką, kurioje, kaip ir kitose pasakose, gėris nugalės blogį ir žemėje įsivyraus ramybė. Taigi susitikime rugsėjo 19 d. 17 val. Institute, kuriame įėjimas į šį renginį tekainuos tik nuoširdžią šypseną.

Šį šeštadienį Vilniuje, Vingio parke, laukia įspūdingas reginys tiek didiesiems, tiek mažiesiems žiūrovams. Fejerverkų festivalis "Vilniaus fejerija" žada nustebinti pirotechnikos efektais, kurie bus derinami su skambančia muzika. Festivalyje, stebinant žiūrovus, rungsis trys komandos iš Belgijos, Bulgarijos ir Čekijos. Jų pasirodymai bus sudaryti iš trijų dalių, o vakarą vainikuos Lietuvos profesionalų parodomasis fejerverkas. Taigi jau šį šeštadienį, 19 val. Vingio parke, pakelkime akis į dangų ir atverkime širdis muzikai. Beje, vaikams iki 10 metų įėjimas nemokamas, tad kviečiame pasinaudoti puikia proga padovanoti įsimenamą reginį savo mažiesiems.

Sekmadienio popietę, nuo 13 val., kviečiame praleisti New York klube, kurio erdvė bus pritaikyta sekmadieniniam tėvelių su vaikais laisvalaikiui. Šįkart pramogas organizuojantys Šypsomės.lt aktoriai pasirengė mums papasakoti "Žaislų istoriją". Tai spektaklis apie vaikų pamirštų žaislų bandymą iš naujo užsitarnauti jų meilę. Čia sutiksime Kūlverstuką ir Lėlytę Mortą, kurie leisis ieškoti savo pamestų aprangos detalių, papuošalų ir patirs daug kitų nuotykių. Kaip jau supratote, tai spektaklis su pamokančia istorija apie draugystę, po kurio vaikučiai šalia esančiose dirbtuvėlėse galės pataisyti savo senus žaislus ir taip darkart atrasti savo senus "draugus".

Ar esate kada girdėję angelų pasakas? Žmonės kalba, kad sekti pasakas yra svarbiausias ir pagrindinis jų darbas, o ypač tai daryti mėsgta arkangelai Mykolas ir Gabrielius. Ir kaip tik šį šeštadienį, 12 val. Valstybiniame jaunimo teatre, jie tą ir darys spektaklyje "Angelų pasakos". O pasakų būna įvairių: juokingų ir išradingų, piktų ir kupinų kiaulysčių. Pastarosios - buvusio angelo Liucipieriaus darbas - jį ir bandys Mykolas kartu su Gabrieliumi atvesti į doros kelią, o ar jiems pavyks, sužinosite tik apsilankę spektaklyje. Beje, šis spektaklis neturi amžiaus cenzo, jo siužetą perpras ir dideli ir maži, todėl drąsiai lydėkite mažuosius mėgautis šia šmaikščia istorija, kuri labai primena nutikimus kasdienybėje.

Renginiai Kaune:

Pirmąkart Lietuvoje organizuojama "Sveika mugė" žada pritraukti gausų lankytojų būrį. Žmonės vis labiau domisi sveiku gyvenimo būdu, natūraliomis priemonėmis tiek buityje, tiek vaikų prekėse, ką jau kalbėti apie sveiką maistą. Tai pirmasis tokio tipo renginys, kuris bus organizuojamas Kaune, prekybos centre Mega. Čia rasite natūralias kosmetikos priemones, kūno priežiūros prekes, vitaminus ir maisto papildus, drabužius iš natūralių pluoštų, žaislus vaikams ir panašiai - svarbiausia tai, kas natūralu, sveika ir ekologiška. Nemokamas renginys vyks šį šeštadienį, nuo 11 val. prekybos centro renginių ir parodų erdvėje, antrame aukšte.

Kaip vaikams papasakoti apie didingą Lietuvos istorijos įvykį Žalgirio mūšį, kad tai būtų įdomu ir nauja? Šį klausimą sau uždavė režisierė Agnė Sunklodaitė ir sukūrė spektaklį "Žiogas Zigmas Žalgirio mūšyje". Jame lėlių meistras Aloyzas Žiogas papasakos apie savo gentainį Žiogą Zigmą, kuris padėjo kunigaikščiui Vytautui laimėti Žalgirio mūšį. Spektaklyje, kuris bus rodomas šį sekmadienį, 12 val. Kauno valstybiniame lėlių teatre, apie tai, kas svarbu, amžina ir vertinga bus papasakota suprantamai ir įtaigiai, su nuotaikingomis dainelėmis ir žaismingais elementais - taip, kad pirmiausia būtų įdomu vaikui. Keliaukite kartu su savo mažaisiais po Lietuvos istorijos kelius ir klystkelius kitaip - per pasaką.

Aurelija Cechanavičienė

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

„Gelbėkit vaikus" atliktas tyrimas: vaikams neramu dėl vargingai gyvenančių bendraamžių (5)

Nevyriausybinės organizacijos „Gelbėkit vaikus" užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai" atliktas reprezentatyvus Lietuvos vaikų tyrimas „Jaunas balsas 2017" atskleidė: dalis šalies vaikų nerimauja dėl to, kad jų šeima neturi pakankamai pinigų būtinosioms išlaidoms, o dar daugiau nusiminę savo aplinkoje matydami bendraamžius, kurių šeimos verčiasi sunkiai.

Projekto „Naujamiesčio dienos“ uždaryme – nemokamos pramogos ir vaišės visai šeimai

Rytoj Vilniaus menų fabrike „Loftas“ vyks nuotaikingas projekto „Naujamiesčio dienos“ uždarymas. Nuo 18 val. vyksiančiame nemokamame renginyje pramogų ras ir dideli, ir maži.

Vaikų dienos centro kasdienybė iš arti: kaip pagaminti pietus už vos 30 centų?

Lietuvoje trūksta vaikų dienos centrų, kur vaikai iš sunkumus patiriančių šeimų gali saugiai praleisti laiką po pamokų. Neretas iš jų tik čia gauna galimybę pavalgyti.

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Naujoji tvarka dėl vaiko pinigų sukėlė diskusijų audrą (4)

Seimui priėmus naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymą, pagal kurį įteisintas vaiko pinigų mokėjimas visiems vaikams – 30 eurų nuo gimimo iki 18 metų ir vyresniems, jei mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, bet ne ilgiau kaip iki jiems sukaks 21 metai, sulaukė nevienareikšmių vertinimų.

Gimė pusseptinto kilogramo sveriantis naujagimis

Įprastai naujagimiai sveria 3-4 kilogramus, tačiau retais atvejais pasitaiko ir dvigubai daugiau gimimo metu sveriančių mažylių.

Bausdama mokinį pedagogė jam ant kaktos užrašė „kvailys“ (1)

Neeilinis įvykis vienoje Rusijos mokyklų. Neapsikentusi netinkamo mokinių elgesio, viena mokytoja kaip bausmę vaikui ant kaktos užrašė žodįs „kvailys“ (rus. durak).

Išmokos bus mokamos visiems vaikams iki 18 metų (21)

Seimas šiandien priėmė naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymą, kuriuo siekiama mažinti vaikų skurdą ir pajamų nelygybę. Už tokį sprendimą balsavo 80, prieš buvo vienas, susilaikė 15 Seimo narių. Priimtos pataisos įsigalioja 2018 m. sausio 1 d.

Kauniečiai kviečiami į nemokamus pozityvios tėvystės mokymus

Kaune organizuojami nemokami mokymai šeimoms apie pozityvią tėvystę ir psichologinį smurtą mokykloje.

Pagimdė naujagimį, kurio kraujyje rastos 3 promilės alkoholio (7)

Lenkijos žiniasklaida praneša apie neeilinį įvykį Lodzės vaivadijoje (Lenkija).

Negyvų dvynių susilaukusi šeima vežė juos laidoti ir tada įvyko stebuklas (3)

Šią savaitę žiniasklaidą apskriejo neįtikėtina istorija iš Naujojo Delio (Indija), kuri labiau primena siaubo filmo scenarijų, o ne realų įvykį XXI amžiuje.

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina (14)

Šiandien cezario pjūvio operacija atlieka kas ketvirtai ar kas trečiai moteriai. Yra šalių, kur šis procentas dar didesnis. Surinkome 9 įdomius ir mažai girdėtus faktus apie cezario pjūvį.

Linksmas eksperimentas: vaikams suteikė laisvę puošti Kalėdų eglę kaip tik širdis geidžia

Prisipažinkime: kai buvome maži, svajojome pakliūti į saldainių fabriką arba į žaislų parduotuvę, kurioje būtų galima valgyti kiek tik lenda ir pasiimti žaislų tiek, kiek telpa į glėbį... Ir ką mes būtume darę, jei tos svajonės būtų išsipildžiusios?

Mitas ar realybė: kaip kvepia kūdikiai? (6)

Tikėtina, kad esate girdėję, kad kūdikiai maloniai kvepia. Panašu, kad tai turi paaiškinimą. Sąmoningai ar nesąmoningai vos ant rankų paėmę kūdikį įkvepiame jo skleidžiamo kvapo.

TAVO VAIKO premjeroje – išdaigininkas MEŠKIUKAS PADINGTONAS 2

Argi jis ne mielas? Vaikų ir suaugusiųjų mylimas meškiukas Padingtonas sugrįžta į kino ekranus: ketvirtadienio, lapkričio 30 dienos vakarą per TAVO VAIKO premjerą visuose kino centruose „Forum Cinemas" – lietuviškai dubliuotas išdaigų ir nuotykių kupinas filmas „Meškiukas Padingtonas 2" Pamatykite pirmieji!