Pasiūlymai įsimintinam savaitgaliui su šeima

Kas pasakė, kad šeimoms su mažomis atžalomis nėra kur leisti laisvalaikio? Keli pasiūlymai jums ir jūsų mažiesiems, pradžiuginkite savo šeimą dėmesiu ir apsilankykite siūlomuose renginiuose, kurių dar daugiau rasite www.kur.lt renginių portale.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Renginiai Vilniuje:

Penktadienį į savo šeimos gyvenimą įneškime truputį prancūziškų vėjų - kviečiame apsilankyti Prancūzų institute Lietuvoje (Didžioji g. 1, Vilnius), kuriame išgirstite smagią istoriją iš renginių ciklo "Valanda su pasaka". Šįkart bus sekama tradicinė bretonų (keltų tauta daugiausia gyvenanti šiaurės vakarų Prancūzijos regione) pasaka "Sirena ir vanagas". Režisierė Saulė Degutytė, sekdama šią istoriją, kurs spalvingą šešėlių, smėlio ir dažų pasaką, kurioje, kaip ir kitose pasakose, gėris nugalės blogį ir žemėje įsivyraus ramybė. Taigi susitikime rugsėjo 19 d. 17 val. Institute, kuriame įėjimas į šį renginį tekainuos tik nuoširdžią šypseną.

Šį šeštadienį Vilniuje, Vingio parke, laukia įspūdingas reginys tiek didiesiems, tiek mažiesiems žiūrovams. Fejerverkų festivalis "Vilniaus fejerija" žada nustebinti pirotechnikos efektais, kurie bus derinami su skambančia muzika. Festivalyje, stebinant žiūrovus, rungsis trys komandos iš Belgijos, Bulgarijos ir Čekijos. Jų pasirodymai bus sudaryti iš trijų dalių, o vakarą vainikuos Lietuvos profesionalų parodomasis fejerverkas. Taigi jau šį šeštadienį, 19 val. Vingio parke, pakelkime akis į dangų ir atverkime širdis muzikai. Beje, vaikams iki 10 metų įėjimas nemokamas, tad kviečiame pasinaudoti puikia proga padovanoti įsimenamą reginį savo mažiesiems.

Sekmadienio popietę, nuo 13 val., kviečiame praleisti New York klube, kurio erdvė bus pritaikyta sekmadieniniam tėvelių su vaikais laisvalaikiui. Šįkart pramogas organizuojantys Šypsomės.lt aktoriai pasirengė mums papasakoti "Žaislų istoriją". Tai spektaklis apie vaikų pamirštų žaislų bandymą iš naujo užsitarnauti jų meilę. Čia sutiksime Kūlverstuką ir Lėlytę Mortą, kurie leisis ieškoti savo pamestų aprangos detalių, papuošalų ir patirs daug kitų nuotykių. Kaip jau supratote, tai spektaklis su pamokančia istorija apie draugystę, po kurio vaikučiai šalia esančiose dirbtuvėlėse galės pataisyti savo senus žaislus ir taip darkart atrasti savo senus "draugus".

Ar esate kada girdėję angelų pasakas? Žmonės kalba, kad sekti pasakas yra svarbiausias ir pagrindinis jų darbas, o ypač tai daryti mėsgta arkangelai Mykolas ir Gabrielius. Ir kaip tik šį šeštadienį, 12 val. Valstybiniame jaunimo teatre, jie tą ir darys spektaklyje "Angelų pasakos". O pasakų būna įvairių: juokingų ir išradingų, piktų ir kupinų kiaulysčių. Pastarosios - buvusio angelo Liucipieriaus darbas - jį ir bandys Mykolas kartu su Gabrieliumi atvesti į doros kelią, o ar jiems pavyks, sužinosite tik apsilankę spektaklyje. Beje, šis spektaklis neturi amžiaus cenzo, jo siužetą perpras ir dideli ir maži, todėl drąsiai lydėkite mažuosius mėgautis šia šmaikščia istorija, kuri labai primena nutikimus kasdienybėje.

Renginiai Kaune:

Pirmąkart Lietuvoje organizuojama "Sveika mugė" žada pritraukti gausų lankytojų būrį. Žmonės vis labiau domisi sveiku gyvenimo būdu, natūraliomis priemonėmis tiek buityje, tiek vaikų prekėse, ką jau kalbėti apie sveiką maistą. Tai pirmasis tokio tipo renginys, kuris bus organizuojamas Kaune, prekybos centre Mega. Čia rasite natūralias kosmetikos priemones, kūno priežiūros prekes, vitaminus ir maisto papildus, drabužius iš natūralių pluoštų, žaislus vaikams ir panašiai - svarbiausia tai, kas natūralu, sveika ir ekologiška. Nemokamas renginys vyks šį šeštadienį, nuo 11 val. prekybos centro renginių ir parodų erdvėje, antrame aukšte.

Kaip vaikams papasakoti apie didingą Lietuvos istorijos įvykį Žalgirio mūšį, kad tai būtų įdomu ir nauja? Šį klausimą sau uždavė režisierė Agnė Sunklodaitė ir sukūrė spektaklį "Žiogas Zigmas Žalgirio mūšyje". Jame lėlių meistras Aloyzas Žiogas papasakos apie savo gentainį Žiogą Zigmą, kuris padėjo kunigaikščiui Vytautui laimėti Žalgirio mūšį. Spektaklyje, kuris bus rodomas šį sekmadienį, 12 val. Kauno valstybiniame lėlių teatre, apie tai, kas svarbu, amžina ir vertinga bus papasakota suprantamai ir įtaigiai, su nuotaikingomis dainelėmis ir žaismingais elementais - taip, kad pirmiausia būtų įdomu vaikui. Keliaukite kartu su savo mažaisiais po Lietuvos istorijos kelius ir klystkelius kitaip - per pasaką.

Aurelija Cechanavičienė

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Neplanuotas vėlyvas nėštumas: kaip nuvyti šalin juodas mintis (9)

Vaikas jau užaugintas, gyvenimas teka sava vaga, ir štai - netikėta žinia apie nėštumą. Keturiasdešimtmetį peržengusi moteris ima natūraliai abejoti, kas dabar bus, ar susitvarkys ji su naujais gyvenimo iššūkiais?

Lietuvoje naujagimiams palankių ligoninių padaugėjo dvigubai skelbiame sąrašą

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad mūsų šalyje daugėja naujagimiams palankių ligoninių. Iki šiol jų buvo 8, o dabar patvirtinta net 16.

Vaikas nuėjo į tualetą, po minutės tėtis išvydo kai ką neįprasto (4)

Pavargę vaikai gali užmigti visur - prie pietų stalo, supdamiesi ant supamojo arkliuko ar važinėdami vaikštynėje.

Piešimas lavina ne tik vaiko kūrybiškumą

Anot meno terapeutų, piešimas yra svarbus procesas bet kuriame vaikų amžiuje ir tėvai gali paskatinti mažuosius menininkus imtis popieriaus bei spalvų. Juo labiau kad dabar puiki proga dalyvauti ir smagiame konkurse – „Mano herojus 2017“.

Spektaklio kūrėjai kviečia tėvus rūpintis vaikų psichine sveikata nuo mažų dienų

Startuoja sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos globojamas meno ir kultūros projektas – spektaklis „Arbatinukai", kuriame nemokamai kviečiami dalyvauti mažiausieji žiūrovai su savo tėveliais.

Nuotrauka iš gimdymo atėmė žadą ne vienam

Iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti miela ką tik gimusio žmogučio nuotrauka, tačiau pažvelgus į antrą planą gali kilti mintis, kad gal kiek per mažai laiko praėjo nuo mažylio gimimo, kad jis pasirodytų socialinėje žiniasklaidoje.

TAVO VAIKO premjeroje – animacinė žaislų pasaka MANO MAŽASIS PONIS. FILMAS

Tiesiai iš žaislų lentynų į kino sales atvyksta mėgstamiausi mažųjų princesių herojai! Sekmadienį, spalio 1 d. per TAVO VAIKO premjerą visuose kino centruose „Forum Cinemas" – ryškiaspalvė lietuviškai dubliuota animacija: MANO MAŽASIS PONIS. FILMAS. Pamatykite pirmieji!

Skaudi nelaimė trynukų šeimoje: rytą du broliukai tiesiog nepabudo (8)

Šiandien žiniasklaidoje daug dėmesio skiriama tragiškam įvykiui nedideliame Bridžento mieste Pietų Velse. Čia augo penkių mėnesių trynukai broliai, iš kurių du vieną rytą tiesiog nebeprabudo.

Parodos „Esu mama!“ organizatoriai: vaiko žindymas nėra nieko gėdingo ir visai nesvarbu, ką sako etiketo žinovas

Pirmą kartą organizuojamoje parodoje​ ​„Esu​ ​Mama!"​ didelis​ dėmesys​ ​bus skiriamas nepasiturinčioms​ ​šeimoms,​ ​maitinančioms mamoms​ ​ir​ ​beglobiams​ ​vaikams.

Vilniuje vykstanti „Mamų mugė" – draugiška šeimai ir aplinkai

Šį savaitgalį „Gariūnų" verslo parke šurmuliuoja tradicinė „Mamų mugė". Tai vienas laukiamiausių vaikus auginančių šeimų renginių, kuris vyksta jau 12-ą kartą.

Pirmą kartą „Mamų mugės" duris pravėrusi Beata Nicholson buvo nustebinta (8)

Kiek kainuoja naujos ir kokybiškos vaikiškos prekės, žino kiekviena mažylius auginanti šeima. Rūbai, kuriuos vaikas greitai išauga, žaislai, kurių namuose neretai prisikaupia dėžės, gerokai patuština šeimų pinigines. Galbūt todėl du kartus per metus Vilniuje vykstanti „Mamų mugė" visada sulaukia milžiniško jaunų tėvų dėmesio ir tampa vienu laukiamiausiu sezono įvykiu.

Parodoje „Esu Mama!" – dėmesys būsimiems ir esamiems tėveliams

Jau šį savaitgalį Kauno „Žalgirio" arenoje pirmą kartą vyks paroda „Esu mama", kuri į bendrą erdvę sukvies visus būsimus ir esamus tėvelius su jų mažyliais.

Sugrįžtanti MAMŲ MUGĖ kviečia šeimas gyventi ekologiškai ir taupiai

Išaugti drabužėliai, pabodę žaislai, per mažos kėdutės – ką su jais daryti? Šis klausimas nuolatos persekioja daugelį tėvelių, auginančių mažamečius vaikus.

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras (35)

Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai apie intymų poros gyvenimą susilaukus vaikų: pagerėja jis, pablogėja ar išlieka toks pat?

Mamų sostine norintis tapti Kaunas kviečia į parodą būsimiems ir esamiems tėvams

Kaunas kviečia visus į pirmąją Lietuvoje tokio dydžio bei koncepto parodą „Esu Mama!"