Pasiūlymai įsimintinam savaitgaliui su šeima

Kas pasakė, kad šeimoms su mažomis atžalomis nėra kur leisti laisvalaikio? Keli pasiūlymai jums ir jūsų mažiesiems, pradžiuginkite savo šeimą dėmesiu ir apsilankykite siūlomuose renginiuose, kurių dar daugiau rasite www.kur.lt renginių portale.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Renginiai Vilniuje:

Penktadienį į savo šeimos gyvenimą įneškime truputį prancūziškų vėjų - kviečiame apsilankyti Prancūzų institute Lietuvoje (Didžioji g. 1, Vilnius), kuriame išgirstite smagią istoriją iš renginių ciklo "Valanda su pasaka". Šįkart bus sekama tradicinė bretonų (keltų tauta daugiausia gyvenanti šiaurės vakarų Prancūzijos regione) pasaka "Sirena ir vanagas". Režisierė Saulė Degutytė, sekdama šią istoriją, kurs spalvingą šešėlių, smėlio ir dažų pasaką, kurioje, kaip ir kitose pasakose, gėris nugalės blogį ir žemėje įsivyraus ramybė. Taigi susitikime rugsėjo 19 d. 17 val. Institute, kuriame įėjimas į šį renginį tekainuos tik nuoširdžią šypseną.

Šį šeštadienį Vilniuje, Vingio parke, laukia įspūdingas reginys tiek didiesiems, tiek mažiesiems žiūrovams. Fejerverkų festivalis "Vilniaus fejerija" žada nustebinti pirotechnikos efektais, kurie bus derinami su skambančia muzika. Festivalyje, stebinant žiūrovus, rungsis trys komandos iš Belgijos, Bulgarijos ir Čekijos. Jų pasirodymai bus sudaryti iš trijų dalių, o vakarą vainikuos Lietuvos profesionalų parodomasis fejerverkas. Taigi jau šį šeštadienį, 19 val. Vingio parke, pakelkime akis į dangų ir atverkime širdis muzikai. Beje, vaikams iki 10 metų įėjimas nemokamas, tad kviečiame pasinaudoti puikia proga padovanoti įsimenamą reginį savo mažiesiems.

Sekmadienio popietę, nuo 13 val., kviečiame praleisti New York klube, kurio erdvė bus pritaikyta sekmadieniniam tėvelių su vaikais laisvalaikiui. Šįkart pramogas organizuojantys Šypsomės.lt aktoriai pasirengė mums papasakoti "Žaislų istoriją". Tai spektaklis apie vaikų pamirštų žaislų bandymą iš naujo užsitarnauti jų meilę. Čia sutiksime Kūlverstuką ir Lėlytę Mortą, kurie leisis ieškoti savo pamestų aprangos detalių, papuošalų ir patirs daug kitų nuotykių. Kaip jau supratote, tai spektaklis su pamokančia istorija apie draugystę, po kurio vaikučiai šalia esančiose dirbtuvėlėse galės pataisyti savo senus žaislus ir taip darkart atrasti savo senus "draugus".

Ar esate kada girdėję angelų pasakas? Žmonės kalba, kad sekti pasakas yra svarbiausias ir pagrindinis jų darbas, o ypač tai daryti mėsgta arkangelai Mykolas ir Gabrielius. Ir kaip tik šį šeštadienį, 12 val. Valstybiniame jaunimo teatre, jie tą ir darys spektaklyje "Angelų pasakos". O pasakų būna įvairių: juokingų ir išradingų, piktų ir kupinų kiaulysčių. Pastarosios - buvusio angelo Liucipieriaus darbas - jį ir bandys Mykolas kartu su Gabrieliumi atvesti į doros kelią, o ar jiems pavyks, sužinosite tik apsilankę spektaklyje. Beje, šis spektaklis neturi amžiaus cenzo, jo siužetą perpras ir dideli ir maži, todėl drąsiai lydėkite mažuosius mėgautis šia šmaikščia istorija, kuri labai primena nutikimus kasdienybėje.

Renginiai Kaune:

Pirmąkart Lietuvoje organizuojama "Sveika mugė" žada pritraukti gausų lankytojų būrį. Žmonės vis labiau domisi sveiku gyvenimo būdu, natūraliomis priemonėmis tiek buityje, tiek vaikų prekėse, ką jau kalbėti apie sveiką maistą. Tai pirmasis tokio tipo renginys, kuris bus organizuojamas Kaune, prekybos centre Mega. Čia rasite natūralias kosmetikos priemones, kūno priežiūros prekes, vitaminus ir maisto papildus, drabužius iš natūralių pluoštų, žaislus vaikams ir panašiai - svarbiausia tai, kas natūralu, sveika ir ekologiška. Nemokamas renginys vyks šį šeštadienį, nuo 11 val. prekybos centro renginių ir parodų erdvėje, antrame aukšte.

Kaip vaikams papasakoti apie didingą Lietuvos istorijos įvykį Žalgirio mūšį, kad tai būtų įdomu ir nauja? Šį klausimą sau uždavė režisierė Agnė Sunklodaitė ir sukūrė spektaklį "Žiogas Zigmas Žalgirio mūšyje". Jame lėlių meistras Aloyzas Žiogas papasakos apie savo gentainį Žiogą Zigmą, kuris padėjo kunigaikščiui Vytautui laimėti Žalgirio mūšį. Spektaklyje, kuris bus rodomas šį sekmadienį, 12 val. Kauno valstybiniame lėlių teatre, apie tai, kas svarbu, amžina ir vertinga bus papasakota suprantamai ir įtaigiai, su nuotaikingomis dainelėmis ir žaismingais elementais - taip, kad pirmiausia būtų įdomu vaikui. Keliaukite kartu su savo mažaisiais po Lietuvos istorijos kelius ir klystkelius kitaip - per pasaką.

Aurelija Cechanavičienė

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Metų šeima išrinkti visaginiečiai, auginantys 5 vaikus

Tradicinio konkurso „Metų šeima“ finale dalyvavo trys daugiavaikės šeimos – panevėžiečių ir dvi šeimos iš Visagino.

Nemokamas festivalis vaikams primena: knygų skaitymas yra džiaugsmas ir malonumas, o ne prievolė

Nemokamo skaitymo festivalio vaikams organizatoriai įsitkinę – skaitymas visų pirma yra džiaugsmas.

Vilniaus gatvėse praeiviai su šypsenomis lydėjo neeilinį kūdikių paradą

Gegužės 7-13 dienomis yra Europos vaikų nešiojimo (nešioklių) savaitė - „European Babywearing week“. šių metų jos šūkis – „Nešiojimas jungia!“

Daugiau nei 700 moterų mamos dieną šventė konferencijoje „Sveika ir laiminga mama"

Gegužės 6 d., Lietuvoje minint šventinį motinos dienos sekmadienį, Vilniuje vyko pirmą kartą organizuota tarptautinė konferencija „Sveika ir laiminga mama", skirta visoms moterims bei poroms.

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50

Artėjant Motinos dienai ELTA pasidomėjo, kokia buvo ir šiandien yra Lietuvos mama.

Cezario operaciją patyrusios mamos pjūvio randą puošia tatuiruotėmis

Neretai tatuiruotę nusprendę darytis žmonės skiria ją konkrečiam gyvenimo įvykiui, kurį nori tokiu būdu įamžinti – vestuvėms, vaiko gimimui ir panašiai.

Ypatingo grožio filme visai šeimai atkurta milijonų mėgstama istorija

TAVO VAIKO premjeroje – beribis fantazijos pasaulis filme „Džimas Saga ir mašinistas Lukas".

Festivalis „Labas!“ į teatrą kviečia net naujagimius

Gegužės 6 dieną Vilniuje prasideda tarptautinis teatro festivalis kūdikiams ir vaikams „Labas!“.

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas: „Kartais nuo vaikų pabėgu į darbą" (1)

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas su žmona dainininke Agne Sabulyte augina penkiametę Vakarę ir birželį švęsiantį trejų metų gimtadienį Dobilą.

Mirė mažylis, kurio tėvai kovojo dėl teisės jį gydyti toliau

Didžiojoje Britanijoje mirė teisinių ginčų centre buvęs mažasis berniukas Alfie'is Evansas.

Norvegas mokslininkas Thomas Aksnes: kas trukdo moterims natūraliai pastoti

Naujosios medicinos genijus, norvegas mokslininkas Thomas Aksnes teigia, kad mes visi turime milžinišką potencialą puikiai sveikatai, vien tik sukurdami pakankamai gerą gyvenimo būdą.

Kakė Makė paruošė staigmeną mažiesiems gerbėjams

Kakės Makės ir teatro gerbėjai turėtų suklusti – pristatytas naujas spektaklis, keliausiantis po mažuosius šalies miestus.

Vieniši vaikai ligoninėse – kas jai pasirūpins?

Niekieno vaikai – tai sergantys globos namų auklėtiniai ar iš tėvų paimti ir į ligonines atvežti vaikai, tiek kūdikiai, tiek vyresni. Jie turi išbūti palikti svetimoje aplinkoje, vieniši, neretai ir išsigandę. „Niekieno vaikai“ pasivadinusi iniciatyva nutarė pakeisti situaciją ir paskelbė savanorių atranką – ieškomi žmonės, kurie norėtų bei galėtų būti su ligoninėse paliktais vaikais.

Nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias kviečia į nemokamus praktinius užsiėmimus

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras skelbia kineziterapinių seminarų ciklą nėščiosioms, neseniai pagimdžiusioms moterims bei mamytėms su kūdikiais.

Pribloškianti žinia apie gydytoją Aspergerį, kurio vardu pavadintas autistinis sutrikimas

Naujai atskleisti dokumentai rodo, kad pediatras H. Aspergeris bendradarbiavo su naciais.