Po cezario pjūvio moteris pilve kai ką rado

 (13)
Vidutiniškai kas penktas, o kai kuriose šalyse net kas ketvirtas gimdymas baigiamas cezario pjūvio operacija. Atrodytų, tai yra gydytojų kasdienybė, tačiau vis dar pasitaiko „ekstra" situacijų operacijos metu.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kaip rašo Daily mail, tai turėjo būti gražiausia moters gyvenimo diena: šių metų balandžio 24 dieną jordanietė Hanan Mahmoud Abdul Karim tapo mama. Privačioje ligoninėje jai buvo atlikta cezario pjūvio operacija. Viskas vyko sklandžiai, todėl ilgai netrukus jauna mama su 4,8 kg sveriančiu naujagimiu iš ligoninės galėjo keliauti namo.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Toks gimdymas būna kartą iš 50 milijonų: gimė ypatingos trynukės
Kaip telefonu padaryta nuotrauka išgelbėjo vaikui gyvybę

36 -erių metų moteris grįžusi namo motinyste ilgai nepasidžiaugė. Jai ėmė stipriai skaudėti pilvo srityje. Jausmas buvo toks, tarsi jos pilve kažkas... vibruoja. Artimieji gimdyvę nugabeno į ligoninę, kurioje ji gimdė, tačiau čia medikai buvo bejėgiai padėti ir išsiuntė ją į kitą, valstybinę, ligoninę.

Čia buvo nuspręsta atlikti rentgeno tyrimą, kuris parodė, jog pilve iš tiesų yra svetimkūnis. Tai - mobilusis telefonas.

Hanan buvo nedelsiant operuota ir iš jos pilvo išimtas telefonas, kurį ten paliko cezario pjūvio operaciją atlikęs išsiblaškęs gydytojas. Beje, tai buvo brangus išmanusis telefonas. Moteriai operacija pavyko, tačiau dėl patirto streso ir moralinės žalos ji žada kreiptis į teismą ir pareikalauti atsakomybės iš aplaidaus mediko.

Ši istorija, kuri atrodo sunkiai įtikėtina, tačiau visiškai tikra, galbūt ir nebūtų taip plačiai nuskambėjusi po visą pasaulį, jei ne vietos politikai. Apie šį įvykį jie informavo Jordanijos parlamentą, kilo didelė diskusija ir net buvo kalbama apie tam tikrų sveikatos politiką atstovaujančių politikų atsistatydinimą. Esą panašios istorijos stipriai diskredituoja sveikatos apsaugos sistemą, visą šalį, todėl kaltieji turi būti nubausti.

Apie tai, kad operacijų metu pasitaiko atvejų, kai paciento kūne paliekami nereikalingi daiktai ar įrankiai, informuojama ne kartą. Panašių atvejų yra buvę ir Lietuvoje, tiesa, tąkart tai nebuvo cezario pjūvio operacijos, kaip minimu atveju.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Pribloškianti žinia apie gydytoją Aspergerį, kurio vardu pavadintas autistinis sutrikimas

Naujai atskleisti dokumentai rodo, kad pediatras H. Aspergeris bendradarbiavo su naciais.

Psichologė Laura Milčienė: teatras yra puikus pakaitalas technologijoms

Vos prieš tris mėnesius Vilniuje duris žiūrovams atvėręs teatras „Pradžia“ jau spėjo įsitvirtinti Vilniaus renginių kalendoriuose, kviesdamas šeimas su pačiais mažiausiais į spektaklius, gyvos muzikos koncertus, meno pažinimo užsiėmimus, o dar tik besilaukiančias poras – į tėvystės paskaitas. Teatras vaikams „Pradžia" šią savaitę žymi jau 100-ąjį renginį nuo atsidarymo pradžios.

Išskirtinėje fotosesijoje – 100 pasipuošusių nėščiųjų

Algis Kriščiūnas įamžino 100 nėščiųjų bendroje nuotraukoje. Taip gegužę vyksiančios konferencijos „Sveika ir laiminga mama" organizatoriai sveikino Lietuvą su valstybės atkūrimo šimtmečiu.

Naujos parduotuvės atidaryme – žinomos mamos su vaikais

Vilniuje esančiame prekybos centre „Panorama“ antrajame aukšte duris atvėrė nauja parduotuvė CHICCO.

Lietuvoje vis dar yra savaitinių darželių, kuriuose mažyliai lieka nakvoti, poreikis

„Mažylis jausis gerai tiek, kiek įmanoma, jei tomis dienomis, kai bus su mama, tarsi sems jos meilės atsargas“, – taip mūsų žurnalo redaktorei sakė specialistės, kurias kalbinome rašydami straipsnį apie savaitinį darželį.

Kviečia nemokamos paskaitos būsimiems ir esamiems tėvams Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui.

Kūdikis gimė praėjus ketveriems metams po tėvų mirties

Skamba neįtikėtinai, bet tai visiška tiesa.

Kokio Zodiako vaikus auginti lengviausia, o kokio – sunkiausia

Kokiomis savybėmis yra apdovanoti skirtingi Zodiako ženklai, ir ką apie jų auklėjimą reikėtų žinoti tėvams?

Prasidėjo 2018 metų šeimos rinkimai

Daugiavaikių šeimų asociacija MES skelbia „2018 Metų šeimos“ rinkimus.

Pritarė siūlymui įteisinti gimdymus namuose

Ministrų kabinetas šiandien pritarė siūlymui įteisinti gimdymus namuose.

TAVO VAIKO premjeroje – spalvinga ir nuotaikinga animacija LINO: NUOTYKIAI KATINO KAILYJE

Vieną akimirką – žmogus, kitą – žmogaus dydžio katinas! Nuotaikinga animacinė pasaka „Lino: nuotykiai katino kailyje" į Lietuvos kino ekranus atkeliauja su TAVO VAIKO premjera: pamatykite šį filmą pirmieji su visa šeima balandžio 8 d. (sekmadienį) kino centruose „Forum Cinemas"!

Rolandas Mackevičius: „Turiu meilės 16 -ai vaikų“ (3)

„Radistas" Rolandas Mackevičius (33 m.) su žmona Ieva augina keturmetį Motiejų, o šiek tiek daugiau nei prieš mėnesį jų namuose atsirado ir dukrytė Meilė Marija.

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį laikrodžiai persukami valanda į priekį

Savaitgalį gyventojai praras vieną valandą miego - Lietuva pereis prie vasaros laiko. Sekmadienį, trečią valandą nakties, laikrodžių rodykles reikės pasukti valanda į priekį.

MAMŲ MUGĖ suviliojo ir žinomas mamas

Šiandien Vilniuje, Gariūnų verslo parke, prasidėjo pavasario - vasaros MAMŲ MUGĖ. Įėjimas į ją nemokamas, durys atviros iki sekmadienio, kovo 25 dienos.

Daugiavaikėms kauniečių šeimoms – viešasis transportas už simbolinį mokestį

Tris ir daugiau vaikų auginančių šeimų atžalos Kauno mieste autobusais ir troleibusais važinėsis praktiškai nemokamai.