Pusseptinto kg sveriantį vaiką pagimdžiusi mama nepastebėjo nėštumo

 (12)
Tampos mieste, Floridos valstijoje, gimdyvė pagimdė pusseptinto kilogramo sveriantį sūnų. Milžiną tėvai pavadino Avery vardu. Berniuko gimimo istorija ypatinga dar ir tuo, kad jo mama iki 35 nėštumo savaitės nenujautė, kad yra nėščia.
© AP/Scanpix

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Mažylį pagimdžiusi Maxxzandra Ford jau turi 6 metų dukterį bei 1 metų sūnų. Ši istorija įdomi ir tuo, jog moteris ilgą laiką nė nenujautė, kad laukiasi. Stambaus kūno sudėjimo moteris nekreipė dėmesio į tai, jog ėmė sparčiai augti svoris. Ji nė nepagalvojo, kad vėl laukiasi, juk namuose augo dar visai mažas kūdikis.

Paraginta vyro, ji vis dėl to nusipirko nėštumo testą ir aiktelėjo pamačiusi dvi juosteles jame. Pasirodo, kad ji iš tiesų trečią kartą taps mama.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Jauniausia pasaulyje mama – 5 metų Lina: kaip susiklostė jos likimas
Motina atsisako neįgalaus vaiko, kurį užauginti ryžtasi tėtis

Moteris pati turi dvynę seserį, todėl kai pilvas ėmė sparčiai didėti, kilo mintis, galbūt ir ji laukiasi dvynių. Tačiau iš tiesų po širdimi ji nešiojo vieną, tik labai didelių vaisių. Kai ji pirmą kartą apsilankė pas gydytoją, kad šis ultragarsu patvirtintų nėštumą, sužinojo pritrenkiančią žinią – jai jau 35 nėštumo savaitės! Štai tiek laiko ji nė neįtarė, jog laukiasi.

Švento Juozapo moterų ligoninėje, kur pasaulį išvydo neįprastai didelio svorio naujagimis, tai yra visų laikų sunkiausias gimęs kūdikis joje.

Pusseptinto kg sveriantį vaiką pagimdžiusi mama nepastebėjo nėštumo
© AP/Scanpix

Sausio 29 dieną gimė Avery, kurio kelionė į šį pasaulį truko net 18 valandų. Moteris pagimdė pati, operacijos neprireikė.

Gydytojai buvo prognozavę gimsiant didelio svorio naujagimį, buvo minėję, kad jis gali sverti daugiau kaip 4 kg, tačiau tokio milžiniško naujagimio svorio neįsivaizdavo. Mažylis gimė du kartus didesnis, negu įprastai sveria gimdami naujagimiai. Pirmieji moters vaikai gimę svėrė šiek tiek per 4 kg.

Pusseptinto kg sveriantį vaiką pagimdžiusi mama nepastebėjo nėštumo
© AP/Scanpix

Kaip sakė ligoninėje surengtoje spaudos konferencijoje gydytoja, jei būtų iš anksto žinoma, kad kūdikis gims net 6,5 kg svorio, motinai nebūtų buvę leista gimdyti pačiai, ji būtų buvusi operuojama. Laimė, šįkart viskas baigėsi laimingai.

Pusseptinto kg sveriantį vaiką pagimdžiusi mama nepastebėjo nėštumo
© AP/Scanpix

Beje, nuotraukose naujagimis pozuoja su specialiai jam ligoninės padovanotais marškinėliais, užrašas ant kurių skelbia „Pagerinau pasaulio rekordą“.

Iki tikrojo pasaulio rekordo Avery dar trūksta svorio, Štai 1879 metais neįtikėtinai aukšta kanadietė Anna Bates (moters ūgis siekia 2,27 metro) pagimdė berniuką, sveriantį 10,8 kilogramo, tačiau sunkiausias iki šiol žinomas naujagimis mirė praėjus vos vienuolikai valandų po gimimo. Didžiausio svorio naujagimis, kuriam pavyko išgyventi, anot Guinnesso rekordų knygos, svėrė 10,2 kilogramo. Tiek sveriantis berniukas 1955 metais gimė Italijos mieste Aversoje.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

9 neįtikėtini faktai apie motinos pieną (1)

Motinos pienas, nors gausiai tyrinėjamas mokslininkų, vis dar turi paslapčių. Pavyzdžiui, kodėl berniuką maitinančios motinos piene yra 25 proc. daugiau kalorijų nei maitinančios mergaitę? Kodėl pieno sudėtis kinta keičiantis maitinimo laikui?

Viešumoje žindžiusi ir piktos reakcijos sulaukusi mama pasielgė netikėtai (32)

Žindymas viešai – dažnai aptarinėjama tema, kuria diskutuoti mėgsta vaikų susilaukusios mamos.

Rimantas Kėvalas: „Žinokite, kad vaikai nesirgti negali, ir tai - ne pasaulio pabaiga“ (2)

„Kodėl mano vaikas serga?", - tokį klausimą Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovas, vaikų ligų gydytojas, prof. dr. Rimantas Kėvalas išgirsta be galo dažnai.

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai (13)

Kalbant šia tema mamų nuomonės išsiskiria kardinaliai: vienos pasisako tik už, kitos – prieš bet kokią intervenciją, o trečios lieka neutralios – nelygu, kokia situacija. Paskaitykime mamų nuomones ir argumentus!

Pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną Kauno Rotušė nušvis purpurine spalva

Šiandien, lapkričio 17 d., visas pasaulis mini pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną. Kaune šios dienos minėjimus jau 5 metus iš eilės organizuoja asociacija „Padedu augti", kuri visus kauniečius bei miesto svečius kviečia pasigrožėti 5-tąjį kartą purpurine spalva sužibsiančia Kauno Rotuše bei prisidėti prie palaikymo akcijos.

Miuziklas „Kakės Makės gimtadienis" sužavėjo pirmuosius mažuosius gerbėjus

Sekmadienį sostinės „Siemens" arenoje įvyko pirmasis miuziklo „Kakės Makės gimtadienis" parodymas. Visi bilietai į premjerą Vilniuje buvo parduoti.

10 mėnesių kūdikis sveria 28 kilogramus: gydytojai baiminasi dėl jo gyvybės (4)

10 mėnesių berniukas iš Meksikos Luis Manuel Gonzales, kaip ir visi jo bendraamžiai, mokosi tarti pirmuosius žodžius ir aktyviai domisi jį supančiu pasauliu. Tačiau Luis tai padaryti yra sunkiau, negu kitiems kūdikiams, mat jis sveria neįtikėtinai daug - net 28 kilogramus.

Įvardijo populiariausią mergaitės vardą visame pasaulyje (20)

Vardų mados egzistuoja visame pasaulyje, Lietuva - ne išimtis. Paskelbtasis populiariausias mergaitės vardas visame pasaulyje yra gana populiarus ir mūsų šalyje.

Istorinėje Aleksandro Vasiljevo parodoje - vaikų aprangos ir gyvenimo būdo įdomybės

Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje pristatyta paroda „Vaikų pasaulis. XVIII–XX a.“, kurioje kolekcininkas Aleksandras Vasiljevas kviečia pamatyti niekada anksčiau Lietuvos publikai nerodytus įvairių laikotarpių vaikiškus drabužius, aksesuarus, žaislus bei namų apyvokos daiktus.

Alkoholio poveikis būsimo vaiko sveikatai

Alkoholis (etanolis, etilo alkoholis) yra legaliai vartojama medžiaga, kuri priklauso teratogenams. Teratogenas – bet koks egzogeninis veiksnys (cheminis, biologinis ar fizinis), kuris, veikdamas embrioną ir vaisių, sutrikdo normalią raidą ir lemia anomalijų atsiradimą.

9,5 min. atgauti pusiausvyrą po bemiegės nakties

Mama, mes tave suprantame. Nuovargis - baisus dalykas, o toks nuovargis, kurį patiria mama, yra didesnis nei bet kuris kitas.

Būsimi ir esami tėvai kviečiami į nemokamas paskaitas Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui.

Jei vaikas gimė 2017 metais, jo stipriosios savybės bus šios

Jeigu mažylis gimė tarp 2017 metų sausio 28 dienos ir 2018 metų vasario 15, jį pagal kinų kalendorių globoja Ugninis raudonas Gaidys.

Kviečiame į nemokamas paskaitas būsimoms mamytėms

Kūdikio, ypač pirmojo, besilaukiančioms mamoms kyla begalė klausimų apie nėščiųjų mitybą, higieną, taip pat, kaip pasiruošti sklandžiam gimdymui bei prižiūrėti naujagimį.

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton (2)

Nuo civilizacijos pradžios karališkasis pasaulis visada buvo ypatingas, išaukštintas, kupinas paslapčių ir net, kaip buvo manoma, dieviškosios galios. Taigi nieko keisto, kad vaiko gimimas karališkoje šeimoje visais laikais buvo ypatingas įvykis.