REKORDAS: pagimdė 62 metų rusė (FOTO)

 (78)
Šiomis dienomis 62 metų maskvietė Galina Šubenina priima sveikinimus – ji tapo mama ir pagimdė dukterį Kleopatrą.
© RIA/Scanpix

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Pagerino rekordą ir pagimdė 62 metų

Tokiame brandžiame amžiuje pastoti ir gimdyti moteris ryžosi po to, kai prieš 10 metų tragiškai mirė jos sūnus. Šiandien jam būtų 39 metai. Visus tuos 10 metų po sūnaus netekties moteris svajojo apie tai, kad norėtų dar kartą tapti mama. Pensininkės svajonė išsipildė.

62 metų gimdyvė - naujas Rusijos rekordas. Sveika ir išnešiota naujagimė gimė po cezario pjūvio operacijos.

TAIP PAT SKAITYKITE:
15 vaikų mama: su kiekvienu vaiku laimės daugėja
Interviu su Agne Jagelavičiūte apie motinystę, bemieges naktis ir nėščiųjų seksualumą

Galina Šubenina pagerino Rusijos vyriausios gimdyvės rekordą, kuris buvo pasiektas dar 1996 metais. Tuomet pagimdė 57 -erių metų rusė. Tačiau pastarasis nėštumas buvo kitoks: moteris pastojo natūraliai, tai buvo trečiasis jos pagimdytas vaikas.

<span style="color: #ff0000;">REKORDAS:</span> pagimdė 62 metų rusė <sup style="color: #ff0000;">(FOTO)</sup>
Galina tapo vyriausia gimdyve Rusijoje, susilaukusi naujagimės 62 metų.
© RIA/Scanpix

Nėštumas buvo lengvas

Galina Šubenina ryžosi pagalbinio apvaisinimo procedūrai, po kurios pastojo. Medikai moteriai nuodugniai išaiškino visas galimas grėsmes, kurios kyla dėl tokio vėlyvo nėštumo. Tačiau maskvietei tai buvo nė motais – ji pasiryžo gimdyti ir dar kartą patirti motinystės džiaugsmą.

Moteris nėštumo metu elgėsi taip, kaip jai rekomendavo gydytojai - kruopščiai reguliavo savo mitybą, valgė sveikai, taip pat nuolat mankštinosi.

Kaip pasakojo ligoninės, kurioje gimdė Galina, gydytojai, visas moters nėštumas buvo pakankamai lengvas, nebuvo jokių komplikacijų. Kaip sako medikai, moteris yra garbaus amžiaus, tačiau visiškai sveika, o jos pozityvumo, energijos ir optimizmo gali pavydėti ir jaunos moterys.

Naujagimė gimė 2830 gramų ir buvo 49 cm ūgio.

Patys Kleopatros tėvai sako, kad susilaukti vaiko brandžiame amžiuje yra visai kas kita, negu jauniems. Emocijos ir išgyvenimai labai stiprūs. Dukterį Kleopatros vardu jie pavadinimo neatsitiktinai – Kleopatra buvo ir Galinos vyro močiutė, kuri gyveno 96 metus.

Pasaulio rekordas priklauso indei

Tačiau Galinos rekordas toli gražu neprilygsta pasaulio rekordui. 2008 metais viena Indijos gyventoja pagimdė jau sulaukusi 70 metų, ir tai buvo jos pirmasis nėštumas bei gimdymas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Nufilmavo retą procedūrą, kaip gydytojas rankomis apsuka vaikelį gimdoje (2)

Kai vaikas mamos gimdoje yra įsitaisęs sėdmenine pirmeiga, gydytojai pirmiausia svarsto cezario pjūvio operacijos galimybę.

Neįtikėtina: iš labai arti nufilmavo, kaip mamos gimdoje juda kūdikis (2)

Visai gali būti, kad ateityje įprastas ultragarso tyrimo procedūras pakeis naujos kartos medicinos įranga, kuri leis gydytojams dar aiškiau matyti, kaip motinos gimdoje vystosi būsimasis vaikelis.

Idealus amžius gimdyti vaikus (4)

Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Nauja iniciatyva kviečia tėvus ir vaikus leisti laiką kokybiškai

Vilniuje esanti studija „Vilkės namai" pradeda projektą "Mama ir vaikas", kurio tikslas – skatinti kokybišką tėvų ir vaikų buvimą ir veiklas kartu.

Mažoji kovotoja: mergaitė gimė 400 gramų svorio ir 21,8 cm ūgio

Jaudinanti istorija iš Indijos: per anksti gimusios ankstukės, kuri septynis mėnesius praleido ligoninėje, tėvai pagaliau gali atsikvėpti - pavojus dukrytės gyvybei nebegresia.

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti (5)

Kėdainių rajono savivaldybės pateiktoje informacijoje – įdomioji statistika: jauniausi tėvai, kasmet madingi ir reti vardai, 2017 metų gimstamumo rodikliai.

Išradinga tinklaraštininkė Inga pristato: kavos aparatas už 4 eurus (5)

Dviejų vaikučių mama Inga, daugiau kaip prieš pusmetį sukūrusi tinklaraštį „Mamos diena“ pasidalijo labai smagiu būdu, kaip namuose išsivirti kavos su puta, naudojant „kavos aparatą“ už 4 eurus.

Neįprasta reklama žurnale: nusišlapink ir sužinok, ar esi nėščia

Šiomis dienomis žiniasklaidoje mirgėte mirga pranešimų apie neįprastą reklamą viename Švedijos žurnale.

Kviečia megzti trispalves kojines visiems 2018 metų kūdikiams

Šiandien startuoja projektas "Sveikas, mažyli - Lietuvai 100!", kurio metu visi norintys raginami megzti trispalves kojinaites 2018 metais gimsiantiems mažyliams.

Dvynius pagimdžiusi 70 metų moteris nepyksta pavadinta močiute

2008 metais Omkari Singh tapo vyriausia moterimi pasaulyje, pagimdžiusia dvynius. Kai jai gimė berniukas ir mergaitė, Omkari buvo 70 metų.

Vilnius atsisveikina su šventine nuotaika: renginiuose laukiamos šeimos su vaikais

Šeštadienį, sausio 6 d., vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami minėti žiemos švenčių pabaigtuves ir pagal seną paprotį švęsti Trijų karalių dieną.

Sumanios mamos triukas, kad vaikas miegotų visą naktį (3)

Socialiniame tinkle pasidalinusi savo miegančios dukrytės nuotrauka, Laura Gerson sulaukė ir nepažįstamų tėvų padėkų. Jos triukas paprastas, tad išbandyti jį verta visų nemiegiukų tėvams.

Dvynukai per Naujuosius metus iškrėtė tėvams pokštą (2)

Gimdyti metų sandūroje - išskirtinis įvykis. Be staigmenų tokiu laiku vargu ar įmanoma apsieiti.

Mokslininkai apie motinos pieną: jį galima lyginti su simfoniniu orkestru

Nuo garo variklio iki saulės energija varomo automobilio. Nuo kambarį užimančio kompiuterio iki išmaniojo laikrodžio. Nuo mamos pieno iki... mamos pieno.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?