REKORDAS: pagimdė 62 metų rusė (FOTO)

 (78)
Šiomis dienomis 62 metų maskvietė Galina Šubenina priima sveikinimus – ji tapo mama ir pagimdė dukterį Kleopatrą.
© RIA/Scanpix

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Pagerino rekordą ir pagimdė 62 metų

Tokiame brandžiame amžiuje pastoti ir gimdyti moteris ryžosi po to, kai prieš 10 metų tragiškai mirė jos sūnus. Šiandien jam būtų 39 metai. Visus tuos 10 metų po sūnaus netekties moteris svajojo apie tai, kad norėtų dar kartą tapti mama. Pensininkės svajonė išsipildė.

62 metų gimdyvė - naujas Rusijos rekordas. Sveika ir išnešiota naujagimė gimė po cezario pjūvio operacijos.

TAIP PAT SKAITYKITE:
15 vaikų mama: su kiekvienu vaiku laimės daugėja
Interviu su Agne Jagelavičiūte apie motinystę, bemieges naktis ir nėščiųjų seksualumą

Galina Šubenina pagerino Rusijos vyriausios gimdyvės rekordą, kuris buvo pasiektas dar 1996 metais. Tuomet pagimdė 57 -erių metų rusė. Tačiau pastarasis nėštumas buvo kitoks: moteris pastojo natūraliai, tai buvo trečiasis jos pagimdytas vaikas.

<span style="color: #ff0000;">REKORDAS:</span> pagimdė 62 metų rusė <sup style="color: #ff0000;">(FOTO)</sup>
Galina tapo vyriausia gimdyve Rusijoje, susilaukusi naujagimės 62 metų.
© RIA/Scanpix

Nėštumas buvo lengvas

Galina Šubenina ryžosi pagalbinio apvaisinimo procedūrai, po kurios pastojo. Medikai moteriai nuodugniai išaiškino visas galimas grėsmes, kurios kyla dėl tokio vėlyvo nėštumo. Tačiau maskvietei tai buvo nė motais – ji pasiryžo gimdyti ir dar kartą patirti motinystės džiaugsmą.

Moteris nėštumo metu elgėsi taip, kaip jai rekomendavo gydytojai - kruopščiai reguliavo savo mitybą, valgė sveikai, taip pat nuolat mankštinosi.

Kaip pasakojo ligoninės, kurioje gimdė Galina, gydytojai, visas moters nėštumas buvo pakankamai lengvas, nebuvo jokių komplikacijų. Kaip sako medikai, moteris yra garbaus amžiaus, tačiau visiškai sveika, o jos pozityvumo, energijos ir optimizmo gali pavydėti ir jaunos moterys.

Naujagimė gimė 2830 gramų ir buvo 49 cm ūgio.

Patys Kleopatros tėvai sako, kad susilaukti vaiko brandžiame amžiuje yra visai kas kita, negu jauniems. Emocijos ir išgyvenimai labai stiprūs. Dukterį Kleopatros vardu jie pavadinimo neatsitiktinai – Kleopatra buvo ir Galinos vyro močiutė, kuri gyveno 96 metus.

Pasaulio rekordas priklauso indei

Tačiau Galinos rekordas toli gražu neprilygsta pasaulio rekordui. 2008 metais viena Indijos gyventoja pagimdė jau sulaukusi 70 metų, ir tai buvo jos pirmasis nėštumas bei gimdymas.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai

Kalbant šia tema mamų nuomonės išsiskiria kardinaliai: vienos pasisako tik už, kitos – prieš bet kokią intervenciją, o trečios lieka neutralios – nelygu, kokia situacija. Paskaitykime mamų nuomones ir argumentus!

Pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną Kauno Rotušė nušvis purpurine spalva

Šiandien, lapkričio 17 d., visas pasaulis mini pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną. Kaune šios dienos minėjimus jau 5 metus iš eilės organizuoja asociacija „Padedu augti", kuri visus kauniečius bei miesto svečius kviečia pasigrožėti 5-tąjį kartą purpurine spalva sužibsiančia Kauno Rotuše bei prisidėti prie palaikymo akcijos.

Miuziklas „Kakės Makės gimtadienis" sužavėjo pirmuosius mažuosius gerbėjus

Sekmadienį sostinės „Siemens" arenoje įvyko pirmasis miuziklo „Kakės Makės gimtadienis" parodymas. Visi bilietai į premjerą Vilniuje buvo parduoti.

10 mėnesių kūdikis sveria 28 kilogramus: gydytojai baiminasi dėl jo gyvybės (4)

10 mėnesių berniukas iš Meksikos Luis Manuel Gonzales, kaip ir visi jo bendraamžiai, mokosi tarti pirmuosius žodžius ir aktyviai domisi jį supančiu pasauliu. Tačiau Luis tai padaryti yra sunkiau, negu kitiems kūdikiams, mat jis sveria neįtikėtinai daug - net 28 kilogramus.

Įvardijo populiariausią mergaitės vardą visame pasaulyje (20)

Vardų mados egzistuoja visame pasaulyje, Lietuva - ne išimtis. Paskelbtasis populiariausias mergaitės vardas visame pasaulyje yra gana populiarus ir mūsų šalyje.

Istorinėje Aleksandro Vasiljevo parodoje - vaikų aprangos ir gyvenimo būdo įdomybės

Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje pristatyta paroda „Vaikų pasaulis. XVIII–XX a.“, kurioje kolekcininkas Aleksandras Vasiljevas kviečia pamatyti niekada anksčiau Lietuvos publikai nerodytus įvairių laikotarpių vaikiškus drabužius, aksesuarus, žaislus bei namų apyvokos daiktus.

Alkoholio poveikis būsimo vaiko sveikatai

Alkoholis (etanolis, etilo alkoholis) yra legaliai vartojama medžiaga, kuri priklauso teratogenams. Teratogenas – bet koks egzogeninis veiksnys (cheminis, biologinis ar fizinis), kuris, veikdamas embrioną ir vaisių, sutrikdo normalią raidą ir lemia anomalijų atsiradimą.

9,5 min. atgauti pusiausvyrą po bemiegės nakties

Mama, mes tave suprantame. Nuovargis - baisus dalykas, o toks nuovargis, kurį patiria mama, yra didesnis nei bet kuris kitas.

Būsimi ir esami tėvai kviečiami į nemokamas paskaitas Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui.

Jei vaikas gimė 2017 metais, jo stipriosios savybės bus šios

Jeigu mažylis gimė tarp 2017 metų sausio 28 dienos ir 2018 metų vasario 15, jį pagal kinų kalendorių globoja Ugninis raudonas Gaidys.

Kviečiame į nemokamas paskaitas būsimoms mamytėms

Kūdikio, ypač pirmojo, besilaukiančioms mamoms kyla begalė klausimų apie nėščiųjų mitybą, higieną, taip pat, kaip pasiruošti sklandžiam gimdymui bei prižiūrėti naujagimį.

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton (2)

Nuo civilizacijos pradžios karališkasis pasaulis visada buvo ypatingas, išaukštintas, kupinas paslapčių ir net, kaip buvo manoma, dieviškosios galios. Taigi nieko keisto, kad vaiko gimimas karališkoje šeimoje visais laikais buvo ypatingas įvykis.

Šimtai vaikų Kaune varžėsi dėl baisiausio Helovino kostiumo (FOTO) (57)

Mažuosius vampyrus, zombius, monstrus ir raganas šį savaitgalį subūrė Šmėklinės.

Įsižiūrėkite į šį kūdikį – ar pastebite kažką neįprasto? (6)

Sunku patikėti, bet tai tiesa. Taip, tai ne tikras kūdikis, o nerealiai tikroviškas robotas – kūdikis, kuris kvėpuoja, seilėjasi bei mirksi.

Kakė Makė pristato naują dainą ir dovaną tūkstančiui vaikų (4)

Miuziklas „Kakės Makės gimdadienis” jau visai greitai džiugins vaikus, na, o kol kas yra dvi geros naujienos.