Rimantė Kulvinskytė: ilgai galvojome, kalbėti garsiai apie tai ar ne

Žurnalui „Tavo vaikas" prisipažįsta netrukus gimdysianti žinoma moteris, kurios pirmasis nėštumas baigėsi nesėkmingai – ji prarado dvynukus.
© Fotografės Nendrės

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

„Tačiau kai apie tai pasipasakojome, gavau labai daug moterų, patyrusių tą patį, laiškų. Jos rašo, kad mūsų istorija suteikė joms stiprybę ir viltį. Pastojau praėjus vos trims mėnesiams po operacijos. Skaitydamos apie mus, moterys tiki, kad ir joms viskas bus gerai. Taip ir bus!" - yra įsitikinusi Rimantė.

Rimantė Kulvinskytė: ilgai galvojome, kalbėti garsiai apie tai ar ne
© Žurnalas "Tavo vaikas"

„Lapkričio mėnesio žurnalas „Tavo vaikas" išskirtinis savo atviromis istorijomis, - sako vyr. redaktorė Gitana Šeštokienė. - Šį mėnesį žurnalas „Tavo vaikas" pakalbino ir dvi šeimas, auginančias keturis vaikučius. Bet tai nėra įprasti atvejai. Viena jų du kartus sulaukė dvynukų, kita vienu metu - ketvertuko. Tėvų pasakojimas, kas sunkiausia auginant keturis vaikus, priblokš ne vieną žurnalo skaitytoją (redaktorės Vaivos Grigaitienės str. „Du kartus - po du")".

Viena Kalifornijos universiteto (JAV) profesorė viešai pareiškė, kad tėvai turėtų liautis bučiavę savo vaikus į lūpas. Atsakymą, ką apie tai mano mūsų specialistai, rasite str. „Ar bučiuoti savo vaiką?"

Rimantė Kulvinskytė: ilgai galvojome, kalbėti garsiai apie tai ar ne
© Žurnalas "Tavo vaikas"

Ką daryti, jei vaikas nenori migdytis? Kokie raminimo pratimai jam gali padėti prieš miegą, aiškinasi žurnalo redaktorė Eglė Čepavičienė (str. „Raminimo pratimai").

Rimantė Kulvinskytė: ilgai galvojome, kalbėti garsiai apie tai ar ne
© Žurnalas "Tavo vaikas"

Tema - mamai. Str. „Nugaros skausmui - NE" atskleis, kaip saugoti nugarą, kol mažylis - „rankinukas".

Rimantė Kulvinskytė: ilgai galvojome, kalbėti garsiai apie tai ar ne
© Žurnalas "Tavo vaikas"

Tema - šeimai. Str. „Kai neįtinka vyras". Kaip problemą sprendžia dvi žinomos šeimos ir, žinoma, specialisto komentaras.

Rimantė Kulvinskytė: ilgai galvojome, kalbėti garsiai apie tai ar ne
© Žurnalas "Tavo vaikas"

Viršelyje - 1 m. 3 mėn. Herkus (fotografės Nendrės nuotr.)

Rimantė Kulvinskytė: ilgai galvojome, kalbėti garsiai apie tai ar ne
© Žurnalas "Tavo vaikas"

Mama Erika: „Herkus - nuostabus vaikas, labai energingas, bendraujantis, gatvėje jis visiems šypsosi ir jam visi šypsosi. Turi sesutę, 3,5 m. Elzę. Nors gimė 3,5 kg, nors apetitu nesiskundžia, tačiau yra labai smulkutis.

Galbūt dėl tos didelės energijos naktimis jis miega blogai. Tik savaitę nutraukiau maitinimą krūtimi naktimis, žiūrėsiu, gal ims geriau miegoti."

Šįkart fotosesija vyko Trakuose. Herkų pavyko įkalbinti nusifotografuoti tik įdavus į rankas plaktuką. Vyrukui ši veikla labai patiko, o rezultatą įvertinkite jūs, mielieji skaitytojai.

Diskusijų platforma laikinai išjungta. Prašome pabandyti vėliau.

Įdomybės

Neįtikėtina: iš labai arti nufilmavo, kaip mamos gimdoje juda kūdikis (2)

Visai gali būti, kad ateityje įprastas ultragarso tyrimo procedūras pakeis naujos kartos medicinos įranga, kuri leis gydytojams dar aiškiau matyti, kaip motinos gimdoje vystosi būsimasis vaikelis.

Idealus amžius gimdyti vaikus (1)

Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Nauja iniciatyva kviečia tėvus ir vaikus leisti laiką kokybiškai

Vilniuje esanti studija „Vilkės namai" pradeda projektą "Mama ir vaikas", kurio tikslas – skatinti kokybišką tėvų ir vaikų buvimą ir veiklas kartu.

Mažoji kovotoja: mergaitė gimė 400 gramų svorio ir 21,8 cm ūgio

Jaudinanti istorija iš Indijos: per anksti gimusios ankstukės, kuri septynis mėnesius praleido ligoninėje, tėvai pagaliau gali atsikvėpti - pavojus dukrytės gyvybei nebegresia.

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti (5)

Kėdainių rajono savivaldybės pateiktoje informacijoje – įdomioji statistika: jauniausi tėvai, kasmet madingi ir reti vardai, 2017 metų gimstamumo rodikliai.

Išradinga tinklaraštininkė Inga pristato: kavos aparatas už 4 eurus (5)

Dviejų vaikučių mama Inga, daugiau kaip prieš pusmetį sukūrusi tinklaraštį „Mamos diena“ pasidalijo labai smagiu būdu, kaip namuose išsivirti kavos su puta, naudojant „kavos aparatą“ už 4 eurus.

Neįprasta reklama žurnale: nusišlapink ir sužinok, ar esi nėščia

Šiomis dienomis žiniasklaidoje mirgėte mirga pranešimų apie neįprastą reklamą viename Švedijos žurnale.

Kviečia megzti trispalves kojines visiems 2018 metų kūdikiams

Šiandien startuoja projektas "Sveikas, mažyli - Lietuvai 100!", kurio metu visi norintys raginami megzti trispalves kojinaites 2018 metais gimsiantiems mažyliams.

Dvynius pagimdžiusi 70 metų moteris nepyksta pavadinta močiute

2008 metais Omkari Singh tapo vyriausia moterimi pasaulyje, pagimdžiusia dvynius. Kai jai gimė berniukas ir mergaitė, Omkari buvo 70 metų.

Vilnius atsisveikina su šventine nuotaika: renginiuose laukiamos šeimos su vaikais

Šeštadienį, sausio 6 d., vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami minėti žiemos švenčių pabaigtuves ir pagal seną paprotį švęsti Trijų karalių dieną.

Sumanios mamos triukas, kad vaikas miegotų visą naktį (3)

Socialiniame tinkle pasidalinusi savo miegančios dukrytės nuotrauka, Laura Gerson sulaukė ir nepažįstamų tėvų padėkų. Jos triukas paprastas, tad išbandyti jį verta visų nemiegiukų tėvams.

Dvynukai per Naujuosius metus iškrėtė tėvams pokštą (2)

Gimdyti metų sandūroje - išskirtinis įvykis. Be staigmenų tokiu laiku vargu ar įmanoma apsieiti.

Mokslininkai apie motinos pieną: jį galima lyginti su simfoniniu orkestru

Nuo garo variklio iki saulės energija varomo automobilio. Nuo kambarį užimančio kompiuterio iki išmaniojo laikrodžio. Nuo mamos pieno iki... mamos pieno.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Atviras pokalbis su mamomis: nėštumas – labiau džiaugsmas ar kančia

Vienos nėštukės patiria kone euforiją – jos gerai jaučiasi, nekamuoja pykinimas, tad drąsiai gali vaikelio laukimą vadinti džiaugsmingu, kitoms taip paprasta nebūna: pykina, gresia persileidimas arba tiesiog... galvoje sumaištis.