Rolandas Mackevičius: „Turiu meilės 16 -ai vaikų“

 (3)
„Radistas" Rolandas Mackevičius (33 m.) su žmona Ieva augina keturmetį Motiejų, o šiek tiek daugiau nei prieš mėnesį jų namuose atsirado ir dukrytė Meilė Marija.
© COSMOPOLITAN / Redos Mickevičiūtės nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Rolandas sako, kad jausmas sulaukus pirmo ir antro vaiko – kitoks.

„Pirmą kartą tapęs tėvu verkiau iš išgąsčio ir jausmų pertekliaus, kad pagaliau sulaukiau, o antrą kartą – iš laimės, kad gimė mergaitė. Antrą kartą buvo gal šiek tiek lengviau, nebėra to beprotiško streso, net sauskelnes, atrodo, taip lengvai ir greitai pakeičiu. Kai prisimenu, kaip pirmą kartą maudėme Motiejų, tai buvo kažkas tokio – vandenį vis tikrinome alkūnėmis ir termometru, bijojome peršaldyti, pačiam prakaitai upeliais liejosi iš įtampos, atrodo, vykdėme kažkokią slaptą ir labai svarbią misiją, nuo kurios priklausė visų likimas... Meilės Marijos pirmosios maudynės buvo visiškai kitokios, atsirado pasitikėjimo savimi ir supratimas, kad tas vaikelis – ne krištolinis ir nuo menkiausio prisilietimo nesuduš.

Sulaukėme labai daug sveikinimų, daug daugiau, nei gimus Motiejui, mūsų draugai aplinkui visi jau turi vaikų – ir ne po vieną, smagu, kai sveikina ir gėlių dovanoja tėvai tėvams. Anksčiau būdavo maždaug tokia draugų reakcija: „Sulaukei vaiko? A, gerai, sveikinu, o aš „mocą" nusipirkau." Dabar jau daugelis mūsų draugų žino, koks tai didžiulis džiaugsmas – sulaukti vaikų ir drauge kokia atsakomybė."

Visą interviu skaitykite naujausiame (balandžio mėnesio) žurnale „Tavo vaikas" (nr. 4).

Rolandas Mackevičius: „Turiu meilės 16 -ai vaikų“
© TAVO VAIKAS


Anksčiau, senų senovėje, kai šeima sulaukdavo vaikų, juos augindavo visas kaimas, visa giminė, gentis: vaikai būdavo tarsi visų. Šiandien vaiką augina mama ir tėtis, jei pasiseka – viena kuri močiutė, jei sekasi mažiau – auklė arba darželis. Kaip dėl to jaučiasi vaikai?

Vaikų ir paauglių psichiatrės psichoterapeutės Godos Bačienės konsultacija – str. „Mano gentis".

Rolandas Mackevičius: „Turiu meilės 16 -ai vaikų“
© TAVO VAIKAS


Lietuvos mokslininkai atlieka unikalų tyrimą „Šiuolaikinės informacinės technologijos ir vaikų sveikata". Unikalus jis tuo, kad tiriamieji yra mūsų mažamečiai.

Mokslininkai domisi, kokią įtaką jų raidai, fizinei ir psichinei sveikatai, miego higienai bei valgymo įpročiams daro kasdienybe tampančios informacinės technologijos, įvairūs išmanieji ekranai.

Išsamiau apie tyrimo rezultatus pasakoja psichologė prof. Roma Jusienė str. „IT: užburtas ratas".

Rolandas Mackevičius: „Turiu meilės 16 -ai vaikų“
© TAVO VAIKAS


Šeimoje dar vieno vaiko gimimas ne visiems būna šventė, kol tėvai džiaugiasi naujagimiu, vyresnis vaikas dažnai išgyvena tikrus jausmų uraganus – ir ne visi jie malonūs. Išsami psichologės Jūratės Baltuškienės konsultacija tėvams, sulaukusiems antragimio, o kaip elgtis su pirmagimiu, str. „Nenoriu brolio!"

Rolandas Mackevičius: „Turiu meilės 16 -ai vaikų“
© TAVO VAIKAS


Belaukiant pavasario švenčių apelsinais kvepiantis, traškus ir gardus neapolietiškas pyragas tikrai taps jūsų velykinio stalo puošmena. Dėmesio! Jam paruošti prireiks savaitėlės, bet kiekviena įdėta minutė ragaujant atsipirks su kaupu. Paskubėkite!

Recepto ieškokite str. „Skanios Bajalių istorijos".

Rolandas Mackevičius: „Turiu meilės 16 -ai vaikų“
© TAVO VAIKAS


Viršelyje – 1 m. 2 mėn. Matas

Rolandas Mackevičius: „Turiu meilės 16 -ai vaikų“
© Fotografė Nendrė


„Zara“ drabužiai
Fotografės Nendrės nuotrauka

Kaip sakė mama Vaida, berniukas labai linksmas, bet per fotosesiją šypsena netryško, tiesiog ramiai ir, atrodė, net atsakingai pozavo. Fotografė Nendrė pirmą kartą matė tokį mažylį, kuris, net nieko jam nepaaiškinus, elgėsi it modelis profesionalas – truputį pažaisdavo ir vėl rimtai nusiteikęs grįždavo papozuoti.

Rolandas Mackevičius: „Turiu meilės 16 -ai vaikų“
© Fotografė Nendrė

Matas niekaip iš glėbio nepaleido savo geriausio draugo meškiuko. Mama Vaida pasakojo, kad dažnai tą meškiną tenka imti į keliones, antraip Matas liūdi. Berniukas labai bendraujantis, nebijo svetimų žmonių, nes jau nuo pusės metų lanko „7 intelektų programą“, kurioje mokoma kaip lavinti kūdikius ir vyresnius. Matas dabar mokosi prancūzų kalbos, na, ir kas, kad dar pats nekalba, užtat atidžiai klausosi.

Rolandas Mackevičius: „Turiu meilės 16 -ai vaikų“
© Fotografė Nendrė
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias kviečia į nemokamus praktinius užsiėmimus

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras skelbia kineziterapinių seminarų ciklą nėščiosioms, neseniai pagimdžiusioms moterims bei mamytėms su kūdikiais.

Pribloškianti žinia apie gydytoją Aspergerį, kurio vardu pavadintas autistinis sutrikimas

Naujai atskleisti dokumentai rodo, kad pediatras H. Aspergeris bendradarbiavo su naciais.

Psichologė Laura Milčienė: teatras yra puikus pakaitalas technologijoms

Vos prieš tris mėnesius Vilniuje duris žiūrovams atvėręs teatras „Pradžia“ jau spėjo įsitvirtinti Vilniaus renginių kalendoriuose, kviesdamas šeimas su pačiais mažiausiais į spektaklius, gyvos muzikos koncertus, meno pažinimo užsiėmimus, o dar tik besilaukiančias poras – į tėvystės paskaitas. Teatras vaikams „Pradžia" šią savaitę žymi jau 100-ąjį renginį nuo atsidarymo pradžios.

Išskirtinėje fotosesijoje – 100 pasipuošusių nėščiųjų

Algis Kriščiūnas įamžino 100 nėščiųjų bendroje nuotraukoje. Taip gegužę vyksiančios konferencijos „Sveika ir laiminga mama" organizatoriai sveikino Lietuvą su valstybės atkūrimo šimtmečiu.

Naujos parduotuvės atidaryme – žinomos mamos su vaikais

Vilniuje esančiame prekybos centre „Panorama“ antrajame aukšte duris atvėrė nauja parduotuvė CHICCO.

Lietuvoje vis dar yra savaitinių darželių, kuriuose mažyliai lieka nakvoti, poreikis

„Mažylis jausis gerai tiek, kiek įmanoma, jei tomis dienomis, kai bus su mama, tarsi sems jos meilės atsargas“, – taip mūsų žurnalo redaktorei sakė specialistės, kurias kalbinome rašydami straipsnį apie savaitinį darželį.

Kviečia nemokamos paskaitos būsimiems ir esamiems tėvams Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui.

Kūdikis gimė praėjus ketveriems metams po tėvų mirties

Skamba neįtikėtinai, bet tai visiška tiesa.

Kokio Zodiako vaikus auginti lengviausia, o kokio – sunkiausia

Kokiomis savybėmis yra apdovanoti skirtingi Zodiako ženklai, ir ką apie jų auklėjimą reikėtų žinoti tėvams?

Prasidėjo 2018 metų šeimos rinkimai

Daugiavaikių šeimų asociacija MES skelbia „2018 Metų šeimos“ rinkimus.

Pritarė siūlymui įteisinti gimdymus namuose

Ministrų kabinetas šiandien pritarė siūlymui įteisinti gimdymus namuose.

TAVO VAIKO premjeroje – spalvinga ir nuotaikinga animacija LINO: NUOTYKIAI KATINO KAILYJE

Vieną akimirką – žmogus, kitą – žmogaus dydžio katinas! Nuotaikinga animacinė pasaka „Lino: nuotykiai katino kailyje" į Lietuvos kino ekranus atkeliauja su TAVO VAIKO premjera: pamatykite šį filmą pirmieji su visa šeima balandžio 8 d. (sekmadienį) kino centruose „Forum Cinemas"!

Rolandas Mackevičius: „Turiu meilės 16 -ai vaikų“ (3)

„Radistas" Rolandas Mackevičius (33 m.) su žmona Ieva augina keturmetį Motiejų, o šiek tiek daugiau nei prieš mėnesį jų namuose atsirado ir dukrytė Meilė Marija.

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį laikrodžiai persukami valanda į priekį

Savaitgalį gyventojai praras vieną valandą miego - Lietuva pereis prie vasaros laiko. Sekmadienį, trečią valandą nakties, laikrodžių rodykles reikės pasukti valanda į priekį.

MAMŲ MUGĖ suviliojo ir žinomas mamas

Šiandien Vilniuje, Gariūnų verslo parke, prasidėjo pavasario - vasaros MAMŲ MUGĖ. Įėjimas į ją nemokamas, durys atviros iki sekmadienio, kovo 25 dienos.