Rolandas Mackevičius: „Turiu meilės 16 -ai vaikų“

 (3)
„Radistas" Rolandas Mackevičius (33 m.) su žmona Ieva augina keturmetį Motiejų, o šiek tiek daugiau nei prieš mėnesį jų namuose atsirado ir dukrytė Meilė Marija.
© COSMOPOLITAN / Redos Mickevičiūtės nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Rolandas sako, kad jausmas sulaukus pirmo ir antro vaiko – kitoks.

„Pirmą kartą tapęs tėvu verkiau iš išgąsčio ir jausmų pertekliaus, kad pagaliau sulaukiau, o antrą kartą – iš laimės, kad gimė mergaitė. Antrą kartą buvo gal šiek tiek lengviau, nebėra to beprotiško streso, net sauskelnes, atrodo, taip lengvai ir greitai pakeičiu. Kai prisimenu, kaip pirmą kartą maudėme Motiejų, tai buvo kažkas tokio – vandenį vis tikrinome alkūnėmis ir termometru, bijojome peršaldyti, pačiam prakaitai upeliais liejosi iš įtampos, atrodo, vykdėme kažkokią slaptą ir labai svarbią misiją, nuo kurios priklausė visų likimas... Meilės Marijos pirmosios maudynės buvo visiškai kitokios, atsirado pasitikėjimo savimi ir supratimas, kad tas vaikelis – ne krištolinis ir nuo menkiausio prisilietimo nesuduš.

Sulaukėme labai daug sveikinimų, daug daugiau, nei gimus Motiejui, mūsų draugai aplinkui visi jau turi vaikų – ir ne po vieną, smagu, kai sveikina ir gėlių dovanoja tėvai tėvams. Anksčiau būdavo maždaug tokia draugų reakcija: „Sulaukei vaiko? A, gerai, sveikinu, o aš „mocą" nusipirkau." Dabar jau daugelis mūsų draugų žino, koks tai didžiulis džiaugsmas – sulaukti vaikų ir drauge kokia atsakomybė."

Visą interviu skaitykite naujausiame (balandžio mėnesio) žurnale „Tavo vaikas" (nr. 4).

Rolandas Mackevičius: „Turiu meilės 16 -ai vaikų“
© TAVO VAIKAS


Anksčiau, senų senovėje, kai šeima sulaukdavo vaikų, juos augindavo visas kaimas, visa giminė, gentis: vaikai būdavo tarsi visų. Šiandien vaiką augina mama ir tėtis, jei pasiseka – viena kuri močiutė, jei sekasi mažiau – auklė arba darželis. Kaip dėl to jaučiasi vaikai?

Vaikų ir paauglių psichiatrės psichoterapeutės Godos Bačienės konsultacija – str. „Mano gentis".

Rolandas Mackevičius: „Turiu meilės 16 -ai vaikų“
© TAVO VAIKAS


Lietuvos mokslininkai atlieka unikalų tyrimą „Šiuolaikinės informacinės technologijos ir vaikų sveikata". Unikalus jis tuo, kad tiriamieji yra mūsų mažamečiai.

Mokslininkai domisi, kokią įtaką jų raidai, fizinei ir psichinei sveikatai, miego higienai bei valgymo įpročiams daro kasdienybe tampančios informacinės technologijos, įvairūs išmanieji ekranai.

Išsamiau apie tyrimo rezultatus pasakoja psichologė prof. Roma Jusienė str. „IT: užburtas ratas".

Rolandas Mackevičius: „Turiu meilės 16 -ai vaikų“
© TAVO VAIKAS


Šeimoje dar vieno vaiko gimimas ne visiems būna šventė, kol tėvai džiaugiasi naujagimiu, vyresnis vaikas dažnai išgyvena tikrus jausmų uraganus – ir ne visi jie malonūs. Išsami psichologės Jūratės Baltuškienės konsultacija tėvams, sulaukusiems antragimio, o kaip elgtis su pirmagimiu, str. „Nenoriu brolio!"

Rolandas Mackevičius: „Turiu meilės 16 -ai vaikų“
© TAVO VAIKAS


Belaukiant pavasario švenčių apelsinais kvepiantis, traškus ir gardus neapolietiškas pyragas tikrai taps jūsų velykinio stalo puošmena. Dėmesio! Jam paruošti prireiks savaitėlės, bet kiekviena įdėta minutė ragaujant atsipirks su kaupu. Paskubėkite!

Recepto ieškokite str. „Skanios Bajalių istorijos".

Rolandas Mackevičius: „Turiu meilės 16 -ai vaikų“
© TAVO VAIKAS


Viršelyje – 1 m. 2 mėn. Matas

Rolandas Mackevičius: „Turiu meilės 16 -ai vaikų“
© Fotografė Nendrė


„Zara“ drabužiai
Fotografės Nendrės nuotrauka

Kaip sakė mama Vaida, berniukas labai linksmas, bet per fotosesiją šypsena netryško, tiesiog ramiai ir, atrodė, net atsakingai pozavo. Fotografė Nendrė pirmą kartą matė tokį mažylį, kuris, net nieko jam nepaaiškinus, elgėsi it modelis profesionalas – truputį pažaisdavo ir vėl rimtai nusiteikęs grįždavo papozuoti.

Rolandas Mackevičius: „Turiu meilės 16 -ai vaikų“
© Fotografė Nendrė

Matas niekaip iš glėbio nepaleido savo geriausio draugo meškiuko. Mama Vaida pasakojo, kad dažnai tą meškiną tenka imti į keliones, antraip Matas liūdi. Berniukas labai bendraujantis, nebijo svetimų žmonių, nes jau nuo pusės metų lanko „7 intelektų programą“, kurioje mokoma kaip lavinti kūdikius ir vyresnius. Matas dabar mokosi prancūzų kalbos, na, ir kas, kad dar pats nekalba, užtat atidžiai klausosi.

Rolandas Mackevičius: „Turiu meilės 16 -ai vaikų“
© Fotografė Nendrė
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Paskelbtos pirmosios iš urvo Tailande išgelbėtų vaikų nuotraukos

Tailando medikai patenkinti iš urvo ištrauktų berniukų sveikata.

MAMOS ATVIRAI: kova su kilogramais po gimdymo

Mėnuo po gimdymo jau gali didžiuotis idealia figūra. Tokį standartą jau kuris laikas bruka Holivudo ir kai kurios Lietuvos žvaigždės. Tačiau realybė visai kitokia. Vienoms stebuklingai svorio atsikratyti padeda žindymas, kitoms tenka paplušėti sporto salėje. Penkios mamos dalijasi savo patirtimi.

Įspūdingiausios nuotraukos iš karališkųjų mažojo princo krikštynų

Šiandien ypatinga diena Didžiosios Britanijos karališkajai šeimai – pakrikštytas jauniausias princo Williamo (36) ir Catherine Middleton (36) sūnus Louis.

Naujus produktus išbandžiusios moterys įvertina jų naudą

Paskelbę informaciją, jog ieškome 10 mamų, kurios norėtų testuoti BABÉ produktus – rutulinį dezodorantą ir kūno gelį – sulaukėme daugiau kaip pusės tūkstančio norinčiųjų!

„Niekieno vaikai“ paskelbė naujų savanorių paiešką

Iniciatyvos „Niekieno vaikai“ atstovai įsitikino, kad ligoninėse vienišų vaikų yra tris kartus daugiau nei tikėtasi.

Prie Valdovų rūmų įsikūręs Vaikų amatų miestelis laukia mažųjų smalsuolių

Vilniuje, prie Valdovų rūmų, pirmadienį įsikūrė Dainų šventės Vaikų amatų miestelis.

Aštuonmetis vaikas baigė mokyklą ir stos į universitetą

Neeilinis įvykis Belgijoje, apie kurį praneša BBC.

Atostogos: pirkti keliones iš anksto ar laukti paskutinės minutės?

Vieni atostogas planuoja iš anksto, kruopščiai ruošiasi, derina, skaičiuoja. Kiti gi eina va bank – apie atostogas galvoja paskutinę akimirką ir kliaujasi paskutinės akimirkos sėkme. Kuriuos lydi sėkmė?

Vasaros stovyklų pliusai ir minusai (1)

Kokią naudą gauna vaikas dalyvaudamas vasaros stovyklose? Ar yra vaikų, kuriems nerekomenduojama dalyvauti jose? Kaip padėti nugalėti baimes užsisklendusiems vaikams? Kalbiname ilgametę „Pažink save“ stovyklų Klaipėdoje vadovę ir organizatorę Raimondą Šuopytę.

TAVO VAIKO premjeroje – šuniški nuotykiai filme „Slaptasis agentas Maksas“

„Smurfus“ ir „Skūbį Dū“ į kino ekranus perkėlęs režisierius Raja Gosnellis dovanoja dar vieną juoko dozę neanimaciniame, bet specialiųjų efektų nestokojančiame filme apie kietus šunis – „Slaptasis agentas Maksas“, kuris į Lietuvos kino teatrus su TAVO VAIKO premjera: pasinaudokite proga su visa šeima pamatyti šį filmą anksčiau – birželio 28 d., ketvirtadienį visuose kino centruose „Forum Cinemas“.

Šeimas Palangoje sutrauks mados mugė su nemokamais atrakcionais ir cukraus vata

Svarstote, kur apsilankyti per atostogas, jog diena neprailgtų nei Jums, nei Jūsų šeimai? Liepos 7 dieną poilsiaujantiems Palangoje pasiseks – čia vyks didžiausias nemokamas mados ir grožio renginys - „Design for life“.

Nemokamas festivalis vėl kvies vaikus smagiai ir prasmingai praleisti laiką

Ketvirtasis „Šeimų pasakų festivalis“ vėl kviečia visus vaikus kurti pasakas. Liepos 22 dieną Vilniuje prie Baltojo tilto vyks festivalio renginiai.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Išbandžiusios produktą moterys kalba apie meilę iš pirmo žvilgsnio

Jeigu esate ištikimi mūsų portalo skaitytojai, pastebėjote, kad vis dažniau siūlome jums išbandyti vieną ar kitą produktą.

Kviečia nemokamai išmokti kūdikių masažo paslapčių ir sustiprinti sveikatą po gimdymo (1)

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras birželio mėnesį organizuoja nemokamų praktinių seminarų ciklą esamiems ir būsimiems tėvams. Visi užsiėmimai yra nemokami, tereikia užsiregistruoti.