Sielvartaujanti mama nesusitaiko su sūnaus mirtimi

 (35)
Sielvarto apimta motina išleidžia tūkstančius eurų, pirkdama žaislus ir rūbus prieš dvejus metus mirusiam sūnui. Laikas neužgydė Sabrinos McKenna'os (34) sielos žaizdų.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Prieš dvejus metus mirusiam sūnui perka žaislus ir švenčia jo gimtadienius

Moteris sako, kad žaislų pirkimas, mirusio sūnaus gimtadienių šventimas padeda jai apmalšyti prieš dvejus metus patirtą skausmą.

Tąkart moteris laukėsi pirmagimio vaiko. Po daugybės metų bandymų tapti mama, 31 metų Sabrina pagaliau pastojo. Tai jai prilygo stebuklui.

20 savaitę moteris sužinojo būsimo vaiko lytį – sūnus. Jau nuo tada ėmė įrenginėti sūnui kambarį, puošė jį ir būsimam sūnui išrinko vardą – Jamie.

Deja, kai nėštumui buvo 32 savaitės, ultragarso tyrimą daręs gydytojas konstatavo, kad vaikučio širdis nebeplaka. Vaikelis įsčiose jau buvo miręs. Vėliau paaiškės ir mirties priežastis – placentos neveiksnumas.

TAIP PAT SKAITYKITE:
2 vaikų mama atvirai: motinystė man – kaip budizmas
Astrologė atskleidžia, kokie vardai neša sėkmę, o kokių geriau neduoti

Sabrina negalėjo tuo patikėti, ir kai jai buvo „pažadintas" gimdymas, ji slapčia vylėsi, kad vaikutis gims gyvas, o medikai klysta. Moteris tikėjosi, kad pagimdys ir išgirs sūnaus verksmą. Deja. Po 12 valandų trukusio gimdymo sūnaus balso ji neišgirdo. Verkė iš skausmo pati, kai jai į rankas davė atsisveikinimui jau mirusį vaikelį.

Sielvartaujanti mama nesusitaiko su sūnaus mirtimi
© Vida Press

Sabrinai leido vienai nakčiai pasiimti sūnelį į namus, vėliau jį palaidojo. Tada paniro į neviltį ir depresiją.

Atrado ramybę tarp sūnui skirtų žaislų

Moteris sako, kad jai niekas neteikė džiaugsmo, tik tomis minutėmis, kai sėdėdavo sūnui įrengtame kambaryje, tarp jo žaislų ir daiktų, atgaudavo sielos ramybę. Dėl nesutarimų po kurio laiko ji išsiskyrė su ilgamečiu partneriu, mirusio sūnelio tėčiu. Vis daugiau laiko Sabrina praleisdavo sūnaus kambaryje.

Tada vieną dieną ji nusprendė nueiti į žaislų parduotuvę nupirkti žaisliuką savo mirusiam vaikeliui. Kai parsinešė namo ir įdėjo į lentyną, ji pajuto džiaugsmą. Vizitai į parduotuvę vis dažnėjo ir mirusio sūnelio kambarys bei kapas buvo nukrauti įvairiausiais  žaislais.

Sielvartaujanti mama nesusitaiko su sūnaus mirtimi
© Vida Press

Moteris švenčia ir prieš dvejus metus mirusio sūnaus gimtadienius – pirmąją ir antrąjį. Ji pasikviesdavo į namus linksmų personažų, svečių, kurie ateidami atnešdavo dovanų jos mirusiam vaikui. Net Kalėdų senelis aplankė mirusį sūnelį kapuose su maišu dovanų.

Sabrinos šeima ir artimi draugai palaiko ją, tačiau yra daugybė nesuprantančių ir smerkiančių. Ypač tada, kai ji pradėjo šias nuotraukas viešinti internete. „Pamiršk", „Gyvenk toliau", „Kokia keistuolė". Tai buvo švelniausi epitetai, kuriais moterį vadino internautai.

Sielvartaujanti mama nesusitaiko su sūnaus mirtimi
© Vida Press

„Aš darau tai, kas sumažina man skausmą, ir niekas neturi teisė manęs smerkti", - sako Sabrina. Po sūnaus mirties ji nepajėgė dirbti, tad dabar gauna pašalpas, kurių didžioji dalis skiriama Jamie žaislams ir daiktams. Moteris sako, kad ateityje, kai pasimirš skausmas ir ji bus stipresnė, visus šiuos daiktus atiduos labdarai. O tiems, kurie iš jos šaiposi, moteris niekada nelinki patirti to, ką patyrė ji.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Seksas po gimdymo: 7 priežastys, kodėl viskas jau kitaip (2)

Per nėštumą ir gimdymą moters organizme vyksta pokyčiai kurie turi įtakos jos fiziologijai. Būtent todėl skausmingas seksas po gimdymo – dažnas reiškinys.

Lietuvoje naujagimiams palankių ligoninių padaugėjo dvigubai skelbiame sąrašą

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad mūsų šalyje daugėja naujagimiams palankių ligoninių. Iki šiol jų buvo 8, o dabar patvirtinta net 16.

Vaikas nuėjo į tualetą, po minutės tėtis išvydo kai ką neįprasto (4)

Pavargę vaikai gali užmigti visur - prie pietų stalo, supdamiesi ant supamojo arkliuko ar važinėdami vaikštynėje.

Piešimas lavina ne tik vaiko kūrybiškumą

Anot meno terapeutų, piešimas yra svarbus procesas bet kuriame vaikų amžiuje ir tėvai gali paskatinti mažuosius menininkus imtis popieriaus bei spalvų. Juo labiau kad dabar puiki proga dalyvauti ir smagiame konkurse – „Mano herojus 2017“.

Spektaklio kūrėjai kviečia tėvus rūpintis vaikų psichine sveikata nuo mažų dienų

Startuoja sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos globojamas meno ir kultūros projektas – spektaklis „Arbatinukai", kuriame nemokamai kviečiami dalyvauti mažiausieji žiūrovai su savo tėveliais.

Nuotrauka iš gimdymo atėmė žadą ne vienam

Iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti miela ką tik gimusio žmogučio nuotrauka, tačiau pažvelgus į antrą planą gali kilti mintis, kad gal kiek per mažai laiko praėjo nuo mažylio gimimo, kad jis pasirodytų socialinėje žiniasklaidoje.

TAVO VAIKO premjeroje – animacinė žaislų pasaka MANO MAŽASIS PONIS. FILMAS

Tiesiai iš žaislų lentynų į kino sales atvyksta mėgstamiausi mažųjų princesių herojai! Sekmadienį, spalio 1 d. per TAVO VAIKO premjerą visuose kino centruose „Forum Cinemas" – ryškiaspalvė lietuviškai dubliuota animacija: MANO MAŽASIS PONIS. FILMAS. Pamatykite pirmieji!

Skaudi nelaimė trynukų šeimoje: rytą du broliukai tiesiog nepabudo (8)

Šiandien žiniasklaidoje daug dėmesio skiriama tragiškam įvykiui nedideliame Bridžento mieste Pietų Velse. Čia augo penkių mėnesių trynukai broliai, iš kurių du vieną rytą tiesiog nebeprabudo.

Parodos „Esu mama!“ organizatoriai: vaiko žindymas nėra nieko gėdingo ir visai nesvarbu, ką sako etiketo žinovas

Pirmą kartą organizuojamoje parodoje​ ​„Esu​ ​Mama!"​ didelis​ dėmesys​ ​bus skiriamas nepasiturinčioms​ ​šeimoms,​ ​maitinančioms mamoms​ ​ir​ ​beglobiams​ ​vaikams.

Vilniuje vykstanti „Mamų mugė" – draugiška šeimai ir aplinkai

Šį savaitgalį „Gariūnų" verslo parke šurmuliuoja tradicinė „Mamų mugė". Tai vienas laukiamiausių vaikus auginančių šeimų renginių, kuris vyksta jau 12-ą kartą.

Pirmą kartą „Mamų mugės" duris pravėrusi Beata Nicholson buvo nustebinta (8)

Kiek kainuoja naujos ir kokybiškos vaikiškos prekės, žino kiekviena mažylius auginanti šeima. Rūbai, kuriuos vaikas greitai išauga, žaislai, kurių namuose neretai prisikaupia dėžės, gerokai patuština šeimų pinigines. Galbūt todėl du kartus per metus Vilniuje vykstanti „Mamų mugė" visada sulaukia milžiniško jaunų tėvų dėmesio ir tampa vienu laukiamiausiu sezono įvykiu.

Parodoje „Esu Mama!" – dėmesys būsimiems ir esamiems tėveliams

Jau šį savaitgalį Kauno „Žalgirio" arenoje pirmą kartą vyks paroda „Esu mama", kuri į bendrą erdvę sukvies visus būsimus ir esamus tėvelius su jų mažyliais.

Sugrįžtanti MAMŲ MUGĖ kviečia šeimas gyventi ekologiškai ir taupiai

Išaugti drabužėliai, pabodę žaislai, per mažos kėdutės – ką su jais daryti? Šis klausimas nuolatos persekioja daugelį tėvelių, auginančių mažamečius vaikus.

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras (35)

Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai apie intymų poros gyvenimą susilaukus vaikų: pagerėja jis, pablogėja ar išlieka toks pat?

Mamų sostine norintis tapti Kaunas kviečia į parodą būsimiems ir esamiems tėvams

Kaunas kviečia visus į pirmąją Lietuvoje tokio dydžio bei koncepto parodą „Esu Mama!"