Šio savaitgalio spektakliai ir filmai vaikams

Kas gali būti geriau už turiningai praleistą laiką su brangiausiais ir artimiausiais žmonėmis - šeima? Šią savaitę gausu edukacinių renginių, spektaklių ir kino filmų, kurie bus įdomūs ir mažiesiems, ir šiek tiek vyresniems, ir suaugusiems, tad į kultūrines miesto erdves ženkite su tais, kurie jums svarbiausi!
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tikriausiai ne vienam knieti į tos kone mistinės ir paslaptingos vietos - teatro užkulisius pažvelgti iš arčiau, todėl turime gerą naujieną! Valstybinio jaunimo teatro aktorė Aušra Pukelytė sukūrė spektaklį, pavadinimu Ekskursija į teatro vidų", skirtą supažindinti vaikus ir jaunimą su vidine ir nematoma teatro dalimi. 

Jau ketvirtadienį Jūsų laukia kelionė į grimo ir persirengimo kambarius, siuvyklą, kostiumų sandėlį, milžiniškas dekoracijų laikymo patalpas. Bevaikštinėdami sutiksite įvairių spektaklių personažų, o teatro grimuotojų dėka bus galima patiems pasiversti kokiu nors personažu ar pasimatuoti įmantrius kostiumus. Viską vainikuos Aušros Pukelytės vaidinama pasaka apie išmintingąją princesę, kurios metu galima pamatyti visas spektaklių metu naudojamas technines įmantrybes ( renginio organizatorius - Valstybinis jaunimo teatras).

***

Šeimai palankus Kauno miesto muziejus skelbia šeimų savaitgalius! Jau šį šeštadienį jis kviečia praleisti laiką drauge su savo artimiausiais žmonėmis renginyje „Kauno Tauro nuotykiai" ir daugiau sužinoti apie Kauno istoriją. Lydimi Kauno miesto muziejaus simbolio tauro, smagiai keliausite po miesto istoriją, žaisdami netradicinį stalo žaidimą, o čia, kaip ir kiekvienoje istorinėje kelionėje, bus ir pakilimų, ir nuopuolių. Dabar žodžiai „mokytis" ir „pramogauti" tampa sinonimais (renginio organizatorius - Kauno miesto muziejus)!

***

Laidos „Gustavo enciklopedija", kurią pamėgo ir vaikai, ir suaugę, personažai  Gustavas bei profesorius Velykis Kalėdauskas kviečia leistis į linksmą, ironišką ir įspūdingą gyvenimo kelionę!

Filme „Gustavo nuotykiai"  jie imsis kvapą gniaužiančios misijos – surasti dingusį lakūną, į Lietuvą gabenusį seniai prarastą LDK laikų relikviją. Jiems padės ne mažiau pamilti herojai – Robinzonas Kruzas, Baronas Miunhauzenas, kapitonas Nemo, nykštukas Benas ir kiti.

Kino juostoje išvysite garsių Lietuvos kino, teatro ir muzikos žvaigždžių, kurie įkūnys mylimus ir dar neregėtus personažus. Spalio 18 d. pažinkite pasaulį kartu su jais ir patirkite fantastiškų nuotykių žemėje, vandenyno gelmėse ar netgi kosmoso platybėse (renginio organizatorius – Skalvijos kino centras)!

***

Jaunųjų režisierių filmo, sukurto remiantis tikrais faktais, "Pažadas" istorija sukasi apie vyresnio amžiaus mokinius Lilę ir Janeką, kurie visais įmanomais būdais stengiasi kuo greičiau įžengti į suaugusiųjų pasaulį. Gvildenamos temos, aktualios paaugliams ir jų tėvams, padės į daugelį dalykų pažvelgti iš šono, todėl šeštadienio popietę galėsite praleisti ne tik maloniai, bet ir prasmingai (renginio organizatorius -  Kino pasaka).

***

Jo vardas Karlsonas ir jis gyvena ant stogo. Girdėta? Spektaklyje „Karlsonas, kuris gyvena ant stogo" sutiksite berniuką Mažylį bei jo naująjį draugą, kuriam ant nugaros burzgia mažas propeleris. Be smagių šunybių ir išdaigų spalio 18 d. jau klasika tapusiame kūrinyje apsieita nebus (renginio organizatorius - Raganiukės teatras)!

***

O jeigu spalio 19 d. įprastą spektaklį pakeistume šokio spektakliu? „Kaip atrodo mažo vaiko aplinkinis pasaulis? Jis apvalus geltonas ar kampuotas mėlynas? O gal pailgas žalias, tuščiaviduris, bet minkštas?", - retoriškai klausia šokio spektaklio „Mozaika" organizatoriai. Čia aktoriai keliaus per skirtingus vaiko raidos etapus, pasitelkdami mažiesiems suprantamą kalbą ir judesius, o juos lydės specialiai šiam spektakliui sukurta muzika, parenkant aukštus, paprastus tokio amžiaus vaikams priimtinus garsus ir jų derinius (renginio organizatorius - „Dansema" šokio teatras").

Spektakliai vaikams - visuomet žavūs savo spalvingumu ir išradingumu, tačiau svetainėje www.kur.lt galite rasti įvairaus tipo renginių - belieka tik nuspręsti, ko norite - kultūros dozės, popietės su šeima ar siautulingo vakarėlio naktiniame mieste - dabar atrasti savo renginį lengviau!

Fausta Marija Leščiauskaitė

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Metų šeima išrinkti visaginiečiai, auginantys 5 vaikus

Tradicinio konkurso „Metų šeima“ finale dalyvavo trys daugiavaikės šeimos – panevėžiečių ir dvi šeimos iš Visagino.

Nemokamas festivalis vaikams primena: knygų skaitymas yra džiaugsmas ir malonumas, o ne prievolė

Nemokamo skaitymo festivalio vaikams organizatoriai įsitkinę – skaitymas visų pirma yra džiaugsmas.

Vilniaus gatvėse praeiviai su šypsenomis lydėjo neeilinį kūdikių paradą

Gegužės 7-13 dienomis yra Europos vaikų nešiojimo (nešioklių) savaitė - „European Babywearing week“. šių metų jos šūkis – „Nešiojimas jungia!“

Daugiau nei 700 moterų mamos dieną šventė konferencijoje „Sveika ir laiminga mama"

Gegužės 6 d., Lietuvoje minint šventinį motinos dienos sekmadienį, Vilniuje vyko pirmą kartą organizuota tarptautinė konferencija „Sveika ir laiminga mama", skirta visoms moterims bei poroms.

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50

Artėjant Motinos dienai ELTA pasidomėjo, kokia buvo ir šiandien yra Lietuvos mama.

Cezario operaciją patyrusios mamos pjūvio randą puošia tatuiruotėmis

Neretai tatuiruotę nusprendę darytis žmonės skiria ją konkrečiam gyvenimo įvykiui, kurį nori tokiu būdu įamžinti – vestuvėms, vaiko gimimui ir panašiai.

Ypatingo grožio filme visai šeimai atkurta milijonų mėgstama istorija

TAVO VAIKO premjeroje – beribis fantazijos pasaulis filme „Džimas Saga ir mašinistas Lukas".

Festivalis „Labas!“ į teatrą kviečia net naujagimius

Gegužės 6 dieną Vilniuje prasideda tarptautinis teatro festivalis kūdikiams ir vaikams „Labas!“.

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas: „Kartais nuo vaikų pabėgu į darbą" (1)

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas su žmona dainininke Agne Sabulyte augina penkiametę Vakarę ir birželį švęsiantį trejų metų gimtadienį Dobilą.

Mirė mažylis, kurio tėvai kovojo dėl teisės jį gydyti toliau

Didžiojoje Britanijoje mirė teisinių ginčų centre buvęs mažasis berniukas Alfie'is Evansas.

Norvegas mokslininkas Thomas Aksnes: kas trukdo moterims natūraliai pastoti

Naujosios medicinos genijus, norvegas mokslininkas Thomas Aksnes teigia, kad mes visi turime milžinišką potencialą puikiai sveikatai, vien tik sukurdami pakankamai gerą gyvenimo būdą.

Kakė Makė paruošė staigmeną mažiesiems gerbėjams

Kakės Makės ir teatro gerbėjai turėtų suklusti – pristatytas naujas spektaklis, keliausiantis po mažuosius šalies miestus.

Vieniši vaikai ligoninėse – kas jai pasirūpins?

Niekieno vaikai – tai sergantys globos namų auklėtiniai ar iš tėvų paimti ir į ligonines atvežti vaikai, tiek kūdikiai, tiek vyresni. Jie turi išbūti palikti svetimoje aplinkoje, vieniši, neretai ir išsigandę. „Niekieno vaikai“ pasivadinusi iniciatyva nutarė pakeisti situaciją ir paskelbė savanorių atranką – ieškomi žmonės, kurie norėtų bei galėtų būti su ligoninėse paliktais vaikais.

Nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias kviečia į nemokamus praktinius užsiėmimus

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras skelbia kineziterapinių seminarų ciklą nėščiosioms, neseniai pagimdžiusioms moterims bei mamytėms su kūdikiais.

Pribloškianti žinia apie gydytoją Aspergerį, kurio vardu pavadintas autistinis sutrikimas

Naujai atskleisti dokumentai rodo, kad pediatras H. Aspergeris bendradarbiavo su naciais.