Šio savaitgalio spektakliai ir filmai vaikams

Kas gali būti geriau už turiningai praleistą laiką su brangiausiais ir artimiausiais žmonėmis - šeima? Šią savaitę gausu edukacinių renginių, spektaklių ir kino filmų, kurie bus įdomūs ir mažiesiems, ir šiek tiek vyresniems, ir suaugusiems, tad į kultūrines miesto erdves ženkite su tais, kurie jums svarbiausi!
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tikriausiai ne vienam knieti į tos kone mistinės ir paslaptingos vietos - teatro užkulisius pažvelgti iš arčiau, todėl turime gerą naujieną! Valstybinio jaunimo teatro aktorė Aušra Pukelytė sukūrė spektaklį, pavadinimu Ekskursija į teatro vidų", skirtą supažindinti vaikus ir jaunimą su vidine ir nematoma teatro dalimi. 

Jau ketvirtadienį Jūsų laukia kelionė į grimo ir persirengimo kambarius, siuvyklą, kostiumų sandėlį, milžiniškas dekoracijų laikymo patalpas. Bevaikštinėdami sutiksite įvairių spektaklių personažų, o teatro grimuotojų dėka bus galima patiems pasiversti kokiu nors personažu ar pasimatuoti įmantrius kostiumus. Viską vainikuos Aušros Pukelytės vaidinama pasaka apie išmintingąją princesę, kurios metu galima pamatyti visas spektaklių metu naudojamas technines įmantrybes ( renginio organizatorius - Valstybinis jaunimo teatras).

***

Šeimai palankus Kauno miesto muziejus skelbia šeimų savaitgalius! Jau šį šeštadienį jis kviečia praleisti laiką drauge su savo artimiausiais žmonėmis renginyje „Kauno Tauro nuotykiai" ir daugiau sužinoti apie Kauno istoriją. Lydimi Kauno miesto muziejaus simbolio tauro, smagiai keliausite po miesto istoriją, žaisdami netradicinį stalo žaidimą, o čia, kaip ir kiekvienoje istorinėje kelionėje, bus ir pakilimų, ir nuopuolių. Dabar žodžiai „mokytis" ir „pramogauti" tampa sinonimais (renginio organizatorius - Kauno miesto muziejus)!

***

Laidos „Gustavo enciklopedija", kurią pamėgo ir vaikai, ir suaugę, personažai  Gustavas bei profesorius Velykis Kalėdauskas kviečia leistis į linksmą, ironišką ir įspūdingą gyvenimo kelionę!

Filme „Gustavo nuotykiai"  jie imsis kvapą gniaužiančios misijos – surasti dingusį lakūną, į Lietuvą gabenusį seniai prarastą LDK laikų relikviją. Jiems padės ne mažiau pamilti herojai – Robinzonas Kruzas, Baronas Miunhauzenas, kapitonas Nemo, nykštukas Benas ir kiti.

Kino juostoje išvysite garsių Lietuvos kino, teatro ir muzikos žvaigždžių, kurie įkūnys mylimus ir dar neregėtus personažus. Spalio 18 d. pažinkite pasaulį kartu su jais ir patirkite fantastiškų nuotykių žemėje, vandenyno gelmėse ar netgi kosmoso platybėse (renginio organizatorius – Skalvijos kino centras)!

***

Jaunųjų režisierių filmo, sukurto remiantis tikrais faktais, "Pažadas" istorija sukasi apie vyresnio amžiaus mokinius Lilę ir Janeką, kurie visais įmanomais būdais stengiasi kuo greičiau įžengti į suaugusiųjų pasaulį. Gvildenamos temos, aktualios paaugliams ir jų tėvams, padės į daugelį dalykų pažvelgti iš šono, todėl šeštadienio popietę galėsite praleisti ne tik maloniai, bet ir prasmingai (renginio organizatorius -  Kino pasaka).

***

Jo vardas Karlsonas ir jis gyvena ant stogo. Girdėta? Spektaklyje „Karlsonas, kuris gyvena ant stogo" sutiksite berniuką Mažylį bei jo naująjį draugą, kuriam ant nugaros burzgia mažas propeleris. Be smagių šunybių ir išdaigų spalio 18 d. jau klasika tapusiame kūrinyje apsieita nebus (renginio organizatorius - Raganiukės teatras)!

***

O jeigu spalio 19 d. įprastą spektaklį pakeistume šokio spektakliu? „Kaip atrodo mažo vaiko aplinkinis pasaulis? Jis apvalus geltonas ar kampuotas mėlynas? O gal pailgas žalias, tuščiaviduris, bet minkštas?", - retoriškai klausia šokio spektaklio „Mozaika" organizatoriai. Čia aktoriai keliaus per skirtingus vaiko raidos etapus, pasitelkdami mažiesiems suprantamą kalbą ir judesius, o juos lydės specialiai šiam spektakliui sukurta muzika, parenkant aukštus, paprastus tokio amžiaus vaikams priimtinus garsus ir jų derinius (renginio organizatorius - „Dansema" šokio teatras").

Spektakliai vaikams - visuomet žavūs savo spalvingumu ir išradingumu, tačiau svetainėje www.kur.lt galite rasti įvairaus tipo renginių - belieka tik nuspręsti, ko norite - kultūros dozės, popietės su šeima ar siautulingo vakarėlio naktiniame mieste - dabar atrasti savo renginį lengviau!

Fausta Marija Leščiauskaitė

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Paskelbtos pirmosios iš urvo Tailande išgelbėtų vaikų nuotraukos

Tailando medikai patenkinti iš urvo ištrauktų berniukų sveikata.

MAMOS ATVIRAI: kova su kilogramais po gimdymo

Mėnuo po gimdymo jau gali didžiuotis idealia figūra. Tokį standartą jau kuris laikas bruka Holivudo ir kai kurios Lietuvos žvaigždės. Tačiau realybė visai kitokia. Vienoms stebuklingai svorio atsikratyti padeda žindymas, kitoms tenka paplušėti sporto salėje. Penkios mamos dalijasi savo patirtimi.

Įspūdingiausios nuotraukos iš karališkųjų mažojo princo krikštynų

Šiandien ypatinga diena Didžiosios Britanijos karališkajai šeimai – pakrikštytas jauniausias princo Williamo (36) ir Catherine Middleton (36) sūnus Louis.

Naujus produktus išbandžiusios moterys įvertina jų naudą

Paskelbę informaciją, jog ieškome 10 mamų, kurios norėtų testuoti BABÉ produktus – rutulinį dezodorantą ir kūno gelį – sulaukėme daugiau kaip pusės tūkstančio norinčiųjų!

„Niekieno vaikai“ paskelbė naujų savanorių paiešką

Iniciatyvos „Niekieno vaikai“ atstovai įsitikino, kad ligoninėse vienišų vaikų yra tris kartus daugiau nei tikėtasi.

Prie Valdovų rūmų įsikūręs Vaikų amatų miestelis laukia mažųjų smalsuolių

Vilniuje, prie Valdovų rūmų, pirmadienį įsikūrė Dainų šventės Vaikų amatų miestelis.

Aštuonmetis vaikas baigė mokyklą ir stos į universitetą

Neeilinis įvykis Belgijoje, apie kurį praneša BBC.

Atostogos: pirkti keliones iš anksto ar laukti paskutinės minutės?

Vieni atostogas planuoja iš anksto, kruopščiai ruošiasi, derina, skaičiuoja. Kiti gi eina va bank – apie atostogas galvoja paskutinę akimirką ir kliaujasi paskutinės akimirkos sėkme. Kuriuos lydi sėkmė?

Vasaros stovyklų pliusai ir minusai (1)

Kokią naudą gauna vaikas dalyvaudamas vasaros stovyklose? Ar yra vaikų, kuriems nerekomenduojama dalyvauti jose? Kaip padėti nugalėti baimes užsisklendusiems vaikams? Kalbiname ilgametę „Pažink save“ stovyklų Klaipėdoje vadovę ir organizatorę Raimondą Šuopytę.

TAVO VAIKO premjeroje – šuniški nuotykiai filme „Slaptasis agentas Maksas“

„Smurfus“ ir „Skūbį Dū“ į kino ekranus perkėlęs režisierius Raja Gosnellis dovanoja dar vieną juoko dozę neanimaciniame, bet specialiųjų efektų nestokojančiame filme apie kietus šunis – „Slaptasis agentas Maksas“, kuris į Lietuvos kino teatrus su TAVO VAIKO premjera: pasinaudokite proga su visa šeima pamatyti šį filmą anksčiau – birželio 28 d., ketvirtadienį visuose kino centruose „Forum Cinemas“.

Šeimas Palangoje sutrauks mados mugė su nemokamais atrakcionais ir cukraus vata

Svarstote, kur apsilankyti per atostogas, jog diena neprailgtų nei Jums, nei Jūsų šeimai? Liepos 7 dieną poilsiaujantiems Palangoje pasiseks – čia vyks didžiausias nemokamas mados ir grožio renginys - „Design for life“.

Nemokamas festivalis vėl kvies vaikus smagiai ir prasmingai praleisti laiką

Ketvirtasis „Šeimų pasakų festivalis“ vėl kviečia visus vaikus kurti pasakas. Liepos 22 dieną Vilniuje prie Baltojo tilto vyks festivalio renginiai.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Išbandžiusios produktą moterys kalba apie meilę iš pirmo žvilgsnio

Jeigu esate ištikimi mūsų portalo skaitytojai, pastebėjote, kad vis dažniau siūlome jums išbandyti vieną ar kitą produktą.

Kviečia nemokamai išmokti kūdikių masažo paslapčių ir sustiprinti sveikatą po gimdymo (1)

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras birželio mėnesį organizuoja nemokamų praktinių seminarų ciklą esamiems ir būsimiems tėvams. Visi užsiėmimai yra nemokami, tereikia užsiregistruoti.