Šio savaitgalio spektakliai ir filmai vaikams

Kas gali būti geriau už turiningai praleistą laiką su brangiausiais ir artimiausiais žmonėmis - šeima? Šią savaitę gausu edukacinių renginių, spektaklių ir kino filmų, kurie bus įdomūs ir mažiesiems, ir šiek tiek vyresniems, ir suaugusiems, tad į kultūrines miesto erdves ženkite su tais, kurie jums svarbiausi!
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tikriausiai ne vienam knieti į tos kone mistinės ir paslaptingos vietos - teatro užkulisius pažvelgti iš arčiau, todėl turime gerą naujieną! Valstybinio jaunimo teatro aktorė Aušra Pukelytė sukūrė spektaklį, pavadinimu Ekskursija į teatro vidų", skirtą supažindinti vaikus ir jaunimą su vidine ir nematoma teatro dalimi. 

Jau ketvirtadienį Jūsų laukia kelionė į grimo ir persirengimo kambarius, siuvyklą, kostiumų sandėlį, milžiniškas dekoracijų laikymo patalpas. Bevaikštinėdami sutiksite įvairių spektaklių personažų, o teatro grimuotojų dėka bus galima patiems pasiversti kokiu nors personažu ar pasimatuoti įmantrius kostiumus. Viską vainikuos Aušros Pukelytės vaidinama pasaka apie išmintingąją princesę, kurios metu galima pamatyti visas spektaklių metu naudojamas technines įmantrybes ( renginio organizatorius - Valstybinis jaunimo teatras).

***

Šeimai palankus Kauno miesto muziejus skelbia šeimų savaitgalius! Jau šį šeštadienį jis kviečia praleisti laiką drauge su savo artimiausiais žmonėmis renginyje „Kauno Tauro nuotykiai" ir daugiau sužinoti apie Kauno istoriją. Lydimi Kauno miesto muziejaus simbolio tauro, smagiai keliausite po miesto istoriją, žaisdami netradicinį stalo žaidimą, o čia, kaip ir kiekvienoje istorinėje kelionėje, bus ir pakilimų, ir nuopuolių. Dabar žodžiai „mokytis" ir „pramogauti" tampa sinonimais (renginio organizatorius - Kauno miesto muziejus)!

***

Laidos „Gustavo enciklopedija", kurią pamėgo ir vaikai, ir suaugę, personažai  Gustavas bei profesorius Velykis Kalėdauskas kviečia leistis į linksmą, ironišką ir įspūdingą gyvenimo kelionę!

Filme „Gustavo nuotykiai"  jie imsis kvapą gniaužiančios misijos – surasti dingusį lakūną, į Lietuvą gabenusį seniai prarastą LDK laikų relikviją. Jiems padės ne mažiau pamilti herojai – Robinzonas Kruzas, Baronas Miunhauzenas, kapitonas Nemo, nykštukas Benas ir kiti.

Kino juostoje išvysite garsių Lietuvos kino, teatro ir muzikos žvaigždžių, kurie įkūnys mylimus ir dar neregėtus personažus. Spalio 18 d. pažinkite pasaulį kartu su jais ir patirkite fantastiškų nuotykių žemėje, vandenyno gelmėse ar netgi kosmoso platybėse (renginio organizatorius – Skalvijos kino centras)!

***

Jaunųjų režisierių filmo, sukurto remiantis tikrais faktais, "Pažadas" istorija sukasi apie vyresnio amžiaus mokinius Lilę ir Janeką, kurie visais įmanomais būdais stengiasi kuo greičiau įžengti į suaugusiųjų pasaulį. Gvildenamos temos, aktualios paaugliams ir jų tėvams, padės į daugelį dalykų pažvelgti iš šono, todėl šeštadienio popietę galėsite praleisti ne tik maloniai, bet ir prasmingai (renginio organizatorius -  Kino pasaka).

***

Jo vardas Karlsonas ir jis gyvena ant stogo. Girdėta? Spektaklyje „Karlsonas, kuris gyvena ant stogo" sutiksite berniuką Mažylį bei jo naująjį draugą, kuriam ant nugaros burzgia mažas propeleris. Be smagių šunybių ir išdaigų spalio 18 d. jau klasika tapusiame kūrinyje apsieita nebus (renginio organizatorius - Raganiukės teatras)!

***

O jeigu spalio 19 d. įprastą spektaklį pakeistume šokio spektakliu? „Kaip atrodo mažo vaiko aplinkinis pasaulis? Jis apvalus geltonas ar kampuotas mėlynas? O gal pailgas žalias, tuščiaviduris, bet minkštas?", - retoriškai klausia šokio spektaklio „Mozaika" organizatoriai. Čia aktoriai keliaus per skirtingus vaiko raidos etapus, pasitelkdami mažiesiems suprantamą kalbą ir judesius, o juos lydės specialiai šiam spektakliui sukurta muzika, parenkant aukštus, paprastus tokio amžiaus vaikams priimtinus garsus ir jų derinius (renginio organizatorius - „Dansema" šokio teatras").

Spektakliai vaikams - visuomet žavūs savo spalvingumu ir išradingumu, tačiau svetainėje www.kur.lt galite rasti įvairaus tipo renginių - belieka tik nuspręsti, ko norite - kultūros dozės, popietės su šeima ar siautulingo vakarėlio naktiniame mieste - dabar atrasti savo renginį lengviau!

Fausta Marija Leščiauskaitė

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

10 renginių „Knygų mugėje", kuriuos norėčiau aplankyti būdama mama

Šią savaitę Vilniuje prasidedanti „Knygų mugė" sulaukia didelio būrio didelių ir mažų knygų gerbėjų. „Litexpo“ vykstanti mugė lankytojų laukia nuo ketvirtadienio iki sekmadienio (vasario 22 - vasario 25 dienomis).

Mama nusisuko dviems minutėms, o po jų nepažino savo dukters

Mažos mergaitės mielai mėgdžioja savo mamas. Štai kodėl nepalikite savo kosmetikos krepšio be priežiūros net trumpam, jei nenorite rasti jo ištuštėjusio.

KINO PAVASARIS rekomenduoja: du išskirtiniai filmai šeimoms su vaikais

Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias ir svarbiausias kino renginys Lietuvoje.

Norintys tapti kraujo donorais turi atminti kelias svarbias taisykles

Kauno klinikų Kraujo centras kviečia tapti neatlygintinais kraujo donorais ir padėti tiems, kurie laukia Jūsų pagalbos.

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos

Vaikai savo gimtadienių laukia panašiai kaip Kalėdų – juk tortas, žvakutės, dovanos... Taip malonu! Kaip ir kiekviena šventė, gimtadienis turi savas tradicijas ir savo istoriją. Iš kur visa tai atsirado?

Mamos ir vaikų darželio konfliktą įžiebė vaiko antakiai

Neeilinis konfliktas viename vaikų darželyje JAV: motina kaltina jo darbuotojus, kad be atsiklausimo nudepiliavo jos dukrytei antakius ir taip sukėlė skausmą. Vaikų darželis tai neigia.

Žaibišką gimdymą ligoninės koridoriuje įamžino fotografė

Šiomis dienomis feisbuke daug dėmesio sulaukė nuotraukos iš neeilinio gimdymo. Mažylis taip skubėjo į pasaulį, kad gimė tiesiog ligoninės koridoriuje, o jo gimimą spėjo įamžinti atbėgusi fotografė.

Parodė nepagražintą kūną po gimdymo ir savo poelgiu drąsina kitas mamas (6)

Keturis vaikus pagimdžiusi moteris savo socialiniame tinkle paviešino, kaip iš tiesų dabar atrodo jos kūnas. „Daugelis žmonių neįsivaizduoja, ką slepia mano drabužiai“, – sako ji ir ragina moteris priimti savo kūnus tokius, kokie jie yra.

Vaikų mados tendencijos tiesiai iš prestižinės parodos Paryžiuje (FOTO)

Vaikai auga taip greitai, kad spėti su mada kartais atrodo didelis iššūkis, tačiau dėmesys mažųjų aprangai sparčiai auga.

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą

Tokio kadro nei surežisuosi, nei suplanuosi. Tai viena įspūdingiausių nėščiųjų nuotraukų.

TAVO VAIKO premjeroje – urvinių nuotykiai filme „Dagas iš akmens amžiaus"

Animatoriai vėl griebėsi plastelino! Ir didiesiems kino ekranams išlipdė labai linksmą istoriją mūsų apie mūsų pro-pro-pro-pro-protėvius – filmą „Dagas iš akmens amžiaus", kuris Lietuvoje startuos per TAVO VAIKO premjerą vasario 4 d. (sekmadienį) visuose kino centruose „Forum Cinemas". Pamatykite pirmieji!

6,3 kg naujagimį mama pagimdė pati ir be nuskausminamųjų

Neeilinio svorio naujagimis gimė Dagestane (Rusija). Pranešama, kad sausio pabaigoje pasaulį išvydo mergaitė, kuri gimimo metu svėrė 6,3 kg.

Šeimas su vaikais kviečia švęsti Užgavėnes

Vasario 10 d., šeštadienį, 12 val. Liaudies buities muziejus visas šeimas su vaikais kviečia į vieną smagiausių metų švenčių – Užgavėnes!

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

60 metų jubiliejų švenčia vaikų pamėgtas žaislas

Prieš 60 metų kilusi idėja plastmasinės kaladėlės viršų papildyti iškiliomis apvaliomis vamzdelio formos smeigėmis LEGO kaladėles pavertė vienu populiariausiu žaislu visame pasaulyje.