Šis vaikas gimė keistomis aplinkybėmis ir pasiekė pasaulio rekordą

 (5)
Australas Xavieras Powellas yra laimingas ir sveikas mažas berniukas. Iš pažiūros jis paprastas vaikas, išskyrus tą faktą, kaip jis buvo pradėtas.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nors dar net nenutuokia, ką tai reiškia, tačiau Xavieras yra pasaulio rekordininkas. Rekordas neeilinis – šis vaikas pradėtas taikant apvaisinimo mėgintuvėlyje procedūrą (angl. IVF, in vitro fertilization), kuriai buvo panaudota ilgiausiai užšaldyta sperma. Ji buvo užšaldyta beveik 23 metus. Jei labai tiksliai, 22 metus ir 329 dienas.

Kai vaikas bus pakankamai didelis, kad suprastų, Xaviero tėvas Alexas papasakos jam, koks jis ypatingas.

„Pasakysiu, kad buvo daug žmonių, kurie iš tikrųjų padėjo tavo mamai ir tavo tėčiui tapti tavo mama ir tėčiu", - sakė Alexas interviu „60 Minutes".

Xaviero tėvui Alexui vos penkiolikos metų buvo diagnozuota Hodžkino limfoma, teko skubiai atlikti chemoterapijos kursą. Paaugliui visa tai įveikti padėjo jo pamotė Patricia. Atsitiktinis moters pokalbis su nepažįstamąja traukinyje nulėmė Alexo ateitį.

„Traukiniu važiavo moteris su mažu berniuku, jie valgė traškučius. Jis išties buvo mažas, aš tai pakomentavau ir ji pasakė: „Niekada neleisk savo vaikui atlikti radioterapijos, jeigu jis paauglys, nes mano sūnui aštuoniolika ir tai pakenkė jo vaisingumui", - prisimena Patricia.

Gryno atsitiktinumo dėka Patricia netikėtai susidūrė su vėžio gydimo šalutiniu poveikiu, apie kurį dažnai pamirštame ar nepagalvojame. Nors siekiant išgydyti drąsiai skiriami gyvybę gelbėjantys vaistai, ilgalaikis jų poveikis, pavyzdžiui, nevaisingumas, dažnai nutylimas.

1993 metais penkiolikmečio Alexo galvoje minčių apie būsimą tėvystę nebuvo, tačiau jo pamotė Patricia apie tai pagalvojo ir priėmė sprendimą užšaldyti vaikino spermą, kad ateityje, jei po gydymo vėžiu jis taptų nevaisingas, ją būtų galima panaudoti.

Alexas prisimena, kad tai buvo labai sunkus laikas visiems. Net kalbėti apie tai paaugliui buvo drovu, tačiau jis sutiko su suaugusiųjų sprendimu. Nors praėjo daug metų, jie iki šiol prisimena nejaukią situaciją, kai Alexas atėjo į kliniką, kurioje turėjo būti užšaldyta ir laikoma sperma.

„Viduje jis prabuvo ilgai, kai pagaliau atsidarė durys, aš pamaniau, „Ačiū, Dieve, už tai". Jis priėjo ir rankoje laikydamas indelį pasakė, „Nežinau, ką daryti", – prisimena Patricia.

Nepaisant viso patirto skausmo ir nepatogumų, Alexas įveikė vėžį. Apie užšaldytą spermą niekas nepagalvojo du dešimtmečius, kol jis sutiko mylimą moterį. Dabar Vi – jo žmona.

2013 metų pabaigoje porai pradėtas taikyti IVF metodas. Maždaug po metų pasaulį išvydo Xavieras.

„Tai vienas iš tų jausmų gyvenime, kai nori dar kartą pergyventi kiekvieną akimirką", – prisipažįsta Alexas. Laimingas jaunas tėtis supranta, kad už tai turi padėkoti savo pamotei Patriciai.

Taip vienas sprendimas, priimtas už išsigandusį penkiolikmetį, po sėkmingos IVF procedūros leido pasaulį išvysti sveikam berniukui ir du žmones pavertė laimingais tėvais.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

10 renginių „Knygų mugėje", kuriuos norėčiau aplankyti būdama mama

Šią savaitę Vilniuje prasidedanti „Knygų mugė" sulaukia didelio būrio didelių ir mažų knygų gerbėjų. „Litexpo“ vykstanti mugė lankytojų laukia nuo ketvirtadienio iki sekmadienio (vasario 22 - vasario 25 dienomis).

Mama nusisuko dviems minutėms, o po jų nepažino savo dukters

Mažos mergaitės mielai mėgdžioja savo mamas. Štai kodėl nepalikite savo kosmetikos krepšio be priežiūros net trumpam, jei nenorite rasti jo ištuštėjusio.

KINO PAVASARIS rekomenduoja: du išskirtiniai filmai šeimoms su vaikais

Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias ir svarbiausias kino renginys Lietuvoje.

Norintys tapti kraujo donorais turi atminti kelias svarbias taisykles

Kauno klinikų Kraujo centras kviečia tapti neatlygintinais kraujo donorais ir padėti tiems, kurie laukia Jūsų pagalbos.

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos

Vaikai savo gimtadienių laukia panašiai kaip Kalėdų – juk tortas, žvakutės, dovanos... Taip malonu! Kaip ir kiekviena šventė, gimtadienis turi savas tradicijas ir savo istoriją. Iš kur visa tai atsirado?

Mamos ir vaikų darželio konfliktą įžiebė vaiko antakiai

Neeilinis konfliktas viename vaikų darželyje JAV: motina kaltina jo darbuotojus, kad be atsiklausimo nudepiliavo jos dukrytei antakius ir taip sukėlė skausmą. Vaikų darželis tai neigia.

Žaibišką gimdymą ligoninės koridoriuje įamžino fotografė

Šiomis dienomis feisbuke daug dėmesio sulaukė nuotraukos iš neeilinio gimdymo. Mažylis taip skubėjo į pasaulį, kad gimė tiesiog ligoninės koridoriuje, o jo gimimą spėjo įamžinti atbėgusi fotografė.

Parodė nepagražintą kūną po gimdymo ir savo poelgiu drąsina kitas mamas (6)

Keturis vaikus pagimdžiusi moteris savo socialiniame tinkle paviešino, kaip iš tiesų dabar atrodo jos kūnas. „Daugelis žmonių neįsivaizduoja, ką slepia mano drabužiai“, – sako ji ir ragina moteris priimti savo kūnus tokius, kokie jie yra.

Vaikų mados tendencijos tiesiai iš prestižinės parodos Paryžiuje (FOTO)

Vaikai auga taip greitai, kad spėti su mada kartais atrodo didelis iššūkis, tačiau dėmesys mažųjų aprangai sparčiai auga.

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą

Tokio kadro nei surežisuosi, nei suplanuosi. Tai viena įspūdingiausių nėščiųjų nuotraukų.

TAVO VAIKO premjeroje – urvinių nuotykiai filme „Dagas iš akmens amžiaus"

Animatoriai vėl griebėsi plastelino! Ir didiesiems kino ekranams išlipdė labai linksmą istoriją mūsų apie mūsų pro-pro-pro-pro-protėvius – filmą „Dagas iš akmens amžiaus", kuris Lietuvoje startuos per TAVO VAIKO premjerą vasario 4 d. (sekmadienį) visuose kino centruose „Forum Cinemas". Pamatykite pirmieji!

6,3 kg naujagimį mama pagimdė pati ir be nuskausminamųjų

Neeilinio svorio naujagimis gimė Dagestane (Rusija). Pranešama, kad sausio pabaigoje pasaulį išvydo mergaitė, kuri gimimo metu svėrė 6,3 kg.

Šeimas su vaikais kviečia švęsti Užgavėnes

Vasario 10 d., šeštadienį, 12 val. Liaudies buities muziejus visas šeimas su vaikais kviečia į vieną smagiausių metų švenčių – Užgavėnes!

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

60 metų jubiliejų švenčia vaikų pamėgtas žaislas

Prieš 60 metų kilusi idėja plastmasinės kaladėlės viršų papildyti iškiliomis apvaliomis vamzdelio formos smeigėmis LEGO kaladėles pavertė vienu populiariausiu žaislu visame pasaulyje.