Šis vaikas gimė keistomis aplinkybėmis ir pasiekė pasaulio rekordą

 (5)
Australas Xavieras Powellas yra laimingas ir sveikas mažas berniukas. Iš pažiūros jis paprastas vaikas, išskyrus tą faktą, kaip jis buvo pradėtas.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nors dar net nenutuokia, ką tai reiškia, tačiau Xavieras yra pasaulio rekordininkas. Rekordas neeilinis – šis vaikas pradėtas taikant apvaisinimo mėgintuvėlyje procedūrą (angl. IVF, in vitro fertilization), kuriai buvo panaudota ilgiausiai užšaldyta sperma. Ji buvo užšaldyta beveik 23 metus. Jei labai tiksliai, 22 metus ir 329 dienas.

Kai vaikas bus pakankamai didelis, kad suprastų, Xaviero tėvas Alexas papasakos jam, koks jis ypatingas.

„Pasakysiu, kad buvo daug žmonių, kurie iš tikrųjų padėjo tavo mamai ir tavo tėčiui tapti tavo mama ir tėčiu", - sakė Alexas interviu „60 Minutes".

Xaviero tėvui Alexui vos penkiolikos metų buvo diagnozuota Hodžkino limfoma, teko skubiai atlikti chemoterapijos kursą. Paaugliui visa tai įveikti padėjo jo pamotė Patricia. Atsitiktinis moters pokalbis su nepažįstamąja traukinyje nulėmė Alexo ateitį.

„Traukiniu važiavo moteris su mažu berniuku, jie valgė traškučius. Jis išties buvo mažas, aš tai pakomentavau ir ji pasakė: „Niekada neleisk savo vaikui atlikti radioterapijos, jeigu jis paauglys, nes mano sūnui aštuoniolika ir tai pakenkė jo vaisingumui", - prisimena Patricia.

Gryno atsitiktinumo dėka Patricia netikėtai susidūrė su vėžio gydimo šalutiniu poveikiu, apie kurį dažnai pamirštame ar nepagalvojame. Nors siekiant išgydyti drąsiai skiriami gyvybę gelbėjantys vaistai, ilgalaikis jų poveikis, pavyzdžiui, nevaisingumas, dažnai nutylimas.

1993 metais penkiolikmečio Alexo galvoje minčių apie būsimą tėvystę nebuvo, tačiau jo pamotė Patricia apie tai pagalvojo ir priėmė sprendimą užšaldyti vaikino spermą, kad ateityje, jei po gydymo vėžiu jis taptų nevaisingas, ją būtų galima panaudoti.

Alexas prisimena, kad tai buvo labai sunkus laikas visiems. Net kalbėti apie tai paaugliui buvo drovu, tačiau jis sutiko su suaugusiųjų sprendimu. Nors praėjo daug metų, jie iki šiol prisimena nejaukią situaciją, kai Alexas atėjo į kliniką, kurioje turėjo būti užšaldyta ir laikoma sperma.

„Viduje jis prabuvo ilgai, kai pagaliau atsidarė durys, aš pamaniau, „Ačiū, Dieve, už tai". Jis priėjo ir rankoje laikydamas indelį pasakė, „Nežinau, ką daryti", – prisimena Patricia.

Nepaisant viso patirto skausmo ir nepatogumų, Alexas įveikė vėžį. Apie užšaldytą spermą niekas nepagalvojo du dešimtmečius, kol jis sutiko mylimą moterį. Dabar Vi – jo žmona.

2013 metų pabaigoje porai pradėtas taikyti IVF metodas. Maždaug po metų pasaulį išvydo Xavieras.

„Tai vienas iš tų jausmų gyvenime, kai nori dar kartą pergyventi kiekvieną akimirką", – prisipažįsta Alexas. Laimingas jaunas tėtis supranta, kad už tai turi padėkoti savo pamotei Patriciai.

Taip vienas sprendimas, priimtas už išsigandusį penkiolikmetį, po sėkmingos IVF procedūros leido pasaulį išvysti sveikam berniukui ir du žmones pavertė laimingais tėvais.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

„Gelbėkit vaikus" atliktas tyrimas: vaikams neramu dėl vargingai gyvenančių bendraamžių (5)

Nevyriausybinės organizacijos „Gelbėkit vaikus" užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai" atliktas reprezentatyvus Lietuvos vaikų tyrimas „Jaunas balsas 2017" atskleidė: dalis šalies vaikų nerimauja dėl to, kad jų šeima neturi pakankamai pinigų būtinosioms išlaidoms, o dar daugiau nusiminę savo aplinkoje matydami bendraamžius, kurių šeimos verčiasi sunkiai.

Projekto „Naujamiesčio dienos“ uždaryme – nemokamos pramogos ir vaišės visai šeimai

Rytoj Vilniaus menų fabrike „Loftas“ vyks nuotaikingas projekto „Naujamiesčio dienos“ uždarymas. Nuo 18 val. vyksiančiame nemokamame renginyje pramogų ras ir dideli, ir maži.

Vaikų dienos centro kasdienybė iš arti: kaip pagaminti pietus už vos 30 centų?

Lietuvoje trūksta vaikų dienos centrų, kur vaikai iš sunkumus patiriančių šeimų gali saugiai praleisti laiką po pamokų. Neretas iš jų tik čia gauna galimybę pavalgyti.

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Naujoji tvarka dėl vaiko pinigų sukėlė diskusijų audrą (4)

Seimui priėmus naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymą, pagal kurį įteisintas vaiko pinigų mokėjimas visiems vaikams – 30 eurų nuo gimimo iki 18 metų ir vyresniems, jei mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, bet ne ilgiau kaip iki jiems sukaks 21 metai, sulaukė nevienareikšmių vertinimų.

Gimė pusseptinto kilogramo sveriantis naujagimis

Įprastai naujagimiai sveria 3-4 kilogramus, tačiau retais atvejais pasitaiko ir dvigubai daugiau gimimo metu sveriančių mažylių.

Bausdama mokinį pedagogė jam ant kaktos užrašė „kvailys“ (1)

Neeilinis įvykis vienoje Rusijos mokyklų. Neapsikentusi netinkamo mokinių elgesio, viena mokytoja kaip bausmę vaikui ant kaktos užrašė žodįs „kvailys“ (rus. durak).

Išmokos bus mokamos visiems vaikams iki 18 metų (21)

Seimas šiandien priėmė naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymą, kuriuo siekiama mažinti vaikų skurdą ir pajamų nelygybę. Už tokį sprendimą balsavo 80, prieš buvo vienas, susilaikė 15 Seimo narių. Priimtos pataisos įsigalioja 2018 m. sausio 1 d.

Kauniečiai kviečiami į nemokamus pozityvios tėvystės mokymus

Kaune organizuojami nemokami mokymai šeimoms apie pozityvią tėvystę ir psichologinį smurtą mokykloje.

Pagimdė naujagimį, kurio kraujyje rastos 3 promilės alkoholio (7)

Lenkijos žiniasklaida praneša apie neeilinį įvykį Lodzės vaivadijoje (Lenkija).

Negyvų dvynių susilaukusi šeima vežė juos laidoti ir tada įvyko stebuklas (3)

Šią savaitę žiniasklaidą apskriejo neįtikėtina istorija iš Naujojo Delio (Indija), kuri labiau primena siaubo filmo scenarijų, o ne realų įvykį XXI amžiuje.

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina (14)

Šiandien cezario pjūvio operacija atlieka kas ketvirtai ar kas trečiai moteriai. Yra šalių, kur šis procentas dar didesnis. Surinkome 9 įdomius ir mažai girdėtus faktus apie cezario pjūvį.

Linksmas eksperimentas: vaikams suteikė laisvę puošti Kalėdų eglę kaip tik širdis geidžia

Prisipažinkime: kai buvome maži, svajojome pakliūti į saldainių fabriką arba į žaislų parduotuvę, kurioje būtų galima valgyti kiek tik lenda ir pasiimti žaislų tiek, kiek telpa į glėbį... Ir ką mes būtume darę, jei tos svajonės būtų išsipildžiusios?

Mitas ar realybė: kaip kvepia kūdikiai? (6)

Tikėtina, kad esate girdėję, kad kūdikiai maloniai kvepia. Panašu, kad tai turi paaiškinimą. Sąmoningai ar nesąmoningai vos ant rankų paėmę kūdikį įkvepiame jo skleidžiamo kvapo.

TAVO VAIKO premjeroje – išdaigininkas MEŠKIUKAS PADINGTONAS 2

Argi jis ne mielas? Vaikų ir suaugusiųjų mylimas meškiukas Padingtonas sugrįžta į kino ekranus: ketvirtadienio, lapkričio 30 dienos vakarą per TAVO VAIKO premjerą visuose kino centruose „Forum Cinemas" – lietuviškai dubliuotas išdaigų ir nuotykių kupinas filmas „Meškiukas Padingtonas 2" Pamatykite pirmieji!