Šis vaikas gimė keistomis aplinkybėmis ir pasiekė pasaulio rekordą

 (5)
Australas Xavieras Powellas yra laimingas ir sveikas mažas berniukas. Iš pažiūros jis paprastas vaikas, išskyrus tą faktą, kaip jis buvo pradėtas.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nors dar net nenutuokia, ką tai reiškia, tačiau Xavieras yra pasaulio rekordininkas. Rekordas neeilinis – šis vaikas pradėtas taikant apvaisinimo mėgintuvėlyje procedūrą (angl. IVF, in vitro fertilization), kuriai buvo panaudota ilgiausiai užšaldyta sperma. Ji buvo užšaldyta beveik 23 metus. Jei labai tiksliai, 22 metus ir 329 dienas.

Kai vaikas bus pakankamai didelis, kad suprastų, Xaviero tėvas Alexas papasakos jam, koks jis ypatingas.

„Pasakysiu, kad buvo daug žmonių, kurie iš tikrųjų padėjo tavo mamai ir tavo tėčiui tapti tavo mama ir tėčiu", - sakė Alexas interviu „60 Minutes".

Xaviero tėvui Alexui vos penkiolikos metų buvo diagnozuota Hodžkino limfoma, teko skubiai atlikti chemoterapijos kursą. Paaugliui visa tai įveikti padėjo jo pamotė Patricia. Atsitiktinis moters pokalbis su nepažįstamąja traukinyje nulėmė Alexo ateitį.

„Traukiniu važiavo moteris su mažu berniuku, jie valgė traškučius. Jis išties buvo mažas, aš tai pakomentavau ir ji pasakė: „Niekada neleisk savo vaikui atlikti radioterapijos, jeigu jis paauglys, nes mano sūnui aštuoniolika ir tai pakenkė jo vaisingumui", - prisimena Patricia.

Gryno atsitiktinumo dėka Patricia netikėtai susidūrė su vėžio gydimo šalutiniu poveikiu, apie kurį dažnai pamirštame ar nepagalvojame. Nors siekiant išgydyti drąsiai skiriami gyvybę gelbėjantys vaistai, ilgalaikis jų poveikis, pavyzdžiui, nevaisingumas, dažnai nutylimas.

1993 metais penkiolikmečio Alexo galvoje minčių apie būsimą tėvystę nebuvo, tačiau jo pamotė Patricia apie tai pagalvojo ir priėmė sprendimą užšaldyti vaikino spermą, kad ateityje, jei po gydymo vėžiu jis taptų nevaisingas, ją būtų galima panaudoti.

Alexas prisimena, kad tai buvo labai sunkus laikas visiems. Net kalbėti apie tai paaugliui buvo drovu, tačiau jis sutiko su suaugusiųjų sprendimu. Nors praėjo daug metų, jie iki šiol prisimena nejaukią situaciją, kai Alexas atėjo į kliniką, kurioje turėjo būti užšaldyta ir laikoma sperma.

„Viduje jis prabuvo ilgai, kai pagaliau atsidarė durys, aš pamaniau, „Ačiū, Dieve, už tai". Jis priėjo ir rankoje laikydamas indelį pasakė, „Nežinau, ką daryti", – prisimena Patricia.

Nepaisant viso patirto skausmo ir nepatogumų, Alexas įveikė vėžį. Apie užšaldytą spermą niekas nepagalvojo du dešimtmečius, kol jis sutiko mylimą moterį. Dabar Vi – jo žmona.

2013 metų pabaigoje porai pradėtas taikyti IVF metodas. Maždaug po metų pasaulį išvydo Xavieras.

„Tai vienas iš tų jausmų gyvenime, kai nori dar kartą pergyventi kiekvieną akimirką", – prisipažįsta Alexas. Laimingas jaunas tėtis supranta, kad už tai turi padėkoti savo pamotei Patriciai.

Taip vienas sprendimas, priimtas už išsigandusį penkiolikmetį, po sėkmingos IVF procedūros leido pasaulį išvysti sveikam berniukui ir du žmones pavertė laimingais tėvais.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Neplanuotas vėlyvas nėštumas: kaip nuvyti šalin juodas mintis (10)

Vaikas jau užaugintas, gyvenimas teka sava vaga, ir štai - netikėta žinia apie nėštumą. Keturiasdešimtmetį peržengusi moteris ima natūraliai abejoti, kas dabar bus, ar susitvarkys ji su naujais gyvenimo iššūkiais?

Lietuvoje naujagimiams palankių ligoninių padaugėjo dvigubai skelbiame sąrašą

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad mūsų šalyje daugėja naujagimiams palankių ligoninių. Iki šiol jų buvo 8, o dabar patvirtinta net 16.

Vaikas nuėjo į tualetą, po minutės tėtis išvydo kai ką neįprasto (4)

Pavargę vaikai gali užmigti visur - prie pietų stalo, supdamiesi ant supamojo arkliuko ar važinėdami vaikštynėje.

Piešimas lavina ne tik vaiko kūrybiškumą

Anot meno terapeutų, piešimas yra svarbus procesas bet kuriame vaikų amžiuje ir tėvai gali paskatinti mažuosius menininkus imtis popieriaus bei spalvų. Juo labiau kad dabar puiki proga dalyvauti ir smagiame konkurse – „Mano herojus 2017“.

Spektaklio kūrėjai kviečia tėvus rūpintis vaikų psichine sveikata nuo mažų dienų

Startuoja sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos globojamas meno ir kultūros projektas – spektaklis „Arbatinukai", kuriame nemokamai kviečiami dalyvauti mažiausieji žiūrovai su savo tėveliais.

Nuotrauka iš gimdymo atėmė žadą ne vienam

Iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti miela ką tik gimusio žmogučio nuotrauka, tačiau pažvelgus į antrą planą gali kilti mintis, kad gal kiek per mažai laiko praėjo nuo mažylio gimimo, kad jis pasirodytų socialinėje žiniasklaidoje.

TAVO VAIKO premjeroje – animacinė žaislų pasaka MANO MAŽASIS PONIS. FILMAS

Tiesiai iš žaislų lentynų į kino sales atvyksta mėgstamiausi mažųjų princesių herojai! Sekmadienį, spalio 1 d. per TAVO VAIKO premjerą visuose kino centruose „Forum Cinemas" – ryškiaspalvė lietuviškai dubliuota animacija: MANO MAŽASIS PONIS. FILMAS. Pamatykite pirmieji!

Skaudi nelaimė trynukų šeimoje: rytą du broliukai tiesiog nepabudo (8)

Šiandien žiniasklaidoje daug dėmesio skiriama tragiškam įvykiui nedideliame Bridžento mieste Pietų Velse. Čia augo penkių mėnesių trynukai broliai, iš kurių du vieną rytą tiesiog nebeprabudo.

Parodos „Esu mama!“ organizatoriai: vaiko žindymas nėra nieko gėdingo ir visai nesvarbu, ką sako etiketo žinovas

Pirmą kartą organizuojamoje parodoje​ ​„Esu​ ​Mama!"​ didelis​ dėmesys​ ​bus skiriamas nepasiturinčioms​ ​šeimoms,​ ​maitinančioms mamoms​ ​ir​ ​beglobiams​ ​vaikams.

Vilniuje vykstanti „Mamų mugė" – draugiška šeimai ir aplinkai

Šį savaitgalį „Gariūnų" verslo parke šurmuliuoja tradicinė „Mamų mugė". Tai vienas laukiamiausių vaikus auginančių šeimų renginių, kuris vyksta jau 12-ą kartą.

Pirmą kartą „Mamų mugės" duris pravėrusi Beata Nicholson buvo nustebinta (8)

Kiek kainuoja naujos ir kokybiškos vaikiškos prekės, žino kiekviena mažylius auginanti šeima. Rūbai, kuriuos vaikas greitai išauga, žaislai, kurių namuose neretai prisikaupia dėžės, gerokai patuština šeimų pinigines. Galbūt todėl du kartus per metus Vilniuje vykstanti „Mamų mugė" visada sulaukia milžiniško jaunų tėvų dėmesio ir tampa vienu laukiamiausiu sezono įvykiu.

Parodoje „Esu Mama!" – dėmesys būsimiems ir esamiems tėveliams

Jau šį savaitgalį Kauno „Žalgirio" arenoje pirmą kartą vyks paroda „Esu mama", kuri į bendrą erdvę sukvies visus būsimus ir esamus tėvelius su jų mažyliais.

Sugrįžtanti MAMŲ MUGĖ kviečia šeimas gyventi ekologiškai ir taupiai

Išaugti drabužėliai, pabodę žaislai, per mažos kėdutės – ką su jais daryti? Šis klausimas nuolatos persekioja daugelį tėvelių, auginančių mažamečius vaikus.

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras (35)

Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai apie intymų poros gyvenimą susilaukus vaikų: pagerėja jis, pablogėja ar išlieka toks pat?

Mamų sostine norintis tapti Kaunas kviečia į parodą būsimiems ir esamiems tėvams

Kaunas kviečia visus į pirmąją Lietuvoje tokio dydžio bei koncepto parodą „Esu Mama!"