Šis vaikas gimė keistomis aplinkybėmis ir pasiekė pasaulio rekordą

 (5)
Australas Xavieras Powellas yra laimingas ir sveikas mažas berniukas. Iš pažiūros jis paprastas vaikas, išskyrus tą faktą, kaip jis buvo pradėtas.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nors dar net nenutuokia, ką tai reiškia, tačiau Xavieras yra pasaulio rekordininkas. Rekordas neeilinis – šis vaikas pradėtas taikant apvaisinimo mėgintuvėlyje procedūrą (angl. IVF, in vitro fertilization), kuriai buvo panaudota ilgiausiai užšaldyta sperma. Ji buvo užšaldyta beveik 23 metus. Jei labai tiksliai, 22 metus ir 329 dienas.

Kai vaikas bus pakankamai didelis, kad suprastų, Xaviero tėvas Alexas papasakos jam, koks jis ypatingas.

„Pasakysiu, kad buvo daug žmonių, kurie iš tikrųjų padėjo tavo mamai ir tavo tėčiui tapti tavo mama ir tėčiu", - sakė Alexas interviu „60 Minutes".

Xaviero tėvui Alexui vos penkiolikos metų buvo diagnozuota Hodžkino limfoma, teko skubiai atlikti chemoterapijos kursą. Paaugliui visa tai įveikti padėjo jo pamotė Patricia. Atsitiktinis moters pokalbis su nepažįstamąja traukinyje nulėmė Alexo ateitį.

„Traukiniu važiavo moteris su mažu berniuku, jie valgė traškučius. Jis išties buvo mažas, aš tai pakomentavau ir ji pasakė: „Niekada neleisk savo vaikui atlikti radioterapijos, jeigu jis paauglys, nes mano sūnui aštuoniolika ir tai pakenkė jo vaisingumui", - prisimena Patricia.

Gryno atsitiktinumo dėka Patricia netikėtai susidūrė su vėžio gydimo šalutiniu poveikiu, apie kurį dažnai pamirštame ar nepagalvojame. Nors siekiant išgydyti drąsiai skiriami gyvybę gelbėjantys vaistai, ilgalaikis jų poveikis, pavyzdžiui, nevaisingumas, dažnai nutylimas.

1993 metais penkiolikmečio Alexo galvoje minčių apie būsimą tėvystę nebuvo, tačiau jo pamotė Patricia apie tai pagalvojo ir priėmė sprendimą užšaldyti vaikino spermą, kad ateityje, jei po gydymo vėžiu jis taptų nevaisingas, ją būtų galima panaudoti.

Alexas prisimena, kad tai buvo labai sunkus laikas visiems. Net kalbėti apie tai paaugliui buvo drovu, tačiau jis sutiko su suaugusiųjų sprendimu. Nors praėjo daug metų, jie iki šiol prisimena nejaukią situaciją, kai Alexas atėjo į kliniką, kurioje turėjo būti užšaldyta ir laikoma sperma.

„Viduje jis prabuvo ilgai, kai pagaliau atsidarė durys, aš pamaniau, „Ačiū, Dieve, už tai". Jis priėjo ir rankoje laikydamas indelį pasakė, „Nežinau, ką daryti", – prisimena Patricia.

Nepaisant viso patirto skausmo ir nepatogumų, Alexas įveikė vėžį. Apie užšaldytą spermą niekas nepagalvojo du dešimtmečius, kol jis sutiko mylimą moterį. Dabar Vi – jo žmona.

2013 metų pabaigoje porai pradėtas taikyti IVF metodas. Maždaug po metų pasaulį išvydo Xavieras.

„Tai vienas iš tų jausmų gyvenime, kai nori dar kartą pergyventi kiekvieną akimirką", – prisipažįsta Alexas. Laimingas jaunas tėtis supranta, kad už tai turi padėkoti savo pamotei Patriciai.

Taip vienas sprendimas, priimtas už išsigandusį penkiolikmetį, po sėkmingos IVF procedūros leido pasaulį išvysti sveikam berniukui ir du žmones pavertė laimingais tėvais.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Nemokamas festivalis vėl kvies vaikus smagiai ir prasmingai praleisti laiką

Ketvirtasis Arklio Dominyko pasakų festivalis vėl kviečia visus vaikus kurti pasakas. Liepos 8 dieną Vilniuje prie Baltojo tilto vyks festivalio renginiai.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Išbandžiusios produktą moterys kalba apie meilę iš pirmo žvilgsnio

Jeigu esate ištikimi mūsų portalo skaitytojai, pastebėjote, kad vis dažniau siūlome jums išbandyti vieną ar kitą produktą.

Kviečia nemokamai išmokti kūdikių masažo paslapčių ir sustiprinti sveikatą po gimdymo (1)

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras birželio mėnesį organizuoja nemokamų praktinių seminarų ciklą esamiems ir būsimiems tėvams. Visi užsiėmimai yra nemokami, tereikia užsiregistruoti.

Piršlybų įkarštyje vaikas padarė tai, ko iš jo niekas nesitikėjo (1)

Gali iki smulkių detalių apgalvoti piršlybų scenarijų, bet jei šalia bus vaikų, nepamiršk, kad netikėtumų gali būti visada.

Metų šeima išrinkti visaginiečiai, auginantys 5 vaikus

Tradicinio konkurso „Metų šeima“ finale dalyvavo trys daugiavaikės šeimos – panevėžiečių ir dvi šeimos iš Visagino.

Nemokamas festivalis vaikams primena: knygų skaitymas yra džiaugsmas ir malonumas, o ne prievolė

Nemokamo skaitymo festivalio vaikams organizatoriai įsitkinę – skaitymas visų pirma yra džiaugsmas.

Vilniaus gatvėse praeiviai su šypsenomis lydėjo neeilinį kūdikių paradą

Gegužės 7-13 dienomis yra Europos vaikų nešiojimo (nešioklių) savaitė - „European Babywearing week“. šių metų jos šūkis – „Nešiojimas jungia!“

Daugiau nei 700 moterų mamos dieną šventė konferencijoje „Sveika ir laiminga mama"

Gegužės 6 d., Lietuvoje minint šventinį motinos dienos sekmadienį, Vilniuje vyko pirmą kartą organizuota tarptautinė konferencija „Sveika ir laiminga mama", skirta visoms moterims bei poroms.

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50

Artėjant Motinos dienai ELTA pasidomėjo, kokia buvo ir šiandien yra Lietuvos mama.

Cezario operaciją patyrusios mamos pjūvio randą puošia tatuiruotėmis

Neretai tatuiruotę nusprendę darytis žmonės skiria ją konkrečiam gyvenimo įvykiui, kurį nori tokiu būdu įamžinti – vestuvėms, vaiko gimimui ir panašiai.

Ypatingo grožio filme visai šeimai atkurta milijonų mėgstama istorija

TAVO VAIKO premjeroje – beribis fantazijos pasaulis filme „Džimas Saga ir mašinistas Lukas".

Festivalis „Labas!“ į teatrą kviečia net naujagimius

Gegužės 6 dieną Vilniuje prasideda tarptautinis teatro festivalis kūdikiams ir vaikams „Labas!“.

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas: „Kartais nuo vaikų pabėgu į darbą" (1)

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas su žmona dainininke Agne Sabulyte augina penkiametę Vakarę ir birželį švęsiantį trejų metų gimtadienį Dobilą.

Mirė mažylis, kurio tėvai kovojo dėl teisės jį gydyti toliau

Didžiojoje Britanijoje mirė teisinių ginčų centre buvęs mažasis berniukas Alfie'is Evansas.