STEBUKLAS: gimęs vaikas yra vos vieneriais metais jaunesnis už mamą

 (6)
Neįtikėtina istorija, kurią galima pavadinti tikru Kalėdų stebuklu.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Lapkričio pabaigoje gimusi naujagimė Tenesio valstijoje (JAV) įeis į medicinos istoriją kaip „seniausias gimęs naujagimis“. Ką tai reiškia? Ogi tai, kad jis pradėtas buvo prieš 25 metus. Būtent tiek laiko embrionas buvo užšaldytas, kol buvo įsodintas į negalinčios pastoti moters gimdą, išnešiotas ir gimė.

Skamba neįtikėtinai? Taip, tikrai. Naujagimės Emos mamai – 26 metai. Taigi, ji yra vos vieneriais metais vyresnė už savo dukrytę, ir tai yra naujas pasaulio rekordas.

„Jau buvau susitaikiusi su mintimi, kad niekada negalėsiu tapti mama“ , – sako naujagimės mama Tina Gibson. Būtent jos vyras pirmasis susidomėjo netradiciniu pagalbinio apvaisinimo būdu, kai negalinčiai vaikų susilaukti moteriai įsodinamas donorų paaukotas embrionas. Daugelyje šalių šis metodas neįteisintas. Tokiu atveju vaikelį nešiojanti moteris biologiškai yra svetima vaisiui: embrionas sukurtas iš donoro spermos ir donorės kiaušialąstės. Toks embriono „įvaikinimas“ panašus į vaiko įvaikinimą, skirtumas tas, kad moteris 9 mėnesius jį išnešioja savo įsčiose.

Minėtasis embrionas buvo užšaldytas 1992 metais. 2017 metų pradžioje jis buvo įsodintas Tinai Gibson. Sužinojusi, kad tapo išskirtinio medicinos įvykio dalimi, motina tapusi Tina juokavo, kad su dukterimi bus geriausios draugės.

Iki šio įvykio rekordas priklausė embrionui, kuris buvo užšaldytas prieš 20 metų, tada po tiek laiko atšildytas, sėkmingai įsodintas, ir nevaisinga pora tokiu būdu tapo tėvais.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Idealus amžius gimdyti vaikus

Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Nauja iniciatyva kviečia tėvus ir vaikus leisti laiką kokybiškai

Vilniuje esanti studija „Vilkės namai" pradeda projektą "Mama ir vaikas", kurio tikslas – skatinti kokybišką tėvų ir vaikų buvimą ir veiklas kartu.

Mažoji kovotoja: mergaitė gimė 400 gramų svorio ir 21,8 cm ūgio

Jaudinanti istorija iš Indijos: per anksti gimusios ankstukės, kuri septynis mėnesius praleido ligoninėje, tėvai pagaliau gali atsikvėpti - pavojus dukrytės gyvybei nebegresia.

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti (5)

Kėdainių rajono savivaldybės pateiktoje informacijoje – įdomioji statistika: jauniausi tėvai, kasmet madingi ir reti vardai, 2017 metų gimstamumo rodikliai.

Išradinga tinklaraštininkė Inga pristato: kavos aparatas už 4 eurus (4)

Dviejų vaikučių mama Inga, daugiau kaip prieš pusmetį sukūrusi tinklaraštį „Mamos diena“ pasidalijo labai smagiu būdu, kaip namuose išsivirti kavos su puta, naudojant „kavos aparatą“ už 4 eurus.

Neįprasta reklama žurnale: nusišlapink ir sužinok, ar esi nėščia

Šiomis dienomis žiniasklaidoje mirgėte mirga pranešimų apie neįprastą reklamą viename Švedijos žurnale.

Kviečia megzti trispalves kojines visiems 2018 metų kūdikiams

Šiandien startuoja projektas "Sveikas, mažyli - Lietuvai 100!", kurio metu visi norintys raginami megzti trispalves kojinaites 2018 metais gimsiantiems mažyliams.

Dvynius pagimdžiusi 70 metų moteris nepyksta pavadinta močiute

2008 metais Omkari Singh tapo vyriausia moterimi pasaulyje, pagimdžiusia dvynius. Kai jai gimė berniukas ir mergaitė, Omkari buvo 70 metų.

Vilnius atsisveikina su šventine nuotaika: renginiuose laukiamos šeimos su vaikais

Šeštadienį, sausio 6 d., vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami minėti žiemos švenčių pabaigtuves ir pagal seną paprotį švęsti Trijų karalių dieną.

Sumanios mamos triukas, kad vaikas miegotų visą naktį (3)

Socialiniame tinkle pasidalinusi savo miegančios dukrytės nuotrauka, Laura Gerson sulaukė ir nepažįstamų tėvų padėkų. Jos triukas paprastas, tad išbandyti jį verta visų nemiegiukų tėvams.

Dvynukai per Naujuosius metus iškrėtė tėvams pokštą (2)

Gimdyti metų sandūroje - išskirtinis įvykis. Be staigmenų tokiu laiku vargu ar įmanoma apsieiti.

Mokslininkai apie motinos pieną: jį galima lyginti su simfoniniu orkestru

Nuo garo variklio iki saulės energija varomo automobilio. Nuo kambarį užimančio kompiuterio iki išmaniojo laikrodžio. Nuo mamos pieno iki... mamos pieno.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Atviras pokalbis su mamomis: nėštumas – labiau džiaugsmas ar kančia

Vienos nėštukės patiria kone euforiją – jos gerai jaučiasi, nekamuoja pykinimas, tad drąsiai gali vaikelio laukimą vadinti džiaugsmingu, kitoms taip paprasta nebūna: pykina, gresia persileidimas arba tiesiog... galvoje sumaištis.

Išskirtinis Stano interviu: „Gyvenimas dėl savęs ar vis dėlto trys vaikai?" (6)

Dainininkas, dainų autorius, muzikos prodiuseris Stanislavas Stavickis–Stano (36 m.) su žmona augina tris vaikus.