STEBUKLAS: gimęs vaikas yra vos vieneriais metais jaunesnis už mamą

 (6)
Neįtikėtina istorija, kurią galima pavadinti tikru Kalėdų stebuklu.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Lapkričio pabaigoje gimusi naujagimė Tenesio valstijoje (JAV) įeis į medicinos istoriją kaip „seniausias gimęs naujagimis“. Ką tai reiškia? Ogi tai, kad jis pradėtas buvo prieš 25 metus. Būtent tiek laiko embrionas buvo užšaldytas, kol buvo įsodintas į negalinčios pastoti moters gimdą, išnešiotas ir gimė.

Skamba neįtikėtinai? Taip, tikrai. Naujagimės Emos mamai – 26 metai. Taigi, ji yra vos vieneriais metais vyresnė už savo dukrytę, ir tai yra naujas pasaulio rekordas.

„Jau buvau susitaikiusi su mintimi, kad niekada negalėsiu tapti mama“ , – sako naujagimės mama Tina Gibson. Būtent jos vyras pirmasis susidomėjo netradiciniu pagalbinio apvaisinimo būdu, kai negalinčiai vaikų susilaukti moteriai įsodinamas donorų paaukotas embrionas. Daugelyje šalių šis metodas neįteisintas. Tokiu atveju vaikelį nešiojanti moteris biologiškai yra svetima vaisiui: embrionas sukurtas iš donoro spermos ir donorės kiaušialąstės. Toks embriono „įvaikinimas“ panašus į vaiko įvaikinimą, skirtumas tas, kad moteris 9 mėnesius jį išnešioja savo įsčiose.

Minėtasis embrionas buvo užšaldytas 1992 metais. 2017 metų pradžioje jis buvo įsodintas Tinai Gibson. Sužinojusi, kad tapo išskirtinio medicinos įvykio dalimi, motina tapusi Tina juokavo, kad su dukterimi bus geriausios draugės.

Iki šio įvykio rekordas priklausė embrionui, kuris buvo užšaldytas prieš 20 metų, tada po tiek laiko atšildytas, sėkmingai įsodintas, ir nevaisinga pora tokiu būdu tapo tėvais.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Paskelbtos pirmosios iš urvo Tailande išgelbėtų vaikų nuotraukos

Tailando medikai patenkinti iš urvo ištrauktų berniukų sveikata.

MAMOS ATVIRAI: kova su kilogramais po gimdymo

Mėnuo po gimdymo jau gali didžiuotis idealia figūra. Tokį standartą jau kuris laikas bruka Holivudo ir kai kurios Lietuvos žvaigždės. Tačiau realybė visai kitokia. Vienoms stebuklingai svorio atsikratyti padeda žindymas, kitoms tenka paplušėti sporto salėje. Penkios mamos dalijasi savo patirtimi.

Įspūdingiausios nuotraukos iš karališkųjų mažojo princo krikštynų

Šiandien ypatinga diena Didžiosios Britanijos karališkajai šeimai – pakrikštytas jauniausias princo Williamo (36) ir Catherine Middleton (36) sūnus Louis.

Naujus produktus išbandžiusios moterys įvertina jų naudą

Paskelbę informaciją, jog ieškome 10 mamų, kurios norėtų testuoti BABÉ produktus – rutulinį dezodorantą ir kūno gelį – sulaukėme daugiau kaip pusės tūkstančio norinčiųjų!

„Niekieno vaikai“ paskelbė naujų savanorių paiešką

Iniciatyvos „Niekieno vaikai“ atstovai įsitikino, kad ligoninėse vienišų vaikų yra tris kartus daugiau nei tikėtasi.

Prie Valdovų rūmų įsikūręs Vaikų amatų miestelis laukia mažųjų smalsuolių

Vilniuje, prie Valdovų rūmų, pirmadienį įsikūrė Dainų šventės Vaikų amatų miestelis.

Aštuonmetis vaikas baigė mokyklą ir stos į universitetą

Neeilinis įvykis Belgijoje, apie kurį praneša BBC.

Atostogos: pirkti keliones iš anksto ar laukti paskutinės minutės?

Vieni atostogas planuoja iš anksto, kruopščiai ruošiasi, derina, skaičiuoja. Kiti gi eina va bank – apie atostogas galvoja paskutinę akimirką ir kliaujasi paskutinės akimirkos sėkme. Kuriuos lydi sėkmė?

Vasaros stovyklų pliusai ir minusai (1)

Kokią naudą gauna vaikas dalyvaudamas vasaros stovyklose? Ar yra vaikų, kuriems nerekomenduojama dalyvauti jose? Kaip padėti nugalėti baimes užsisklendusiems vaikams? Kalbiname ilgametę „Pažink save“ stovyklų Klaipėdoje vadovę ir organizatorę Raimondą Šuopytę.

TAVO VAIKO premjeroje – šuniški nuotykiai filme „Slaptasis agentas Maksas“

„Smurfus“ ir „Skūbį Dū“ į kino ekranus perkėlęs režisierius Raja Gosnellis dovanoja dar vieną juoko dozę neanimaciniame, bet specialiųjų efektų nestokojančiame filme apie kietus šunis – „Slaptasis agentas Maksas“, kuris į Lietuvos kino teatrus su TAVO VAIKO premjera: pasinaudokite proga su visa šeima pamatyti šį filmą anksčiau – birželio 28 d., ketvirtadienį visuose kino centruose „Forum Cinemas“.

Šeimas Palangoje sutrauks mados mugė su nemokamais atrakcionais ir cukraus vata

Svarstote, kur apsilankyti per atostogas, jog diena neprailgtų nei Jums, nei Jūsų šeimai? Liepos 7 dieną poilsiaujantiems Palangoje pasiseks – čia vyks didžiausias nemokamas mados ir grožio renginys - „Design for life“.

Nemokamas festivalis vėl kvies vaikus smagiai ir prasmingai praleisti laiką

Ketvirtasis „Šeimų pasakų festivalis“ vėl kviečia visus vaikus kurti pasakas. Liepos 22 dieną Vilniuje prie Baltojo tilto vyks festivalio renginiai.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Išbandžiusios produktą moterys kalba apie meilę iš pirmo žvilgsnio

Jeigu esate ištikimi mūsų portalo skaitytojai, pastebėjote, kad vis dažniau siūlome jums išbandyti vieną ar kitą produktą.

Kviečia nemokamai išmokti kūdikių masažo paslapčių ir sustiprinti sveikatą po gimdymo (1)

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras birželio mėnesį organizuoja nemokamų praktinių seminarų ciklą esamiems ir būsimiems tėvams. Visi užsiėmimai yra nemokami, tereikia užsiregistruoti.