Reklama

Sunkioms ligoms galima pasiruošti iš anksto

Net ir labai sunki liga nereiškia gyvenimo pabaigos. Specialistai ragina pasiruošti kritiniams atvejams ir pasirūpinti, kad susirgus pakaktų lėšų tiek gydymui, tiek kasdienėms išlaidoms.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Lietuvoje vien tik vėžiu serga apie 100 tūkst. žmonių. Nacionalinio vėžio instituto (NVI) leidinio „Vėžys Lietuvoje 2012 metais" duomenimis, daugiau nei 23 tūkstančiai žmonių, sergančių onkologinėmis ligomis, gyvena 10 ir daugiau metų. Net susidūrus su tokia liga gyvenimas dažniausiai tęsiasi, bet jo kokybė labiausiai priklauso nuo to, kaip žmogus pasiruošia kritiniams atvejams.

Praėjus penkeriems metams po to, kai jiems buvo nustatyta prostatos vėžio diagnozė, vyrų išgyvenamumo rodiklis siekia 99,9 proc. Krūties vėžiu susirgusių moterų išgyvenamumo rodiklis per penkerius metus – 74,1 proc. Tarp skirtingų vėžio rūšių egzistuoja didžiuliai skirtumai. 2012 metų pabaigoje Lietuvoje buvo 19 tūkst. vyrų, sergančių prostatos vėžiu, iš kurių beveik 8 tūkst. gyveno su vėžio diagnoze 5 ir daugiau metų. Krūties vėžiu sergančių moterų buvo 13,5 tūkst., iš jų kiek daugiau nei 8 tūkst. gyveno su vėžio diagnoze 5 ir daugiau metų.

Galimybė pasveikti

Net jei Jums buvo diagnozuota kritinė liga (pvz., vėžys, insultas, infarktas ar kt.), gyvenimas gali tęstis dar ilgai. Baisia diagnoze gyvenimas nepasibaigia, todėl reikia pasirūpinti, kad sunkios ligos nesugriautų gyvenimo. Iš anksto apgalvoję ir pasiruošę kritinės ligos atvejui, galėsite ne tik kokybiškai pasirūpinti savo sveikata, bet ir išsaugoti savo pragyvenimo šaltinį ar bent dalį jo.

Kartais net sveika gyvensena nereiškia, kad išvengsite kritinės ligos. Bet nepaisant baisios diagnozės, gyvenimas tęsiasi, o galimybių pasveikti ar kokybiškai gyventi su diagnozuota liga būna daugiau, jeigu nereikia rūpintis pragyvenimo šaltiniu. Tokiu atveju gali padėti kritinių ligų draudimas.

Kritinių ligų draudimo išmoka – valstybės neapmokestinama vienkartinė išmoka, mokama nustačius draudimo sąlygose numatytą diagnozę arba atlikus atitinkamą chirurginę operaciją. Jeigu nuo kritinių ligų draudžiamasi „Mandatum Life", draudėjas gali savo nuožiūra pasirinkti, kaip jis naudos tokią išmoką, kuri gali siekti 100 tūkst. eurų. Kritinių ligų draudimą šioje bendrovėje galima rinktis sudarant gyvybės draudimo sutartį.

Metų atlyginimo dydžio išmoka

Tinkamą draudimo kritinės ligos atvejų sumą galima apskaičiuoti pagal tai, kiek pajamų prarasite. Draudimo specialistai rekomenduoja nuo kritinių ligų apsidrausti savo metinių pajamų sumai, tačiau draudimo suma gali būti bet kokia ir siekti 100 tūkst. eurų.

Skirtingos draudimo bendrovės taiko skirtingas draudimo sąlygas. Pvz., pagal „Mandatum Life" sąlygas kritinės ligos, sveikatos sutrikimai ir procedūros, dėl kurių draudėjas įgyja teisę į draudimo išmoką, yra tokios: vėžys, miokardo infarktas, insultas, vainikinių širdies kraujagyslių šuntavimo operacija, inkstų funkcijos nepakankamumas, vidaus organų transplantacija, galūnių, jų funkcijų netekimas, išsėtinė sklerozė, aklumas, trečiojo laipsnio nudegimai, aortos operacijos, širdies vožtuvo pakeitimas ar funkcijos atstatymas, kurtumas, kalbos praradimas, išsėtinė sklerozė, Parkinsono ar Alzheimerio liga žmonėms iki 60 metų, nepiktybinis galvos smegenų auglys, neįgalumas (visiškas ir nuolatinis darbingumo praradimas).

Daugiau nei kas penktam jaunesniam nei 65 m. amžiaus Lietuvos gyventojui yra diagnozuojama kritinė liga – vėžys, miokardo infarktas ar insultas. Labai dažnas iš jų susiduria su ne tik su baisia diagnoze, bet ir su pinigų trūkumu tiek gydymui, tiek kasdieninėms reikmėms.

Nustačius rimtą diagnozę, Lietuvoje mokama 80 proc. atlyginimo iki grįžimo į darbą arba iki tol, kol nustatomas gyventojo darbingumo lygis. Tačiau taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad ligos pašalpos dydis pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus negali viršyti 1139 eurų kas mėnesį. Jei žmogus be pertraukų serga ilgiau kaip 4 mėnesius, kviečiama gydytojų konsultacinė komisija, kuri sprendžia dėl tolesnio asmens gydymo ir jo laikinojo nedarbingumo.

Jei būsite apsidraudę kritinių ligų draudimu, Jums neteks laukti reikalingų pažymų ar kitokių dokumentų – lėšos apsidraudusiajam pervedamos nedelsiant. Draudimo įmokos dydis priklauso nuo apsidraudusiojo amžiaus, sveikatos įvertinimo, gyvenimo būdo ir norimos sukaupti sumos.

Prieš priimant sprendimą sudaryti gyvybės draudimo sutartį, atidžiai susipažinkite su sutarčiai taikomomis draudimo taisyklėmis (atkreipkite dėmesį į draudžiamuosius ir nedraudžiamuosius įvykius), kainynu, kitomis draudimo sutarties sąlygomis bei pasikonsultuokite su specialistu.

Tūkstančiai eurų – vien ligų gydymui

42-erių metų vilnietė Jūratė V. pasakoja, kad išgirdus krūties vėžio diagnozę buvo labai sunku susitaikyti su tuo, kad būtent ją palietė liga.

„Sutikau nemažai moterų su tokia pačia diagnoze, mačiau, kaip žodis „vėžys" pakeičia gyvenimą, tačiau dabar tikrai žinau, kad ir su vėžiu galima gyventi, ypač, jei galima neapsunkinti savęs dėl reikalingų lėšų", - patirtimi dalijasi moteris. Anot jos, medikai teikia visą pagalbą, kuri yra numatyta, tačiau norint sustiprinti organizmą reikia nemažai lėšų išleisti reabilitacijai, įvairiems papildams, o ką jau bekalbėti apie onkologinius ligonius konsultuojančio psichologo paslaugas, kurios dažniausiai reikalingos ilgesnį laiką ir gali kainuoti daugiau nei tūkstantį eurų.

Jūratė prisimena, kad psichologo konsultacijos buvo labai reikalingos tiek pačioje pradžioje, tiek vėliau, įsibėgėjus gydymui.

„Labai svarbu nepasiduoti, nenurašyti savęs, tam reikalinga specialistų pagalba, nes tikrai ne kiekvienam tokioje sudėtingoje situacijoje užtenka stiprybės gyventi įprastą gyvenimą," - patirtimi dalijasi su liga jau kelerius metus gyvenanti moteris.

Šaltiniai: Nacionalinis vėžio institutas, „Sodra", Higienos institutas.

DĖMESIO! KONKURSAS!

„Mandatum Life“ kviečia dalyvauti žaidime: atsakykite į klausimą ir laimėkite dovanų čekį sveikatingumo procedūroms. Konkursą rasite čia: "Mandatum Life" žaidimas.

Norėdami daugiau sužinoti apie „Mandatum Life“ teikiamas paslaugas, spauskite ČIA.

Užsakymo nr.: PT_70948338

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Paskelbtos pirmosios iš urvo Tailande išgelbėtų vaikų nuotraukos

Tailando medikai patenkinti iš urvo ištrauktų berniukų sveikata.

MAMOS ATVIRAI: kova su kilogramais po gimdymo

Mėnuo po gimdymo jau gali didžiuotis idealia figūra. Tokį standartą jau kuris laikas bruka Holivudo ir kai kurios Lietuvos žvaigždės. Tačiau realybė visai kitokia. Vienoms stebuklingai svorio atsikratyti padeda žindymas, kitoms tenka paplušėti sporto salėje. Penkios mamos dalijasi savo patirtimi.

Įspūdingiausios nuotraukos iš karališkųjų mažojo princo krikštynų

Šiandien ypatinga diena Didžiosios Britanijos karališkajai šeimai – pakrikštytas jauniausias princo Williamo (36) ir Catherine Middleton (36) sūnus Louis.

Naujus produktus išbandžiusios moterys įvertina jų naudą

Paskelbę informaciją, jog ieškome 10 mamų, kurios norėtų testuoti BABÉ produktus – rutulinį dezodorantą ir kūno gelį – sulaukėme daugiau kaip pusės tūkstančio norinčiųjų!

„Niekieno vaikai“ paskelbė naujų savanorių paiešką

Iniciatyvos „Niekieno vaikai“ atstovai įsitikino, kad ligoninėse vienišų vaikų yra tris kartus daugiau nei tikėtasi.

Prie Valdovų rūmų įsikūręs Vaikų amatų miestelis laukia mažųjų smalsuolių

Vilniuje, prie Valdovų rūmų, pirmadienį įsikūrė Dainų šventės Vaikų amatų miestelis.

Aštuonmetis vaikas baigė mokyklą ir stos į universitetą

Neeilinis įvykis Belgijoje, apie kurį praneša BBC.

Atostogos: pirkti keliones iš anksto ar laukti paskutinės minutės?

Vieni atostogas planuoja iš anksto, kruopščiai ruošiasi, derina, skaičiuoja. Kiti gi eina va bank – apie atostogas galvoja paskutinę akimirką ir kliaujasi paskutinės akimirkos sėkme. Kuriuos lydi sėkmė?

Vasaros stovyklų pliusai ir minusai (1)

Kokią naudą gauna vaikas dalyvaudamas vasaros stovyklose? Ar yra vaikų, kuriems nerekomenduojama dalyvauti jose? Kaip padėti nugalėti baimes užsisklendusiems vaikams? Kalbiname ilgametę „Pažink save“ stovyklų Klaipėdoje vadovę ir organizatorę Raimondą Šuopytę.

TAVO VAIKO premjeroje – šuniški nuotykiai filme „Slaptasis agentas Maksas“

„Smurfus“ ir „Skūbį Dū“ į kino ekranus perkėlęs režisierius Raja Gosnellis dovanoja dar vieną juoko dozę neanimaciniame, bet specialiųjų efektų nestokojančiame filme apie kietus šunis – „Slaptasis agentas Maksas“, kuris į Lietuvos kino teatrus su TAVO VAIKO premjera: pasinaudokite proga su visa šeima pamatyti šį filmą anksčiau – birželio 28 d., ketvirtadienį visuose kino centruose „Forum Cinemas“.

Šeimas Palangoje sutrauks mados mugė su nemokamais atrakcionais ir cukraus vata

Svarstote, kur apsilankyti per atostogas, jog diena neprailgtų nei Jums, nei Jūsų šeimai? Liepos 7 dieną poilsiaujantiems Palangoje pasiseks – čia vyks didžiausias nemokamas mados ir grožio renginys - „Design for life“.

Nemokamas festivalis vėl kvies vaikus smagiai ir prasmingai praleisti laiką

Ketvirtasis „Šeimų pasakų festivalis“ vėl kviečia visus vaikus kurti pasakas. Liepos 22 dieną Vilniuje prie Baltojo tilto vyks festivalio renginiai.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Išbandžiusios produktą moterys kalba apie meilę iš pirmo žvilgsnio

Jeigu esate ištikimi mūsų portalo skaitytojai, pastebėjote, kad vis dažniau siūlome jums išbandyti vieną ar kitą produktą.

Kviečia nemokamai išmokti kūdikių masažo paslapčių ir sustiprinti sveikatą po gimdymo (1)

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras birželio mėnesį organizuoja nemokamų praktinių seminarų ciklą esamiems ir būsimiems tėvams. Visi užsiėmimai yra nemokami, tereikia užsiregistruoti.